Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) lood55 válasza Quent1n (#52800) üzenetére


lood55
tag

Hali!

Nem pesti vagyok, így nem áll módomban odamenni, de sajnos én is tartok így venni gépet, majd megpróbálok ügyeskedni. Köszi a tanácsokat!

(#52802) zolikaDB válasza Quent1n (#52800) üzenetére


zolikaDB
veterán

A múltkori elképzeléseimhez hozzácsaptam ezt: Sony ILCE 5000
Ebben az árban egy RX100 II-vel összevetve milyen pro-kontra érvei vannak, ha csak a képalkotást és a videót nézzük?

(#52803) egil2


egil2
csendes tag

Sziasztok!
Én is cserélném öreg Canon G3-as gépemet, de az itt olvasottak elbizonytalanítottak. Ez a gép is csak sok fényben fényképez jól, estefelé már csak vakuval lehet normális fotókat csinálni kézből. Az autofókusza meg már nagyon szar.
Nézve a hozzászólásokat, hogy nagy fényerejű gépet kell inkább keresni, ha az ember nem csak napfénynél fotóz, megnéztem: a G3-as f2.0-ról indul. Ilyen vagy ennél jobb gép 100e Ft. alatt nem igen van.
Én meg azt hittem, hogy 50-60-ból megúszom és simán veszek egy jobbat, mint az öreg Canon.
Tehát azt ne várjam, hogy este lámpafénynél kézből lekapom a gyereket játék közben vaku nélkül és jó lesz a kép? :)

(#52804) jjeahh válasza egil2 (#52803) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Tehát azt ne várjam, hogy este lámpafénynél kézből lekapom a gyereket játék közben vaku nélkül és jó lesz a kép?"

A vakuval az a gondod, hogy csúnya "vakus hatású" lesz az eredmény? Mert akkor egy új gépre csak egy olyan vakut kell szerezz, amivel plafonra is lehet villantani, ezzel már viszonylag szép természetes éles képeket kapsz, feltéve ha fehér a plafonod :D
Ha mindenképpen hanyagolnád a vakut, akkor sajnos csak cserélhető obis géppel és drága fényerős fix-el tudod megoldani a dolgot, ami nem férne bele a keretedbe...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52805) scarabaeus válasza egil2 (#52803) üzenetére


scarabaeus
őstag

Vedd figyelembe, hogy egy 13 éves gépről beszélsz, a mai, G3 kategóriájába tartozó gépek sokkal jobban bírják az érzékenység növelését, mint az a 13 éves technológia.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52806) Doki16


Doki16
addikt

Szerintetek ez a gép megér most ennyit? [link] Mik a vélemények róla?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#52807) mazsi70 válasza Doki16 (#52806) üzenetére


mazsi70
senior tag

Inkább

A szenzor ua.

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52808) Doki16 válasza mazsi70 (#52807) üzenetére


Doki16
addikt

Na jó de ez 30000-el drágább nála :) 64-ért még így sem éri meg a Pentax?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#52809) mazsi70 válasza Doki16 (#52808) üzenetére


mazsi70
senior tag

Olvass vissza
33424-től
Többek között erről is szó volt .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52810) jjeahh válasza Doki16 (#52808) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használt esetleg nem játszik? Ez a gép ezzel az obival fényévekkel jobban használható kombó... Persze ez nem kompakt, ha érdekel akkor másik topikban folytassuk

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52811) hito


hito
nagyúr

Próbálta már valaki akármilyek trükkel, kiegészítővel (távcső, e-bayes kiegészítő, stb.) meghosszabbítani a kompaktjának a zoomtartományát? :) Van valami életképes "garázsproject" erre a dologra?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52812) hibavissza válasza hito (#52811) üzenetére


hibavissza
veterán

Aki egy hét után eladja a videózásra vett GH2 gépét annak mi az életképes?

(#52813) hito válasza hibavissza (#52812) üzenetére


hito
nagyúr

Semmi. Aki ilyet tesz, az nem is ember, rosszabb egy féregnél is. Remélem a hozzászólásod legalább boldogabbá tette a napodat, mert hogy értelme nem volt csak a színtiszta gonoszkodás, az is biztos. Ha tudsz érdemben is hozzászólni a témához, várlak vissza. Addig meg ne fájjon, hogy hogy adom-veszem a saját tulajdonú vagyontárgyaimat.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52814) hibavissza válasza hito (#52813) üzenetére


hibavissza
veterán

Pedig ha érdemben válaszoltál volna, akkor te is és mi is okosabbak lettünk volna. Esetleg berakhatnál egy képet, videót amihez hasonlót meg szeretnél valósítani. Engem tényleg érdekelne az a projekt, amihez nem jó egy MILC, de egy kompakt gép barkácsolt "távcsővel" már jó lehet.

Aztán, majd ha jól körülírtad mit szeretnél megvalósítani, várlak vissza. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52815) hito válasza hibavissza (#52814) üzenetére


hito
nagyúr

Majd keresek, holnap utánanézek. Igazából ezt vártam volna, mert én nem nagyon láttam még ilyet. De holnap komolyabban rákeresek. A GH2 eladás sehogy nem jött ide, az puszta odaszúrás volt, ezt Te is tudod és erre kaptam fel egy picit a vizet. :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52816) Quent1n válasza zolikaDB (#52802) üzenetére


Quent1n
senior tag

Jobb fényképező, videoban szerintem olyan hatalmas differencia nincs. :) A kitobik fényerőbe gyengébbek de ez kb minden kompakt - milc összehasonlításban így van, ergo emelni kell az iso-t. Ha csak az számít, hogy egy jobb fényképeződ legyen akkor ezt érdemes venni. Ha szempont a méret, hogy bármikor nálad lehessen akkor meg az RX100 MK II. A kompakt gépek legnagyobb előnye mindig is a méret marad, fotós tudásban még ezek az 1"-es szenzoros gépek sincsenek MILC vagy tükör szinten, de az is igaz, hogy nincsenek már messze és ugye fényerősebbek objektívvel vannak szerelve. Akkor lenne igazán izgalmas a dolog ha valami mérnöki csoda folytán sikerülne egy 4/3-as szenzort egy RX100 méretű házba belerakni 4x zoom mellé. :)

hito: Gépfüggő mire mit lehet felrakni, én eddig ilyesmit láttam csak [link]

jjeahh: Vaku irányításra én ezt vettem: [link] Nem olyan mint egy dönthető vaku de kompromisszumos megoldásnak megfelel, bár még szerencsére nem igen volt szükségem rá :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52817) jjeahh válasza Quent1n (#52816) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez a mérnöki csoda már majdnem létezik :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52818) 80hun válasza jjeahh (#52817) üzenetére


80hun
addikt

JA az is egy csoda és ehez mit szolsz :)

(#52819) zolikaDB válasza Quent1n (#52816) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom!

(#52820) hito válasza Quent1n (#52816) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon köszi, valami ilyesmire gondoltam :R Valami nem világos. Az utolsó képen ott van a látcső körvonala. Az mindig ott van, csak a képek vágva vannak, vagy hogy van ez? :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52821) Quent1n válasza jjeahh (#52817) üzenetére


Quent1n
senior tag

Majdnem :) Amint megoldják, hogy elhagyják róla a cserélhető obit már veszem is, na meg azért úgy lett volna fair ha rácsavarsz egy 35-100-asat legalább khm :D

80hun: Annak az ára is csoda és azért vastagságban elég szép a difi. :)

Kíváncsian várom az RX100 MK V-t mit tud majd felmutatni, mert ugye agyban már nem igazán van hova fejleszteni, gyors mint a villám, sokat is tud.. szóval mostmár vagy szenzort kell növelni, vagy az obival varázsolni valamit (ugye ha a Canon tudja a 100mm-t akkor ők is meg tudják oldani), esetleg visszarakni a vakucsatlakozót.

hito: Minden kép 5472*3648px-es felbontású szóval a vágást kizárnám. Csak tipp de szerintem azért látszódik a körvonal, mert úgy rakta rá a gépre, hogy azzal nem zoomolt semennyit se, csak a 28mm-es állásába használta.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52822) 80hun válasza Quent1n (#52821) üzenetére


80hun
addikt

Csak méretben hasonlítottam végülis egy FF gép és elég pici ahozképes :)

(#52823) zolikaDB válasza Quent1n (#52821) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igazabol szerintem a III baromi draga, a IV-nek vegkepp elszallt az ara, bele sem merek gondolni, h mennyi lesz az V :D Nade, a fotozas nem olcso hobbi.

(#52824) Quent1n válasza zolikaDB (#52823) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ez így van. Nem is tudom őszintén, hogy a Sony mit gondolt mikor beárazta ezeket. Még az MK II azt mondom okés de a III és főleg a IV.. 100 ezerrel drágább mint a III és nem kapott se nagyobb szenzort, se jobb optikát. Oké a szenzor fejlődött de azért az korántsem akkora ugrás, hogy ilyen árat indokoljon. Kíváncsi lennék mennyit tudtak eladni belőle. Ha most nem lenne gépem de lenne 350ezrem akkor vennék egy G7x-et meg mellédobnék egy D5200-at 18-105mm-es obival (vagy valami hasonló MILC szettet) és még maradna is pénzem :D Az MK III még so-so de azért annak is illene már beesni 200 alá.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52825) hito válasza Quent1n (#52824) üzenetére


hito
nagyúr

Engem ezekben a csúcskompaktokban a zoomátforgás tud nagyon kihozni a sodromból. Azért egy RX10 8.3x-os zoomját illene alulról megcélozni és minimum szintnek belőni. 200-300eFt-ért ne legyen már pofájuk 2.9x-es, mert 4x-es optikai zoomokat beletenni. Jó tudom, vannak etalon fix kompaktok is, de ott nyilván már a cél és a célközönség. Egy 2.9x-es zoomtól a pofám leszakad, ráadásul ennyi pénzért.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52826) vond válasza hito (#52825) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Minél nagyobb a szenzor, annál "nagyobb" üveget kell elé tenni, hogy meglegyen a nagy átfogás, és persze lehetőleg fényerősen. Kompakt méretben (házba visszahúzódó objektívvel) elég nehéz az 1"-es, meg 4/3"-es szenzor mellé egy ekvivalens 250-300 millis telét bepakolni. Többek közt ezért néz ki az RX10, meg az FZ1000 úgy, ahogy.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52827) hito válasza vond (#52826) üzenetére


hito
nagyúr

Múlt héten láttam őket MM-ban. Tény, hogy ijesztő a méretük. Szó szerint nincsenek egy súlycsoportban az RX100 szériával :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52828) prime77


prime77
aktív tag

Szervusztok!

Megszeretném kérdezni,hogy mi a különbség a Sony HX50 és a Sony HX50V között.
Én csak úgy tudom a GPS.
De azért ha valaki tud más különbséget kérem írja le nekem sürgős lenne.
Tehát,hogy videóra vagy fotóra azonos mind a kettő vagy az egyik netán jobb mégis?
Nagyon köszönöm előre is!
Szervusztok!
Jani!
ui:láttam itt a Sony LX 100-at és interneten egy videót a Sony RX100 IV-el.Az RX100 IV valami brutálisan szép videót ad 4K-val.Igaz néztem az árát is 350 ezer.Hatalmas összeg.
Gondolom az RX 100 IV jobb masina mint az LX 100.
Jól gondolom?

(#52829) cidalain válasza prime77 (#52828) üzenetére


cidalain
veterán

Sony LX 100 :F :F :F
ilyen nincs is :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52830) mazsi70 válasza prime77 (#52828) üzenetére


mazsi70
senior tag

Csak a GPS a különbség .
LX100 Panasonic

Sonyban 1" szenzor van a Panában 4/3-os .

[link]

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52831) prime77


prime77
aktív tag

Mekkora pöcs vagyok.Tényleg az LX100 az Pana.
Köszönöm az infót a Sony HX50-el kapcsolatban.
50 ezerért tudnék egy ilyet most 16GB Kingston kártyával meg a tartozékaival együtt.
Amúgy 2015 márciusi vétel ami ajándék lett volna.Viszont az illető nem használta és most eladja.Patika állapot.
Szerintem jó ár érte.
Még egyszer köszönöm az infót. :R

(#52832) lugomon válasza prime77 (#52831) üzenetére


lugomon
tag

Segítséget kérnék! Olympus Stylus 1 , vagy Panasonic LF1? ( Sony HX 50, 60 : Nagyon gyenge képminőség. 50-ért sem ajánlott) Van itt az oldalon 1 hónapos HX 50, 49.900-ért....

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52833) prime77 válasza prime77 (#52831) üzenetére


prime77
aktív tag

Annyit még kérdeznék tőletek ha nem baj,hogy mekkora a fényereje ennek a készüléknek?Tehát ha kicsit is sötét van vagy szürkület akkor vaku nélkül nélkül is lehet jó képeket csinálni?
Nekem most egy Sony TZ5-öm van.Ahhoz képest jobb fényereje van a HX50nek vaku nélkül?
Csak viszonyításképpen írtam ezt.
Most olvastam a Panasonic Lumix DMC-LX7-ről.Annak kiváló fényereje van.Gondolom a HX50 annyira nem jó.
Nekem a HX50 a videói miatt tetszik meg a 20 megapixel és a 30x zoom miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#52834) prime77 válasza prime77 (#52833) üzenetére


prime77
aktív tag

Rohadt életbe elírtam megint.Panasonic TZ5 van nekem.Teljesen meg vagyok lőve ezzel a Sonyval már.

(#52835) prime77 válasza lugomon (#52832) üzenetére


prime77
aktív tag

Nagyon gyenge képminőség?
Hát ez érdekes.

(#52836) lugomon válasza prime77 (#52835) üzenetére


lugomon
tag

Nagyon gyenge, hidd el. Pont gyenge fényviszonyoknál meg pláne.Elfogadhatatlan. Legalábbis a HX60. Szívesen küldök vele készült fotókat, privátban.( életlen, fakó). Az egyik, valóban független teszt oldal gyenge képminőségét emeli ki.,100-ból 69%-os értékelés...több angol tulaj vissza is vitte, ahogy olvastam a fórumokon.

Omega Testamentum

(#52837) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Fuji S9200 bridge kamerát.
Valaki használ ilyet? Vélemények?

Valamint olvasom, hogy FHD-ben tud videot rögzíteni. Egy ilyen kamera ki tud váltani egy kézi kamerát, pl egy ilyen Sony HDR CX240E-t? Vagy mozgóképhez mindenképp a kézi kamera javasolt?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#52838) lugomon válasza petymeg (#52837) üzenetére


lugomon
tag

Fuji S8200-em volt...gyenge...nem vált ki egy kézi kamerát semmiképpen. ( sajnos ennek is képminősége halovany volt. A 40, 50X opt. zoom parasztvakítás.

Omega Testamentum

(#52839) prime77


prime77
aktív tag

Na hát ez marha jó.Akkor most nem tudom mi legyen.Ennyire rossz lenne egy HX50V?
Ha a Panasonic TZ5nél nem jobb a fényereje meg a képminősége akkor én azt passzolom.
Százezreket meg nem adok ki pár fotó ellövésére.
Valaki még nem tudna írni valamit a kérdéseimre fentebb?

[ Szerkesztve ]

(#52840) sideburns válasza prime77 (#52839) üzenetére


sideburns
aktív tag

Olvasd el az összefoglalót.
Kevés fénynél a minél nagyobb szenzoros gépeknek van esélye, minél nagyobb fényerejű objektívvel (kisebb f-szám a jobb, rá van írva az objektívre is).

(#52841) prime77 válasza sideburns (#52840) üzenetére


prime77
aktív tag

Megnéztem.
F/3.5 - 6.3
Még a TZ5 is jobb illetve szinte ugyanaz.
Panasonic Lumix DMC-LX7 F/1.5-2.4
Nincsen olyan gép ami azt tudja fényerőben amit a LX7 csak 20 megapixellel és 30x optikai zoomal?

[ Szerkesztve ]

(#52842) hito válasza prime77 (#52841) üzenetére


hito
nagyúr

Szolj ha talaltal, az engem is erdekelne :D Ha nagy zoom van, akkor altalaban 2.8-tol indul (a legjobbak es legdragabbak), vagy fix 2.8.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52843) lugomon


lugomon
tag

Segítséget kérnék! Olympus Stylus 1 , vagy Panasonic LF1?

Omega Testamentum

(#52844) prime77 válasza hito (#52842) üzenetére


prime77
aktív tag

Ehhhh.
Olyat keresek ami nem létezik akkor.Te mit gondolsz tényleg erről a HX50-ről?
Az eladónak ma vissza kell jelezzek.
Jobb mint egy TZ5 videóban és fénykép tekintetében?
50 ezer nem a világvége tudom,de aztán meg ha alig lenne jobb mint a Panasonic TZ5 videó vagy képminősége akkor az kicsit fájdalmas lenne.
Az avatarod emlékeztet Charlton Heston-ra. :R

[ Szerkesztve ]

(#52845) prime77 válasza lugomon (#52843) üzenetére


prime77
aktív tag

Szerintem az Olympus Stylus 1.
Neten néztem,hogy jobbnak mondják összességében mint az LF1-et.
Árban viszont van köztük difi.

(#52846) sideburns válasza prime77 (#52844) üzenetére


sideburns
aktív tag

Videóban és zoomban biztosan jobb a HX50, talán képminőségben is, de csodát ne várj ennyiért.

(#52847) prime77 válasza sideburns (#52846) üzenetére


prime77
aktív tag

Rendben!Köszöntem! :R

(#52848) lugomon válasza prime77 (#52845) üzenetére


lugomon
tag

Köszönöm!!

Omega Testamentum

(#52849) vond válasza prime77 (#52844) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Nagyzúmos egybegép" a Panasonic FZ200-nál kezdődik. Ebben is kicsi a szenzor, de legalább az üveg konstans f/2.8 az egész 25-600 mm-es átfogáson.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52850) hito válasza prime77 (#52844) üzenetére


hito
nagyúr

Mert Ő az, a Ben Hur-ból :D

Én finoman szólva sem vagyok nagy szaki a témában, de ha engem kérdezel, attól függ mik az igényeid, mik az elvárásaid a géppel szemben. Ahogy előttem is sokan mondták ennyi pénzért csodák nincsenek, előnye a videó és a nagy zoomátfogás, hátránya az átlagos lencse és a kis szenzor. Ha nem akarsz nap, mint nap belenagyítgatni a képekbe és a légy hátán a szőrszálakat számolgatni, akkor szerintem jó lehet kezdésnek.

Mi a minimum zoomátfogás, ami alá nem szeretnéd adni? Mindenképpen ultrazoom gép kell? 8-10x-es nem elég? Ha ügyes vagy és még egy kis pénzt hozzáteszel, akkor kifoghatsz egy Olympus Stylus 1-est, 80 környékén már néha-néha felbukkan. Fix F2.8 a teljes zoomtartományban (28-300mm), és valamivel nagyobb szenzor (1/1.7"), mint az átlag kompaktokban. Szerintem elég jól sikerült kis gép.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.