Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) Lacy6 válasza g@bo (#53599) üzenetére


Lacy6
senior tag

De mit szeretnél vele fényképezni?
Pl. makróba nagyon gyenge az RX100.
Amúgy szerintem nincs nagy különbség a kettő gép között.
Az LX7-be kisebb a szenzor viszont az optika fényerősebb.
Valamint a 9 MP-es felbontás 16:9-be kevés lehet a LX-7-nél

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53602) jjeahh válasza Lacy6 (#53601) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az lx7-ben nem multiaszpi szenzor van? Mert akkor nem vág le a kép tetejéből-aljából.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53603) vond válasza jjeahh (#53602) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De, az van benne. :K

bump3r111: Én ilyet használok az FZ200-hoz: [link]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53604) Lacy6 válasza jjeahh (#53602) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én ezt a felbontást olvastam neten :3968 x 2232 (8.9 MP, 16:9)
De lehet, hogy én tévedek.
Akinek van ilyen gépe nem tudja esetleg megnézni?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53605) hito válasza jjeahh (#53602) üzenetére


hito
nagyúr

Na az még akkor előny, hogy ihaj!!! Van most nálam a GH2 mellett egy GH3 és nagyon elcseszte a Pana, hogy a multiszenzort GH2-től kukázták. 14-es obival olyan látószögem van, mintha 12-es vagy még nagyobb lenne fönn. Arról nem is beszélve, hogy mindkét szenzor 16Mp-es, de amíg a GH2 16:9-ben 14Mp-es felbontást produkál, addig a GH3-nál 16:9-ben 12Mp a legnagyobb elérhető képméret :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53606) jjeahh válasza hito (#53605) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha van időd-kedved mft topikba vagy privátba írhatsz pár szavat milyen a gh3 a gh2 mellett :D Felépítés, anyagminőség, gyorsaság érdekelne meg, hogy mekkora előrelépés a sony szenzor az öreg gh2 szenzora után magas iso-n :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53607) hito válasza jjeahh (#53606) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, megpróbálom összeszedni magam hozzá :D Egyelőre azt látom, hogy sok dologban nem ellenfél a GH3 a GH2-nek. Most azt mondanám, hogy akinek GH2-je van, az ne váltson GH3-ra. De a többit majd ott :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53608) g@bo válasza Lacy6 (#53601) üzenetére


g@bo
nagyúr

makró hébe hóba,
inkább tájkép, éjszakai felvételek. tehát általános használat.

valami olyan kompakt kellene, aminek végre képminősége is van. sony hx9v-m nem rossz, de nem az igazi.

(#53609) ANOka válasza g@bo (#53608) üzenetére


ANOka
őstag

Én az éjszakai felvételek készítését nem nevezném általános használatnak. Persze lehet, hogy tévedek...

(#53610) g@bo válasza ANOka (#53609) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja bocsánat, akkor csak fényes nappal felhők nélkül kattintgatnék, így megfelel neked?
este alszom. ;]

(#53611) Lacy6 válasza g@bo (#53608) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nekem RX100-am van és összességében elégedett vagyok vele.
Makrózni mondjuk nem igazán lehet vele és gyorsan "sötétedik" az optika ha kevesebb a fény, de egész jól viseli az ISO emelést.
Én most is ezt választanám. Gondolkoztam én is az LX7-en vagy az RX 100 II ami még szóba jöhetett, de akkor túl drága volt az I-es változathoz képest és képminőségbe nincs olyan nagy előrelépés.
Az LX7 meg a kis szenzor és felbontás miatt nem volt szimpatikus, de leginkább az volt a döntő hogy külsőleg abszolút nem tetszett.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53612) g@bo válasza Lacy6 (#53611) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszönöm.

rx100 most 103k, a mark II meg 139000, de marha gyosan árazgatják fel 170re, ami már sok.

100ért még bepróbálnám az első szériát, majd ma meglesem. jobb képminőséget igér, mint a mostanim.

bár lehet egy bumfordi canon d3200 + optika jobb lenne. :F

lx7 szimpatikus /és még japán munka/ de....

(#53613) Tin_Shield válasza g@bo (#53612) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én bevenném a listába Fuji X30-at is, de csak ha a videó nem fontos szempont. Szenzorméretben és optika fényerejében a kettő között van, viszont a kezelhetősége kompakt szinten egy álom, van frankó EVF, és a Fuji színkezelése és a jpg motor egy másik dimenzió.

[ Szerkesztve ]

(#53614) szenesember válasza Tin_Shield (#53613) üzenetére


szenesember
aktív tag

+1 Fuji X30. És esetleg Canon G16.

[ Szerkesztve ]

(#53615) lugomon válasza Lacy6 (#53611) üzenetére


lugomon
tag

Pedig sokkal szebb...

Omega Testamentum

(#53616) bacardi1989


bacardi1989
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy fényképezőgépet,viszont annyi mindent olvastam már a gépekről hogy totál káosz lett a fejemben.Nos a szempontok a következők.A keretem rá maximum 150000ft(Ha egy kicsivel több pénzért van sokkal jobb azt még valahogy kigazdálkodom).Szeretném ha tartós volna minőségben.Jó nem azt várom el hogy 20év múlva is tű éles képeket csináljon, de azért ne kelljen a garancia után egyből kidobni mert nem ér semmit.Általános használatra kell.Értem ez alatt hogy Családi események,kirándulások,ház felújítások fényképezésére kell.Nem baj ha bírja a gyöngébb fényt,Jó nem vaksötétben akarok tájképeket csinálni de ha nyáron a gyerkőc 9kor kimegy a medencébe fürödni jó volna ha tudnák róla fényképet készíteni.A videózás nem nagyon érdekel.Tudtok valami jó gépet javasolni?

(#53617) vond


vond
MODERÁTOR

Na, elvileg 700 dolláron nyit a Pana TZ100 (kb. az LX100 ára).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53618) hito válasza vond (#53617) üzenetére


hito
nagyúr

Vállalható, sőt! Abszolút versenyképes. 1", kezdőbe fényerős üveg, 4k, stb. Ezzel asszem feladta a leckét az RX100m4-nek a maga 300eFt-os árával.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53619) ANOka válasza bacardi1989 (#53616) üzenetére


ANOka
őstag

Olympus Stylus 1s-t nézted már? Szerintem vess rá egy pillantást!
A többiek meg majd ajánlanak mást! :DDD :DD :D

(#53620) szenesember válasza bacardi1989 (#53616) üzenetére


szenesember
aktív tag

Fujifilm X30 125e ft-tól, Sony RX100 MarkII 140e ft-tól, esetleg Canon G7X, de az 152e ft-tól kezdődik, és elég gyönge az akkumulátora (210 kép CIPA)

(#53621) g@bo válasza hito (#53618) üzenetére


g@bo
nagyúr

rx100 optikája, már a zeiss, üveg? :U

(#53622) t72killer válasza hito (#53618) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól függ, milyen az a 4k ;). Az rx100 full szenzor readoutos.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53623) hito válasza t72killer (#53622) üzenetére


hito
nagyúr

És mennyi is a tele vége? :P :D Az, hogy teljes szenzor kiolvasásos vagy nem, már tényleg csak egy nagyon szűk réteget érint. Még maga a 4k is kuriózum, lassan terjed, nemhogy ennek a módja és az a kis különbség.

g@bo: biztos velem van a baj, de nem értem mit szeretnél kérdezni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53624) pibácsi válasza Bici (#53574) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Bici!
Nekem van mind a két gép. Az XZ-2 lényegesen többet tud szoftverileg, el lehet benne tévedni, nem beszélve az érintős vezérlésről, amit ki lehet kapcsolni és nem muszáj használni, de ha megszokod, egyes funkcióit jól lehet használni. A lapka mind a kettőben 1/1.7- így ez nem játszik. Az optika az LX7-nél 1.4-2.3, az Olynál 1.8-2.5, ez tehát az LX7-nél számít valamicskét. Az Olynál a zajszűrés nem a legjobb, sőt..., így én ki kapcsoltam teljesen (erről már írogattam) és külön szűrök, ha szükséges. Az LX7-nél is lehet állítni a zajszűrésen, de kikapcsolni nem lehet. Viszonylag be van lőve, mivel, ha belenagyítunk a képbe, akkor amikorra a kép már kézd életlen lenni, akkor jelenik meg láthatóan a zajosodás. Az Olynál ez úgy jön elő, hogy amikor életlen kezd lenni a kép, már azelőtt erősen látszik a zajszűrés. Képileg mindkét géppel meg vagyok elégedve, de nekem az Oly színei jobban bejönnek. Mindkettőnél lehet a WB-ket színmélységben is állítni. Képméret az LX7-nél, mivel kérdés volt ez is: 4:3 - 3648x2736,10M, 16:9 - 3968x2232, 9M. Mindkettő jó makróba, de sztem talán az XZ-2 jobb, élesebb képet lehet lőni jó világításnál és kikapcsolt zajszűrőnél. Illetve AE Bracketing is van benne. Több variációs beállítási lehetőséggel. Viszont: sajnos az XZ-2-nél a videó nem valami jó, képileg igen, (bár néha megugrik), viszont a hang használhatatlan, erről is írtam már hosszabban korábban. Talán koncert jellegű felvételeknél, de zoomolni akkor sem érdemes, zoomoláskor tompítja a hangot. Az LX7-nél több fájl lehetőségből lehet választani (AVCHD, MP4), és több variációban. Ráadásúl szinte tökéletes videót készít hanggal együtt. Még csendes felvételnél sem hallatszik be az AF és a zoom. Ha szükséges, TV-re lehet csatolni az FHD-t, de szépen lehet konvertálni is, ha ez kell, míg az XZ-2-nél a MOV fájloknál ez kicsit problémás.
Hát csak röviden kiemeltem egy-két témát. Az Lx7-el még nincs igazán sok tapasztalatom.

Üdv. Pibácsi

(#53625) Lacy6 válasza pibácsi (#53624) üzenetére


Lacy6
senior tag

Köszi a hasznos infót!
Akkor csak igazam volt a felbontással kapcsolatban :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53626) t72killer válasza hito (#53623) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, vmirevaló teléhez már inkább csereobis rendszert...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53627) pibácsi válasza Lacy6 (#53625) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Igen, igazad volt. A makróval kapcsolatosan írnám, hogy csináltam azóta több kisérletet és az XZ-2 lényegesen jobb mint az LX7. Mondjuk eddig is jó makrókat csináltam az XZ-2 -vel. Közelebb engedi a tárgyat és még ott is - kb. 1 cm. - élesre lehet állítni, míg az LX7-nél ez nem megy. Kb. 3-4 cm-nél feladja. Ezen kivűl az XZ-2-nél a makró módban is lehet az MF-et - a kézi élesítést - használni, bár a zoom-ot nem, ill. a 2x-es digi zoomot igen. Az LX7-nél nem lehet makróba a kézi élesítést (MF) alkalmazni. A zoomot viszont igen, de nem lehet sokra menni vele, akkor is csak kb. 3-4 cm-t enged.
Hát ennyi adalék ezzel kapcsolatosan.

Üdv. Pibácsi

(#53628) pibácsi


pibácsi
senior tag

Az előzőt módosítanám, de már nem vette be lejárt az időm: mindkettő optikáját közel lehet tenni kb. 1 cm-re és ott még éles képet csinál, de az XZ-2-nél lehet alkalmazni a kézi élesítést (MF), ahogy írtam is, és ugyan a normál zoomot nem engedi, de a 2x digi zoomot igen és ez nagy előny. Az LX7-nél a makrónál nincs MF- funkció, viszont van zoom, de nem lehet vele sokat elérni, mert már nem enged élesíteni. Az LX7 a képet kicsit távolabbra rögzíti, míg az XZ-2 viszont teljesen közelre. Így adott tárgyról az XZ-2-vel valamivel nagyobb képet - közelebbi - képet lehet rögzíteni. A 3-4 cm-t nem jól írtam.

Üdv. Pibácsi

(#53629) bacardi1989


bacardi1989
csendes tag

olympus 1s és fuji x30 at javasolták.Szerintetek melyiket érdemesebb meg venni?

(#53630) ANOka válasza bacardi1989 (#53629) üzenetére


ANOka
őstag

Elmész egy tetszőleges fotó üzletbe és mindkettőt végig tapogatod, kipróbálod. Utána meg azt veszed meg, ami a céljaidnak megfelel és neked jobban tetszik.
Mi honnan tudnánk, hogy a szőkét, barnát vagy esetleg a vöröset szereted? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53631) pandur99 válasza bacardi1989 (#53629) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha ez a kettő a választék, én az Olympust venném.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53632) sideburns válasza pandur99 (#53631) üzenetére


sideburns
aktív tag

Én meg a Fujit.

(#53633) Bici válasza pibácsi (#53624) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a részletes leírást, és a kiegészítéseket is! :R

A két gép lencséiről mit érdemes tudni? CA, peremsötétedés, geometriai torzítások, élesség, stb. Nagylátónál, és telében is érdekel - lehetőleg RAW esetén, hogy ne korrigáljon a gép.

Kizárólag RAW-ban fotózom, és RawTherapee-vel szoktam konvertálni. Így a jpeg minőség nem számít.
Videózni csak ritkán szoktam, és tervezek venni SEMA-1 adaptert külső mikrofonhoz, vagy a pana megfelelőjét, ha az LX7-et választom.
Az Oly videója számomra csak az akadozás miatt zavaró, amit sosem értettem. Ha lesz időm, lementek egy teszt videót, hogy megnézzem, hogy mitől szaggat, hátha csak egy szabályos frame duplázás okozza a gondot, ami utólag korrigálható... :U
A MOV formátum nem zavar, mindenképpen utófeldogozásnak vetem alá az elkészült videókat, mert általában előre megofontolt és eltervezett szándékkal szoktam videózni. Családi események másik géppel készülnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53634) hito válasza Bici (#53633) üzenetére


hito
nagyúr

Ment válasz mással kapcsolatban az FZ topicban :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53635) g@bo válasza hito (#53623) üzenetére


g@bo
nagyúr

arra, hgy készül e zeiss lencse egyáltalán műanyagból.

na tegnap rárepültem a sony rx100 I re, 1-1 darab volt mediamarktonként. lassan eltűnik a polcokról, de a mark 2 még nem elég olcsó... :(

(#53636) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Üdv!

Most kezdek el ismerkedni a fotózás alapjaival, teljesen kezdő vagyok ebben a témában! Szeretnék csodás képeket készíteni legfőképp saját magam és barátaim részére (ez legfőképp crossmotor-verseny, tájképek, arcképek, bulis pillanatok)! Nagyon tetszik nekem az olympus stylus 1s kialakítása, tudása! Kérdésem az lenne, hogy 'sok' lenne ez a masina egy kezdônek vagy vegyem nyugodt szívvel, hisz idővel úgyis 'komolyabb' gépre lesz szükségem?! Plussz pár szakirodalom ajánlást is szívesen vennék Tőletek! :)

Válaszotok előre is köszönöm!

ps4 Id: pFEFErohnii

(#53637) bacardi1989 válasza ANOka (#53630) üzenetére


bacardi1989
csendes tag

Talán azért kérdezek hozzá értőket mert rohadtul nem értek hozzá.Az egy dolog hogy nekem melyik tetszik.Tudása volna lényeg.Hiába szeretem a bmwt ha ugyan azon az áron kapok egy jobb komfortosabb skodát akkor azt veszem.azért kellene hozzá értőket kérdezni.De látom itt is az megy mint többi fórumon.Menj vegyé gépet rohadtul szarjuk le mit kérdezel.Ha nem sikerül akkor meg így jártál.Újabb értékes fórummal lettem gazdagabb.érdekes mikor laptopot akartam venni annak is utána jártam,kérdeztem mégse jöttek ezzel a szöveggel.legyél kurva boldog hogy értesz hozzá.

(#53638) pandur99 válasza bacardi1989 (#53637) üzenetére


pandur99
aktív tag

Annyiban jogos ANOka válasza, hogy tudni kellene azt is, mire akarod használni. Nem mindegy, hogy bulifényképezésre, kirándulásra vagy akármire. Én azért javasoltam a Stylus 1-et, mert az általánosabb használatra jobb.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53639) ANOka válasza bacardi1989 (#53637) üzenetére


ANOka
őstag

A ~100+ típusból már leszűkítetted az a két gépre, hogy mi tetszik neked. Szerinted - általunk nem ismert - szubjektív szempontok alapján hogyan tudnánk neked ezekből gépet ajánlani? :U (Van rajta sapka/nincs rajta sapka...)
Akkor vedd az Oly-t, mert én Oly m43-as gépeim vannak, kurvára nem videózok (és nem is akarok!) továbbá tegnap esett a hó! Így megfelel? :F

[ Szerkesztve ]

(#53640) cidalain válasza pandur99 (#53638) üzenetére


cidalain
veterán

itt írta
És ennek tudatában korábban ANOka is válaszolt már neki.

Igazából ha az egész threadet nézem ezt a kettőt ajánlották neki, majd megkérdezte hogy melyiket is kellene.
Gondolom pro-kontra felsorolást várna el emberünk (én azt várnám el, hogy tudjak dönteni), bár ennyire nem írta le.

A menj el kipróbálni meg olyannak segítség, aki ért hozzá. Aki csak képeket akar, az nem fog tudni dönteni egy boltban megtapizás, és 2 tesztkép közül. Azt hogy mit-hogyan lehet állítani meg pláne nem tudja eldönteni. Nem várható el egy amatőrtől, hogy előtte mindkét gép 250 oldalas manuálját megtanulva profi módon össze tudjon hasonlítani két gépet, mondjuk bármilyen boltban.

Most lehet villogtatni az összehasonlító oldalakat neki, majd 2 mondatban összefoglalni hogy én inkább ezt vagy azt venném, azért mert...

(#53639) ANOka
Ez így viszont már erős trollkodás. Azért van egy segítő topic hogy a segítők által nem teljesen ismert preferenciák alapján ajánljanak valamit. Ha ez neked nem tetszik, mert mindig minden ismeretlennel tisztába akarsz lenni, hogy 100%-os megoldást ajánlj, akkor neked a "Mennyi a két szám összege topic" való szerintem, ott mindig minden egyértelmű :P
No offense pls.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53641) hitchins


hitchins
őstag

sziasztok
előre is elnézést mert abszolút nem értek a fotózáshoz...

Korábban volt egy panasonic DMC-ZX1 gépem, de ez megadta megát, így jelenleg fotózáshoz leginkább s4-es samsung ill nemsokára egy iphone6 telefont használok.
Ennek megfelelően beltérben vagy sötétben szürkületben ultra gáz fotók születnek. Igaz ebben a zx1 sem volt túl erős ahogy emlékszem.

Az lenne a kérdésem, hogy 50-60e körüli összegből már lehet kapni valami olyan gépet amivel normálisabb képet tudok csinálni családi eseményekről (nem csak verőfényes napsütésben)
Legjobb lenne valami jó automat móddal rendelkező, mert kb úgy fotózok, hogy előkapom és lövök...
Vagy ha nem akkor mi az a minimális összeg amit rá kellene szánnom, (esetleg melyik készülék ajánlott) mert inkább adok többet de feleslegesen nem adok pénzt olyan gépre aminél még a teló is jobbat csinál?

Vagy vegyek valami drágább gépet és tanuljak meg fotózni? :) :) :)

(#53642) ANOka válasza cidalain (#53640) üzenetére


ANOka
őstag

Kizárólag a szubjektív szempontok miatt ajánlottam, hogy próbálja ki a gépeket az üzletben: melyiknek tetszik a fogása, kezelhetősége, stb.
A technikai paramétereket mindenki el tudja olvasni a netről.
Témát befejeztem: mindenki azt vesz és ott, amit és ahol akar.

(#53643) cidalain válasza ANOka (#53642) üzenetére


cidalain
veterán

Nyilvan.
Engem, mint amatort, nem erdekel a fogasa, mert a napi 25-50 kepnel ez nem lenyeg, nem ugy mint aki orankent ello egy rendezvenyen, akarhol 300-400 fotot.
A kezelhetoseget szerinted 2x10 perc alatt ertelmesen el lehet donteni kelyik jobb?
A technikai parametereket igen, de ezek alapjan pont az nem derul ki hogy milyen kepeket lo. Illetve az sem derul ki, hogy szep videot csinal, vagy akadosat, hallatszik e a zoom motor hangja vagy sem. Annak ellenere hogy fenyeros a lencse megis zajosak a kepek sotetbe ilyesmi.
Ezek pont olyan infok, amikrol az elmult 50 hsz-ben itt oovastam bizonyos gepekrol.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53644) PofaJenö válasza pFEFErohni (#53636) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Én S1s tulaj azt mondom nem rossz gép ez ,pedig én is nagyon amatőr szinten vagyok még,de ennek a menüje nagyon kacifántos ,de lehet nagyon jó képeket lőni vele.
bacardi1989 én is e kettő közül néztem, de a Oly maradt mert olvasgattam mindent én is előtte és a X30 azért esett ki mert írták róla hogy kicsi a a keresője EVF (szemkagyló) része,és az Oly-nak nagyobb és én szemüveges vagyok jobban illeszkedik .
szóval ezeket is kell figyelni és ennek jobb a fogása is . :B

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#53645) bacardi1989 válasza pandur99 (#53638) üzenetére


bacardi1989
csendes tag

#53616 hozzászolásomban leírtam mire szeretném használni.

(#53646) szenesember válasza PofaJenö (#53644) üzenetére


szenesember
aktív tag

Helló!
Én is Fuji x30 és Stylus 1s közül szeretnék választani. A fuji x30-nál felmerült kérdéseimre már kaptam választ, ezért szeretném kibővíteni az ismereteimet a stylus 1s-el kapcsolatban is. Ismerem a gépeket, de személyes tapasztalatom nincs, ezért lenne pár kérdésem, amik a tesztekből nem derülnek ki:

1. Az objektív hajlamos a porosodásra belülről?
2. Milyen az autofókusz sebessége beltéri megvilágításnál?
3. Mennyire téveszt gyakran az autofókusz?
4. Kb meddig bírja az akku keresővel a kijelzőhöz képest?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#53647) bacardi1989


bacardi1989
csendes tag

Tudod szubjektiv vagy nem szubjektiv ha elhiszed ha nem az hogy nyers adatok mint mondanak egy olyan gépről vagy bármiről amit nem ismerek kérdezni szoktam.Ha te burkoltatsz és úgy egyezel meg a mesterrel hogy te veszed meg a cuccokat hozzá, akkor a burkoló se azt mondja akkor menjél azt vásárolj.Hanem elmondja miből mennyi kell milyet kell venni és miért.Mivel én nem értek a gépekhez ezért mertem kérdezni viszont értek a burkoláshoz és ha engedik akkor nagyon szivesen segitek.És nem azzal kezdem hogy honnan tudja a szőkét a barnát vagy mit szeretsz

(#53648) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv

Kezdő fotós volnék. Eddig nem fotoztam, csak telefonnal. Arra az elhatározásra jutottam, hogy szeretnék venni egy jó kis gépet, ami szép képeket csinál, családi fotozásra meg természet fotózására. Egyenlőre maximum 60.000 Ft-t költenék rá.

Milyen gépet ajánlotok?

(#53649) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szia Bici!
Azt írtam korábban, hogy az LX7-nél makróba nem lehet kézi fókuszt (MF) alkalmazni. Viszont nem akartam elhinni és van egy megoldás: ráközelítek, beélesítem automatával, majd rögzítem az AF/AE Lock gombbal és utána már engedi a fokus állítást. A menűbe direkt is be lehet állítni csak az AF Lock funkciót. Ezzel a Lock funkcióval rendes fényképezési módban is lehet aktiválni az MF állítást és nem kell külön átállítni MF-re.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#53650) pibácsi válasza Bici (#53633) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Bici!
A lencsékkel kapcsolatosan adok két lengyel oldalt. Az egyik az XZ-2, a másik az LX7. Itt nagyon részletesen tárgyalják az optikákat és más hasznos dolgokat. Igaz, lengyelűl, de a Google fordítót elég jól lehet alkalmazni.

http://www.optyczne.pl/201.1-Test_aparatu-Olympus_Stylus_XZ-2_Wst%C4%99p.html

http://www.optyczne.pl/196.1-Test_aparatu-Panasonic_Lumix_DMC-LX7.html

Üdv. Pibácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.