Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) sgery válasza SkyLaci (#30997) üzenetére


sgery
őstag

Hát nagyjából.
Egy ideig gondolkoztam a Nex 5 NK-n, de vélgül arra jutottam, hogy 180e-ret nem adok érte.
Aztán láttam ugye MM-ban sima 5K-t 130e-ért, meg is vettem volna de kiderült hogy csak a kirakati darab.
Most ott tartok, hogy van Nex 3 K 100e-ért (az áfát mindenről vissza tudom igényelni, tehát igazából 78e) vagy pedig a HX9VB 78e (nettó 61..)-ért.
Sajnos viszont a Nex 3 K-nak messze elmarad a videója a hx9vb-től, viszont a képminősége sokkal jobb. Szóval ezt még eldöntöm ma, aztán rendelek egyet.
A kép mindenesetre sokkal fontosabb mint a videó.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31002) N.GÁBOR válasza Nagya21 (#30999) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nagya21
Rendben, akkor igyekszünk legalább class 6osat nézni. Persze, eredetileg a gépet is odahaza akartuk volna venni, csak már kellene a héten viszont otthon csak pár órát leszünk.

SkyLaci
Hát, szerintem olyan 7000 -8000 Ft, de persze ha szükséges akkor még talán tudunk rá többet is áldozni.

May the force be with you!

(#31003) szg88 válasza N.GÁBOR (#30998) üzenetére


szg88
őstag

Ha fullhd-ban akarsz videózni akkor 8GB-ra nem sok fog felmenni. [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#31004) FireFox1996 válasza SkyLaci (#30995) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

OK! De ez Canon gyártói, és nem pedig "Canyon" SX... kínai :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#31005) N.GÁBOR válasza szg88 (#31003) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ejha, 16 gigás kártya 6-7 ezer Ftért?? :Y

Köszönöm!

Ezek a samuk jók?

May the force be with you!

(#31006) FireFox1996 válasza sgery (#31001) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Attól függ, hogy kirakat, és mennyire fogdosták.. tiszták-a az érzékelő... Bár ezt ha lecsavarod, akkor már egyből sípoggat is hangosan, és jönnen a biztonsági őrök :)
Mondjuk ha kirakat db, és 130e, akkor elég drága...
Ha Sony NEX-nél marad, akkor érdemes NEX-5-től felelét nézni...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#31007) sgery válasza FireFox1996 (#31006) üzenetére


sgery
őstag

Hát már elég kopottas volt :/ Nem szeretem a kirakati darabokat... Ha még 100e-ért adták volna hát legyen..

Nex 5 már 145e Ft, képminősége nem jobb a nex 3-nál (néztem összehasonlítást, pont ugyan olyan) csak a videó jobb és a váz más. De ha meg videóért veszek jobbat, akkor pedig Nex 5n kéne, az pedig drága. Egyenlőre jó lesz ez, aztán max lecserélem jövőre ha lejjebb megy az 5n-nek az ára.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31008) themebuilder válasza N.GÁBOR (#30998) üzenetére


themebuilder
senior tag

Samsung SD és MicroSD (+SD adapter) kártyák (Class6-10) nagyon jók most (csep, por, ütésálló) és gyorsak is.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#31009) SkyLaci válasza N.GÁBOR (#31002) üzenetére


SkyLaci
őstag

7000-8000ért vannak 16 GB class10es Samsung microSD-k 5 év garanciával, ez a legjobb választás szerintem, mert teheted fényképezőgépbe de akár mobiltelefonba is, meg ha netán betelik egy pillanat alatt beletudod tenni a fényképezőgépbe a telefonod memória kártyáját is (már ha van benne).

[ Szerkesztve ]

(#31010) N.GÁBOR válasza themebuilder (#31008) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

themebuilder, SkyLaci
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, akkor ilyen kártyákat nézek. Akkor szerintetek az én igényiemnek (jobbára fényképezés, és hd esetenként full hd videózás) elegendő a class 6-os is?
Persze ha belefér a 8-ba akkor már lehet, hogy class 10-eset veszünk.

Üdv

May the force be with you!

(#31011) bubi92


bubi92
őstag

45 ezer alatt milyen fényképezőt érdemes venni?

(#31012) SkyLaci válasza bubi92 (#31011) üzenetére


SkyLaci
őstag

canon sx130 is

(#31013) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Milyen Bridge gépeket érdemes nézni mostanában, amik megközelítik a DSLR képminőséget? Jó lenne ha nem csak LCD, hanem valami kereső is lenne rajta (erős kültéri használat miatt). Más igény még nincs, kellene pár modell amiről tudok olvasgatni :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31014) SkyLaci válasza Alg (#31013) üzenetére


SkyLaci
őstag

a zoom is fontos, vagy elsősorban a képminőség és az elektronikus kereső?

(#31015) szg88 válasza N.GÁBOR (#31010) üzenetére


szg88
őstag

6-os is elég.

(#31016) Alg válasza SkyLaci (#31014) üzenetére


Alg
veterán

Nem életbevágó, persze nem árt - de ha ezen múlik, vagy nagyon megdobja az árat, akkor hajlandó vagyok kompromisszumot kötni

Ja, és hosszú távra lenne, valamint nem nyomtatnám a képeket plakát-méretben :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31017) junior11 válasza SkyLaci (#31012) üzenetére


junior11
veterán

Szia

mit gondolsz a Canon IXUS 220/230HS készülékekről? Jobbak képminőségben mint az SX130IS? Az említettekkel szemben alulmarad a Pana FS16/35 (gondolok itt a 16Mpx, CCD miatt)? Esetleg milyen gépek tekinthetők "topnak" 50e-ig? Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31018) SkyLaci válasza Alg (#31016) üzenetére


SkyLaci
őstag

a zoom nem is az árat dobja meg igazán hanem a minőséget rontja (összetettebb lencserendszer, több torzulás)

(#31019) FireFox1996 válasza SkyLaci (#31009) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Most vettem iponnál 32GB Class10 Kingmaxot, vízálló, rózsa színű :) 60 hónap garival....

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#31020) FireFox1996 válasza sgery (#31007) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Lehet, hogy van 1 eladó gépem: fekete NEX-5 + 16mm f2.8 obival (mondjuk 90e-ért ;) ), még több hónapos magyar garanciával, minden eredeti tartozékkal, és ha kell, akkor LA-EA1 adaptert is tudnék adni. De ez csak hétvégén kiderül, hogy eladom-e... Érdekel ?

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#31021) SkyLaci válasza Alg (#31013) üzenetére


SkyLaci
őstag

Mennyi pénzt szánsz a történetre?

Ha közel DSLR minőségre vágysz, és elektronikus keresőre, és nem kell nagy zoom átfogás, akkor talán SLT gépek között lehetne nézelődni.

Pl: Sony Alpha SLT-A35, panasonic G10

(#31022) Alg válasza SkyLaci (#31021) üzenetére


Alg
veterán

Ahha... ezeket az árakat mondjuk felezzük meg, és próbáljunk abból lefelé faragni kicsit :DDD és akkor az elvárások is mehetnek lefelé persze

Jah, kimaradt, hogy akár használt is jöhet - megkímélten, garival

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31023) SkyLaci válasza junior11 (#31017) üzenetére


SkyLaci
őstag

Elnézve a tesztképeket én nem látok igazán különbséget az sx130 és az sx230 képe között.
Szerintem a képminőség nem indokolja az árkülönbséget, amiatt lehet drágább az sx230 mert fullHD videót tud, cmos szenzor van benne (bár az általam megvizsgált képeken én nem láttam különbséget), GPS, kisebb, dizájnosabb, több zoom

50e-ig szerintem sx130a legjobb választás, bár ha veszünk hozzá tokot, memória kártyát, aksikat meg töltőt, akkor egy picit 50 felé lehet szaladni.

(#31024) SkyLaci válasza Alg (#31022) üzenetére


SkyLaci
őstag

legjobb ár-képminőség arányú készülék az olympus E-pl1 lehet, a képminőséggel itt nem lesz bajod garantáltan, viszont kereső nincs rajta, de lehet venni hozzá, úgy viszont már drágább.

használt cuccokat belekeverve már jóval összetettebb a választás, és úgy ajánlani is sokkal nehezebb.

mennyi a legfelső ár amit rá szánsz konkrétan?

[ Szerkesztve ]

(#31025) junior11 válasza SkyLaci (#31023) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Nem az sx230-ra gondoltam, hanem az IXUS 220/230HS-re, de mindegy. Panából, Sonyból és Nikonból ilyen árban mit ajánlanál (akkumulátorosat)? Havernak SX130IS van, hát nem olyan híres mint gondoltam, de lehet, hogy nekem voltak nagyobbak az elvárásaim.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31026) Alg válasza SkyLaci (#31024) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk azt, hogy legyen 60 a teteje, de nem baj ha nem használom ki a keretet... Végső esetben bevethető a "gyűjtögessünk még tavaszig" módszer is :U

Igazából egy jó hobbi-gépet szeretnék, ami azért már a kompaktoknál többet/szebbet tud, de nem kerül egy vagyonba (van ilyen egyáltalán?)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31027) SkyLaci válasza Alg (#31026) üzenetére


SkyLaci
őstag

60ért sajnos le kell mondani a közel dslr minőségről és a keresőről.

a fujinak vannak olcsó elektronikus keresős bridge gépei, de katasztrofális képminőséggel.

valaki hirdetett decemberben 60000ért Olympus E-pl1-et (dslr képminőség, kereső nélkül, durván 3x-os zoom, cserélhető objektív), ha az megvan meg akkor ajánlom figyelmedbe, jobbat ennyi pénzért nem kapsz [link]

[ Szerkesztve ]

(#31028) MaxTorque


MaxTorque
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, fényképező vételezés ügyében. Kevés pénzem van rá, viszont az elvárásaim sem nagyok. Videózás számomra nem számít, a felbontás sem (nem akarok plakátméretben nyomtatni :DDD). Viszont szép, éles képeket akarok, kromatikus aberráció mentesen, élő színekkel, zaj nélkül. Hosszabb távra. Dizájnban szép letisztult legyen, mint a sony gépei, vagy pl a Samsung ST95. Kb. 25e van rá. A tokot, memóriakártyát, stb. ebbe nem számolom bele. MIt ajánlotok?

(#31029) FireFox1996 válasza SkyLaci (#31027) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

egy használt DSLR vázat már 40e-ért is lehet kapni, egy kit obival együtt 60e-ért már simán lehet kapni...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#31030) need válasza N.GÁBOR (#30998) üzenetére


need
addikt

csatlakozom a Nagya21-hoz... mert ma vettem az Aquaban pont samut 8gb schc-t Class 10-est..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31031) SkyLaci válasza MaxTorque (#31028) üzenetére


SkyLaci
őstag

Nem igen lehet jó szívvel ajánlani gépet 25000 alatt, mert elég valószívű hogy egyik sem üti meg azt a szintet amit a felhasználó megálmod magának, de itt egy cikk, ez talán segít, olvasd el
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31032) kelly7 válasza N.GÁBOR (#31010) üzenetére


kelly7
aktív tag

Samsungból még a Class 4-is elég. Viszi a Full HD-t is simán.

(#31033) sgery válasza FireFox1996 (#31020) üzenetére


sgery
őstag

A 16-os obi miatt nem érdekel sajnos, arról sok jót nem hallottam, mindenképp 18-55-ös kellene hozzá. Ha azt is adsz akkor beszélhetünk :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31034) FireFox1996 válasza sgery (#31033) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:) a 16mm F2.8, a másik meg F3.5-től indul...
Az gyik fix, másik meg zoomos. mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai :)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#31035) sgery válasza FireFox1996 (#31034) üzenetére


sgery
őstag

Tudom, ha mindkettőt adnál hozzá az lenne az igazi :)
De a zoomosnak több előnyét látom :/ És sajnos drága külön rá egy ilyen objektív.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31036) BiriBum válasza junior11 (#31025) üzenetére


BiriBum
őstag

Egyik 1/2,3"-es szenzorral rendelkező masinától nem lehet eget verő minőséget várni.

Az IXUS 130 CCD szenzoros(28-112 zoom), a 230 pedig hátsó megvilágítású CMOS (28-224 zoom). Mindkét gép pici és csak automata (téma) üzemmódokban lehet fotózni velük, illetve van P üzemmód, ahol az ISO-t és a vakukompenzációt lehet variálni.

Ha komolyabban is érdekel a fotózás, olyat vegyél, ahol lehet a paramétereket (rekesz, záridő) állítani.

(#31037) BiriBum válasza sgery (#31035) üzenetére


BiriBum
őstag

Egy változó fényerejű zoom objektív sosem ad olyan jó képminőséget, mintegy fix gyújtótávolságú. ;)

(#31038) szg88 válasza BiriBum (#31036) üzenetére


szg88
őstag

sx 130-ra gondolt

(#31039) junior11 válasza BiriBum (#31036) üzenetére


junior11
veterán

Köszi az infót. Még mindig sok újat tanulok. A gépet még nem most tervezem venni, de hamarosan (még megvárom az új modelleket). Addig olvasgatok, érdeklődök. A képeket számitógépen, de többnyire lcd tévén néznénk meg (max. 50e-ig az ár). 1. gép lenne, rögtön nem szeretnék cserélhető objektíveset venni, ha majd a fotózás komolyabban érdekel, esetleg.

Tudom, hogy az adott pénzért csodát nem kapok, de szeretném a legjobbat választani. Nézegettem a komolyabb masinákat is, mint pl. Canon S95, Nikon P300, Olympus ZX-1, Panasonic LX5, de nekem nagyon drágák, s mint 1. gép szerintem felesleges. Az ultrazoomok pedig kompromisszumok képminőség terén... :F

Eddig ezeket néztem ki:

Olcsóbbak:
- Panasonic FS16
- Canon IXUS 115HS

Drágábbak:
- Sony DSC-HX7V
- Canon IXUS 230HS
- Panasonic TZ18/20 (bár nekem elég zizis a képe), viszont a Panasonic az egyik kedvenc márkám.
- Nikon ?

Nekem a Canon színei egy picit semlegesnek, hidegebbnek tűnnek, mint pl. a Pana által alkotott szinek, jobban szeretem a melegebb színeket... A Pana, Canon képei nekem részletesebbek mint a Sonyé, ami picit mosottabb a kelleténél, Pana viszont zajosabb mint a Canon úgyhogy nehéz döntenem... :F

Amit szeretnék: szép képminőség (minél kevesebb zaj, jó részletesség), 10-12Mpx, min. 4-5x zoom, de több is jöhet (bár tudom, hogy ez már a képminőség rovására megy), HD/FullHD videó sztereó hanggal + zoom. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31040) N.GÁBOR válasza kelly7 (#31032) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Köszönöm az infókat mindenkinek.

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#31041) BiriBum válasza junior11 (#31039) üzenetére


BiriBum
őstag

Az ultrazoomok pedig kompromisszumok képminőség terén... :F

Amiket itt felsoroltál, azok közül azért elég sok ultrazoom van. :DDD

Tulajdonképpen mit szeretnél fotózni?

[ Szerkesztve ]

(#31042) junior11 válasza BiriBum (#31041) üzenetére


junior11
veterán

Tudom, de ezek voltak szimpatikusak. :DD Természet (főleg), család, haverok, bulik, néha gyenge fényviszonyok között... A makró fontos a természet fotózásánál (bocs, ha hülye a kérdés)? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31043) BiriBum válasza junior11 (#31042) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha lényeges a kis méret és nem akarsz állítgatni, az IXUS 220/230 jó választás lehet.

(#31044) Alg válasza SkyLaci (#31027) üzenetére


Alg
veterán

Aha, akkor a Fuji Sxxxx szériát hanyagolom.

Alakul a képem a piacról - és akkor mi történne, ha még egy lépcsőt lentebb lépnék, és ultrazoom-osokat néznék?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31045) junior11 válasza BiriBum (#31043) üzenetére


junior11
veterán

Nem fő célpont a kis méret, de örülnék neki... Ami nem tetszik az IXUS 220/230-nál, az a dizájn, de a képminőség a fontos. Mindenképp megvárom az új modelleket, bár szerintem a CMOS elterjedésén s a Mpx növekedésén semmi új nem lesz (ebben az árkategóriában). :F

Pana, Sony, Nikonból milyenek?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31046) SkyLaci válasza Alg (#31044) üzenetére


SkyLaci
őstag

én tudom ajánlani a canon sx130-at, mesze van az óhajtott dslr minőségtől, és kereső sincs rajta, de árához képest szerintem jó fényképeket készít a kompakt mezőnyben, én is ilyet vettem pár hete. 40000 + tartozékok (tok, kártya, AA akkumulátor és töltő)

(#31047) SkyLaci válasza junior11 (#31045) üzenetére


SkyLaci
őstag

Pedig az IXUS szériát jelentős részben pont a dizájnnal próbálják eladni, egyébként nekem sem tetszik.

(#31048) junior11 válasza SkyLaci (#31047) üzenetére


junior11
veterán

S te mit ajánlanál nekem? [link] - itt leírtam mi a fontos

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31049) SkyLaci válasza junior11 (#31048) üzenetére


SkyLaci
őstag

50ig neked is a canon sx130at tudom ajánlani, nem biztos hogy igazam van, de én ezt találtam a legjobbnak ennyiért, ezért vásároltam ezt én is.

(#31050) BiriBum válasza junior11 (#31045) üzenetére


BiriBum
őstag

Nikon S9100 másik kettőből magamnak nem vennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.