Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) jjeahh válasza Carasc0 (#52650) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyengébb gépekkel is lehet jó képeket lőni (Parci, bocs, megint reklámozlak :D : [link], [link], [link] ), de egy alapszintű technikai tudás, tapasztalat nem árt, meg ha ennyire igényled a színvonalas képeket illik raw-ot használni ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52652) makoss válasza PofaJenö (#52642) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! Majd megnézem. :R
Van hasonló videóra is?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52653) mazsi70 válasza makoss (#52652) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]
[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52654) makoss válasza mazsi70 (#52653) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, utánnajárok mit tud :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52655) Lacy6 válasza jjeahh (#52651) üzenetére


Lacy6
senior tag

Miért jobb a RAW?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#52656) Carasc0 válasza jjeahh (#52651) üzenetére


Carasc0
őstag

Nagyon szuper! Elvileg kedden érkezik a masina! Nagyon örülök hogy már most tudom hogy nem bántam meg.. Ezzel igazán meglehet tanulni szerintem akár középfok szinten is a fotózást. Mindenképp RAW-ként fogok képeket készíteni, de természetesen az alapokhoz jó lesz a JPeg is. De engem minden érdekel...A beállításoktól kezdve, minden...Alig várom már... :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#52657) makoss válasza Lacy6 (#52655) üzenetére


makoss
addikt

A RAW-ot én sem vágom, annyi, hogy nincs tömörítve, de a képminőségén nem találok semmi extrát.
Viszont azt már én is kérdezni akartam, hogy nem úgy kell nézni a RAW-ot mint régen a negatívot?
Vagy mi a pláne benne?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52658) makoss válasza makoss (#52657) üzenetére


makoss
addikt

...úgy értem a negatívot, hogy akármekkorát lehet belőle nyomtatni

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52659) faki_ válasza Lacy6 (#52655) üzenetére


faki_
senior tag

Itt nagyjából le van írva és az ingyenes RawTherapee használatáról is van pár mondat. Linuxon alternatíva még a Darktable, ami nem magyar és kicsit más szisztéma szerint működik, de nálam lényegesen kevesebb az erőforrásigénye.

(#52660) fireman123 válasza Carasc0 (#52648) üzenetére


fireman123
őstag

Arra azért számítani kell, hogy (emlékeim szerint) 22 euró feletti árnál rájöhet a 27 % ÁFA, .....nem biztos, hogy kiszúrják, de nem kizárt ......

(#52661) Carasc0 válasza fireman123 (#52660) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszi a felhívást, de a legutolsó pillanatban meggondoltam magam és a sima Extreme-et rendeltem meg ami ~19 euro. Mi életem első rendelése, így nem mertem kockáztatni.

A gépet várom de nagyon, de azért jól felkészülök a gép érkezésére szoftveresen is....Szerintem a sima Extreme is elég a 4K-hoz (nem mintha elsődleges lenne a 4K, de még fHD-ban is szebb nézni mint a fix fHD-ban rögzített videót)...De ha ez a srác megbízhatónak tűnik, lehet még veszek tőle 1-2 dolgot.

Mondjuk egy srác szerint akinek van GH4-e, azt állítja hogy nem lehet észrevenni a videó minősége közötti különbséget.. Nem semmi...LX100 powaaa :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#52662) vond válasza Carasc0 (#52661) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bőven elég a 60MB/s-os sima Extreme is a 4K-hoz. Az eladó abszolút megbízható, tőle rendel a fél PH! pendrive-ot, meg memóriakártyát. :) A gép meg nagyon erős videóban (is). :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52663) Lacy6 válasza faki_ (#52659) üzenetére


Lacy6
senior tag

Tehát annyi, hogy több információt tartalmaz?
RX100-on nincs minőségbe különbség a RAW és a JPG között csak azért kérdeztem.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#52664) Quent1n


Quent1n
senior tag

RAW vs JPG olvasgassatok :) -> [link]

Részemről csakis RAW, képnézegetővel meg tudom nyitni úgyhogy nincs vele semmi gond. :) Szerkesztésnél meg sokkal jobban szeretem. Nagyritkán JPG-t is szoktam használni de inkább RAW+JPG-t ha tudom, hogy számítógép nélkül megyek valahova és telóról szeretnék megosztani képet. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52665) jjeahh válasza Lacy6 (#52663) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A jpg-t a fényképezőgép dolgozza fel úgy ahogy neki tetszik és tömörítve van. Ezzel szemben a raw nyers, több az infó benne, nagyobb a dinamikája, ha a raw-ot te dolgozod fel számítógépen sokkal jobb minőségű jpg-t tömöríthetsz belőle. Ráadásul pl. kiégett-bebukott részleteket visszahozhatod, ha elszúrtad a wb-t rawból utólag ugyanúgy állíthatod mint a gépen (és én minden egyes képnél elszúrom, mert a keresőn meg az lcd-n egyszerűen nem az igazi wb-t állítani és idő sem mindíg van rá), stb. Érdemes legalább kipróbálni ha igényled a lehető legjobb minőséget sztem főleg ha a jpg-n is utómunkáznál amúgy is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52666) faki_ válasza Lacy6 (#52663) üzenetére


faki_
senior tag

A RAW-ból csak egy lehetséges JPEG kép az, amit a gyártó mérnökeinek elgondolása szerint és az automatika segítségével éppen sikerült a géppel csinálnod. Ezen is javíthatsz bizonyos korlátok között egy képszerkesztővel, de ha RAW-ból csinálod, akkor nagyságrendekkel több lehetőséged van. Csak két fontos dolog a fehéregyensúly és az expókorrekció...

Próbáld ki pl. a RawTherapee-ban, ha csak egy automata expókorrekciót csinálsz (autoszint vagy valami ilyesmi az expozíciónál) és elmented, mennyivel másabb a kép, mint a gyári JPEG!? Ha nincs különbség szerinted, akkor hagyd JPEG-en a gépet!

(#52667) lood55


lood55
tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlása előtt állunk (családnak kell egy új gép). Minden családi esemény ezzel lesz dokumentálva(épületen belül, kívül, különböző fényviszonyok mellett). Mivel szüleim nem nagy fotósok, így ők valószínűleg csak auto módban használnák, én viszont szeretnék megtanulni hobbiszinten fotózni. Ezek alapján olyan gép kellene, amin van manuális mód, de auto-ban is sokkal jobbat csinál mint a jobb telefonok (ipohne6 stb.). A videózás nem prioritás. Szeretném továbbá, ha a gépet sok-sok évig még probléma nélkül használni tudnák a szüleim.
A keret 70-80k. Én örülnék ha ebbe már beleférne 1-2 kiegészítő pl.: tok, állvány.
Egyik fotós ismerősöm a Nikon Coolpix L840-et ajánlotta, de utánaolvasás után én nem szívesen venném. Valószínűleg ebbe az ársávba nem fér bele olyan gép, ami ultrazoom és mellette jobb szenzor, vagy fényerősebb optika lenne hozzá, így meggyőztem szüleimet, hogy használtba is gondolkodjunk. Tudnátok ajánlani új és használt gépet egyaránt ebben az ársávban? Esetleg kiigazíthatnátok, hogy mit kéne még mondjak / változtatni az igényeimen, hogy lehessen egy új gépe a családnak?

Előre is köszönöm!

(#52668) jjeahh válasza lood55 (#52667) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használt: Panasonic gx1 vagy g3 35k, egy 14-42mm kitobi 20k, manfrotto compact light vagy action 12-15k. Ezekhez később tudsz jobb obit is venni ha kinőtted a kitobit :)
Új: Panasonic lx7.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52669) lood55 válasza jjeahh (#52668) üzenetére


lood55
tag

Bocsi, azt elfelejtettem, hogy nem szeretnék cserélhető obis gépet, pont azért mert szülők használnák. Illetve ha használt akkor valami újabb esetleg garanciás típus érdekelne.

(#52670) mazsi70 válasza lood55 (#52669) üzenetére


mazsi70
senior tag

LX7

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52671) jjeahh válasza lood55 (#52669) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt sosem értem, amiért cserélhető nem muszáj cserélni, szigszalagot rá oszt csók :D De ha nem hát nem, akkor sztem is lx7, de kiegészítők, táska, állvány stb valszeg nem fog beleférni a keretbe.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52672) Muerte68 válasza makoss (#52657) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen olyan mint a negatív :) A lényeg hogy veszteségmentesen tudod utólag korrigálni mint az expó-fehéregyensúly ilyesmi.Ha jpg csinálod mindig romlik a kép minősége(ami a kis szenzoroknál amúgy se túl nagy)Gyakorlatilag a zaj és a komponáláson kívül az összes hibát tudod korrigálni+olyan átalakításokat ami a jpg-nél minőségromlást okozna.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52673) Muerte68 válasza lood55 (#52669) üzenetére


Muerte68
addikt

Csatlakozom jjeahh véleményéhez ha nem akarod cseréni hagyd rajta :DDD -nem muszáj cserélni csak lehet :K Ha soha nem veszed le akkor olyan mint egy fix :C .Ebben az árban ekkora szenzorral nem fogsz jó kompaktot találni a jók 200000-300000+-osak Sajnos ilyen a compakt piac.Olcsó kis szenzorral(zajos képek) vagy csúcskompakt csúcs árért :((( .Ennyi pénzért használtan igen jó MILC-et kapsz,akár APSC szenzorral is.
De ha compactolni akarsz tedd azt :DD
Ultrazoom=mini szenzor :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52674) pandur99 válasza Muerte68 (#52672) üzenetére


pandur99
aktív tag

Arra is jó a raw, hogy maradék szabadidődet is a számítógép előtt töltsed, és véletlenül se olvass pl. Aki nem kiállításra vagy a NatGeónak fotózik, annak tök felesleges a raw, hacsak nem egyedülálló mozgáskorlátozott.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52675) Muerte68 válasza pandur99 (#52674) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha mindent jól csinálsz elsőre és megfelel a gép jpg döntése helyetted-nem kell.A RAW+jpg vel el is döntheted hogy jó -e.A lehetőség viszont csak akkor van a korrigálásra normálisan ha RAW-ban csinálod.
Facebook-telefonon mutogatós képekhez nem kell-És marad időd Face-ezni is :DD
Kinek mi a fontosabb a jó képminőség vagy a gyors olyan amilyen képezés :U
Ha nem kell ne használd marad a szabadidő :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52676) kovisoft válasza pandur99 (#52674) üzenetére


kovisoft
őstag

Raw+jpeg: Ha megfelel a jpeg, akkor csak törlöd a raw-t, és nem kell hosszú időt tölteni a gép előtt. Ha viszont kiégett vagy bebukott részek vannak a képen, akkor a raw-ból vissza tudsz hozni részleteket, amik a jpeg-en már elvesztek (mivel a raw nagyobb dinamikatartománnyal rendelkezik, pl. 12-12 bit színkomponensenként, szemben a jpeg 8-8 bit-jével).

(#52677) Carasc0 válasza Muerte68 (#52673) üzenetére


Carasc0
őstag

Azért 170K-ért most az LX100 szerintem olyan masina ár/értékben, amit odamerek tenni 1-2 MILC mellé. Írom én ezt úgy, fullra nem értek hozzá! Tudom hogy a cserélhetőség opció, de azért ne feledjük hogy egy jó üveg megit jópár 10e Ft, és ha azt a vázba beleszámolod, már nem biztos hogy jól jársz... Én meg 170K-ért olyan üveget kapok hogy jó napot kívánok! :R

Szóval azért amikor először gondolkodtam új gépen, első gondolat: tükrös, mert az a jó! 1 év alatt sokat kupálódtam, és rájöttem hogy azért egy váz+kitobi nem hozna olyan szintet amit nekem megérne. Aztán jött a MILC világa... EM10 a szívem választottja lett volna. Majdnem megrendeltem... De mikor megtudtam hogy egy fényerős fix obi 60K (használt v új nem tudom), kiröhögtem. Táska, üvegekre vigyázni.... Áhh nem jó nem jó... Maradt a kompakt világa... LX100 lett a győztes...Drága gép, de így most akciósan tökéletes vásár, és hoz egy kellő szintet.

A fentiek totális magánvélemény...

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#52678) pandur99 válasza Muerte68 (#52675) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én 2002 óta fotózom digitálissal (azelőtt vagy 40 évig analóggal), és nagyon kevés olyan képre emlékszem, amikor hiányzott volna a raw, pedig sokszor raw + jpg-ben is fotóztam, de egy idő után abbahagytam. A legtöbbször a jpg-be is bele lehet komolyan nyúlni, ha kell, anélkül, hogy a monitoron vagy A/4-ig nagyításban észrevennéd a minőségromlást. Kivéve persze, ha nem a képet nézed, hanem a technikát. Magyarul pixelbuzulsz. Az egy másik állatfaj. Tudom, ez technikai topik, de mégis csak a fotózásról szól. Én fotózok újságba, könyvbe, volt kiállításom is, és sose volt problémám a technikával, többször a kompozícióval és hasonló esztétikai szarságokkal. Amit nem javít a raw. :D

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52679) Muerte68 válasza Carasc0 (#52677) üzenetére


Muerte68
addikt

Persze én a 80-90-es kategóriára gondoltam most konkrétan,ha valakinek elég a kompakt vannak jók-csak sajna nem olcsók :(

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52680) Muerte68 válasza pandur99 (#52678) üzenetére


Muerte68
addikt

Én nem vagyok egy szerkesztőmüvész de a vágást meg azt a két három csúszka elhúzását kb 1 perc alatt meg lehet csinálni ha nem extrázol :U Ha neked nem kellett szerencsés vagy de a jpg alakítást veszteség nélkül szerintem rajtam kívül sokan megkérdőjeleznék :)
Én is fotóztam -fotózok most is analóggal de az egy más téma ha nem te hívod elő-ha meg igen akkor az is olyan mintha RAW-ból dolgoznál :D
Ez magánvélemény :)
De nem véletlen hogy a jobb kompaktoknál alap elvárás a RAW(sőt már a mobiloknál is)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52681) pandur99 válasza Muerte68 (#52680) üzenetére


pandur99
aktív tag

Hál'Istennek semmi sem kötelező, mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik. Én csak a saját gyakorlatomat írtam le.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52682) Muerte68 válasza pandur99 (#52681) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez így van :) Szintén magánvélemény :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52683) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!

Digitális fényképezőgépet akarunk venni, és itt szeretnék segítséget kérni. Gyakran látogatom a PH-t, részben az itteniek tapasztalatára hagyatkozva pár dologban.
- családi képek készítésére lenne használva
- párom és én fényképezne vele
- van családtag, aki több, mint 10 éve foglalkozik fotózással, utánaolvas, költ rá, gyakorolja, Nikon fronton mozog

Vele beszélgettem a dologról hétvégén. Nem meggyőzőtt, csak segített rávilágítani arra, h a tükörreflexes világ nem arról szól, h megveszem a legdrágábbat, amire telik, és megvan a kulcs a jó képek világába, és ezért tenni nem kell.
Igaza van, belátom a dolgot.
Olyan gépet szeretnénk venni, ami adott áron a legjobb képeket készíti el, és a leghatékonyabb segítség a fotózásban - értem ez alatt azt, h idővel akár be is avatkozhatok, de mind fizikai tulajdonságaiból kifolyólag (objektív, blende - ezekről kissé homályos ismereteim vannak), mind alapértelmezett szoftveres beállításainak köszönhetően jó munkát végezzen.
Remélem, nagyrészt érthető vagyok :)

Többféle variáció van:
- Nikon D3300, 18-55-ös objektívvel
- valószínűbb, h az "élhetőbb" verzió: Nikon P7800, Canon G16

Nem hiszem, h belefeccolnék annyi időt, energiát (mert nincs is), ami elég lenne arra, h jó "DSLR-es legyek".
Amire áldozok, azt szeretném, h évekig kiszolgálja az igényeinket.
És fontos lenne, h jó videókat is készítsen :)

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű, értelmes, észérvekkel alátámasztott hozzászólását, segítségét!

(#52684) lood55 válasza jjeahh (#52668) üzenetére


lood55
tag

Köszönöm a hozzászólásokat!

Mivel nem vagyok otthon fotózásban, így számomra ezeket a cserélhető objektíves gépeket is valamiféle "misztikum" övezi (úgy értem, hogy ha már az ember ilyet vesz, akkor komolyan érteni kéne hozzá, én pedig még csak tanulni szeretnék). :)
Érdekelnek ezek a cserélhető objektíves gépek, de lehet, hogy első körben utána kéne olvasnom a különböző objektíveknek, mert gyakorlatilag a típusok amiket írtál teljesen ismeretlenek (mint ahogy a többi is valószínűleg). Továbbá a cserélhető objektív egy plusz pont, amire vigyázni kell a gép mellett.
Amilyen használt kombót (gép+ objektív) írtál azzal körülbelül ezt a szintet lehet hozni, mint az említett lx7-tel?
További kérdés: milyen alapvető buktatói vannak használt digitális gép vásárlásának (legyen az MILC, kompkat vagy akármi)? Mivel én laikus vagyok, egy látszólag hozzáértő simán átverne, azt pedig nem szeretném.
Sajnos a linkelt lx7 is igen borsos, inkább 100k mint 80, így egyre kevésbé találom a helyem ezen a piacon.
Amiket hardveraprón találtam ebben az árkategóriában:
SONY RX100: 80k
Olympus XZ-2: 75k

Üdv.!

(#52685) jjeahh válasza lood55 (#52684) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem cseréled az obit az elején, ugyanott vagy mint egy csúcskompaktal, csak valamivel nagyobbak ezek a gépek a hosszabb optika miatt. Szal nem kell megijedni, képzeld azt, hogy nem cserélhető és kész :D Az lx7 is jó gépecske, nem akarlak lebeszélni róla, én csak azért ajánlottam a gx1-et meg g3-at, mert olcsóbban megúsznád és akkor futná még táskára vagy állványra is, mert írtad, hogy jó lenne, ha ezek is beleférnének.
"Amilyen használt kombót (gép+ objektív) írtál azzal körülbelül ezt a szintet lehet hozni, mint az említett lx7-tel?"
Igen. Ha majd esetleg beleásod magad a fotózás rejtelmeibe és megtanulod melyik optika miért/mire jó, akkor ha fejlesztesz egy jobb objektívre még jobb képminőséget érhetsz el.
Rx100, xz-2 is jó gépecskék amúgy ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52686) _csocso_


_csocso_
senior tag

Tegnap éjfélig 80+ e. volt az LX7 az előző linken, le kellett volna csapni rá.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#52687) Muerte68 válasza lood55 (#52684) üzenetére


Muerte68
addikt

Az RX 100 jó gép de mint jjeahh-is írta nem kell félni a cserélhető oboitól sem sokszor olcsóbb mint a csúcs kompakt-és azon is van autómata mód nem is kell hozzányúlni máshoz :)
Én karácsonykor kölcsön adtam a MILC gépemet egy teljesen hozzá nem értő embernek beraktam autómata módba hozzá se mertek nyúlni máshoz :D és végig fotózták rendben az egészet-utána kérdezték menyiért lehet venni ilyet sokkal jobb volt mint a kompakt gépük előtte :)
Nem akarlak lebeszélni jó az a két gép is amit írtál én a sony-t venném :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52688) Muerte68 válasza zolikaDB (#52683) üzenetére


Muerte68
addikt

a két kompakt amit néztél 1"17-es szenzoros igen kicsi képminőségben meg se közelíti a d3200-3300-at ha kompaktot akarsz nézzél nagyobb 4/3-apsc szenzoros gépet.azok tudják azt a képminőséget.Kis szenzoros géppel nagy lesz a zajszint és bent szinte semmire se jó.A sonynak Panasonic-nak vannak ilyen gépei.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52689) Quent1n válasza zolikaDB (#52683) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hali!

Ha szeretnél vele foglalkozni a jövőben és nem úgy végezné a tükrös, hogy nagy és nehéz és inkább otthon marad akkor D3300, nem fogsz benne csalódni, jó gép. :) Ha viszont hobbi szint és szeretnéd ha mindig nálad lenne akkor kompakt de a Nikont hanyagolod ha rám hallgatsz. :) Sony RX 100 MK II, Canon G7X még ezek is simán jók, sőt! Ha pedig mégiscsak érdekel a dolog komolyabban és szánnál rá a későbbiekben is pénzt akkor ott a MILC én személy szerint azt vennék ha jobban érdekelne a fotózás mint hobbi szint és nem ragaszkodnék a könnyű hordozhatósághoz.

Ha kompakt akkor G7X én azt vettem és nem bántam meg, ár/értékbe szerintem az egyik legjobb választás ha a fotózás az elsődleges cél.

ferq68: "Kis szenzoros géppel nagy lesz a zajszint és bent szinte semmire se jó." Bocs de ez így kicsit ferdítés. Az LX7 (vagy akár az XZ-2) az 1.8-as obijával még a relative kis szenzormérettel is elég szép éjszakai vagy beltéri képeket képes lőni.

lood55:Szerintem az Olympus XZ-2 simán jó vétel lenne, használtan 75-ért teljesen rendben van. :) Az állvány meg a táska fontos dolgok lehetnek de ha rám hallgatsz inkább megveszed őket később és veszel egy jó gépet. Ha meg a cserélhető obira szavazol és később még tolnál bele pénzt (na meg nem szempont, hogy kompakt legyen) akkor ott a két Pana azokkal is jól jársz. Egy normális állvány 15 körül kezdődik még kompakt gép alá is, Manfrotto, Vanguard, Cullmann, Sirui stb. Egy jobb tok ami szintén nem árt az meg 4-5 ezertől. Tartalék akksi se árt meg egy memóriakártya ugye, ezekkel még számolni kell később. De én továbbra is azt mondom inkább vedd meg a gépet és használd ki a pénzügyi kereted, aztán majd beszerzed a cuccokat hozzá. Nekem se volt már másnap állványom, meg tokom a sajátomhoz. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52690) Muerte68 válasza Quent1n (#52689) üzenetére


Muerte68
addikt

Én a zajszintet a D3300-hoz képest és a két megnevezett gépre értettem persze hogy van fényerős objektívvel szerelt gép is de ezek nem azok voltak és az apsc-szenzor-hoz viszonyítottam.Nem akartam általánosítani.Egyébként ezekre az igényekhez tényleg egy milc lehet a megoldás :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52691) zolikaDB


zolikaDB
veterán

ferq68, Quentin: koszonom szepen!
Nos, akkor folytassuk! Mint latjatok, a fogalmakkal sem vagyok teljesen tisztaban, sőt!
Ezert kerem, h konkret tipusokat ajanljatok (latom, az LX7 is javasolt tipus pl). Az igenyeim amint latjatok nagyjabol le vannak fixalva, arban 140e fole nem mennek, ha nem muszaj (ha pl 20e HUF nem ad akkora minosegbeli ugrast, h beajuljak)
De ezek tukreben en meg mindig nem tudom, mit kellene nekem egy adott tipuson neznem, h megfeleljen a celjaimnak.
Quentin: azt mondod, h a D3300 automatan jobb, mint egy csucskompakt? Vagy akar egy MILC is? Igazabol attol tartok, h ez hobbinak fog maradni, semmikepp nem leszek profi fotos az elkovetkezo 5-8 evben, ez biztos :) Ezert szeretnem a legjobb hobbi gepet.
Ha lesz baba, azert maradjanak jo kepek az utokorra, illetve csaladi esemenyeken, nyaralason lehessen vegre elhagyni a telefont. Regesreg volt egy Canon Powershot A530-asom (10 eve), amit nagyon szerettem, es rengeteg kepet keszitettem vele. Igazabol, jobb fotos azota sem lettem, es az a gep is jo fenyben keszitette a legszebb kepeket. Ennyit rolam.
Arra kerlek titeket, h ennek tukreben némi indoklassal ajanljatok tudatlan forumozonak nehany gepet: DSLR, MILC es ami a legfontosabb, csucskompakt kategoriaban. Par videot is lőnék vele... :)
Halas lennnek erte :R

(#52692) kovisoft válasza zolikaDB (#52691) üzenetére


kovisoft
őstag

A világért sem akarnálak lebeszélni a DSLR-ről (nekem is van), de igazából az a legjobb gép, amit használsz és veled van, amikor szükség van rá. Nehogy abba a csapdába ess, hogy hiába van egy nagyon jó DSLR-ed, ha a méretei miatt nem szereted magaddal cipelni, és sosincs nálad, amikor kellene. Ebből a szempontból egy MILC jobb választás lehet, de legyél kritikus a kitobis ajánlatokkal (ez a DSLR-ekre is igaz). A legtöbb kitobi nagyon alacsony kezdő fényerőről indul (magas f-értékről, általában f/3.5). Egy kompakt esetében mindenki azonnal lebeszél egy ilyen optikáról, egy MILC esetében azt mondják, hogy majd tudod jobbra (drágábbra) cserélni. De ha mégsem akarsz még annyit pluszban rákölteni, akkor marad egy jó vázad nagy szenzorral, de gyenge objektívvel. A kompaktok/bridge-ek kétségkívüli hátránya a kisebb szenzorméret (legalábbis ebben az ársávban), cserébe találhatsz jóval fényerősebb optikával rendelkezőt.

(#52693) Márton


Márton
nagyúr

olvasok itt vissza: tényleg bruttó 170k volt az LX100? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52694) Carasc0 válasza Márton (#52693) üzenetére


Carasc0
őstag

Nekem annyiba lesz a héten... Edigital kedvezmény+Cetelemmel együtt... :R

Sőt egy picit nagyon örülök úgy mindennek mert:

- 1db Nokia 225 telefon (új)
- 1db LX100 (új)
- 1db Sandisk 32GB Extreme kártya U3 UHS-1 (új)

Szumma: ~185K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#52695) zolikaDB válasza kovisoft (#52692) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kb en is igy vagyok ezzel :)
Most mar csak az erdekelne, h mely modellek is ezek a fényerős optikaval rendelkezok? Amik, ha jol vettem ki a szavaitokbol, nem a G16-P8700 páros.

(#52696) makoss válasza Quent1n (#52689) üzenetére


makoss
addikt

Üdv!

Láttam a neten 10eFt környékén Cullmann állványokat, ezek mennyire megbízhatók?
Panasonic FZ 200 géphez kéne.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52697) Quent1n válasza zolikaDB (#52691) üzenetére


Quent1n
senior tag

A D3300 kategóriájának egyik legjobb tükrös gépe. Tényleg jó cucc, automatán is de azért az igazi erősségét manuálba mutatja meg mint ahogy az összes gép amibe van M funkció. :) Nappal ha van fény akkor egyértelműen jobb képet csinál mint egy kompakt hisz nagyobb szenzorral rendelkezik. MILC-el összevetve nincs már akkora különbség ott inkább a hozzá adott objektív minőségébe lehet különbség.

Én azért nem akartam tükröst venni mert nagy és nehéz és nem tudom bedobni a táskámba, hogy mindig velem legyen. A MILC ugyanezért esett ki, bár kisebb de még mindig nem az a méret. Ha választanom kéne egy profibb gépet akkor MILC gépet vennék, mert még mindig jobb mérettel bír mint egy tükrös, annyi, hogy az objektív kínálat némileg szűkebb. :)

Ha konkrét gépet kell ilyen ársávba ajánlani akkor én ezeket ajánlom kompaktok közül: Canon G7X, Sony RX100 MK II esetleg Fuji X30. Ha pedig tükrös akkor Nikon D3300 + 18-105mm ez is 150 körül van. MILC-be nem vagyok annyira otthon azt majd mond más. :) Nikon nem igazán akar jó csúcskompakt gépet gyártani, jelzem Canon is azt csinálja, hogy megveszi a Sony szenzort és köré rak egy gépet. Nikon inkább az 1"-es MILC-et nyomja.

makoss: Állványoknál ökölszabály, hogy legalább kétszer akkora teherbírású legyen mint maga a gép. Nekem G7X alá Vanguard ESPOD-203AP-m van és meg vagyok vele elégedve, talán egy 10cm-el lehetne magasabb de nem gáz. :) Elmentem a Digitcam-ba ott ki volt állítva sok darab, nézegettem próbálgattam őket. Ami fontos volt a kampó (hisz egy kompakt gép elég könnyű), a tüskés lábak, a tok, a masszív szerkezet, a súly, kisebb középoszlop és a panoráma fej ami nekem szimpibb volt mint a gömbfej + pisztolymarkolat. A Manfrotto Compact Advancedet is néztem de ott se tüskés láb nem volt se kampó és magasságba is kisebb volt 10cm-el. Cullmann-ok is tetszettek de nem tudom, hogy egy 10ks darab mennyire jó ki kéne próbálni, megfogni stb. , hogy mennyire érzed stabilnak. Egyébként én Cullmannt akartam de azon ment el, hogy nem volt hozzá tok amit nevetségesnek tartok egy majd 30k-s állványnál. Így maradt a Vanguard és még spóroltam is. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52698) PofaJenö válasza zolikaDB (#52691) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Ha van kedved kipróbálhatod az én Oly Stylus 1-emet , mert látom Debreceni vagy ez tényleg csúcskompakt. ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52699) makoss válasza Quent1n (#52697) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót! :R
A Vanguardból melyik?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52700) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Pofajeno: koszi, egyelore a tervezes fazisban van a dolog :)
Quentin: ugy dontottem, h kompakt lesz. Prioritas: Sony RX100 Mark II -> Canon G7X -> Panasonic LX7.
Olvasgattam par tesztet, az elso ketto pl szamomra valami gyonyoru videot keszit.
Van ezeknek a keszulekeknek valami ismert (minosegbeli) hibaja? Vannak olyan dolgok, amik kirívó vagy megjegyzendő hatranykent/másságként vannak jelen a keszulekeken? (pl nincs rajta Rec gomb v ilyesmi)
Ahogy nezem, 220 volton 3 ev gari van a Sonyra ev vegeig :)
A Sony-Canon felára a Panahoz kepest miben jon ki? Mi az, amit csak az elso ketto tud es hasznos extra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.