Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) mazsi70 válasza Bellavita21 (#52399) üzenetére


mazsi70
senior tag

Egy ötlet

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52402) sideburns válasza Bellavita21 (#52399) üzenetére


sideburns
aktív tag

A Samsung Powerzoomja azt jelenti, hogy elektromos vezérlésű a zoom, pont mint a kompaktoknál. Nyomod a gombot és zoomol. Szemben a manuális, tekergetős zoommal, ami pl. a tükörreflexes gépeknél is van.
Ekvivalens 24-75mm átfogású, tehát 3-szoros zoomot tud (75/24).
Kb. 60-70 ezer forintért lehet hozzá venni teleobjektívet, ami ekvivalens 300mm-ig megy el.
Kérdés, hogy érdemes-e mindent lefotózni, ami annyira messze van.

(#52403) SunMount3r válasza SunMount3r (#52240) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Végre sikerült rájönni a problémára: a gépet csatlakoztatni és bekapcsolni, megnyitni a Drives & Devices-t, ott klikk a listázott Fényképező gép ikonjára (van ott ilyenkor egy felkiáltójel), majd a Hibaelhárítást futtatni, ami nálam újra telepítette a driver-t és azóta működik is rendesen (Explorer alól). Úgy látszik valami idő közben össze gabalyodott a driver-el, pedig csak egy notebook hűtőt és egy pendrive-ot használok azon az USB porton rendszeresen, de pl. korábban volt rajta egy Xornet egért is, nem tudom mi kavarhatott be. (Sajna csak 3 USB van a notimon és mind foglalt).

Gondoltam leírom ide, mások okulására is, ha hasonló gondba futnának.

De lenne egy kérdésem is: azt hogyan lehetne elérni, hogy a Total Commander-ben is lássam a gépet? Kipróbáltam az asztali gépemen is és ott sem látja a TC, csak az Explorer...??? :F

THX!

[ Szerkesztve ]

(#52404) PofaJenö válasza SunMount3r (#52403) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Nincs USB mód a menüben? Mert ott lehet kiválasztani.:|

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52405) Sang66 válasza sideburns (#52398) üzenetére


Sang66
csendes tag

köszi! ;)

(#52406) SunMount3r válasza PofaJenö (#52404) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Írtam is, hogy az első dolog volt amit kerestem a menüben az az USB-s, háttértár stb. beállítás, ilyen nincs az L25-ben. Kicsit furcsálom is, mert általában az ilyen kütyükön szokott lenni (a telefonomon és az mp3 lejátszómban is van). 2 fajta mód szokott lenni, az egyikkel látja a TC a másikkal csak az Explorer, de ezen a gépen úgy látszik nincs ilyen... :(

(#52407) ANOka válasza SunMount3r (#52406) üzenetére


ANOka
őstag

Te csak fájlkezelgessél (egerésszél) szorgalmasan, a TC haladóknak való! Ez annyira elavult és kényelmes, hogy inkább nem rakjuk bele a gép firmware-jébe ezt az üzemmódot! :D :DD :DDD

(#52408) berobi78 válasza SunMount3r (#52403) üzenetére


berobi78
tag

Szia, kapcsold be a TC -ben, hogy látszódjon mindig a szülő könyvtár. Vagy valami hasonló a neve, és akkor a gyökérből eggyel feljebb lépve ott lesz.

(#52409) makoss válasza Tin_Shield (#52400) üzenetére


makoss
addikt

Nem is tudtam, hogy profi fotózásra is jó az FZ200, azt hittem az már a tükörreflexesek kategóriája :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52410) ANOka válasza makoss (#52409) üzenetére


ANOka
őstag

"...tükörreflexesek kategóriája..."
Csak a szemellenzős vaskalapos fotósok esetén, akik irtóznak az újtól! (Ld.: MILC)
De lehet, hogy csak azért, mert van egy tonna objektívük hozzá és nem akarják kidobni azokat a "kincseket".

(#52411) mazsi70 válasza makoss (#52409) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52412) #86322688 válasza ANOka (#52410) üzenetére


#86322688
törölt tag

A pénz a lényeg, ha van, akkor a tükörreflexes jobb képeket készít, ha nincs, akkor meg felesleges, ennyi.;-)

(#52413) #86322688


#86322688
törölt tag

Ja és arról nem is beszélve, hogy rossz fényviszonyokkal nem tesznek fel tesztképeket, a régi fz20-am is rohadt jó képeket csinált, amíg le nem ment a nap ;-(...... a másik, hogy ha tesznek is fel képet, biztos állványról, mert a záridőt annyira le kell vinni, hogy nincs kéz ami ne mozogna be.....és itt jó a dslr.
Egyébként az Fz200 gyönyörű képeket készít, nappal nekem az fz20 is elég volt, tény, hogy nagyítani nem kellett bele az 5mp miatt....

(#52414) Bazsee71 válasza #86322688 (#52412) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mi köze a tükörnek a képminőséghez, valamint a képstabilizátorhoz?

Éjjel egy Fuji X-Trans szenzoros, cserélhető objektíves gép szerintem veri bármelyik tükröset. De pl. az Oly E-M10-es képstabija is csúnyán veri tükrös mezőnyt (ahol többnyire az objektívben van a stabilizátor). Tükörtől nem lesz jobb a képminőség, saját tapasztalatból tudom, arról váltottam.

(#52415) #86322688 válasza Bazsee71 (#52414) üzenetére


#86322688
törölt tag

A tükörtől nem lesz jobb de itt most nem milc-ről volt szó, a kis szenzorra értettem, mert sajna az fz200 is zajosodik...

(#52416) #86322688 válasza Bazsee71 (#52414) üzenetére


#86322688
törölt tag

...én is nézegettem a Milc kategóriát, de nekem az obik még drágák és kevés a használt , persze ha az embernek kevés az amit adnak hozzá....

(#52417) ANOka válasza #86322688 (#52416) üzenetére


ANOka
őstag

MILC--eken belül melyik rendszert/márkát "nézegetted"?
(Az árak tekintetében pedig minden szubjektív. Egyébként nem hiszem, hogy más rendszerekben a pro objektívekből sok és olcsó lenne a használt piacon...)

(#52418) #86322688 válasza ANOka (#52417) üzenetére


#86322688
törölt tag

Bevallom felületesen nézegettem a típusokat de egyenlőre elvagyok a dslr-el , szinte mindenféle obit rá tudok tenni, adapterekkel, így sokat lehet spórolni, de ahogy néztem már a milc-hez is vannak adapterek...

(#52419) Bazsee71 válasza #86322688 (#52418) üzenetére


Bazsee71
őstag

MILC-nél ráadásul konverterrel bármi feltehető, DSLR-nél ez nem mondható el minden típusról. Olympus és Panasonic használt piac elég jó, mind árak, mind választék tekintetében. :)

(#52420) Bellavita21


Bellavita21
csendes tag

Update: a múltkor elbizonytalanítottak a DIgicam-be, de most szerencsére más srácok voltak ott. A samsung nx 3000-et nem ajánlották, az általatok is unos untalan ismételt Pana lx7, a Sony rx 100 volt a két favorit, s ugye nekem a zoom -al van gondom ezeknél, így végül rábeszéltek a Stylus 1-re. Nem volt raktáron, jövő hétre hoznak....elég kompakt a mérete, bár a sony jobb, de ez még szerintem a cipelhető kategória. SZóval, ugye ez jó választás lesz??? bár ugye azért 60 ezerrel drágább.....

(#52421) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Panasonicnak van valahol magyarországon, pld. Borsodban szervíze?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52422) scarabaeus válasza makoss (#52421) üzenetére


scarabaeus
őstag

Annak idején, 10 éve, még személyesen vittem egy akkori gépemet a Video-parthoz (Budapest, Kalotaszeg u. 28.), most megint volt egy szervizügyem, de kihagytam volna a 130 km oda- majd visszautat, egyeztettem velük. Ők intézhetnek futárt is, aminek örültem, jött a futár, elvitte, megjavították a cuccot, visszahozta a futár. Nálam ezt nem számolták fel.

Szerk.: (Szintén Borsod)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52423) Bellavita21


Bellavita21
csendes tag

Azért amikor nézegetem a képeket a flickr-en, sokkal szebbek a pana lx 7 és a sony rx100 képei, mint a Stylus 1-é. Az olympus-é élettelek, halványak, a pana meg tényleg élettel teli, csodaszép színekkel van tele, csakúgy, mint a sony......Elbizonytalanodtam......ááááá

[ Szerkesztve ]

(#52424) Tin_Shield válasza Bellavita21 (#52420) üzenetére


Tin_Shield
őstag

60 ezerrel (inkább 50 ezerrel) drágábban a Stylus1s lesz az, a sima Stylus1 145e körül van (ahol még van, kifutott). Kifejezetten jó gép egyébként, valóban nem olcsó, de ha azt nézzük mit is tud, akkor rendben van az ár/érték arány szerintem.

(#52423) Bellavita21
A flickr képek túlnyomó többsége alaposan fel/meg van dolgozva, messzemenő következtetést semmilyen gépre sem érdemes levonni pusztán ez alapján.

[ Szerkesztve ]

(#52425) scarabaeus válasza Bellavita21 (#52423) üzenetére


scarabaeus
őstag

(A sokszor emlegetett Robin Wong képsort is láttad? OK, hogy amúgy Olympus dolgozó, de a képeket csak megcsinálta. :) )

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52426) makoss válasza scarabaeus (#52422) üzenetére


makoss
addikt

Jó de mostani érdekellne, ne legyen rá szükség, csak jó volna tudni, hogy van ilyen, ha netán esetleg gond lenne :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52427) scarabaeus válasza makoss (#52426) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az objektívemet pénteken hozta vissza a futár. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52428) makoss válasza scarabaeus (#52427) üzenetére


makoss
addikt

Mi baja volt?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52429) scarabaeus válasza makoss (#52428) üzenetére


scarabaeus
őstag

Még augusztusban történt, de csak a múlt hét előtti hét végén küldtem el.
Állok egy sziklán, Görögországban, az első kinti képeket fényképezgetem a 12-32-es objektívvel, 5 kép elkészül, raknám el a géppel, amikor tekerem, hogy összecsukódjon, nem áll meg a gyűrű, fordul tovább. :) Meglepődök, nézem, a zoomgyűrű önállósította magát, egy ragasztás engedett el, ami úgy néz ki, sorozathiba. Szerencsére még maradt a 20-as, 35-100-as és a halszem a hátralevő időre, odakint, de azért hiányzott.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52430) Nagya21 válasza #86322688 (#52416) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Dslr-es ismerősnek odaadtam a Nikon S1-es gépemet hogy fényképezzen vele esküvőn.
Nyomkodja az exponáló gombot, te ez egyáltalán müködik? kérdezi, nézem mondom ühümm most csináltál vagy 10 képet :DDD
Eléggé meglepődött a gyorsaságán :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#52431) makoss válasza scarabaeus (#52429) üzenetére


makoss
addikt

Az durva :F
Melyik típus volt ez?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52432) scarabaeus válasza makoss (#52431) üzenetére


scarabaeus
őstag

A mikro 4/3-os GM1-esemhez való 12-32-es objektív volt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52433) Bellavita21 válasza scarabaeus (#52425) üzenetére


Bellavita21
csendes tag

Hát ezek kétségbevonhatatlanul jók :-) vajon nekem is sikerül majd legalább ilyeneket készíteni?????

(#52434) ANOka válasza Bellavita21 (#52433) üzenetére


ANOka
őstag

Kitartás és gyakorlás kérdése az egész... ;)

(#52435) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Vettem egy hasznalt rx100-at, aminek aobjektive par bekapcsolasonkent nem jon ki teljesen. Szenved a szervo, pozicionalgat, de aztan feladja es a gep kiirja: turn off and on again. Gari, meg viddvissza nem jatszik, javitas erdekel, ha abban tudtok segiteni. Amit neztem, hogy a gyuruk kozott nincs kosz, nincs deformalva, nem szorul es nem nyeklik. Amikor ez a jelenseg nincs, jol mukodik. Persze ha sokat zoom-olgatok, akkor jon az ismeros uzenet. Optika csere? Elore is koszi a valaszokat! Amugy fw mar a legujabb, frissites utan nem valtozott a helyzet...

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#52436) Bazsee71 válasza kbhuinfo (#52435) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem egy régi Panasonicom játsza ugyanezt. Teljes belső tisztítás után kb. fél-1 évig jó, aztán megint kezdi. Teljes tisztítás ~10 eFt itt vidéken, de én már nem tisztíttatom, mert nem ér annyit a gép. Lehet nálad végleg megoldaná a problémát. Esetleg apró mechanikai hibára tippelnék.

(#52437) vaakuum


vaakuum
addikt

10 éves gyereknek milyen gépet javasolnátok? Táborba kellene, ahol lehet, hogy eltűnik, tehát valami olcsó de használható típus kellene, amivel azért 70-80 képet lehet csinálni.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#52438) fireman123 válasza vaakuum (#52437) üzenetére


fireman123
őstag

lánynak rózsaszín, fiúnak kék :D ....viccet félretéve ebben a kategóriában szinte tökmindegy, képminőségben nem lesz különbség köztük ...pl. [link] talán itt van a legtöbb

[ Szerkesztve ]

(#52439) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Olympus SP 620UZ-ről mik a vélemények? 4 aksival+töltő gyári hdmi kábel, tok. Családi fotók készítésére jó minőségben megfelelő? (Legyen jobb mint egy felsőbb kategóriás mobil képe) -20e körül tudnám beszerezni, használtan.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#52440) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok. Köszönöm a segítséget vásárlás ügyben. Végül apám minden előzetes beszélgetés és tanács ellenére gondolt egyet és vett egy DMC-FZ72 -t. Használható ez vmire? - mert nekem elég bazárinak néz ki.

# ANTAL Tuning #

(#52441) Agostino válasza Agostino (#52331) üzenetére


Agostino
addikt

sziasztok

ezt a kérdést kell még kicsit továbbgörgetnem. felmerült még igényként, hogy wifi-n keresztül tudjon képeket továbbadni. tehát mondjuk a gépen szereplő fotókat wifi-n keresztül le tudják vetíteni a családnak, azaz összes lehessen kötni a televízióval. valamiért nem jó a kártyaolvasó rákötése a tévére... : )

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#52442) #86322688 válasza L4D1K (#52440) üzenetére


#86322688
törölt tag

Azért a bazárinál jobb, tény, hogy az Fz200-as full zoom-on is szép képeket csinál, de azért jól el lehet ezzel is szórakozni, lassan egy csillagász távcsővel is felérnek ezek a kis gépek :

https://www.youtube.com/watch?v=RRJJe7VU8b8

(#52443) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Valaki rendelt már a 220volt.hu-tól?
Mi a véleménye?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52444) sideburns válasza makoss (#52443) üzenetére


sideburns
aktív tag

Te még mindig nem vetted meg a fényképezőgépet? :)
Megfontolt ember vagy. ;)

(#52445) makoss válasza sideburns (#52444) üzenetére


makoss
addikt

Jól körbejárom a témát :B
.. no meg várok most 1 kártyára amit már megrendeltem, mert itthon jóval kisebb van és lassabb, azt nem szeretném beletenni

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52446) mazsi70 válasza makoss (#52443) üzenetére


mazsi70
senior tag

Megbízható

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52447) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#52439) üzenetére


Zsmester89
őstag

Erre valaki?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#52448) makoss válasza mazsi70 (#52446) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
A garancia izgat inkább, ha netán nem működik a kütyü, kezelik-e a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52449) mazsi70 válasza makoss (#52448) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szerencsére garis problémám nem volt .
Edigital ,220volt ,Digitcam .Náluk szoktam vásárolni .Szvsz megbízhatók .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52450) kbhuinfo válasza mazsi70 (#52449) üzenetére


kbhuinfo
tag

Edigital kiszolgalasa, hozzaallasa a reklamaciohoz kivalo. En lepodtem meg, milyen aktivak... amugy nincs kozom hozzajuk.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.