Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Belabaa válasza cidalain (#53899) üzenetére


Belabaa
tag

Úgy-úgy jól mondod én is erre gondolok, mert igazad van abban, hogy passzívnak kellene lennie. Ezek szerint úgy múködhet, mint a fejhallgató kimenet, ami dugáskor ki kapcsolja a hangszórót. De inkább +kérdezem, biztos ami biztos. Ezek a mindentudó készülékek áthúzhazják az ember számítását.

[ Szerkesztve ]

(#53902) Lacy6 válasza Belabaa (#53900) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ha kell a nagyobb zoom, akkor mindenképp az egyik legjobb választás.
Nappali képei azért eléggé jók és tényleg minőségi gép.
Sötétbe meg ott a vaku, vagy hosszabb záridő lehetősége :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53903) PitLee válasza Lacy6 (#53902) üzenetére


PitLee
őstag

A régi masinériám SX100IS először kezdte egy "Low battery"-val amit még valahogy átvészeltem 10-15 kép után forgattam az elemeket, akkukat , majd bekapott egy "lens errort" és ekkor átlépett az örök körforgásba a recycling útján :DDD. Lehet menthető lett volna megfelelő kezekben, de kihúzta a gyufát féléves korában amikor az x.-dik lencséjén a porszemek társaságában egy jó félcentis szősz szál pihengetett, nem volt semmi extra igénybevétel strand, sivatag, csak az autóban jött velem, nem volt elvárás a csepp vagy a por állóság, de azért ennél egy kicsivel többet reméltem.
Elkezdtem keresni az utódját, de nem egyszerű a feladat, a márkát most pihentetném gondoltam adjunk másnak is esélyt.
Fórumok és tesztek olvasgatása után elsőnek gondoltam az
LX7 fényerős objektív F1.4 - F2.3 , nem kell annyira félni a bemozdulások miatt ha kevés a fény, cserébe hajlamosabb itt ott kiégetni a képet, de tud 1080-ben 50fps-t vagy 720 ban 120fps-t amivel érdekes videókat lehetne összehozni.
majd láttam a nagy tesót LX100-at és ohh ezt lehet így is mondjuk duplájába kerül az LX7-nek,
Ha zoom is kell ott az Fz1000, de van kis tesó az FZ200 is.
Ekkor láttam egy bemutatót az FZ300-ról még Máté Bence is csinált vele egy szösszenetet, ha olcsóbb volna kb 130 akkor pöpec lenne, időjárásálló +4K videó +kisebb nyalámságok, egy pillanatra megnéztem a Ks2-t ami nagyon dizájnos és időjárásálló, de már nem olcsó, most az NX500-at nézegetem ami nem sámli masina ennyi pénzért . . . de csak adapterrel lehet más obikat is feldobálni rá, kezdek megcsömörleni a sok infótól amit felszipkáztam itt az elmúlt hetekben :DDD . A bőség zavara régen a Centrum-ban volt két féle TV egy hazai Orion meg valami NDK-s, egy-egy darab és kész nem kellett sokat agyalni mit veszel :)

[ Szerkesztve ]

(#53904) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok! Hozzájutottam egy "szalon állapotú" Kodak P880 géphez. Csúnyácska, de megtanulni az alapokat tökéletes lesz egy jó darabig, nem akartam beleesni abba a hibába, mint a drága futócipő esetében. :) Meg hát ahogy nézem, nehéz már ilyen "bridge"kategóriás gépet találni. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora memóriakártya a maximum, amit elbír? Erről nem találtam infót.

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#53905) asdf_ válasza KelemenUhr (#53904) üzenetére


asdf_
veterán

Vizozon elotti cucc, kb. tuti, hogy a 2 gigas sd kartya lesz a teteje.

(#53906) sideburns válasza KelemenUhr (#53904) üzenetére


sideburns
aktív tag

2GB a maximum, csak SD. SDHC-t még nem ismeri.
http://www.dpreview.com/forums/thread/2021384
Legelső találat a "Kodak P880 sd card" keresésre...

(#53907) PitLee válasza KelemenUhr (#53904) üzenetére


PitLee
őstag

Kodak EasyShare P880 manual
Ez szerint elvileg 2GB-ig volt SD jelölés, a manual idején még lehet a 516MB volt csak a csúcs ? passz

[ Szerkesztve ]

(#53908) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Köszi a válaszokat, meg is van a gyenge pontja. Mondjuk 2 gb-os kártya van itthon egy rakat, max. bedobok párat a tokjába tartalékként.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#53909) yaastreet


yaastreet
csendes tag

Sziasztok,
45-55 ezer forintért tervezek egy kompakt gépet venni. Nem szeretnék elkezdeni a fotózással komolyabban foglalkozni, csupán értelmes, szebb minőségű képeket készíteni. A hordozhatóság (mert hogy mindig nálam lenne a spontán alkalmak miatt) mellett fontos lenne a wi-fi, szeretnék képeket megosztani / elküldeni másoknak az elkészítésük után egyből. Baráti összejöveteleken, túrázások kirándulások alkalmával egyaránt használnám.
Eddigi kiszemeltem a Sony Cyber-Shot DSC-WX220 gépe. Van valami ami ez ellen a fényképező ellen szól? Illetve tudtok jobb vételről az említett áron?
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#53910) pandur99 válasza KelemenUhr (#53904) üzenetére


pandur99
aktív tag

Volt ilyenem, nagyon szerettem, csak egy DSLR tudta leváltani. Annó nagy királyság volt a 24mm induló. Szerintem ma is megállja a helyét azzal együtt, hogy kissé lassúcska.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53911) tothtomi123


tothtomi123
csendes tag

Sziasztok!

Új fényképezőgép vásárlása előtt állok, körülbelül 50-60e forintot szeretnék rákölteni? Nézelődtem már, de nem tudok dönteni... Milyen gépet tudnátok ajánlani általános használatra? :F
Előre is köszönöm a segítséget! :R

..lehet az a baj hogy Baja nem Dubaj..

(#53912) Lacy6 válasza tothtomi123 (#53911) üzenetére


Lacy6
senior tag

Korábban valaki linkelte ezt.
Nem tudom, hogy ténylegesen meg lehet-e venni, de 55-ért szerintem ez a legjobb vétel.

(#53913) pandur99: Kár, pedig tényleg jó vétele lenne 55-ért :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53913) pandur99 válasza Lacy6 (#53912) üzenetére


pandur99
aktív tag

Már rég nincsen újonnan. Használtan is 60-70e körül mennek. De tényleg az egyik legjobb kompakt.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53914) KelemenUhr válasza pandur99 (#53910) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Én is így vagyok vele, tanulni, első fényképezőgépnek tökéletes lesz, főleg, hogy egy legolcsóbb kompakt árába került csak. Aztán ha már kellően belemerültem a dologba, meglátjuk, merre mozdulok, de én is úgy gondolom, hogy jó ideig elleszek vele. A 2 gb-os max. bővíthetőség fog zavarni, de belepróbálok majd nagyobb SD (nem SDHC) kártyát, hátha. A jövőhét folyamán érkezik, nagyon izgatott vagyok. :))

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#53915) tiempo válasza Lacy6 (#53887) üzenetére


tiempo
tag

Köszönöm a tippet!
Esetleg tudsz még egyet ajánlani, ami kicsivel olcsóbb vagy hasonló árban van ? csak hogy ne 1 ajánlattal állítsak a főnököm elé ?:P
Köszönöm!

(#53916) Lacy6 válasza tiempo (#53915) üzenetére


Lacy6
senior tag

Talán amit korábban is linkeltem, de ilyen árkategóriába nincs akkor különbség a gépek között.
Így kimondottan jó vétel sincsen.
Kicsi szenzor és "gyenge" objektív jellemzi ezeket a gépeket.
Az XZ-2 volt 50-60 ezres árkategóriában ajánlott, de mára már nem lehet kapni szinte sehol.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53917) PitLee válasza KelemenUhr (#53914) üzenetére


PitLee
őstag

Ha belemegy az 2GB azon ~376db fine JPG-t vagy ~144db RAW fér el elvileg.

(#53918) tiempo válasza Lacy6 (#53916) üzenetére


tiempo
tag

Rendben, köszönöm, ez is egy válasz :)

(#53919) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok
Azt kérdezném tőletek: elképzelhető-e az, hogy egy samsung mobil értékelhetőbb képet készít mint egy canon fényképezőgép?

Galaxy alpha
12 MP, f/2.2, 31mm, autofocus, HDR

Canon powershot sx610hs
20MP, f/3.8 - 6.9, 25 - 450 mm

Baromi zajos a képe a fényképezőgépnek a telefonhoz képest. Előre ís kösz

Asus AC85P - DS118

(#53920) cidalain válasza Milli82 (#53919) üzenetére


cidalain
veterán

Siman lehet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53921) Vyndree válasza Milli82 (#53919) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem csak a Samsungok, hanem több okostelefon is jobb képeket készít, mint a belépő kompaktok. Egyes telefonok a közepes kompakt szintet hozzák, sőt! Nem véletlen, a Lumia 1020-nak a szenzora is nagyobb (1/1,5"), ráadásul BSI-CMOS (szenzor hátsó megvilágítású).
Több olyan okostelefon létezik elérhető áron, amit előbb megvennék mint egy kompaktot.

(#53922) Multibit válasza Milli82 (#53919) üzenetére


Multibit
veterán

Nem véletlen, hogy az olcsó kompaktok kihalását jövendölik több helyen is. Aki a - ma már egyre jobb - mobilfotók minőségét meg szeretné haladni, az kénytelen lesz mélyebben a zsebébe nyúlni, hogy "fényképezőbb" fényképezőgépet vegyen ;)

(#53923) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlását tervezzük feleségemmel, 5 hetes kislányunk felcseperedésének mozzanatait (esti, sokszor rossz fényviszonyok) szeretnénk megörökíteni, legtöbbször ad-hoc jelleggel, illetve néha természetet is fotóznánk (kirándulások) és családi eseményeket is.
Kiszemeltünk a Canon Powershot G7X, egy fotózásban jártas ismerősünk ajánlotta (többek között).
Van esetleg valakinek "kézzel fogható" tapasztalat az említett géppel kapcsolatban?

Köszönöm a válaszokat.

Üdv.: István

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#53924) testo92


testo92
csendes tag

Sziasztok.

Most szeretnék digitális fényképezőgépet venni, de sajnos nem igazán vagyok jártas a dologban. A problémám legfőképp az hogy, nem tudom az én célomhoz milyen fényképező felel meg. Ülőgarnitúrákat szeretnék fényképezni vele, majd azokat photoshoppal körbevágni és katalógust csinálni belőle.

Egyenlőre használtak néztem, de megéri e beruházni egy régebbi tükörreflexesre ehhez a célhoz, vagy venni egy modernebb kompaktot? Ezt a típust találtam 25 000 Ftért: Canon EOS 20D

A keret 30 000 - 35 000 Ft

(#53925) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Canon G széria mennyire alkalmas videózásra (AF gyorsasága) ? Sony ,Panasonic vonalhoz képest ?
Egyébként a kiszemeltem a Pana LX100 ,de hátha lenne alternatíva .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#53926) pjani88


pjani88
csendes tag

Sziasztok!

Fényképező vásárlás előtt állok, és kellene egy kis szakmai tanácsadás. Egy hobbi, kezdő tanuló gép kellene, ami már támogatja a RAW-ot, és viszonylag szép képeket is lehet vele csinálni. A keret max. 100 000 forint lenne. Nekem eddig mindig Olympus gépeim voltak, de erről most ketten is próbáltak lebeszélni. Szóval ha tudnátok pár árkategóriában jobb gépet mondani, azt megköszönném. Én eddig csak a Panasonic FZ72-őt néztem, és erről nem olvastam rosszakat. De korántsem vagyok márka őrült, úgyhogy bármi szóba jöhet.
Előre is köszönöm!

(#53927) #86322688 válasza pjani88 (#53926) üzenetére


#86322688
törölt tag

Mindenki ugyan azt kérdezi ;-)...lehet kellene csinálni egy összefoglalót...tehát akkor 100 ezer forint, pont jó, FZ200 ugye megint, Fix 2.8-as fényerő,ennyit megér a plusz kiadás az FZ72-höz képest.

(#53928) Lacy6 válasza pjani88 (#53926) üzenetére


Lacy6
senior tag

Mennyire fontos a nagyobb zoom?
Ha fontos, akkor ilyen árkategóriába erősen a képminőség rovására fog menni, ha nincs elég fény.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53929) #86322688


#86322688
törölt tag

Van az fz200-on olyan,hogy Intelligens zoom, 1200mm-ig felnyomható, nem sokat de egy kicsit ront a képminőségen, nagyítva látszik de amúgy egész jó, és ez még nem a digitális zoom.
Megpróbálok csatolni képet.

pill..

(#53930) #86322688


#86322688
törölt tag

(#53931) #86322688


#86322688
törölt tag

(#53932) #86322688


#86322688
törölt tag

290mm, a másik 1248 mm, paintal 50%-ra átméretezve

(#53933) #86322688


#86322688
törölt tag

A színek nem jók ,el volt állítva valami egyedire, ami nem volt beállítva, kicsit kékes lett...

(#53934) #86322688


#86322688
törölt tag

177mm,ISO 100,ködöd párás időben,hasadt a hajnal...

(#53935) #86322688


#86322688
törölt tag

szintén 1248 mm-en, ...na aztán elég lesz a jóból ;-)

(#53936) Vyndree válasza #86322688 (#53929) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem sokat ront? Ez digitális zoom és valami borzasztó, ne használd! A színek elcsúszva, életlen, szemcsés, és csúnya. :O Digizoom, majd 50%-ra méretezed, csak rontod a képed.
Használj optikait amennyit enged és inkább PS-ben nagyíts inkább, ha mindenképp szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#53937) #86322688 válasza Vyndree (#53936) üzenetére


#86322688
törölt tag

A digitális zoom még pluszba van benne, ezt nem úgy hívja, de mindegy
Na, azért ne túlozzunk, ront, de nem borzasztó...

(#53938) #86322688 válasza Vyndree (#53936) üzenetére


#86322688
törölt tag

50%-ra azért méreteztem,hogy felférjen ide...

(#53939) asdf_


asdf_
veterán

A digitalis zoommal egyetlen dolgot kell csinalni, megtalalni a menuben azt az almenut, ahol le lehet tiltani a hasznalatat. Folosleges, ertelmetlen, parasztvakito baromsag.

(#53940) #86322688 válasza asdf_ (#53939) üzenetére


#86322688
törölt tag

Egyetértek, de még egyszer leírom, hogy értsétek, nem tudom milyen zoom ez,intelligens zoomnak hívja, ha bekapcsolom ezt és a digitális zoom-ot is,akkor három féle színnel jelöli a zoom használatánál.
600mm-ig normál,1248-ig intelligens, felette digitális.

A digitális valóban borzasztó, de ez az intelligens zoom nem ront annyit mint a digit, lehet,hogy ez is digit de máshogy csinálja, természetesen ront de nem annyit.

Azért raktam fel a képeket,hogy aki ilyet szeretne vásárolni, mire számítson, így érthető ?

Bár normál 600mm-ről nem raktam fel képeket de ott ugyan olyan mint 100-on 200-on stb....mivel f2.8 végig.

(#53941) faki_ válasza #86322688 (#53940) üzenetére


faki_
senior tag

Régebbi Pana kompakt és bridge gépekben volt egy "extra optikai zoom" vagy valami hasonló nevű funkció, ami gyakorlatilag képkivágás volt JPEG-nél. Pl. egy 8MP kép közepéből kivágott egy 6MP képet és így az ember nagyon boldog lehetett, hogy még nagyobb optikai zoomja van (kisebb felbontással). Ez az "intelligens" is valami hasonló lehet.

(#53942) asdf_ válasza faki_ (#53941) üzenetére


asdf_
veterán

Ja, szerinem is, az elejen croppol, utana meg mar azt sem. Meg kell nezni az obi elejet, hogy hanyszoros optikai zoom, vagy atszamolni a mm-t, es annal nagyobbat/tobbet sosem hasznalni, ennyi.

(#53943) #86322688 válasza asdf_ (#53942) üzenetére


#86322688
törölt tag

hát te aztán most marha okosat mondtál....átszámolni,mi a fenének ?...ki lehet kapcsolni minden extra zoom-ot és kész.

(#53944) Laby


Laby
senior tag

.Sziasztok!

Ahogy itt majdnem mindenki kezdi...szeretnék elkezdeni fényképezni, és gép választás előtt állok amiben szeretném kikérni a tanácsotokat. :)
40-60 ezer ft körül van a maximum amiből gazdálkodok. Tudom, hogy ebből nem lehet megváltani a világot, de egy kezdő gépet amin megtudom tanulni a nagy részét a fényképezésnek arra elegendőnek lehet.

Két gép közül nem tudok dönteni:
Nikon Coolpix L840, és Sony DSCH-300B CE3

Nikon mellett szól, hogy Nikon ( :) ), és jó megbízható kis gépnek tartják, Sony mellett szól, hogy több mindent lehet rajta megtanulni, és szebb, és kényelmesebb-jobb anyagból van összerakva.
Ezek alapján könnyen vehetném a Sony-t, viszont olvastam sok helyen hogy a ki-be kapcsoló gombja típushibás és hamar bedobja a törölközőt.
Erről tud valaki valamit nyilatkozni?
Esetleg előfordulhat, hogy ez a régebbi verziós gépeken volt, és azóta már javították?

Illetve ha ezen kívül valaki tud még hasonló árkategóriás gépet, akkor szívesen fogadok minden információt.

[ Szerkesztve ]

(#53945) vond válasza #86322688 (#53933) üzenetére


vond
MODERÁTOR

5 percen belül szerkeszd a hozzászólásaidat, ne kezdj minden gondolatodnak újat (ez a fórum egyik legalapvetőbb szabálya). És lehetőleg linkeld a képeket, ne csinálj kifestőt a topikból.

Az FZ200 intelligens zoom-ja pedig digitális, max. tol rá egy kis élesítést, de ettől még ugyanolyan fos marad. Aranyszabály, hogy csak optikai zoom-ot használsz. A digitálisat (vagy ha úgy tetszik intelligenst) utólag is meg tudod csinálni egy képfeldolgozó, szerkesztő programban.

Szerinted ha lenne optikai zoom tartalék a gépben, akkor nem árulnák eleve így? Dehogynem.

Az összefoglaló meg tényleg jó ötlet, de már egy éve ott virít a topik tetején.

(#53926) pjani88: Ha mindenképp kell a nagy átfogás, akkor 100 ezer alatt a Pana FZ200 az első gép, amit érdemes megvenni. Ha elég a 3-4-5-szörös zoom, akkor nagyobb szenzorral»jobb képminőséggel inkább Pana LX7, vagy ha találsz még valahol, akkor Olympus XZ-2, vagy használt Sony RX100, Fuji X30.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53946) kovisoft válasza #86322688 (#53940) üzenetére


kovisoft
őstag

Úgy van, ahogy vond írta. Az intelligens zoom gyakorlatilag kivágja a kép közepét, ezáltal szimulálja a nagyobb zoomot, de cserébe lecsökken a felbontás. Összeségében tehát nem fog új részleteket előhozni az optikai zoomhoz képest, kivéve ha már eleve az érzékelő teljes felbontásánál kisebb felbontás volt beállítva. Mivel videózásnál gyakorlatilag ez a helyzet (az FHD videó felbontása kb. 2 megapixel), ezért videózásnál lehet értelme az intelligens zoomnak.

(#53947) #86322688 válasza vond (#53945) üzenetére


#86322688
törölt tag

Hát nagyon kedves vagy , de egyrészt nem kértem oktatást, a választ nem tudod, csak sejted, ha tudod,akkor írj.Én íis úgy gondolom,hogy digitális de a pontos választ nem tudjuk, hogy miért különítik el.

Volt már egy két bridge gépem meg egy-két dslr-em is, és most is van kettő, tehát tisztában vagyok pár dologgal, csak én nem vágom rá hogy tudom, amit nem tudok.

Nem ma kezdtem, ismerek pár szerkesztő progit is, és képzeld még használni is tudom őket.

Röviden ennyi ;-)

(#53948) vond válasza #86322688 (#53947) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem kioktatás volt. Egyrészt megkértelek a fórum helyes használatára, másrészt - a többiekhez hasonlóan - felhívtam a figyelmed a digitális/intelligens zoom hátrányaira.

Nem mellesleg majd' két éve használok egy FZ200-at, tudom, hogy miről beszélek. De ha nem lenne ilyen gépem, meg nem lett volna előtte/mellette több másik, akkor is tudnám, hogy a digitális zoom semmit nem ér.

És már ne haragudj, de ha van nem kevés tapasztalatod a fényképezés, meg a DSLR és bridge gépek terén, akkor hogyan tudod ajánlani az érdeklődőknek a digitális/intelligens zoom használatát?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53949) #86322688 válasza vond (#53948) üzenetére


#86322688
törölt tag

Nem ajánlottam, informáltam őket a fz200-ban rejlő lehetőségekről.

(#53950) hito


hito
nagyúr

Intelligens zoomot én is használom, de kizárólag videóhoz. Hiába jobb állóképnél az i.zoom, mint a digitális zoom, számomra akkor is vállalhatatlan az eredmény. De ismétlem csak állóképnél, videónál az egyik legjobb dolog! Ott szinte alig látható a minőségromlás, majdnem optikai zoom minőségű.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.