Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50005) curgan


curgan
csendes tag

Panasonic Lumix LX3-asról mi a véleményetek? Ilyet már 30 ezerért láttam.

(#50006) rejtőzködő válasza pibácsi (#49909) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Pibácsi!
Nekem is XZ-2 van és nem sikerült az előre beállított értékeket a C1,C2 gombra beállítani.
Ha megírnád hogy kell hálás lennék :R
Láttam hogy van egy hosszabb leírásod a gépről, tapasztalataidról.
Ha privátban elküldenéd azért is hálás lennék.

[ Szerkesztve ]

(#50007) Lengyi


Lengyi
aktív tag

(#50008) Norbi14


Norbi14
senior tag

Milyen fènykèpezőt ajánlott venni 150k körül. Családi fotókhoz, babát fènykèpezni.Ismerősünk vennè, tetszett nekik a mi nikon d5100 gèpünk, de szerintem az fölösleges lenne.

(#50009) jjeahh válasza Norbi14 (#50008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha kompakt, fuji x20, ha még kapható, vagy x30, panasonic lx7... ha milc is jöhet, panasonic gm1 vagy olympus e-pl5.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50010) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. XZ-10-hez szeretnék tokot... van valami cég amit javasoltok, hogy ott vegyem? Márka ? :R ;]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50011) fireman123 válasza fr3ntzen (#50010) üzenetére


fireman123
őstag

(#50012) .: JuSzT :. válasza Norbi14 (#50008) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Stylus 1

(#50013) g_g_g válasza fr3ntzen (#50010) üzenetére


g_g_g
őstag

Én ezt vettem, meg vagyok vele elégedve.

(#50014) silboy válasza g_g_g (#50013) üzenetére


silboy
aktív tag

Mennyire méretpontos?Nem lötyög benne?Fér bele még valami kiegészítő a gépen kívül?Egyébként van a típusnak saját topicja,igaz elég halott,ott is folytathatnánk,nekem is ilyen gépem van.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#50015) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Nagymamám szeretne egy fényképezőt venni magának. Lényeg, hogy minél olcsóbb legyen, olyan 15K körül. Tudom, hogy ez eléggé a legalja, de nincs rá több pénze. Tudnátok olyat ajánlani, ami viszonylag tűrhető képeket csinál? Fontos, hogy nem hozzáértő személyről beszélünk, fényképezésen kivül nem nagyon fog tudni állitgatni rajta semmit.

Köszi!

(#50016) Gstyler válasza csiki_92 (#50015) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ebben a kategóriában az egyik gép épp olyan, mint a másik. Ami tetszik, ami jó áron elcsíphető vagy éppen amelyik márkát preferálod azt vedd neki. Mindenesetre nagy respect a Nagyinak, hogy így nyomatja :C

(#50017) g_g_g válasza silboy (#50014) üzenetére


g_g_g
őstag

Teljesen méretpontos, alul lehet csavarral rögzíteni, stabilan van benne. Ez csak a gépre készült, semmi más nem fér mellé.

(#50018) Moonwolf válasza jjeahh (#49988) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Nem adja vissza a színeket vagy hogy érted hogy nem szereti egy adott fényképező képeit a szerkesztő program?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#50019) jjeahh válasza Moonwolf (#50018) üzenetére


jjeahh
nagyúr

valamit az mft topikban olvastam, hogy telerakja fekete pontokkal a képet, ami valszeg hot/bad pixel szűrés probléma, de lehet, hogy csak egyes típusokra vonatkozik, nem az összes panasonicra.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50020) fr3ntzen válasza silboy (#50014) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Hejjho. Pontosan a halott topik miatt nem oda irtam ,de ha ti is irtok oda akkor folytassuk ott . :C :R

g_g_g

Price:US $507.99
Approximately 139,137.22 HUF

remelem ez vicc ez az ár :D

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50021) silboy válasza g_g_g (#50017) üzenetére


silboy
aktív tag

Akkor ezek szerint rögzítve van a fényképezőgép a tokban?Lehet fényképezni úgy,hogy nem veszed ki a tokból?Valamilyen pánt van ehhez a tokhoz?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#50022) fr3ntzen válasza silboy (#50021) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

most ezt néztem

http://www.ebay.com/itm/Hardcase-Tasche-TRICASE-Olympus-TG-2-TG-830-XZ-10-/271328061192?pt=DE_Kamera_Foto_Zubehör_Taschen_Schutzhüllen&hash=item3f2c69a708

ez se egy rossz darab ....

fireman123 irta nekem válaszba ... a linket is érdemes meglesni van jópár fajta tok fent... :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50023) g_g_g válasza fr3ntzen (#50020) üzenetére


g_g_g
őstag

Nem is figyeltem, tényleg jól felment az ára :) Ha jól emlékszem nekem olyan 1400 ft körül jött ki, itt mintha a tizedesjegyek szaladtak volna el.

silboy igen rögzítve van, nagyon stabil. Pánt van hozzá.
egyébként itt látod, hogy 2 részből áll, 3 patent tartja össze. Ha fényképezni akarsz ezt a 3 patentet lepattintod és mehet a móka. Elején kicsit fura volt nekem is, de most már fel sem tűnik.

(#50024) balazs1979


balazs1979
csendes tag

Sikeresen elcsesztem a canon powershot sx220 hs gepemet takaritas cimszo alatt. Az objektiv elejet sikerult levenni, visszatenni viszont mar nem, es le is tort rola 3 pocokbol 2. Valamint az objektiv eleje is szetesett darabjaira, lamellak, rugok, amiket meg ossze lehetne rakosgatni, de a letort pockok miatt nagy esellyel lottek a gepnek :( Maskor nem youtube video alapjan allok neki :)
Ennyi bevezeto utan keresnek egy masik kompakt kamerat olyan 30 ezer kornyeken. En az ixus 155-ost neztem ki, de lehet hogy a 145 is eleg lenne, ami viszont mar csak 20 ezer, talan ennek jobb az ar-ertek aranya. Mondjatok legyszi otleteket, mit vegyek. (a sx220 hs-t pedig szivesen lepasszolom, ha valaki akar legozni :))

(#50025) pibácsi válasza curgan (#49980) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
A kettő közül egyértelműen az XZ-2.

Ü. Pibácsi

(#50026) pibácsi válasza Moonwolf (#49983) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
rawtherapee, ill. az egyszerűbb PhotomatixPro.

Ü Pibácsi

(#50027) fr3ntzen válasza g_g_g (#50023) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Akkor én is egy ilyet lesek... Jó toknak néz ki. Ja ahogy latom kb 3800Ft-ert mennek most többféle szinben. Még egy olyan kérdésem lenne,hogy a nyakbaakasztot rajta tudom hagyni, ha tokban van vagy nem? (a képekről ez nem derül ki számomra). Köszi a helpet. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50028) g_g_g válasza fr3ntzen (#50027) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen rajta marad olyankor.

(#50029) pibácsi válasza eestipoika (#49989) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia eestipoika!
Belépsz a manűbe jobboldalon lent a menű gombbal és az első pontnál a "Képrögzítés mappánál" a Reset/egyéni mód beállítás - tekerő gomb/jobb nyomás - egyéni mód 1/beállítás - jobb nyomás - keretben beállítás szöveg - OK. Majd bal nyomással visszatérés az alapmenűbe és onnan bal nyomással a menűbe, ill. onnan a menű gombbal kilépés. Itt mindíg azt mented el, amilyen módban a gép van. Ha "P" módban, akkor azt, ha A-S-M módban, akkor azt. És ez a "C1"-re vonatkozik. Ha a "C2"-re akarsz menteni, akkor az egyéni mód 2-t kell választanod. Mindkettőbe rögzíthetsz egy beállítást. Akár ugyanazt is pl. más képmérettel.
A videó kattogást úgy lehet kikerűlni, hogy az élesítést MF-re kapcsolod, beállítod az élességet a felvenni kívánt dologra. Viszont így fix lesz a fókusz. Nem szabad az élesítőt tekergetni. Így csak egy-távolságban lévő dolgokat lehet videózni, viszont nincs kattogás.
Hát ez nincs jól kitalálva, de néha még a kép is ugrándozik. Ezt csak végszükségben érdemes használni, ha nincs kéznél kamera. Ugyanígy nem lehet használni a panoráma módot. Nem jó semmire, mint ahogy a hozzá adott szerkesztő szoftver is elég gyenge.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#50030) pibácsi válasza rejtőzködő (#50006) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia rejtőzködő!
Belépsz a manűbe jobboldalon lent a menű gombbal és az első pontnál a "Képrögzítés mappánál" a Reset/egyéni mód beállítás - tekerő gomb/jobb nyomás - egyéni mód 1/beállítás - jobb nyomás - keretben beállítás szöveg - OK. Majd bal nyomással visszatérés az alapmenűbe és onnan bal nyomással a menűbe, ill. onnan a menű gombbal kilépés. Itt mindíg azt mented el, amilyen módban a gép van. Ha "P" módban, akkor azt, ha A-S-M módban, akkor azt. És ez a "C1"-re vonatkozik. Ha a "C2"-re akarsz menteni, akkor az egyéni mód 2-t kell választanod. Mindkettőbe rögzíthetsz egy beállítást. Akár ugyanazt is pl. más képmérettel.
Ha a C1, vagy a C2-re tekersz, akkor mindíg az elmentett programot adja vissza. Természetesen itt is lehet azután állítgatni bármit, de ha ide kapcsolsz, akkor mindíg azt adja, amit elmentettél.
A tesztet csak e-mailban tudom átküldeni, mert hosszú és a doc-ot nem veszi be a privi. Esetleg priviben add meg az e-mailodat.

Üdv. Pibácsi

(#50031) pibácsi válasza eestipoika (#49990) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Sajnos nem jó az e-mail, visszadobja a postamester.

Ü. Pibácsi

(#50032) rejtőzködő válasza pibácsi (#50031) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Szia
Küldtem privát üzenetet! :)

(#50033) Astra12


Astra12
tag

Sziasztok!
Milyen burst módot (egy mozdulatsor különböző helyzetei egy képen) tudó, kicsi, kompakt gépet tudnátok ajánlani? Manuálisan nem állítgatnék semmit, az autofókuszt használnám, max. a motívumok között válogatnék. Minél nagyobb zoom is jó lenne. (A mobiltelefon fényképezőjét szeretném kiváltani, mert pl. a Samsung Galaxy S4 képei nagyon tetszenek, de nincs benne rádió, és akkor egy fényképezőgép biztos jobb képeket csinál. Csak kicsi legyen és könnyű.)
Előre is köszönöm!

(#50034) atollas


atollas
újonc

Sziasztok!

Kérlek segítsetek gép választásában:

Olyan fényképezőgépet keresek, aminek a kamera funkcióját a következőképpen tudom kihasználni:

hosszú, kb 40perces video felvételi lehetőség kártyára (interjúk készítese)
a video felvétel így jó minőségben készüljön el
a hang is érzékeny, érthetőnek kell maradnia
videó felvétel közben képeket készítsen bizonyos időközönként
rendelkezzen AV kimenettel is

Extraként akkor rendelkezzen Wifi lehetőséggel, amennyiben képes lehet Wifin keresztül streamelni (routerre csatlakoztathatóként, broadcast programmal a másik oldalon) a video anyagot.

Van ilyen gép ma a piacon vagy kamerát kell vennem inkább és mellé egy kompakt gépet?

Köszönöm a válaszotok!

(#50035) asdf_ válasza atollas (#50034) üzenetére


asdf_
veterán

- Ha fenykepezogep es egy menetben, megallas nelkul kell a 40 perc, akkor hackelt fw/usa cucc kell hozza, mivel a 30 perc feletti rogzites lehetosege eseten nem fenykepezogepkent, hanem videokamerakent van vamtarifalva, vagy mi a tok, es annak nagyobb a vamtetele, ennek okan az EU-s fenykepezogepek 30 perc ala vannak korlatozva a gyartok altal, hogy kevesebbet kelljen fizetniuk -> olcsobb legyen neked a keszulek.
- Interjut amugy kizarolag kulso mikrofonnal, keverovel, ha publikalasra szant
- kepkeszites: kivagsz egy kockat a videobol es megvagy, ezzel kell beerned

(#50036) jjeahh válasza asdf_ (#50035) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem oly meg pana milc-em van, mindkettő tud videó közben fotót is lőni, akkor gondolom kompakt fronton is megoldották ezt, de a limit tényleg probléma... hackelt gh2-nél esetleg nincs feloldva a 30 perces limit? azon van mikialjzat is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50037) asdf_ válasza jjeahh (#50036) üzenetére


asdf_
veterán

A bizonyos idokozonkentbol en arra asszocialtam, hogy automatikusan. Olyat biztosan nem tud. Video melle vannak gepek, amin fenykepet is, ha ilyen kell neki, ki kell mazsolaznia, melyik ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#50038) atollas válasza asdf_ (#50037) üzenetére


atollas
újonc

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint ne is álmodjak 30 percnél hosszabb felvételre?
Rendben, gondolom, ez 30 percenkként újrakezdhető. Ez az elvárás ennek megfelelően változtatható.
A bizonyos időközönkéntet úgy értettem, hogy mondjuk 5 mp-ként csinál egy képet is a gép miközben rögzíti a videót.
Ezekkel a módosításokkal lenne javaslatotok?

Továbbra is nagyon köszönöm!

(#50039) oleee


oleee
tag

sziasztok!

abszolút laikusként, sürgősen kéne utazáshoz egy olcsó (15k körül), egyszerűbb kompakt gép. komoly igényeim nincsenek, ami fontos: kis, kompakt méret, megbízhatóság, és persze képminőség. tudjon még legalább HD-ban mozgóképet rögzíteni. nézegettem itt aprón, rengeteg gépet kínálnak, nem értek hozzá, ezért hozzátok fordulok.

(#50040) BenszeT válasza BenszeT (#49954) üzenetére


BenszeT
tag

TZ55 lett a nyerő. Most ajándék aksival, tokkal, állvánnyal kínálják.

(#50041) gws580


gws580
tag

Sziasztok!

35-40 e Ft között milyen lenne a legjobb választás?
Kirándulás családi képek..

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#50042) asdf_ válasza oleee (#50039) üzenetére


asdf_
veterán

Ebben az arkategoriaban meg hasznaltban sem nagyon van jelentos kulonbseg a gepek kozott (kepminosegben sem nagyon lehet nagy elvarasod ekkora osszegbol), kb. amelyik tetszik/kozel van alapon tudsz valasztani, max annyi a megkotes, hogy a megvasarolt markanevvel matricazott gepek felejtosek. 2-3-4-et nezz ki, ami szoba johet, nezzel mindegyikhez tesztkepet, aztan amelyike tetszik, azt vedd meg. A kijelzo felbontasat erdemes meg nezni, hogy lehetoleg ne valami nezhetetlen borzalom legyen.

(#50043) ltom67


ltom67
csendes tag

Ezzel a Camera-val szemezek:
Canon IXUS 145

Ajánlott kategória, vagy sem? Ismeri, használja valaki?

Köszi a választ előre is!

LT

www.szamitogepguru.hu

(#50044) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szia Blue Steel!
Küldtem egy privit.
Ü. Pibácsi

(#50045) JAckass6


JAckass6
tag

Sziasztok,

Olyan kompakt gépet keresek, amivel 720p videót készíthetek és lehetőleg PC-re/monitorra lehessen kötni videókészítés közben hogy lássam mit veszek fel. Emellett normál minőségben készíthessek képet, ne, gond ha használt és 40e Ft körül van.

Vele szemezek: Sony DSC-HX9V
De nem vagyok biztos a monitorra kötésben...

[ Szerkesztve ]

(#50046) fireman123 válasza JAckass6 (#50045) üzenetére


fireman123
őstag

Jó a videója (asszem 1920x1080 @50p-t is tud), a monitorra kötési lehetőségről nincs infóm, olvasd át a topicját, biztos sok infót találsz róla, illetve ha ott teszed fel a kérdést biztos tudnak segíteni akinek van ilyenje .....egyébként még lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#50047) JAckass6 válasza fireman123 (#50046) üzenetére


JAckass6
tag

Használtan találtam egyet. Végigolvastam, minden kérdésre választ kaptam kivéve a monitorra kötésről.
Kérdeztem ott is, még nem jött válasz.

(#50048) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. Akinek van xz-10-e és ért is a fényképezőkhöz az dobjon meg egy privát üzenettel légyszives. Köszönöm. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50049) pipi69


pipi69
csendes tag

Sziasztok!

Fényképezö csere előtt állok.
Fél éve sürgösen kellett egy, igy vettem egy Sony DSC-W800 kis takaros kompakt gépet, de ezzel el is mondtam az összes jó tulajdonságát. :W

A MM-ban körbenézve a felhozatalt 50-60e árkategóriában ezekkel szemezgetek:

Panasonic TZ55
Panasonic SZ8EP
Olympos SZ17
Samsung WB350
Canon SX700

Szerintetek melyik a legjobb, könnyen kezelhető megbizható készülék?
Vagy tudtok-e ajánlani más típust ebben az árkategóriában?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#50050) fireman123 válasza pipi69 (#50049) üzenetére


fireman123
őstag

50e kategória: Oly XZ-10 :K ...ha találsz még valahol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.