Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) picur220 válasza Lauda (#22994) üzenetére


picur220
veterán

Ja, mondjuk így is lehet nézni a dolgot. Mondjuk ha lenne rá pénzem, tuti DSLR-t vennék, még ha tanulnom is kéne hozzá:D

(#23002) csakb válasza Lauda (#23000) üzenetére


csakb
őstag

Na ja! :)

(#23003) Lauda válasza picur220 (#23001) üzenetére


Lauda
félisten

Ha veszel egy jo kis dslr-t, az iszonyat nagy ugras kepminosegben. Nekem az elso, sajat kompakt gepem egy sony volt(tipusra mar nem emlekszem), de valami hulladek kepet keszitett, azutan lett a TZ3, majd D40 es vegul a D80. :D 2008 majusaban vettem es nagyon elegedett vagyok vele. :)

csakb :)

[ Szerkesztve ]

(#23004) PRO-peller válasza Lauda (#22990) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ez a kép is kékes. A megvilágítás avagy a fényviszonyok a hó esetében (is) változó eredményt ad. Ám azért elismerem a színek torzulását a ZX1-en a napfény/vivid kombival.

Döntően a szélek torzításában látom a különbséget. De ennek a megállapításához is inkább tesztképek kellenek, mert a leméretezés az albumban korlátoz a vizsgálatban. A minőség valószínüleg így az s95 felé dől el. Kár lenne ezt firtatni. Meg is kérik az árát sajnos. Engem is az ár hajtott inkább a vételnél, avagy a reális kompromisszum.

Időközben a biztonság kedvéért szereztem 1 csúcskompaktot: teszt 1, teszt 2. :K

(#23005) picur220 válasza Lauda (#23003) üzenetére


picur220
veterán

Az nem baj, hogy nem igazán értek a fényképezéshez, pl manuális cuccokat nem mindet vágom, hogy hogy s mint.

(#23006) Lauda válasza PRO-peller (#23004) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, az is kekes kicsit es pl. ez is, de szerintem oriasi kulonbseg van a kepek kozott, persze az arakban is, ezert is irtam, hogy nem veletlen kerul annyiba egyik gep sem. Es meg sok minden mas, amitol novekszik a gep ara es hasznalati minosege. Mint pl. fenyerosebb optika, nagyobb erzekelon kevesebb megapixel, jobb minosegu lcd es mozgokep es meg sorolhatnank. Tualajdonkeppen azt lehet mondani, hogy azt kapod, amennyit fizetsz erte. :)

A ket kep milyen geppel keszult? Exif nem mond semmit.

picur220 Az nem baj, majd beletanulsz. Nem nagy ordongosseg a dslr sem, nem kell tole felni. Annyira en sem vagom, csak amire szuksegem van. Viszont ha belevag az ember es gondolkodik fejlesztesen is, akkor mindenkeppen motoros vazat kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#23007) PRO-peller válasza Lauda (#23006) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A ZX1 video képessége elég jó ám! Ha csak ezt nézem is megérte megvenni.

A tesztképek Nikon coolpix 4300-ból származnak. Cooooooool!

(#23008) Lauda válasza PRO-peller (#23007) üzenetére


Lauda
félisten

Arra gondoltam, amit irtal, hogy a rossz tomorites miatt nagyon sok helyet foglalnak a videok. ;)

Jo kis gep lehet, 160 ezer volt 2002-ben [link] :DDD

(#23009) PRO-peller válasza Lauda (#23008) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nekem van 8 gb memoriám. Annyira nem gond ez az SD formátumban. De ha vki a sok videot szereti, az konvertáljon ám mert ráfér!

Nem tudok a képeivel betelni. És ez egy régi "vacak". Vakuval is atomzsírkirály!

(#23010) Lauda válasza PRO-peller (#23009) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, ebben igazad van, egy nagyobb memokartyaval orvosolhato. :)

Azt el is hiszem, 4 mp egy 1/1.8 meretu erzekelon. :R

(#23011) picur220 válasza Lauda (#23006) üzenetére


picur220
veterán

Hogyhogy motoros vázat?! Látod pont ennyire nem vágom a témát.:D Amúgy a nagy DSLR-esek manuális fókuszt használnak, vagy azért AF-et is?!

(#23012) Lauda válasza picur220 (#23011) üzenetére


Lauda
félisten

Azt jelenti, hogy az elessegallito motor bent van a vazban, igy olyan objektivekkel is van af, amikben nincs motor. Pl. a D40-ben nincs af motor, igy csak motoros objektivekkel lesz af-ed. :) Jo dolog a motoros vaz, olcsobban is tudod fejleszteni az objektivparkod, arrol nem is beszelve, hogy sok objektivet nem is keszitenek motoros valtozatban.

Ezt en sem tudom, ha jol emlekszem akkor makrozashoz hasznalnak inkabb manualis fokuszt.

[ Szerkesztve ]

(#23013) picur220 válasza Lauda (#23012) üzenetére


picur220
veterán

Gondoltam, hogy valami zoom vagy AF lesz a dologban.:D

(#23014) csakb válasza Lauda (#23012) üzenetére


csakb
őstag

"Ezt en sem tudom, ha jol emlekszem akkor makrozashoz hasznalnak inkabb manualis fokuszt."

Sőt, én az összes manuális objektívem manuálisan használom... :)

(#23015) picur220 válasza csakb (#23014) üzenetére


picur220
veterán

Nem bosszantó egy kicsit mindig állítgatni, pl ha gyorsan kéne elkapnod valamit, akkor nem nagyon van idő ilyesmire (szerintem).

Még egy kérdés: Mi az a PF? Sok helyen(tesztben) látom, hogy CA/PF van a képen, a CA-t már tudom, de a PF, az minek a rövidítése?!

[ Szerkesztve ]

(#23016) WD9


WD9
csendes tag

Sziasztok!

Laikusként próbáltam keresgetni max. 20k-ért kompakt gépet, teljesen átlagos felhasználásra. Ez a gép tetszett meg:

http://www.digitcam.hu/katalogus/1/8/1:318/nikon_coolpix_l22_-_ezust

A véleményeteket szeretném kérni ezzel kapcsolatban, megéri megvenni? Vagy esetleg tudtok jobbat ebben az árkategóriában 2 év garanciával?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#23017) csakb válasza picur220 (#23015) üzenetére


csakb
őstag

Ritkán fordul elő velem, hogy hirtelen akarok "lekapni" valamit. Ilyen esetekben természetesen előfordult már, hogy elbactam a fókuszt, de kis rutinnal ezt lehet minimalizálni. Inkább kevés képet készítek, de azokat igyekszem jól megkomponálni, közben bőven van idő fókuszálni is.

Mondjuk én manuális, filmes gépeken nőttem fel, szóval soha nem éreztem hátránynak a manualizálást. Inkább előnynek, mert kevés pénzből tudom építgetni az obiparkom.

A CA a chromatic aberration, vagy színi hiba rövidítése. A PF pedig a purple fringing, a színi hiba egy fajtája.

[ Szerkesztve ]

(#23018) picur220 válasza csakb (#23017) üzenetére


picur220
veterán

A CA-t eddig is ismertem, de ezek szerint a PF is hasonló hiba. Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#23019) csakb válasza picur220 (#23018) üzenetére


csakb
őstag

Igen, színezési hiba, de nem feltétlenül csak az optika sara. Az tény, hogy bizonyos objektívekkel bizonyos körülmények között markáns, és nagyon idegesítő lehet.

(#23020) evko


evko
aktív tag

Sziasztok újra.

Szóval, akkor...
Szerintetek melyik?

FUJI S2100HD
SAMSUNG WB600
SONY DSC H55

Melyik a legjobb? Esetleg kb ilyen árkategóriában van jobb?

Köszi

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#23021) sto1911


sto1911
veterán

Udv!

Max. 30k-ert keresunk minel szebb kepet keszito lehetoleg stabilizatoros, nagylatoszogu gepet. 3-4x zoomnal nagyobb nem hatrany. Koszi!

(#23022) picur220 válasza csakb (#23019) üzenetére


picur220
veterán

De ha nem az optika, akkor mi hibázik? Az érzékelő gondolom nem rak oda lila szellemképet, meg a szoftver sem.:D

(#23023) dviktor07


dviktor07
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném fényképező vásárlása miatt. Nagyon sok a lehetőségem és nem tudok dönteni.

Nem nagyon értek még a gépekhez, de szeretnék hobbi szinten fotózgatni, tehát nem egy alap gépet szeretnék, nem amit még jó pár évig tudok használni.

Olyan gépet szeretnék amivel azét videót is jó minőségben lehet felvenni, min hd, de inkább full hd, képstabilizátor legyen benne, mert nem biztos a kezem, valamit jó optikai zoom legalább 20x

Árba végülis mindegy mert ebay ről fogom rendelni. 200-300dollár között

Amiket úgy naggyából kinéztem az a
nikon koolpix p 100, vagy l110
PowerShot SX20 IS
PowerShot SX30 IS

igazábol a nikon p100 as jön be legjobban, de nem tudom melyik márkát ajánlanátok mer még ajánlottak Fujitsu gépeket is meg Pan. Lumix

Sürgős segítségeteket szeretném mielőbb kérni!

Köszönöm

(#23024) benvolio válasza dviktor07 (#23023) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem a Canon SX20 vagy Pana FZ38 vagy Fuji HS10-es között válasz. Ezekről sok mindent találni /tesztet, képeket, véleményt/.

(#23025) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nah, menetrend szerint meg is érkezett a Canon SX 130 IS :)

Nagy örömömre lengyel import igy a használati kisokos is lengyel, amiből a képeken kivül nem sok minden tudtam kihámozni.

Esetleg tudja -e valaki (mielőtt kipróbálnám -készülék felolvasztása, kicsit átfagyott szegény az úton idáig-, hogy ha nem tartom benne az elemeket, akkor elveszti-e a beállított dolgokat, (idő-dátum)?

illetve mennyi ideig kell hagyni felolvadni-szobahőmérsékleten, amig elkezdhetem használni?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23026) csakb válasza fornettisuti (#23025) üzenetére


csakb
őstag

99,999999999%, hogy van valahol benne egy kis gombelem is, és nem fogja elfelejteni a beállított időt.

A felmelegedéssel meg várj egy órát, oszt jó lesz. Persze ha most csöpög a gépen a kicsapódott pára, akkor várhatsz többet is...

Addig is kereshetsz egy nem lengyel útmutatót a neten. :)

http://software.canon-europe.com/software/0039170.asp?model=

(#23027) fornettisuti válasza csakb (#23026) üzenetére


fornettisuti
veterán

Köszönöm! :C

:R

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23028) csakb válasza dviktor07 (#23023) üzenetére


csakb
őstag

Nem olyan rossz az a P100. A C SX20-nak szerintem egy kicsit szebb a képe, viszont full HD-t csak a Nikon tud. A Canonokra tudsz szűrőket is rakni, adapterrel, és kihajtható-forgatható az LCD-jük. Az SX20 AA akkus, míg a P100 és az SX30 lítiumos. Ez is lehet előny és hátrány is.

Nüansznyiak a különbségek, és egyéni ízlés dolga, hogy melyik a jobb. Nem tudunk dönteni helyetted.

Ha teheted, nézd meg élőben is őket valami boltban, mielőtt döntenél.

(#23029) PRO-peller válasza fornettisuti (#23025) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Jöhet 1-2 tesztkép. A saját képek a legjobb tesztfotók. Kintit nappal és nagylátón alap beállítással maxi felbontáson. Egy nagy fakoronát alulról, az a tökéletes! Csak ha van hozzá kedved! A dobozát tedd a karácsonyfa alá! :D

(#23030) Lauda


Lauda
félisten

Azt szeretnem kerdezni, hogy pl. egy s95-be melyik a leggyorsabb sd kartya amit meg erdemes megvenni, hogy ne az fogja vissza a gepet? A D80-ban sandisk extreme III-as cucc van, ami 30mb/s-ot tud. Eloszor azt nezegettem a kicsibe is, abbol 9700 a 4 gigas, az ultra II 4 gigas pedig csak a fele, ami 15mb/s-ot tud. Meg fog latszani a gep mukodesi sebessegen, ha a lassabbikat veszem?

(#23031) Spiler666


Spiler666
csendes tag

Sziasztok! Mostanában nagyon sokat böngésztem mindenféle oldalakon, fórumokon, hogy milyen fényképezőgépet vegyek. A Nikon coolpix L110 -re jutottam.
De szeretném kikérni a ti véleményetek is. 50.000res árkategóriában ez a legjobb gép, vagy tudtok jobbat ajánlani? :R :))

Üdv Spiler

NÉZZETEK BE HOZZÁM! ;) OLCSÓBB MINT MÁSHOL! ELADÓ TERMÉKEIM: http://hardverapro.hu/tag/spiler666

(#23032) rumos14 válasza dviktor07 (#23023) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana FZ38, Canon SX20kb. egálban
Nikon P100 videóra jobb, képminőségre gyengébb

(#23033) rumos14 válasza Lauda (#23030) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem egy ilyen kompaktba Class 6 is elég.

(#23034) rumos14 válasza Spiler666 (#23031) üzenetére


rumos14
nagyúr

Canon SX130, Samsung WB600, mindkét gép jobb.

(#23035) Lauda válasza rumos14 (#23033) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ezek szerint az ultra II-vel lassabb lenne? :)

(#23036) rumos14 válasza Lauda (#23035) üzenetére


rumos14
nagyúr

hogy mi? azt kérdeted h az ultra ii lassítja-e. erre írtam, hogy sztmem ég a Class 6-os (mezei Kingston) sem. sorozatlövésre úgysem nagyon alkalmasak ezek a gépek a kis puffer miatt - nem a kártya sebessége lesz a szűk keresztmetszet.

(#23037) Lauda válasza rumos14 (#23036) üzenetére


Lauda
félisten

En csak innen tajekozodtam es az jott le, hogy a class 4 15mb/s, a class 6 20mb/sec, a class 10 pedig 30mb/sec. :F ;)

Akkor vegulis egy alap sd karesz is eleg neki?

[ Szerkesztve ]

(#23038) atirag


atirag
őstag

Sajnálom,hogy ilyet kérdezek,de olvasgatva a forumot eléggé összezavarodtam,hogy milyen gépet vegyek.Már azon voltam,hogy megveszem a lumix fs10-est.De aztán olvastam rola néhány rosszat és utána a sony w350-est néztem ki,de arról is jöttek rossz vélemények.És általánosságban a canonokat sokszor még olcsóbban is jobbnak tartják.
Tudna mondani nekem valaki olyan 35000-ig valami jó gépet.Amiben van optikai képstabilizátor.Faternak lenne karácsonyra,de nem akarok nagyon mellényúlni.
Köszönöm a segitséget.

[ Szerkesztve ]

(#23039) csakb válasza atirag (#23038) üzenetére


csakb
őstag

Canon A3100 IS, ha elég a 35 mm ekvivalens nagylátó. A 35 k-s keretbe így még egy memóriakártya is belefér. Esetleg még egy olcsó tok is.

Ha szélesebb nagylátó kell, akkor nem tudom.

Nem vagyok fan, de ebben az alsó szegmensben a Kanyonok a legjobbak ár/értékben.

[ Szerkesztve ]

(#23040) picur220 válasza atirag (#23038) üzenetére


picur220
veterán

Canon A3100 IS. Esetleg Nikon S5100, ha még belefér, 36-37k körül van, 5x zoom, 28-as nagylátó (asszem).

[ Szerkesztve ]

(#23041) csakb válasza picur220 (#23040) üzenetére


csakb
őstag

Asszem, lassan kérhetnénk jutalékot is a Kenontól... ;]

(#23042) picur220 válasza csakb (#23041) üzenetére


picur220
veterán

Látnád mennyi iponos ajánlatot írok a Milyen gépet topikba, ott is lehetne kérni 1-2 dolgot 1-2 cégtől:DDD

(#23043) csakb


csakb
őstag

Uh, most látom, hogy a Rollei után a Praktica nevet is felvásárolták a kínaiak, és elkezdték fröccsönteni a patinás nevekkel címkézett óccó kamerákat. :'(

(#23044) atirag válasza picur220 (#23040) üzenetére


atirag
őstag

Inkább a nikont mondanád?És amiket írtam azok rosszabbak ennél.Nem okoskodni akarok félre ne értsd mert a nikon belefér még.Csak a miértjét hátha megértem:)
Köszönöm a segitséget mindenkitől.

(#23045) csakb válasza atirag (#23044) üzenetére


csakb
őstag

Ebben a kategóriában kb. ez a két modell nyújtja a legjobb képminőséget. A Nikon előnye a szélesebb nagylátószög, a Canoné mondjuk a módválasztó tárcsa (kevesebbet kell a menüben buzerálni). De ízlés kérdése.

Tessék, itt van egy-egy review a két kameráról. Vannak tesztfotók, és a Main Rivals menüpontban fel vannak sorolva hasonló kategóriájú gépek:

Canon A3100

Nikon S5100

(#23046) atirag válasza csakb (#23045) üzenetére


atirag
őstag

Köszi.Valóban egyszerübb a módválasztó tárcsa de a nagyobb látószög az sokat jelent.Pedig nem fater nem fog örülni,hogy a menüben kell kapcsolgatnia a módokat.

(#23047) picur220 válasza atirag (#23046) üzenetére


picur220
veterán

Annyira vágja a fotózást, hogy gyakran váltogatja a módokat? Én a Canonomon (A520, 4MP, de még mindig áldom a képminőségét, a mostaniak elbújhatnak mellette) vagy auton fotóztam, vagy full manuális, és akkor meg lehetett adni blendét, záridőt, isot, stb. Bár akkor még nem voltam annyira profi (most se vagyok az), hogy jobb képet csináljak manuálisan, mint auton, néha be kellett látnom, hogy a gép az okosabb:DDD

(#23048) atirag válasza picur220 (#23047) üzenetére


atirag
őstag

Hát semennyire sem profi fotós:)Jó lesz neki a nikon.Ha sikerül venni még holnap.

(#23049) csakb válasza picur220 (#23022) üzenetére


csakb
őstag

Egyesek megpróbálják belekeverni a képbe a szenzor előtti mikrolencséket (mert ezek végülis nem apokromátok, szóval elvileg lehet hatásuk a színi hibára), valamint azt, hogy CCD-knél a túlcsordulás növelheti a PF hatását. Ez CMOS-nál nem játszik, de amúgy a fényképezőkbe gyártott CCD-knél is elég jó az antiblooming. Szerintem mindkettő felesleges kavarás. Pl. az olcsó Tamron tele-zoomok minden gépvázon látványosan PF-eznek kontrasztos részleteknél, míg az ugyanabba a kategóriába tartozó apo Sigmák kevésbé.

(#23050) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok!

Melyik a jobb a kettő közül?
- Pana Lumix FS11
- Pana Lumix ZX1

Amúgy nem túl irreálisan alacsony ár egy ZX1-ért 35k használtan?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.