Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Anyukánknak vennénk karácsonyra egy normálisabb fényképezőt, nagyjából 60 000 Forintig mit tudtok ajánlani? Van best-buy ebben a kategóriában?

(#52952) hito válasza hito (#52948) üzenetére


hito
nagyúr

"Egyelőre annyit biztosan tudok mondani, hogy jpeg-ben jóval gyengébb az RX100m3-tól, kis túlzással nem egy liga."

Módosítanám a kijelentésemet. Abszolút egy liga a két készülék. Megnéztem ma az RX100m3-mal készült képeket és meglőttem őket az FZ1000-rel is. Nagyjából pariban vannak. RX100m3-mal kapcsolatban jobbra emlékeztem, és amikor először kattingattam az FZ1000-rel, akkor lényegesen rosszabbak voltak a körülmények.

Zajra talán egy kicsit tényleg érzékenyebb az FZ1000, de erre a problémára meg ott a PS bizonyos határokon belül.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52953) DonMenyet


DonMenyet
tag

Hmm.. nem találtam túl sok jó ajánlatot í black friday keretében. :(

(#52954) cidalain válasza DonMenyet (#52953) üzenetére


cidalain
veterán

én sem... :N

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52955) Doki16


Doki16
addikt

Szeretnek egy nagyon egyszeru, de elfogadhato kompakt gepet. Talaltam egy ilyet, alig hasznalt. [link] Meger szerintetek ez a gep 180000 Ft-ot?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#52956) Doki16 válasza Doki16 (#52955) üzenetére


Doki16
addikt

Egy nullaval tobb lett :) Csak 18000 Ft-ot akartam irni :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#52957) Vyndree válasza Doki16 (#52955) üzenetére


Vyndree
őstag

Attól függ mit szeretnél vele csinálni. Dobálózni nem rossz. ;]

(#52958) Doki16 válasza Vyndree (#52957) üzenetére


Doki16
addikt

Ne dslr szemmel nezd, meg az arahoz viszonyatva milyen a gep teljesimenye. Az a lenyeg, hogy ne kelljen magammal cipelni egy nagy gepet, de azert jobb legyen a nubia z7 mini telefonomnal.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#52959) Zoluska válasza Quent1n (#52950) üzenetére


Zoluska
tag

Jól összefoglaltad, köszönöm. Az olvasottak alapján nekem is pont ez jött le. Szerintem Canon lesz. Az érintőképernyő nálam erős pont mellette. Jól működik az "odabökős" fókuszálás? Videóban szerintem a Canon is tud annyit, ami nekem kell. Igazából a kis fény melletti zajosodás alapján döntöttem volna, de ahogy nézem, ebben nincs nagy különbség. Ahogy nézem, a Canont inkább az RX100m3-hoz hasonlítják, de az azért jóval drágább, annyit már semmiképp nem költenék rá. Még így is nehéz magam meggyőznöm, hogy ennyit elköltsek rá. :)
Már csak el kell adnom a MILC-em, aztán karácsonyra valószínűleg meglepem magam eggyel.

(#52960) cidalain válasza Doki16 (#52958) üzenetére


cidalain
veterán

Az árához viszonyítva? ugyanazt tudja képminőségben mint a 15-20000 forintos. ha így nézzük akkor nem éri meg a 50-et. Oké, te használtan vennéd, de a 20e Ft-osat is lehet használtan venni.
Most ideiglenesen egy Fuji AX650-nel fényképezek, amit 2 év hazai garanciával újonnan 12000 Ft-ért vettem. Ok, ebbe nincs Wifi, meg nem 21×-es a zoom, de biztos vagyok benne hogy a képminősége nem rosszabb.

Szóval itt azt szokás mondani, hogy 60 alatt (amik fent az ajánlottak között vannak) nem érdemes gépet venni. De ha mégis vennél akkor tökmindegy. ha 40-et szánsz rá akkor sem kapsz szebb képet mintha 15-ért vennéd. Amelyik tetszik. Amelyikre futja. Még így is 5× olyan jó lesz, mint egy átlagos minőségű telefonos fotó.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52961) Vyndree válasza Doki16 (#52958) üzenetére


Vyndree
őstag

A ZTE nem egy csúcs telefon ami a képeit illeti, jócskn elmarad a társaitól ez igaz, ha szeretnél fotózni kell mellé valami. Viszont igaza van Cidalainnak: Fuji AX650 12e-ért és ugyanazt tudja képminőségre mint az 50e-s Samsung használtan 18e-ért. Ha akarod vedd meg, de nem látjuk értelmét hacsak nem a zoom a lényeg, viszont akkor sem ez a legjobb választás.

(#52962) Doki16 válasza Vyndree (#52961) üzenetére


Doki16
addikt

Teljesen egyetértek veletek. Nem számít se wifi se a zoom. Egy táskába bevágós gép kell csak amire ezek szerint tökéletes lesz a Fuji AX650. Lényegében ezért fordultam hozzátok és maximálisan jó választ adtatok :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#52963) cidalain válasza Doki16 (#52962) üzenetére


cidalain
veterán

AX650 mar nem kaphato ujonnan. Ennel gombos a zoom, talan celszerubb lehet olyan modell ahol az exponalo gombnal van egy zoomkar.
Nekem gyorsan kellett anno, es olcson, es kethet alatt, es hogy mindenkepp ceruza akkus legyen, mert potakkut ideiglenes gephez nem veszek...

Szoval ilyen aprosagokat nezz: Szenzormeret mindnel 1/ 2/3" lesz, fenyero valahol f3-f5 kozott. Kepminoseg a szenzormerettol, es a fenyerotol fugg (itt az f kisebb a jobb). A zoomkar kenyelmes, cerka akku praktikus (de ha nem is ilyen, lesd meg a csereakkuk arat) , minden mas marketing....

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52964) Doki16 válasza cidalain (#52963) üzenetére


Doki16
addikt

Igen, látom, hogy sajnos nem lehet már kapni. Nem nagyon értek ezekhez a kompakt gépekhez sajnos. Tudnál ajánlani egy olcsó ilyen 15-20k körüli kompakt gépet ami most jónak nevezhető. Semmi komolyra nem kell csak tényleg a telefonomnál legyen jobb. Mindig nálam lenne csak bevágom a kocsiba/táskába és viszem. Zoom nem számít a videofelvétel se fontos. Ceruza akku az jobb, mert abból van eneloop itthon. Lényegében semmi komoly igény nincs felé :D

A rendes fotózáshoz úgyis dsrl-t fogok venni, de bringázáshoz jó a kompakt is :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#52965) Vyndree válasza Doki16 (#52964) üzenetére


Vyndree
őstag

Nikon L31?

(#52966) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok :) Szeretnék tanácsért fordulni hozzátok :)
Szeretném megvenni első DSLR gépemet. Eddig egy kompakt Samsung WB100-as gépel dolgoztam együtt de úgy érzem ideje váltanom :)

Szóval kb 150 e ft lenne a gépre. De elégé tanácstalan vagyok h milyet vegyek. Ahogy elnéztem a Nikon-nak és a Canon-ak vannak belépőgépei ezen az árkategórián.
Mire szeretném a gépet? Legtöbbször tájfotókat készítek szóval a tájfotózás megmaradna, viszont most már embereket, életképeket is szeretnék megörökíteni.
Szeretném hogy ha minimális mértékben de tudjam legalább este használni (értem ez alatt hogy a záridővel lehessen játszadozni, ezáltal fénycsikos képeket létrehozni).

Köszönöm szépen a segítségeteket :)
Üdvözlettel

(#52967) scarabaeus válasza Bjorngolf (#52966) üzenetére


scarabaeus
őstag

(#52968) Quent1n válasza Bjorngolf (#52966) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nikon D3300 18-105mm ~150ezer forint, szerintem ez kell neked. :)

Zoluska: Teljesen rendben van :) Ráböksz fókuszál és mehet is a képkészítés. Sőt ha utcán szeretnél fotózni mondjuk embereket, akkor be lehet állítani érintéses kioldásra is. Rx100 m3-ban nekem csalódás a 70mm na meg az ára. Mondjuk a IV-el rátett a Sony egy lapáttal és olyan szintre árazta ami kimeríti a nonszensz fogalmát :D

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52969) lugomon


lugomon
tag

A mai Edigitalos fekete péntek botrányosan sz@r volt... A Panasonic LF1-em mellé vettem a digitcam-nél LX7-et. Fantasztikusan jó gép! ( A Stylus 1 képminősége kutysz@r mellette)

Omega Testamentum

(#52970) cidalain válasza lugomon (#52969) üzenetére


cidalain
veterán

Ott akcios volt vagy megvetted 95-ert?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52971) lugomon válasza cidalain (#52970) üzenetére


lugomon
tag

Nem volt akciós. A jó cuccok ritkán azok. Nagyon kifutó modell már, de nagytudású gép. ( az LF1 gyakorlatilag már nem kapható. Szeretem bennük még azt is, hogy " Mada in Japan" . A töltő, meg a vállszíj kínai. Mindent a maga helyén). Most is tartom, hogy a Stylus 1 sz@r gépl Továbbra is hirdeti a 2 tulaj. Én voltam 1 napig a harmadik. Most, 5 hónaposan a 4.-re vár. No comment...

Omega Testamentum

(#52972) Mercutio_ válasza lugomon (#52913) üzenetére


Mercutio_
félisten

EVF nézőke?! :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52973) sideburns válasza lugomon (#52969) üzenetére


sideburns
aktív tag

Egyébként Black Friday világszerte november 27-én lesz idén. Nem értem, hogy MM és ED mit bohóckodik a gyenge akcióival 20-án.

(#52974) lugomon válasza Mercutio_ (#52972) üzenetére


lugomon
tag

Ezért van LF1-em is...abban bőven jó, ha hétágra süt a nap...de az LX7-hez, igaz nem olcsón, de lehet venni opcionálisan EVF nézőkét..Az a gép meg is érdemli.

Úgy gondolom, hogy a képminőség mindenek előtt, ha fotómasináról beszélünk. Bármilyen klassz nézőkéje volt az Olympus Stylus-nak, nálam megbukott. ( de gyanús, hogy lehetnek optika hibás példányok is belőle..madeinchina...)¥

Omega Testamentum

(#52975) jjeahh válasza Mercutio_ (#52972) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg az optika hiba miatt sárgásak a képek, végre kiderült mi volt az oka :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52976) Vyndree válasza lugomon (#52971) üzenetére


Vyndree
őstag

Az, hogy "Made in Japan" van ráírva semmit nem jelent. Január lámpa mozgató motorja "Made in Switzerland" mégis Ózdon készül magyar származású anyagokból, egy kínai tulajdonú cég egyik üzemében.

(#52977) lugomon válasza Vyndree (#52976) üzenetére


lugomon
tag

A Panasonic 2014-től, a többi gyártóhoz hasonlóan fényképezőinek legjavát Kínában gyártatja le.
Ezt mind a dobozon, mind a készülékeken fel is tüntetik. ( legalább ez a márka nem hazudik. ezért is valszeg a 2013-tól visszamenőleg készült "Made in Japan" felirat igaz lehet. Ezt a Digitcam-nél is megerősítették)
jjeahh: az LX7 is élből baromi élethű fotókat készít vaku nélkül. Az Oly optikáját ért kritikákat nem én találtam ki...)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52978) lugomon válasza Vyndree (#52976) üzenetére


lugomon
tag

Ez viszont netto vásarlói megtévesztés. Svájc, Magyarország, és főleg Kína nem egy liga...

Omega Testamentum

(#52979) cidalain


cidalain
veterán

Fuji XQ-2 velemeny? Foleg LX7 osszehasonlitas erdekelne.
Milyen lehet belterben vaku nelkul? Nagyobb a szenzor, de kisebb a lencse fenyereje. Teleben meg nagyon fenyerotlen (ami mondjuk belterben kevesbe relevans, hisz ott nem nagyon zoomolgatsz, mert nem a pok az erdekes a sarokban...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52980) makoss válasza lugomon (#52977) üzenetére


makoss
addikt

Ezt én is tapasztaltam, egyenlőre nem a gép (FZ200) kárára ;)
De azért jobban örültem volna ha a Made in Japan díszelgett volna rajta! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52981) lugomon válasza makoss (#52980) üzenetére


lugomon
tag

+1

Omega Testamentum

(#52982) Tua


Tua
tag

Sziasztok, szerintetek az Olympus XZ-10 gépemet megéri lecserélni Panasonic LX7-re? (képminőség)

[ Szerkesztve ]

(#52983) jjeahh válasza Tua (#52982) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyenge fényben egy hajszálnyit jobb, de bukod az oly jpeg motort és oly színeket. Ha a videó minőség fontos, esetleg...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52984) Tua válasza jjeahh (#52983) üzenetére


Tua
tag

Rendben, köszönöm a választ! Akkor marad az Oly :)

(#52985) lugomon válasza Tua (#52982) üzenetére


lugomon
tag

Abszolúte megéri lecserélni! Az az említett hajszál, inkább egy jó vastag faág. Gyenge fényviszonyok között hatalmas az LX7 előnye.

A gond az, hogy az XZ-10-ed max. 30 -ért adható el.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52986) lugomon válasza jjeahh (#52983) üzenetére


lugomon
tag

Milyen az Oly szín??????

Omega Testamentum

(#52987) pandur99 válasza lugomon (#52985) üzenetére


pandur99
aktív tag

Most éppen valaki 72e-ért kínálja az XZ-10-et. :( Persze az a reális ára, amit írtál.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52988) Tua válasza lugomon (#52985) üzenetére


Tua
tag

Esetleg van személyes tapasztalatod mindkettővel?

(#52989) lugomon válasza Tua (#52988) üzenetére


lugomon
tag

Igen van. Egy barátomnak volt XZ 10-e. Nekem érdekes mód ott sem jött át az a híres Oly szín. Tény, hogy a Stylusnál szebb fotókat csinált, fénygazdag viszonyok között. De beltéren vaku nélkül kvázi használhatatlan, és a kép élességével is van ott már gond.
Egyértelműen az LX7 az igazi . ( 72-ért meg hülye az eladó. Az életben el nem adja...A Vaterán sem kell a kutyának 45-65 között. Max. 30-35 között megy el.)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52990) lugomon


lugomon
tag

Ezt az Oly-t vettem a héten, és adtam vissza 1 nap után. Nem kapkodnak érte...Az ED-ben újként 124 ezer pénz.( a srác másik gépe, amiről a hirdetésben említést is tesz, LX7 volt. Érdekes, azt nem adja el....)
[link]

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52991) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Ti meg mernétek venni? Főleg, hogy ajándék lenne. De nagyon jó ajánlat: Panasonic LUMIX DMC-LX7 - ebay.de

Két akksi van hozzá, táska, 60 000 Ft. Azt írja, nagyon minimális használatból eredő sérülés, kifogástalan állapot.

(#52992) lugomon válasza S. Szabi (#52991) üzenetére


lugomon
tag

Én megvenném! :C ( gyorsan rendeld meg!!!)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52993) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hová tart ez a topik is? :U Jöhetne egy topikgazda vagy valami már sztem, aki kicsit helyrerakja a dolgokat... de ha ez normális én nem szóltam és többet nem erőltetem a dolgot.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52994) S. Szabi válasza lugomon (#52992) üzenetére


S. Szabi
őstag

Utána kérdeztem az eladónál, tavaly november 6-án vette, de csak egy év garancia volt rá.

De tényleg erősen gondolkozom, hogy megveszem...

(#52995) asdf_ válasza lugomon (#52989) üzenetére


asdf_
veterán

Volt egy napig egy stylus 1-ed, (amivel velhetoen user error okokbol nem voltal megelegedve), a haverodnak van xz-10-e, es ugy ket napja van egy lx7-ed. Biztosan ugy erzed, hogy a megfelelo tudas es tapasztalat birtokaban vagy gepvasarlasi tanacsadas szempontjabol?

(#52996) S. Szabi válasza S. Szabi (#52994) üzenetére


S. Szabi
őstag

Megvettem :)

(#52997) hito válasza lugomon (#52989) üzenetére


hito
nagyúr

Te a tudás hiányát és a butaságot hangerővel próbálod leplezni? :U Se nem szimpatikus, se nem bölcs viselkedés.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52998) lugomon válasza hito (#52997) üzenetére


lugomon
tag

Bölcs bejegyzés....

Omega Testamentum

(#52999) lugomon válasza asdf_ (#52995) üzenetére


lugomon
tag

Abszolúte nem biztos. Megérzés is van benne. Nem elméleti, hanem gyakorlati, józan paraszti ésszel gondolkodom. Még ha ez a nagy szakmai moguloknak nem is tettszik...

Omega Testamentum

(#53000) vond válasza lugomon (#52989) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Megértettük, Neked ez a véleményed a Stylus1-ről és az XZ-10-ről. Többször már ne írd meg, legyél szíves. Főleg, hogy ezzel azért eléggé félrevezeted az érdeklődőket. Mert mindkettő igenis jó gép. Kategóriájukban abszolút ajánlhatóak (mondjuk XZ-10-et már nem nagyon lehet kapni).

Kicsit mélyedj el a fotózás alapjaiban, olvass, tanulj, gyűjts tapasztalatokat, és utána Te is máshogyan fogod látni a dolgokat. Pl. nem mondasz majd olyan őrültségeket, hogy manuális módban is sárgásak a színek. (Ha Te arra állítod, akkor persze hogy azok.), meg hogy abszolút használhatatlan a Stylus beltérben.

Ja, és nem utolsó sorban, 5 percen belül szerkeszd a hozzászólásaidat, ne írj mindig újat. Többször is előfordult, hogy minden mondandódnak új hozzászólást nyitottál.

Ha továbbra is valótlanságokat állítasz (leginkább a tájékozatlanságod miatt), akkor annak HSZ törlés és figyelmeztetés lesz a vége.

Köszönjük szépen!

(#52983) jjeahh: Azért az LX7 szerintem sokkal jobb, mint az XZ-10. Szenzorméretben, fényerőben, és sok más egyéb dologban is gyengébb az Oly. Utóbbi talán a mérete és a "természetesebb" automata színei miatt lehet jobb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.