Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) zolikaDB válasza asdf_ (#63499) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ő 50-et szán rá. Ez 59e.
Emiatt írtam, amit ;)

(#63502) asdf_ válasza zolikaDB (#63501) üzenetére


asdf_
veterán

Az lényegtelen, kinyitja a pénztárcáját, az az egyedüli opciója ebben a helyzetben.

(#63503) Tin_Shield válasza xenon2 (#63500) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A G9 tudása a mai napig ütős, főleg az újabb fw-vel. Az egyedüli komolyabb negatívum a DFD autófókusz, ez bizonyos helyzetekben (leginkább a gyorsan közeledő/távolódó irányú témák követésében) hajlamos bénázni. Ha ez kritikus szempont a tervezett használatban akkor ilyenre van jobb rendszer.

(#63504) Márton válasza Márton (#56912) üzenetére


Márton
nagyúr

Újra felteszem a 6 évvel ezelőtti kérdésem, hátha változott valami :DDD

Létezik olyan kamera (akár kompakt, akár milc), ami mindezeket tudja, vagy álmodjak tovább? :U
- éles fullhd 50p videó
- EV shift videó módban, melyet meg is jegyez
- zoom érték kijelzés számmal
- min. 5x opt. zoom
- nem melegszik túl 10-15p felvétel után
- F2-F3 fényerős lencse
- 1/2.3 vagy nagyobb szenzor
- max 350g

Az ár már lassan mindegy, de megőrülök, hogy nem találok az igényeimnek megfelelőt

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63505) Beldar válasza Márton (#63504) üzenetére


Beldar
tag

Álmodj, királylány.... :D :DD :D :DD :O
Am. sztem írj a nagy gyártóknak, hátha egyedileg megtervezik neked... jó áron :K :N

[ Szerkesztve ]

(#63506) Márton válasza Beldar (#63505) üzenetére


Márton
nagyúr

Ok, elég a 4x zoom és lemondtam a fényerős lencséről.
Még így is semmi így 6 év után? :N
Az 50 ezres kis WX350-em után keresek valami előrelépést.
(Nagy előrelépéseim vannak: a5100, zv-e10..., de most valami kisebb előrelépést keresek ):))

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63507) Dr.NX válasza Márton (#63506) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem olvastad az összefoglaló első mondatát?
Már rég megszűnt a kompakt és bridge kategória.
MILC-eknél esetleg szerencséd lehet, azokat már nem követem.

Elfogadom a sütiket.

(#63508) Márton válasza Dr.NX (#63507) üzenetére


Márton
nagyúr

Igazad van, akkor ezért nem találok :)
kár értük, milceim vannak

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63509) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
2 éve eladtam a Nikon D7200-as (Sigma 17-50mm f/2.8) gépemet, mert már nem igazán használtam ki, nem foglalkoztam a fotózással. Viszont rájöttem, hogy a telefonos képminőség meg nem elégít ki, így most azon gondolkodom, hogy valami egyszerűbb, de telefonnál mégis jobb képességgel rendelkezőbb gépet kéne vásárolnom.

Felhasználás általános, néha egy kis turistáskodás, egy-két termékfotó, családi képek. Szeretem az éles fotókat, ha van mélységélesség.

Erre szánt összeg kb. 150.000 ft lenne. (Használtak közt nézelődök természetesen.)

Összefoglaló előtt a Panasonic FZ300-at néztem ki, de látom vannak már olcsóbb Milc-ek is, viszont azokat már egyáltalán nem ismerem.

Ezek fényében tudtok nekem egy iránymutatást adni, hogy merre induljak el inkább vásárlás előtt?

(#63510) Dr.NX válasza acsati (#63509) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Kompaktokból a szokásos, amit az összefoglalóban látsz:
Sony RX100 III, Panasonic LX100, LX15
Úgy általánosságban, nem nagyon van választék, bármi amit sikerül találni a használtpiacon, mert az új gépek árai kb. 2-3-szorosra emelkedtek.
MILC-ből ami belefér a keretbe, de az max. kitobival vagy vintage manuálissal.

Elfogadom a sütiket.

(#63511) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a jó topicban teszem e fel a kérdést, lehet már tudni valamit, hogy lesz e utódja a Nikon Coolpix P1000 gépnek várható esetleg mostanában újabb Ultrazoom gép?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#63512) Dr.NX válasza kingpython (#63511) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem várható, tekintve hogy a kompakt gépek kihaltak teljesen.

Elfogadom a sütiket.

(#63513) kingpython válasza Dr.NX (#63512) üzenetére


kingpython
aktív tag

Értem, köszönöm!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#63514) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok!

Kompakt kamera vásárlásán töröm a fejem.

Néhány számomra fontos paraméter:
- RAW formátum
- kb. 20 megapixel
- min. 1" méretű stackelt vagy BSI CMOS szenzor
- fényerős objektív (f1.8-2.8 )
- min. 3-5x optikai zoom (24-70mm eqv.)
- ISO 100-12800
- SD kártya foglalat
- fel-le dönthető és / vagy kihajtható érintőkijelző
- min. kb. 200-250 kép / akksi
- (otpikai / több tengelyes) stabilizátor (3-4 FÉ)
- akkukímélő műküdés, nem kell óránként akksit cserélni
- képes telefonra küldeni a képeket és irányítható telefonról (preferáltan NFC-n / Bluetooth-on keresztül)
- jó fogású, nem szappantartó alakú

Kevésbé fontos de jó lenne tudná ...

- fáziskülönbség érzékelésén alapuló AF
- szemkövető AF
- min. 10 kép/s sorozat
- GPS (mobil app nélkül)
- USB type C töltés

Utolsó sorban esetleg ...

- 4K 60 fps videó
- zoomolási lehetőség videózás közben
- mikrofon bemenet
- ND filter
- hot / cold shoe mount
- EVF

Tudom hogy akár több pontban is kompromisszumot kell kötnöm mert ilyen kamera nem létezik de igyekeznék megtalálni az arany középutat! :-)

Milyen márkát, típust javasolnátok?

(#63515) Dr.NX válasza szabo.csabi (#63514) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Összefoglalót nézted már?
A kompakt gépek konkrétan kihaltak.
Mennyit szánsz a dologra?

Elfogadom a sütiket.

(#63516) szabo.csabi válasza Dr.NX (#63515) üzenetére


szabo.csabi
tag

Igen, átfutottam. Több típus is képbe került de minthogy én is észerevettem hogy az elmúlt 10 évben kb. alig jelentek meg kompaktok ezért is kérdeztem, gondolván hátha van olyan típus, amit mondjuk itthon nem forgalmaztak hivatalosan de külföldről beszerezhető vagy esetleg olyat ajánlana valaki, amiről még nem hallottam és érdemes lenne megfontolni. Kb. max 400 000 Ft körül amúgy.

(#63517) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok!
Tudom hogy nem ide tartozik ( bár nem biztos ), de szeretném hozzáértő szaktársaktól kérdezni hogy: tudtok e valakit vagy javítási lehetőséget egy Panasonic Lumix dc-fz82 géphez?
Sokszor "zoom hiba"-t ír ( egy adott ponton és amúgy tökéletesen megy ) ki és régebbi kártyát nem akar kezelni.
Vajon javítható lenne? 🤔🤔🤔
Illetve megérné javítani?
Köszönöm a lehetséges válaszokat!

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#63518) Meridian


Meridian
senior tag

Régebben fotóztam, csak hobbi szinten, volt/van egy régi Panasonic DMC FZ30-s gépem. Ez már elég öreg, 8Mpx-es, és 2005-ös eresztés.

Most újból kedvet kaptam fotózáshoz, tájak, városok, élővilág. Makrózás nem fontos, ellenben nagylátószög és kb 150mm tele azért jól jönne. Nyilván az sem lenne rossz ha lenne nagy fényereje az optikának (cirka F2.0), de ahoyg elnézem a mostani választékot hírmondó is alig van ilyen. NEm tudom miért nincs legalább egy épkézláb kompakt gép, mikor a telefonok 48-120-200Mpx-es érzékelői riszszem méretben egy vicc, értelmes képet legfeljebb a 4-500ezres telók tudnak nyomni... a 100K HUF-os telókj semmit nem érnek. Ráadásul optikai zoom nélkül többnyire.

Szóval keresgéltem, ezt találtam kompaktban ami kapható: Canon Powershot SX740 HS
Van is róla teszt, talán a videós része nem annyira jó - bár elég impresszív hogy videózás közben 40x optikai zoomot is tud oda-vissza használni.

Mennyire javasolt ez a gép szerintettek?

Néztem még más gépet is - nyilván a megfizethető kategória, nem akarok félmilliót költeni egy gépre, mikor csak hobbi célra kell, pénzt nem keresek vele:
-- Panasonic DMC FZ-1000 II. (ez olyan mint a régi FZ30-som, csak 35 helyett 25 mm-től kezdődik a látószöge, és 16x optikai zoomja van 400mmig)

Egy másik kompakt Canon:
-- Canon Powershot SX70 HS (ez bridge és 65x optikai zoom, 21mm-től... de drágább mint a 740-es Canon gép amit fentebb írtam)

4/3-as MILC-ek, nyilván itt egy értelmesebb kitobjektívvel vagy később plusz objektív, bár nem hiszem hogy sokat akarnék ölteni ilyesmire később sem...
-- Panasonic DC G100K (újabb), Panasonic DC-G80/85 (régebbi)

Melyiket javasolnátok?

(#63519) csuf válasza szabo.csabi (#63516) üzenetére


csuf
tag

Szia!

Talán ez: Sony RX100VA lehetne a legkevésbé kompromisszumos választás.
A keretedbe is bőven belefér: Árukereső
+ akkura és + "markolatra" is marad keret :DD
Olvass utána, annak idején sok teszt született róla - nem fiatal gép már... :))

csuf

[ Szerkesztve ]

(#63520) szabo.csabi válasza csuf (#63519) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszi!

Most épp a Canon PowerShot G7 X Mark III-at nézegetem. Annyit már leszűrtem, hogy baj volt az autofókuszával és melegedett de mindkettőt 4K videózás közben produkálta, ami engem kevésbé érintene és az azóta kiadott FW frissítések remélhetőleg javítottak a helyzeten.

Nézegettem az RX100 V-VII gépeket is és kb. tudnak mindent de a kinézetük, formájuk nem tetszik igazán. Persze nem ez a legfőbb szempont de mégis egy közülük. Illetve a kijelzőjük sem érintős, kevésbé fényerős az optikájuk és elég drágák is. Szóval mindegyik esetén van kompromisszum és most úgy hiszem talán a Canon lenne jó választás. Nagy kérdés, hogy honnan tudom beszerezni ... :DD

[ Szerkesztve ]

(#63521) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Már ha úgyis leáldozik a kompaktok világa...
Van otthon 2 gépem: egy Sony A6000 váz + kitobi (16-50 f/3.5-5.6) + vaku + egy Helios obi + akkutöltő.
A másik egy Panasonic LX15.
Mindkettő dobozos, makulátlan, alig van bennük expo. Tényleg, szinte semmi.
Kb alig veszem elő akármelyiket is, néha az oviban videóztam a Panával, és ennyi.
Szerintetek hosszú távon melyiket érdemes megtartani? Már ha van értelme a kérdésemnek...

[ Szerkesztve ]

(#63522) expo válasza szabo.csabi (#63520) üzenetére


expo
tag

A Sony RX100 VI-VII már érintőképernyős.
Valóban hoztak áldozatot fényerőben a nagyobb zoomtartományért.

Az RX100 V és VA még nem tapizható, cserébe jobb a fényerő. Én egy VA-t használok, a touchscreen hiánya nálam ritkán jön ki, fókuszválasztáskor néha jól jönne. Azt is meg lehet oldani arcfelismerővel vagy manuális beállítással, de megértem, ha ez valakinek már nem elég.

(#63523) laed válasza Meridian (#63518) üzenetére


laed
kezdő

"Szóval keresgéltem, ezt találtam kompaktban ami kapható: Canon Powershot SX740 HS
Van is róla teszt, talán a videós része nem annyira jó - bár elég impresszív hogy videózás közben 40x optikai zoomot is tud oda-vissza használni."

Nekem a kisebb verzió (25x zoom) van meg; és az elég jó gép, az alapján ajánlom ezt is. Aztán úgy dönthetsz, ahogy akarsz. :)

1 időben gondolkodtam, hogy arra váltok, amit kinéztél; aztán végül belenyugodtam ebbe a verzióba.
Nem mondtad, mit akarsz fotózni, nekem eddig mindig elég volt a tudása. (Pl. le tudtam vele fotózni a tetőre szerelt antennát is.)

(#63524) driver18


driver18
tag

Sziasztok.
Eladtam a 6D-met, mert a két kislányom fotózása azzal már megoldhatatlan volt. (Semmi mást nem fotóztam már szinte)

Tudnátok nekem ajánlani erre a célra megfelelő kompaktot? A képminőség lenne a legfontosabb tulajdonság. Árban kb. 200e-ig.
Köszönöm! :R

(#63525) asdf_


asdf_
veterán

Nincs már kompakt, meghalt (új, használt még van). MFT+ Pana25 és/vagy oly/pana 45 használtan.

(#63526) vond válasza driver18 (#63524) üzenetére


vond
MODERÁTOR

HardverAprón van alig használt Sony ZV-1 190 ezerért, meg Pana LX100 120 ezerért. Mindkettő jó vétel szerintem. Gyerekekhez a Sony talán jobb lenne az AF miatt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63527) wwhy válasza driver18 (#63524) üzenetére


wwhy
veterán

EZ egy jó ajánlat lehet :K

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#63528) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Látom itt az utóbbi ajánlásokat, az LX100, LX15 gépeket. Vonzóak számomra is, szeretnék valami olcsóbb megoldást fényképezésre, ami jobb minőséget biztosít, mint a telefonok. Közben látom, hogy Sony A6000 kitobis gépek is vannak már hasonló árkategóriában használtan.
Azért az minőség szempontjából jobb vétel lehet az említett kompaktokhoz képest, ugye?
Esetleg a Sony A6000 Milc-nek milyen alternatívái, kihívói lehetnek ebben a 150ezer ft-os kategóriában?

(#63529) Tin_Shield válasza acsati (#63528) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van persze annyiért, a levélnehezéknek való kitobjektívvel. Az a6000 amúgy akár jobb képminőségre is képes lehet, mint az említett Panasonic gépek (nagyobb a szenzor), de akkor rendesen meg kell támogatni objektív oldalról, ami akár - a lefedni kívánt optikai tartománytól függően - többszörösébe is kerülhet mint a gépváz.
Némi plusz info még: ennek a két gyártónak nem igazán kifinomult - volt, ebben az időszakban - a jpg motorja, a széteffektezett, hádérezett, agyonfilterezett mobilos képi világhoz szokott szemnek könnyen csalódást okozhat. Persze ott van a képekben a bugi, csak elő kell tudni csalogatni raw feldolgozással, színprofilokkal, stb.
Az a6000 árában m43-os cserélhető objektíves gépek vannak zömében, ezek némely szempontból többet, némely szempontból kevesebbet nyújtank. Fuji sajnos a hype miatt nincs ennyiért, a Canon EOS-M-et kihalálsra ítélték.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.