Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) lugosi válasza Lacy6 (#60000) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem megfelelő neki az utólagos beállítás. (És gyakorlatilag semmi más sem, amit az utóbbi napokban ajánlottak neki.)

Sajnos mindig jön egy új ember, aki elkezdi életben tartani a vele való beszélgetést (?) aminek csak a végeláthatatlan panaszkodás/trollkodás a vége. Ez már lassan topikrombolás ami itt megy. :(((

Értsétek meg, neki valószínűleg nem a megoldás a fontos, hanem a probléma, abba kapaszkodik, azt szereti, ápolgatja, élteti.

[ Szerkesztve ]

(#60002) mazsi70 válasza lugosi (#60001) üzenetére


mazsi70
senior tag

Még egy használati utasítást sem tud értelmezni. :N

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#60014) blackydan


blackydan
senior tag

Sajnálattal látom belefutottatok kovaccs fórumtársba, akik válaszolni szeretnének neki és megoldani ügyes-bajos dolgait azoknak javasolnám nézzék meg más topicokban nyújtott teljesítményét is (már ha bírjátok idegekkel ;] ). Szerintem fölösleges köröket futtok vele.

[ Szerkesztve ]

(#60015) t.imi válasza blackydan (#60014) üzenetére


t.imi
addikt

002-014. Van némi hiány. Mi volt itt este? :D
Rákerestem, még külön a digitális fényképezést megadva is, semmit nem hozott, pedig érdekelne.

(#60016) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sracok!
A Panasonic LX7-nek van utodja?

(#60017) asdf_ válasza t.imi (#60015) üzenetére


asdf_
veterán

Szürke lett az avatarja, így arra tippelek, egy kis időre most elment pihenni...

(#60018) Tin_Shield válasza zolikaDB (#60016) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van. De feljebb is lépett, LX15. És tulajdonképpen az LX100 is annak tekinthető.

(#60019) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy fényképezőt venni. Sose fotóztam, csak telefonnal (jelenleg egy xiaomi mi max 2 van.) Jó lenne valami ami komolyabb, de nem szeretnék rá sokat költeni, ismerkednék a dologgal. A keretem kb 20k :DDD (az eddigi hozzászólásokat olvasva félve mertem írni.) Tudom, hogy ez nem sok, illetve semmi. Csodát nem várok, amire szeretném használni az tájkép (naplemente, ég, esetleg csillagok - ha jól gondolom, akkor ehhez a hosszabb záridő az ideális -, meg rovarok ha olyat látok, de értelemszerűen nem akarom megszámolni a légy összetett szemeit.) Nem kell új gép, még garancia sem (nekem úgy tűnik, hogy elég sok évig bírják a gépek.) Egy régebbi használtra gondoltam, nem rettenek meg az ebayes vásárlástól sem. Valamilyen bridge gép pl. pana fz18 vagy fz28. Az ilyenek megállják ma még a helyüket, vagy jobban járnék egy zsebben elférő modernebb kompakttal?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#60020) Lacy6 válasza bebe159 (#60019) üzenetére


Lacy6
senior tag

Panasonic Lumix DMC - SZ10, ilyen van is most hirdetve.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#60021) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Laikus vagyok a fényképezők terén, viszont szeretném a feleségemet születésnapjára megajándkézni eggyel, amit aztán remélhetőleg sokáig használhatunk.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.
Mindenestül max 120k, nagyon max 170k.

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).
Gyereket és tájakat szoktunk fényképezni. A gyerek esetén kiemelném, hogy nem nagyon ül meg a fenekén és jó lenne, ha bemozdul, akkoris éles legyen a kép.

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
Nem lenne rossz, ha nem kellene külön táskát hordani magunknál, ha pl. elmegyünk sétálni vagy valahova.

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni).
Szerintem az átlagos minőség maximálisan megfelel. A gyereket szoktuk felvenni videóra.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs.

Van egy régi fényképezőnk és tapasztalatból írom, hogy csak az auto módot használjuk. Objektívet sem fogjuk csere-berélni már ha lehet egyáltalán.

Milyen gépet ajánlotok?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#60022) runnner válasza asdf_ (#60017) üzenetére


runnner
csendes tag

Sajnos most már a beárazós topikot is rombolja.

RunnneR

(#60023) Lacy6 válasza buherton (#60021) üzenetére


Lacy6
senior tag

Sony RX100, vagy nagyon max Panasonic LX100.
A sony RX100 II képminőségbe ugyanazt tudja mint az első, csak okos funkciók miatt drágább.
A Sony RX100 III már lényegesen jobb, de nagyon drága és kicsit túlárazott is.
RX100-ba van rengeteg előre programozott beállítás, amivel könnyű fényképezni.
De saját beállításokat is kompletten lehet menteni benne. Gyorsan kiismerhető, jól kezelhető fényképező.
Úgy 2-3 évig használtam én is egy ilyet, szóval tudok segíteni ha van kérdésed.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#60024) csuf válasza buherton (#60021) üzenetére


csuf
tag

Üdv!

Egy kicsit túllóg a kereteden de szerintem egy Panasonic LX100 avagy ha kisebb méret a lényeg akkor LX15 bőven megfelel erre a célra. :))

csuf

(#60025) Dr.NX válasza runnner (#60022) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Lekéstem a műsorról, már csak a hiányos hsz-számozás utal a munkásságára. :)
A milyen TV és Samsung TV topikokban is lement ugyanez a koreográfia.

Elfogadom a sütiket.

(#60026) t.imi válasza asdf_ (#60017) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi! Az furcsa volt, miért szürke :B

On

(#60028) wwhy


wwhy
veterán

A javaslataitok alapján (köszönöm!) megvettem az RX100 MK3-at, de nem teljesen az én világom a Sony (eladó!), ez szubjektív, a gép f@sza. Viszont adódott a lehetőség, hogy a beárazós topik ára alapján némi apróval kipótolva cserélhetném Pana LX15-re vagy Canon G7X M2-re. Amióta filmes gépekről váltottam (Fed3, Praktika, Olympus, Yashica) azóta Pana van, ezért inkább arra hajlok .... Az összehasonlító teszteket elolvastam, szinte 'egykutya, ezért kérlek, ha van javaslatotok, segítsetek.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#60029) bakokornel válasza wwhy (#60028) üzenetére


bakokornel
kezdő

LX15. Sokkal jobb gép. ( Volt Sony RX100 III-am....

[ Szerkesztve ]

(#60030) buherton válasza Lacy6 (#60023) üzenetére


buherton
őstag

Köszönöm a segítséget. Ez a Sony RX100 szimpatikus választásnak tűnik.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#60031) kiskami válasza bakokornel (#60029) üzenetére


kiskami
tag

:Y
Részletezd légyszi, miért sokkal jobb az Pana?! :F

(#60032) Tin_Shield válasza kiskami (#60031) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jobb fényerő, 5 tengelyes hybrid képstabi, 4k video, elektronikus zár, érintőkijelző, okosabb AF (Post Focus, Focus staking, DFD) stb. Az RX100mk3 gyakolatilag az EVF-fel tud többet csak. Hogy kinek mi a fontosabb az a kérdés.

(#60033) bakokornel válasza kiskami (#60031) üzenetére


bakokornel
kezdő

És jobb képminőség.

(#60034) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek a nagyon amatőr kérdésemért, de nem igazán értek a fényképezőgépekhez, csak használom nagyon alap szinten.
Azt szeretném kérdezni, hogy a Nikon Coolpix L 29 vs L31 között mi a különbség (a típus számon kívül) vagy van-e olyan ami miatt az egyik jobb mint a másik. Használtan venném és ez a kettő közül kellene választani. Családi képek, nyaralás ...stb, tehát nem valami művészi profi fotózásra kellene.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60035) Dr.NX válasza Jenne (#60034) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nincs köztük különbség, mindkettő ugyanolyan gyenge.

Elfogadom a sütiket.

(#60036) Falovas válasza Jenne (#60034) üzenetére


Falovas
aktív tag

Van különbség, ha az árukeresőn megcsinálod az összehasonlítást akkor látszik, hogy a 31-essel még a fehér egyensúlyt is lehet állítani... [link]
:O

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#60037) scarabaeus válasza Falovas (#60036) üzenetére


scarabaeus
őstag

:)

(Amúgy az L29-en is vannak fehéregyensúly presetek, nemcsak az L31-en, csak az árukereső nem tud róla. Úgy általánosságban véve, szerintem nincs ezeknek a specifikációs lapoknak egy oldala sem, amelynek minden sora egyezne a valósággal, ezért kerültem a snapsort és társai használatát is :) )

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#60038) Dr.NX válasza bakokornel (#60033) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nocsak, valakinek a sokadik regjétől is elbúcsúztunk...

Elfogadom a sütiket.

(#60039) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Mi a véleményetek a Panasonic DC-FZ82?
Mennyire jó, használható készülék?

風林火山

(#60040) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Ha valaki tud segíteni vagy tanácsot adni azt megköszönném.
Egy Canon A590 Is gép kijelzőjén vannak karcok, és azt szeretném kérdezni, hogy ezeket házilag valamilyen finom polírozással esetleg el lehet tüntetni? A betett kép nem a kérdéses gépről van, csak segítség hogy milyen fényképezőgépről kérdezek.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60041) Jenne válasza Jenne (#60040) üzenetére


Jenne
senior tag

Beteszem a képet is a gépről, de nem sikerült a legjobban.[kép]
Az nem lehetséges, hogy ez a külső karcos ablak csak egy külön védő ablak és nem a kijelző maga? Talán ilyet lehet külön is cserélni?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60042) asdf_ válasza Jenne (#60041) üzenetére


asdf_
veterán

10 evvel ezelotti gep, jelen erteke ugy 5e Ft korul lehet, tehat rakolteni nyilvan nem kifizetodo. Ami a kijelzo elott van, az csak egy muanyag, de ilyet sehonnan nem fogsz tudni szerezni a gep eletkora miatt, de ha tudnal sem erne meg. Regen ilyenkor mobiloknal a Displex paszta jott elo -sosem hasznaltam, tehat nincs tapasztalatom- de ahogy nezem, mintha megszunt volna a termek, mert sehol nem elerheto.

[ Szerkesztve ]

(#60043) yanpec


yanpec
aktív tag

Sziasztok

Szeretnèk egy belèpőszintű masinát venni. Jelenleg kettő között gondolkodom. Egy Panasonic LUMIX G70K ès egy Cannon EOS 4000D.

Ki melyiket választaná, amatőr fotózáshoz kellene. Van esetleg valakinek tapasztalata valamelyik gèppel?

Előre is köszönöm.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#60044) PuMbA válasza yanpec (#60043) üzenetére


PuMbA
titán

4000D felejtős a műanyag bajonett miatt. Alig drágább a 2000D vagy 1300D :) Canon-nal azt is vedd figyelembe, hogy csak kukucsálón tudsz fényképezni értelmesen, mert ott jobb a fókusz, a Lumix-szal pedig LCD kijelzővel is, mert tükör nélküli gép. Mennyi pénzed van rá? Ez a legalsó kategória inkább a Nikoné a D3400-zal egyébként DSLR fronton. A Canon a következő, eggyel feletti kategóriában lesz jó kb. másfélszeres áron.

[ Szerkesztve ]

(#60045) yanpec válasza PuMbA (#60044) üzenetére


yanpec
aktív tag

A NIKON D3400 is nagyon jól hangzik akciósan 399€.(Nikon »D3400 Kit AF-P 18-55« Spiegelreflexkamera (AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR, 24,2 MP, Bluetooth)

Lehet akkor inkább egy ilyenre fizetek be. Amúgy max 150.000Ft-t szeretnèk rászánni.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#60046) yanpec válasza yanpec (#60045) üzenetére


yanpec
aktív tag

Mennyire hátrány az ha egy gèpben nincs ultrahangos szenzortisztítás funkció? Kell vele foglalkozni? Sűrűen nem lesz rajta objektív cserèlve, de szeretnèk hozzá majd venni másikat is.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#60047) Tin_Shield válasza yanpec (#60046) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem igazán. Kb. az Olympusé ér valamit, de az sem mindenható. Oda kell figyelni a cserére és a körülményekre, akkor a probléma nagyrészt megelőzhető.

(#60048) yanpec válasza Tin_Shield (#60047) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ok. Köszi😊

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#60049) rednifegnar válasza PuMbA (#60044) üzenetére


rednifegnar
senior tag

felejtos a muanyag bajonett miatt? sztem ez a legutolso dolog amit ebben a kategoriaban figyelembe kene venni...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#60050) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Vasárnap indulnánk nyaralni ezért holnap meg szeretném venni a gépet amit viszek.
Maximum 100k volt a keret de most egy kicsit elbizonytalanodtam és ha van értelme ennyit még rá áldozok.
Tehát Sony Cyber-shot DSC-RX100 107 639 HUF vs Canon PowerShot G9 X 99 990 HUF :U
Általános felhasználásra teljesen laikus hozzá nem értő kezelővel :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.