Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) schawo válasza jeni (#47999) üzenetére


schawo
titán

Általában igen, csak a speckó kedvezményeknél nem. És ez nem az.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48002) Gstyler válasza mikrofon (#47940) üzenetére


Gstyler
senior tag

Na hogy szuperál a Stylus? Nagy a szerelem? :D

(#48003) jeni válasza schawo (#48001) üzenetére


jeni
félisten

"pedig a hónap üzlete lett volna"

(#48004) schawo válasza jeni (#48003) üzenetére


schawo
titán

Pont azt mondom, hogy igénybe lehet venni a kedvezményt. De arra számítani kell, hogy a kölcsönkártya dolog már nem megy, mióta korlátozták az egy kártyára összesen vásárolható fényképezőgépek számát. (objektívek még korlátlanok)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48005) jeni válasza schawo (#48004) üzenetére


jeni
félisten

én még 1x se éltem vissza ezzel,Oly cuccot se tudtam még kölcsönözni ezidáig,pedig lebeszéltük az átvételi időt.

(#48006) Lassú Víz válasza schawo (#48004) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A szabályzatban ez van: termékenként maximum 2 db. Szerintem az objektív sem korlátlan, de meg tudod venni a 12, 17, 25, 45, 60, 75 sort :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#48007) .: JuSzT :. válasza Lassú Víz (#48006) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Régebben a piros áras dolgokra nem volt jó a kedvezmény.

A tavaszi és nyári akció(elején) ezek csak simán feketével voltak kiírva, nem így áthúzva pirossal.

(#48008) schawo válasza Lassú Víz (#48006) üzenetére


schawo
titán

Termékenként? Akkor én emlékszem rosszul. Akkor akár a kölcsönkártya is mehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48009) .: JuSzT :. válasza schawo (#48008) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

szeptember 1 től változott a szabályzat

(#48010) schawo válasza .: JuSzT :. (#48009) üzenetére


schawo
titán

Összesen kettőre?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48011) .: JuSzT :. válasza schawo (#48010) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#48012) mikrofon válasza .: JuSzT :. (#48011) üzenetére


mikrofon
addikt

Hogy lehet ilyen kártyát szerezni? Én a szüleimnek vennék egy Z-10 Fehér-et, ha lejönne az említett 15%...
Egyébként édesanyám elég "fukar" ilyen dolgokra, viszont sok képet készítenek a kisfiamról, amik a jelenlegi gépükkel igen "csúnyák".
Ezért érdeklődöm, melyik a legolcsóbb kompakt, amit még ajánlotok? Van az Z-10-nél olcsóbb?
Olyan kellene, aminek jók az automata funkciói, manuálból nem kell semmi....

@Gstyler
Idáig nagyon elégedett vagyok az Olypus Stylus 1-gyel. Csak ajánlani tudom. Bár 200.000 HUF nagyon sok pénz... 146e-s akciós ár már nagyon jó. Ha valaki lát ilyet használtan, annyiért amennyit még költene gépre, akkor ne gondolkodjon, csapjon le rá...
Próbálgattam rosszabb fényviszonyok mellet. Meglepődtem milyen jó a képstabilizátora. Több helyen olvastam, hogy ISO400 felett a kompaktok használhatatlanok. Én merem állítani biztos fogok ISO1600 is fotózni vele, inkább mint vakuzzak.... Tudom ISO1600-on már nem tökéletes a kép, de van olyan amikor jól jön, és még nézhető képet ad....
Továbbra is jónak tartom a menürendszerét, a gombok, tárcsák elhelyezését és funkcióit. Lehetne 2-3 gombbal több, de ez is elég....
Képek szépek JPG-ben is, lehet picit kellene növelnem a kontraszton, szinei igazán természetesek, én ezt szeretem. RAW-val még nem játszadoztam.
Hétvégén lesz egy családi rendezvény, ott majd tovább próbálgatom mit tud :)
Egy mondatban nem bántam meg a váltást és ezt a készüléket.

(#48013) .: JuSzT :. válasza mikrofon (#48012) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha nincs saját kártyád, akkor ilyen kis összegnél nem érdemes most kiváltani a kártyát.

[link]

(#48014) hollozoli


hollozoli
tag

Egy kicsit pórul jártam a kinézett Canon Powershot SX210-el, 10-én kapok fizetést, akkora terveztem megvenni. Viszont az eladó már eladta másnak.

[link]

Így másik készüléket kellett keresnem, valami hasonlót. Ezeket találtam elfogadható áron:

Nikon Coolpix S6200

[link]

Samsung WB150F

[link]

Olympus VR-360

[link]

Olympus VR-340

[link]

Olympus SZ-14

[link]

Mi a véleményetek ezekről a készülékekről?
Ha ráérnétek egy picit, nekem ezek a kompaktok teljesen egyformának tűnnek.
Ha tudnátok tanácsot adni?

Köszönettel:

hollozoli

(#48015) jeni válasza hollozoli (#48014) üzenetére


jeni
félisten

Gyorsabban menne a dolog ha leírnád mennyi a keret? korábban írtad,de sebaj ha még 1x megírod.
Kell vagyis feltétel a 15x zoom vagy annál nagyobb "zuum"

elsősorban ilyet (nálam ezek lennének a befutok)

Samsung WB150F, ultrazoom, kompakt bridge, WIFI-vel

másodiknak meg ezt

Olympus fényképezőgép SZ-14

Amennyiben zsír újat szeretnél és elég neked az 5x zoom,50000 Ft meg van rá, akkor ezt tudnám javasolni
Olympus XZ-10 az oly mintaboltban 50000 Ft 3év garanciával

[ Szerkesztve ]

(#48016) hollozoli válasza jeni (#48015) üzenetére


hollozoli
tag

25000 forint lenne a keret. Használtat szeretnék venni.

A zoom nem feltétel. Anyukámnak lesz véve, aki soha nem fogja használni a zoom-ot.

(#48017) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

barátnőm szeretne fényképezőt venni, a keret 35k körüli. Egy pasas egy fuji s2995 zúm gépet ajánlott neki, de nem sok tesztet találni róla. ebben az árkategóriában mik az ajánlott gépek? zúm jó ha van, természetesen a képminőség se elhanyagolható

(#48018) jeni válasza hollozoli (#48016) üzenetére


jeni
félisten

akkor azt amelyik tetszik neked.
de arra felhívnám a figyelmedet,hogy ezek HASZNÁLTAK! vagyis ahogy megvetted onnantól bármikor elromolhat,legyen az 1 nap ,1 hét akár 1 hóna esetleg 1 év de lehet,hogy nem romlik el 2 éven belül sem.
ezt érdemes megfontolni ha az édesanyádnak vennéd meg.

(#48019) mrmarkus válasza hollozoli (#48014) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Mivel a rendelkezésre álló pénz behatárolja a választást, igyekezz a legnagyobb kezdő fényerejű pbjektívvel rendelkező kompaktot választani...

Ezek közül az Olympus VR-360 és az Olympus SZ-14 ilyen...

Freedom of Information

(#48020) mrmarkus


mrmarkus
aktív tag

Az Olympus SZ-14 paramétereit olvasva hirtelen megvilágosodtam!
Rájöttem, hogy a canikon csúcskategóriás gépeinek értékesítési aránya miért zuhan ilyen rohamosan!
A bajuk mindössze az, hogy egyikben sincs kisállat érzékelő, mit az Olympus SZ-14 csodamasinában.

Azt viszont eddig még nem tudtam kideríteni, hogy az új Olympus SZ-14 gépekhez csomagolnak é gyárilag egy doboz kisállatot, hogy ez a nagyon fontos ficsör nehogy 'má kihasználatlan maradjon... :))

Freedom of Information

(#48021) hollozoli válasza mrmarkus (#48019) üzenetére


hollozoli
tag

Aha, köszi

(#48022) C. s. válasza mrmarkus (#47969) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen a sok segítséget! :) Úgy tűnik, a Panasonic Lumix DMC-LX7 és a Lumix DMC-FZ200 maradt versenyben. Alszom rá párat, amíg gyűjtök a tőkémhez. :)

Az első bekezdésed eszembe juttatta egy régi barátnőmet. Exponálás közben folyton "rángógörcsöt" kapott. Annyi fejetlen cicit és cipőt ember még nem látott, mint az ő képein...! :D

Lassú Víz:
Köszönöm Neked is a jószándékot!

(#48023) mrmarkus válasza C. s. (#48022) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Akkor hajrá! E kettő közül bármelyik megállja a helyét ebben a kategóriában... :)

Freedom of Information

(#48024) C. s. válasza mrmarkus (#48023) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi! :)

(#48025) taxi


taxi
aktív tag

Lányom utazik Japánba, és szeretnék vele hozatni egy Lumix DMC-FZ200-ast. Kb. 80000 Ft-ra jönne ki az ára, tehát csábító. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben tudok e valamilyen garanciát igénybe venni?
[link]

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#48026) jeni válasza taxi (#48025) üzenetére


jeni
félisten

Igen szép helyen van Japán, és azon belül ég és föld a magyarhoz képest....
ha esetleg Tokióban járna
de az akció csak bizonyos boltra vagy netes rendelésre érvényes.
jaaa érdemes még hozatni onnan, Blu-Ray BD-RE lemezeket jók fajtából. Akár az 1x írhatóból is,szépen lehet kaszálni vele itthon.
Akihabara negyed
a világ legnagyobb elektronikával kereskedő területe. Az áruházak többemeletesek, a számítógépes vagy fotós kellékek kedvezményes áron, a világon talán a legolcsóbban vásárolhatók meg.

a garanciát illetően csak oda érvényes,az nem érvényesíthető itthon,A MÁSIK,HOGY TUTI BIZTOS,HOGY AMIT ONNAN HOZ ABBAN NEM LESZ MAGYAR MENÜ!
Japános felirattal lesznek rajta a betűk magam is láttam mikor ott jártam.

Arra lehet számítani,hogy vámköteles lesz az árú,hacsak nem úgy jönne vissza,hogy mint azt használta volna odakint.

[ Szerkesztve ]

(#48027) taxi válasza jeni (#48026) üzenetére


taxi
aktív tag

Tényleg! A menüre nem is gondoltam.(a fene egye meg!) Gondolom ezzel nem lehet kezdeni semmit, nem lehet magyaritani.

Hakuna matata

(#48028) jeni válasza taxi (#48027) üzenetére


jeni
félisten

nem hinném,mert alapból chipet kell cserélni ahhoz,az meg költséggel jár,itthon egyetlen márkaszerviz sem fog elvállalni.
ez a fiatalok negyede
Tokyo Shibuya

(#48029) Vyndree válasza taxi (#48025) üzenetére


Vyndree
őstag

Biztos lehet kapni kint EN vagy USA verziót is. Talán még ÁFÁ-t is vissza tud igényelni, viszont itthon nem jön rá költség a behozatalkor? (VÁM vagy ilyesmi) Mondjuk ha használtan hozza be, útiholminak minősül, ha csak egyet hoz magával.

bocs Jeni, nem olvastam mit írtál, viszont egyre gondoltunk...

[ Szerkesztve ]

(#48030) jeni válasza Vyndree (#48029) üzenetére


jeni
félisten

az angol alapból lesz benne

(#48031) taxi válasza jeni (#48028) üzenetére


taxi
aktív tag

Szóval nem érdemes. Vagy talán egy japán nyelv tanfolyam? :DDD
Látom közben írtatok.-Ha benne van az english, akkor nincs nagy baj.

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#48032) Vyndree válasza taxi (#48031) üzenetére


Vyndree
őstag

Viszont nincs rá gari, ha megáll buktátok. :(

(#48033) taxi válasza Vyndree (#48032) üzenetére


taxi
aktív tag

Igen. Ezért kérdeztem, abban bízva hogy a gyári garit az itthoni Pana szervízben igénybe vehetem.

Hakuna matata

(#48034) jeni válasza taxi (#48031) üzenetére


jeni
félisten

jaa még paradicsomos csokit is érdemes hozatni :DD
shopokban rengeteg szárított,lefagyasztott tengeri gyümölcsök a polcokon.szép sorban elrendezve (polip lábaskák),ja és félkész levesek minden változatban,forró vízben felengedve ehetőek!

itthon nem sajnos,rosszabb esetben vissza külditek a cumot,akkor oda kint érvényes lesz. az,hogy utána ki állja a posta költséget,ha kész lesznek a javítással,mert Japán földrészen belül az ottani szerviz állja a költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#48035) mrmarkus válasza taxi (#48033) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ennek leggyorsabb módja az, ha maiben vagy telefonon megkérdezed a hazai Panasonic szervizt! :)

Freedom of Information

(#48036) mrmarkus válasza taxi (#48027) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az angol alapból benne lesz, de ha japánra van állítva a vásárláskor, akkor leizzadsz, mire megfejted, hogy melyik krikszkraszkra kell majd böknöd, hogy angollá váljon a menüd... :DD

Freedom of Information

(#48037) scapegt


scapegt
senior tag

Panasonic LX-7-tel kapcsolatban kérdeznék, mielőtt megválok tőle (nyaralás alkalmával majdnem földhöz vágtam)

1. Kikapcsolt állapotból csak úgy lehetséges a képek lejátszása, hogy védősapka levesz, gép bekapcsol, belép Play módba, megvár míg optika behúz, vissza rá a sapka és úgy nézeget tovább képeket? Mert ettől idegbajt kaptam. Ha én voltam figyelmetlen, elnézést, de nem találtam más módját. Más gép tud olyat, hogy Play gomb hosszan tartása után bekapcsol a gép, de nem dobja ki az optikát, csak a képeket lehet nézni. Ez nagyon hiányzik. Ezen nyomkodtam mindent, de nem reagált semmire.

2. "M" módban miért tart 10-15 mp-ig, míg bekapcsol a videó?

3. Mi a frásztól tud belassulni a fényképezőgép?

[ Szerkesztve ]

(#48038) jeni válasza scapegt (#48037) üzenetére


jeni
félisten

Szia
1.firmware frissítés
2.lehető leggyorsabb SD kártyát Tegyél bele,de ne 64GB. Inkább használj 16GB-t.
3 Ne vágd a földhöz inkább megveszük a gépedet.(valaki biztosan)
4. Türelem

(#48039) scapegt válasza jeni (#48038) üzenetére


scapegt
senior tag

Köszi a válaszokat! :)
1. Nem akarok nyúlkálni benne, de lehet, utánajárok és megcsinálom.
2. Elég durván gyors SD-t vettem bele, ami pont 16 GB-os és talán 60-80 MB/s-cel lehet rá írni (nincs nálam, nem tom most pontosan, de valami Extreme).
3. Pedig majdnem megtörtént ... de majdnem a kocsi ablakán dobtam ki :D Ha van rá vevő, szóljon, én valószínűleg megválok tőle, nem tetszik a kezelése M módban, márpedig én szinte csak abban fotózok.
4. Az már elfogyott :D a több tízezer forint miatt is, amit fényképezőgépekbe öltem ajánlások miatt... de egyszer csak megtalálom azt, amivel elégedett leszek ... legalábbis remélem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48040) mikrofon válasza scapegt (#48039) üzenetére


mikrofon
addikt

Javasolt készülék: Olympus Style 1.
De mielőtt megveszed tedd próbára ITT!!.
Elvileg az összes problémádat megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#48041) Tin_Shield válasza scapegt (#48039) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(nem ez a legjobb módja az eladás előkészítésének, de te tudod...)

(#48042) Gstyler válasza scapegt (#48039) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én is a Stylust javasolnám, így hirtelen.
Még csak próbálgattam, de sztem ultragyors, nem várat meg az biztos.
Tudásban pedig hasonló, valamivel még jobb is.

(#48043) scapegt válasza Tin_Shield (#48041) üzenetére


scapegt
senior tag

Mindenki az LX-7-et ajánlgatja, aki azt akar venni, úgyis megveszi, mivel nem a készülék hibás, hanem csak nekem nem tetszik a kezelése. Egyébként nem hirdetés volt, csak egy megjegyzés. Nem is hirdetem még sehol, csak gondolkozok, mit csináljak vele.

mikrofon: öööö, kissé drága, nem? :D Ennyit soha nem adnék fényképezőgépért :D

[ Szerkesztve ]

(#48044) Gstyler válasza scapegt (#48043) üzenetére


Gstyler
senior tag

A budaörsi MM-ben volt 145ért, ami cetelemmel 130, ami az eredeti árához képest nagyon jó ár.

(#48045) scapegt válasza Gstyler (#48044) üzenetére


scapegt
senior tag

Nincs Cetelemem és miskolci vagyok :D

No meg valószínűleg nem maradnék a kompakt kategóriánál, valami nagyobb szenzorra vágyok :DDD
Még egy csalódás nem kell... :DDD

(#48046) Tin_Shield válasza scapegt (#48043) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(Én nem szoktam "fikázni", azt amit el akarok adni. Akkor sem ha júzer error-ról van szó, és akkor sem ha a cucc egy vagy több tulajdonsága nem begyere. De ez csak egy tanács lett volna, elég pörgős topik, sokan tájékozódnak innen vétel előtt. De végső soron nekem mindegy ki milyen módszerrel él :) )

(#48047) scapegt válasza Tin_Shield (#48046) üzenetére


scapegt
senior tag

Így talán nem lesz mindenki elájulva az LX-7-től, én sem vagyok. Annyira nem kéne szerintem agyondicsérni, mint sokan teszik. Kell egy kis negatív kritika is, nemde? Az is vélemény. :D
Ha pl. tudom, hogy M módban szétmegy az ujjam a tárcsa tekergetésétől és mivel marha lassú, lemaradok a pillanatról, meg sem veszem. Számomra ez fontos lett volna, mégsem írta le senki, videón meg nem láttam...

Bocsánat, most látom, h szerkeszthettem volna az előzőt ... sry :U

[ Szerkesztve ]

(#48048) Tin_Shield válasza scapegt (#48047) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én ki szoktam próbálni a gépeket a vétel előtt, és mindenkinek ezt javaslom, többet ér mint a speckók böngészése.
A tárcsás rekesz és záridő beállítással nem tudom mi a bajod, szerintem sokkal jobb mint menüs gombnyomogatós módszer.
Nem tudom milyen területen dolgozol, de van egy olyan érzésem nem sok köze van az értékesítéshez vagy a marketinghez :)

[ Szerkesztve ]

(#48049) scapegt válasza Tin_Shield (#48048) üzenetére


scapegt
senior tag

A gépet lehetetlenség lett volna kipróbálni miskolci lévén, mivel nincs annyi nagy áruház, mint Bp-en, MM-ban egy sem volt, egyáltalán Pana gépet sem kapni náluk, eladó példány pedig a környéken sem volt, és most sincs.
A célom nem az eladás, nem tudom, mit csináljak vele, csak azt, hogy nagyon nem tetszik a kezelése és lassú.

Van egy SX230-am, amin tárcsás tekerési módszer van szintén, csak épp más a tengelye a tárcsának és piszok könnyen lehet tekerni, nem darálja le a bőrt az ujjamról és iszonyat gyors is. Ez tetű lassú és még fájdalmas is a kezelése.

Jól sejted, nem vagyok marketinges, de ahogy az előbb és korábbi hsz-eimben is írtam, nem az eladás a célom, hirdetni egyébként sem lehet ilyen topikban.

(#48050) mrmarkus válasza scapegt (#48047) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem egészen értek egyet veled!
Lehet, hogy nem az LX7 kapcsán, de sokszor leírtuk, hogy a kompaktok nem igazán alkalmasak manuálozásra és makrózásra. nem erre fejlesztették ki őket.

Nem véletlenül szoktuk kérdezgetni a delikvenst, hogy mit szeretne fényképezni?!
Általában ez 3 válasz a jellemző:
- legyen olcsó
- legyen' joó nagy zoom rajta
- magától is tudjon jó képeket csinálni
Amennyiben valaki leírná, hogy manuálozni vagy makrózni szeretne, sohasem javasolnánk neki kompaktot...

Freedom of Information

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.