Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) rumos14 válasza Henker2 (#25988) üzenetére


rumos14
nagyúr

ebből simán a Sony. teljesen jó a képminősége, és ez a dönthető kijelző szerintem nagyon hasznos dolog.
hátránya a csak 31mm kezdő nagylátószög és a 640-es videó.

(#26002) rumos14 válasza denes123s (#25992) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana FZ38. újonnan már nem sok helyen kapható, de használt, aris példányok bőven vannak 55k magasságában.

(#26003) Henker2 válasza rumos14 (#26001) üzenetére


Henker2
addikt

? mm a megfelelő jó látószögű gép?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#26004) _seth_ válasza Henker2 (#26003) üzenetére


_seth_
veterán

Ami igazán jó az olyan 24 körüli.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26005) Czibor10 válasza Henker2 (#26003) üzenetére


Czibor10
tag

Attól függ leginkább hol szeretnél vele fotózni. Beltérben számít igazán milyen nagy a látószög, máshol viszont nem igazán, ellenben általában a nagy látószögű gépek sarkai nagyon el vannak mosva. Szerintem a 31 mm is simán elég, de itt megnézheted, mekkora is a különbség. Amúgy a többi esélyesnek, és a legtöbb gépnek is csak 28 mm-es a 31 helyett, ami szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

(#26006) rumos14 válasza Henker2 (#26003) üzenetére


rumos14
nagyúr

ízlés kérdése. évekig 36mm-es kompakt gépet használtam, utána a 28mm hatalmas változás volt. aztán a tükrös gépnél a 24mm megint - itt közrejátszott a 4:3 -> 3:2 képarány váltás is.
én azt mondanám, a 28mm nagyon hasznos az átlag felhasználáshoz. ezzel persze megint megzavarlak, kiesik a Sony H50. de korábban is azt tanácsoltam, hogy többet lenne érdemes költeni a cserére, várj, amíg összejön egy kicsit több.

(#26007) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Milyen gépet ajánlotok max. 200 ezer-ig (de azért lehet ám olcsóbb is), ami tud intervallum felvételt készíteni, akár 24 órás tartományban is.

Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#26008) Henker2 válasza rumos14 (#26006) üzenetére


Henker2
addikt

A Kodak EasyShare Z981 26mm-es...

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#26009) tiszavirág válasza lacibacsi (#26007) üzenetére


tiszavirág
tag

Üdv mindenkinek

Sony NEX-5, Tempus NEX intervalométerrel egy nagyon kellemes összeállítás.
A kettő együtt kijön 150e körül.

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#26010) lucetam


lucetam
csendes tag

Sziasztok! Nyaralásra szeretnék fényképezőt venni. nincs sok pénzem rá, de nem is fényképezek sokat, csak nagyobb eseményeknél. Húsz és harmincezer körül ár érték -arányban mit javasoltok?

(#26011) sdd2 válasza lucetam (#26010) üzenetére


sdd2
veterán

Esetleg Nikon L23, Canon A3200,Nikon S2500,Nikon S2550

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#26013) lucetam válasza themebuilder (#26012) üzenetére


lucetam
csendes tag

Köszi a gyors választ.Nikon Coolpix s3100-ről mi a véleményed?

(#26014) sdd2 válasza lucetam (#26013) üzenetére


sdd2
veterán

A kistetstvér elvileg jobb mint az S3100. (kistesó:S2500)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#26015) themebuilder válasza lucetam (#26013) üzenetére


themebuilder
senior tag

S3100 vs S2500/S2550

Utóbbival jobban lehet járni összességében.

Itt már el is fogyott most.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#26016) _seth_


_seth_
veterán

Olympus SZ-20-at megrendeltem, 1,5 hét kb mire ideér utána írok róla egy keveset :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26017) csakb válasza lacibacsi (#26007) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Bármilyen belépő szintű DSLR + egy programozható időzítő. :)

Vagy ha kompakt kell, akkor a CHDK-val kompatibilis Canonok közül valamelyik, és hálózati adapter, mert a kompaktok pöttöm akkuja nem fogja bírni 24 órán át.

(#26018) Czibor10 válasza csakb (#26017) üzenetére


Czibor10
tag

ÚJ gépek nem nagyon vannak a listán, de gondolom máshonnan le lehet tölteni. Nagyon jó dolog ez a chdk, ha lesz egyszer canonom, biztos használni fogom :K .

[ Szerkesztve ]

(#26019) csakb válasza Czibor10 (#26018) üzenetére


csakb
őstag

Ez a CHDK hivatalos oldala, nincs máshol. De ha van, akkor is ezt érdemes nézni. Cipőt a cipőboltból. :)
Viszont van fórumuk is, ahol az újabb gépekhez fejlesztett béta verziókat is el lehet érni. Aztán előbb-utóbb ide is kikerülnek.

(#26020) Predator2


Predator2
addikt

üdv
használt fényképező vásárlását tervezem sajna nincs rá garancia
az lenne a kérdésem h mire kell figyelni/miket nézzek át rajta alaposan amikor nálam van?
a gép: canon g12

THX a válaszokat előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26021) petrasgabor válasza Predator2 (#26020) üzenetére


petrasgabor
csendes tag

Magam részéről a pixelhibákat nézném át első körben. Szerintem vigyél egy SD kártyát egyszínű képekkel, és figyelgesd a kijelzőt, hogy hány pixel van beragadva, kiégve. Ezek után próbálj egyszínű dolgokat fotózni, majd a képeket kinagyítva átnézegetni, hogy van-e a ccd-n hasonló hiba. Külsérelmi dolgok ugye alap, hogy volt-e nagyobb esés, objektív mennyire lötyög, simán jár-e, karcok az üvegen, ilyesmi.
Ha a kártyára teszel CHDK-t, az kiírja az exponálások számát (igen, a gép is kiírja, de úgy tudom a chdk-s exposzámot nem lehet átírni), ami ha extra magas, akkor azért nagyobb eséllyel érte valamilyen behatás a gépet.
Masszív darab a G12, de ha az a 400 gramm leesik, akkor az le van esve.. ;)

Ha írtok az adás-vételről valamilyen papírt, akkor bele lehet fogalmazni, hogy 1-2 napos kipróbálási garanciát vállal az eladó, ami ha nem sérült a gép, nem egy nagy kérés. (Ha viszont nem szeretné, az már gyanús, ezért is érdemes felvetni a dolgot.. :U )
Talán mások még kiegészítenek.

Üdv.!
g.

(#26022) zombiehiphop


zombiehiphop
csendes tag

Hello, kompakt digitális gépet szeretnék venni, ezekről mi a véleményetek? Olympus-x42,44,940, ilyen cuccoknál mit édemes figyelembe venni? Előre is köszönöm

(#26023) lacibacsi válasza tiszavirág (#26009) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi. Elgondolkodtató lehetőség.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#26024) lacibacsi válasza csakb (#26017) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm. Az ár miatt a kompakt most jobban kivitelezhető nálam. Megnéztem azt a CHDK-t. Hát, szinte az összes elterjedt Canon gép szóba jöhet. Elgondolkodom ezen is...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#26025) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!
Sokat nézelődtem mostanság, mert a fuji s5500-as gépem utódját keresgéltem. Mivel a jobb képminőség volt a legfontosabb tényező ezért választottam a legújabb fuji f500-ast.
Tegnap vásárlás után kimentünk a feleségemmel meg a két géppel és automata beálításokkal azonos helyeken, időben és szögből készítettünk felváltva képeket, hogy kiderüljön a különbség.
Aztán otthon a pc-re raktuk a képeket és egymás melett elemeztük ki a képeket.
Hát lehangoló megállapításra jutottunk, mivel az esetek döntő töbségében a régi gép nem csak szebb, de színhelyesebb képeket produkált.
Az új gépet 8mpixeles beállításon használtuk, de teljes felbontáson se lett jobb képe.
Szóval viszem vissza a boltba és visszakérem a pénzem.

Szerintetek akkor milyen gépet érdemes venni, ha a képminőseg a fő szempont, de nem tükrös mivel amatőr létemre szinte mindíg auto beállítással használnám?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#26026) _seth_ válasza Rollee (#26025) üzenetére


_seth_
veterán

Gondolj bele ebbe:

Régi gépem:
Fuji S6500fd 1/1,7" és 6,3MP

Amit most rendeltem:
Olympus SZ-20 1/2,33" és 16MP

Magyarul az érzékelő mérete csökkent a MP pedig majd hármoszorosára nőtt, ebből a képminőségre is lehet következtetni...

Pl napjaink egyik etalonja is a TZ20 is 1/2,33-as érzékelőt kapott igaz csak 14,1MP mellé de már az nem sokat segít rajta...

Az általad említett S5500 ellenben a maga idejében is kis érzékelőt kapott mivel csak 1/2,7" igaz mellé csak 4,2MP társul szemben az f500-assal ahol szintén 16MP és 1/2" az érzékelő ami annyira egyébként a mai mezőnyben nem is szörnyű.

Én is nézegettem teszteket és megállapítottam, hogy a jelenlegi ultrazoom/bridge gépek között nem találni olyat ami az s6500fd-hez hasonló minőségű képet gyártana, azok már egyértelműen a dslr gépek. Miért veszek másikat? Kell egy amit könnyű hordozni de marad a fuji is :)

Egyébként esetedben ez nem az új gép hibája, önmagához és a mai mezőnyhöz képest lehet jó képet gyárt egyébként bár az 5500-as géphez képest sem lenne szabad nagyon lemaradnia azért :)

Na de majd jönnek nálam okosabbak és leíráj, hogy mizu mizu mizu :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26027) KTU


KTU
addikt

pár hete olvasgatok és keresgélek a fórumban, leírásokat, tesztképeket nézegetek
és minél több infóm van annál nehezebb a döntés

fényképezéshez nem értek.

olyan gépet keresek ami automata módban jó képeket lő akár beltérben, tizenpár zoom se lenne rossz, meg a nagylátószög

tudom ezt így szinte lehetetlen összehozni, valamit fel kell áldozni, talán a zoom ami nem-annyira fájdalmas
és még fő szempont két kép közt az idő ne 4mp legyen mint a SZ-20-nál, legkisebbik fiam 1 éves nem mondhatom neki, várj majd mindjárt :D

1 éves Sony W350 gépem eladtam, de már majdnem bánom is...
van még Canon A 495, egész jó képeket csinál, CHDK működik és így már elég gyors is
csak a nagylátószög nagyon hiányzik
szóval minimum olyan képet készítsen mint az A 495
videó nem igazán lényeg, de ha van ha van 1080p nem hátrány :U

leakartam írni hogy X Y közül melyiket, de nem teszem, avval korlátokat állítanék
és ahogy látom nem is lehet jól megválaszolni

ami nem tetszett, pedig úgy megvenném kategória:
Canon SX 130 IS - túl műanyag az egész :U
Panasonic mostani kicsi TZ (nem emlékszek pontosan, talán) 8 szörnyű kis gombok, valahogy a Sony jól kézre esett :U
Samsung WB650, előfordulhat hogy hibásat veszek :U
Olympus SZ-20 - szerintem lassú :U

korlát kb. 70-80e Ft de nem feltétlen a legdrágább kell :U

Köszönöm előre a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#26028) PRO-peller válasza Rollee (#26025) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ebből az f500-ból többet nézne ki az ember. Mégis meggondolandó szerintem is az egyes régebbi gépek megtartása. Amott viszont legtöbbször a szűk látómezővel kell megbarátkozni. Nekem Nikon E4300 van. Képminőségben a mai csúcskompaktokkal veszi fel a versenyt.

(#26029) Denito


Denito
csendes tag

Sziasztok!

Kompakt fényképezőgépet keresek a 30 ezer alatti kategóriában, de talán kicsit mások a szempontjaim. Olvasgattam teszteket, de ti minden bizonnyal otthonosabban mozogtok a témában, nagyobb, hozzáértőbb rálátással rendelkeztek.

Legfontosabb szempontok a választásnál (a legjobb képmínőség mellett):
- leginkább éjjel vagy szobában lesz használva, rossz fényviszonyok mellett ( gondolom minél nagyobb fényerejű optika lenne az ideális)
- a fenti miatt optikai képstabilizátor hasznos lenne
- minél kisebb méret ( zsebben, övtáskában lesz hordva )
- cserélhető akku /AAA vagy AA/ (ha lemerül legyen pót), de gondolom ez a méret miatt nehézkes
- ár/érték arány ( bulikba, ide-oda vinném, ha elhagyom ne rázzon meg anyagilag nagyon)

Ami lényegtelen:
- zoom
- manuális állíthatóság ( végig automatán fogom használni, valószínűleg )

themebuilder ajánlása alapján, amiknek utána nézegettem, és maradtak:

Canon A3100 ( f/ 2.7 -es optika miatt jónak tűnik a kategóriában gyenge fényre, de kicsit nagy a gép )

Nikon S8000 használtan ( f/ 3.5 optika nem túl jó, és picit nagy a gép, viszont magasabb kategória mint a többi, gondolom jobb érzékelő, képfeldolgozás, nincs gari)

Nikon s2550 ( nincs képstabilizátor, magasabb f/ érték mint a canon-nál, cserébe kis méret )

Panasonic DMC-S1 ( Rekesz itt is csak f/ 3.1, viszont kicsi a gép, van optikai képstabi )

Nikon L23, Canon A495 ( ugyanaz mint az előző, de nagyobb méret, viszont sookal olcsóbb)

Nikon S3100-ről azt olvastam, hogy a képminősége nem a legjobb

esetleg még szóba jön a legkisebb IXUS ( IXUS 105 )

Kb. a sorrend is ez, amit magamnak felállítottam ár/érték arányban.

A fenti listából ti melyiket vennétek ? Amiben a véleményetek fontos lenne, hogy + 4-5 tizednyi f/ érték ill. optikai képstabilizátor mennyit számít éjszakai képeknél. ( ezt pl ellensúlyózza-e az s8000 jobb képfedolgozása )

Egyéb ötletet, javaslatot, észrevételt is szívesen fogadok. Csodát nyilván nem várok ezektől a gépektől, de szeretném a legmegfelelőbbet megvenni, mint mindenki :)

[ Szerkesztve ]

(#26030) tiszavirág válasza Rollee (#26025) üzenetére


tiszavirág
tag

Üdv mindenkinek

"Szerintetek akkor milyen gépet érdemes venni, ha a képminőseg a fő szempont, de nem tükrös mivel amatőr létemre szinte mindíg auto beállítással használnám?"

Akkor neked találták ki a MILC gépeket, vagyis a tükörnélküli cserélhető objektíves fényképezőgépeket.
Mint pl. a Sony NEX-3 16/2,8 (24mm ekv.) objektívvel 85e körül, vagy ugyanez 18-55/3,5-5,6 (28-83mm ekv.) zoommal 99e körül.

-DSLR szintű képminőség
-APS-C méretű nagy érzékenységű és alacsony zajszintű érzékelő
-HD videó
-panoráma funkció
-adapterekkel korlátlan mennyiségű objektív csatlakoztatható hozzá manuál fókusszal és fókusz peaking-gel precíz élességállítás és mindez viszonylag kis méretben.

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#26031) Czibor10 válasza KTU (#26027) üzenetére


Czibor10
tag

Ha az sx130-at azért nem jó, mert műanyag, akkor az sx220-at nézd meg, nagyon hasonlóak a tulajdonságai, ami más:
-fém ház
-12 helyett 14x zoom
-cmos szenzor, ami miatt jóval gyorsabb
-vékonyabb, bár emiatt rosszabb a fogása

Esetleges jelöltek még:
nikon s8100
sony hx5
ixus 300-310: Ezek mind cmos szenzorral rendelkeznek, de ennek e mellé F2.0 a fényereje, ami nagyon jó páros. A zoom nem valami nagy, viszont jobb a képminőség.

Denito: Szerintem az s8000-nek nincs nagy előnye, sőt szerintem sok esetben alul is marad a többinek. Ha nem kell a nagyobb zoom, szerintem kihúzhatod.
Én a canon a3100-at választanám, de ha az túl nagy, akkor panasonic s1.
Az optikai képstabi elég fontos sötétben, mert akkor nagyobb záridőt állít a gép, ami miatt nagyobb az esélye a bemozdulásnak, ezen segít az ois.

[ Szerkesztve ]

(#26032) Rollee válasza _seth_ (#26026) üzenetére


Rollee
aktív tag

Köszi az infókat,csak az a baj,hogy már nem lehet kapni azt a gépet sajnos.

tiszavirág: pont a cserélhető obi miatt nem akarok tükrös gépet venni, ezért kilőve az általad ajánlott gépek. De azért köszönöm!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#26033) _seth_ válasza Rollee (#26032) üzenetére


_seth_
veterán

Fuji S6500fd gépet 35-45 között állapottól és tartozéktól függően lehet kapni és nem gyakori a hibás darab :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26034) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Olvasgattam a topicot. 15-18k körül kéne valami jó ár/érték arányú gép. Nikon L23-at láttam, hogy ilyen áron van és itt is jó ár/érték arányúnak írják. Kérdés, hogy ilyen áron van-e jobb?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#26035) Rollee válasza _seth_ (#26033) üzenetére


Rollee
aktív tag

Bár én új gépre gondoltam, de majd szétnézek.
Amúgy a súlya nem zavaró?
Esetleg panasonic fz8/18/28-as szériáról van tapasztalatod?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#26036) sdd2 válasza Bagira01 (#26034) üzenetére


sdd2
veterán

Hát ennél jobb nem nagyon akad ennyiért. :( De képminősége nagyon jó. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#26037) hangszóró válasza Bagira01 (#26034) üzenetére


hangszóró
csendes tag

Ámberek!
Bp Bécsi úti Top-Shop Média-markt-ban a Canonék A490-e
12990!!!!!!
Vegyétek amíg még van ,mert ennyiért ajándék!!!!!!!!
(én is vettem ismerősi körnek 3-darabot, mindenki csak dicséri a képeket amiket készítenek vele)

(#26038) kackor


kackor
csendes tag

Szervusztok
Nem találom ezen a fórumon az adok-veszek topicot,pedig tényleg kerestem:(
Ezért ne haragudjatok meg az off ért.
De ha valaki pont ilyen fényképezőgépet keresne...

Eladnám, pár napja a Nikon hungáriánál vásárolt,garanciális !!Új állapotú (egyszer használtam) Nikon P300-as készülékemet. A készülék idén Tipa-díjat nyert. 1,8-as kezdő fényerejű lencse van benne,teljes manuális beállítás,4,2x-zoom ami 24mm-ről indul, és full HD-videó felvételére képes sztereo hanggal!! Árban 60000-forintra gondoltam,Budapesti vagyok(3.kerület). Minden tartozéka,doboza stb megvan természetesen+egy igényes direkt hozzá készült tok.

(#26039) Zozzant válasza kackor (#26038) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem veszik már vissza?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#26040) icecave válasza kackor (#26038) üzenetére


icecave
nagyúr

Én ilyet keresek, mindenki dicséri, bár ami tesztképet találtam, nemigen győztek meg... fórumokon is keresgéltem, nem csak a hivatalos "bundázott" teszteket néztem.... Nemtudom, érdemes-e megvenni. Még a Sony HX7V képei is szebbek, amiket találtam :S

(#26041) hangszóró


hangszóró
csendes tag

siessetek,csak pár darab van

[ Szerkesztve ]

(#26042) kackor


kackor
csendes tag

Sajnos nem veszik már vissza mivel fénykép készült vele,ha csak pár darab is:(
Nagyon szép képet készít, csak közbejött egy váratlan családi fordulat --ezért adom el:(
Komolyan mondom a régi kompaktomhoz képest jobb, szebb képet készít vaku nélkül szobában, mint az készített vakuval!

(#26043) icecave válasza kackor (#26042) üzenetére


icecave
nagyúr

irtam privát üzenetet, (jobb oldalon láthatod).

(#26044) icecave


icecave
nagyúr

A véleményeteket kérem (megint). Szóval lecsapnék a kollége P300-asára, de nem tudom, jól döntök-e. Zoom nem érdekel, eddig sem volt nagyobb zoomos gépem. CSak a képminőség az igazán fontos, ott is inkább a beltéri képek.
Először a HX9V volt a befutó a brutál videó miatt, de az már nagyon nem egy könnyen zsebrevágható darab.
Igy maradt a körben a Canon SX220, Nikon P300 és a HX7V. Szóval érdemes a nikont megvennem? Sajnos a tesztképeken, amiket találtam, pont a p300 a legzajosabb. Nem is értem, hiszen mindenhol mást hallok. Segitsetek kérlek :R

(#26045) Czibor10 válasza hangszóró (#26037) üzenetére


Czibor10
tag

Annyiért jobb ajánlatot keresve se találni! Az alsó kategória csúcsa, ráadásul van hozzá chdk.

(#26046) Czibor10 válasza icecave (#26044) üzenetére


Czibor10
tag

Hadd nehezítsem meg a választásod :) !
Ixus 300, kicsit rosszabb fényerővel (2-es), de TALÁN jobb a képminősége, bár nem nézegettem őket. 50k-ért vesztegetik, egyetlen nagyobb hátránya a ,,csak'' 720 p videó.

Ha a felsorolt három közül kéne választanom, a p300 lenne az áldozatom :B .

[ Szerkesztve ]

(#26047) rumos14 válasza KTU (#26027) üzenetére


rumos14
nagyúr

Canon SX 210, SX 220

(#26048) icecave válasza Czibor10 (#26046) üzenetére


icecave
nagyúr

Pedig még akartam irni, hogy az S8100-at kifejeltettem a listából. :D
Még várok véleményt, mások szerint melyik gép felel meg a listából legjobban a "követelményeknek", a Te ajánlásod pedig köszönöm, de szerintem az ixus 300 kimarad (csúnya számomra na, tudom, hogy ennek nem kellene számitania, de pont azért vannak a listában azok, amik, mert ezek kinézetre is megfelelnek).

(#26049) Czibor10 válasza icecave (#26048) üzenetére


Czibor10
tag

Az s8100-at húznám ki először a listából, az elődje képminősége eléggé lehangoló volt, és ez is kb. azon a szinten van.
Szerintem is elég meghatározó a kinézet, sajnos az ixusok a nagy kitűnni vágyás miatt néha produkálnak érdekes dolgokat, bár ezesetben nekem csak a gombjai nem tetszenek.

(#26050) icecave válasza Czibor10 (#26049) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor marad 3 versenyben.

Sony HX7V: ez kinézetre a legjobb, azt irták régebben, hogy izom lassú, utánanéztem, már megoldották ezt. TAlán ami ellene szól, az a hülye helyen lévő vaku, ami mellette, az a videó (legalábbis többen erre esküsznek a HX9V után).

P300: mindenki szerint ez az ász, akinek nem kell nagy zoom, a tesztképek mégis mást mutatnak (persze, lehet ezek a tesztképek direkt ilyenek, kis ellenreklámnak)

SX220: nagy zoom, ahhoz képest szép kép, hátrány, hogy nem egyezes gép, én tuti elejteném, fogtam ilyet, a kapaszkodó hiánya nagyon zavaró.

Tudom, már mindenki agyára megyek, de döntenem kell, nemsokára nyaralás, ezért a kis szabadságért dolgoztam egész évben :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.