Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) junior11 válasza pandur99 (#53548) üzenetére


junior11
veterán

Nem tervezem megvenni egyiket sem, csupán kíváncsi voltam a véleményekre, hogy milyen az említett RX10 II az FZ1000-hez képest. Ha most vennék magamnak gépet, az LX100 lenne.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53552) szenesember válasza FirstTripla (#53543) üzenetére


szenesember
aktív tag

Természetfotózás + gyönge fény? Nem biztos, h. ez összejön 220e ft-ból. Természetfotózásra legalább kell ekv. 200mm, vagy több, az ilyen zoomoknak viszont rossz a fényereje, gyenge lámpánál jó esetben 1/60s záridőnél gyorsabb nem lesz, bőven bemozdulhat, ha élőlényt fotózol. Viszont telezoom + fényerős fix kombó már nem 220e ft lesz. FZ1000 1 inch-es szenzorát meg max ISO6400-ig lehet tolni, h. emészthető képet produkáljon.
Tehát, vagy LX100 gyönge fényre, vagy pl. G6 + 14-140 természetfotózásra.
Vagy pl Nikon D3200 18-55mm + 55-200mm+ 35mm f/1,8 ,de ez már nem kompakt, és a többi elvárásodnak sem felel meg maradéktalanul.

[ Szerkesztve ]

(#53553) Nimda válasza szenesember (#53552) üzenetére


Nimda
addikt

stylus 1s? én ezt tervezem a közeljövőben.

(#53554) szenesember válasza Nimda (#53553) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ha jól értem FirstTripla elvárásait, akkor gyönge megvilágításnál használná, és nem normál beltéri fénynél, arra pedig a stylus 1s szvsz kevés. f/2,8-as fényerő, ISO max 3200-ig ha emészthető...
Normál körülmények közt (erős megvilágítás esetén) beltérre elég a G6 + 14-140, és az FZ1000 is...

[ Szerkesztve ]

(#53555) t72killer válasza junior11 (#53551) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mobilról vagyok, nem tudom a dxo-s eredményeket megnézni - tippelném, h a sony szenzora jobb egy picit. Javítson ki vki, ha nem stimmel. Nagy előnye a sonynak a full-szenzor readout-os 4k videó (az fz csúnyán, ~1.5x en croppol), ami bármelyik jelenlegi (gh4 incl, jövő héten érkező TZ100 kérdéses) pana kamerát lekörözi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53556) asdf_ válasza szenesember (#53554) üzenetére


asdf_
veterán

Embere valogatja, de en stylus 1-en 800-as iso fole -hacsak nem webre kell- nem igazan mereszkednek.

(#53557) junior11 válasza t72killer (#53555) üzenetére


junior11
veterán

Ezt a 4K videózást elmagyaráznád, mert nem nagyon értem. A Panasonic gyengébb felvételt készít mint a Sony 4K-ban? Rengeteg összehasonlító videó van Pana vs. Sony a youtube-on, ahol nekem mindig a Pana egy kicsit színesebb, a Sony egy picit fakóbb - vagy ez állna közelebb a valósághoz?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53558) szenesember válasza asdf_ (#53556) üzenetére


szenesember
aktív tag

Még jobb... ezért is írtam, h. "ha" emészthető...(abból indultam ki, h. pl. canon G16 RAW-ja megfelelően feldolgozva, zajszűrve 3200-on még elfogadható)

(#53559) pandur99 válasza asdf_ (#53556) üzenetére


pandur99
aktív tag

Azért az iso 800 f2,8- cal és stabival sok mindenre elég. XZ-2-n jó még az iso 1600 is, persze nem plakát méretben.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53560) asdf_ válasza pandur99 (#53559) üzenetére


asdf_
veterán

Azert mondom, hogy embere valogatja (kinek mit visel el/bir a szeme). En xz-2-n ha 800 fole kell mennem, akkor a tuti kedveert mar raw-t is lovok melle.

(#53561) t72killer válasza junior11 (#53557) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A jútúb a valódi 4k videóhoz képest olyan, mintha egy mostani hdtv-t egy jóöreg orion színesTV-hez hasonlítanál :)). Az átkódolás miatt sem a részletgazdagság (felbontás) sem a színvisszaadás nem jön vissza, már a goprósok is panaszkodnak erre, nemhogy a komolyabb kamerákkal (=akár egy rx100/gh2) rendelkezők. Mindenesetre aláírom, hogy a pana wb-je jobb, máshol is írták már:R

Valós felbontásban és iso-ban viszont a teljes szenzort kihasználó gép fog nyerni. 1.5x-es croppal a pana csak egy 2/3”-os gép teljesítményét hozza (kb 1FÉ veszteség zajban ill az optika hibáira is kényesebb). Dpreview-n amúgy vannak videóösszehasonlítók, tiszta, moiré-mentes képet panától még nem láttam 4k-n.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53562) junior11 válasza t72killer (#53561) üzenetére


junior11
veterán

Persze, tudom, hogy a youtube milyen, de általánosságban véve szinte mindenhol nekem a Pana videói színesebbek, élethűbbek, kérdés, hogy a valósághoz melyik áll közelebb. Pl. itt is látszik: [link]

Más: Az RX100 első generációja jó fullHD videókat készít (pl. az LX7-hez viszonyítva)? Stabilizálás, gyenge fényviszonyok, fókusz stb... ?? Itt szerinted melyik jobb: [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53563) t72killer válasza junior11 (#53562) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

MkI-el nincs tapasztalatom, II fölött szvsz a sony a nyerő az lx7-tel szemben, sötétben mindenképp. Stabit nem tudom, azzal a mkIV-emben se vagyok megelégedve, most keresek hozzá gimbalt, az a tuti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53564) junior11 válasza t72killer (#53563) üzenetére


junior11
veterán

Okés, köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53565) kispusi017


kispusi017
csendes tag

BUÉK mindenkinek! :)
Nos, a helyzet úgy alakult, hogy a karácsonyi ünnepeknek hála a fényképezőgépre szánt büdzsé egy kicst megnőtt, vagyis a korábban kinézett LX7 helyett egy kicsit nagyobbat lépve elérhetővé vált számomra az LX100 is. Mivel korábban ebben az árkategórában nem nagyon nézelődtem, ezért nem találkoztam a Canon G1X MII-vel. Az elmúlt napokban minden tesztet elolvastam, amely a két gépet összehasonlítja, így azokkal maximálisan tisztában vagyok. Igazából azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akiknek esetleg mindkét gép megfordult a keze ügyében és van róluk személyes tapasztalatuk/benyomásuk/véleményük. Alternatív megoldásként esetleg a G7X is szóba jöhet, akkor maradna egy kis költőpénz a kiegészítőkre.. :DD :DD

kispusi017@gmail.com

(#53566) Tin_Shield válasza kispusi017 (#53565) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A G1XmII szerintem tipikusan az a gép ami papíron ütős, de a valóságban felejtős. Nincs ilyen gépem, nem is volt, csak próbálgattam kíváncsiságból, de nem győzött meg, lassúcska működés, bénázó AF, gyorsan sötétedő optika. Az LX100 egy kategóriával feljebb van szerintem. A G7X tetszik, de nem volt még a kezemben.

(#53567) g@bo válasza Tin_Shield (#53566) üzenetére


g@bo
nagyúr

sony rx100 mark II?

139000 ról a 220 volt 170k ra tolta... kinéztem mint gépet, megére ennyit? /mintha már nem japan kézimunka lenne/

(#53568) szenesember válasza kispusi017 (#53565) üzenetére


szenesember
aktív tag

B.Ú.É.K.!
Én sem vagyok tulaj, de a G1XmkII minden irányban lassú, és lejjebb van az 2 kategóriával is. Még a nagyobb szenzorból sem hoztak ki Canonék annyit, mint a Crop-os 4/3 az LX100-ban. (LX100-ban van egyébként talán a leggyorsabb AF is kompaktok között.)

(#53569) t72killer válasza kispusi017 (#53565) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a videó is tétel, akkor egyértelműen pana. Várj pár napot, amíg rendesen bejelentik az utód TZ100-at -> ha normális áron teszik, az is játszhat, ha drága, akkor is legalább egy kis kínálatot generál az lx100 használtpiacon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53570) junior11 válasza t72killer (#53569) üzenetére


junior11
veterán

Az LX7 utódja lenne a TZ100? Vagy rosszul értettem?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53571) Tin_Shield válasza g@bo (#53567) üzenetére


Tin_Shield
őstag

170-et nem ér RX100mII

(#53570) junior11
Nem igazán,a TZ a TravelZoom-ok közé tartozik, itt az érdekesség az 1" szenzor, ez nem jellemző ebben a kategóriában. Az LX7 közvetlen utód nélkül fut(ott) ki. Illetve mondhatjuk azt is, hogy a Pana feljebb lépett a prémium kompakt kategóriában az LX100-zal

[ Szerkesztve ]

(#53572) kispusi017 válasza t72killer (#53569) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Hű, nem gondoltam, hogy ennyire egyértelmű melyik az inkább ajánlott. (ugye-ugye a tesztek...) :D Igen, mindenképpen várok egy pár napot, mivel a TZ100 ugyan nem ebben a ligában játszik, de lehetségesnek tartom én is, hogy a bejelentése az lx100 árát is kedvezően befolyásolja :) köszi

kispusi017@gmail.com

(#53573) t72killer válasza kispusi017 (#53572) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük a jövevény is kap 4k-t, és akkor nem lesz akkora kuriózum/drága a jó videó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53574) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Pana LX7 vagy Oly XZ-2 ajánlott inkább?
A pana kb. fél fényértékkel világosabb lencséje kompenzálja, az Oly (dxomark szerinti) jobb szenzorát?

Elsősorben a lencse teljesítményére vagyok kiváncsi (torzítás, bokeh, AF sebesség, élesség, rajzolat, stb.).
A gyutáv különbséget vágom, a többi téren nézem a teszteket, de hátha van olyan, amit nem írnak le.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53575) pandur99 válasza Bici (#53574) üzenetére


pandur99
aktív tag

Olvasd el, hátha segít. Nekem van XZ-2-m, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

http://cameradecision.com/compare/Olympus-XZ-2-iHS-vs-Panasonic-Lumix-DMC-LX7

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53576) asdf_ válasza Bici (#53574) üzenetére


asdf_
veterán

Akarsz-e videozni, en onnan kozelitenem meg a kerdest. Az olympuson ez nem tul acelos es a beepitett mikrofonba mocskosul belehallatszik az autofokusz kattogasa, tehat vagy -egyszer beallitott es tobbet nem nyulsz hozza- manual fokusz, vagy zenet huzol ala/kulso mikrofon, kulonben hasznalhatatlan. Ellenben a gepbol kieso jpeg-jei szebbek. De az xz-2-t mar csak hasznaltan tudod beszerezni, lx 7 van meg ujan is.
Es bar pont nem erre voltal kivancsi, a tapis es dontheto kijelzo hianya nekem fajna az lx7-nel.

[ Szerkesztve ]

(#53577) Bici válasza asdf_ (#53576) üzenetére


Bici
félisten

Videózni ezzel a géppel nem akarok, mert lesz mellette egy Pana FZ200 is. :)
Ha mégis, akkor az koncert felvétel lesz külső mikivel. Arra szerintem elmegy az Oly videó képessége is. :U

A dönthető kijelző nagyon jól jön az Oly-nál, makrózásnál vagy fej felől fotózásnál, de a tapi kicsit zavar, mert mobiloknál gyakran az érintő romlik el. Anélkül is teljes körűen lehet használni az XZ-2-t?

AZ FZ-200 viszon kevés fénynél nem remelek videóban, így még lehet, hogy az LX7 F1,4 lencséjének hasznát venném videónál is...
Tehát van érv az Lx7 mellett is, csak annál a kevesebb pixel és a nagyon rövid tele együttese zavar kissé.
Illetve az AE Bracketing hiánya is...

(#53575) pandur99: Kössz! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53578) FirstTripla válasza szenesember (#53552) üzenetére


FirstTripla
tag

Köszi a segítséget, lehet mégis eltekintek a kompaktok kényelmétől és beszerzek valami komolyabb Nikon-t két obival, melyhez később tudok venni fix lencséket. De ezt majd lehet akkor inkább a DSLR fórumban folytatom majd :)

(#53579) scarabaeus válasza Bici (#53577) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Illetve az AE Bracketing hiánya is"

Dehát van az benne.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#53580) FrenkTéjlor


FrenkTéjlor
csendes tag

Sziasztok!

Van egy egyesületünk, amelynek főbb profilja a környezetvédelem és a sport. Ehhez igazodóan keresnék egy olyan gépet 100e körül, amely ár/érték arányban képes jó fényképet és videót készíteni szabadtéren (tudom, kávét ne főzzön? :) ) A sportfelvételek is főként állványról készülnének, tehát nem akciókamerának lennének használva. Mivel fontos lenne a jó hangminősége, ezért olyanok után kutattam, amelyekhez lehet mikrofont csatlakoztatni, ezért a Pana LX7 kiesett.

Az írásaitok alapján az FZ200 telitalálatnak tűnik, de lehet van olyan szempont, amelyet nem jól vettem figyelembe. Mit tudnátok ajánlani? Van valami hasonló gép ennyiért?

Köszönöm a segítséget!

(#53581) daniduke


daniduke
tag

Sziasztok! :)
(Előre sejtem, hogy nincs az elvárásaimnak megfelelő gép, de mivel nem ismerem túl jól a kompaktok világát, gondoltam egy kérdést megér )
Olyan gépet keresek ami ekv.35-50mm -en jó képminőséget nyújt sötétben. Olyan f2.8/ISO 3200/1/25s értékeket kapok általában. Most egy régi szenzoros m43 vázat és egy 18mm 2.8 objektívet használok, általánosságban meg vagyok vele elégedve, de azért nem az igazi. Egy szintén régi NEX +focal reducer + vmilyen manuális lencse lenne a következő lépés, hacsak nem ajánlotok valamilyen kompaktot :) Zoom nem érdekel, most is csak fixeket használok.
Ez eddig jól hangzik, a bökkenő viszont az, hogy a keret sajnos max 50e.
(Igazából egy Fuji X100 lenne a tökéletes minden szempontból , de annak még mindig egy százassal több az ára )
Ja, természetesen használtban gondolkodok.
Előre is köszi a segítséget :)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#53582) jjeahh válasza daniduke (#53581) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Beltérre kéne? Egy plafonra irányított vaku nem elég? 12mp szenzoros géped van? Egy jobb szenzoros váz nem játszik? Pl. e-pl5, esetleg gx1, g3, bár a panákkal nehéz lesz stabi nélkül 1/25s-t kitartani és pl5-ben valamivel jobb a szenzor. A régi 12mp szenzorhoz képest szerintem bármelyik előrelépés lenne, én e-p1-ről váltottam g3, gh2, g6-ra, az öreg oly-val max iso1600-ig merészkedtem el, a panákkal már 3200-ig, szal ha 12mp géppel elégedett vagy az iso3200-al egy újabb 16mp szenzorral szerintem 6400-ig fogsz elmenni. Mondjuk g3 csak magas iso-n jobb, kisebb értékeken mintha szándékosan butítva lenne, iso160 is szemcsés, ami a legkisebb érték.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53583) daniduke válasza jjeahh (#53582) üzenetére


daniduke
tag

Benn, kinn is lenne használva. A vakut rühellem :D
Igen, nekem is egy újabb M43 váz volt az első ötlet, de elvetettem. A nex is hoz ránézésre minimum egy EV előnyt, de arra tudok rakni focal reducert is ami ugye még egy EV előny és még a manualokkal is értelmesebb képet ad. Arról nem is beszélve hogy a DOF buzulásom is kiélhetem :DDD

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#53584) pandur99 válasza daniduke (#53583) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha focal reducerrel együtt megúszod 50e-ből, akkor csak gratulálni tudok hozzá.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53585) daniduke válasza pandur99 (#53584) üzenetére


daniduke
tag

Emlékeim szerint 22 a legolcsóbb újonnan, de 25-30 közt van több is. :U

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#53586) jjeahh válasza daniduke (#53585) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Camdiox van olcsón is, ha veszel olyant beszámolhatsz majd róla, engem is érdekel :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53587) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

sony rx100 mark I még 103k mindenhol, a mark II ára decemberben 135000 volt most elkezdték masszívan emelgetni, 170k körül van átlagosan... :(

az rx100 első / 103e / széria is elfogadható /minőség/ ennyiért? :U

(#53588) Sanyi.il válasza g@bo (#53587) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

én is ezen vacilálok, illetve kinéztem a még sokszor említett LX7-et, hozzáértők segítenének? :)

(#53589) Vyndree válasza daniduke (#53581) üzenetére


Vyndree
őstag

NEX 3 40eFt körül van, veszel rá egy fix 50-es f1.7 körülit, még adapterrel együtt is megáll 50-ben. Ott ugyebár az ISO3200 nem ugyanaz mint a 4/3-ason, elvileg jobbnak kell lennie.

(#53590) jjeahh válasza Vyndree (#53589) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom mennyire lehet hinni a dxo-nak, de szerintük a 16mp mft-nél nem jobb, persze a régi 12mp szenzorhoz képest előrelépés lenne :K Mondjuk ha már nex, akkor nex-f3-at, nex-c3-at vennék vagy valami hasonlót amiben újabb szenzor van.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53591) Vyndree válasza jjeahh (#53590) üzenetére


Vyndree
őstag

Monjuk ahogy nézem, ennyiért már van NEX 5 itt az aprón is és amit említesz f3 is van hasonló áron. Csak hasra ütve linkeltem be a megadott keret alapján.

(#53592) daniduke válasza Vyndree (#53589) üzenetére


daniduke
tag

Köszi, de nem fogok egy 6 éves vázért 40et adni, sokallom. Inkább 25, max 30t, főleg, mikor a hasonló nyitó árú és korú m43 gépek már jó ideje 20ért mennek. Persze , majd a használt piac eldönti, akarhatok én ennyiért, ha nem ennyi az ára, akkor így jártam.
(láttam már jobb áron hasonló példányokat, persze kitben, abból számoltam ezt az elméleti árat)
Na de majd ha aktuális lesz\nem soká\ akkor majd a cserélhető obis topikban folytatjuk, nem szeretnék itt tovább offolni :)
Köszi mindenkinek a türelmet :R

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#53593) g@bo válasza Sanyi.il (#53588) üzenetére


g@bo
nagyúr

lx7 vs rx100?

[link]

én az rx100 II be biznék, bár a fene tudja. /lx7 japán.. mediaban néztem/

(#53594) cidalain válasza g@bo (#53593) üzenetére


cidalain
veterán

Nem valasz ez a link.
Ez alapjan senki sem tud donteni. Jo ebben ez van abban az jobb, overall tok egyforma...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53595) bump3r111


bump3r111
tag

LX7-hez Ti használjátok a váll/nyak pántot? Nekem rajta van, de néha jó lenne megszabadulni tőle. Nincs valami ötletetek arra, hogy a vállpánt könnyen leakasztható legyen? Esetleg ki lehessen cserélni egy csuklópántra. ( anélkül, össze kelljen karcolnom egy fém karabínerrel/kulcskarikával a gép két oldalát.)

(#53596) cidalain válasza bump3r111 (#53595) üzenetére


cidalain
veterán

En egy regi kompaktom csuklopantjat tettem ra. Teljesen ok igy.
Nyakbaakaszthato tokot vettem hozza, igy a nyakpantnak nem lattam ertelmet hasznalni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53597) ANOka válasza bump3r111 (#53595) üzenetére


ANOka
őstag

Van rá megoldás, de azt nem állítom, hogy olcsó is.
Peak Design Anchors; Peak Design Straps

(#53598) Lacy6 válasza g@bo (#53593) üzenetére


Lacy6
senior tag

Mire használnád a gépet?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53599) g@bo válasza Lacy6 (#53598) üzenetére


g@bo
nagyúr

fényképezni. :U

(#53600) cidalain válasza ANOka (#53597) üzenetére


cidalain
veterán

vagy esetleg mini qd loop
ez műanyag, így nem cseszi össze a gépet.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.