Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) Vyndree válasza misirulez (#53049) üzenetére


Vyndree
őstag

Az elkészült kép minőségének javulásához a fotózási alapok elsajátítása pont olyan fontos tényező, ha nem fontosabb, mint a készülék. Ha jó képeket szeretnétek, erre is dolgozni kell majd, mert csak készülékkel nem biztos hogy számíthattok előrelépésre.
Fontos kérdés, hogy milyen telefont váltana, és milyen a jelenlegi kompakt gépe?

Ezek az alsó kategóriás kompaktok semmivel nem jobbak, sőt egy félkomoly telefon már lényegesen jobb. A Nokia 1020 se egy mai darab és elérhető áron van, az pedig ilyen képeket, alsó kompakt ilyet nem tud. Lehet egy telefoncserével többre mentek? Amennyiben ennél komolyabb képeket szeretnétek, érdemes MILC-re váltani, az viszont ha méretben annyira nem is, de árban húzósabb.

Az "image stabilisation" kép stabilizálást jelent ami többféle lehet. A digitális felejtős, az van a 160-ban. Az optikai és a cmos (szenzor) stabilizátor már nagyon hasznos tud lenni, előbbi található a 155-ben, valószínűleg ezért is drágább

Tokot általában nem adnak a készülékekhez, ha adnak is feltüntetik. Nem tudom milyenre gondoltál, de ha bemész a legközelebbi műszaki áruházba biztos találsz megfelelőt. Kétezer forint alatt is vannak jók, valami ilyesmi már a célnak megfelel. úgy látom ebben elférne a 160-as.

Ahonnan nézted, ott ez a termék már nem képezi részét az ajánlatuknak, csak újracsomagolt termék kapható 28.900Ft-ért.

(#53052) pandur99 válasza hajniooo (#53044) üzenetére


pandur99
aktív tag

A kettő közül a D3200 alkalmas lesz a háttérből kiemelésre akkor, ha veszel a kittobjektíven kívül egy 50/1,8 mm-es, vagy egy 35/1,8 mm-es fix objektívet. Esetleg úg yis, ha a 18-55 helyett egy Tamron 17-50/2,8 vagy Sigma 18-50/2,8-at veszel.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53053) Vyndree válasza hajniooo (#53044) üzenetére


Vyndree
őstag

Amennyiben a bridge gép mellett döntesz (a P610 ilyen), akkor ott lesz minden egy kézben. Nem kell obit cserélgetni, nagy táskát magaddal cipelni és árban a tizedéből kihozod, viszont ez a képeid minőségének rovására megy. Nem tudom mekkora az anyagi kereted, de ezt a gépet nem venném meg.
Volt nálam régebben egy 2008-as évjáratú, ma már nagyon réginek számító bridge gép. Nagyon tetszett a sokszínűsége és az akkori 30eFt körüli ára, feltételezem ma már ennél jobbakat lehet kapni ennyiért. Néhány képet osztottam belőle, tettek fel ide belőle. Nem sok kép, ha kicsit lejjebb tekersz ott találsz ilyen képeket.

pandur99: azért kitobival is lehet szép háttérelmosást, portrét, de egy olcsó manuál már tökéletesen elvégzi 3-5eFt-ért. nekem az 50mm-es Pentacon ilyet készített: [link]

(#53054) pandur99 válasza Vyndree (#53053) üzenetére


pandur99
aktív tag

Próbálj D3200 + olcsó manuálissal társaságban vagy kiránduláson portrézni! Asztalon biszbaszt még csak-csak, de megőrülnél egy Nikonnal a kiránduláson.
P610-zel meg nem tudsz kis mélységélességgel fotózni.
A többi stimmel.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53055) sideburns válasza Vyndree (#53053) üzenetére


sideburns
aktív tag

Pont Nikonra nagyon nem fog tudni olcsó manuálokat feltenni.

(#53056) pandur99 válasza sideburns (#53055) üzenetére


pandur99
aktív tag

Van ugyan olyan adapter, amelyben egy + lencsével van végtelen, akkor viszont a képminőség vész el, pont az, ami miatt érdemes manuálozni. Nekem sokáig volt Nikonom, volt adapterem és manuális obim is hozzá, de max. makrónál volt érdemes használni. Egyébként nagyon is felejtős.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53057) Vyndree válasza pandur99 (#53054) üzenetére


Vyndree
őstag

Isten ments! Nem szeretném megpróbálni. :)
A manuál obizást természetesen általában tükrös gépre értettem nem a Nikonra, ott nem játszik ez köztudott. Eszembe nem jutna belépő Nikont venni, ajánlani meg főleg manuálozni, egyenlőre azt ként eldönteni a kérdezőnek, hogy kompakt vagy tükrös gépet szeretne. Aztán lehetne arról beszélni, hogy ezen belül mit szeretne, dslr vagy milc és azon belül is millió a variáció. Volt dslr Nikonom d5k 18-105 obival amit ráadásul nagyon dicsérnek a fanok, hát nekem soha többet! Mikor hazaértünk Nápolyból meg is hirdettem. Számomra nagy csalódás volt nem csak a manuál hiánya miatt.
Sony a3000-rel (ez milc) vagy 3-as, 5-ös NEX-szel nagyon kellemesen lehet, pillanat alatt megvan az élesség és nincs gond a végtelen fókusszal, a 700Ft-os adapterrel pedig szépen karcol.

A P610-zel miért is nem lehet? Ahogy tolod rá a zúúmot, úgy csökken mélységélességed. Az FZ35-tel ment, akkor ezzel is biztos menne, de még egyszer mondom, nem ajánlom azt a gépet! A bridge nagyon jó tud lenni, de nem ez a Nikon. Akkor már százszor inkább az FZ200!
Az a kérdés: mekkora a keret, új vagy használt is szóba jöhet, illetve akar-e manuálozni? Így le tudjuk szűkíteni.

sideburns: Nikonra pont van olcsó régi 50mm-es, amt említesz az M42-es lesz. Ez régi gyári 50mm-es manuál 10-12 ezerért megáll, ami olcsó obinak mondható, de 30 körül már Nikon AF 50mm f/1.8D-t is megkapni ami szintén nem drága obi.

(#53058) Vyndree válasza sideburns (#53045) üzenetére


Vyndree
őstag

"Ha akarsz elfogadható háttérelmosást, akkor csak a D3200 jöhet szóba a kettő közül"
Miért is? Ezekkel a képekkel remélem meg tudlak cáfolni. :) (P610-zel készültek)
[link1] [link2] [link3]és egy portré

"bár igazán szűk mélységélességet az alapobjektívtől sem lehet várni."
Ez is hülyeség. Nehezebb, de optimális körülmények mellett szépen lehet kitobival is hátteret mostni.
18-55-ös kitobival - Nikonnal is, bár ez nem az - ilyet, sőt még ilyenebbet is lehet:

(#53059) misirulez válasza Vyndree (#53051) üzenetére


misirulez
senior tag

Nekem galaxy S1 telefonom van. Barátnőmnek egy újabb fajta xperia, de kettőnk telefonja közül enyémet szoktuk választani, mert úgy ítéljük az kevésbé rossz. Múltkor a magastátrában akartunk pár képet csinálni, nagyon szép volt a táj és örültünk is neki, hogy telo kijelzőn szép képek voltak de számítógépre rátöltve már nem annyira. 1 2 3 4

Ha épp más is ott van, akkor amivel még fotózni szoktunk az egy iphone 5, és egy Nexus 5. Ezek persze sokkal jobbak, de kettőnk közül egyikünk sincs rákattanva a telefon témára, és kicsit feleslegesnek is érezném hogy egy ilyen kaliberű telefonokat vásároljunk +100k hufért, csak a jobb képek miatt.

(#53060) nglc


nglc
csendes tag

Sziasztok,

Szeretett Olympus XZ-2 fenykepezom masodik halalabol sajnos mar soha tobbe nem epul fel, igy megvalnek a hozza vasarolt kiegeszitoktol.Lenne peldaul gyari magneszaras puha tok M meretben, automata objektivvedo sapka, es gyari akksi is.
Ha valakit erdekel, keressen privat uzenetben.

Tovabba egy hatalmas piros pontot szeretnek adni a Mintaboltnak es szerviznek, mivel automatikusan felajanlottak egy Stylus1S keszuleket egy az egyben, melyet termeszetesen elfogadtam.

Tovabbi szep napot Mindenkinek!

(#53061) wms válasza nglc (#53060) üzenetére


wms
senior tag

Remélem meg leszel vele elégedve, mivel van, aki szerint nem túl jó gép. A tapasztalataidat esetleg megoszthatnád! :K Köszi!

(#53062) nglc válasza wms (#53061) üzenetére


nglc
csendes tag

Egyszeru atlag user vagyok, ha hozza azt a szintet amit az XZ2 tudott, akkor nem er csalodas.

[ Szerkesztve ]

(#53063) Vyndree válasza misirulez (#53059) üzenetére


Vyndree
őstag

Ennél tényleg bármelyik kompakt jobb. A lencsét meg kéne pucolni, vagy lehet már karcos az első képen nagyon látszik. A felbontást is kicsit feljebb vehetnéd, ez a 800x480 nincs fél megapixel sem, 800x176 pixelre már nem is mondok semmit, az indexképek ekkorák.
Nem kell sok százezres telefon egy jó fotóhoz, egy iPhone 4S is már csodákra képes (30-32eFt), ennyiből újonnan egy alap kompakt jön ki. Ha fényképező kell akkor azt mondom mit az előttem szólók, bármelyik alap kompaktot választhatod 50eFt alatt, mind ugyanazt tudja.

(#53064) DonMenyet válasza mazsi70 (#53042) üzenetére


DonMenyet
tag

(#53042) mazsi70, (#53043) sideburns, (#53048) scarabaeus: köszönöm a válaszokat. Legutóbb azt hittem közelebb kerültem a megértéséhez, de tévedtem.
Scarabeus korábbi hozzászólása tisztázza, honnan jön ez a megjelölés, így már nyugodtan alszok. :DDD

(#53065) lugomon válasza DonMenyet (#53064) üzenetére


lugomon
tag

Az LF1 -el van már tapasztalatod?

Omega Testamentum

(#53066) DonMenyet válasza lugomon (#53065) üzenetére


DonMenyet
tag

Sajnos még mindig nincs, az edigital nincs a toppon.

(#53067) lugomon válasza DonMenyet (#53066) üzenetére


lugomon
tag

Ezt elhiszem... :W

hito : milyen az FZ 1000 -es gép?

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53068) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Akit érdekel és beszélni német: Sony RX100 II, III, IV összehasonlító teszt

(#53069) hito válasza lugomon (#53067) üzenetére


hito
nagyúr

(Majdnem) csak jókat tudok mondani róla. Kép/videó minőség kompaktok között kiemelkedően jó, akkumulátor nálam jól bírja, szolgáltatások, extrák, beállítások szintén kiemelkedően jók. Egyedüli gondom vele, hogy tényleg viszonylag hamar (pl. RX100m3-hoz képest) megjön a zaj. Van, hogy iso320-nál raw-ból a bebukott részeket visszahozva már bántóan zajos (de csak a visszahúzott részek). Máskor meg iso1600-ig is elég jól viseli. Helyzetfüggő a dolog, amit nem is értek. Lehet, hogy csak valami beállítás kérdése a dolog, mert ilyet máshol nem nagyon tapasztaltam. Sajnos nincs időm most komolyabban foglalkozni a dologgal, mert rengeteg a meló. 1hónap múlva már szabadabb leszek, és nekiállok egy mélytesztnek.

Aki ilyet vesz és élőzenét szeretne videózni koncerten, el ne felejtse lehúzni az érzékenységet -6dB-re, mert használhatatlan lesz az egész. Túl érzékeny a mikrofon és még alapértelmezetten hagyva is torzítani fog koncertfelvételnél.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53070) Lacy6 válasza hito (#53069) üzenetére


Lacy6
senior tag

Jól emlékszem, hogy neked volt sima RX100-ad és váltottál M3-ra?
Mekkora különbség a két gép között képminőségileg?
Az M3 tudom, hogy sok mindenben jobb funkciók terén, de engem csak szigorúan a képminőség érdekelne.
Amit olvastam hogy az objektív sokat javult, mivel az első generációs kicsit sötét volt nem?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53071) Vyndree válasza hito (#53069) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez az egy ami visszatart az FZ200-tól, az FZ1000-től meg inkább az ára. :( A bolhányi szenzor ami miatt piszok gyorsan zajosodik. Amit én még ISO3200-on simán meglövök és vállalható, az FZ200-al ISO400-on se jön úgy vissza. Nagyon szenvedek hogy nincs akkora zúúúmom, de akkor meg a zajosabb képekkel gyűlne meg a bajom.
Az FZ1000 ideális lenne az 1"-os szenzorával, de az meg nekem megfizethetetlen, illetve ennyit nem szánok rá. Sajnos a jelenlegi ára majdnem a tizszerese mint amibe a mostani gépem került használtan.

(#53072) vond válasza Vyndree (#53071) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát igen, ezt tapasztalom én is nap-mint-nap az FZ200-zal. ISO400-ig még nagyjából rendben van. ISO800 is elmegy, ha nem 1:1-ben akarod használni a képet. De ISO1600 már elég gáz. Jól leméretezve még csak elmegy, de itt már bele kell nyúlni a színekbe is, mert alapból tiszta fakó minden.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53073) misirulez válasza Vyndree (#53063) üzenetére


misirulez
senior tag

Rendben. És mi történik 50e Ft felett? A topikot olvasgatva mindenhol ezt a bűvös számot találom. Annyi gép van, nem tudom milyen paramétert nézzek azoknál, ha a cél a telefonos minőségek túlszárnyalása, egy telefon méretével. Ha a zoom teljesen felesleges.

Ez pl. jobb mert Exmor R® CMOS-érzékelője van? :)

[ Szerkesztve ]

(#53074) Vyndree válasza misirulez (#53073) üzenetére


Vyndree
őstag

A kép minőségét alapvetően a szenzor és az optika határozza meg.
Röviden és nagyon egyszerűen: szebb kép = nagyobb szenzor, jobb/fényerősebb optika vagy más néven lencse.
Annál szebb lesz a képed, minél kisebb ISO tartományban tudsz maradni. Ezt egy jó optikával tudod elérni. Amelyik gépben 1/2,3" szenzor van, az a nagyon kicsi, bolhányi kategória. Ezeknél a gépeknél 400 felett már nem lesz szép a kép. Zajos lesz és elveszíti a színeket. A táblázatból láthatod mennyire mütyűr és mennyivel kisebb az APS-C-hez képest. A szenzorra képzi le a képet az optikán keresztül a gép, így ha az nagyobb akkor szebb lesz a képed. Egy 1/2,3" szenzorral a képed ISO400-on már csúnyácska, APS-C mérető szenzornál nagyjából ugyanilyen képet ISO1600-3200-on tudsz még készíteni.

50eFt felett már kapni olyan fényképezőket, amikben nagyobb a szenzor és jobb az optika. Ilyen pl a Lumix LX7, amit egy nagyon jó lencsével szereltek. Nézd meg milyen képeket készít főleg sötétben és milyen videót!

Az "Exmor R" a Sony által készített háttér világításos technológiával készült fényérzékelő szenzor, itt már jobb a képminőség de nem lesz olyan jó, mint ha 10x akkora szenzor lenne benne. A Sony ilyet tesz a telefonjaiba is úgy tudom, no meg a kompakt gépeibe is. A BSI szenzorok is hasonló elven működnek, melyek a fényérzékeny felület maximalizálásával kedvezőtlen fényviszonyok között is jobb képminőséget biztosítanak. Az "Exmor" nevet a Sony levédte, a BSI szerintem ugyanazt jelenti, ha hülyeséget írtam akkor majd a szakik kijavítanak. :)

(#53075) cidalain válasza Vyndree (#53074) üzenetére


cidalain
veterán

Nagyon laikus vagyok, de mivel most említetted gondoltam rákérdezek, mert sose értettem:
LÁMA ON
Azt írod: Annál szebb lesz a képed, minél kisebb ISO tartományban tudsz maradni.
Akkor mi a francnak van nagyobb ISO? Miért próbálkoznak a hozzáértők minél nagyobb ISO-val jó képet lőni, ha úgy egyre zajosabb lehet? Vagy ez ilyen fotós challenge? Hogy minél nagyobb ISO-val szép képet csinálni, merthogy ISO100-zal egy vak majom is jó képet lő?
LÁMA OFF

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53076) 80hun válasza cidalain (#53075) üzenetére


80hun
addikt

Sajna nem hobbiból emelgeti az ember az isot :)
A záridő miatt teszük hogy rövidebb legyen. Érdemes elolvasni

(#53077) Vyndree válasza cidalain (#53075) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor mi a francnak van nagyobb ISO?
Ne kelljen növelni a záridőt, tehát ne mozduljon be, vagy ne legyen túl sötét a képed.

Miért próbálkoznak a hozzáértők minél nagyobb ISO-val jó képet lőni, ha úgy egyre zajosabb lehet?
Az egyre zajosabb relatív és főleg készülék függő. Próbáld ki. Csinálj egy képet a szabadban ISO100-on, majd a legnagyobb ISO-val amit a géped tud és vesd össze a két képet, utóbbi zajos lesz. [link]

merthogy ISO100-zal egy vak majom is jó képet lő?
Este menj ki az utcára és készíts egy képet kézből ISO100-on, érteni fogod. Hosszú záridővel (10mp) szép lesz a kép, csak ami mozog az nem fog látszani, illetve elmosott lesz. [link]

(#53078) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv urak

a sony rx100 /rev.1/ 100k körül milyen vételnek minősül manapság? :R

(#53079) cidalain


cidalain
veterán

érteni vélem.
Akkor ez olyasmi hogy ha azt akarom hogy sok fény jusson be sötétbe is, akkor hosszan kell nyitva tartanom. Így viszont minden bemozdul. ami látszani is fog :)
Viszont ha megemelem az ISO-t, akkor érzékenyebbre állítódik a gép (szenzor), és egységnyi fényből jobb, részletgazdagabb kép készülhet. Viszont mivel növeljük az érzékenységet, ez a hibákat is kinagyítja, és képzajt okoz.
jó helyen járok?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53080) hito válasza Lacy6 (#53070) üzenetére


hito
nagyúr

Igen. Volt RX100-am és m3-am is. Elég markáns a különbség a két széria között. Mindenképpen az m3-at javaslom. Jobb képfeldolgozó processzor, hátsó megvilágítású szenzor, sokkal-sokkal jobb lencse, okosabb, gyorsabb, fényévekkel jobb videó. Ha szimplán az állókép minőséget nézzük, akkor az m3 képei jóval élesebbek és kevésbé érzékeny a zajosodásra, mint az első széria. Egyedül a valamivel kisebb zoomátfogást lehet neki felróni az első szériához képest, de 0.7x-es zoom nem nevezhető lényegi különbségnek. A 3.6x-os és a 2.9x-es is sz@rban a vitamin szindróma ;]

Vyndree: én 150-ért vettem gyári garival, minden tartozékával, dobozosan, alig használtan. 215-öt én se fizettem volna ki érte. Ez a lélektani határ, egy fényképező sem ér többet számomra.

g@bo: újonnan? Használtan már 50-60-ért is utánad vágják. :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53081) Lacy6 válasza g@bo (#53078) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ajánlott gép.
Szerintem 100K-ért újonnan jó vételnek számít.
Talán az LX-7-el lehetne összevetni, ami videóba minimálisan jobb, de állóképekbe a kis szenzor miatt alulmarad.

(#53080) hito: Nem csináltál összehasonlító képeket esetleg?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53082) Vyndree válasza hito (#53080) üzenetére


Vyndree
őstag

Az új FZ200-as most 90e környékén reális, használtan 60-70 körül a szép 1-2 évesek, főleg hogy a többi ára így elszállt, én gyakorlatilag nem maradt MILC 100 alatt. A Nikon 1 és az NX mini oké, de azok meg jó ha 40-et érnek. Remélem az FZ1000 is egyszer ilyen árban lesz, akkor majd beleugrok, addig meg csorgatom tovább a nyálam. :)

(#53083) g@bo válasza hito (#53080) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem szeretek használt cuccot venni.

van egy sony dsc hx7v -m, 3 éve kilóért vettem 10* zoom 16 mpix, japán.. szeretem, de jó lenne egy jobb.

tényleg, ezek az új masinák japán v kínai kéz munkái? vagy nézzem meg az adott boltban. :D

[ Szerkesztve ]

(#53084) hito válasza Lacy6 (#53081) üzenetére


hito
nagyúr

Nem egyidőben volt nálam a két gép, úgyhogy sajnos nem. De ha minden igaz és nagyon akarnék, akkor elő tudnék túrni ugyanarról a témáról lőtt két képet. Az erkélyünkről mindig lövök egy semmitmondó képet minden gépemmel, csak a minőség miatt, hogy a későbbiekben vissza tudjam nézni ha érdekel. Viszont nem valószínű, hogy jó összehasonlítás lenne, ugyanis a napszak, fények, évszak egész más, így nagyon korlátozottan lenne alkalmas a dologra.

Vyndree: NX Mini-m is volt. Szerethető kis gép, csak olyanról nem is lehet beszélni esetében, hogy objektív választék.

g@bo: RX100 csájna, FZ1000 Japán. Nem mintha a mai világban ez bármit is jelentene sajnos. Azt mondják, hogy manapság a Made in Japan gépek is csak nevükben japánok.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53085) Vyndree válasza hito (#53084) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez igaz, a Minit azzal kel használni ami van. Nincs nagy zoom, nincs fényerős obi, viszont ha amit ad az megfelel, akkor egy kiváló választás volt 35k-ért.

(#53086) charg


charg
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.
Utazásra lenne szükségem egy kompakt gépre.
RX100 meg is felelne, a kipattanó vakut leszámítva. (biztos hamar letörném)
Szóval hasonló gépet keresek hasonló árban, de nem kipattanó vakuval.

Ami fontos lenne:
- nagy szenzor
- minél jobb képminőség
- zoom nem érdekel

[ Szerkesztve ]

(#53087) hito válasza Vyndree (#53085) üzenetére


hito
nagyúr

"nincs fényerős obi"

Egy közül azért lehet választani :D 17mm/1.8. Portréhoz azért egy 20-25-ös jobb lett volna, de valószínűleg már kiadáskor előtte tudta a samu, hogy nem lesz több üveg rá, így dobott egy sem túl szűk, sem túl tág fényerős mindenest, csak hogy ezt is kipipálhassák.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53088) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Főképp az FZ200 tulajokat kérdezném, hogy az adatkábelt miként lehetne meghosszabbítani?
Ami a géphez van gyári, nagyon rövid, hubbal nem jó, aktív hosszabbító szintén nem jó. :(
Mi a megoldás?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53089) vond válasza makoss (#53088) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kártyaolvasó?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53090) Vyndree válasza hito (#53087) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez ugye nem 70eFt-ba kerül?

(#53091) Vyndree válasza makoss (#53088) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem egyszer az állandó kábeles olvasás hazavágta a Sony gépem Stamina akkuját, azóta kártya olvasót használok. Ezt már máshol is olvastam, nem szerencsés állandóan gépre dugni a készüléket.

(#53092) vond válasza Vyndree (#53091) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én még egyszer nem dugtam rá a gépre az FZ200-at. Van egy jó kis ősrégi kártyaolvasóm, SD kártya bele, és hasít fel a cucc a PC-re. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53093) hito válasza Vyndree (#53090) üzenetére


hito
nagyúr

De pont annyi, és ráadásul magyar eladó árulja e-bayen :Y

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53094) makoss válasza vond (#53089) üzenetére


makoss
addikt

Azzal jó, de egy ilyen nevesincs olvasót használok, korábban a korábbi gépnél ilyen nem volt, akárhová dugtam a gépen, hubbal, hosszabbítóval, vitte. :(
Állandónan szedegessem ki a fényképezőgépből a kártyát? :F
Más lehetőség nincs?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53095) Vyndree válasza makoss (#53094) üzenetére


Vyndree
őstag

Egy hosszabb adatkábelt nem oldaná meg a problémád? :F

hito: aki megvette 35k-ért kit 9-27mm-es obival, szerinted vesz hozzá 70k-ért ilyen obit? Aki meg most veszi meg 80k-ért, na az meg is érdemli...

[ Szerkesztve ]

(#53096) hito válasza Vyndree (#53095) üzenetére


hito
nagyúr

Nem allitottam en semmit, csak mondtad hogy nincs hozza fenyeros. En meg mutattam, hogy van egy :B

35ert egyebkent lehetett venni 9-27kitben? :Y

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53097) Vyndree válasza hito (#53096) üzenetére


Vyndree
őstag

Oké, de reálisan vagyis ésszerű keretek között értettem. :)

Igen 34990Ft volt sestore-hu-n két év garival és adták hozzá a Lightroom 5-öt is.

(#53098) makoss válasza Vyndree (#53095) üzenetére


makoss
addikt

Az már nekem is eszembejutott, de nem baj ha nem a géphez kapott gyárit használom?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53099) hito válasza Vyndree (#53097) üzenetére


hito
nagyúr

Na ez az igazi "black friday", nem a multheti majomparade. Kar hogy lecsusztam rola, ez igencsak best buy volt. Persze hasznaltba gondolom most 50 korul mennek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53100) Vyndree válasza hito (#53099) üzenetére


Vyndree
őstag

50%-os akcióban kiszórták az összes Samsungot, pontosítok:
NX30 - 100k
NX3000 - 45k
NX2000 - 35k
NX mini - 40k (9mm fixxel) / 45k (9-27mmrel).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.