Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Kasya


Kasya
nagyúr

Ajanljatok kerlek egy 32GB-os memo kartyat innen aprorol, ami megbizhato es olcsonak mondhato. Megjott az lx7 es abba kellene :)

(#47002) jeni válasza Kasya (#47001) üzenetére


jeni
félisten

itt írtam korábban
ha nem akarod cserélgetni akkor normál méretű SD karit ha pedig kicsi Micro SD kell az még betehető egy mobilba is.
bár én a stabilabb egybe SD nagyot venném és nem egy micro-SD+adapter változatban.

ezzel Samsung EVO UHS-I MicroSDHC 32GB - Bontatlan - 48MB/s biztosan nem lesz gondod,bár ez egy micro-SD változatú (aprón megtalálod)

[ Szerkesztve ]

(#47003) Kasya válasza jeni (#47002) üzenetére


Kasya
nagyúr

Elsiklottam felette :R

(#47004) jeni válasza Kasya (#47003) üzenetére


jeni
félisten

ezt találtam
erre kapsz 10 év garit!
de van aki most jön vissza Angliából és ő is hoz hétfőtől eladásra, átveheted 6000 Ft-ért de arról nem kapsz számlát és nem ad rá 10 év garit!

(#47005) jeni válasza Kasya (#47003) üzenetére


jeni
félisten

itt a + adapteres van

[ Szerkesztve ]

(#47006) berobi78


berobi78
tag

LX7-el kapcsolatban nekem is lenne három kérdésem:

1. van külön fóruma a gépnek?
2. létezik rá firmware update? Jelenleg 1.0 van rajta
3. hosszú záridős kép készítésénél, exponálás után kb annyi ideig homokórázik, amennyi volt a záridő, tehát pl egy 30mp-es expónál, 30mp-ig. Ez a class4-es SD kártyámnak tudható be, vagy gyorsabb kártyával is ilyen lenne?

köszi

(#47007) MrChris válasza berobi78 (#47006) üzenetére


MrChris
nagyúr

3. az elvileg egy funkció, a 'rendes' kép után csinál egy ugyanolyan hosszút csak zárt redőny mellett. Ezt mint a szenzor egyedi zajtérképét kivonja a valódi képből és így remélhetőleg jobb az eredmény.
Elvileg menüből ki-be kapcsolható ficsőr, nem befolyásolja a kártya sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#47008) rbalint88 válasza berobi78 (#47006) üzenetére


rbalint88
addikt

3.: long expo nr, vagyis hosszú expos zajcsökkentés. Készít egy expo hosszával megegyező fekete képet és az azon keletkező hotpixeleket kivonja az eredeti képből.

(#47009) berobi78 válasza rbalint88 (#47008) üzenetére


berobi78
tag

köszi nektek, akkor ezek szerinte eme beállítás felett elsiklottam!

(#47010) Vyndree válasza rbalint88 (#47008) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez nekem is feltűnt hosszú záridőnél és én sem tudtam miért van. Már az FZ38-asom, majd a Sony-k is ugyanezt csinálták.

(#47011) mrmarkus válasza berobi78 (#47006) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Legfeljebb külföldi fórumokat találsz a neten, de azokban sem túl nagy eszmecsere folyik. Link
A Panasonic hivatalos oldalán én nem találtam új firmware-t... Link

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#47012) mrmarkus válasza Kasya (#47001) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Én inkább két kisebb méretű bővítőkártyát javaslok, mert amennyiben történik valami, akkor tárhely nélkül maradgatsz, ha meg a 32 gigás kari helyett két 16 gigásat szerzel be, nem érhet meglepetés... :)
Feltéve, ha a tartalék kártyádat nem felejted otthon... ;]

Freedom of Information

(#47013) jeni válasza mrmarkus (#47012) üzenetére


jeni
félisten

két 32GB micro SD kártyával +adapterrel nem lehet gond :U

(#47014) mrmarkus válasza jeni (#47013) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Valóban nem! :D
Én adapteres mikroSDHC kártyát nem szoktam fényképezőgépbe rakni, mert az adapter plusz egy esetleges hibalehetőség...

Freedom of Information

(#47015) jeni válasza mrmarkus (#47014) üzenetére


jeni
félisten

viszont sok oldalúbb ez a lehetőség.
bár tény + egy hiba forrás, de ha nincs birizgálva akkor nem lehet baj.

alap SDHC Samsung itt van kevesebb 5 év garival ehhez képest én inkább a 10 év garis m-SD kártyát venném meg.
itt kedvező áron Samsung CL6-s 32Gb SD kártya
így könnyebb vannak olcsóbb kártyák is a listában.

[ Szerkesztve ]

(#47016) mrmarkus válasza jeni (#47015) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ha nincs "birizgálva", akkor mi a fene értelme van az adapterezésnek?! :DD

Freedom of Information

(#47017) jeni válasza mrmarkus (#47016) üzenetére


jeni
félisten

mert mehet a kisebb micro-SD kari a mobilokba is,az adapterrel együtt a nagyobb SD helyekre betehetőek.

arra írtam a mozgatást,hogy ha nem mozgatják akkor nem lesz kapcsolódási hiba későbbiek során sem.

(#47018) jeni


jeni
félisten

egy használt Pana LX-7 mennyire lehet megbízható?
indexen van 80 körüli áron eladó. közel 3000 expóval,egyedül a gyári doboza nincs meg hozzá.

(#47019) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok!

Barátnőmet szeretném meglepni egy fényképezőgéppel, mert a Fuji S9600-asa egyrészt már túl van 5 Hegyalján, másrészt nem igazán szereti cipelni. Mondta, hogy egy kisebb, akár zsebben is elférő modellen gondolkodik. Mivel 60k körül szánnék rá, gondoltam az általatok javasolt Oly XZ-10 tökéletes lesz.
Mivel Miskolci vagyok helyben szinte esélytelen vagyok megvenni. (MM-ben találtam egy darab kiállított fehéret) Szóval az érdekelne, hogy honnan érdemes rendelni?

Előre is köszi. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47020) jeni válasza Gaben92 (#47019) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Innen a márkaboltból 3év garival
a másik még ha ingyenes a házhoz vitel,árban ugyan annyi és 2 év + 6 hónap ajándék ha regisztrálsz az Oly honlapján.
korábban volt akciósan a Bestbyte boltban 50000 Ft áron.
esetleg ha ez a FUJI X10 MÉG BELEFÉRNE az most kuponnal 73000Ft az edigital boltban

(#47021) papesz5


papesz5
tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy a Sony DSC-H300-ról mi a vélemény?Nézegettem az euronics üzletben,és tetszik.(Nem akarok többet szánni a vásárlásra 50 ezer pénznél.)Esetleg még mit ajánlanátok?
Köszönöm!

Bazinga!!

(#47022) Moonwolf válasza papesz5 (#47021) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ha fontos a képminőség akkor rakj hozzá még egy picit és akkor a többiek által is ajánlott Oly XZ-10.
Viszont ha csak a zoomot nézed és nem fontos a képminőség akkor nem lehet rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#47023) papesz5 válasza Moonwolf (#47022) üzenetére


papesz5
tag

Inkább a zoom miatt hajlok a Sony felé.

Bazinga!!

(#47024) Moonwolf válasza papesz5 (#47023) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor már neked kell eldönteni, ha meg tényleg tetszik.
Rendes fényviszonyoknál lehet vele szép képeket is lőni, csak ha nem olyanok a fényviszonyok akkor valamennyire zajos lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#47025) papesz5 válasza Moonwolf (#47024) üzenetére


papesz5
tag

Régebben nézegettem Fuji gépek képeit,meg valamelyik nap egy Nikonét is,talán P830,na azok igazi zajhalmok.Szerintem.Most keresgélek képeket,amiket a Sony-val csináltak,de szinte csak a HX-300-al készültek vannak.van.

Bazinga!!

(#47026) Gaben92 válasza jeni (#47020) üzenetére


Gaben92
őstag

A márkabolt linkje nekem nem akar működni. Majd megpróbálom holnap.

Fuji X10 semmiképp sem. Bár barátnőm nem az a fajta aki úgy áll hozzá a dolgokhoz, hogy "inkább legyen szép mint jó", szerintem sokkot kapna tőle. Valahogy túl retro stílus. De leginkább az a baj vele, hogy túlságosan kilóg az obija. XZ-10 még okés, de az X10 már sok.

iPonnál láttam 54-ért 2 év garival. Gondolom a +6 hó gari regisztráció után élne itt is. PickPackPontban át tudnám venni, és így még egy plusz akksi is beleférne. 2 féle LI-50B-t forgalmaznak, gondolom ez a Whitenergy valami gagyi lehet, viszont ránézésre EZ se eredeti. Gondolom az utángyártott akkuk meg annyira nem frankók.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47027) mrmarkus válasza Gaben92 (#47026) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A kink most nem csak neked nem működik... :))

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#47028) jjeahh válasza papesz5 (#47025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez nem márkán múlik, egyszerűen ha pici a szenzor, sötét az optika, akkor csak verőfényes napsütésben vagy állvánnyal lehet vele viszonylag zajtalan képet lőni, másképp max agyonszűrt jpeg-et kapsz mosott részletekkel kihipózott színekkel...szal: ha a képminőség nem fontos, csak akkor gondolkozz megazoom-ban ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47029) jeni válasza Gaben92 (#47026) üzenetére


jeni
félisten

itt próbáld,nekem se megy.
viszont Iponban meglehet rendelnmi,bár nem gondoltam,hogy ott is vehető. A Fuji X10 műszakilag jobb gép.

(#47030) Gaben92 válasza jeni (#47029) üzenetére


Gaben92
őstag

Próbáltam mindenhogy, de nem jön be. Viszont ha jól látom ott 59. Valószínűleg az lesz, hogy megveszem iPon-tól, és akkor belefér még egy pót akku is. Csak azt mondja meg valaki, hogy a korábban linkelt 2 akkuval érdemes-e foglalkozni, vagy azok "gagyik"? Mert ha felejtős akkor inkább kap mellé egy 16-os kártyát, Helsinkiben meg tudok egy jó boltot ahol tudok venni hozzá akkut is.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47031) jeni válasza Gaben92 (#47030) üzenetére


jeni
félisten

Lehet,hogy oda kint még olcsóbban megtudod venni az Oly XZ10-t.
Az után gyártót aksik lehetnek jók és rosszak is. Lehetőleg az ismert márkájút vedd azzal nem lehetnek gondok.

(#47032) Gaben92 válasza jeni (#47031) üzenetére


Gaben92
őstag

Gondolkodtam ezen is már, de csak egy fél napot leszek Helsinkiben egyedül, utána indulok tovább vonattal Kokkolába ahol barátnőm vár. És ha épp nincs a Stockmannban vagy az Anttilában akkor gebasz van. Annyival olcsóbban meg nem kapnám meg valószínűleg. Inkább a kiegészítők azok amik potom pénzért mennek ahogy én észrevettem.

Ismert márka az mit takar? Amit linkeltem korábban azt Olympus LI-50B néven árulják, de egy darab márkajelzés nincs rajta, meg semmi. Nem nagyon vágom mi megbízható, mi nem. Ha akkuról van szó mindig gyárit vettem eddig mindenhez.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47033) Tin_Shield válasza Gaben92 (#47032) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A wasabi és a patona márka nálam már bizonyított.

(#47034) jeni válasza Gaben92 (#47032) üzenetére


jeni
félisten

ez alapján nincs készleten írj nekik!
Kokkolában de hideg lehet most (átlag évi hőmérséklet Júliusban 7' fok

(#47035) Gaben92 válasza jeni (#47034) üzenetére


Gaben92
őstag

Csak miattam nem fognak rendelni. :D

Amúgy nincs hideg. Barátnőm Toholampiban lakik, és 20-25 fokok vannak náluk. De most volt Rovaniemiben 1-2 hete, és ott is stabil 20 fok volt. ;)

Tin_Shield: köszi :)

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47036) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

A Hama Profil Duo III as kamera állvány megéri azt a +2 ezer ft különbséget a Hama Profil Duo II höz képest?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#47037) mrmarkus válasza Moonwolf (#47036) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Döntsd el te magad: link
A másik még gyengébb lehet!
Én nem adnék ki pénzt érte...

Freedom of Information

(#47038) Moonwolf válasza mrmarkus (#47037) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Egy 600g os kamerát csak elbír, nem?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#47039) RCTiv


RCTiv
tag

Sziasztok, én is segítséget szeretnék kérni.

ténylegesen zsebrevágható, de komolyabb kompaktot keresnék. jelenleg egy epl2-essel mászkálok, de több a rumli vele, mint, amennyit egy kicsi de "erős" kompakttal képminőségben veszítenék, úgy érzem. Jó lenne egy minimum 1/1.7-es lapka, meg ne menjen (nagyon) túl a mágikus 100-60-30-as méreten, bár igazából a legutóbbi a mélység számít a legtöbbet. zoomtartomány nagysága nem nagyon érdekel, viszont érintőképernyő jó lenne, turistáskodásnál nem középre fókuszálok sokszor :) 100 körül szánnék rá, és nagyon fontos, hogy jó jpg essen ki belőle, mert nem akarok már utómunkával b@zizni ....

mit javasoltok? eddig a következők kerültek fókuszba:

canon s120,

fujifilm fx1, xq1 (nem látom nagyon a különbséget, ha valaki felvilágosítana)

esetleg sony rx 100 (de itt idegesítene, hogy már a harmadik verziónál járunk de annyit nem szánok rá)

előre is köszi!

(#47040) schawo válasza RCTiv (#47039) üzenetére


schawo
titán

Ezek közül XQ1, meg ekkora méretben is a legjobb az XQ1.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47041) myliar10


myliar10
újonc

Sziasztok!
A kérdésem a következő: Milyen bridge típusú gépet ajánlotok, egy kezdő emberkének ( nem baj ha picit haladó a gép) majd megtanulom. Jó minőségű gépet keresek, nagyon jó képminőséggel. (max: 80.000 Ft-ig )
Párommal nemsokára megyünk nyaralni és szeretnék csodás képeket készíteni a tengerparton, meg ugyebár nem egy évre tervezem a gépet. (A régi gépünk tönkrement. ) Tehát sűrűn nem szeretnék cserélgetni.

Melyik márka??? Panasonic, Fujifilm? Sony?? A Nikon szerintem 100 ezer alatt nem teljesít jól.Melyik típusúakat nézzem?? Ccd vagy Cmos ?? Melyik jobb?
Válaszotokat mihamarabb várom! Szép napot mindenkinek!

(#47042) RCTiv válasza schawo (#47040) üzenetére


RCTiv
tag

és nem ezek közül? :)

azt már megtaláltam, hogy az xf1 utódja az xq1, szóval az a kérdés eldőlt. nem is gondolkoznék, ha lehetne tapicskolni a képernyőjét, bár mindenki más megoldja biztosan van valami egyszerű trükk ha nem középre akarok fókuszálni, dehát én nem vagyok fotós, még hobbiból sem, szóval nem értem :)

(#47043) scarabaeus válasza RCTiv (#47042) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nekem az elmúlt másfél évtizedben nem volt még olyan, a legeslegelső fullautomata izén kívül, amelyiken nem lehetett állítani a fókuszkeretet. És csak kettő érintőképernyős... Viszont nem is biztos, hogy szükséges a fókuszkeret átállítása, hiszen ezek kompaktok, jó nagy mélységélességgel, a makrók kivételével (ami meg úgyis manuálfókuszos móka a végére) nem nagy probléma a középső fókuszkerettel célzás, majd átkomponálás, szerintem.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#47044) Tin_Shield válasza myliar10 (#47041) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A bridge gép alatt a gigazúmos csodákra gondolsz? Ebben a - max 80e - kategóriában felejtősek az ilyen gépek, ha jó képminőséget akarsz.
Nézd meg ezeket: Fujifilm X10, Olympus XZ2

(#47045) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Sziasztok!

Digitális fényképezőgépet szeretnék venni, max 40k-t szánnék rá. A Nikon Coolpix S2800 és az L28 között agyalok, azt néztem, hogy igazából csak az ISO értékben van köztük alapvető különbség. Amatőr felhasználásra, melyik ajánlottabb? Vagy esetleg inkább valami mást vegyek? Előre is köszi a segítséget.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#47046) Tin_Shield válasza _Balee_ (#47045) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem inkább valami használt gépet ennyiért.
Van a hardveraprón 40e körül (a kötelező alkuval alatta :) ) Samsung EX1, Canon S95, Canon G12. Ezek pár éve a legjobb csúcskompaktok voltak és szerintem ma is bőven többet érnek mint a 40e körül kapható szappanatartók.

(#47047) mrmarkus válasza Moonwolf (#47038) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem a bírja vagy nem bírja csak a kérdés itt. Ha nem stabil egy állvány, akkor majd mindentől, széltől, rezgéstől bemozdul...

Freedom of Information

(#47048) remington2


remington2
senior tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy videokamerát, amivel lehet fullhd videókat rögzíteni. A belépőszint környékén, a 0-70000 huf körüli kategóriában kellene, hogy legyen, ennél többet nem akarok rá áldozni. Nem vagyok profi videós, csak hobbivideózgatásra kell.

Azért ide írok, mert tudom, hogy a 20000 forintos gépektől komolyabb masinák tudnak jobb minőségű videókat rögzíteni, és azt olvastam, hogy a belépő szintű videokameráknál érdemes a fényképezőgépeket is megnézni. Nem lenne rossz, mert úgy nem kellene két eszközt magamnál tartanom, fényképezgetni szintén szoktam. De most a videó lenne a prioritás. De nem tudom, mire kellene ügyelni. Minél többet olvasok utána, annál rosszabb lesz.

Fényképezőknélt ezt néztem, mert a 820-as változatról sok tesztvideót néztem, és azok elég jónak tűntek. Kameráknál meg ez a JVC GZ E105, vagy az E300??

Szerintetek ebben az árkategóriában inkább videokamerát vegyek, vagy fényképezőgépet?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#47049) jeni válasza remington2 (#47048) üzenetére


jeni
félisten

egy biztos,hogy a videocamcorder-t sose fogja leváltani tudásban és minőségben egy fényképezőgép ami videó módban is tud dolgozni !
ha nem akarsz cipelni kettőt akkor érdemes egy olyan fényképezőgépben gondolkodnod ami tud jó minőségben videót rögzíteni !

Amúgy a camcorderrel jobban járnál minőségben és tudásában valamint jóval kényelmesebb videó célokra azt használni mint egy fényképező gépet!

lehet,hogy jobban járnál egy korábbi használt csúcs modellel azonos áron megvenni,mint egy mostani megjelenésű alap kamerával ugyan annyi összegért megvásárolva.

Lásd Panasonic DMC-LX7 vagy a Panasonic DMC-FZ200

én találtam egyet az aprón eladó LX7 gépet 80000 Ft áron 3000 expóval. Kérdés,hogy meg van-e még? Privátban eltudom neked küldeni az elérhetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#47050) remington2 válasza jeni (#47049) üzenetére


remington2
senior tag

Köszi a választ! Újat szeretnék venni, és a fenti árkategória környékén, ez messze felette van. Az LX7-est sokan dícsérik a kombinált képességei felett, de nekem túl drága erre a célra. Fotózásnál nem lenne rossz az 1 eszköz, de a videó a prioritás, normális kamerám még nincs, a régi kompaktom meg megfelel fényképezgetni. Még a stabilizálás problémájától félek a fényképezőknél, de ez a camcordereknél sem egyforma. A jó stabi fontos lenne.

A formátumoknál ezzel az 50p / 50i / 25p meg mindenféle interlace / progessive akármivel mi a helyzet? Attól félek, hogy szaggatni + csíkozódni fog tévén, vagy youtube-on (ilyet elég sokat látni feltöltve). A fenti jvc tud 50p-t, amit előnynek gondolok. Vagy ezen ne duráljam magam, mert csak félrevisz?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.