Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) asdf_


asdf_
veterán

Aprorol LX7 igy lesz 24mm-e, 1.4-tol indul, es nem 1/2.33".

Szerk: Ja, sztorno, mintha 3 db. kellene.

[ Szerkesztve ]

(#55002) kovaripeti válasza wms (#54990) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Koszonom!

(#55003) sideburns válasza asdf_ (#55001) üzenetére


sideburns
aktív tag

Meg számlára kell nekik.

Egyébként elvileg még idén megérkezik az erre a célra tökéletes kompakt, a Nikon DL18-50.
18mm nagylátószög, f1.8-2.8 fényerő, 1"-típusú szenzor.
Egyedül a 300ezres árát tudnám felhozni hátránynak. :DDD

(#55004) Tin válasza sideburns (#55003) üzenetére


Tin
veterán

na, ekv 18mm indulás az tényleg szuper, csak hát ez meg annyi, amennyiből inkább egy milc és az obik. jobban eladható, cserélhető, és még a szenzora is nagyobb.

(#55005) kovaripeti válasza kovaripeti (#55002) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ja még valami! Tudom nem sok pénz, de 50-60.000 körül tudtok ajánlani fényképezőt, ami még elfogadható képet csinál?

(#55006) Tin válasza kovaripeti (#55005) üzenetére


Tin
veterán

(#55007) Bee75 válasza #00647680 (#54984) üzenetére


Bee75
csendes tag

Köszi :)

(#55008) kovaripeti válasza Tin (#55006) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ez tényleg jó (lenne nekem). Mivel nem nekem kell, esetleg van más lehetőség is max 60.000 körül?? Amit szeretne : Kihajtható LCD

(#55009) Tin válasza kovaripeti (#55008) üzenetére


Tin
veterán

abban majd a többiek fognak segíteni. szerintem 50 körül nem érdemes kompaktot venni, vagy akkor használtban egy drágábbat, vagy persze valami jó akcióban. amúgy a sony kijelzője is kihajtható, felfelé.

(#55010) kovaripeti válasza Tin (#55009) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

És a Samsung NX mini? Érdemes venni?

(#55011) wms válasza kovaripeti (#55010) üzenetére


wms
senior tag

Jó kis gép, de mivel a Samsung kivonult, így halott rendszer. :((

(#55012) kovaripeti válasza wms (#55011) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Az mit jelent? Nincs alkatrész utánpótlása?

(#55013) wms válasza kovaripeti (#55012) üzenetére


wms
senior tag

Többek között azt is. Addig ér valamit, amíg van garancia a géphez. Utána, ha elromlik valami lehet, hogy mehet a kukába. :(((

(#55014) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudnátok ajánlani vízálló fényképezőgépet?

Nyaralásra kellene, egyszeri alkalomra venném, utána el is adnám.

Minél olcsóbb legyen, az a lényeg.

A telefonomat félek elvinni egy szigettúrára, ahol fürdőzés is lesz.
Amúgy bőven jó lenne a teló a nyaralásra, csak a szigettúrára miatt nem.

(#55015) Vyndree válasza rayoliviero (#55014) üzenetére


Vyndree
őstag

Vízálló telefon esetleg mint lehetséges megoldás?
pl. link link
Használtan Z2 aqua 30 ezer körül, olcsó megoldás lehet, kompakt gép szintjét hozza, hazajössz nyaralásból és eladod ha nem tetszik. Samsung S5 szintje kábé videóban. ilyesmi felvételt készít vízben: link
Z3 pedig 55-60 ezertől, ez kicsit komolyabb.

[ Szerkesztve ]

(#55016) rayoliviero válasza Vyndree (#55015) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én 15, max 20 ezret szánok rá. Használt is jöhet.

A telefon jobb képet csinál egy fényképezőtől? :F Ezt nem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#55017) Vyndree válasza rayoliviero (#55016) üzenetére


Vyndree
őstag

15-20 körül nem fogsz találni elfogadható vízálló fényképezőt még használtan se.

Ez a Lumia is elérhető áron van már, nem a 41 Megapixel a lényeg, hanem hogy milyen szép képeket készít, messze a 40eFt-os kompaktok felett teljesít, csak sajna Windows-os. Viszont nem vízálló, bár olyan tokot lehet hozzá venni/rendelni.
A linkel alul a keresőbe írj be kulcsszavakat, pl. night vagy flower nekem nagyon tetszenek a képei.

(#55018) rayoliviero válasza Vyndree (#55017) üzenetére


rayoliviero
veterán

Áhh mi nem csinálunk ilyen profi képeket, én fényképezni se tudok. :DDD Soha nem állítok semmit fényképezéskor, nem is érdekel, auton van minden.

Ennyi erővel amúgy vehetnék vízálló tokot a Nexus 6P-hez vagy iPhone 6-hoz is, mert ez a két telefonunk van. Mindkettő nekem bőven jó képet csinál.

De mivel egy folyóban fogunk gyalogolni (Acheron folyó, Görögország), plusz még megyünk egy szigettúrára is, ezért félek venni vízálló tokot is, mert ha beleejtem a folyóba, akkor annak annyi, meg sem találom, még ha túl is élné a teló a tokban. De ha nem lesz más választás, kénytelen leszek megkozkáztatni.

Vaterán van egy eladó, árul többféle vízálló gépet, 14-től 18 ezerig, ha azt beleejteném a folyóba, azt még meg tudnám emészteni. főleg a 14 ezrest. Ezért akarnék leginkább ilyen olcsó gépet venni.
Nikon S32, S33 a gépek nevei: [link]

De ha azt mondod, hogy teljesen használhatatlan egy ilyen S32 vagy S33, akkor elvetem az ötletet. Mert annak sincs értelme, hogy használhatatlan vackot vegyek.

Ami még szóba jött, az az akciókamera: SJCAM SJ4000. De arra azt írták, hogy fényképezésre alkalmatlan. Nekünk pedig leginkább fényképezésre kellene, esetleg minimális videó.

[ Szerkesztve ]

(#55020) Vyndree válasza rayoliviero (#55018) üzenetére


Vyndree
őstag

Érdemes a vele készült képeket megnézni, főleg olyan területen ahol használva lesz. Engem a flickr-en a képek nem győztek meg és a videója se acélos, de ha ennyiért ez neked megfelel, akkor egy próbát megér.
Érdemes az utazás előtt kipróbálni, ha kézhezvételkor, vagy kipróbálás után csalódás még tudj lépni ez ügyben. Ennyi pénzért ilyet kapni márkától függetlenül. A Nikon név a kompaktok ezen kategóriájában nem képvisel magas színvonalat, sőt, egyáltalán nem számít jónak.

(#55021) rayoliviero válasza Vyndree (#55020) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem sem tetszik annyira, az összes képet átnézve, pedig én nem értek hozzá, de ezt látom így is. :(

Ettől lehet még az SJCAM SJ 4000 akciókamera is jobb fényképet készítene? Neten nézegetve, nekem úgy tűnik és 19 000 Ft újonnan az Eustocknál.

(#55022) Vyndree válasza rayoliviero (#55021) üzenetére


Vyndree
őstag

Ezzel az akciókamerával lehet jobban jársz. Szinte bárhova rögzítheted, (sisakra, kormányra, csónakra, műszerfalra stb.) és az átlátszó vízálló tok is alaptartozék. A képei ennek sem túl szépek, de a videója miatt mindenképp megéri a 19eFt-os árat.

(#55023) rayoliviero válasza Vyndree (#55022) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha a fényképező és az akciókamera közül kell választani, akkor az akciókamera jobb mindenben. Új, alig drágább a használt fényképezőtől, legalább a videója nem rossz, garancia 1 év.

Ezekből a fényképezőkből nem egy hibását láttam már hirdetve, lehet könnyen megadják magukat.

Olyat is olvastam, hogy a vízálló Nikont betette a vízbe és az elintézte.

Szerintem azt fogom csinálni, hogy veszek egy akciókamerát és csak ott használom, ahol muszáj, leginkább az iPhone 6-ot fogjuk fényképezésre használni.

Akciókamerát pedig csak az egy napon, amikor a folyóban leszünk.

Köszönöm szépen Neked, hogy segítettél. :) :R

(#55024) Vyndree válasza rayoliviero (#55023) üzenetére


Vyndree
őstag

Az akciókamerának pont az az előnye, hogy ott kell használni ahol más fényképezőt vagy mobilt nem lehet. Biciklizéskor, autóban menetrögzítéshez, síeléskor, ejtőernyőzéshez, raftingoláskor, víz alatt, vagy szinte bárhol. Pont így tennék a helyedben, sőt, kedvet kaptam ehhez a kis kamerához mert rengeteg helyen lehet használni ahol eddig eszembe se jutott és már elérhető áron van, úgyhogy én is köszi a tippet. :) :R

(#55025) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok,

A hozzáértők melyiket választanák?
Sony dsc rx100
Canon eos m10
Olympus e-pl6
Sony ILCE 5000 LB

Esetleg 100 körül valamit. Nyaralás és családi fotókhoz.
Köszönöm

(#55026) rayoliviero válasza Vyndree (#55024) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen. Nekem már csak azt kell eldönteni, hogy honnan rendeljem az SJ4000-et.

(#55027) PofaJenö válasza rayoliviero (#55026) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Itt ? [link][/L
bocs nem láttam a minimumot . ;)

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55028) rayoliviero válasza PofaJenö (#55027) üzenetére


rayoliviero
veterán

Drágább vagy 5000 Ft-tal, mint az Eustock-ban. De kicsit tartok az Eustock-tól.

(#55029) cidalain válasza rayoliviero (#55028) üzenetére


cidalain
veterán

Nem kell tartanod, itteni os prohardveres az egyik fo arc.
Itt is jelen vannak, hardverapron. Ha innen veszed fel veluk a kapcsolatot, talan ingyen posta kupont is kaphatsz. Magyar garit adnak. (En mar vettem telefont toluk, tok korrekt volt az uzletmenet)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55030) YM


YM
senior tag

Nemrég olvastam, hogy a Nikon nemsokára ki fog hozni az RX100-hoz hasonló gépet. Melyik az?

(#55031) rayoliviero válasza cidalain (#55029) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszi szépen.

(#55032) wms


wms
senior tag

DL modellcsalád lesz a neve, 3 különböző géppel. :K

(#55033) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Nos....

Közben osztottam, szoroztam (és elvetettem az 50ezres felső határt), és egy olyan kompakt gép mellett fogok dönteni, ami remélhetőleg, hosszútávon elkísér majd. Szívem szerint MILC gépet vennék, de mivel fontos a zsebben hordás, kirándulások, nyaralások miatt, így marad a csúcs kompakt kategória.

Két gép van a tarsolyban:
Sony DSC RX100 III
vs
Canon G7X

Ezekről várnám a véleményeteket, mert holnap már meg kellene vennem valamelyiket.
Por és kontra jöhetnek az érvek.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#55034) Vyndree válasza B.Ricsike (#55033) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem feltétlen kisebb egy csúcs kompakt mint egy MILC, sőt! Arról nem is beszélve, hogy amit kinéztél a Sony Alpha 5000 APS-C szenzoros és a nyomba sem ér egyik kompakt sem, de a döntés természetesen a Tied.

Sony a5000: 110 x 63 x 36 mm
Sony RX100: 102 x 58 x 41 mm
Canon G7X: 103 x 60 x 40 mm
ez nem számottevő, ne 3-5mm miatt dönts.

[ Szerkesztve ]

(#55035) kovisoft válasza Vyndree (#55034) üzenetére


kovisoft
őstag

Mármint a Sony a5000 objektív nélkül ekkora, ugye. Objektívvel jóval vastagabb, és zsebben hordásnál ez fontos szempont lehet.

(#55036) Tin_Shield válasza B.Ricsike (#55033) üzenetére


Tin_Shield
őstag

RX100 mIII

(#55034) Vyndree
Azért az RX100 mIII optikája minden szempontból felülmúlja az a5000 kitobiját, és a kisebb szenzor ellenére is a képminőség is pariban van. Persze ha az a5000 kap egy fényerős obit akkor rögtön fordul a kocka

[ Szerkesztve ]

(#55037) B.Ricsike válasza Tin_Shield (#55036) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Indok?

Egyébként igen, a Sony a5000 lenne a legjobb, de objektívvel nem éppen kényelmes zsebben. Sajnos.

(#55038) Tin_Shield válasza B.Ricsike (#55037) üzenetére


Tin_Shield
őstag

pro: autófókusz, EVF, sebesség, video
kontra: rövidebb optika, nincs érintőképernyő

(#55039) B.Ricsike válasza Tin_Shield (#55038) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Meggyőzőnek tűnik.

A rövidebb optika milyen hátránnyal jár?

(#55040) Tin_Shield válasza B.Ricsike (#55039) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem tudsz vele olyan akkorát zoomolni. Persze nagy csodára ne gondolj a Canon esetében sem, az egyik ekv.75mm-nek megfelelő látószöget tud, a másik ekv100mm-nek. Egy szimpla vágással bármelyik képszerkesztőben megoldható, van miből, a 20MP felbontás sokat enged.
Kb. ennyit jelent a gyakorlatban: [link] állítsd a csúszkát 75-re majd 100-ra

[ Szerkesztve ]

(#55041) cidalain


cidalain
veterán

Múltkor cégnél kellett pár terméket fotóznom. Nem nagyon vagyok nagy fotós, és azt is hozzá kell tenni, hogy nem vagyunk berendezkedve tárgyfotózáshoz. Van egy hátterünk, egyszerű állványunk aztán sanyi.
Ipari műszereket gyártunk, kicsitől a nagy méretig, ritkán fotózunk, de nem kell művészinek lennie csak korrektnek.

A céges gép egy fos. Finepix S1800. Régi is, fényerőtlen is, a manuális mód is eléggé kevés állítást enged. Muszáj vagy vakuzni (a beépítettel, külön vaku nincs), vagy felkapcsolni a neonokat az irodában. De a vaku nem jó, megcsillan a fém műszerházon, neon árnyékot vet.

Behoztam helyette a privát LX7-et és nagyságrendekkel jobb képeket készítettem vele. Kapásból nem kellett a vaku, és a neon sem, és árnyékolózott ablaknál világos képek lettek: nincs csillanás, nincs vetett árnyék => nincs annyi időrabló utómunka.

De privát cuccal nem dolgozunk, így jó lenne egy céges masina. Mit lenne érdemes venni?
Nem szeretnénk bonyolult cuccot, nagyon ráállni sem erre a témára, hogy 5 féle obi, derítők, stúdióvakuk, stb. Amiket a kis Panával csináltam, azok minősége már bőven megfelelő és ízléses, honlapra, vagy nyomtatott anyagba. (Milc is lehet, de az valszeg csak a kitobival férne bele)

Mondjuk kb 100k, max 150k

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55042) jjeahh válasza cidalain (#55041) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az lx7-nek nagyon jó és fényerős az optikája, de a szenzor pici, tehát a milc-ek a sötét gyengébb kitobival is hoznák nagyjából azt amit az lx7, mert a jóval nagyobb szenzor kompenzál. Ha a pana tetszett, akkok milc fronton g6 kit, ha fontos a jó ergonómia, fogás, kereső és gm1 kit, ha fontos a kis méret... ha mégis kompakt vonalon maradnál, sony rx100... Bár az első gen. rx100-nak picit lágy az objektívje és CA-zik is. Esetleg meglesheted még az a5000-et is, ennek sem tökéletes a kitobija, de azért még vállalható.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55043) Tin válasza jjeahh (#55042) üzenetére


Tin
veterán

vagy vesz az a5000-re egy fix fényerős optikát, és azt varázsol, amit akar. a 150-es keretbe még az is belefér.

(#55044) jjeahh válasza Tin (#55043) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van sonyra olcsó-jó fényerős nagylátó vagy alapobi?

cidalain: Mekkorák ezek a műszerek amúgy?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55045) Tin válasza jjeahh (#55044) üzenetére


Tin
veterán

van. 80-ért kapsz 16/2.8-at, 30/3.5 makrót, 50/1.8-at, és ezek csak a natív sony E obik....

mivel 150 a keret, kis kibővítéssel belefér bármelyik egy a5000 mellé az árba.

egyébként tárgyfotózáshoz kétlem, hogy papírvékony DOF kellene. pont ezért is jobb az aps-c szenzor.

hozzáteszem, ilyen szintű tárgyfotózásra a kitobi tökéletesen megfelelő.

cidalain: biztos, ezt még a sony a5000 is tudja wifiről, és azonnal át is tölti neked a képet. mobilról, gépről is megy.

[ Szerkesztve ]

(#55046) cidalain válasza jjeahh (#55042) üzenetére


cidalain
veterán

Látom a GM1 és G6 is tud wifit. El lehet lőni a képet wifin keresztül (telóról pl)?
LX7-tel kénytelen voltam 2 sec időzítőt használni az állványon, nehogy az exponálás bemozdítsa a gépet. (na nem mintha ez nem lett volna kibírható...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55047) jjeahh válasza Tin (#55045) üzenetére


jjeahh
nagyúr

16/2.8 tudtommal nagyon gyenge, de lehet tévedek, 30/3.5 meg ugyanolyan sötét mint a kitobi, de legalább nagyobb tárgyaknál hátrálnia kell. 50/1.8 csak kisebb tárgyakhoz lenne jó, vagy tér kell neki, + ilyen gyútávon F1.8-al ha élesre akar mindent lőni úgyis rekeszelni kell, akkor meg minek. Szerintem kezdésnek valszeg elég lenne neki a kitobi, főleg hogy már az lx7 képével is elégedett volt, ezért nem ajánltam panára sem neki fixet.

"egyébként tárgyfotózáshoz kétlem, hogy papírvékony DOF kellene. pont ezért is jobb az aps-c szenzor."

Ezt meg nem értem, az apsc szenzor valamivel nagyobb mint az mft szenzor, az lx7 szenzoránál meg végképp és ugyanolyan optikával, ugyanolyan beállítások mellett pont az apsc-vel lenne szűkebb a dof :F No de itt is ne kezdjük el ezt a kinek a nagyobb vitát :R

cidalain: Nem tudom, bevallom a g6-omon a wifis vezérlést még ki sem próbáltam :DDD , ha bemozdulás nélkül akarsz exponálni egyszerűbb szerintem beszerezni egy filléres távkioldót, m4/3 vagy sony topikos srácok valszeg tudnak ajánlani egy bevált kioldót bármelyik géphez :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55048) Tin válasza jjeahh (#55047) üzenetére


Tin
veterán

egyrészt, azt kérdezted, milyen fényerős nagylátók vagy alapobik léteznek, felsoroltam. 16mm-en csak a hülye fotóz tárgyat, túl torz lesz a kép, erre a célra minimum egy 30mm-t illik azért használni.

másrészt, az F3.5 egyáltalán nem sötét, sőt. 30mm-en még annak is elég vékony a mélységélessége, cserébe bőven elég fényt ad az aps-c méretű szenzornak ahhoz, hogy jó minőségű képeket lehessen csinálni vele átlagos megvilágítás mellett.

harmadrészt, felesleges azt mondani, mi lenne elég neki, ha ugyanazért az árért kaphat jobbat is.

negyedrészt, azért jobb az aps-c szenzor, mert a 2/3-al nagyobb mérete miatt egyszerűen jobb képeket lehet csinálni vele kevés fénynél. és igen tárgyfotózásnál, ha az a lényeg, hogy az emberünk a terméket lássa, nem csak a sarkának, de a túlsó végének is illik élesnek maradnia, így nem árt lejjebb rekeszelni az obit akár F5.6-ra vagy F8-ra, amiből következik, hogy kevezebb a fény, tehát magasabb érzékenység (ISO) szükségeltetik, amit viszont a nagyobb méretű szenzor jobban kezel.

úgy érzem, megint csak a vita kedvéért akarsz vitázni, miközben hülyeségeket beszélsz. erre a célra a legjobb a minél nagyobb szenzoros fényképezőgép.

(#55049) jjeahh válasza Tin (#55048) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Persze ez már ha jól számolom a harmadik topik ahol mindenki űrlény és neked van igazad :U
F3.5 fix fényerősebb mint a kitobi kezdő értéken, távkoldóval állványról tárgyfotózáshoz kell a magas iso meg a minél nagyobb szenzor, kisebb szenzorral szűkebb a dof és nagylátószögön nem lehet tárgyfotózni szerinted :F No de nekem mindegy, a kolléga majd eldönti mit akar, ezt a vitát meg itt veled befejeztem, mert off és frusztáló, csak ne vezesd félre az usereket fordított elméletekkel légyszi.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.