Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) PitLee


PitLee
őstag

Itten vala egy vidió Panasonic's EZ Zoom and I.Zoom explained on the FZ200
viszont a tesójánál FZ300-nál van egy ilyen fécsőr ami elsőre nem tűnik rossznak Post Focus

[ Szerkesztve ]

(#53952) mediumgecso válasza mediumgecso (#53923) üzenetére


mediumgecso
őstag

Sziasztok!

Most már három gép került a figyelmünk középpontjába:

- Canon Powershot G7X
- Panasonic Lumix LX100
- Sony DMC-RX100 MARK III

Fontos számunkra a gyors fókuszálás. Azt olvastam hogy a G7X ebben nem igazán erős.
Szeretnék kérni tapasztalatokat a fényképezőgépekkel kapcsolatban hogy könnyebb legyen a döntés :)

Köszönöm,
István

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#53953) jjeahh válasza mediumgecso (#53952) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lx100-ra szavazok, legjobb gyengefényes teljesítmény, villámgyors af, evf.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53954) szenesember válasza mediumgecso (#53952) üzenetére


szenesember
aktív tag

LX100! Egyértelmű. Az egyik leggyorsabb fókuszrendszer kompaktok között. Nagyobb szenzor, gyönge fényben elsőosztályú, minden téren gyors működés, multiaspect szenzor, elektronikus zár, kényelmesebb fogás/kezelés. Én is majdnem ezt választottam, csak az ára... (Asszem G7X hajlamos a meghibásodásra, de nem vagyok benne biztos. Viszont az akkuidő gyér, az biztos.)

[ Szerkesztve ]

(#53955) hito válasza mediumgecso (#53952) üzenetére


hito
nagyúr

És akkor ne feledjük a 4k videófelvételt sem ;) +1 az LX100-ra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53956) vond válasza mediumgecso (#53952) üzenetére


vond
MODERÁTOR

LX100, nem kérdés.

(#53951) PitLee: Ezt a "post focus" funkciót én is néztem már. Nem rossz, csak hát az FZ300 ára kicsit durva. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53957) hito válasza vond (#53956) üzenetére


hito
nagyúr

Ahogy én áraznám a népszerű FZ hármast:

- FZ200: 75.000Ft
- FZ300: 120.000Ft
- FZ1000: 170.000Ft

Szerintem ezek az új árak lennének reálisak. Túl van árazva mindhárom! Leginkább az FZ300.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53958) vond válasza hito (#53957) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jah, valahogy így.

Vagy mondjuk igazodhatnának a magyar fizetések a nyugat-európaiakhoz, és akkor nem lenne probléma 2-3 évente venni egy 200 körüli fotóapparátot. :) De ez már nem ide tartozik.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53959) kovisoft válasza hito (#53957) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha levesszük az áfát, akkor nagyjából ezeket az árakat is kapjuk. :D

(#53960) cidalain


cidalain
veterán

Sony -15% akció van az Edigitalnál jan. 27-30.
Minden Sony fotós cuccra érvényes.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53961) hito válasza vond (#53958) üzenetére


hito
nagyúr

Utóbbinak jobban örülnék :D

Az alapvető fényképezőgépek áfacsökkentése pedig szerintem még várat magára ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53962) sideburns válasza hito (#53961) üzenetére


sideburns
aktív tag

Vagy lehetne fix összegű támogatás, pl. félmillió forint, ha bevállalod, hogy a következő 10 évben lősz mondjuk 30ezer képet. :D

(#53963) wms válasza cidalain (#53960) üzenetére


wms
senior tag

Sajnos nem mindenre, csak a megjelölt termékekre :(( De köszi az infót! :K

(#53964) Vyndree válasza #86322688 (#53947) üzenetére


Vyndree
őstag

Ezek a linkelt gigazoomos képek össze nem vethetők egyetlen 10 évnél fiatalabb aps-c szenzoros (dslr vagy milc) gépek képeivel, de szerintem még a mobilos képekkel sem. Nekem olyan színtelen-szagtalan az egész. A képek kiértékelésére van egy külön topic, ahol a téma összefoglaló értelmezése szintén kötelező.

(#53965) cidalain válasza wms (#53963) üzenetére


cidalain
veterán

No de ahogy igy hirtelen atfutottam a listat, az osszes kompakt benne van bepeertve az rx 100 1-2-3-4, milcek is, bridgek is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53966) sideburns válasza Laby (#53944) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ezeket felejtsd el.
Vegyél egy használt Olympus E-PL5 vagy E-PL6-ot 14-42mm objektívvel, 60-ból kijön.

(#53967) #86322688 válasza Vyndree (#53964) üzenetére


#86322688
törölt tag

Szerintem meg egy elfogult DSLR fan vagy .

Én nem vetek meg semmiféle technikát, nem is érdekel milyen géppel készült ha ránézek, mivel ha megfelelő,akkor tök mindegy mivel készült.

Amiket csatoltam, az autóból készültek, ráadásul még el is volt állítva a szín, ha egyáltalán kimondottan azokra a képekre gondolsz, nem versenyre készültek ;-)

Már csak azért sem tartom a véleményed egyáltalán mérvadónak, mivel volt korábban is a DSLR mellett Bridge gépem és most is van.

A DSLR gépet önmagában a szenzor teszi azzá ami, ezen kívűl minden az optikán múlik, így teljesen értelmetlen hasonlítani, én is próbáltam, számtalanszor.

Soha nem fog egy DSLR szép képet készíteni egy jó obi nélkül, ha már az FZ200-at említjük, f2.8, itt kezdődik a dolog, próbálgattam néhány objektívet, egyedül az f1.8-as fix érte el képminőségben.
Megjegyzem nem volt jobb objektívem, nem is lesz, ha az nem jó, akkor semmi sem.

Nem is értem miről beszélsz, a zaj kevesebb,oké, de egy belépőszintű DSLR-nél még az sem túl kirívó.

A másik lehetőség, azon kívűl ,hogy nem látsz, az, hogy profi vagy ;-)... tényleg nagy tapasztalatod van, és sok éve megszállottan fotózól, ebben az esetben megértelek.

Az a tapasztalat, és ez egyben a fotósok csapdája is, hogy ha megteheti, egyre jobb objektíveket vásárol, és a szeme is azokhoz igazodik, na már most ha valaki állandóan nagy fényerejű, kiváló minőségű objektívekkel készült képeket nézeget, annak egy idő után rááll a szeme, minden mást lehurrog.

Ebben az esetben teljesen értelek, sajnálom, hogy ilyen irányban romlott a szemed ;-)

(#53968) szenesember válasza #86322688 (#53967) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nem lehetne ezt off-ban? 40 hsz óta ezen vitatkoztok. Ez senkinek sem segít gépválasztásban...

(#53969) #86322688 válasza szenesember (#53968) üzenetére


#86322688
törölt tag

egyetértek...

(#53970) lugomon


lugomon
tag

Sziasztok!

Sony RX 100 M3 v. Panasonic LX100? ( Most az ára ugyanaz a kettőnek)

Kereső fontos.

Köszönöm.

Omega Testamentum

(#53971) szenesember válasza lugomon (#53970) üzenetére


szenesember
aktív tag

lx100! Szinte mindenben jobb, de a fontosabb dolgokban mindenképp.
Keresője nem biztos, h. jobb képet ad, de nagyobb, és könnyebb használni, mint azt a kihuzigálós megoldást a sony-n.

(#53972) net91 válasza lugomon (#53970) üzenetére


net91
senior tag

Nem semmi, Te hetente cseréled a gépedet. Minden jó típust ki akarsz próbálni? :)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#53973) lugomon válasza szenesember (#53971) üzenetére


lugomon
tag

Köszi. ( bár a chip.de, ami nem lefizetett , tesztje alapján a Sony képminősége 100% (!!!), az LX100-é 91%...pedig a szenzora nagyobb...)

net91: igen! :) :) :)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53974) szenesember válasza lugomon (#53973) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nem csak a Jpeg-et kell nézni, és nem csak jó fényben... Legalább 1 FÉ előnye van az lx100-nak, nagyobb a dinamikatartománya, a színmélysége, és az a "csak" 12mpx kb mindenre elég, hacsak nem plakátot akarsz nyomtatni, bár arra is elég akár 8mpx is.(Tudom, hasznos a sok megapixel, ha kevés a zoom... vágás, meg ilyenek...). +jobb az objektíve is, szebb a háttérelmosás, a multiaspect módot is nagyon kreatívan ki lehet használni, és még lehetne sorolni az LX100 előnyeit...
De én kérek elnézést, mert nem kérdeztem, milyen felhasználási célokra kellene a gép? (Nem tudhatom, hátha szükség van a 20mpx-re :) )

[ Szerkesztve ]

(#53975) lugomon válasza szenesember (#53974) üzenetére


lugomon
tag

Csak általános célokra használnám. De a lehető legjobb képminőséget szeretném kihozni. ( jelenleg LX7, és FX200 gépem van. LX7 mellé kereső is van. Valszeg a az utóbbit áldoznám be.)

Említetted a 20 mpx-t. Ennek kizárólag " plakát" nagyítás előnye lenne?

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53976) szenesember válasza lugomon (#53975) üzenetére


szenesember
aktív tag

E két típus után tökéletesnek fogod érezni az LX100-at:) Ne érts félre, nem vagyok márkafan, Fuji gépem van, és az RX100 III is jó gép, de inkább egy árkategóriával lejjebb érné meg... Esetleg, ha az LX100 mérete kizáró ok, akkor tudnám ajánlani a Sony-t. (Bár szvsz az LX100 sem olyan nagy, ma pl kabát belső zsebében elfért a Fujifilm x30, ami nagyobb az LX100-nál :DDD )

szerk. Jpeg-ben fotózol, vagy RAW-ban? Mert az LX100 Jpeg motorja nem valami izmos... bár a sony-é sem. Ha jó Jpeg motor kell, akkor pl Fujifilm X-E2...

[ Szerkesztve ]

(#53977) Vyndree válasza net91 (#53972) üzenetére


Vyndree
őstag

Mit vagy ezen meglepődve, a nickjét is naponta cserélte. :)

(#53978) PitLee válasza lugomon (#53973) üzenetére


PitLee
őstag

Én itt is szoktam hasonlítgatni igaz műtermi, de részletességet és iso zajt kuksolni talán jó, persze rengeteg egyéb tényező van még a fényképezőgépeknél ami lényeges.

(#53979) lugomon válasza szenesember (#53976) üzenetére


lugomon
tag

Köszönöm segítségedet. ( Fuji, igaz, hogy bridge gép volt, de nagy csalódás. Ezért a márkával szakítottam.)

Omega Testamentum

(#53980) lugomon válasza szenesember (#53976) üzenetére


lugomon
tag

Jpeg-ben fotózom. Mit értesz azon, hogy az LX100 nem izmos ezen a téren????

(Egyébként mind a kettő gépem piacra került. De nem mindenáron).

Omega Testamentum

(#53981) szenesember válasza lugomon (#53980) üzenetére


szenesember
aktív tag

Gyönge a Jpeg motorja, tehát a gép saját képfeldolgozása nem hozza ki a maximumot a szenzorból. Nem lehet kikapcsolni teljesen a zajszűrést, ezáltal ISO 6400-as érzékenységtől erős a részletvesztés, tompábbak a színek, és a kontrasztja is lecsökken, még, ha -5 -re, azaz legalacsonyabbra is állítod a zajszűrést. + az LX100 natív érzékenységi tartománya ISO 200-tól indul, ezért Jpeg-ben ISO 100-ra állítva csökken a dinamikatartomány, hamarabb kiégnek a részletek. De nem jobb a helyzet az RX100-nál sem, a kisebb szenzor/rosszabb jel-zaj viszony miatt. Ezért érdemesebb RAW-ban fotózni, még, ha nincs is ideje az embernek az utófeldolgozásra. Lightroom-ban pl megadsz egy alapbeállítást a fontosabb dolgokra, és már eleve azzal töltődnek be az importált fotók, aztán egyszerre kimented őket, és még így is sokkal jobb eredményeket fogsz elérni vele, mit bármelyik Jpeg-el. + ott lesz a lehetőség arra, h. ha van egy nagyon jól sikerült fotód, kihozhatod belőle a maximumot (Dinamika, színek, fehéregyensúly, zajszűrés, élesítés, stb,stb.)

Szerk. Előzőre:
Sajnálom a csalódásod a Fuji márkában, de egy gép alapján kár elítélni egy márkát. ;) Én nem csalódtam a választásomban :)

[ Szerkesztve ]

(#53982) lugomon válasza szenesember (#53981) üzenetére


lugomon
tag

Köszönöm kimerítő válaszodat...nem kevéssé elbizonytalanìtottál...

Omega Testamentum

(#53983) szenesember válasza lugomon (#53982) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nem ez volt a szándékom, segíteni szeretnék. Nem kell félreérteni az előzőekben leírtakat, a mostani 2 gépednél lényegesen jobb lesz bármelyik a 2 közül, még Jpeg-ben is. Ezzel csupán annyit szerettem volna mondani, h. a gépek Jpeg teljesítménye változó, és konkrétan az LX100, és az RX100 kicsit gyöngébben teljesít ebből a szempontból. Nem kell olyan nagy különbségekre gondolni e téren, általában Jpeg mindig gyöngébb minőséget jelent (kivétel Fuji MILC-ek).

(#53984) lugomon válasza szenesember (#53983) üzenetére


lugomon
tag

:R

Omega Testamentum

(#53985) realist


realist
őstag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlását tervezzük. Nagyon régóta nem használunk fényképezőt, de gyermekünk születése óta igencsak megnőtt az igény a minőségi fénykép és a videókészítésre. :)

Általános használatra kellene, igényes családi/természet fotó és gyakori videó készítés.

Fontos, hogy jóval jobb minőségű képet és videót készítsen, mint egy átlagos telefon (esetemben honor 7), ahogy utána olvastam az 50-60e körüli kategória így nagyjából ki is zárható.

Lényeges még a kompakt méret és mivel hosszú távra tervezem a használatát a megbízhatóság, szervizháttér és a garancia.
A gépet többen használnánk, ezért automata beállítások mellett is készítsen jó képeket.

Árban szeretnék max 100e forint környékén maradni.

Ezeket a gépeket néztem:
panasonic lumix dmc-lx7
sony dsc rx100 (igaz ez árban elsősorban használtan férne bele)
panasonic dmc-tz61
sony hx60v

Mi a véleményetek ezekről a gépekről, melyik érné meg; esetleg mást javasolnátok?

Kösz a segítséget előre is!:)

(#53986) szenesember válasza realist (#53985) üzenetére


szenesember
aktív tag

Panasonic LX7 jó választás, megbízhatóságról, szervizháttérről nem sokat tudok.

(#53987) cidalain válasza realist (#53985) üzenetére


cidalain
veterán

Lx7 tipust vettunk ugyanilyen hasznalatra.
Jol konfiguralhato feheregyensuly igy este lampafenynel sem lesz narancssarga a baba feje. Meg nagyon fenyeros, igy este is lahat vaku nelkul rovid zaridovel fotozni a gyerkocot, igy nem gond, hogy nem all meg egy helyben 2 masodpercre :)
Tegnap belopoztam a szobajaba alvaskor, es ami az ajton beszurudott feny, amellett fotoztam le ahogy "kitekeredett" pozban alszik.
Nekunk bevalt ez a gep, elerheto aron.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53988) realist válasza cidalain (#53987) üzenetére


realist
őstag

Az lx7 és az rx100 között vacillálok.

LX7 mellett szól, hogy fényerősebb és a jobb ár.

RX100 ahogy látom kicsit jobb video (és képminőségben), kompaktabb méret, viszont drágább valamennyivel.

Nehéz döntés... :U

(#53989) hito válasza realist (#53988) üzenetére


hito
nagyúr

Nem gondolnám, hogy az RX100 jobb lenne videóban. Szerintem ha csak a videó miatt választanád az RX100-at, akkor nyugodtan veheted az LX7-et is, mert egy szinten vannak videóban. Az RX100-nak jóval nagyobb felbontású a szenzora és a zajban jobb magas iso-n azonos rekesz mellett. Inkább ezek szólnak az RX100 mellett, semmint a videó.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53990) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Sziasztok!

A panasonic fz200 beállításaiban van olyan rész amivel könnyen, gyorsan lehet olyan képet lőni ami a lehető legjobb?
Utazásra kéne, és úgy ha valami olyat fényképeznék amit gyorsan kell.

(#53991) cidalain válasza bluobluo75 (#53990) üzenetére


cidalain
veterán

iA nincs a tekerotarcsan? (=intelligent auto mode)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53992) bluobluo75 válasza cidalain (#53991) üzenetére


bluobluo75
őstag

Van, igen, de ez mennyire hatásos?
azaz sokkal rosszabb mint ha más beállítást használnák ami témákhoz egyedi?

(#53993) Bici válasza bluobluo75 (#53992) üzenetére


Bici
félisten

Saját tapasztalatom szerint (fz38 alapján) az iA mód nagyon jól eltalálja a kellö üzemmódot, és beállításokat.
Az fz38 esetén voltak hibái, pl. ha közel volt egy tárgy, akkor mindenáron arra fókuszált, hiába volt csak egy kis része a képnek (pl. egy oszlop).
Ablakon és kerítésen kerrsztül sem lehetett vele fotózni, mert makroba kapcsolt, és ráélesített a kerítésre, vagy az ablakon lévö koszra.
Az fz200 újabb, talán még okosabb az iA módja. Utazás elött kísérletezz vele, mert ha ismered a hibáit, akkor nem fog cserben hagyni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53994) bluobluo75 válasza Bici (#53993) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi az infókat! :R

Olyan kellene még, (fz200 tulajoktól) hogy egyedi, egyénre szabva:
1 nappali beállítások,
2 éjszakai és
3 videóbeállítások.
ami persze a legjobban beváltak, az a beállítás, és amit rendszeresen használnak e 3 témánál.
Tudom mit akartok mondani, mért nem nézem, olvasom a kezelési útmutatót, azért nem mer tű a szénakazalban :B

(#53995) mauimagic válasza bluobluo75 (#53994) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Milc-ről van "értelme" pl Fz200-ra váltani, vagy visszalépés lenne?

Egy samsung nx3000-em van, a kitobival (16-50mm f3.5-5.6) és a "telephoto" obival (50-200mm f4.0-5.6)

Ha van elég fény, akkor szuper képeket lehet lőni, de ma pl jól "felhúzott", ez egy fedett, viszonylag jól megvilágított pályán készült kép, 16mm, f3.5 és 1/100s-nél gyorsabb záridővel nem tudtam normális képet készíteni, az 1/100 meg elég kevés.

Az fz200 elvileg egy teljes rekeszértékkel jobbat tud, de a gyakorlatban nem tudom mennyivel kevesebb fénnyel éri be...

szerk: ja igen, 400 rongyot nem szeretnék költeni a jobb fényerejű samsung obira, de papíron még annál is fényerősebb az fz 200 optikája...

[ Szerkesztve ]

(#53996) sideburns válasza mauimagic (#53995) üzenetére


sideburns
aktív tag

Miért nem emelted az ISO-t?
Az NX APS-C szenzora kb. 10-szer akkora, mint az 1/2.3" szenzor, legalább 2 fényértékkel jobb.
f2.8 és f3.5 között nincs 1 FÉ különbség sem.
Nekem ez így user errornak tűnik.
Vegyél inkább egy manuális fényerős obit pár ezer forintért.

(#53997) mauimagic válasza sideburns (#53996) üzenetére


mauimagic
aktív tag

ISO 800-on készült a kép, felette elég zajos, de kipróbálom.

A manuális régi obiknak meg most kezdtem utánaolvasni, köszi! :)

(#53998) jjeahh válasza mauimagic (#53997) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Monitorméretben szerintem iso3200 is vállalható a samuval főleg ha rawból dolgozol és zajt szűrsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53999) mediumgecso válasza mediumgecso (#53952) üzenetére


mediumgecso
őstag

Megrendeltem az LX-100-at, most már csak mem. kártyát kell vennem.
Hol érdemes venni és milyen márkát?

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#54000) vond válasza mauimagic (#53997) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha a Samu MILC-edet ISO800 felett zajosnak érzed, akkor az FZ200 ISO800-as képeitől el fogod sírni magad. Nagy a szenzorok mérete közötti különség. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Én az FZ200-at csak vészhelyzetben engedem ISO400 fölé. Nagy előny a konstans efkettőnyócas üveg, de a kicsi szenzor meg elég nagy hátrány.

(#53999) mediumgecso: Én ilyet vettem nemrég az FZ200-ba. Egy ilyen kártya már jó lesz az LX100 4K-s videójához is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.