Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

zeorsdfd: Igen, az áron kívül van ellenvetés az FZ8-al kapcsolatban: az, hogy khmm... nem jó... ISO100-on is már olyan szinten mosott és részletszegény, hogy fájdalmas, 200-tól meg totál vízfestmény. Teljesen felejtős gép.

rii: Azért az A570is egy "kicsit" jobb gép, mint az Oly mju820. Az (egyébként nagyrészt szubjektív) külsőségeken kívül gyakorlatilag mindenben jobb a Canon, egyedül a 140mm vs 180mm "tele", az amiben jobb az Oly, de az sem épp nagy különbség.

(#7002) piqla válasza szabokarlo (#7000) üzenetére


piqla
őstag

Privit nezegesd legy szives!

Szereted az állatokat?

(#7003) zeorsdfd válasza Szten Márs (#7001) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Hát ez nem hangzik jól...nadeakkor tudsz-e ilyen árban olyan gépet, ami legalább ISO 100-ban nem színzajos ÉS hasonlóan tág keretek között lehet állítgatni, manuálisan? ÉS legalább 5 cm makrót tud, meg legalább 8xos Zoomot, meg SD kártyás is?

(#7004) zeorsdfd válasza zeorsdfd (#7003) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ezek olyan rossz képek lennének?
Ja, azt nem mondtam, hogy kezdőnek venném a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#7005) Szten Márs válasza zeorsdfd (#7004) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem színzaj látszik, hanem az erős zajszűrés nyoma... ha neked megfelel, akkor oké, ezt neked kell tudni. Nekem rossz képek.
Igazából sokat nem tudok mondani.... Canon S3 IS, ha még kapható. Vagy a kategória egyéb tagjai, Sony H7, Olympus SP550, Kodak Z612, Z712, Z812, meg még párat biztos kihagytam. Nézz körül tesztképek ügyében, nem csak itt, hanem pixinfo.com és imaging-resource.com és dcresource.com
Nézz minnél több fotót, leírást és döntsd el, hogy neked melyik felel meg a legjobban. Vagy másnak veszed a gépet? Mert ebből a hsz-ből mondjuk az jön le... másnak ennyiért gépet venni meg elég zsákbamacska sajnos, nem tudhatjuk pontosan az ő igényeit, így nem biztos, hogy jól sül el.

(#7006) 0Gabesz0 válasza Szten Márs (#7005) üzenetére


0Gabesz0
csendes tag

Heló!

Tanácsot szeretnék kérni ultrazoom digi gép ügyében. Már régóta nézegetem ezeket a masinákat (H1 óta), sajnos a Mp-zoom-iso kampány látványosan a kép minősőgőnek romlására ment az utobbi időben.

Mégis amiket jelenleg nézegetek, ezekről szeretnék többet megtudni.

-S3is, igazából erről tudok a legtöbbet, mivel régi motoros. Ő volt az, akit a megjelenesekor én személy szerint jobbnak ítéltem a H3 vetélytársánál is.

-Pana fz50 Róla szivesen megtudnék többet is, ha jól tudom nagyobb érzékelővel dolgozik, Tudom más árkategória, de ha valóban jobb, akkor megéri. Elsősorban az S3 hoz képest érdekelne képminőségben/ használhatóságban.

-Pana fz18, nos számba vettem őt is, mint olcsóbb alternatíva, előzőekben olvastam, hogy nincs túl sok pozitív vélemény róla. Nos hogy egy kicsit védjem elnézegettem a teszképeket én úgy látom, hogy Fujifilm FinePix S8000fd és Olympus SP-560UZ hoz képest nem rosszabb, sőt néhol kicsit talán jobb is, iso100-on:
[link]

és iso 400-on is!:
[link]

Pl. a karórára összpontosítva legalábbis konkurensei is jócskán mosottak.

(#7007) Batman


Batman
őstag

Hello!

Szerintetek melyik jobb vétel:

NIKON D80+18-135 1000euro
vagy
PENTAX K 10 D + 18-55/3,5-5,6 800euro

Melyiket érdemes inkább megvenni.Mind a kettő egy jó gép, megéri a 200 euro különbség?

Köszi
üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7008) orbano válasza 0Gabesz0 (#7006) üzenetére


orbano
félisten

én FZ50-et vennék

A vér nem válik VAZZE!™

(#7009) orbano válasza Batman (#7007) üzenetére


orbano
félisten

18-55 vs 18-135 már alapból egy nagy difi, bár képminőségben nem tudom hol állnak. én nikont vennék az hót sicher. nagyon kamázom azt a D80-at, ha vázon múlott volna, akkor azt veszek nem kanyont.

A vér nem válik VAZZE!™

(#7010) Batman válasza orbano (#7009) üzenetére


Batman
őstag

Sajna én kicsit még bizonytalan vagyok vajon melyik legyen , melyiket éri meg jobban. Tudásban szerintem körübelül egy kategóriába sorolhatók.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7011) Szten Márs válasza 0Gabesz0 (#7006) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagobb érzékelő, cserébe több megapixel, szóval az elemi pixelek mérete nem nagyobb. Viszont manuális zoom és fókuszgyűrű, millió szolgáltatás. Nem egy kategória az S3-al (meg a többivel sem), hanem egy szinttel feljebbi.

Batman:
A 18-135 egyrészt nagyobb gyújtótávátfogással rendelkezik, de ez eléggé látható, ha kell a 202mm ekv a 82mm ekv helyett, akkor igencsak előny. Előnye még az ultrahangos élességállítás, ami gyorsabb, pontosabb, halkabb fókuszálást tesz lehetővé. Kérdés még, hogy melyik váz hogy tetszik, hogy milyen objektíveket/kiegészítőket akarsz majd még venni, ezek melyik márkára milyen válsztékban és milyen árban kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

(#7012) Batman válasza Szten Márs (#7011) üzenetére


Batman
őstag

Ha az általad feltett kérdésekre tudnám most jelenleg a választ akkor nem lennék gondban. :)
A váz tulajdonságait tekintve szerinted melyik a "jobb".

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7013) Zozzant válasza Batman (#7007) üzenetére


Zozzant
addikt

Itt találsz összehasonlítást...: [link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7014) szabokarlo válasza Zozzant (#7013) üzenetére


szabokarlo
tag

Ez alapján Pentax K10D jobbnak tűnik nekem, ráadásul olcsóbb is, kár hogy nincs normális AF segédfény benne.

(#7015) Batman válasza Zozzant (#7013) üzenetére


Batman
őstag

köszi, ez egy remek táblázat, esetleg nincs személyes tapasztalatod?
Mert azért az is fontos sok minden kiderül használat közben.

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7016) tandrej


tandrej
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne, hogy ti melyik fényképezőgépet ajánlanátok az alábbiakból:
- panasonic dmc lz7
- panasonic dmc fz8
- cannon a720 is

Vagy egyéb hasonló kategóriájú: min. 6x optikai zoom gépet 50-70e-ig

Thx!

(#7017) Szten Márs válasza Batman (#7015) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Nikonos topicban vannak D80 tulajok, a Pentax K10D-nek meg van saját topicja is , szóval bőven vannak a forumon emberek személyes, hosszú távú használat után kialakult tapasztalattal.

Ajánlom vétel előtt, hogy mindkét gépet tekintsd meg, próbáld ki, igencsak fontos lehet. Plusz amit fentebb írtam az előző hsz-emben, mit akarsz később hozzá, mennyire számít most, hogy 82 vagy 202mm ekvivalens a vége az obiknak, meg ilyesmi.

(#7018) Zozzant válasza Batman (#7015) üzenetére


Zozzant
addikt

Nincs sajnos személyes tapasztalatom, de szimpinek tűnik az objektívtől független képstabi, az időjárásálló váz és a pentaprizmás kereső, fogni azért fogtam mindkettőt, és bele is néztem nagyáruházban, de használati tapasztalat nincs.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7019) Szten Márs válasza Zozzant (#7018) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Nikonnak is pentaprizmás keresője van (a nagyítás is gyakorlatilag ugyanakkora: 0,95x vs 0,94x). Az időjárásálló váz pedig semmit nem ér, ha az objektív nem időjárásálló.
(Nem, egyáltalán nem a Pentax ellen beszélek, csak a tisztánlátás végett írom le)

(#7020) Zozzant válasza Szten Márs (#7019) üzenetére


Zozzant
addikt

azért valamit csak jelent hogy a váz összeillesztésein nem megy be a ganyé:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7021) werttzui válasza Szten Márs (#7019) üzenetére


werttzui
őstag

Pentax valahol a d80-és a d200 közt helyezkedik el csak olcsóbb jobban együttműködnek vele a régi obik viszont a nikonhoz eleve jóval több obi ,tartozék van.

PENTAX

(#7022) Szten Márs válasza Zozzant (#7020) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézd, ha olyan viszonyok között vagy, hogy bemehet a ganyé, ott az objektív illesztésein is be fog. Szóval hiába a szigetelt váz, olyan obit nem célszerű használni. Vázsapkával meg realtive nehéz fotózni ;]

(#7023) Zozzant válasza Szten Márs (#7022) üzenetére


Zozzant
addikt

A vázsapka időjárásálló? mert akkor meg lehetne próbálni:) akkor is, ha dönteni kell mindent számba kell venni, és ez is egy tény a pentax oldalán, legalább halad a döntésben, mérlegel.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7024) orbano válasza Batman (#7010) üzenetére


orbano
félisten

bemegy bótba, kipróbál. valamelyik hazavisz. ez nem megérés kérdése. nem lehet kilóra mérni a feature-öket.

A vér nem válik VAZZE!™

(#7025) macco válasza szabokarlo (#6999) üzenetére


macco
csendes tag

Szerinted akkor a Canon Powershot A720 IS ki is tudja hasznalni az Extrem III-mat?

(#7026) Szten Márs válasza macco (#7025) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aligha.

(#7027) szabokarlo válasza macco (#7025) üzenetére


szabokarlo
tag

Ultrára értettem, hogy még lehet azt sem használja ki rendesen a fényképező.

(#7028) Rakeem


Rakeem
aktív tag

bár már napokkal ezelött volt téma kb 68xx hszek elején.

4 gép volt felsorolva...

S8000, H7, H9, SP560.

Pár dolgot mondanék.

1. egyetlen belinkelt képről szerintem nem lehet véleményt alkotni.
2. a linkelt képek eléggé különbözőek. más helyen más fény és egyéb tényező mellett készültek.
3. bár a második pontban írottak alapján kicsi csúsztatás amit most írok, de azért látszik hogy melyik gép milyen. a legjobb képe még így is a H9nek volt.
4. A H9 ne tessék már ennyire leszólni! (H7 engem annyira most nem érdekel) A Sony ezen termékét használom. Most lehetne azt mondani hogy elfogult vagyok, de nem!!! DSLR-rel nem lehet összehasonlítani az tény. De a mostani bridge piacon az egyik legjobb készülék (tapasztalat). Főleg ha az ár/érték arányt is nézzük.

(#7029) Rakeem válasza Rakeem (#7028) üzenetére


Rakeem
aktív tag

sajnos a mod idő lejárta után akartam kiegészíteni. sry hogy 2 hszbe jött össze.

szóval.
senki félre ne értsen nem feltépni akartam a lerágott témát mint egy régi hegesedő sebet.
lényegében csak valami elcseszett módon de én is reagálni akartam.

summa summarum engem nem érdekel az S8000 és az SP560.
De a Sony termékeinek védelmére szerettem volna kelni.
Jó készülékek. Aki első digigépet akar venni azoknak tudom ajánlani.
Nekem mint teljesen laikus embernek a fényképezésben, kielégítő tudást és képminőséget kínál a H3-H7-H9 vonal.

(#7030) Rakeem


Rakeem
aktív tag

úgy vettem észre az apróhírdetéseket bogarászva hogy rengetegen igyekeznek megszabadulni a pana fz sorozat tagjaitól. hm... elgondolkodtató...

(#7031) niti


niti
aktív tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, csere előtt áll a már sokmindent látott Canon a400-am.
A Samsung s85-öst néztem ki, a Tescoban 30ezer Ft. Tudtok róla valamit mondani? Ez [link] alapján nekem eléggé szimpatikus. Esetleg hasonló árban van jobb választás? Köszi :R

(#7032) levy1983


levy1983
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis véleményt szeretnék tőletek. DSLR-t akarok venni. Ti melyiket ajánljátok?

Most baromi olcsón tudok hozzájutni egy Canon 350D-hez vagy +30ezer és Nikon D40x/Pentax K100D vagy + 80ezer és Pentax K10D. Mindegyik újonnan.

A véleményeket előre is köszönöm!

Levi

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#7033) niti válasza niti (#7031) üzenetére


niti
aktív tag

Oké, most olvastam vissza, a Samsungokat nem igazán ajánljátok. Nekünk átlagos célokra kellene, család, kitándulás, érdekességek...
És az is pozitívum, hogy SD-val bővíthető.

(#7034) Hydra SR válasza niti (#7033) üzenetére


Hydra SR
addikt

Általános célokra bármilyen kis kompakt gép jó, a 30000-es kategóriában meg mindenképp csak kompromisszumos megoldást találsz. Egyiknek ez a baja, a másiknak az. Igazán lényeges különbség nincs köztük, amiket a tesztek írnak azokat a dolgokat jobbára csak azok veszik észre különbségként akik sokat olvasnak teszteket. De olcsó, kicsi, elfér zsebben, stb., jó fényviszonyok között korrektül meg lehet örökíteni velük az emlékeket, kirándulást, családot. Télen a szürke szmötyiben mindegyik bajban van, de ez még a kétszer ennyibe kerülőkre is igaz részben.
Amiket érdemes figyelni: ha olyat veszel ami ceruzaelemmel/akksival megy, akkor a turistahelyek környékén tudsz életmentő energiautánpótlást venni, ha lemerültél. Ha speckó saját akksija van az meg általában tovább bírja lemerülés nélkül.
A nagylátószög fontosabb szokott lenni a nagy zoomátfogásnál. Ritkán akarnak ilyen géppel kolibriket becserkészni, nem arra való. Inkább a táj férjen bele, meg a szűkös beltér ahol nincs hova hátralépni.
Ebben az árkategóriában szerintem is fontos, hogy milyen memóriakártyát eszik de látom erre te is gondoltál. Szóval kb. ilyesmik. Az objektív rajzolata, szenzor zajossága kb. ugyanolyan alsó kategóriás kommersz mindegyiknél, kár is vele foglalkozni, ezek a gépek nem erről szólnak. Használható legyen, kényelmes legyen, akár még szép is lehet. A metál foncsorozás le szokott kopni, ha fontos a külseje akkor gondolj erre is.
Konkrét típust nem tudnék helyetted választani, csak felhívtam a figyelmedet pár apróságra amiket érdemes figyelembe venni gépválasztás előtt.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7035) niti válasza Hydra SR (#7034) üzenetére


niti
aktív tag

Köszönöm szépen! Sokat segítettél! :R

Tulajdonképpen a régi Canonnal sem volt semmi problémánk, csak már eléggé le van harcolva szegény, meg jó lenne valami nagyobb felbontású masina. Ja, és újabban sokszor nem fókuszál rendesen.
Akkor valószínűleg maradunk ennél a Samsungnál. Az tetszett meg benne nagyon az ötszörös optikai zoom melett, hogy VGA felbontásban rögzít videót. Ez nekem elég nagy újdonság :) Nem szívesen mondanék le a ceruzaelemes akksiról sem, az SD kártya meg majdnem alapkövetelmény a kártyaolvasónk és a már meglévő micro SD kártyáink miatt:)

(#7036) monika7676


monika7676
csendes tag

SZiasztok!
Az lenne a kérdésem,ha egy 6 megapixeles gépen
a képeket 10x15-ösen hívom elő a fényképésznél, van -e értelme 2816x2112 képeket
csinálni? 640x480-as állitással ugyanolyan minőség lesz az előhívás,nem?

Köszönöm :)

(#7037) werttzui válasza monika7676 (#7036) üzenetére


werttzui
őstag

Ekkora fotóra kb 2Mpixel az ideális azaz kb 1600X1200 vagy kb ilyesmi .Viszont inkább csinálj képeket max felbontással és utólag méretezd le őket arányosan mert nagyobb felbontású képből többet lehet vágni :K

PENTAX

(#7038) tbs válasza monika7676 (#7036) üzenetére


tbs
addikt

Az elhívás igen, ugyanolyan minőségű lesz. A kép nem. 640x480 azért kevés 15x10-re... Olyan 200dpi-nyi pixelt érdemes előhívatni. 15cm/2.64cm*200 -> ~1200, 10cm/2.54*200 -> ~800

Azaz 1200x800-as egy jó méret tudna lenni 15x10-es képre. ;)

Werttzui mérete is jó, és igen érdemes megfogadni a tanácsát: képet készíteni a gép max felbontásában és utólag méretezni, ha van hozzá türelme az embernek. Előhíváskor úgyis leméretezi a gép.

[ Szerkesztve ]

(#7039) Szten Márs válasza monika7676 (#7036) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát én láttam 640*480-as képeket 10-15-re hívva... nem lettek szépek :DDD
Ha csak teheted és nincs elháríthatatlan akadálya, vidd teljes méretben.

(#7040) szabokarlo válasza niti (#7035) üzenetére


szabokarlo
tag

Ilyen kategóriában nem érdemes a megapixelek számát nézni, mivel hiába csinálod nagyobb felbontásban a képeket, ettől még nem lesz jobb minőségű, mivel a ccd ami benne van kisebb felbontást tud csak rendesen kiszolgálni. Szóval ez ne legyen mérvadó!

(#7041) Szten Márs válasza szabokarlo (#7040) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"a ccd ami benne van kisebb felbontást tud csak rendesen kiszolgálni"

Hát itt van némi kavar. ;] Sztem nem ezt akartad írni ;)

(#7042) hemaka


hemaka
nagyúr

Sziasztok. Digitet szeretnék hamarosan vásárolni, a keretet 60ezer Ft-ra tettem, többet igazából nem szánok rá, mert nem vagyok profi fotós. :)
Van pár gép már amit néztem, amiket mindjárt leírok, vagy ha tudtok még ezeken kívül jobbat, természetesen azt is írhatjátok. :K

Canon Ixus 70
Sony DSC-W80
Samsung Digimax NV7
Kodak EASYSHARE ZD710
Olympus mju 820

Köszi :)

(#7043) Szten Márs válasza hemaka (#7042) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

AZ Ixus nem rossz, de egy A570 ugyanebben az árban jobb vétel, többek között a képstabi miatt - persze ha a design megfelel. A Sony modellje szintén képstabilizátoros, ezen kívül sem tűnik rossz választásnak. A Samsungban is van ugyan képstabi, de a képminősége nem a legideálisabb. Közepes ISO-n (ISO400) is eléggé látszik, hogy jobban zajosodik, mint a másik kettő:
(Itt képeket linkeltem, de ha nem a tesztoldalról nyitják meg őket, akkor nem engedi megnézni őket, forbidden hibaüzenet :F A lentebb linkelt tesztoldalon a 400-as ISO-s stúdióbeállításos tesztképeket akartam linkelni. Persze érdemes megnézni az összeset.)

Valamint ezeken túl sem győzött épp meg a Samsung képminősége.
A tesztek linkje:
Samsung NV7: [link]
Canon A570is: [link]
Sony W80: [link]
És (teszt)képgalériák linkje:
Samsung NV7: [link]
Canon A570is: [link]
Sony W80: [link]

Olympusrol sokat nem tudok, itt nincs tesztje, más normális tesztoldalon sem találtam. Szóval passz. A Kodak... hááát ismerősi körömben van ZD710... eléggé felejtős, kivéve ha kell a nagy tele. Ez ugye 380mm-en végződik, a többi gép meg százvalamennyin. Ha nem kell nagy tele, akkor vagy Sony W80, vagy Canon A570IS, amelyik szimpatikusabb. Illetve, ha kell hosszú (ok, relative hosszú: 15 másodperces) záridő, pl éjszakai fotózáshoz, illetve kellenek manuális beállítási lehetőségek, akkor a Canon.

[ Szerkesztve ]

(#7044) Hydra SR válasza Szten Márs (#7041) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én szerintem értem, mit mond és részben igaza van, még ha furán is fogalmazott, de a gyakorlatban mégis hasznosabb tanácsnak tartom azt, hogy használja csak teljes felbontásban :)
Szerintem szabokarlo oda akart kilyukadni, hogy hiába 8 megapixeles a kiskompakt, nincs rajta 8 millió pixelnyi információ a képeken. Noha a felbontásban nem annyira a szenzor, sokkal inkább a légyfing méretű és gyatrán csiszolt optika a ludas de az most lényegtelen. Egy biztos: azért az a kiskompakt is bőven többet tud 640*480-nál. Lehet, hogy csak 2 megapixel a valódi információtartalma, de az sokkal több, mint a 640*480 és akkor is egyszerűbb teljes méretre állítani. Később meg könnyebb vele szöszölni, ha utólag úgy érzi, hogy akar. Leméretezni mindig könnyebb, mint fel. Legalábbis úgy, hogy értelme is legyen.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7045) Szten Márs válasza Hydra SR (#7044) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én azt gondolom/gondoltam, hogy azt akarta írni, hogy "az optika ami benne van kisebb felbontást tud csak rendesen kiszolgálni", azért szóltam, hogy szerintem elírta. :) Aztán lehet mégsem.
Egyébként igen, teljesen egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy érdemes a tömörítést is legjobbra venni. Némely gépeken igen gyatra tömörítést jelent a normal beállítás, és ezt sem lehet utólag felhúzni, míg lefele bármikor. (Pl ha valamely okból kisebb méretű file kell)

(#7046) Hydra SR válasza Szten Márs (#7045) üzenetére


Hydra SR
addikt

Némelyik gépen meg nem csak a tömörítés, hanem a rögzített felbontás mértékét is változtatja, ha a quality csúszkához nyúlsz. És erről nem is mindig van a menüben egyértelmű visszajelzés. Csak a csillagok száma változik, például. És ez a nyomtatásban már nagyobb bibi, mint az, hogy most 92 vagy 96%-os jpg tömörítést eresztett-e rá. De ezt biztos te is tudod, valójában nem is neked mondom, hanem a kérdezőnek :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7047) tayla


tayla
csendes tag

Hali! Új vagyok, egyenlőre béna hozzá ..és szomorú!
Életem csalódása a tegnap vásárolt Canon A720 IS!

Hazahoz, elem be, kártya be, minden AUTO (egyenlőre), csinálok gyorsan pár képet és feldobom a pc-re. Olyan zaj, hogy ledöbbentem. A színek (pl. barna) tele zöldes árnyalatokkal, de szinte minden szín koszos. tehát Zajos ha jól mondom.

Most ennyire szar ez a gép, vagy ne AUTO-n használjam, hanem állogassak :F

(#7048) Szten Márs válasza tayla (#7047) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valószínűleg az auto mod feldobta az ISO-t legalább 400-ra.
Av mód, blende 2,6-ra és ha lehet ISO80, vagy ISO100. Így érdemes kipróbálni.
Ha tudsz mutatni képet akkor lehet többet is tudunk mondani.

(#7049) Hydra SR válasza tayla (#7047) üzenetére


Hydra SR
addikt

Gondolom otthon, sötét lakásban fotóztál. Az automatika felnyomta a fényérzékenységet, hogy ne mozduljon be, ettől meg jó zajos lett. A sötétebb részeken még masszív színzaj is megjelent. A kompaktok nem teljesítenek valami jól kevés fénynél, ma van a téli napforduló napja és az ég is felhős, a lehető legrosszabb körülmények között próbálkoztál. Ehhez még a képstabilizátor is kevés. Állvány vagy valami stabil alátámasztás kell, alacsony ISO és hosszabb záridő. Persze mozgó témára esélytelen. Vagy vaku, de hát az meg teljesen megváltoztatja a természetes fényviszonyokat. Ha linkelsz képet akkor esetleg tudunk konkrétabb értékeket is mondani. De ne ide, hanem a Tanuljunk (digitálisan) fényképezni topicba.

szerk: affene, Szten Márs már megint megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7050) szabokarlo válasza tayla (#7047) üzenetére


szabokarlo
tag

Hát talán ez a gép nem kimondottan arra való, hogy autoban használd, ennek ellenére nem tudom mire gondolsz.
Itt van egy általam készített kép:
http://picasaweb.google.com/szabokarlo/Makro/photo#5144338666091711922
A másik kérdés, hogy mennyire nagyítottál rá a részletekre, nyílván nem fogsz kapni egy 50-60 ezres géppel tűéles éleket stb.
No meg, hogy milyen fényviszonyok között készültek a képek, iso beállítás stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.