Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) vond válasza psg5 (#46000) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Fizikailag" nem nagyon (gondolom a vas tudná bőven folytatni), viszont szoftveresen annál inkább. Léteznek olyan masinák, amik 30 perc után automatikusan folytatják a felvételt, csak másik file-ban, amiket aztán összefűzhetsz. Azt nem tudom, hogy az XZ-10 tud-e ilyet.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46002) Vyndree válasza psg5 (#46000) üzenetére


Vyndree
őstag

Általában folytatják a felvételt és letöltés után össze tudod fűzni (pl VirtualDub-bal vagy Youtube-ra megy akkor ott helyben)

(#46003) tsyl válasza psg5 (#46000) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nagyon sok mostani Full HD-s videókamera is, memóriakártyától függetlenül 4gigánként vágja a felvételt azaz új file-t hoz létre.

17 éve a PH-n....

(#46004) vond válasza tsyl (#46003) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az meg a FAT32-es file-rendszer miatt van.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46005) psg5 válasza vond (#46001) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek.

Más alternatíva nem lévén, lemondva Canon-Nikon hívőségemről, pénztárcámat figyelembe véve, megyek és megvásárolom a XZ-10-et.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46006) mike710


mike710
aktív tag

ŐŐŐhm, nekem konkréten 3 órát ír a 32GB-os memóriakártyámmal de ezt nyilván még nem teszteltem ellenben ha oda van írva az már biztató szerintem.

(#46007) Joao válasza mike710 (#46006) üzenetére


Joao
tag

Az csak annyit jelent, hogy összesen 3 órányi anyag fér a kártyára, de ettől még 29 percnél megáll a felvétel.

(#46008) psg5


psg5
veterán

Még egy szempontot nem néztem! Canon G5-ösömnél baromira hasznáható volt és ki is használtam a kihajtható lcd kijelzőt. Ezt most nem is figyelgettem. Ha ez is szempont lett volna, akkor egy 60k-s kategóriájú Canonokban, Nikonokban ez megvan? Kihajtható mindegyik csak az Olympusé nem?

F.K.T.

(#46009) mike710 válasza Joao (#46007) üzenetére


mike710
aktív tag

Az bámulatos akkor :W Mondjuk minden rosszban van valami jó, ma is tanultam valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#46010) asdf_ válasza mike710 (#46009) üzenetére


asdf_
veterán

En nagyon nehezen tudok elkepelni olyan szituaciot, amikor eletbevago az egyhuzamban 30 percnel nagyobb felvetel. Koncert az egyetlen, ami eszembe jut, de ott meg egy taps vagy egy hangolas kozben tul lehet elni, ha abbol kimarad kb. 3 masodperc, amig ketszer megnyomja az ember a record gombot es megall, majd ujraindul a felvetel (mas kerdes, ha amatorkent akarnak valami tobbgepes felvetelt osszevagni, akkor ott szopo, mert ott ezzel a megallassal kiesnek a gepek a szinkronbol, ami vagasnal kesobb szopo lesz, de ezt azt hiszem nagyon kevesek gondja).

(#46011) mike710 válasza asdf_ (#46010) üzenetére


mike710
aktív tag

Szerintem felesleges így belegondolni hogy milyen helyzet az, ahol kellhet a hosszú felvételi idő mert úgy is az élet hozza és kiszámíthatatlan de ha mindenképp példát szeretnék akkor mondjuk egy ballagás meg örökítése, vagy egy szafari túra ahol autóval visznek:)

[ Szerkesztve ]

(#46012) Tin_Shield válasza psg5 (#46008) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egyik gyártónál sem nagyon van kihajtható LCD-s gép a hatvanezres kategóriában
Azért azt ne feledd a G5 egy igazi prémiumgép volt pár évvel ezelőtt. Ez a kategória most is létezik, vannak kihajtható LCD csúcsgépek, de nem ennyiért hanem inkább a 1,5-2x áron...

(#46013) vond válasza psg5 (#46008) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A legolcsóbb értelmes, kihajtható LCD-s gép az Oly XZ-2.
S nem is kerül sokkal többe, mint az XZ-10.

Ráadásként nagyobb szenzort, jobb fogást, több funkciót, és még egy csomó mindent is kapsz.

Csak az a fránya nagylátó indulhatna egy kicsit alacsonyabbról.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46014) Tin_Shield válasza mike710 (#46011) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ember nem néz végig egy egyhuzamban készült 30 perces "kibámulok szélvédőn" stílusú snittet mert százszor bealszik közben. A ballagási video, sem jó példa, egy nézhető felvétel rövid felvett epizódok összességéből áll össze, a leghosszabb dolog az 5-10 perces beszédek, már ha valaki van olyan mazopista, hogy azokat is fel akarja venni. Most így hirtelen csak egy görögkeleti esküvői szertartás jut eszembe ahová kevés lehet a 30 perc felvételi idő, de azt meg vegye fel egy profi (és ülje végig a tévé előtt akinek muszáj :) )

(#46015) vond válasza Tin_Shield (#46014) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem is max. a hosszú, többkamerás felvételek szinkronizálásánál okozhat ez gondot. Bár vágás közben azért egymáshoz lehet igazítani a snitteket. A kieső pár másodpercben meg lehet használni a többi kamera képét.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46016) Nagya21 válasza Tin_Shield (#46014) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Esküvőknél evidens a 30 percnél hosszabb felvételi idő......(anyám nagyon kiváncsi a papi beszédekre :(( ), de máshol nemnagyon tudok én sem elképzelni, hogy hova kell hosszab.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46017) vond


vond
MODERÁTOR

Hopp-hopp-hopp.

Ha nem szállnak el nagyon az árral, akkor megvan a következő gépem. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46018) Nagya21 válasza vond (#46017) üzenetére


Nagya21
addikt

Merj nagyot álmodni :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46019) mike710 válasza Nagya21 (#46016) üzenetére


mike710
aktív tag

Nem tudom, nekem igazából továbbra is az jön le, hogy vannak rá helyzetek amikor kellhet ergo nem jön jól, a korlátozás. Az meg nem indok, hogy vannak helyzetek amikor elég a 30perc.

(#46020) Nagya21 válasza mike710 (#46019) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Igen ha HELYZET van, akkor marad a Sony cx-250-es kamera :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46021) vond válasza Nagya21 (#46018) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Karácsonyi akcióban 199-ért.

Persze, aztán a bilibe ér a kezem. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46022) Tin_Shield válasza mike710 (#46019) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az ilyen hosszú felvételekhez videókamera való. Nem csak a 30 perces korlát miatt, a fényképezőgép kialakítása olyan hogy a rövid idejű használatra alkalmasabb. A videókamera kialakítása és fogása pedig a hosszabb munkákhoz. Próbálj meg tízpercekig a fényképezőgéphez idomuló "kifacsart" kéztartással folyamatosan videózni...

[ Szerkesztve ]

(#46023) Lala6 válasza vond (#46017) üzenetére


Lala6
őstag

900USD, az nálunk valószínű 900USD + áfa lesz ~ 250-260e Ft.
Én mindenesetre most rendeltem egy FZ200-at. Hosszú vacakolás után úgy láttam jobbnak, ha nem mondok le a megszokott nagy zoom-ról.

(#46024) asdf_ válasza Lala6 (#46023) üzenetére


asdf_
veterán

A 900 USD az jellemzoen 900 EUR szokott lenni, es szerencses esetben nem kell ehhez meg hozzaadni egy kicsit :/ Ha mar tippeldet jatszunk, en 285-ot mondok :D

(#46025) psg5 válasza vond (#46013) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!
"S nem is kerül sokkal többe, mint az XZ-10." :) Nos azért a 25k differencia, azért differencia :)
(#46012) Tin_Shield-nek is!

Most már eldőlt.

XZ-2 már túl megy a határon jóval, marad az XZ-10. Kivéve ha valahol 65 körül elérhető lenne az XZ-2.

Már csupán a kérdés, hogy hol. Euronicsben jövő hét végére vagy későbbre tudnák, de hogy már eldőlt, nem várnék addig:)
Vannak ők, ahogy hallom megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46026) fireman123 válasza psg5 (#45994) üzenetére


fireman123
őstag

Elsőnél rendeltem 1-2 hónapja, 3 év garit adtak az xz10-hez....

(#46027) psg5 válasza fireman123 (#46026) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#46028) vond válasza psg5 (#46025) üzenetére


vond
MODERÁTOR

-1 év garival 78-ért kapható. Vagy szokták itt ajánlani a kollégák, hogy néha lehet találni fórumozókat Olympus kuponnal, akikkel alkalomadtán akár meg is lehet egyezni egy kis "mindenkinek jó" megoldással, s akkor mintaboltból is elhozható ennyiért, vagy akár kevesebbért is az XZ-2.

De ha 65k a max., akkor tényleg nincs más, hajrá az XZ-10-ért. fireman123-hoz hasonlóan én is a mintabolt vettem sógoroméknak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46029) psg5 válasza fireman123 (#46026) üzenetére


psg5
veterán

(#46028) vond nek és neked is köszi!

Ha megtudjátok nézni a jótállási jegyben, megtennétek, hogy mire vonatkozik a 3 év "garancia"? 1 év oké, hogy a kötelező jótállás,de mit kötnek ki a másik 2 évben, mire vállalnak jótállást?

Most jeleztek vissza az Olymposmintaboltból, hogy 1-2 hét mire megérkezik a gép... :O

Hol lehet még megbízható helyről vásárolni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46030) tsyl válasza psg5 (#46029) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én innen vettem az Xz-2-t. Teljesen korrektek és nagyon gyorsak voltak.

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#46031) Tin_Shield válasza psg5 (#46029) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Olympusokra két év garancia, legalábbis Európában (volt/van? akciójuk, ha regisztrálod a géped akkor kapsz 6 hónap pluszt) A harmadik év a Mintabolt saját vállalása, és teljes értékű az is.

(#46032) psg5 válasza Tin_Shield (#46031) üzenetére


psg5
veterán

Igazából a jótállási jegyben lévő kikötésekre lettem volna kíváncsi, de majd ha megjön megnézem úgyis :)

Egy év kötelező akkor is van 10k feletti fényképezőre ha nem adják, nem mondják, ezt jogszabály írja elő:
jogszabály
vagyis ha jól sejtem erre ad egy évet még a gyár és a bolt +1 et. De az önként vállalt "garanciák" jótállások sokszor fura dolgokat kötnek ki és mert Olympusom még nem volt ezért lettem volna kíváncsi, de a visszajelzésekből azt látom, hogy kevés amúgy is a hiba velük.

F.K.T.

(#46033) Tin_Shield válasza psg5 (#46032) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs kikötés, 3 év teljeskörű a garancia a Mintaboltban vásárolt cuccokra.

(#46034) psg5 válasza Tin_Shield (#46033) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! No ilyent még úgysem láttam, hogy nem kötik semmihez önként vállaltnál, ezek szerint bíznak a gépezetben.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46035) Tin_Shield válasza psg5 (#46034) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Persze úgy értve, hogy az általános kizáró okokon kívül nincs más kitétel tudtommal
idézet a honlapjukról:
"A jótállási felelősséget kizáró okok:
Helytelen szállítás, tárolás, erőszakos külső behatás, külső kábel szakadás, elemi csapás (pl.: villámcsapás, túlfeszültség) okozta rongálódás. Szakszerűtlen kezelés, poros, nedves környezetben való használat. Az Olympus hivatalos márkaszervizén kívül végzett beavatkozás, javítás, bővítés, átalakítás. Hibásan telepített, nem jogtiszta szoftver vagy vírus okozta meghibásodás. Természetes elhasználódás."

[ Szerkesztve ]

(#46036) psg5 válasza Tin_Shield (#46035) üzenetére


psg5
veterán

Most egyeztetek velük rendelés előtt, elméletileg akár jövő hétre is megjöhetne, most az utolsó e-mail alapján, de jó is lenne...

F.K.T.

(#46037) asdf_ válasza Tin_Shield (#46033) üzenetére


asdf_
veterán

Haaaaat, azert a teljeskoru voltaban en sem lennek teljesen biztos. Mert a teljeskoru azt jelentene (legalabbis az egyorru arra kovetkeztet a teljeskorubol, hogy az elso ev jogszabalyban eloirt, es a 2. es 3. evben az Olympus altal onkent vallalt kozott semmi kulonbseg nincs), hogy a 2. ev 364. napjan elromlott keszuleknel ha nem tudjak javitani vagy cserelni, akkor a vetelar visszajar, ha tudjak javitani, akkor a kicserelt alkatreszre ujraindul a jotallas, meg hasonlok. Ezekben az onkent vallalt plusz garikban (es korlatozott garikban, csak eladaskor ennek a korlatozott volta jellemzoen sosem kerul megemlitesre) ezek a legritkabb esetben szoktak igy lenni, en azt szoktam mondani, hogy inkabb arra allitsa be magat lelkileg az ember, hogy a vasarlas datumatol szamitott 3. evig ingyenes szervizt biztositanak, tehat barmi elromlik, megjavitjak, minden ezen feluli dolgot amit tapasztal, fogja fel ajandeknak.
Ha csak notebookokbol indulok ki, ott a plusz evek jellemzoen nem szoktak vonatkozni a tartozekokra (tehat tapegyseg pl.), az akksit meg -ertheto okokbol, hulye felhasznalassal hamar ki lehet nyirni- kvazi mindegyik kizarja a plusz evekbol, arra szigoruan csak a jogszabaly altal eloirt kotelezo egy ev, azon tul semmi.

[ Szerkesztve ]

(#46038) psg5


psg5
veterán

Itt is 1-3 napon belül elméletileg hoznák. Mediamarkt korrekt?

(#46037) asdf_: :K Milyen kicsi a világ (akarom mondani a prohardver) most látom, hogy a jótállásos topikban már megfordultunk együtt, üdv.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46039) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. Bocs ha ezredjére van hasonló kérdés. Szeretnék egy kompakt könnyen használható gépet a Canon SX110-em helyett. Szinte mindig csak auto modban fotózok és Canon sokszor nem nagyon találja el, fakóak élettelenek a képek.
Méret: ha mindenképp szükséges hajlandó vagyok elmenni a bridge méretig. De a kisebb jobb.
Keret: 60-70-80. Lehet használt is, angol ebayről is tudok vásárolni.
Legfontosabb: Szép képek autó módban
Nem érdekel: Millió megapixel, superHD videó (720p bőven elég), óriási zoom
Nekem is az Olympus a tuti, amit mindnekinek ajánlotok mostanság?

[ Szerkesztve ]

(#46040) Tin_Shield válasza asdf_ (#46037) üzenetére


Tin_Shield
őstag

No átfutottam egy Olympus garanciajegyet itthon. Nem találtam benne különösebb korlátozást a szokásos nem rendeltetésszerű használat, illetéktelen piszkálgatás, tűzkárvízkároszkár dolgokon kívül. Az persze írják, hogy a rendeltetésszerű használat során a természetszerűleg elhasználódó alkatrészekre nem érvényes a garancia, de ez rendben is van így. Benne van viszont a javításra átvett gépeknél a garancia meghosszabbodása a javítási idővel. Ha nem javítható vagy cserélhető az eszköz akkor az árleszállítás lehetősége vagy a szerződéstől való elállás joga. A cserélt gépnél a garanciális idő újraindulása. Ez mondjuk két éves papír, mert nem mintaboltos, úgy tudom, hogy a Mintabolt ugyanezeket feltételeket biztosítja a harmadik évben. De a legbiztosabb módja az, hogy akit érdekel az letisztázza magával a Mintabolttal.

(#46041) erzol válasza Ekkosh (#46039) üzenetére


erzol
őstag

Bizony az olympus odavágott a piacnak az xz10 leárazásával, így bestbuy kategória lett. Ha engedi a kereted és igényled a nagyobb szenzort az xz2 is befutó lehet nálad. Nézd meg őket élőben, ha teheted.

(#46042) Ekkosh válasza erzol (#46041) üzenetére


Ekkosh
tag

Visszaolvastam még pár oldalt és az LX7-et is nagyon dicséritek. Megér 50 font különbséget egy ilyenhez képest.
Emlékeztetőül nekem az autó mód képminősége a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#46043) schawo válasza Ekkosh (#46042) üzenetére


schawo
titán

190 fontért? Mint a huzat. Egy pillanatot sem érdemes rajta gondolkozni. Itthon használtan sem kapod meg ennyiért. Még úgy is olcsóbb, ha a csomagtovábbítás díját beleszámolod. Ez a nepperek kánaánja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46044) Tin_Shield válasza Ekkosh (#46039) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Eyecandy képeket, monitorról lemászós színeket leginkább két gyártó gépei tudnak különösebb bűvészkedés nélkül: a Fuji és az Olympus. Ajánlott Fuji kompakt az X10/20, az XF1, az XQ1. Olympusból jó az XZ sorozat.
Ha a visszafogottabb képi világ is bejön akkor Pana LX7
De hasonló árban találhatsz MILC kitet is pl. Olympus E-P3/PL3/PM1, esetleg E-PL5/PM2 vagy Fuji X-A1.

[ Szerkesztve ]

(#46045) Ekkosh válasza schawo (#46043) üzenetére


Ekkosh
tag

Angliában élek szóval free delivery.
Most még azért kicsit bizonytalan vagyok. Lehet hogy nekem bőven elég lenne egy szép képet csináló Olympus mindenféle tuning extra nélkül, még ha a Pana annyira jó vétel is. 120/140 fontért az Olympus is jó vételnek tűnik.

(#46046) Tin_Shield válasza Ekkosh (#46045) üzenetére


Tin_Shield
őstag

150-160 GBP körül egy XZ2 még jobb vétel (mint a kistesó) :)

A Pana amúgy jobb fényképezőgép, számítógéppel sokat ki lehet hozni belőle, de az Oly ezek egy részét minden bűvészkedés nélkül kiköpi magából

[ Szerkesztve ]

(#46047) erzol válasza Ekkosh (#46042) üzenetére


erzol
őstag

Eh ennyiért megvenném mind a kettőt, de én kütyübuzi vagyok... ☺

[ Szerkesztve ]

(#46048) fireman123 válasza Tin_Shield (#46040) üzenetére


fireman123
őstag

megnéztem az enyém garijegyét....szerintem a Mintabolt is ugyanazt a papírt adja, ebben is 2 év szerepel alapból...és erre nyomták rá egy külön Mintaboltos pecsétet, hogy 3 év garit adnak a Mintaboltban vásárolt készülékre.....

(#46049) jeni válasza fireman123 (#46048) üzenetére


jeni
félisten

a regisztráció az + fél évet ad,de e mellé nem adódik hozzá a mintaboltos garihoz.
ez annak előny aki nem a márkaboltban vette meg.

(#46050) Éne


Éne
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Abszolút analfabéta vagyok a fényképezés világában, gyakorlatilag a gombot megnyomom, majd a masina tudja mit kell csinálni ember vagyok.
De szeretnék egy gépet, amivel nyaralások alkalmával, családi/baráti összejöveteleken történteket meg tudnám örökíteni (ne adj' Isten még esetleg mozgóképen is). A Fuji S4800-as gépet néztem ki magamnak.
Számomra, analfabéta számára jó lehet ez a gép?
Egy sok éves Oly 770 sw gépet cserélnék le...
Köszönöm a segítségeket, tanácsokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.