Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

sony dsc wx350 b ről mi a vélemény? azt szórta a tkom 30k ért... attól még jó lehet. :R

[ Szerkesztve ]

(#53452) bump3r111


bump3r111
tag

Nekem is megérkezett az LX7, mint első értelmes fényképezőm. Made in Japan, magyar nyelvvel. Hát nem mondom, van mit tanulni rajta, de az már most látszik hogy nagyszerű képeket csinál. Apropó: nem tud valaki ajánlani egy jó kis anyagot kezdőknek a kompakt dig. fényképezéshez? :D A manual elég száraz.

u.i. firmware updatet telepített valaki?

[ Szerkesztve ]

(#53453) cidalain


cidalain
veterán

nem telepítettem semmit.
valami jó általános fotós howto nekem is jól jönne. addig jutottam az LX7-tel, hogy manuál mód, minden betekerve, hogy jó képek legyenek, azt kész. no meg a videó. más mód kicsit kínai még. A, S, P módokat még nem nagyon értem. Viszont fényszegény szobában csodás képeket csinálok vele, ami nekem már elég.
Leggyakrabban F1,4, ISO 100-400, és 1/50 körüli záridővel fotózom a gyereket, és még játszadozom hozzá a WB-vel (nappal-este)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53454) t72killer válasza hito (#53449) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, videóban nem sok csereobis megoldás van, ami überelni tudja a kis rx-eket :R. Nekem egyenesen a7 vs rx100IV volt a kérdés, az utóbbi nyert, ui videóban 5x körbehugyozza a fullhd only FF modelleket, nem beszélve arról, h nincs az ember pengevékony DOF-ba szorítva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53455) Zoluska válasza cidalain (#53453) üzenetére


Zoluska
tag

Én nem is találtam hivatalos firmwaret hozzá.
Én a blendeprioritás módot szoktam használni, aminek A a jele. A tárcsával beállítod a rekesznyílást, ha kell, akkor az ISO-t, és a záridőt a gép határozza meg. Így csak kattintgatnod kell, és nem lesznek túl sötét vagy világos képeid. Ha bemozdul a képen a gyerek, akkor nyitsz a blendén, ha nem tudsz, akkor növelsz ISO-t.

(#53456) Ispy


Ispy
veterán

Asszony sikeresen elhagyta a 7 éves pana DMC LZ7-es fényképezőgépünket, most ennek az utódját keresem. Rólam annyit kell tudni, hogy fingom sincs a fényképezésről, a 6 éves fiam jobb képeket lő, mint én. Szóval ki tud ajánlani egy olyan gépet, ami analfabéták kezébe is kerülhet? :DDD

Mondjuk 100k-ig, vagy csak válasszak egyet az összefoglalóból, aztán annyi?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53457) Lacy6 válasza Ispy (#53456) üzenetére


Lacy6
senior tag

LX7 vagy RX100.
Ha fontos a nagyobb Zoom akkor FZ200.
Milyen szempontok a fontosak?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53458) cidalain válasza Zoluska (#53455) üzenetére


cidalain
veterán

Annak mondjuk nekem pont nem lenne ertelme, felhomalyban a francnak szukitsem a rekeszt, ugy meg kevesebb feny megy be. Pont az a celom hogy minel tobb feny legyen a szenzoron, minel rovidebb zaridovel (mozog a baba)
Ugyhogy nalam pont az rekesz F1,4 az, amit fixnek allothatok.
De persze nem ertek hozza, csak logikusan ertelmezem a blende, zarido, erzekenyseg szentharomsagot.

Masoknak: nincs valami olyan fotos topic, ami fotozasi praktikarol szol? Mert kezdunk elmenni offba. Mint mondjuk a targyfotos topic, csak altalanos temara.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53459) Vyndree válasza bump3r111 (#53452) üzenetére


Vyndree
őstag

nem tud valaki ajánlani egy jó kis anyagot kezdőknek a kompakt dig. fényképezéshez?

[link]

@cidalain: hátha választ találsz itt te is a kérdéseidre, vagy megtalálod a praktikákat amiket keresel.

[ Szerkesztve ]

(#53460) Ispy válasza Lacy6 (#53457) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi,

nem tudom milyen szempontokra gondoltál, nálam nincsenek olyanok, lehessen vele fényképezni :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53461) Virág et.


Virág et.
senior tag

Sziasztok!

50-60e magasságában kamasz lányoknak melyik gép lenne a legmegfelelőbb szerintetek?

Én ezekkel szemezek:
- Használt Samsung NX Mini (9-27-el, illetve esetleg a fix 9-el együtt ) - hirdetnek egy párat szinte új állapotban, gondolom a "kiszórás" 35-45e-es árán próbálnak kicsit keresni
- Canon Sx610
- Nikon s7000

Én szeretném, ha beltérben is értelmes képeket lehetne készíteni, illetve némi "kutya-virág-lepke fotózás" :) is előfordulhat.

Tudom, hogy párszor volt már erről szó, de hátha azóta fejlődött valamit a tudomány :)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#53462) PofaJenö válasza cidalain (#53458) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Itt talán [link]
Virág et. [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#53463) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Melyik az a masina, amelyik könnyen kezelhető, rossz fények mellett beltérben is kiváló képet csinál és nagyon jó videót is a rossz fényviszonyok közt. Lapos aksis. Ha lehet visszahajtható kijelzővel sérülés elkerülésére. Első körben ár nem számít. Méret sem szempont. Canon powershot G5 és mellette egy 8cm-es lemezre felvevő sony dcr-dvd elég sokáig kiszolgált, de lépnék előrébb.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#53464) pandur99 válasza psg5 (#53463) üzenetére


pandur99
aktív tag

Sony RX100 mk III-IV, Pana LX7 (bár ez utóbbi rögzített lcd-s)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53465) jjeahh válasza psg5 (#53463) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha biztosan nem számít az ár, akkor a7s II + esetleg samyang 21mm T1.5 vagy valami hasonló, + igény szerint fluid fejes állvány, jó miki, 3 axis gimbal stb :D Ha meg mégis számít az ár, akkor lx7, lx100, rx100 III vagy IV, esetleg ha cserélhető obis is jöhet pana g6, gx7, g7, sony a6000.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53466) psg5 válasza jjeahh (#53465) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek! Cserélhető obisat nem szeretnénk. Abszolút kompromisszummentesen szeretnnk gépet.ezeket átnézzük. Videóik is jók?

F.K.T.

(#53467) jjeahh válasza psg5 (#53466) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53468) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van értelme még megvenni az első generációs RX100-at? 322euró lenne. Családi fotózás, természetképek, állatok, makrók fotozása lenne a cél. Videókészítés tekintetében hozza a Pana LX7 szintjét? Gondolok itt pl. színek, stabilizálás stb.. Éjszakai, rossz fényviszonyok mellett melyik jobb választás? Amúgy van vmi infó, hogy várható esetleg a Panától az LX7 utódja (mert gondolom az LX100 azért magasabb szintet képvisel, minthogy az utódja lenne)? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53469) psg5 válasza pandur99 (#53464) üzenetére


psg5
veterán

A kettő közt lévő 100-200k ft különbség (III vagy IV) egyértelműen megéri a Sony javára? Egyáltalán a III és IV közötti különbség is igen nagy?

(#53465) jjeahh: Az LX7 és a Sony RX100 ugyanaz a kategória még ekkora árkülönbséggel is?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#53470) psg5 válasza psg5 (#53469) üzenetére


psg5
veterán

S még egy feltétel szóba került: Lehetőleg nagy "zoom".

F.K.T.

(#53471) Tin_Shield válasza psg5 (#53470) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic FZ1000, Sony RX10

(#53472) Vyndree válasza psg5 (#53469) üzenetére


Vyndree
őstag

Háromszor nem készít jobb képet az RX100 az LX7-nél, de mivel a legjobb képminőséget szeretnéd a kompakt kategóriában, ennek ára van. Cserélhető obisat nem szeretnél, pedig az igazán jó képe azok készítenek. A mai csúcskompaktok is nagyon jók, de sose fogsz olyan képeket készíteni velük, mint egy nagy szenzoros géppel.
Sötétben szeretnél jó képet, ehhez a legfontosabb egy jó lencse és egy jó szenzor. Ez utóbbi a kompaktokban kicsi vagy még annál is kisebb, ezért képtelen felvenni a versenyt, és nem lesznek olyanok a képeid.

Olyan ez, mint ha szeretnél gyors autót, de sportkocsit nem akarsz csak teherautót. A gyors teherautó pedig drága mulatság, de akár milyen drága is, sose lesz olyan gyors mint egy jó sportautó. Nagy zoom, szóval még keveset is fogyasszon?

Amire neked kell ideális lenne egy Nikon D5x00 vagy D7x00 + Nikkor 50mm f1,4 vagy f1,8 ami az RX100 Mark IV árának feléből kijönne (kb 150-160e) és lényegesen jobb képeid lennének. Ha nem szereted cserélgetni az objektívet, akkor ne cserélgesd. :)
Ja, hogy nagy zoom? Akkor nem szótam.

[ Szerkesztve ]

(#53473) psg5 válasza Vyndree (#53472) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Canon powershot G5-ös gépem képminősége vagy kicsit jobb megfelelne, rossz fényviszonyok közt lehetne picivel jobb. Legnagyobb hátránya a videófelvétel és a kicsi fókusztávolság volt. Nos igazábol ehhez a G5-höz tudok viszonyítani. Nagyon kezdő vagyok csak gondoltam ma már léteznen nagyobb "zoom"-val rendelkező, de ettől még jó képeket készítő képek kompakt kategóriában. Félek, hogy a cserélgetős objektívesek bonyolultak lennének számomra.

Nikon D5x00-ból melyik a legkisebb javasolt és ami kijön az 50mm-essel 160k-ból?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#53474) Vyndree válasza psg5 (#53473) üzenetére


Vyndree
őstag

Semmivel nem bonyolultabbak ezek a szerkezetek, mint egy LX7 vagy RX100. A fotózás alapjait úgy is el kell sajátítani, azért mert van egy jó géped nem lesznek jók a képeid. Meg kell tanulni automata módon túl fotózni és egy DSLR-rel még egyszerűbb is lesz, mint a kompakttal..
150-ben szűken megáll egy Nikon D5200 és egy AF 50mm f/1.8D Nikkor obi újonnan. Megjegyzem a D3200 is megfelel (-30 ezer) a célnak, de annak nem visszahajtható a kijelzője ami nálad szempont volt ha jól emlékszem.

jjeahh: Az RX1 majdnem egymilliós gép, természetesen ésszerű keretek között gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#53475) jjeahh válasza psg5 (#53473) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagy zoom legyen és gyenge fényben is jó legyen, ez a kettő kb. kizárja egymást. kevés fényhez fejlett és lehetőleg nagy szenzor kell, fényerős optikával párosítva.

Vyndree: A csúcskompaktok nagyja tényleg nem hozza azt a képminőséget amit egy cserélhető obis gép fényerős fixel, de azért van pár kivétel... pl fuji x100 sorozat, sony rx1, leica q, sigma dp széria, panasonic lx100.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53476) psg5 válasza Vyndree (#53474) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

Ha 180k a keret, akkor mit válasszak? Nagyon szimpatikus a Nikon, mindig is szerettem volna egyet és gondolom a legjobb megtanulni a fényképezést egy klasszikus fényképezőgépeket gyártó márkával lenne.

F.K.T.

(#53477) jjeahh válasza psg5 (#53476) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Viszont a nikon fotóra oké, de videóra ennyiért nem a legjobb szvsz. Egyrészt ahogy elnézem nem olyan éles a videója, mint a panáknak és újabb sonyknak, másrészt az optikai kereső nem használható videóra, mint egy evf és videó alatt az af nagyon gyenge, kb. használhatatlan.

és gondolom a legjobb megtanulni a fényképezést egy klasszikus fényképezőgépeket gyártó márkával lenne

Akkor leica m kell neked, nincs mese :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53478) Vyndree válasza psg5 (#53476) üzenetére


Vyndree
őstag

Egyel visszább találod a kivételeket, vagy nézz át ide.

Nikon D5200 18-55 VR II Kit + AF-S DX Nikkor 35 mm 1:1,8 G szűken belefér, majd később egy 70-300 telét hogy legyen zoomod. :)

B terv FZ200 ez kihajtható, nagy zoom, fényerős. Gyenge fényviszonyoknál már kompromisszumos, használható, de nem a legjobb a pici szenzora miatt.

szerk. tényleg a videó, azzal nem számoltam, abban tényleg nem a legjobb a Nikon DSLR.

[ Szerkesztve ]

(#53479) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Olyan problémám lenne a Panasonic DMC-LX7-tel kapcsolatban, hogy ha USB kábellel kötöm a gépre, nem lehet a kártyáról a képeket számítógépen keresztül letörölni, mindig azt írja, hogy írásvédett, nem törölhető, próbáltam Windows 7-n, 10-n is. Ha a laptopnál csak simán a kártya olvasóban próbálom a kártyát, akkor semmi probléma. A gép beállításai között nem találtam semmit, ami ilyesmit okozhat. Ha a fényképező belső memóriájába van mentve a kép, akkor is ez a helyzet. Valaki tud megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#53480) g@bo válasza Vyndree (#53478) üzenetére


g@bo
nagyúr

a d3200 már alig kapható, ill gyanús üzletekben van csak.

ez a d5200 és az objektiv, viszont guszta ötlet. ;)

(#53481) max-11


max-11
tag

Üdv! A milyen gépet válasszak c. kérdésben kérnék segítséget! Nem vagyok fotós, kb. mobilt szoktam használni, tehát nem sokat értek az obik, f értékek, záridők stb. témákban, ezért elnézést is kérek... Munkám során szükséges lenne a szabadban néhány jól képet készítenem kelő pici növényekről, leveleken előforduló kis állatkákról pl. levéltetvek vagy épp beteg, foltos levélrészekről, ehhez keresem a legegyszerűbb megoldást, ami még elfogadható. Praktikus lenne olyan gép, amit nem cipelni kell, tehát mind inkább kompakt. Tudtok javasolni? Köszönöm előre is nagyon!!!

(#53482) psg5 válasza jjeahh (#53477) üzenetére


psg5
veterán

No köszönöm mindenkinek!

Egy éve amikor a Canon Psg5 szegény megadta magát (mi hibánkból, állatkertben víz folyott bele...) beszereztünk egy Olympus XZ-10-et. Azért kicsit többet vártam tőle, de nagyon úgy tűnik, hogy még tanulnom kell először a fényképezés tudományát...

F.K.T.

(#53483) erkxt


erkxt
tag

Sziasztok!

Youtub videók készítéséhez keresek megfelelő gépet. Van egy SJ4000 kamerám, de szobai körülmények közt nem készít megfelelő minőségű videót. Természetesen ha már lesz megfelelő gép akkor a megfelelő fényről is gondoskodom majd. Köszi előre is.

Max keret 50.000 tehát nem sok úgy hogy simán belefér a használt gép is.

(#53484) Zoluska válasza S. Szabi (#53479) üzenetére


Zoluska
tag

Sajnos ez egy bosszantó tulajdonsága ennek a gépnek. Meggugliztam, és több Panasonic gép is ilyen, nem találtam rá megoldást. Kártyaolvasót kell használni, vagy a gépből törölni. Elég bosszantó.

(#53485) makoss válasza S. Szabi (#53479) üzenetére


makoss
addikt

Ugyan ez van az FZ200-nál is, :F már kártyaolvasót használom, úgy még gyorsabb is. ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53486) cidalain válasza Zoluska (#53484) üzenetére


cidalain
veterán

Nem feltetlenul hiba ez, hanem burkolt celzas...
Velemenyem szerint, ha mindent atmasolunk pc-re sokkal logikusabb ujraformazni, mint kitorolni mindent (es elvileg gyorsabb muvelet is).
A reszleges atmasolas majd kitorles meg lehet problemas, ha olyan kepet is kijelolsz veletlenul torlesre amit meg nem masoltal at. Ha meg mindig mindent atmasolsz, akkor lasd elozo pont.

Kartyaolvaso jo dolog, kisebb helyet foglal mint a kabel, es nem fogyasztja a fotogep akkujat. En nemreg vettem egy Kingston MobieLite G4-et USB 3-as, micro es normal SD luk van rajta kis, kompakt meretben.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53487) PofaJenö válasza S. Szabi (#53479) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
1 próbát megér , csináld TC-vel és rendszergazda-ként futtasd és abban törölj .

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#53488) S. Szabi válasza PofaJenö (#53487) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ezt már próbáltam.

Valószínűleg úgy van, ahogy a többiek is írják, ez ilyen. De szerintem a kis ajtó állandó nyitogatása meg a kártya ki-be tétele sem annyira tesz jót hosszú távon, szóval ennek így semmi értelme szerintem ennek a "feature"nek...

Akkor asztali géphez kell egy kártyaolvasó, más megoldás nincs, gép kijelzőjén nem látszik melyik kép lett jobb, rosszabb minőségű, hogy ott legyen törölgetve.

Köszi mindenkinek!

(#53489) Vyndree válasza PofaJenö (#53487) üzenetére


Vyndree
őstag

Akármilyen módban futtathatja, ha a gép blokkolja a delete-t. Nem a windows nem engedi, hanem a fényképező. Ki kell venni a kártyát és olvasóval kezelni a képeket, mindenhol ezt szajkózzák. Nem jó rádugni állandóan a gépre, nekem egy Sony gépem akkuja ettől ment tönkre, vagyis bolondult meg a töltöttséget visszajelző része. Mikor fel volt töltve teljesen, akkor olyan 65%-on megállt és 1%-on még volt mikor ment egy órát. Aztán később a nulláról már csak olyan 15-20%-ot engedett beletölteni, és max fél órát tudtam vele használni, végül teljesen megállt.

S. Szabi: az se tesz jót neki, hogy állandóan ki-be kapcsolgatod. Tedd be inkább a fiókba és 30 év múlva is újszerű lesz. :D Jól értelek, nehogy megkopjon az ajtaja inkább szenvedsz és hazavágod az adatkábellel? Az USB csatlakozót nem félted? Az is kopik ám.
Ez kemény 200Ft-be kerül és tökéletes arra, hogy bele a memóriakártya és USB-n az asztalira dugod. Gyors és egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#53490) PofaJenö válasza PofaJenö (#53487) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hál,, istennek az Oly-val nincs ilyen gond. :)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#53491) szenesember


szenesember
aktív tag

Helló!
Új vagyok még a fórumon, de kéne egy kis segítség!
Fujifilm x10-ről szeretnék váltani x30-ra. Kérem, akinek van személyes tapasztalata x30-al, az segítsen!
Minden angol nyelvű tesztet elolvastam, amit nem tudtam meg belőlük, azt kérdezném meg:

1. Mennyire hajlamos az objektív a porosodásra, ill. vannak e hajlamai egyéb betegségekre?
2. Gyakorlatban mennyire gyors a fókusz? Gyönge fényre is kíváncsi lennék( a tesztekben mindenhol másat írnak. Imaging resource telénél 0,06mp-et ír, más tesztekben néhol 0,33, ami nem gyorsabb, mint az x10-ben van)
3. Milyen az akkuidő EVF-el?
4. Milyen software-el érdemes feldolgozni a raw-okat x-trans miatt?
5. Mennyire megbízható az AF? Mennyire téveszt gyakran?
6. Szubjektíve megéri e újon 106e ft-ért inkább, mint pl egy nikon d3300 + 35mm 1.8 123e ft-ért?

Ha valaki tud, kérem segítsen!
Előre is köszönöm!

(#53492) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy fényképezőgépet olyan 70-80ezer ft magasságig maximum!
Ami nagyon fontos:
- ne speciális aksi kelljen bele, hanem 2-4darab normál AA elem/aksi.
- SD kártya bővíthetőség
- Közeli képek készítésére legyen alkalmas, részletes, szép minőségben.

tárgyak fényképezésére kell, amiknél fontos a részletes közeli kép. Supermakró mód!

Olympus sp100ee-n gondolkoztam, de annak speckó aksija van, ezért ő nem lesz.
Néztem nikon l340-et, de annak meg az egyik oldalon eléggé kritizálták a minőséget.

Mit ajánlanál? Köszi.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#53493) asdf_ válasza Cirkaloo (#53492) üzenetére


asdf_
veterán

Bridge gepek kivetelevel gyakorlatilag semmibe nem megy mar ceruzaelem, mindegyik sajat akksis. A bridge gepeket viszont -par feher hollo kivetelevel- nem kultivaljuk, mert nemes egyszeruseggel szarok :)
3-5 ezerert ebay-rol valoszinuleg mindegyik mostani gephez kapsz utangyartott akksit, egy kicsivel tobbert meg kulso toltot is vehetsz pluszban (ha a gephez eppen nem tartozik tolto, es csak a fenykepezogepben lehet tolteni az akksijat, igy egyszerre mindketto, de legalabb egyik akksi toltheto).

(#53494) Vyndree válasza Cirkaloo (#53492) üzenetére


Vyndree
őstag

Mi a gond az akkuval, miért ragaszkodsz az AA ceruza elemhez? Nem olcsó, nem nagy teljesítményű, nem kicsi és nem is biztos hogy Li-Ion, sőt!

(#53495) Cirkaloo válasza Vyndree (#53494) üzenetére


Cirkaloo
tag

Köszi srácok!

Nikon az ceruzás lenne, azért tetszik,de nem írnak róla sok jót.
Hát azt írják,hogy a benne lévő aksi olympusban kb 300-400képre elég, de van olyan napom,hogy 1000képet is kell lőnöm. :(

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#53496) cidalain válasza Cirkaloo (#53495) üzenetére


cidalain
veterán

Es ceruzaakkuval mennyit tudsz fotozni? Ultraalap kompakttal 2 db ceruzaakkuval tud vahy 200-at. Az LX7 eredeti akkujaval megy 300 (1250mAh), a kicsit kisebb teljesitmenyu utangyartott tud 250-et (1100 mAh). De ebay-en lehet kapni 1900-as wasabi power ultranagy akkut.
Egy jo eneloop akkuszett dragabb majdnem mintegy liion akku. Hacsak nincs ceruzaakku gyarad, szerintem ne ez legyen a szempont

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53497) Vyndree válasza Cirkaloo (#53495) üzenetére


Vyndree
őstag

Napi 1000 kép nem semmi. Mennyit utómunkázol vele? Vagy csak a mennyiségre mész?
Két akkut ha rendelsz bele elég lesz, plusz vigyél akku bankot és korlátlan mennyiségbe fotózhatsz már két akkuval.

(#53498) ANOka válasza Vyndree (#53497) üzenetére


ANOka
őstag

Akku bankot ugyan hogyan? Azok alapból - a manapság leginkább elterjedőben levők - 5V-os (USB-s) feszültséget adnak, még az általam ismert Oly gépek akkujai ~7,5V körüliek.
Persze van olyan is, ami hasonló feszültséget ad, de azt "vadászni" kell a neten vagy DIY módszerrel összelegózni. :(

[ Szerkesztve ]

(#53499) jjeahh válasza ANOka (#53498) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panákhoz létezik ilyen "dummy" akksi, ezzel addig fotózhatsz, videózhatsz amíg akarsz, lx7-hez asszem DMW-DCC7 és DMC-AC5 néven fut. Akkuból más márkához nem tom, de panához nyugodtan lehet noname utángyártott kínait venni mondjuk ebayről, én is olyanokat használok g3, gh2, g6-ban és semmi gond nincs velük.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53500) Vyndree válasza ANOka (#53498) üzenetére


Vyndree
őstag

A Sonynal is működik. Aki napi 1000 képet készít, kicsit dolgozzom meg érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.