Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) pibácsi válasza birooo (#53798) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Csak a videó frps-ben van eltérés: nyugatra 30-60frps, nekünk 25/50 frps a változat.Én másról nem tudok.

Ü. Pibácsi

(#53802) pibácsi


pibácsi
senior tag

Folytatva az előző LX7 törlési témát, azóta megnéztem a kezelésit és ott a 218 oldalon tényleg írja, hogy fekete kép jelenik meg, ha számítógépen vagy más eszközön szerkesztettük a képet. Ezek szerint a kártyaolvasós számítógépes törlés is szerkesztésnek minősűl. Így már érthető, hogy akkor amikor fel van téve USB-vel a gépre nem engedi a törlést. Érdekesség, hogy ugyanezt a kártyát az XZ-2 -be betéve a képeket szépen hozza, de a feketéket nem, viszont a videókat nem játsza le. Ha az XZ-2 kártyát teszem be az LX7-be, akkor erről is hozza feketén a PC-vel történt törléseket. De az Olympus engedi az USB-n csatolt számítógépes törlést minden további nélkül. Más gépnél sem tapasztaltam. Vagy pl. Panasonic kamera, amivel képeket is lehet rögzíteni, az is oda-vissza működik a PC-vel.
Az LX7 hivatkozik a japán JEITA DCF szabványra. Akkor az Olympus nem tartja ezt a szabványt? Ez érdekes.
pedig mindkettő japán. Hát ennyit még kiegészítésűl.

Üdv. Pibácsi

(#53803) birooo válasza pibácsi (#53801) üzenetére


birooo
tag

Menü nyelvét akkor félreértettem.

(#53804) kispusi017 válasza birooo (#53798) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Abból a szempontból viszont nem mindegy, hogy hol veszed, mivel sok helyen bolti garancia van rá, vagyis ők intézik a javítást (ki tudja hol...) Ahol gyári gari van rá, ott általában drágább, bár ez sem minden gépre igaz!Érdemes körbenézni😉

[ Szerkesztve ]

kispusi017@gmail.com

(#53805) birooo válasza kispusi017 (#53804) üzenetére


birooo
tag

Igen, csak ezeket a dolgokat nem nagyon irkálják ki, így nehéz dönteni. Főlg, hogy nagy a szórás árban.

(#53806) cidalain válasza birooo (#53803) üzenetére


cidalain
veterán

A menu magyar. En kerdeztem itt ra korabban, de nekem Usa verzios van, az ertelemszeruen angol.

Van olyan is, ahol 5 ev gyari pana garival nyomatjak 99900-ert. Ugyaninnen van vegulis az emagos verzio is. A 95 alattiak kisboltok szerintem, ott ketes lehet a gyari gari.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53807) kispusi017 válasza birooo (#53805) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Tudom, sajnos én is ebben a cipőben jártam....😞

kispusi017@gmail.com

(#53808) g@bo


g@bo
nagyúr

pár napja nyüstölöm a sony rx100 I et, de üssenek agyon ha értem, mitől sztár ez a gép. :U

[link]

(#53809) vond válasza g@bo (#53808) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ilyen ótvar már ISO640-en? Nem gondoltam volna.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53810) hito válasza g@bo (#53808) üzenetére


hito
nagyúr

Hát nekem volt nem egy RX100-am, de ha akartam se tudtam vele ilyen értékelhetetlen képet lőni. Nagyon is jó gép. Ilyen, egyértelmű user error képekkel nem kéne aláásni a tekintélyét, érdemeit. :(

És ha nem érted, hogy mitől sztár, akkor majd talán ettől megérted.

Gyakorolj, olvass egy kicsit a fotózásról, ne pedig vaktába lövöldözött képek alapján ítéld meg és járass le egy jó gépet, ami méltán lett kedvelt és híres.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53811) g@bo válasza hito (#53810) üzenetére


g@bo
nagyúr

hogy' kell képet lőni mester?

beállít és nyom gomb. igaz, nem toltam le előtte néhány imát kelet felé.

tehát a gép jó, csak én álltam rossz felé? remegett a térdem v mi a franc? :F

(#53812) hito válasza g@bo (#53811) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon elmés válasz volt, meg is hunyászkodnék ha megengeded. De hogy a fotózáshoz nem sokat konyítasz és közben egy baromi jó gépet szapulsz, az is biztos. Magadat járatod le.
Én se vagyok egy nagy fotós, de legalább nem kürtölöm tele vele a világot ilyen képek segítségével. Vér ciki, hogy a bénaságod miatt a gépet herótozod. De te tudod, csináld, én elengedtem a dolgot.

És hogy elejét vegyem a kötekedésnek. Nem, nem az a baj, hogy nem vagy egy nesöneldzsiografik fotós. Hanem az, hogy a képességed hiányát a gépen vered le, ami köztudottan jó fotós kezébe az egyik legjobb kompakt.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53813) g@bo válasza hito (#53812) üzenetére


g@bo
nagyúr

milyen képességekről beszélsz?
oktass ki, lehetőleg kellő arroganciával és arcmérettel felvértezve, menni fog.
figyelek.

az, hogy forma 1 versenyző nem leszek tiszta sor, de egy fényképezőn mi az, ami szerinted olyan mocskosul nagy ördöngősség, automata módban?

(#53814) hito válasza g@bo (#53813) üzenetére


hito
nagyúr

oktass ki, lehetőleg kellő arroganciával és arcmérettel felvértezve, menni fog.

Ez csak részedről figyelhető meg. Nem kívánok ebbe jobban belemenni annál, mint amit eddig is mondtam.

Ez egy nagyon rosszul sikerült kép, amiről a készítője legalább annyira tehet, mint maga a gép. És elárulom: egy olyan gépet sem fogsz találni, aminek az automatikája 100-ból 100x hibátlanul teljesít. Mindig lesznek rossz képek. Erre van a manuál mód és a gép mögött a fotós. Te maxolod ki a gépet, ha itt ennyit tudtál belőle kihozni, akkor az nem a gép hibája. A mi szintünkön egy ilyen gépnél mi vagyunk a szűk keresztmetszet!

Szerintem zárjuk a témát.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53815) pandur99 válasza hito (#53814) üzenetére


pandur99
aktív tag

Erre van a manuál mód és a gép mögött a fotós.

Azért az auto és manuál módok között vannak átmenetek.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53816) hito válasza pandur99 (#53815) üzenetére


hito
nagyúr

Természetesen. Így meg méginkább áll a dolog.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53817) jjeahh válasza g@bo (#53808) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó kis gép az, de vannak korlátai, szerintem nem meglepő ez az eredmény ha belegondolsz.
1. Az első rx100-nak tudtommal még nem karcolt annyira az obija, szal egy ilyen képet én szigorúan rekeszelve lőnék meg vele állványról.
2. 1" szenzor van benne, tehát iso 800 körül szerintem kb. azt kell várni tőle, mint mondjuk egy 4/3 lapkától 1600-on, ráadásul minél gyengébb fényben fotózol magas iso-n, annál zajosabb a kép.
3. A sony nem a jpeg motorról híres, valszeg a zajszűrése sem valami kifinomult
4. Ha van türelmed szerintem állványól raw-ban sötét vagy fekete homogén témáról lőhetnél egy iso tesztet úgy, hogy fokozatosan emeled az érzékenységet, ezzel kiderülne, hogy milyen értékeken érzi jól magát a gép, általában a köztes értékek (mint a te képeden iso640) sokkal jobban zajosodnak. Én is megcsináltam ezt a tesztet minden gépemmel és csak azokon az értékeken fotózok, amik tisztábbak... a régi olympusomon pl. iso320 sokkal zajosabb mint iso400, 640 szintén zajosabb, mint 800, inkább iso1000-el egy szint.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53818) hito válasza g@bo (#53813) üzenetére


hito
nagyúr

Na, most nehogy már miattam ne fórumozz itt! Nem akartam én bántó lenni, csak az verte ki a biztosítékot, hogy egy ilyen félresikerült képpel csinálsz negatív reklámot ennek a gépnek, mintha az tehetne róla. Én is tele vagyok vacak képekkel. Hol az én hibám, hol az FZ1000-é. Ki kell ismerni, fejlődni, tanulgatni kell és egyre kevesebb lesz a rossz kép.

Visszaolvasva lehettem volna picit türelmesebb. Szóval elnézést, ha nyers voltam ;) :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53819) g@bo válasza hito (#53818) üzenetére


g@bo
nagyúr

klikkeltem egy rakat képet, most pont csak alkonyatkor. majd megpróbálom nappal is...
nem rossz az éjszakai képe sem a hx9v hez képest, tény, hogy jobb az éjszakai kép.

próbálkozom..

(#53820) hito válasza g@bo (#53819) üzenetére


hito
nagyúr

Hajrá ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53821) birooo


birooo
tag

Micro sd kártyával (sd átalakító) simán működnek ezek a gépek?

(#53822) cidalain válasza birooo (#53821) üzenetére


cidalain
veterán

Siman. A kartyaatalakito egy passziv eszkoz.
Normalis darab kell belole akkor nem lesz gond.
A legtobb gyarto mellekeli a microsd kartyahoz (samsung, kingston, sandisk)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53823) birooo válasza cidalain (#53822) üzenetére


birooo
tag

Köszönöm!
Már csak ezt a .... fotómasinát kéne eldöbtenem :DDD Mindíg húzok egy határt, aztán elkezdeik itt olvasgatni és tolódik+tolódik...

(#53824) cidalain válasza birooo (#53823) üzenetére


cidalain
veterán

En is huztam egy hatart, kineztem egyet, aztan vegulis megvettem hasznaltan, boven hatar alatt :) es jol tettem, mert bizonytalan voltam onmagamban, hogy vajon kepes leszek e egy 100k masinaval ertelmes kepet csinalni (feltem hogy tulontul sokat koltok, es nem lesz haszna) Vegulis csaladi albumba jok lesznek, elegedett vagyok, de nem en leszek a kovetkezo Capa. Bar az nem is volt celom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53825) Belabaa


Belabaa
tag

Az öszefoglaló elolvasása után látom 2 gép van ajánlva:

Panasonic Lumix DMC-LX7
Panasonic DMC-FZ200

Nem tudok dönteni melyik lehet a jobb?
Általános használatra kellene, igényes családi/természet fotó egy kis makrózás no és film felvételre.
Nem látom film felvétel közben lehet-e zoomolni velük?

Jókat olvasok az LX7-ről, de lehet az újabb FZ200 gép jobb nála?
Sajnos apró bosszantó dolgok nem igazán vannak leírva róluk.
Pl. olyanra gondolok, mint a nagy kijelző sokat fogyaszt és az LX7-nek nincs keresője (EVF). Napfényben is jobb a kereső.
Esetleg másik gépet ha tudnátok ajánlani így 2016 elején?
Cserélni nem akarok objektívet. Szűrőt, vakut használok.
Talán röviden azt mondanám márka hűség nélküli amatör fotózásra kellene.

Ja és egy Fuji Finepix S5600 utódja lenne.

[ Szerkesztve ]

(#53826) #86322688 válasza Belabaa (#53825) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ha olyan az FZ200 optikája mint az FZ20-é volt, és most itt a minőségre gondolok, akkor verhetetlen a hasonló bridge-k között.

Mikor megvásároltam a DSLR-t, és megvolt mellette az fz20, nem győztem próbálgatni az obikat, hogy a közelébe érjen valamelyik, végül f1.8 fix 50-el elértem azt minőséget.....

(#53827) pibácsi válasza Belabaa (#53825) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Belabaa!
Hát kétség nem fér hozzá, hogy az LX7 a jobb. Eleve az optika: 1.4-2.3-ig megy, a másiknál 2.8-4.5-ig. Az érzékelő lapka az LX7-nél 1/1.7, az FZ200-nál 1/2.33 (tehát kisebb). Az FZ 200 egy nagy darab gép, az LX7 egy normál méret, az igaz, hogy kukucska (EVF) nincs rajta és ez hátrány. Az LX7 LCD-je 920000, a másik 460000 pixel (nem mindegy). Az LX7 elég sok videó módot tud és azt jó minőségben, az FZ200 csak egyet ( a minőséget nem ismerem). Az LX7-nél lehet zoomolni és nem viszi be a kerregő hangot sem a zoom, sem az AF. Teljesen olyan, mintha kamerával vennéd fel. (nekem van ilyen is olyan is.). Az igaz, hogy az FZ200 24-es zoom-ot tud és az LX7 csak 4-et (de ezt digitálisan ki lehet bővíteni). Ezen kivűl az LX7-nek jó a zajszűrése, nem kíván utómunkát. (Pl. az XZ-2-vel csak kikapcsolt zajszűrővel érdemes fényképezni és utólag zajtszűrni és nagyon rossz a videó hangminősége, kerreg).
Ez csak egy pár dolog, de én az LX7-et venném.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#53828) Belabaa válasza pibácsi (#53827) üzenetére


Belabaa
tag

Köszönöm a segítségedet!
Minél mélyebben ásom bele magam a dolgokba annál nehezebb dönteni.
A videozáskori motorhangot máshol is írják. Akkor ez így használhatatlan, nem is értem!? Más nem hallja?
Viszont [itt] azt írják, hogy van az FZ200-nak többféle video felbontása!?
Máshol azt olvasom, hogy a szenzációs f/2.8 fényerő nem más mint egy fix blende nyílás!? A mélység élességgel akkor mi a helyzet, nem lehet vele játszani? (nem vagyok szakértő)
Aha szóval az LX7-nél kissebb a kép zaja. Ott látom mechanikusan lehet állítani pl a blendét. Kérdésem, hogy lehet szoftveresen is? Kár hogy nincs a közelemben ismerős akinek van és ki lehetne próbálni.
És mintha lehetne "kukucskálót" külön vásárolni [itt] még dönthető is.

[ Szerkesztve ]

(#53829) #86322688 válasza pibácsi (#53827) üzenetére


#86322688
törölt tag

Az fz200 fix 2.8, végig....

(#53830) Nimda válasza Belabaa (#53828) üzenetére


Nimda
addikt

Az FZ200 legtágabb rekesze teljes zoom tartományban f/2.8, a legszűkebb f/8.

(#53831) Belabaa válasza Nimda (#53830) üzenetére


Belabaa
tag

A válaszok alapján számomra lett egy kis kavarodás.
Hogy is van? Fix, nem fix?
Amúgy az összefoglalóban "Panasonic Lumix DMC-LX7 - széles nagylátó, rövid tele, végig fényerős, kiváló képminőség, EVF, vakusaru van,"
Az EVF akkor mi? Az nem a kukucskáló? Mintha nem lenne rajta!
És ezek csak a mérhető fizikai paraméterek, akkor mit lehet adni a szubjektiv véleményekre?
Vagy a gyártó a változtatás jogát fenntartja és hol ilyen, hol olyan gépek vannak?

(#53832) Nimda válasza Belabaa (#53831) üzenetére


Nimda
addikt

Megpróbálom egyszerűen leírni:

A fix fényerő azt jelenti, hogy min/max zoom állásban is ugyanakkorára tudod kinyitni.Lerekeszelni viszont letudod az adott határig.

Az LX7 esetében nincs EVF, vagyis elektronikus kereső, hanem opcionális tartozékként felszerelhető.

(#53833) vond válasza Belabaa (#53831) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kivettem az EVF-et az LX7 leírásából. Köszi, hogy szóltál.

Ami a két említett gépet illeti: Teljesen más kategória a kettő. Az egyik egy viszonylag apró, kis átfogású, de nagyobb szenzoros gép, igen jó, fényerős optikával. A másik egy már-már DSLR méretű, nagy átfogású, de kisebb szenzoros masina, szintén jó, fényerős objektívvel. De van még sok egyéb különbség is közöttük.

Azt Neked kell tudnod, hogy leginkább mire használnád a gépet, milyen helyzetekben fotóznál/videóznál vele. Olvass teszteket, leírásokat, véleményeket a masinákról, próbálj kizáró okokat találni (pl. ha mindenképp szeretnél távoli dolgokat is lekapni, akkor az LX7 felejtős, ha meg pl. nem szeretnél nagy gépet hurcolni, akkor meg az FZ200 esik ki, és hasonlók). Plusz azért a fotózás alapjait is át kellene futnod ahhoz, hogy megfelelően tudj dönteni, és aztán majd használni is a leendő fényképezőgépet.

pibácsi: "Az LX7 elég sok videó módot tud és azt jó minőségben, az FZ200 csak egyet ( a minőséget nem ismerem)." Ez nem igaz. Nagyjából ugyanazok a videó módok és beállítások vannak mindkét gépben. Maximum apró eltérések lehetnek. Videós képminőségben az LX7 jobb a nagyobb szenzornak köszönhetően, de az FZ200 videójával sincs semmi gond, a jobbak közé sorolható.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53834) g@bo


g@bo
nagyúr

uraim, és Hito. :DDD

hálásan megköszönném, ha valaki írna egy kézi beállítási lehetőséget rx100 ra, nappali fénynél.

egyébként jpeg finom vagy raw?

:R

(#53835) pibácsi válasza Belabaa (#53828) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Belabaa!
Az LX7 videóknál a hangba nem hallatszik bele sem a zoom motor, sem az AF hangja. Egy csendes felvételnél semmi sem hallatszik be. A kerregést az OIympus XZ-2-re írtam, ott sajnos ezek behallatszanak a hangfelvételbe. Csak erősebb, hangosabb dolgokat érdemes vele felvenni, mert akkor elnyomja a kerregést, viszont zoomolni sem érdemes, mert akkor meg tompítja a hangot a zoom idejére.
Az LX7-hez lehet EVF-et vásárolni, de sajna az ára aránytalanúl drága. Én is nézegettem.

(#53833) vond: Az FZ200-nál egy műszaki oldalról írtam a videót, ott csak egyet adtak meg. (ilyen gépem még nem volt). Viszont utánanéztem a teszt oldalon:
Felvételi mód: AVCHD, MP4
Felvételi minőség (AVCHD) esetében: PSH (Progressive 1080/50p), FSH (Full HD 1080/25p), SH (AVCHD Lite 720p), Motion JPEG
Felvételi minőség (MP4) esetében: FHD (Full HD 1080/25p), HD (HD 720/25p), VGA (480p)
Nagy sebességű mód (csak MP4): 200fps/VGA, 100fps/HD
Az LX7-nél a következők:
Felvételi mód: [AVCHD] esetében: [PSH] 1920×1080 pixel/kb. 28 Mbps 50p [FSH] 1920×1080 pixel/kb.
17 Mbps 50i 16:9, [SH] 1280×720 pixel/kb. 17 Mbps 50p
Felvételi mód: [MP4] esetében: [FHD] 1920×1080 pixel/kb. 20 Mbps 25, 16:9,[HD] 1280×720 pixel/kb.
10 Mbps 25,[VGA] 640×480 pixel/kb. 4 Mbps 4:3. 25, ezen kivűl itt is van nagysebességű mód: 1280×720 pixel (16:9-es képarány),100 kép/mp. Felvételi formátum: MP4 (hang nélkül)
Nagyjából a kettő megegyezik, sőt az FZ-nek a nagysebessége kétféle is van.
Igazad van, elnézést a félretájékoztatásért.

Üdv. Pibácsi

(#53836) Belabaa válasza vond (#53833) üzenetére


Belabaa
tag

Hm... letisztáztuk, hogy a fix fényerő nem egészen fix.
Letisztáztuk, hogy az LX7-en nincs EVF. Megmutattam, hogy kiegészítőként lehet rakni rá (+70ezer pénzért).
Megjegyeztem, hogy az FZ200-nak is lehet állítani a video minőségét.
Nem mondtam, hogy a kettő gép egy kategória, de viszont most kb. egy árban vannak. Ezért mivel ha nem egy kategória, hanem a második egy "felsőbb" kategória, akkor a kérdésem az lett volna: nem érné meg inkább azt megvenni? Vannak itt olyanok akik fogtak már ilyen gépeket, sajnos nekem nincs lehetőségem tapasztalatot szerezni.
A videot illetően miszerint "nincs semmi gond" vele - szerintem elég nagy gáz az, ha bele hallatszik a gép "nyikorgása". És bocsánatot kérek az "átfutást" illetően, nem én tartom magamat szagértőnek.

(#53837) jjeahh válasza g@bo (#53834) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem nincs olyan beállítás, ami minden nappali fényes szituációhoz és témához jó, én pl. általában szinte minden egyes kép elkészítése előtt állítok valamin akkor is, ha a fények nem változnak.
Ha van türelmed, akkor raw, a jpg-t mindíg a gép "dolgozza fel" és tömöríti, a raw viszont nyers, tehát te dolgozod fel és tömöríted ahogy akarod, ráadásul a fehéregyensúlyt simán lehet utólag is állítani.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53838) Belabaa válasza pibácsi (#53835) üzenetére


Belabaa
tag

pibácsi ez így már korrekt!
Oh, az OIympus XZ-2 nagyon bekavart ide, bocsi nem vágtam, hogy róla írsz videó véleményt mivel [itt] a véleményeknél pont ugyan ezt a tapasztalatot irja az egyik kuncsaft, hogy idézem: "Videózáskor pedig a zoomolás hangja nagyon belehallatszik a videóban és a céltárgyra való fókuszálása sem a leggyorsabb."
Egy másik pedig ezt: "Kikapcsolt állapotában kotyog benne valami (tök mindegy, hogy mi és miért) , ami nem túl bizalomgerjesztő. Videofelvételnél az autofókusz hangja folyamatos háttérzajt biztosít. "
Továbbá: "Fénymérése nagyon rossz (mindegyik fénymérési módban) , rendszeresen felülexponál. Amatőröknek bonyolult és az automata üzemmód képei nem szépek, hozzáértők számára meg gyenge képességű."
Szóval ez nagyon elijesztett engem és ezért fordultam hozzátok, hiszen pont ezeket a gépeket ajánljátok megfontolás tárgyává. Költői kérdés ezek után vajon milyen lehet a többi? Ezek után remélem a véleményező jó helyre írta a véleményét!? Vagy csak egyedi esetről van szó?!

[ Szerkesztve ]

(#53839) vond válasza Belabaa (#53836) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most akkor tulajdonképpen mit is akarsz mondani? Tényleg nem értem.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53840) Belabaa válasza vond (#53839) üzenetére


Belabaa
tag

"(#53839) vond: mit is akarsz mondani? Tényleg nem értem"

Hu-hu, akkor próbálom összeszedni magam.
Szeretnék vásárolni egy új és jó gépet kb. 100ezer környékén. Tájékozok a neten és a topik elején lévő összefoglaló alapján az LX7 és FZ200 került stilszerűen fókuszpontba. Látszólag az újabb FZ200 érné meg az árát, de máshol zajosnak találják a képeket és a gépet is.
És most idézném magamat:
"(#53825)Nem tudok dönteni melyik lehet a jobb?
Általános használatra kellene, igényes családi/természet fotó egy kis makrózás no és film felvételre.
... Esetleg másik gépet ha tudnátok ajánlani így 2016 elején?
Cserélni nem akarok objektívet. Szűrőt, vakut használok.
Talán röviden azt mondanám márka hűség nélküli amatör fotózásra kellene."
Tehát a választás előtt - azt hiszem ahogy általában mindenki, szeretnék egy kicsit tisztábban látni. Mindeközben azzal is tisztában vagyok, hogy az árral felfelé haladva még jobbnál-jobb gépek akadnak, határ a csillagos ég.
Ennél érthetőbben nem tudom leírni. Sajnos időközben pibácsi révén bekavaródott egy Olympus gép is a képbe, de már tisztáztuk.

[ Szerkesztve ]

(#53841) Lacy6 válasza Belabaa (#53840) üzenetére


Lacy6
senior tag

Azt kellene eldöntened, hogy feltétlenül kell-e a nagy zoom tartomány vagy nem.
Ha kell akkor FZ200, ha nem akkor LX7.
Azt tudnod kell, hogy nagy áldozatot kell hozni a zoom-ért cserébe.
Konkrétan méretben egy jóval nagyobb gép, aminek sokkal rosszabb lesz a képminősége.
Nekem is van FZ200-am, itt linkeltem is egy összehasonlító rövid videót ahol jól látszik a minőségbeli különbség.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53842) Lacy6 válasza Lacy6 (#53841) üzenetére


Lacy6
senior tag

Van még egy amit találtam.
Itt mindkettő gép automatába, azért azt hozzáteszem hogy ennyire nem rossz az FZ200 csak ki kell ismerni.
Valaki korábban írta, hogy bonyolult az RX100 menüje, hááát én nekem meg az FZ200 menü nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53843) Lacy6 válasza g@bo (#53834) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nekem az első képeim a géppel.
Ezeknél van egy minimális szerkesztés, de a paraméterek látszódnak.
Igazából én is azt mondom, hogy a fényviszonytól függ, hogy mit állítok a gépen.
Én törekedek mostanában arra, hogy ha csak nem portré képet csinálok, ne használjam az automa üzemmód kedvelt F1,8 értékét. Nappal F5 körül jobb képeket csinál.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53844) Belabaa válasza Lacy6 (#53841) üzenetére


Belabaa
tag

Aha látom a különbséget. Előszőr a virágot néztem azon nem igazán látszik, de ha a virág és a monitor között a hátteret nézem, akkor nem is olyan kicsi az eltérés az FZ200 javára. Tökéletesen látszik minden míg az RX100-nál nem. Viszont azt írod, hogy Neked jobban tetszik az RX100. Segíts mit kell nézni még, mert nem monitoron nézem a filmet csak laptopon. Én azt látom hogy szebb, világosabb a FZ200 képe, de jobban bele is világít a monitor. De hátul a sötétben a virág levelei és a polc kivehetőbb az FZ200-nál. Fényviszonyok azonosak voltak gondolom. Sajnos zoomolás nincs a felvételen. Csendes felvételkor tényleg belehallatszik a zoom állítása?
Nálam a kihajthatóság elég jónak tűnik filmezéskor, meg a kukucskáló napsütésben csak ezek után jön a zoom - talán ez lenne a sorrend. Viszont, ha zajos a kép egy családi szobai fotózáskor akkor megette a fene. Találtam elég borzasztó fotókat is, ami ellene szól az FZ200-nak. A filmezéskori zoom zaja szintén kellemetlen - már ha tényleg bele hallatszik.

[ Szerkesztve ]

(#53845) Lacy6 válasza Belabaa (#53844) üzenetére


Lacy6
senior tag

A háttér mosás a rekesz miatt van.
Ezt manuálba lehet módosítani videó üzemmódban is.
Itt konkréten a mozgás és az élesség lett volna a szempont.
Én nem voltam elégedett az FZ200-al, ilyen szempontok alapján.
De igazad van, hogy nem jó összehasonlító videó, mivel nem jön ki a különbség.
Estefelé megpróbálok egy jobb összehasonlító videót összehozni.
Teszek bele Zoom-ot is hogy mennyire hallani a videózás közben.
Jah elsőnek én is megörültem a kihajtható kijelzőnek, de gyakorlatban jó ha 2-szer használtam :DD

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53846) g@bo válasza Lacy6 (#53845) üzenetére


g@bo
nagyúr

rx100 éjszakai módban miért kattog vagy 6-ot? :F

(#53847) Lacy6 válasza g@bo (#53846) üzenetére


Lacy6
senior tag

Zajszűrés céljából. Több képet csinál super autó üzemmódban és abból tesz össze egy jót.
Nekem ez nem tetszik, mivel könnyen elmosódik a kép ha bemozdul. Főleg ha olyan a téma is.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53848) jjeahh válasza Belabaa (#53844) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"de ha a virág és a monitor között a hátteret nézem, akkor nem is olyan kicsi az eltérés az FZ200 javára"
Ezt úgy hívják, hogy háttérmosás, szűk dof, bokeh és sokan százezreket vagy milliókat is képesek elkölteni érte :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53849) hito válasza g@bo (#53834) üzenetére


hito
nagyúr

Ilyen beállítás nem nagyon létezik. Mindig az adott helyzethez, témához igazodva kell, hogy eldöntsd, hogy milyen beállításokat alkalmazok. Én nappal leginkább a fókuszt, rekeszt és a fénymérést szoktam babrálni. Iso-nak ilyenkor sok értelme nincs, ha jók a fényviszonyok, az automatika úgyis minimumra állítja. EV-t még napsütésben érdemes visszavenni, ezzel a kiégést kordában tudod tartani. Persze csak óvatosan, mert ha agresszívan visszahúzod, akkor meg lehet bebukott részlet is a képen.

Rekesszel a mélységélességet tudod szabályozni. Ha háttérelmosásra van szükség, akkor válassz szűk rekeszt, ha minden tárgytávolságban éles képet szeretnél, akkor nyiss tágabbra.

És egy tuti tipp, ha már nappali beállítást kérdeztél: vaku használata általában nem szükséges :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53850) Belabaa válasza jjeahh (#53848) üzenetére


Belabaa
tag

"...háttérmosás... sokan százezreket vagy milliókat is képesek elkölteni érte"
Érte? Már hogy háttérmosott legyen a kép??
Vagy hogy ne legyen? De minden elképzelhető!
Lásd az autókat, hányan vannak bűvöletben a fosszilis energiával működő benzinzabálóktól, pedig ugyan az mint egy petróleumos Hofherr traktor 1900-ból csak valamivel modernebb változatban. Benzin, olaj, csattog, csühög, pöfög, kipufog, ékszíj, csöpög, folyik, hűtő, szűrő, bűz és mocsok. Szemben egy elektromos járművel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.