Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) mediumgecso válasza vond (#54000) üzenetére


mediumgecso
őstag

Köszi, rendelek is egyet. Befogadja a 64GB-os memkártyát is?

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#54002) vond válasza mediumgecso (#54001) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem még 128-as, meg 256-os is jó bele, de a biztonság kedvéért olvass utána.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54003) mediumgecso válasza vond (#54000) üzenetére


mediumgecso
őstag

Hardveraprón is hirdetnek, egész jó áron Sandisk SD kártyát.....ez is jó lehet akár 4K-ra is??

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#54004) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok!

A következő a probléma: az objektíven belül van egy pici pára. Nyilván tudom, hogy ez így nem fiziológiás. Megpróbáltam sztornózni a dolgot, de nem fog menni sajnos. A képeken még nem látszik meg a dolog, penész még nincs. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-ezt orvosolni? Nyilván a kitakarítás önmagában nem lesz elég, mert ahol bement a pára, ott megint be fog. Gondolom vannak valamiféle tömítések, ezeket lehetséges cserélni/javítani? Tud-e valaki jó szakembert, aki nem horror áron dolgozik?

Ő a használt Kodak p880, írtam róla pár napja...

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#54005) Vyndree válasza mauimagic (#53995) üzenetére


Vyndree
őstag

Ebből a képből mekkorát vágtál, az eredetit tudnád linkelni?
Milyen távolságban voltál a tárgytól?

Mozgasd a fényképezőt a lovassal. A kamera állt, így nagyon nehéz jó képet készíteni. Itt a lovason kívül minden éles, ennek pont fordítva kéne lenni. Az ilyen sportfotózáshoz nem értek, de fel és leszálló repcsiket szoktam fotózni, ott is viszem a fényképezőt a tárggyal és a táj olykor elmosódik.

Próbáld úgy, hogy teda a készüléked "A" módba, rekeszlej f7,1 - f8-ra (az élesség miatt), ISO-t tedd fix 1600 vagy 3200-ra, a lehető legszélesebb látószöget használd, de a 16mm nagyon nekem nagyon tágnak tűnik. Az 1/100 tényleg kevés ilyen fotóhoz, legalább a 1/300-at el kéne érni. Ha ez nincs meg ISO3200-on, akkor ezzel az obival ez nem fog menni, vagy nagyon szépen fel kell venned a lovas sebességét.

Az FZ200-zal sokkal rosszabb képeket készítenél ebben a témában, a fény szempontjából nem épp ideális környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#54006) mauimagic válasza Vyndree (#54005) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Köszi, közben rájöttem, hogy több sebből is vérzett a dolog, legközelebb másképp próbálom. ISO 3200-al és másik objektívemmel (az 50mm-en f4-ot tud, ez meg 16mm-nél f3.6) lehet hogy jobb lett volna a végeredmény, jóval kevesebbet kellett volna vágni.

De beszerzek egy konvertert is, megnézem faterom régi fényerős kisteléjével mit tudok produkálni.

Különben is nemsokára már szabad ég alatt lesznek a versenyek, akkor remélem megszűnik az egész probléma :))

(#54007) Vyndree válasza mauimagic (#54006) üzenetére


Vyndree
őstag

Faterod régi fényerős kisteléjével se lesz jó kép. Mindegy milyen obit teszel rá, ha nincs jól beállítva. Nem a fénnyel volt a fő probléma, hanem ami létezik beállítás a gépeden az minden rossz értéken volt ahhoz, hogy egy jó kép szülessen.

[ Szerkesztve ]

(#54008) mauimagic válasza Vyndree (#54007) üzenetére


mauimagic
aktív tag

"...közben rájöttem, hogy több sebből is vérzett a dolog, legközelebb másképp próbálom..." ;)

[ Szerkesztve ]

(#54009) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Sziasztok!

Ha valaki tud jól vevált beállítást amit többször használt fz200-ra, az megírhatná, vagy erre is válaszolhatna, fontos lenne, köszke!

(#54010) Bici válasza bluobluo75 (#54009) üzenetére


Bici
félisten

Erre való az iA.

Nincsenek fixen jó beállítások, mert a nappali fény is lehet sokféle, napos, borús, stb.
Annyit érdemes állítani, hogy a jpeg tömörítés a lehető legjobb minőségű legyen.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#54011) ANOka válasza bluobluo75 (#54009) üzenetére


ANOka
őstag

Gyorstalpaló könyv, hogy tisztában legyél az alapfogalmakkal!
Enczi Zoltán - Richard Keating: Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek "ÉÉÉÉ"

[ Szerkesztve ]

(#54012) wrmg2


wrmg2
újonc

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, de a fényképezés annyira távol esik tőlem, hogy nem lettem okosabb tőle, nem értek hozzá. Leírnám, hogy mire szeretném használni és várnám a hozzáértők tanácsait.
Erősáramú villamosmérnök vagyok és a munkám során szükség lenne sokszor egy kompakt gépre, amivel le tudom fényképezni az elosztókat, berendezéseket. Sokszor párás helyen használnám, ahol csöpög a víz. A munkahelyek egy részén nagyon gyér, vagy semmilyen megvilágítás nincsen. A képen ilyen körülmények között is látszania kellene a 1-2mm betűmagasságú feliratoknak 1-1,5m-ről fényképezve is.

Milyen fényképezőgépet akarok venni?

Belefér-e ez 50 000 Ft-ba?

Előre is köszönöm!

(#54013) ANOka válasza wrmg2 (#54012) üzenetére


ANOka
őstag

Hát, nekem a csöpögő víz miatt az Oly víz- és ütésálló kamerái ugrottak be. De ezek újonnan nem férnek bele a keretbe.
Tapasztalatom ezekkel a konkrét típusokkal nincs, mivel nekem erre a "csepp állóságra" nincs szükségem.

(#54014) Vyndree válasza wrmg2 (#54012) üzenetére


Vyndree
őstag

Vegyél egy vízálló telefont, például Sony M2 vagy M4
Ezek bírják a nedves környezetet, 30 percen keresztül a 1,5 méter mély víz meg se kottyan neki. Sokoldalú, van rajta vaku és belefér a keretbe. Csinál olyan képeket mint a belépő kompakt gépek bármelyike. link

(#54015) bluobluo75 válasza Bici (#54010) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi!
A felbontás a legnagyobbra van állítva.
A Jpeg is a legjobb.
[link]
[link]
Azt volna jó még tudni, hogy képminőségben van eltérés az inteligens auto, és inteligens auto plus beállítás közt?

(#54016) realist


realist
őstag

Végül Sony RX100 lett a kiválasztott. Egyenlőre csak ismerkedek vele, de azt már most látom, hogy idő lesz mire felnövök annyira a gép szintjéhez, hogy ne csak automata üzemmódban készítsek szép képeket :)

Elkezdtem összeszedni a számomra lényegesnek vélt kiegészítőket. Pót akku kapcsán tanácstalan vagyok. A Sony mennyire érzékeny az akkumulátor terén?
A gyári horror áron van, így után gyártottatokat nézek elsősorban. Nem tudom, hogy ezek közül milyet szabad megvenni. Lehet valamilyen olcsó noname vagy duracell 6e forint körül? Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

Az után gyártott akkut nyugodtan tölthetem a fényképezőben vagy érdemes hozzá valamilyen egyszerűbb töltőt beszerezni?

(#54017) lugomon válasza realist (#54016) üzenetére


lugomon
tag

Mi döntött végül az RX100 mellett?

Omega Testamentum

(#54018) realist válasza lugomon (#54017) üzenetére


realist
őstag

Teljesen szubjektív volt a döntés, aminek nem volt sok köze a fotózási tudáshoz (abban nem éreztem lényegi különbséget az LX7 és e között). Végül a kisebb méret és az adott pillanatban lévő jobb beszerzési ár döntött.

(#54019) g@bo válasza realist (#54016) üzenetére


g@bo
nagyúr

a kapaszkodó vagy egy jó tok se fog ártani, én azonnal feltettem rá a csuklópántot, mert életveszélyes az rx100 fogása.

de ahogy naposodik az idő, úgy javulnak a képeim. vakuval olyan szelfit lőttem, hogy a szám leesett a részletességtől. már amit eddig megszoktam. vaku nélkül nem jött ki a minőség.

fényfényfény. vagy jó beállitások

(#54020) realist válasza g@bo (#54019) üzenetére


realist
őstag

Kapaszkodó alatt markolatra gondolsz?

A sony ag-r2 gripet néztem, de vicces árat kérnek érte szerintem (5e forint).

Van esetleg egyéb olcsóbb alternatíva ami bevált?

(#54021) g@bo válasza realist (#54020) üzenetére


g@bo
nagyúr

arra gondoltam de 3990 pénz volt mikor láttam, 2 oldalas ragasztós. ha azt felteszed akkor a gyári tokba nem megy be a gép.

láttam a youtube-on valami házibarkácsot, azt nem vállalnám be.

(#54022) realist válasza g@bo (#54021) üzenetére


realist
őstag

gyenge a HUF...

Házi barkácsért nem vagyok oda, de az azért fura, hogy nincs ilyenből olcsó kínai. Azért valljuk be anyag költség max pár 100 Ft lehet.

case logic dcb302 a tok, abba bele kell férni a markolattal együtt is.

(#54023) sideburns válasza realist (#54022) üzenetére


sideburns
aktív tag

http://flipbac.com/camera-grip-about.htm
Postával együtt ez is 4-5 körül van, de szerintem nagyon megéri, ég és föld a különbség fogásban.
(Pláne megéri, ha ezen múlik, hogy leejted-e a betonra vagy nem.)

(#54024) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok
olvastam, keresgéltem. de... max azt tudom eldönteni, hogy hogy nézzen ki egy fényképező és mit várok el tőle... :D

sztori.
adva van, egy közel 6-7 éves Canon PowerShot A470.... nincs sok bajom vele, max annyi, hogy képkészítések között sokat gondolkodik. pedig gyors SD is van már benne... a sorozatfelvétel nem az esetem...

tehát:
formára egy Canon IXUS-t néztem ki... az legyen a kiinduló. a bázis
még pár "okosság"
- jó, ha AA cerkaelemes
- ne legyen rejtett vakus (sztem)
- maradnék a Canon-nál
- 7-10MP szvsz bőven elég egy évente 2x alkalommal való fotózgatásra. parti, táj stb..
- ár?! passz. ( azt vegyétek figyelembe, hogy külföldön dolgozom, tehát... más az árazás, mint odahaza. szal azzal nem érdemes foglalkozni, majd kiválasztom ami tetszik :R )
- ne kelljen 5-6mp-et várnom, míg feldolgozza a készített képet... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#54025) bump3r111


bump3r111
tag

Ti mivel tisztítjátok a lencsét? Van sok olvasnivaló a témában, túl sok is. Mi a legegyszerűbb módja, hogy tiszta legyen de ne karcoljam össze? (LX7)

[ Szerkesztve ]

(#54026) ANOka válasza bump3r111 (#54025) üzenetére


ANOka
őstag

Erre a célra szolgáló tetszőleges tisztítókészlet, körte pumpa, Lenspen. Minden fotó üzletben árulnak vagy fél tucat fajtát.

Pl.:
Zeiss lencsetisztító szett + tok
Lenspen NPP-1 PhotoPro Kit fényképezőgép tisztító készlet

(#54027) jjeahh válasza bump3r111 (#54025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Eredeti lenspen, giottos rocket blower, antisztatikus törlőkendő

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54028) realist válasza realist (#54016) üzenetére


realist
őstag

Senkinek nincs tapasztalata után gyártott Sony akkuk terén?

nb-bx1 akkut vennék - az ár miatt után gyártottat - csak nem tudom lehet-e belőle probléma ill. van-e olyan amit ajánlott keresni.

(#54029) bump3r111 válasza jjeahh (#54027) üzenetére


bump3r111
tag

A napokban rendeltem ebayről egy kínai lenspent készletben a fúvókával, ilyen 1-2 dollárért. Ezzel vajon szétcs*szem a lencsét? :D Vagy miért az eredetit javaslod? (ha más nem, a fújó pumpa jó lesz belőle.)

(#54030) jjeahh válasza bump3r111 (#54029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sosem próbáltam hamisítványt, de állítólag nem is érdemes :DDD De ha rossz, durva minőségű valszeg észrevennéd...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54031) PeGaTi


PeGaTi
csendes tag

Sziasztok!
Hozzáértés híján segítséget kérek Tőletek. Fiamék nászajándékul egy kompakt digitális gépet kértek tőlünk, amivel megörökítenék a nyári nászútjukat is. A DSLR, MILC és Bridge gépek a terjedelmük és súlyuk miatt nem jöhetnek náluk szóba, inkább zsebre vágható, könnyen használható, de minőségi gépet szeretnének. Fontos feltétel az oldalra, vagy felülre kihajtható kijelző a szelfizéshez, (esetleg NFC, Wi-Fi, GPS) valamint az elérhető legjobb kép és video minőség. Tudom, hogy erre a célra inkább a kizárt gépek lennének megfelelőbbek, de óhajukat tiszteletben tartva, mindezek mellett a lehető legjobb gépet szeretnénk megvenni. A vételár kb. 200 ezerig, vagy kicsit tovább terjedhet. Kinéztünk néhány kamerát, amelyek itthon is elérhetők, mint pl.: a Canon PowerShot G7 X, a Sony Cyber-shot DSC-RX100 III és a Canon PowerShot N100, de nem tudunk közülük választani. Ezek közül melyiket javasoljátok jó szívvel, minőség szerinti sorrendben? Ha esetleg egyiket sem, akkor létezik ezektől jobb vételnek számító, vagy akár a közeljövőben várhatóan júniusig megjelenő jóféle új kamera? Segítségeteket előre is hálásan köszönöm! Bocsi a hosszú posztért. :R

Az élet nem habostorta...

(#54032) jjeahh válasza PeGaTi (#54031) üzenetére


jjeahh
nagyúr

RX100 III-ra szavazok, az összes kritériumnak megfelel, csak gps nincs benne :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54033) g@bo válasza jjeahh (#54032) üzenetére


g@bo
nagyúr

rx100 III ára meredek, csak. :B

(#54034) szenesember válasza PeGaTi (#54031) üzenetére


szenesember
aktív tag

RX100 III szerintem is!

[ Szerkesztve ]

(#54035) PeGaTi


PeGaTi
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget srácok! Az én titkos jelöltem is az RX 100 III volt, de bizonytalan voltam a sok külföldi összehasonlító oldal néha ellentmondásos véleménye miatt. :R

Az élet nem habostorta...

(#54036) IG55


IG55
senior tag

Sziasztok!

A topik elején az összefoglalóban lévő ajánlott lista már 1 éves, mennyire állja meg ma a helyét? Lenne e valami új szereplő benne?

(#54037) szenesember válasza IG55 (#54036) üzenetére


szenesember
aktív tag

Vannak új szereplők, de az áruk egyelőre húzós:
Canon G3X - 1" 24 - 600 mm, f/2,8 - 5,6
Canon G5X - 1" 24 - 100 mm, f/1,8 - 2,8
Canon G9X - 1" 28 - 84 mm, f/2,0 - 4,9
Sony RX100 IV - 1" 24 - 70 mm, f/1,8 - 2,8
Sony RX10 II - 1" 24 - 200 mm, f/2,8
Olympus Stylus 1s (gyakorlatilag csak ráncfelvarrás) - 1/1,7" 28 - 300 mm, f/2,8
Panasonic TZ100 - 1" 25 - 250 mm, f/2,8 - f/5,9
Panasonic FZ300 - 1/2,3" 25 - 600 mm, f/2,8
Fujifilm X70 - APS-C 28mm f/2.0
Szóljatok, ha valamit kihagytam. 100e Ft alatti kategóriát nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#54038) PitLee


PitLee
őstag

A Panasonic-nál mikor várható compact/bridge vérfrissítés (LX/FZ) ?

[ Szerkesztve ]

(#54039) hito válasza PitLee (#54038) üzenetére


hito
nagyúr

Mostanság.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54040) PitLee válasza hito (#54039) üzenetére


PitLee
őstag

Kösz.
A teszteken majd meglátjuk mit hoznak, de kíváncsi vagyok vajon az FZ1000-nek és LX100-nak milyen lesz az utódja.

(#54041) hito válasza PitLee (#54040) üzenetére


hito
nagyúr

Én ennek a kettőnek semmit nem hallottam az utódjáról. Szerintem a közeljövőben nem várható. FZ300 még elég új, nincs fél éve hogy kint van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54042) IG55


IG55
senior tag

Ezek közülválasztanék egyet a topik ajánlás alapján. Segítséget kérnék, hogy melyik legyen.
Szempontok:

- videó nem érdekel
- automata mód legyen jó, mást nemigen használnék

Mivel a Canon PowerShot S200 a legolcsóbb, ezért azt preferálnám, nem tudom, hogy az én szempontjaim alapján megérné e a drágábbat venni.

Esetleg 1/1.7 kategóriában ha lenne még számottevő alternatíva, akkor jöhet.
Köszi!

(#54043) _csocso_ válasza IG55 (#54042) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Pana LX7, jóval fényerősebb optikával rendelkezik mindegyiknél, árban pedig a többivel ugyanaz kb. Aprón is van most egy, talán még alkudni is lehet belőle.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#54044) szenesember válasza IG55 (#54042) üzenetére


szenesember
aktív tag

+1 a Panasonic LX7 - re! Mindenképpen jobb a link-elt gépeknél.

[ Szerkesztve ]

(#54045) IG55 válasza _csocso_ (#54043) üzenetére


IG55
senior tag

Ebben nincs wifi? Azt hittem, ez már nem is kérdés ebben a kategóriában, ezért nem is részleteztem ennek meglétét. :(

(#54046) IG55


IG55
senior tag

Milyen weboldalt ajánlanátok, ahol megbízható review-kat lehet olvasni? Lehet külföldi is.

(#54047) gmeszaros válasza IG55 (#54046) üzenetére


gmeszaros
tag

Szia!

En altalaban itt kotottem ki, amikor gepet kerestem: dpreview & cameralabs.

(#54048) _csocso_ válasza IG55 (#54045) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szerintem egy fényképezőgép nem attól jobb, vagy rosszabb, hogy van-e benne wifi. Inkább lehessen vele gyengébb fényviszonyok között is jobb képeket lőni, minthogy le tudjam tölteni róla a képeket wifin, esetleg a telefonról irányítsam.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#54049) szenesember válasza IG55 (#54045) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nemár! Wi-Fi miatt? Veszel bele Wi-Fi-s SD kártyát, és kész...

(#54050) lugomon


lugomon
tag

Inkább wifi...NFC...GPS..a baromi jó fényerős optika nem érdekes, meg a krva jó képminőség. Ez a mobilos , facebookos nemzedék.

Ha valakit érdekelne: pár napig az Edigitalban lefoglaltam egy Sony RX100-at. Majd 2 hetet vártam rá, pénteken igazolták vissza. 101 ezer ft. ( én végül az RX100M3-at veszem meg 195-ért , valszeg. LX7-em valszeg marad). Privátban jelentkezzen, akit érdekel az RX100! Szerintem baromi jó áron van.

Omega Testamentum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.