Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) .: JuSzT :. válasza ALI_G (#40995) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mert tény, hogy ha ott vásárolsz, akkor a gyári kettőt megtoldják még egyel. De nagy piros logóval hirdetik hogy 3 év garancia

(#41002) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv,

A Canon SX220 kompakt fényképezőgépemhez szeretnék állványt venni. Eddig ezt a kettőt néztem ki:
- Hama STAR 63
- Hama STAR 61

Nekem jobban tetszik a 63-as, mert magasabb, de nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a stabilitását. Tudtok ettől jobb állványt ajánlani hasonló árkategóriában? (Max 8-9k)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#41003) Zozzer888 válasza Tottu (#41002) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem ilyenem van ( asszem a 63as) , stabil , de a feje gagyi, finoman állítani nagyon macerás. Ennyit tuti nem adnék érte...( én kaptam a géphez :) )

Volt előtte egy Cullman Alpha-m az nagyon jó kis állvány volt ( csak már másé), igaz csak 1kgt bírt es csak 110cm magas volt.

Amúgy a Hamaval is elvagyok, de az MMben szokott lenni 5 ezer körül ... Annyit talán meg is ér :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41004) tomp válasza mazsi70 (#40966) üzenetére


tomp
félisten

Ez P520. Szerintem rosszabb lett mint az 510-es. :)

(#41005) mazsi70 válasza tomp (#41004) üzenetére


mazsi70
senior tag

A Pana TZ-7 utáni sorozatban is voltak ilyen bakik . :K

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41006) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Visszaolvastam, de nagyon kusza a kép:
Szeretnék egy Kodak Z981et lecserélni valami újabbra. Lehetőleg Panasonic-ra.
60-80eFt között mit ajánlotok, ami bridge-kompakt?

Más:
Ballagási ajándéknak keresek 30-40e között gépet.
Panasonic LZ-20 vagy Canon SX150 a jobb?

Előre is köszi! :)

(#41007) .: JuSzT :. válasza SzalaiG (#41006) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Bridge Pana akkor szerintem vagy használtan FZ45, vagy kis + és akár használtan akár újonnan FZ150.

(#41008) SzalaiG válasza .: JuSzT :. (#41007) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mindenképpen újat, számlásat és olyat ami jobb a Z981nél.

(#41009) mazsi70 válasza SzalaiG (#41008) üzenetére


mazsi70
senior tag

esetleg
FZ 150

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41010) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok!

A Sony WX100-ról vagy a Samsung WB750-ről van valakinek tapasztalata?
Mielőtt a idetaláltam a fórumra e 2 gép között vaciláltam. A Sony-val kicsit elfogult vagyok, ugyanis nekem sosem volt, s másoknak meg igen, s ők valahogy mindig szebb képeket csináltak. Ezért azt gondoltam, hogyha veszek új gépet akkor az tuti Sony lesz. De Samsung volt az első gépem, s az jobb képet csinált mint az utána levő Panasonic! A gondom az volt vele, h kb 80 képet tudtam vele csinálni 1 töltésre... A Panával már 250 körül.
De aztán most, hogy elolvastam jó pár kommentet, a Canon SX240 is képbe jött.
Szóval a 3 közül melyiket ajánljátok?

Köszönöm

(#41011) Sweetraver válasza Sweetraver (#41010) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Végigolvasgattam a fórumot, s jó sokan írtatok a WB750-ről, szóval a kérdésem inkább márcsak a Sony WX100-ra vonakozik, h arról mi a vélemény? Elsősorban a fotó minőségre gondolok és hogy az akksi hány képet bír.
Fontos még h automata módban lesz használva 90%-ban, így a manuális beállítások nem fontosak.

(#41013) morgulfz


morgulfz
tag

Szép jó napot mindenkinek!

Előre is köszönöm a segítséget és remélem fogtok is tudni segíteni. Fényképezőgépet szeretnénk vásárolni és annyira amatőr és hobbi felhasználásra amilyet csak el tudtok képzelni. Nyaralás, majd a gyerekről stb.

Nézegettem gépeket, ha jól tudom Bridge típust amit olyan jól meg lehet fogni. Viszont a kezem nagysága és az elsütő gomb helyzete miatt 3 gép maradt. Nikon L810, Sony DSC-100, Fuji S4300. Nem ragaszkodom feltétlen ezekhez, mert árban olcsóbbat is el tudok képzelni, viszont kényelemre ezek voltak jók.

Szerintetek a 3 közül melyik lenne a legjobb választás?
Van-e esetleg valakinek jó állapotú használt gépe hasonló méretekkel és tulajdonságokkal esetleg garanciával.
Ha egyik gépet sem, akkor mit ajánlanátok?

Köszönöm.

(#41014) deatom


deatom
tag

sziasztok!
szerintetek melyik éri meg jobban?
Fujifilm FinePix S2800 vagy a Canon PowerShot SX150 IS
A Fuji pár ezressel drágább, mint a Canon..meg is érné azt a pluszt?

(#41015) Alex91


Alex91
félisten

Olympus XZ-1 80k HUF-ert milyen vetel? Esetleg valami mas, atlag kompaktnal jobb kepminusegu, hasnolo, vagy kedvezobb aru kompakt?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41016) gg72


gg72
veterán

Főleg családi fotózáshoz és sok videózáshoz keresnék egy jobb minőégű kompakt fényképezőt, ami viszonylag hosszú távon kiszolgálna minket (a jelenlegi Canon A710 IS gépünket is 6 éve használjuk) és használható automata módja van. 3 típusra szűkítettem a kört:

- Sony DSC-HX10V
- Sony DSC-WX200
- Canon Ixus 255 HS

Árban a HX10V tetszene a legjobban. ;) Más ötlet, javaslat?

(#41017) junior11 válasza gg72 (#41016) üzenetére


junior11
veterán

Ha fontos a minőségi 1080 50p videó, akkor Sony HX20V vagy Panasonic TZ30. A Sonynak valamivel jobb a képstabilizátora videó közben, élesebben zoomol, természetesebb színekkel operál és tisztább felvételeket készít gyengébb fényviszonyok mellett. De a TZ30 sem rossz választás.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#41018) gg72 válasza junior11 (#41017) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen. Elég sokat olvastam utána az elmúlt napokban és nekem is ez jött le nagyjából, hogy a Sony jobb lenne a Panánál. Már csak azt nem tudom, hogy nem lenne-e elég nekünk a HX10V. Videóban nagy a differencia az 1080/50p és az 1080/50i között? Zoom esetében a 16X is bőven elég, a többiben pedig nagyjából ugyanaz a HX20V és a HX10V, de árban közel 25ezer Ft a különbség...

(#41019) junior11 válasza gg72 (#41018) üzenetére


junior11
veterán

Hát van különbség, de azt már mindenki maga döntse el, hogy 1080 50i vagy 50p :).

Esetleg talán segíthet: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#41020) gg72 válasza junior11 (#41019) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a hasznos linket! :K

(#41021) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

Egyszerű kattogtatásra keresek fotómasinát, olcsóbb kis gép kell amit nem sajnál az ember.
Amit eddig kinéztem az a Canon SX150 IS vagy az SX160 IS.
Hatalmas különbséget nem látok. Megéri azt a +10k -t a 160 IS? Nagyobb felbontáson kívül nem látok hatalmas különbséget. Na meg persze 12 vs 16 zoom de a 12 is bőven sok egy kis géphez, legalábbis nekem.

Vagy ha van valami hasonló gép ilyen 30-40k -s kategóriában.
Megapixel nem érdekel. Vállalható képeket készítsen, + HD videó legyen. Full HD nem kell de nem baj ha tudja.

(#41022) .: JuSzT :. válasza Benőke (#41021) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Nem rossz gépek ezek, de szerintem nagy, zsebgépnek. Nézted már élőben?

(#41023) Benőke válasza .: JuSzT :. (#41022) üzenetére


Benőke
őstag

Persze megnéztem.
Valóban nem az ultra kis méret bajnokai. Viszont elég nagy jól megfogni.
Sok kis gépet néztem, de némelyik idegőrlően lassú mire elkattint egy képet.

Azért ha van ötleted szívesen fogadom. Nekem ezek tetszenek, na meg persze a Sony RX100 csak az már más árkategória. :D

(#41024) .: JuSzT :. válasza Benőke (#41023) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Így már más. Magamból kiindulva én dokumentálásra kisebb gépeket szeretek, de ha te már láttad, fogtad, használtad, és elégedett lennél vele, akkor azt meg tudom erősíteni hogy a képével sem lesz bajod.

(#41025) Benőke válasza .: JuSzT :. (#41024) üzenetére


Benőke
őstag

Azért ha van más ötleted szívesen fogadom. ;)

(#41026) Benőke


Benőke
őstag

Esetleg Olympus SZ-14? Valamivel kisebb is. Árban hasonló, tudásban talán jobb Full-HD.Vagy melyik az amelyik kisebb és képe nem rosszabb. Nikon kis L25-26 -ot nézegettem, de nem ájultam el tőle, mondjuk az biztos hogy olcsó :)
Azért nézegettem ezeket a nagyobbakat mert a vaku nem kattog folyamatosan ha kell ha nem, csak ha kinyitja az ember...

[ Szerkesztve ]

(#41027) peter76bp


peter76bp
senior tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene. Panasonic LZ7-est szeretnénk lecserélni valami kompakt de jobb minőségű gépre, ami elfér kis helyen és mondjuk kibír egy napot egy akksival (meg esetleg egy pótakksival). Kirándulásra, összejövetelekre, néha egy kis makrózásra és videózásra lenne használva. Nagyobbacska zoom az jó ha van, és még ha nem kerreg bele a vidófelvételbe az külön előny.

Régóta nézegetem, hogy nagyon dícsérve van a Sony H9V H10V videófelvétele, de érdekelne, hogy a fotók terén is nagyon jó-e vagy a Nikon S9300 esetleg a Canon SX240HS felveszi-e vele a versenyt képminőség terén? Illetve vaku használatával éjjel vagy anélkül kevesebb fénynél mennyire készítenek viselhető képeket ezek lakásban illetve szabadban? Esetelg mi jöhet még szóba ebben a kategóriában (akár használtan is)?

Köszönöm a válaszokat

(#41028) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok!

Problémám: Egyik kollégám vett egy Canon Eos 650D-t és hozzá egy Canon EF 50mm f/1.8 II objektívet.

Ezzel a kombóval nagyon szép beltéri képeket csinál.

Nekem egy Canon S3 IS-em van, amit szeretek, de a fenti összeállítás sokkal jobb képeket eredményez (logikus) , így én is fejlesztenék.

De: engem csak a beltéri fotózás érdekelne (születendő gyerek).

Egy nagy fényerejű objektívért+házért nem akarnák kiadni cirka 150.000 Ft-t. Van más, olcsóbb, de jobb megoldás, mint a mostani gépem? A kompakt gépek piacára gondolok.

Kösz!

(#41029) Alex91 válasza kaposznyak (#41028) üzenetére


Alex91
félisten

Olympus XZ-1 80k-ert?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41030) .: JuSzT :. válasza Alex91 (#41029) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Bizony.

3 év finom garival

(#41031) Alex91 válasza .: JuSzT :. (#41030) üzenetére


Alex91
félisten

Ez most jo vetelnek szamit? Jo 2 eves a gep...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41032) kaposznyak válasza Alex91 (#41029) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Igen, ezt már én is megtaláltam. Ennél többet már nem adnék egy kompaktért.

(#41033) Alex91 válasza kaposznyak (#41032) üzenetére


Alex91
félisten

En is ezt nezegetem most. De nem tudom, hogy egy 50-60k-s gephez kepest mennyivel jobb a kepek minosege automatan :F . Neztem tesztkepeket. Ugy lattam, hogy egy eos400d-hez tan merheto a kepminoseg. Az nekem eleg lenne. Mivel nem hobbym a fotozas, igy nekem is inkabb egy kompakt kellene.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41034) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Régebbi, eos 350-450 gépeket érdemes megvenni?

Gondolom nem avulnak el pár év alatt, amatőrnek még jók.

(#41035) .: JuSzT :. válasza Alex91 (#41031) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha valaki 60 ért megvesz egy SX 260 as canont, akkor én a helyébe hozzátenném ezt a + 20 ast.

Nekem sokat számít a fényerős optika, nagy szenzor, jó képstabi, 3év gar.

(#41036) .: JuSzT :. válasza Alex91 (#41033) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fotózz le egy normál kompakt géppel beltérben egy rohangáló gyereket vaku nélkül.

Ezzel sem lesz hibátlan a kép, de a fényerő az fényerő.

(#41037) kaposznyak válasza .: JuSzT :. (#41036) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Szóval azt mondod, normál kompaktnál sokkal jobb.

És sokkal rosszabb képet csinál, mint egy kb. 150.000 Ft-s dslr váz+ Canon EF 50mm f/1.8 II kombó?

(#41038) gg72 válasza .: JuSzT :. (#41036) üzenetére


gg72
veterán

80ezer-ért (XZ-1 árban) tudnék hozzájutni Németo.ból egy Samsung NX1000-hez, a kettőt összehasonlítva melyik jobb vétel?

(#41039) mazsi70 válasza gg72 (#41038) üzenetére


mazsi70
senior tag

Esetleg valamilyen tükrös ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41040) gg72 válasza mazsi70 (#41039) üzenetére


gg72
veterán

80ezerért?

(#41041) mazsi70 válasza gg72 (#41040) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41042) .: JuSzT :. válasza kaposznyak (#41037) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Biztosan rosszabbat csinál, de nem annyira hogy ne érje meg ennyiért. Csak annak ajánlom aki kihasználja amit tud.
Ezt a gépet nem kell lecserélni kompaktként, csak ha szeretnél valami komolyabbat. Szerintem hálás családi kisgép lehet egy ilyen.

Azért nézz meg min. 3 tesztet róla, teszt képeket.

(#41043) .: JuSzT :. válasza gg72 (#41038) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem nx1000 van. Vannak ennek is előnyei, meg hátrányai. Minden attól függ hogy mire használod. Én szeretnék fejlődni fotózás terén, ezért kezdtem MILC géppel. De pl nincs benne képstabi. Nagyobb mint egy kompakt, mindenképpen kétkezes, és táska vagy tok kell hozzá. érdemes egyből pótakksit venni, nagyjából 300 képet tud nappal, sima expókkal. Gyári OBI val a makrót, mint olyat felejtsd is el, legalább 15-20cm ahol már talál fókuszt.

Az XZ1 pedig kicsi, fényerős, képstabi. Autómata módban hasznosabb jó dokumentálás szerű családi gépnek, könnyebben tud vele apa anya gyerek akárki jó képeket csinálni, viszont van benne annyi manual rész, hogy el lehet vele kezdeni tanulgatni a fotózást.

Ha csak az autómata részét nézem, szerintem az XZ1 kezesebb, hamarabb lesz vele jó képed.

[ Szerkesztve ]

(#41044) gg72 válasza .: JuSzT :. (#41043) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, ez is hasznos volt. :K

Az az igazság, hogy kezdem elveszíteni a fonalat a gépek terén, mert ahány nap telik el, mindig újat fedezek fel, a feleségem már ki is van akadva, hogy egy hete csak a gépeket nézem a neten. :)

Mindenesetre mostanra körvanalazódott, hogy mit is szeretnénk. Mindenképpen egy olyan kamerát, ami(t):

- kompakt méretű
- könnyű kezelni és automata módban (=feleség) is jó képeket csinál
- legyen benne képstabilizátor
- (viszonylag) nagy fényerejű optika
- viszonylag gyors legyen (két kép között, akár vakuval is)
- jó videózási képesség

Eleinte a Canon SX240, Panasonic TZ31, Sony HX10V környékén nézelődtem, de tesztképeket nézegetve rá kellett jönnöm, hogy nem az igaziak, ezért inkább egy kisebb zoom-os, rosszabb videózási képességű, de szebb képű gépet szeretnénk. Így kerültek szóba ezek:

- Olympus XZ-1: ez lenne a favoritom, ha videózásban nem lenne annyira gyenge (mert sajnos az, ahogy a neten nézem a vele készült klipeket)
- Nikon Coolpix P310: úgy tűnik, hogy ez képminőségben és videózásban is OK, az ára (55ezer Ft) abszolút rendben van
- Canon IXUS 255 HS: azok alapján, amit eddig találtam róla, szintén OK, de sajnos még kevés róla az infó, ill. az ára is magasabb, mint a Nikonnak
- Samsung EX2F: szintén okés, de drága, miként a Canon Powershot S100 is.

Na, most legyek okos. :D

[ Szerkesztve ]

(#41045) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Ti melyiket választanátok? 130k mindkettő. Canon eos m 18-55mm stab vagy Olympus E-PL3 14-42mm+40-150mm objektívvel. Tesztképeket nézve a Canon szebb képet csinál és ez a videón is látszik, de a másik Oly meg 150mm objektíve miatt elgondolkodtató.

(#41046) jannuss


jannuss
tag

Sziasztok,

ballagásra szeretnék egy kompakt fényképezőgépet venni az egyik ismerősömnek. Ő ruhákat fotóz, anyagokat, textiliákat ...st. Ami fontos a RAW formátum, hiszen photoshoppolná a fotókat. Sajnos cserélhető obis gép szóba sem jöhet. A makró nem annyira fontos, nem ez a fő szempont.
Ár 40.000 Ft.
a kinézett gép: Panasonic Lumix DMC-LZ20.
Szeretném megkérdezni hogy esetleg 45eFt-ig van-e jobb gép, vagy van-e erről a panáról tapasztalás?

Előre is köszönöm a válaszokat. sziasztok!

(#41047) Zozzer888 válasza Laybee (#41045) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az eos M szerintem egy zsákutca! ( mondom ezt Canonosként)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41048) Laybee válasza Zozzer888 (#41047) üzenetére


Laybee
őstag

Miből gondolod?

(#41049) peti_s válasza jannuss (#41046) üzenetére


peti_s
addikt

Janus ballagás? :D Egyébként a RAW ebben az árkategóriában nem jellemző, meg is lepődtem h ez tudja. Attól h vki PS-t használ, nem feltétlen van előrébb a RAW-al, ha az gyenge minőségű. Másfelől nem találok teszt képeket a fényképezőtől, az pedig kéne ahhoz h el lehessen dönteni milyen a gép. Kompaktoknál amúgy ebben az árkategóriában az SX220/240//270-t szoktuk ajánlani.

(#41050) jannuss válasza peti_s (#41049) üzenetére


jannuss
tag

Diplomaosztóra:-)

Köszönöm a tippeket. Csak ragaszkodnék a RAW-hoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.