Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) #86322688 válasza Sanki (#52200) üzenetére


#86322688
törölt tag

Mutass még egy gépet az fz200-on kívül,amelyik tudja a 2.8-as fényerőt a teljes zoom tartományban ;-)...van egy Fz-20-am, az is tudja azt, olcsón eladom neked ;-)

(#52202) PofaJenö válasza #86322688 (#52201) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Pl ez [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52203) #86322688 válasza PofaJenö (#52202) üzenetére


#86322688
törölt tag

40000-el drágább,fele annyi zoom mint a lumix.

(#52204) vond válasza Sanki (#52200) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kevés a 24-szeres zoom? Na ne! Inkább lenne rövidebb a vége és lehetne kicsit nagyobb a szenzor. Szerintem ez az egy gyengesége van a gépnek. De hát valamit valamiért.

A 12 megapixel meg bőven elég ekkora lapkára. Sőt, még talán sok is.

Johnnyp7: Stylus1 nagyon jó gép. Néha akcióban meg lehetett venni 110k körül is. Akkor volt még jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52205) Quent1n válasza Sanki (#52200) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ne haragudj de azzal ismerőssel aki ilyeneket mond én a jövőbe nem beszélgetnék komolyan a fényképezőkről :) Az FZ200 egy igen jó ár érték arányú gép, sőt azt mondom a kategóriájában annyiért jobbat nem kapni. Nem érzem soknak érte a 100ezret de persze ez relatív.

zo-lee: Értelek de sajnos más nincs. Az a réteg aki bemegy az MM-be és társaiba és lekap egy 30k-s gépet az nem igen szokott fórumozgatni és megosztani a tapasztalatait. Plusz tényleg nincs nagy különbség ezek között a gépek között. Itt van ez az írás szerintem egyáltalán nem gáz. A W800 ról itt írta DemonDani, hogy neki 3 napig bírta szóval az nálam kiesne. A maradék kettő közül meg a Canon szimpibb. De egyébként pl. árukeresőn is találhatsz tapasztalatokat a gépekről.

betyarr: Mindkettő jó gép flickr-en találsz sok képet de mindkettő másban erős. :) Ha ilyen árba gondolkozol akkor még játszhat a Sony RX100 is.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52206) makoss válasza vond (#52204) üzenetére


makoss
addikt

Én nem tudom, hogy miért emlegetitek a nagyobb szenzort, jobb a képminőség?
Az eddigi képekkel, videókkal szerintem semmi baj nincs, vagy lehetne jobb? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52207) vond válasza makoss (#52206) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egész jó a képminőség, de lehetne jobb bőven. Elég csak megnézni pl. az LX100-at (hogy kompakt/bridge kategóriában maradjunk). Mondjuk ez két és félszer annyiba is kerül. De a 100k körüli 1/1.7"-es szenzoros kompaktoknak is jobb a képminősége, csak azok meg másban gyengébbek. Mindenki döntse el, számára mi a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52208) Sanki válasza vond (#52204) üzenetére


Sanki
addikt

Nem alapjáraton kevés, hanem egy idő után ha mondjuk valamire jobban rá akarok majd közelíteni, ami túl messze van az nem fog menni. Jaaj értem, azért keveseltem én is a megapixelt, mert nézegettem más olcsóbb gépeket és azok olyan 16 megapixel körül voltak mind, bár azok is 1/2.3-as lapkásak voltak. :F
Sajnos olyan képeket nem nagyon találtam, ami olyan, hogy első kép pl. zoom nélkül, utána pedig ugyanazon a képen géppel rázoomol egy tárgya (madár egy fán pl.).
De akkor, a kérdésemre az lenne a válasz, hogy nincs ajánlott bridge olcsóbban?

(#52209) makoss válasza vond (#52207) üzenetére


makoss
addikt

Jó, hát ha azt nézzük majd minden drágább gépnek jobb lehet a képminősége :U :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52210) Zozzant válasza makoss (#52206) üzenetére


Zozzant
addikt

Ördögi kör. Nagy szenzor, fényerős nagy átfogás obi kompakt méretben kizárja egymást, pedig a képminőség ebben van elásva. Panasonic FZ sorozat volt a király, de kell a MP hajhászás. Jelenleg ez a mindenbe belepakolt 1/2.3 érzékelő a határ ahol még lesz zoom, kompakt méret és kevésbé fényerős obi. Lehetne minden nagy csak az már dslr:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#52211) vond válasza Sanki (#52208) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez a 600mm is bőven elég, hidd el. Gondolj csak bele, mennyit kell fizetned egy ekkora, vagy ennél nagyobb teléért, ha tükrös gépre akarod aggatni. Persze ott a sokkal nagyobb szenzor miatt előnyben vagy, de ennyi pénzért a konstans efkettőnyóc 25-600mm (kiegészülve egyéb finomságokkal) igencsak jó bolt.

3-400 milli fölött már úgyis csak maszatolnak ezek a beépített lencsék. Elég csak megnézni a csodazúmos Nikon gépet (P900 asszem). Amúgy sem lehet csodát várni az 1/2.3"-es szenzortól, de az átfogás harmadánál/felénél már olyan, mint egy széjjelszűrt vízfestmény. :)

Na de a lényeg. Előkotortam Neked egy-egy teljesen nyers 25 és 600 millis képet ugyanarról a témáról az FZ200-zal:

25mm | 600mm

Itt meg kb. ugyanez videón: [link]

És a kérdésedre a válasz: Nincs.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52212) makoss válasza vond (#52211) üzenetére


makoss
addikt

Nem rossz!
Főleg a videó! :K
A közeli kép erről a részről?
Állványod is van?
Ha igen, milyen?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52213) vond válasza makoss (#52212) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Arról, igen. :K

A videón érdemes figyelni a stabilizátort is, hogy milyen szépen tartja a képet az egész átfogáson.

Szerk.: Van egy olcsó Hama állványom (Star 62 talán), de nem nagyon használom, csak hosszú záridős felvételeknél. A stabilizátor nagyon szépen ellátja a feladatát. 3-4 fé-t áltában lehet nyerni vele. Pl. 600 milli körüli képeket meg lehet lőni akár 1/50-del is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52214) makoss válasza vond (#52199) üzenetére


makoss
addikt

Ennek már professzionális kinézete van az FZ200-al! :K
[link]

(#52213) Figyeltem azt is, :K Rendesen beazonosíthatók az arcok ilyen messziről. Király!

Voltaképp olyan lenne az igazi, (máár ha egyáltalán van) hogy összecsukva asztalon lenne kb 30 cm magas, kihúzva meg majd ember nagyság :K
Persze rohattul nem foglalkoztam ilyennel sosem, azt sem tudom van-e ilyen :U :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52215) vond válasza makoss (#52214) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Profinak is néztek sokan az esküvőn, pedig nem vagyok az. :N

Egyébként van még pár régebben feltöltött videóm. Egy fórumtagnak töltöttem fel őket, most bedobom ide is. Talán még belefér. Nem akarom szétbombázni a topikot az FZ200-as anyagokkal. :B

http://vond.hu/fz200/akcio_svenk_mozgas.MTS
http://vond.hu/fz200/stabi_mozgas.MTS
http://vond.hu/fz200/stabi_svenk_600mm.MTS
http://vond.hu/fz200/stabi_zoom.MTS
http://vond.hu/fz200/svenk_25mm_1.MTS
http://vond.hu/fz200/svenk_25mm_2.MTS
http://vond.hu/fz200/svenk_600mm_kezbol.MTS
http://vond.hu/fz200/zoom_mozgas.MTS

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52216) makoss válasza vond (#52215) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, nem probléma, sőt! Eddig el is tettem őket, képeket, videókat, de akár privátba is jöhet ha itt gond! :K :C

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52217) net91 válasza Sanki (#52200) üzenetére


net91
senior tag

Ilyen tanácsot tipikusan olyan személyek szokták adni, akik nem értenek a fotózáshoz és a fényképezőgépekhez.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#52218) sideburns válasza Sanki (#52208) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Nem alapjáraton kevés, hanem egy idő után ha mondjuk valamire jobban rá akarok majd közelíteni, ami túl messze van az nem fog menni."
:C :)) ;]

(#52219) mazsi70 válasza Sanki (#52200) üzenetére


mazsi70
senior tag

Akkor vegyél ilyen csodagépet...
100ezer alatt 24+ zoom ez
Ha ,van rá igény akkor be lehet spájzolni kályhacsövekből :U

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52220) betyarr válasza vond (#52211) üzenetére


betyarr
veterán

nekem egyre jobban tetszik ez az fz200!olyan kép létezik ami kihozza az lx7 és az fz200 közötti különbséget?tudom,ez már szinte lehetetlen kérés,de hátha tudsz te vagy valaki más ilyenről

(#52221) vond válasza betyarr (#52220) üzenetére


vond
MODERÁTOR

LX7-em sajnos nincs, pedig régóta nagyon szeretnék (ha lenne pénzem, már vittem is volna Tikakukac szettjét). Így nem tudom én magam összehasonlítani, de külföldi tesztoldalakon össze lehet. Pl. dpreview, imaging resource, stb.

Itt van pl. IR-ról egy összehasonlítás:

LX7 ISO100 - FZ200 ISO200 - FZ200 ISO400

A kegyetlen jó üveg miatt nagylátón két fé előnye van az LX7-nek, kistelében meg majdnem 1 fé, ezért linkeltem az LX7 ISO100 mellé FZ200 ISO200-as és 400-as képeket.

Nem kétség, hogy képminőségben jobb az LX7, de vannak dolgok, amikben meg az FZ200 jobb. Sokszor leírtuk már, minden attól függ, kinek mi a fontosabb.

Nekem pl. mindenképp kellett a 3-4-szeresnél nagyobb átfogás, meg a kihajtható kijelző, meg a mikrofon-bemenet, meg a jobb akku. Ezért FZ200 lett. De ha ezek nem lettek volna fontosak, akkor valószínűleg most az LX7-es képeimet/videóimat mutogatnám. :)

Ha meg lenne pénzem bőven, már itt figyelne az LX100 (is). ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52222) betyarr válasza vond (#52221) üzenetére


betyarr
veterán

folyamatos fényképezés és/vagy ki-bekapcsolás mellett mennyit bír a gyári akksija az fz200-nak?én speciel sokkal jobban szerettem a ceruza akkus megoldást.szükség esetén könnyebben pótolható akár elemekkel is,mint egy egyedi akku.de ez már nem fog eltántorítani :N

(#52223) vond válasza betyarr (#52222) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Folyamatosan 2-3 órát simán végig lehet videózni, fényképezni vele. Ha közben néha kikapcsolod és/vagy altatod, meg kicsit lejjebb veszed az LCD fényerejét, akkor értelemszerűen sokkal többet is.

De én azt mondom, egy pótakku mindenképp kell. A gyári piszok drága, de itthon 7-8k körül már vannak utángyártottak, külföldön meg 4k körül. Én is egy ilyet rendeltem Angliából. Valami új magos akku, ami még tovább is bírja, mint a gyári. Na ezzel a kettővel egy napot simán végig lehet nyomni erőltetett menetben is. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52224) makoss válasza vond (#52215) üzenetére


makoss
addikt

Az FZ200 géped az gyári beállításon megy, vagy tettél rá valamilyen frissítést?
Amúgy nem is tudom, hogy lehet-e :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52225) betyarr válasza vond (#52223) üzenetére


betyarr
veterán

igen,egy pótakku az kötelező darab.sőt!egy külön töltő is.meg egy jóféle 32 vagy még inkább egy 64gb-s kártya.
max felbontáson kb hány megás képekkel lehet számolni fz200 esetében?

(#52226) vond válasza makoss (#52224) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem tettem rá semmi frissítést. Szerintem nem is létezik hozzá. Egyéni preset-ben levettem a zajszűrést -2-re, az élességre meg adtam +1-et. Nagyjából így a legjobbak a JPG képek.

betyarr: Én általában 3:2-ben fotózok, így nem 4000x3000 a maximális felbontás, hanem 4000x2667, és így olyan 4-5 megabyte egy JPG kép finom beállításon. A RAW file-ok meg olyan 15 megát nyomnak.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52227) makoss válasza vond (#52226) üzenetére


makoss
addikt

Értem.
Lehet, hogy kérdeztem már, de hol vetted az FZ200-at?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52228) Voice24


Voice24
őstag

Erre esetleg valaki, ha már az akksik is előkerültek...

(#52229) rsa4c válasza Voice24 (#52228) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Érintkezési probléma lehet. Nézd meg az elemtartó érintkezőit (az összeset), nincs-e elhajolva, deformálódva valamelyik. Továbbá, kapargasd/csiszold meg finoman az elemekkel érintkező felületeiket.

(#52230) Sanki válasza vond (#52211) üzenetére


Sanki
addikt

Na én pont ilyen képeket kerestem volna. Úgy vélem ez tényleg elég lehet akár vadfotózásra is. Ebbe amúgy van digitális zoom? (Látom, hogy 600mm, tehát a 24x zoomot elérted.)

(#52218) sideburns: reggel volt és sietnem kellett melóba, kicsit érdekes megfogalmazás belátom utólag, de szerintem érthető. :DDD

(#52219) mazsi70: nyilván teljesen amatőrként én nem értek hozzá, ezért is csodálkoztam és kérdeztem rá, kályhacső meg sajnos a betondzsungelbe nem jó. :)

Honnan érdemes venni most fz200-at? 220volt-on néztem, ott most 99.990Ft. Vagy érdemesebb máshol?
(Annyi kitétel lenne, hogy keddig meg kéne érkeznie, mert szerdán elutazok és oda jó lenne vinni.)

(#52231) vond válasza makoss (#52227) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én itt vettem tavaly tavasszal (akkor épp egy 10-essel olcsóbb volt a többi boltnál), de van sok megbízható bolt. A teljesség igénye nélkül: Digitcam, Fotoplus, 220volt, Digitalko, stb.

Ha sürgős a szállítás, akkor meg fel kell őket hívni telefonon.

(#52232) asdf_: Úgy, ahogy mondod. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52232) asdf_ válasza Sanki (#52230) üzenetére


asdf_
veterán

Ebbe amúgy van digitális zoom?

Szerintem lenyegtelen, mert a digitalis zoomal egyetlen dolgot csinal az ember, a vasarlas utani elso pillanatban kikapcsolja, hogy meg veletlen se tudja majd hasznalni kesobb.

(#52233) Sanki válasza asdf_ (#52232) üzenetére


Sanki
addikt

Na ezt se tudtam. :)
Köszi. :R

(#52234) vond válasza Sanki (#52233) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gondold csak végig logikusan. Digitális zoom. Kb. olyan mintha utólag belenagyítanál a képekbe a fotó- illetve videószerkesztő programokban. Semmi értelme eleve így felvenni az anyagokat, mikor egyrészt utólag is el lehet ezt végezni, másrészt fosch is lesz a minőség.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52235) #86322688 válasza Sanki (#52230) üzenetére


#86322688
törölt tag

nem az enyém de érdekes lehet :

http://www.jofogas.hu/budapest/Panasonic_FZ200_keveset_hasznalt_bridge_fenykepezogep_32807524.htm?first=1

(#52236) makoss válasza vond (#52231) üzenetére


makoss
addikt

Értem. :R
Legutóbb a 220volt tűnt a legjobbnak.
99 900 Ft
Néztem a videóid amit ömlesztve tettél be, jók nagyon! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52237) Sanki válasza vond (#52234) üzenetére


Sanki
addikt

A digitális zoommal tisztában vagyok, hogy rossz. :)

(#52235) Johnnyp7: Már láttam ezt, de azért köszi. Jófogásról nem szeretek vásárolni, max, ha helyi, amúgy írtam neki, hogy esetleg jár e Debrecenben, de válaszra sem méltat....

Hoppá, most látom, hogy a digitalko debreceni cég.

[ Szerkesztve ]

(#52238) vond válasza makoss (#52236) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Látnád, az esküvői videó milyen lett.
El sem akarom hinni, hogy milyen szépet sikerült kihozni belőle. :)
De ezt már nem osztom meg, mert privát anyag.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52239) makoss válasza vond (#52238) üzenetére


makoss
addikt

A videó készítésekor volt kiegészítő cucc rátéve ami a gyári csomagolásban nincs?
Mert úgy nézegettem erre lehet még külömböző lencséket is ráaggatni ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52240) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Nikon Coolpix L25-ös fényképezőm, a tegnapi nap megpróbáltam az USB kábelen keresztül a géphez csatlakoztatni, de nem ismeri föl. Amikor megnyomom a bekapcsoló gombot, hallatszik az a hang, amit a Windows ad ki, mikor érzékel valamit, de sem az Explorer-ben, sem a Total Commander-ben nem jelenik meg az eszköz. Kb. fél éve el volt rakva a dobozába, semmilyen káros behatás nem érhette. A gép amúgy működik rendesen, csak nem ismeri föl a "PC". Azelőtt pedig ment flottul ez is. Kerestem a menüjében valami háttértár beállítást, de ilyen nincsen. Szerencsére az SD kártyát kivéve át tudom másolni a képeket, csak idegesítő, meg furcsa, hogy USB-n nem működik.

Valami 5-let, hogy mi lehet a gond? :F

Köszi! :)

(#52241) vond válasza makoss (#52239) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet rá aggatni szűrőket, előtétlencséket, konvertereket, stb. 52 millis menet van az obin. De az enyémen nem volt semmi. Pár hónapja rendeltem kínából egy olcsó (és elég gáz) makró+nagylátó szettet, de ritkán használom őket.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52242) makoss válasza vond (#52241) üzenetére


makoss
addikt

Na ennek örülök, hogy "csupaszon" ment a gép, külön annak, hogy sok mindent lehet rá tenni! :K
Amúgy van olyan oldal, link vagy leírás mik rakhatók rá, mik kompatibilisek vele?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52243) vond válasza makoss (#52242) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Amin 52mm menet van, azt rátekereted. Max. nem lesz tökéletes. :) Mint pl. a 0.45-szörös nagylátó előtét, mert így már kicsit belóg a keret, így van egy kis fekete a sarkokban. De a 0.7-szeres biztos jobb. A szűrőkkel meg biztos nem lesz gond.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52244) Anett1024


Anett1024
csendes tag

Sziasztok!
Panasonic LX7 tulajdonosok segítségét kérném. Április óta használom ezt a gépet, de egyelőre az elvárásaim alatt teljesít. Leginkább pár hónapos kislányom fotózására használom, eddig főként beltérben, ezért jól jön a nagy fényerejű optika, ezzel nincs is gond. Nem vagyok még csak amatőr fotós se, de azért az alapfogalmakkal tisztában vagyok, nagyjából tudom mi mire való a gépen és ha időm engedi, alkalmazom is, illetve kísérletezgetek. Ennek ellenére nagy ritka, ha sikerül vele jó képet lőnöm. Zársebesség prioritás módban használom egy ideje, így már jóval kevesebb a bemozdulás a képeken, de így is vagy zajos, vagy ún. fátyolos képeket kapok. A kijelzőn jónak tűnnek, de belenagyítva látom, hogy puff, ez se sikerült, nem éles, fakó, stb. Erre szokták azt mondani, hogy user error, igaz? :) Nos, tudnátok tippeket adni, hogyan javíthatok a képeimen? Milyen beállításokat érdemes megváltoztatni (figyelembe véve hogy gyermek fotózására használom)? Jpeg-ben fotózom, sajnos nincs időm a szerkesztgetésre...
Előre is köszi a segítséget! :R

(#52245) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Kellene egy kis segítség. Nem vagyok szakértő. Van egy Samsung WB700-as gépem: [link] Általában autón használom. Kezd eljárni felette az idő. Sajnos anyagilag nem állok fényesen. Legyen a keret 50 ezer ft.

Szeretnék egy új, vagy egy fiatalabb, használt gépet. Elvárások. 16:9-es képarány. Mint olvastam, a zoom nem igazán nyerő. De én szeretem. Így talán egy 10x-el még ellenék. De ha több, az se baj. De ne legyen bridge kinézete.

Na jön a feketeleves. Örülnék ha tudna panoráma képet csinálni, és szép képeket készíteni. Azaz jobbat mint az előző. Ugye ez relatív, de hátha tudtok segíteni. Létezik gép ami megfelelhetne, vagy lehetetlent szeretnék??

(#52246) sinick válasza Anett1024 (#52244) üzenetére


sinick
senior tag

Milyen zársebességen van?

(Nálam a gyerekekhez beltérben 125-öd. Világosban vaku nélkül, minden más esetben vakuval. Vaku esetén vakuszinkronnal variálok, azt ki is raktam az Fn gombra.)

(#52247) Anett1024 válasza sinick (#52246) üzenetére


Anett1024
csendes tag

Általában 80-ad vagy 100-ad, attól függ mennyi fény van. Azt se akarom, hogy egekig emelje az ISO-t a zaj miatt. A minap az erkélyen fotóztam, ideális fényviszonyok, stb, mégis, 10 képből mondjuk 2 ha éles lett a fókuszterületen belül :o
Vakun melyik beállítást javaslod?

(#52248) net91 válasza Anett1024 (#52247) üzenetére


net91
senior tag

Múltkor én is készítettem egy pár életlen képet.
A makró fotózás után elfelejtettem visszaállítani az AF-et. :W

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#52249) gab116


gab116
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék fényképezőgépet venni hobbi fotózásra, kirándulások megorokitesere. Az fz200t szemeltem ki a kommentjeitek alapján, de elgondolkodtam a MILC gépeken is. Eddig a Sony z2mel fotóztam, illetve egy Canon ixus 125tel, de szeretnék belemelyulni a fotozasba. A nagy zoom annyira nem fontos, de a keret totális plafonja a 100k és a jövőben sem gondolom úgy, hogy fogok tudni költeni rá. Van e értelme így belefogni egy MILC-be, illetve van e valami olcsóbb arfekvesben amit tudnátok ajánlani? A full hd videó is fontos. Hosszú távra tervezem a gépet.

(#52250) #86322688 válasza Anett1024 (#52244) üzenetére


#86322688
törölt tag

én a dslr-el szenvedtem, aztán vásároltam egy f1.8-as obit, s lőn világosság :-)... na de ha én is belekeveredek a beállításokba, akkor lövök pár képet full automata üzemmódban,ha ott éles lesz, én szúrtam el valamit. A zársebessék, iso, blende, ezeknek az arányát nem mindíg egyszerű belőni. Tegnap a hold nem akart éles lenni, aztán jó szűk blendével jó lett. A zársebesség legyen a lehető leggyorsabb ha kézből fotózol, sokszor egy kis kézremegés is elég, hogy ne legyen a kép tökéletes.

Az fz200 ra visszatérve, szerintem csúcs gép lehet, máté bence is használja, nekem fz 20 is van itthon de mindíg elcsodálkozom mikor előveszem, hogy milyen gyönyörű képeket csinál, ez egy kicsit lassú és szar az isoja de az f2.8 optika tudja amit kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.