Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) ANOka válasza jjeahh (#52050) üzenetére


ANOka
őstag

Hát az átlag a vásárló csak a gépre írt zoom számokat látja, a képminőséggel nem foglalkozik. ("Kinek van nagyobb" játék...)

(#52052) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hát igen én fogtam az 1 s-t és tetszik is [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52053) gyga válasza mazsi70 (#52031) üzenetére


gyga
senior tag

Szia. Hasonló kellene. De ne legyen dslr. Azért kösz a tippet.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#52054) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ez az FZ 200 géphez gyárilag hozzáadott akkutöltő mennyi idő alatt tölti fel az akut nulláról teljesen?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52055) vond válasza makoss (#52054) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem mértem pontosan, de talán olyan 3-4 óra a gyári akku feltöltése nulláról. De pótakkud szerintem mindenképp legyen. A múltkor linkeltem egyet 4 ezer környékén, ami tovább is bírja, mint a gyári, és 1-2 hét alatt itt volt Angliából.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52056) bluobluo75 válasza vond (#52055) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nekem sima akkutöltőm van ceruza, jó régi, bírja, 1 óra 10 perc.

[ Szerkesztve ]

(#52057) Vyndree válasza bluobluo75 (#52056) üzenetére


Vyndree
őstag

Az FZ200-ba úgy tudom nem ceruza akku kell :F

(#52058) makoss válasza vond (#52021) üzenetére


makoss
addikt

Ha például vennék egy 32 GB-os kártyát, elég a UHS-I jelölést figyelni?
Vagy számít valamit a gép működésében az, hogy Extreme jelölés van a kártyán vagy még jobb a kártya? Például UHS-2 vagy UHS-3 tud?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52059) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

DSLR gépről váltanék csúcskompaktra. Korábban olvasgattam a Sony RX100 szériákról, meg Pana LX7-ről, de annak már két éve. Hogy áll most a helyzet? Megtenné valaki, hogy összefoglalja a lehetőségeket? Nem annyira az ár a lényeg, mert a DSLR cucc 200k fölött ér még most is, szóval ezt a pénzt beletolnám a kompakt gépbe is, hogy a minőségi visszalépés minél kisebb legyen.
Felhasználás: Általános családi fotók, kirándulás, izgő mozgó gyermekek szobában történő fotózása, videózása.

Előre is köszönöm! :R

(#52060) Emb3rke válasza zsoltee10 (#52059) üzenetére


Emb3rke
tag

Én is szinte ugyanebben a szituban vagyok. Én is egy DSLR-ről váltanék prémium kompaktra, mert rájöttem, hogy sokkal praktikusabb lenne egy kis kompakt a mindennapokban.
Szintén a Pana LX7-et néztem ki (esetleg RX100). Nekem nem sürgős a vétel, igazából decemberig szeretnék venni. De 100e-nél többet nem szeretnék költeni rá (használt készülékre).
Egyébként az is érdekes, hogy gyakorlatilag a használt piacon alig-alig beszerezhetők ezek a prémium kompaktok.. Gondolom nem véletlenül nem akar senki megválni ezektől a gépektől.. :)

(#52061) vond válasza makoss (#52058) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én Class10-es SanDisk Ultráról (max. 30MB/s) váltottam U3-as Extreme-re (max. 60MB/s). Érzek azért különbséget (főleg az általános mentési gyorsaságban, sorozatok, videók után), de az Ultra is megteszi. A FullHD 60p videó és a gyors sorozatok miatt ez alá azért nem mennék. Bár ha kintről rendeled, nem sok különbség van köztük. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52062) Tin_Shield válasza zsoltee10 (#52059) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic LX100, vagy a pirospöttyös ikertestvére (vmivel jobb jpg motorral). Ha esetleg ezek nem bejövősek akkor a Sony RX100 mIII és mIV (több megapixel, kisebb szenzor) vagy Canon G1XmII, esetleg G7X.

(#52060) Emb3rke
Karácsony körül jó eséllyel nem is lesz más lehetőséged mint a használt piac, az LX7 és a RX100mI és mII is kifutott, a maradék készlet ki tudja meddig tart. Új gépet pedig ebben az (ár)kategóriában jó ideje nem jelentettek be (és szvsz nem is igazán várható)

(#52063) makoss válasza vond (#52061) üzenetére


makoss
addikt

Én mindenféleképp itthonról rendelném, mert nem értek az Ebayos rendelgetésekhez + nem adom ki a netre a bank kártya számom :N
Tudom itthon duplája árban, de hamarabb is jön meg :K
Még nézegetem melyik volna jó, egyenlőre várom az FZ200 tulajok visszajelzéseit kártyát illetően, amit tudok most, hogy 32 GB kéne, min uhs-1. viszont 10.000Ft-tól többet nem szeretnék kiadni érte ha lehet :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52064) jjeahh válasza zsoltee10 (#52059) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Emb3rke: esetleg panasonic gm1 vagy gm5 nem játszik? Ezekkel képminőségben sem lenne visszalépés

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52065) vond válasza makoss (#52063) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én tényleg nem akarlak rábeszélni, de az akksin és a kártyán spórolhatsz majd' 20 ezret. A rendelésben pedig van, aki segít. Intéz mindent, csak utalnod kell neki. Nagyon korrekt arc. :K

De ahogy gondolod...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52066) Emb3rke válasza jjeahh (#52064) üzenetére


Emb3rke
tag

@vond
@Tin_Shield
Köszönöm szépen a válaszokat. :R
A GM1/GM5 már sajna túl sok lenne árban, 100 fölött nem szeretnék költeni rá (használt készülék). Plusz kéne egy MILC-hez egy jó objektív is, ami még egyszer annyi, mint a készülék. Kicsit félteném is, hogy ellopják, mert fogunk 1-1 zűrösebb helyre utazni, ahol nem ritka a rablás.
Illetve nekem a vakusaru is fontos lenne, mert van egy kis hobby "stúdiófelszerelésem", akkor tudnám vele használni. Vagy van valami okos megoldás, amivel kicselezhető a vakusaru hiánya?

[ Szerkesztve ]

(#52067) makoss válasza vond (#52065) üzenetére


makoss
addikt

Értem én, de úgy nem lehet megoldani, hogy csak akkor fizetni ha megjött?
Volt már aki segített, de úgy, hogy magának rendelte és úgy külte tovább, régi netes ismerős, csak nem szeretném állandóan nyaggatni :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52068) vond válasza makoss (#52067) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért ezt nem várhatod el tőle. Gondolkodj. :N
Így sem kér semmit érte. Pusztán jóindulatból csinálja.

De ahogy nézem, már nincs is kint a hirdetése, privátban kérdezz rá, hogy egyáltalán vállalja-e még. Nekem múlt héten még tudott segíteni.

#52066) Emb3rke: Akkor az LX7-et Neked találták ki. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52069) makoss válasza vond (#52068) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, de majd megoldom máshogyan... :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52070) fireman123 válasza vond (#52065) üzenetére


fireman123
őstag

Sziasztok!
UHS1-es kártyát szeretnék én is venni Nikon D5300 géphez, [link]-en lévőt néztem ki én is, de mivel nem igazán értek a jelölésekhez így kérdezek: :B
A linken azt írják, hogy ez UHS1-es, viszont a képen az U betűben 3-as van....akkor ez most hogy van, ...UHS1 vagy UHS3-as a linkelt kártya (a fényképezőm leírása szerint az UHS1-et kezeli ...UHS3-ról nem ír semmit, ezért nem akarnék belefutni hogy ne tudja használni).
Melyik jelölés jelenti az UHS1-et és mit jelent az U betűben a 3-as???? :B

(#52071) vond válasza fireman123 (#52070) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez is UHS-I, csak egy továbbfejlesztett változat, jobb sebességgel. Ezt jelöli az U3. Szerintem nem lesz gond vele. De próbálj meg külföldi fórumokon utánaolvasni, hogy a D5300-hoz használ-e valaki hasonlót. Szerintem biztosan lesz ilyen.

(#52069) makoss: Nem értelek, de persze a Te döntésed, így tiszteletben tartom. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52072) Emb3rke válasza vond (#52068) üzenetére


Emb3rke
tag

Igen, én is azt hiszem, hogy nem lesz más választásom. :) Csak kár, hogy használtan nem lehet találni (senki nem akarja eladni).

(#52073) Moonwolf válasza DemonDani (#52012) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Miért nem javallott hozzá az utángyártott?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#52074) Tikakukac válasza Emb3rke (#52072) üzenetére


Tikakukac
titán

Én baromira eladnám, csak a kedves vásárlók 10 perccel az átvétel előtt lelépnek, ez ilyen általános fotós trend, az obimat a 13. ember vitte el, pedig napi 5 ugrott rá arra is. Ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52075) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyen +10 es makró lencse mekkorát tud nagyítani, link? Panasonic FZ 200 ashoz lenne.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#52076) fireman123 válasza vond (#52071) üzenetére


fireman123
őstag

köszi :R

(#52077) zsoltee10 válasza Tin_Shield (#52062) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi a javaslatokat, elkezdtem teszteket keresni, olvasni, van esetleg összehasonlító teszt, amit érdemes mindenképp átnyálazni? :)

Az LX100-nak melyik a piros pöttyös testvére? :F :)

(#52078) jjeahh válasza zsoltee10 (#52077) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Leica d-lux. Dögöljek meg, de a pana szexibb :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52079) Tin_Shield válasza zsoltee10 (#52077) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Bár én nem szeretem annyira a dpreview tesztjeit, de azt hiszem mind megvolt nekik (mínusz a Leica verzió).

(#52080) zsoltee10 válasza jjeahh (#52078) üzenetére


zsoltee10
addikt

A Pana tényleg jobban néz ki :)

Tin_Shield: Köszi, kár, hogy angol. :)

[ Szerkesztve ]

(#52081) Tin_Shield válasza zsoltee10 (#52080) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem mondom hogy jobbak mint a dpreview-en, de RX100mIII és LX100 teszt van itt a PH-n még Mlaca tollából. A Canon G1XmII-t meg tesztelte "tudjukki" :)

[ Szerkesztve ]

(#52082) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Miért nem ajánlottak az utángyártott akksik?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#52083) zsoltee10 válasza Tin_Shield (#52081) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi szépen, most olvasom a Canon tesztet.

Eddig a következő kép alakult ki bennem.

A Pana bár nagyon tetszik, egy picit távolodik a kompakt kategóriától, nem tetszik, hogy a vakut külön kell felrakni rá. A Sonyban nagyon tetszik, hogy igazán kompaktos a méret, van átnézeti kereső és beépített vaku. Canonnál a többiekéhez képest hosszabb optika és az érintőképernyő jön be. A képek és videók minőségének összevetése még hátra van, de időm meg kevés. Ezért örültem volna egy összehasonlító tesztnek. Árban kb. egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#52084) Tin_Shield válasza zsoltee10 (#52083) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Na igen, nincs ultimate csúcskompakt, viszont a háromból azért össze lehetne legózni a közel tökéletes gépet :) A Sonyban egyébként nincs átnézeti kereső, elektronikus kereső van ugyanúgy mint az LX100-ban, csak fele akkora nagyítással és felbontással. A dpreview-et azért javasoltam első körben, mert ott raw és jpg képeket is össze lehet hasonlítani, mindenféle érzékenységen. Vagy az imaging-resorce oldalon ott a "comparometer", de az csak jpg képekkel műxik.

(#52085) zsoltee10 válasza Tin_Shield (#52084) üzenetére


zsoltee10
addikt

Bocs, nem átnézeti keresőre gondoltam, hanem EVF-re. :)
Tetszene a Pana beépített vakuval, kicsit hosszabb obival és érintőképernyővel. :D

(#52086) vond válasza zsoltee10 (#52085) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bruttó 50-ért. :P :DDD Az nekem is tetszene.
Mondjuk még így is tetszik, csak hát az ára... :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52087) zsoltee10 válasza vond (#52086) üzenetére


zsoltee10
addikt

Neeem, de 250-ért már elvárható lenne. Persze, akkor nem lenne mit beletenni a következő modellbe.

Fuji, Olympos csúcskompaktok?

(#52088) vond válasza zsoltee10 (#52087) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem egy kicsit nagyobb szenzoros (1/1.7" már jó lenne), 24-25 millis nagylátós, 2-300 millis telés, konstans jó fényerős, 12-16 MP-es, 4K videós, forgatható érintőkijelzős, wifi-s, mikrofon bemenetes, jó akksis, kellemes fogású, jól személyre szabható, masszív, gyors, pontos masina kellene, természetesen sok garanciával. :)

De attól tartok, ha lenne is ilyen, az is 300k felett kezdődne. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52089) Tin_Shield válasza zsoltee10 (#52087) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A jelenlegi Fuji* és az Oly csúcskompaktok egyel alacsonyabb ligában játszanak a kisebb szenzorméret miatt (az árcédula is barátságosabb). Jó gépek, sok hasznos és ügyes fícsörrel, de kicsit nagyobb kompromisszumot kell kötni képminőségben.
*bár a csúcskompakt elég tágan értelmezhető fogalom, akár az X100S/X100T is belefér.

(#52088) vond
1"-os szenzorral gyakorlatilag meg is született a géped, Sony RX10mII, a dolog szépséghibája az elborult árazás.

[ Szerkesztve ]

(#52090) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudja valaki honnan tudnám letölteni a Panasonic Lumix FZ 200 magyar kezelési útmutatóját?
A Panasonic oldalán nem találom :(
Gondolom benne van a dobozában a magyar nyelvű, csak kíváncsi vagyok mit írnak a gépről.
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52092) Tin_Shield válasza makoss (#52090) üzenetére


Tin_Shield
őstag

szerk: sideburns megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#52093) makoss válasza sideburns (#52091) üzenetére


makoss
addikt

Köszi meg van! :R

Tud valaki boltot ami megbízható most ahonnan FZ200-at lehet beszerezni új, bontatlan csomagolásban?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52094) vond válasza Tin_Shield (#52089) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hhhhö, fél milla? Normálisak ezek?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52095) makoss


makoss
addikt

Tud valaki boltot, ami megbízható most ahonnan FZ200-at lehet beszerezni új, bontatlan csomagolásban, jó áron?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52096) fireman123 válasza makoss (#52095) üzenetére


fireman123
őstag

220volt akció

[ Szerkesztve ]

(#52097) Quent1n válasza zsoltee10 (#52083) üzenetére


Quent1n
senior tag

Az LX100 az már szerintem marhára nem kompakt gép, főleg, hogy ahogy mondod a vakut fel kell szerelni. A Panasok szerintem túlságosan konzervatívan közelítették meg ezt a gépet. Csináltak egy nagyon jó fényképezőt de olyan dolgokat szúrtak el benne, hogy az ember haja égnek áll. Fix LCD? Külön rárakható vaku? Érintőkijelző hiánya? Méret (ráadásul ekkora méret és nem fért el legalább egy 4-6x zoom)? Egy csúcskompaktnak mondott gépnél szerintem ezek elég cinkes dolgok akármennyire is penge képeket csinál a nagy szenzorral és fényerős optikával...

A Sony RX100 MK IV a mostani árával ugye egy vicc méghozzá egy nagyon nagyon rossz vicc 380 ezer forint még leírni is rossz. Ennyiért vesz az ember egy tükrös gépet meg mellédob a kosárba egy MK II-es Sony-t vagy Canont és nevet egy jót...

MK III már sokkal életképesebb modell, számomra egyedül a 100mm hiányzik belőle és az érintőkijelző. Ennél a gépnél a neten a video közbeni autófókuszt szokták szidni elég rendesen. Nem egy videó van ahol látszik, hogy néha tényleg gyengén működik és képtelen az ember fejére állítani az élességet. Viszont összességében erős a videója és elég gyors masina.

Aztán 200-ért a G1X Mark II ami akkor jó választás ha kell a zoom és szeretsz portrézni, na meg érintős is. Csak hát ugye a mérete annak se kicsi, itt láthatod a Sonyhoz képest mekkora: [link]

Alattuk a Sony RX100 MK II és a Canon G7x, a Sony-nál jó, hogy rá lehet csatlakoztatni külső mikrofont, vakut stb. még akkor is ha ezek elég drága dolgok. Illetve a videója erős. Canonnál érintőkijelző, fényerősebb optika, érintőkijelző (ugye 180fokos).

El kell döntened mi fontos számodra leginkább. Fényképek tekintetében az LX100 kiemelkedik, a többi közt olyan nagy difi nincs. Videóban meg a Sony legjobb szerintem. De ugye van még sok más szempont is, zoom, érintőkijelző, méret, egyéb szolgáltatások. Tökéletes gép nincs pedig lassan a technika lehetővé teszi de úgyse fognak csinálni ergo valamiben kompromisszumot kell kötni.

Emb3rke: Karácsonyig ami lemehetne 100 körülre az a G7x meg az RX100 MKII lehetne de szerintem inkább kifutnak csendbe így marad az LX7 vagy az RX100. LX7-et amúgy nemrég láttam 75ért használtba na annyiért szerintem bestbuy :) Figyeld az aprókat aztán valamit simán elcsíphetsz.

makoss: [link] 220 volt jó bolt, Aquat én nem ajánlom AV planeten meg nincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52098) pibácsi válasza Quent1n (#52097) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Quentin!

Valahogy az Olympus XZ-2 kimarad az emlegetésből, pedig megér egy megemlékezést, bár már nemigen lehet kapni, esetleg használtan érdemes, mivel az újakat csak rendelésre hozzák és elég drágák.

Üdv. Pibácsi

(#52099) Quent1n válasza pibácsi (#52098) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hali!

Én azért nem emlegetem, mert maximum használtba játszik. Ugyan ELVILEG lehet újat is kapni de én ezekbe a gagyi webshopokba nem bízok, sokszor csak azért raknak ki termékeket, hogy odajussanak hozzájuk az emberek. Használtba amúgy tényleg jó vétel lehet a gép HA jó áron és jó állapotba talál az ember, lehetőség szerint garanciával, hisz az sose árt. :) De tény, hogy jó gép.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52100) scarabaeus válasza Quent1n (#52097) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Az LX100 az már szerintem marhára nem kompakt gép"

Az én definícióm szerint igen, mert nem jön le róla az objektív, vagy ha igen, akkor már ott ette meg a fene. :)

Digitálisok közt a bridge-eket is kompakt-alfajnak tekintem, a MILC-eket viszont nem, ezért is utálom a rendszerkompakt elnevezést azokra.

De! Értem, mire mondtad, hogy nem kompakt.

Quoth the Raven "Nevermore."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.