Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) #86322688


#86322688
törölt tag

itt is vannak képek :

http://fotozz.hu/geptipus_oldala?GepTipus_ID=3428

(#53852) #86322688


#86322688
törölt tag

ez a videó nem tűnik rossznak:

https://www.youtube.com/watch?v=9PvZk1VijAQ

(#53853) jjeahh válasza Belabaa (#53850) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sokszor, például portréknál, házikedvenc fotózásnál, makróknál stb. nem árt ha leválasztod a hátteret, ezzel kiemelve a témát. A háttérmosás egyáltalán nem jelent rosszabb képminőséget, sőt, mivel általában nagy fényerejű optika és nagy szenzor eredménye ezért gyenge fényben pont hogy jobb képminőséget jelent. Értsd: a kolléga az rx100-at is le tudja rekeszelni F2.8-ra ha azt akarná, hogy a háttér is éles legyen, a panát viszont soha nem fogod F1.8-ra nyitni ha nincs elég fény, mert max csak F2.8-at tud...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53854) hito válasza hito (#53849) üzenetére


hito
nagyúr

Mindig fordítva írom véletlenül :W Szóval szűk rekesz ha éles képet akarsz minden mélységében, tág ha háttérelmosást szeretnél.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53855) Belabaa válasza jjeahh (#53853) üzenetére


Belabaa
tag

Értem, ezért kérdeztem jó előbb, hogy az FZ200-nál a fix f/2.8 mit jelent. Más oldalon valaki szó szerint vette és azt írta róla mozdíthatatlanul fix. Lacy6 meg a kettő videonál tesztett csinált. Félre értettem, mert én azt hittem, hogy ez azonos beállításokkal történt és így hasonlítottam össze őket. Akkor ezek szerint Ő a maximumot akarta kihozni belőlük és ez van összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

(#53856) szenesember válasza hito (#53849) üzenetére


szenesember
aktív tag

"És egy tuti tipp, ha már nappali beállítást kérdeztél: vaku használata általában nem szükséges"

Nem portréztál még nappal szemben, a vakut derítésre használva? Én általában többet használom nappal a vakut(, kivéve, mikor sokat fotózom beltérben, mert ott a plafon, amire villanthatok). :)

[ Szerkesztve ]

(#53857) lugomon válasza Belabaa (#53855) üzenetére


lugomon
tag

Küldtem privát üzenetet.

Omega Testamentum

(#53858) hito válasza szenesember (#53856) üzenetére


hito
nagyúr

Soha sem portrezok. Nem az én műfajom és nem is vonz :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53859) PitLee válasza Belabaa (#53855) üzenetére


PitLee
őstag

A F2,8 azaz objektív fényerejére vonatkozik. Azért fix, mert mind alap nagylátószögnél, mind maximális zoomnál (24x) állandó, a legtöbb objektíven nem fix hanem pl f/2.8 - 4 (FZ1000) , ha pl adott fénynél nagylátószögben még pont jó értékekkel tudsz fényképezni, ugyanakkor max zoomnál már lehet kevés az a fény és vagy záridőt vagy iso-t kell növelned (ha jól tudom :DDD ), az FZ200-nál, ha megvan a fény akkor teljes zoomtartományt tudod használni.
Lx7 optikája igen jó fényerejű f/1.4 - 2.3, lehetővé teszi a alacsony iso és záridőket gyengébb fényviszonyoknál, ami pl videóknál is előny tud lenni

[ Szerkesztve ]

(#53860) Vyndree válasza lugomon (#53857) üzenetére


Vyndree
őstag

Olyat mint nekem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#53861) Belabaa válasza PitLee (#53859) üzenetére


Belabaa
tag

Hu de jó kis videokat mutattál, ezek tényleg mutatják a különbséget. Köszi.
Ezek alapján az LX7-re nem lehet azt mondani, hogy túlexponált? 0:41-nél van egy lámpaernyő, azon nagyon látszik, hogy sok a fény. Ha jól értelmezem automatán van mind kettő gép. Úgy nálam a Sony javára döl a mérleg nyelve.

(#53862) lugomon válasza Belabaa (#53861) üzenetére


lugomon
tag

Már bocsáss meg, de az Lx7 ezerszer szebb a latható videón. A Sony tök sötét, abszolúte nem természetes.

Omega Testamentum

(#53863) lugomon válasza Vyndree (#53860) üzenetére


lugomon
tag

Szebbet :O

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53864) Belabaa válasza lugomon (#53862) üzenetére


Belabaa
tag

Oh bocsánat már egy másikat indított el ez a fránya youtube. Nem vettem észre, mást is csinálok közben. A most linkelnél van az említett lámpaernyő 0:41-nél. Nekem nagy a fényerő, ha automatán van. Ez így nem ok. Ha kéziben van, akkor a srác nem jól állította be. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#53865) wms válasza Vyndree (#53860) üzenetére


wms
senior tag

Olyat én is kaptam :K

(#53866) jjeahh válasza wms (#53865) üzenetére


jjeahh
nagyúr

énisénis :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53867) #86322688


#86322688
törölt tag

Vásároltam egy fz200-at,használtan,van egy DSRL-em is de a régi FZ20 után roppant kíváncsi lettem, ha nem tetszik eladom..........a tapasztalatokat megosztom veletek,most már van viszonyítási alapom,oda-vissza...

(#53868) Belabaa válasza #86322688 (#53867) üzenetére


Belabaa
tag

Ez izgalmasan hangzik, engem is roppant kiváncsivá tettél. Nagyon szeretném ha megosztanád a tapasztalataidat. Lehet más nem ennyire érdeklődik e gép felöl mint én - mivel ez egy általános topik, ezért irhatsz privátban is.
Egy linket azért még beteszek ide ahol hallatszik a gép állítás hangja. Igaz, hogy zajos! A kérdésem hogy más gépek csendesek? Mert ennél van elég erős hangvezetés.

(#53869) #86322688


#86322688
törölt tag

Az az igazság,hogy tök mindegy ki mit mond, mindenkinek saját magának kell megtapasztalnia a kiszemelt gépet.....Az FZ20-ra is azt mondták,hogy régi, elavult stb,,aztán mikor nézték a képeket csak lestek...a DSLR vásárlásánál is ez volt, ó az majd szuper lesz, egész más világ stb,...ja,más, jó fényerős obival más,kitobival az sem ér sokat.....úgyhogy el kell menni kipróbálni, ha van pénzed, használtan olcsón megvásárolni,és ha nem tetszik el kell adni, csak így tudod meg milyen...aki meg DSLR-el fotóz L-es obikkal,na annak már minden rossz lesz ami nem olyan jó ;-)

(#53870) #86322688


#86322688
törölt tag

JA és ami nagyon fontos, nem az a kérdés melyik a jobb, ilyen kérdés nincs, a kérdés,hogy mire van szükséged, nekem tetszik a dslr is, meg kompakt is, meg a milc is, aztán hogy hol kötök ki, a jövő titka...

(#53871) Lacy6


Lacy6
senior tag

Csináltam pár képet összehasonlításképpen RX100-al és FZ200-al.
Egy téma, viszont több beállítást is teszteltem.
Nem tudom, hogy van-e külön ilyen célra fórum, illetve ide tehetek-e be ilyen jellegű képeket?
Szerintem azért hasznos infó lehet, ha valaki 100 ezer körül azon gondolkodik, hogy mennyit számít a nagyobb zoom lehetősége.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53872) hito válasza Lacy6 (#53871) üzenetére


hito
nagyúr

Jöhet ide szerintem :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53873) Lacy6 válasza hito (#53872) üzenetére


Lacy6
senior tag

Rendben.
Normál világítás:
RX100
FZ200
Automata üzemmód.

Gyenge világítás:
RX100
FZ200
Itt szinte csak beszűrődő fény volt, a villany le volt kapcsolva.
A sötétebb RX100 képe is jóval világosabb, mint ami valóságba.
Itt abszolút nem értem miért erőlködik az FZ200, hogy esti képből nappalit varázsoljon az ISO emelésével.
Felmerült bennem, hogy lehet én csinálok valamit rosszul, mert abszolút nem értem miért van ez. :F

Gyenge világítás vakuval:
RX100
FZ200

1600 ISO manuál:
RX100
FZ200
Rekesz és záridő is ugyanaz. Szándékosan állítottam így, de itt a sony-ba van még "tartalék" mivel F1,8-ig le tudtam volna menni így csökkenteni lehet az ISO-t.

Gyenge világítás_manuál (legjobb képre törekedve):
RX100
FZ200
Alacsony ISO és magas záridő, a sony-t rekeszeltem egy kicsit de lehet felesleges ilyenkor.
Ez még egy korábban készült kép, nem egy időben készült a fentiekkel.

Azt hozzá kell tenni, hogy eléggé rossz fényviszonyok között készült képek ezért ilyen a képek minősége.
Alapvetően az RX100-nak jobb az automata üzemmódja és sokkal jobban elviseli az ISO emelését.
Építő kritikákat is szívesen meghallgatok.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53874) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Egy gépet szeretnék vásárolni. 100e Ft alatt.
Számomra a legfontosabb az lenne hogyha a gyerek hintázik, szalad akkor szép éles, élethű képet tudjak róla készíteni. Illetve lakásban is tudjam használni (világítás mellett). Gondolom természetről mindegyik szép képet csinál.

Többen javasoltak DSLR gépet de annyira nem akarok elmerülni a fényképezés rejtelmébe. ( Nikon D3300-as ajánlottak, kezdő kittel, persze majd vegyek hozzá jó sok pénzért + objektívet)

Szerintem az én igényeimet egy jó bridge gép is ellátja.

Több kiszemeltem is lenne:
Lumix DMC-FZ72
Lumix DMC-FZ200
Sony Cyber-shot DSC-HX300
Olympus SP-100EE
Pentax XG-1
Fujifilm FinePix S9400W
NIKON Coolpix L840

Szerintetek melyik lehetne jó? Vagy van valami tipp?

Köszönöm a válaszokat

(#53875) jjeahh válasza albgab (#53874) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic lx7...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53876) lugomon válasza jjeahh (#53875) üzenetére


lugomon
tag

+1

Omega Testamentum

(#53877) g@bo válasza jjeahh (#53875) üzenetére


g@bo
nagyúr

amig lehet kapni.

(#53878) #86322688 válasza Lacy6 (#53873) üzenetére


#86322688
törölt tag

Az RX-nél a fényerő 1.8-tól indul, ezt ne felejtsük el, nagyon sokat számít.

(#53879) #86322688 válasza Lacy6 (#53873) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ja bocs, látom erre figyeltél, csak most olvasom.........egyébként én is úgy tapasztalom, hogy a fényerő elsősorban gyenge fényviszonyok között számít igazán, nappal nem akkora a különbség....már van 1.2-es obi is, de lehet még jobb is van csak én nem tudok róla.

(#53880) hito válasza Lacy6 (#53873) üzenetére


hito
nagyúr

Nagy az előnye az RX100-nak az 1.8-as rekesz és az 1"-os érzékelő miatt. Ettől függetlenül a Panának sem kell szégyenkeznie a kategóriáját belül. Nem véletlenül olyan népszerű. Igaz, inkább azok veszik, akiknek fontos a nagy zoom (fix 2.8 mellett), és a videófelvétel is az állóképeket mellett, mert ezekben ilyen áron nincs nagyon alternatívája. Igazi kis mindenes amatőr fotósoknak, videósoknak.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53881) albgab válasza jjeahh (#53875) üzenetére


albgab
aktív tag

Köszi.
Ahogy nézem ez nagyon jó.

Van valami olyan aminek nagyobb az optikai zoomja? (nem kell nekem 40-50-60)

(#53882) Lacy6 válasza hito (#53880) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én is így gondolom.
Igazából nappal nincs ekkora különbség, de rossz fényviszonyoknál eléggé nagy a különbség.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az FZ200-nak érezhetően jobb a képstabilizátora így záridőben lejjebb lehet menni úgy hogy ne mozduljon be a kép. Ezzel lehet nyerni egy kis előnyt a Sonyval szemben.
De mindkettő gépet szeretem, csak más célra használom.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53883) #86322688 válasza Lacy6 (#53882) üzenetére


#86322688
törölt tag

Eddig erre én sem gondoltam, de mikor kipróbáltam, sokkal jobban meg tudtam tartani mint a dslr-t stabis obi nélkül....

(#53884) #86322688


#86322688
törölt tag

Egyetlen egy nagy hátránya van az fz200-nak a nagyobb szenzoros gépekkel szemben, az, hogy kisebb a szenzora ;-)....

Az ISO-t lehet emelni,max 800-ig, gyenge fényviszonyoknál, csak ne nagyíts bele ;-)
Az FZ1000 ebben jobb.

(#53885) jjeahh válasza albgab (#53881) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic fz200, de a nagy zoommal sajnos sokkal gyengébb fényerejű obi jár (a bridge gépek között így is jó, csak a csúcskompaktoktól marad el), tehát inkább kültéren, jó fényben érzi magát jól.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53886) tiempo


tiempo
tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni digitális fényképezőgép vásárlásával kapcsolatban.

Rá szánt összeg:
40-45 ezer Forint

Mit kell vennünk?
a/ fényképezőgép
b/ memóriakártya (Nem feltétlenül kell)
c/ akkumulátor/töltő (Fontos, hogy tudjunk venni hozzá + 1 akkumulátort vagy legyen elemes)
d/ táska (Nem feltétlenül kell)

Mik az igényeink?
Üzembe használnánk a fényképezőgépet:
-Főleg zárt terekben, közelre akarunk fotózni
-Ha van a gépben képstabilizátor, akkor az előny
-Fényviszonyok jók, minél szélesebb látószögben fényképez, annál jobb.
-Elég sok Macro képet készítenénk vele
-Minél többet tudunk állítani a gépen, annál jobb
-Formai kialakítását tekintve mindegy, hogy milyen.. (jobb, ha nem esik ki a kezünkből, van fogása)
-Vakut is rendszeresen használnánk, mert van hogy fekete alapon feketét kellene megkülönböztetni.

A humán oldal:
Mérnökök használnák a gépet, szóval technikai része illetve a kezelése nem hiszem, hogy sok gondot okozna.
Hosszútávra vennénk a gépet.

Remélem elég paramétert adtam meg, válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#53887) Lacy6 válasza tiempo (#53886) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én ezt választanám.
Nikon Coolpix S7000

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53888) Belabaa válasza hito (#53880) üzenetére


Belabaa
tag

Milyen kártya igényük van ezeknek (RX100 FZ200) a gépeknek?
Gondolom ha az SDHC kártya jó, akkor elegendő egy sima class10-es 45MB/s is?
Mekkora kapacitásút tudnak kezelni? 64Gb esetleg 128Gb-ot is? Vagy kártya függő?

[ Szerkesztve ]

(#53889) hito válasza Belabaa (#53888) üzenetére


hito
nagyúr

Class10 bőven jó ezekbe. 4k-tól kell UHC/UHS kártya. 64GB-osból biztos van sima SDHC Class10. 128GB-ból elképzelhető, hogy csak UHS van, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53890) Belabaa válasza hito (#53889) üzenetére


Belabaa
tag

Sajnos lemaradt a kérdésemből, hogy a microSD is jó átalakítóval? Vagy nem szeretik és észre veszik az átalakítást?

[ Szerkesztve ]

(#53891) cidalain válasza Belabaa (#53890) üzenetére


cidalain
veterán

az átalakító egy passzív eszköz. így a fotógép nem is tud róla hogy ott igazából egy microSD van...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53892) Belabaa válasza cidalain (#53891) üzenetére


Belabaa
tag

Passzív ide passzív oda, nálam Multiple Card Reader címen felismerhető.

[ Szerkesztve ]

(#53893) cidalain válasza Belabaa (#53892) üzenetére


cidalain
veterán

micsoda? az üres SD átalakító?
nem az a Multiple Card Reader amibe beledugod?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53894) Belabaa válasza cidalain (#53893) üzenetére


Belabaa
tag

Ha kiveszem az üres átalakítót, akkor nem látszik semmi, mintha nem lenne kártyaolvasó.
Ha az üreset beteszem, azonnal látszik mint Multiple Card Reader. Tehát amit Te passzív eszköznek mondasz az nálam nem passzív.

[ Szerkesztve ]

(#53895) hito válasza Belabaa (#53890) üzenetére


hito
nagyúr

Természetesen. Nincs különbség a micro-SD + átalakító és az SD között ebből a szempontból.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53896) Belabaa válasza hito (#53895) üzenetére


Belabaa
tag

Köszönöm a válaszodat, akkor microSD-t veszek mert azt több mindenben tudom használni, nem csak fényképezőben.

[ Szerkesztve ]

(#53897) hito válasza Belabaa (#53896) üzenetére


hito
nagyúr

Pontosan ezért használok én is azt :K Micro-t át tudod alakítani nagyra, de a nagyot nem tudod kicsire adapterezni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53898) Lacy6 válasza Belabaa (#53896) üzenetére


Lacy6
senior tag

Végül melyik gép mellett döntöttél?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53899) cidalain válasza Belabaa (#53894) üzenetére


cidalain
veterán

itt arra tudok gondolni, hogy a nagy üres adapter kapcsolja be a kártyaolvasót (pöcök érzékelővel pl). ha nem teszed bele azért nem látszik semmi, mert nem is működik (mert minek, hisz üres)

microSD adapter szétszedve kép.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53900) Belabaa válasza Lacy6 (#53898) üzenetére


Belabaa
tag

Akinek lesz azt mondta kell a zoom, ha egy kicsit a minőség rovására is megy. Nem kell nagyítgatni a képeket, szőrszálhasogatóan keresni a hibát. FZ200 Majd kiderül jó döntés lett-e. Ha más nem gyereknek tanulni jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.