Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) Lacy6 válasza bump3r111 (#53400) üzenetére


Lacy6
senior tag

Értem. Arra figyelj azért, hogy az ISO emelésével az LX-7-nél látványosan jobban fog romlani a képminőség mint az RX100-nál. Kár, hogy nincs egy olyan teszt, hogy azonos körülmények között mennyire kell eltérően emelni az ISO-t a két gép esetében. Nekem RX100-am van és valóban előny képszerkesztésnél, hogy van "anyag" amiből dolgozhatsz. Egy kisebb felbontású képen már jóval óvatosabban szerkeszthetted a képet, mert könnyen "szétesik".

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53402) g@bo válasza Lacy6 (#53398) üzenetére


g@bo
nagyúr

tegnap megnéztem az sony rx100 rev1 et, már kínai gyártmány.
hát igen, 300 ról esett az ár 100 ra, már lazább kezek szerelik össze. ;)

(#53403) Lacy6 válasza g@bo (#53402) üzenetére


Lacy6
senior tag

Régebben máshol gyártották?
Valóban sokat esett az ára, de nem is mai darab.
Megnéztem és az enyémre pl. már China van írva, de nem éreztem még egyszer sem, hogy gyenge lenne az összeszerelés minősége.

(#53404) ati3x: Ezt bele is írtam az előző hozzászolásomba, hogy jobban kell emelni az ISO-t.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53404) ati3x válasza Lacy6 (#53401) üzenetére


ati3x
senior tag

Viszont az lx7 objektív jelentösen fényerösebb föképp a nagylàtó végén. Szóval az öh nem olyan egyszerü.

(#53405) g@bo válasza Lacy6 (#53403) üzenetére


g@bo
nagyúr

a prohardver tesztben a fenekén made in japan van....
tuti hogy a kezdeti modellek japánok -általában- aztán az új modellekkel megy a gyártás kinába.

ez esetben lehetne olcsóbb.

nekem a sony hxv7 még japán... nem tudom eladjam e pedig vágyom jobb gépre, pl rx100

(#53406) cidalain válasza g@bo (#53405) üzenetére


cidalain
veterán

mindennél így van:
az első darabokat összerakják otthon, aztán ha jó a termék, átcuccolnak kínába sorozatgyártani.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53407) Zoluska válasza cidalain (#53406) üzenetére


Zoluska
tag

Megjött az LX7, az alján "Made in Japan" felirattal, szóval vannak kivételek. :) Már töltöm az akksit, de valószínűleg csak este lesz időm kipróbálni.

(#53408) hotibi


hotibi
aktív tag

Szeretnék kérni egy kis segítséget. panasonic .RW2 formátum modosításhoz milyen szoftvert ajánlotok? köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#53409) kispusi017 válasza Zoluska (#53407) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Hogy önmagam ismételjem : Várjuk :DD

kispusi017@gmail.com

(#53410) fefe9 válasza reap3r (#53383) üzenetére


fefe9
tag

Az mindig jól jön, ha úgymond képbe kerülsz a kínálattal típusokkal, árakkal, esetleg megnézed a különböző típusokkal készült képeket, utána könnyebben döntesz majd, ha eljön az ideje a vásárlásnak.

Érdemes több típust kézbe venni, kipróbálni, ha van lehetőséged (pl. Media Markt-ba, vagy nagyobb boltokba ha van kitéve, meg lehet nézni)

A Nikon 1 jó kis gép, nekem is ilyen van, alap kompaktról váltottam, nagyságrendekkel jobb képeket készít.

Hátránya, hogy ez tényleg a belépő modell a MILC kategóriában, a drágább modellek tudásban többet nyújtanak. A menürendszere kissé bonyolult, nincs rajta programválasztó tárcsa pl., bele kell mászni a menübe, ha bármit állítani akarsz. Nincs a vázban stabilizátor, mondjuk ennek eddig én nem láttam hátrányát, de van olyan szituáció, aminél fontos lehet.

Viszont iszonyatosan gyors, a hasonló árkategóriájú, újonnan kapható kompakt gépeknél még a kit objektívvel is szebb képeket készít, tud raw-ba menteni, a vakujával lehet a plafonra villantani, ami beltérben kevés fénynél jól jöhet, elég jó videót csinál.

Néha le szokták akciózni, volt 50 körül is az ára, ha jól emlékszem.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#53413) cidalain


cidalain
veterán

Na, megjott az LX7 :)
Az elso benyomasom tok pozitiv. Nagyon massziv szerkentyu, nagyon szep allapotban van, annak ellenere hogy hasznalt. (Ezen is Made in Japan felirat van)
Magyar nyelv ebben nincs (a tietekben van?), de az angol is ok, majdnem mindenrol tudom, hogy mit akar jelenteni (a maradekra meg ott a 200 oldalas manual)

Azert kicsit meg tanulgatnom kell, de viszonylag egyertelmu mi micsoda. Nekem inkabb az osszefuggeseket kell elsajatitanom. Keves fenyben nagyon szepet fotoz! Eszmeletlenul szepet a kiskompakthoz kepest: nappaliban sarokban 1 db 200lm-es allolampa fal fele forditva (baba felhomaly) is szep a kep ISO80-nal kitarthato zaridovel (az 1"-nel mar kicsit bemozdultam, de az 1/2 mar jo lett.)
A gyerkocot tudom fotozni 1/5-tel teljesen felkapcsolt szobavilagitassal.
A feheregyensuly manualis allitoja jo. Nem narancs a borszin! Ez nekem fontos volt.

Majd csinalok par osszehasonlito kepet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53414) kispusi017 válasza cidalain (#53413) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Gratula a géphez! 😊 Kíváncsi vagyok a képekre...😉

kispusi017@gmail.com

(#53415) Zoluska válasza cidalain (#53413) üzenetére


Zoluska
tag

Ez jól hangzik. Az enyémben van magyar nyelv. Nem azt vetted, amelyiknél írták, hogy USA spec? Lehet, hogy kint vették, vagy onnan kapta valaki. Nekem egy darab képet volt időm csinálni, kb. 3 percet volt bekapcsolva a gép. Azóta nem volt időm vele foglalkozni. :(

(#53416) wms válasza cidalain (#53413) üzenetére


wms
senior tag

Szintén gratulálunk és várjuk a képeket! :C

[ Szerkesztve ]

(#53417) Vyndree válasza Zoluska (#53415) üzenetére


Vyndree
őstag

Az USA verzió viszont 1920x1080 25 fps helyett 30 fps!

(#53418) fuzfa


fuzfa
csendes tag

Sziasztok!
Kis kompakt gépet szeretnék magamnak, illetve a családnak. Annyit szeretnék kihozni belőle, hogy beltérben, illetve kevésbé jó fényviszonyok mellett (pl: este) is tudjak értékelhető, jó esetben szép képet készíteni (a mostani ezeréves nikonommal a legtöbb beltéri lámpafénynél készült képem kuka). A másik elvárás, hogy ne kelljen különleges beállításokkal bíbelődni, ha éppen fotózni kell, csak elő lehessen venni és készíteni a képet, illetve hogy legyen kicsi, könnyen kezelhető (ezekért is gondolkodom kompakt gépben).
Ki is néztem a rx100-s sorozatot, de nem tudtam eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb nekem. Igazán a 3-s lenne a szívem vágya, de a 200 ezres ára miatt vacilláltam rajta, arra gondolva, hogy nekem lehet, hogy az egyes is tökéletesen megfelelne 100-ért. Illetve ott a kettes, amiről azt se tudom, hogy ugyan miért drágább vagy 40 ezerrel az elsőnél (a négyest hanyagolom, annyiért biztos nem veszek gépet).
Így elmentem a mediaba megnézni őket, illetve megkérdezni egy eladó véleményét is. Nos az eladó az rx100 3-as helyett ajánlotta az A5000-t féláron, illetve ott volt az A6000-s , ami árában megegyezik az rx100 3-mal.
Annyi kérdésem lenne, hogy valóban sokkal szebb képeket készítenek az eladó által ajánlott gépek? Illetve van hátrányuk? Kicsit nagyobbak, de az még talán tolerálható, viszont ha jól gondolom az objektív pl. sérülékenyebb. Illetve, ha mégis az egyik RX100-t választanám, a fenti követelmények alapján meg lehet határozni, hogy melyiket lenne érdemes?

(#53419) Vyndree válasza fuzfa (#53418) üzenetére


Vyndree
őstag

Az a kérdés, hogy RX100 vagy a5000? Pro és kontra?
Első körben nézz meg egy kép összehasonlítást. Az fény előnyben van, viszont nappal nem fog olyan jó képeket készíteni, mint z APS-C szenzoros a5000.
200eFt-ot tuti nem adnék kompakt gépért, legyen az akármilyen is, túl van árazva. Az a5000 viszont 100 alatt van. Igaza volt az eladónak ebben az esetben, a helyedben a különbségből vennék rá egy fényerős obit ha sokat használnám sötétben, de nem mondanék le a nappali jobb képekről. Természetesen az RX100 se csinál rossz képeket, de azért érezni lehet a kisebb szenzor méretet. Arról nem beszélve, hogy az a5000 tovább bővíthető, akár egy tele obival.
Az a5000 kitobival is jó képeket készít ISO1600-on (még 3200-on is) fényszegény környezetben is amit még ki fogsz tudni tartani és lehet nem is lenne szükséged másik lencsére.
A döntést neked kell meghozni, én inkább a 200eFt-os keretből a kettő közül az a5000-et választanám, vagy inkább egy e-pl5 vagy 6 duplakitet és ahhoz egy fényerős obit. Méretre ugyanott vagy, jók a képei auto módban és könnyű megtanulni a kezelését a kezdőknek is.

(#53420) hito válasza Vyndree (#53419) üzenetére


hito
nagyúr

Na most én is ebben a dilemmában vagyok :D Ma eladtam az FZ1000-et, mert vettem egy drága tabot, és így a fényképezőben downgrage-elnem kellett, pedig nagyon szerettem az FZ1000-et.

Beszámoltam egy a5000-et, de holnap veszek egy RX100m2-t (az eddig kimaradt) és az marad, amelyik jobban vizsgázik videóban.

Holnap eresztem össze a két gépet, már be vagyok sózva ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53421) net91 válasza cidalain (#53413) üzenetére


net91
senior tag

Kíváncsiságból gyorsan megnéztem a gépet, nekem is az van rajta, hogy Made in Japan.

Hito: Hát, nem használtad sokáig az Fz1000-t.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#53422) cidalain


cidalain
veterán

Esetleg aki vett LX7-hez valami tatyot, az beirhatna hogy pontosan milyet.
Nem szeretnek nagy DSLR taskat venni, a komapktosak meg kicsik.
A gep mellett azert egy kis rekesz meg jo lenne a tartalek akku, es memokartya reszere. Nyakba akasztos pant jo lenne a tartohoz.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53423) Vyndree válasza hito (#53420) üzenetére


Vyndree
őstag

Várjuk az A5000 vs RX100m2 tesztet. Próbálj ugyanolyan körülmények között képeket készíteni, kint, bent, közelre, távolra, tárgyról, makrózni meg ami eszedbe jut, többeknek segítenél vele. Várjuk a véleményed és az összehasonlító képeket is. :)

cidalain: ha van a közeledben bolt ahol ilyet kapni, próbáld bele, vagy ebay-en olcsón sokfélét lehet rendelni, van kimondottan LX7-hez való tok is. Akár itt az aprón is szétnézhetsz.

(#53424) hito válasza Vyndree (#53423) üzenetére


hito
nagyúr

Igyekszem :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53425) net91


net91
senior tag

Én a gép vásárlásakor vettem tatyót hozzá, beletéve, kipróbálva, mérethelyeset.
Majd később tettem rá egy automatikus objektív sapkát, amellyel meg nagyobb lett a mérete, így meg szűk már.
Nem beszélve arról, hogy azóta a felszerelés egy vakusarura szerelhető keresővel is bővült. Ez utóbbi, nyáron a nagy napsütésben nagyon jól jött.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#53426) fuzfa válasza Vyndree (#53419) üzenetére


fuzfa
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ. Mindenképpen megfontolom a tanácsodat.

[ Szerkesztve ]

(#53427) Zoluska válasza cidalain (#53422) üzenetére


Zoluska
tag

Ahol vettem, ott voltak csomagajánlatok, és az ott ajánlott tatyóval vettem meg. Lowepro Apex 60 AW. Egy kártya és egy pótakksi még belefér, de sok hely nincs benne. Övre is csatolható és vállpánt is van hozzá. Úgy nézem, hogy az övre felrakható az öv kifűzése nélkül is.
Kicsit babráltam a géppel, de feltöltésre érdemes téma egyelőre nincs. 26"-os monitoron, belenagyítás nélkül ISO1600-on kezdett feltűnően kásás lenni a kép. A 800 még használhatónak tűnt. Ha lesznek értelmes képeim, normális témákról, akkor majd töltögetek fel párat. Eddig tetszik a gép. Át kell rágnom magam a használati utasításon, mert azért nem volt minden egyértelmű, de nem is tűnik bonyolultnak. Pár rövidítést és piktogramot nehéz kitalálni, hogy mit jelentenek a menüben.

(#53429) cidalain


cidalain
veterán

Case logic TBC-404 tokot vettem. Picit nagyobb, de legalabb nem szorul. A nyakpanttal egyutt is belefer a tokba kenyelmesen. A tetejeben, meg elol is van egy kis rekesz, ahova tartalek akku, sd kartya fer majd, ha lesz. Sot talan az akkutoltot is bele tudom majd tenni.
Nem nagyon volt meg idom osszehasonlito fotokat csinalni, de majd hetvegen bepotolom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53430) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Véletlenül bukkantam erre, ahogy nézem, még nem esett szó róla. Ebben a kocsiból készült videóban láttam, ott van a srác weblapjának a címe is. ProGo 280, GoPro cipelésére kihegyezett minimalista FPV racing drone. Bár úgy látom, ezt a verziót már abba is hagyta időközben, már újjal jön elő nemsokára.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#53432) scarabaeus válasza scarabaeus (#53430) üzenetére


scarabaeus
őstag

Na, ez meg ide került be végül? Akkor viszont a helyén meg nincs ott... áá

Quoth the Raven "Nevermore."

(#53433) salapp válasza hito (#53424) üzenetére


salapp
addikt

Ha jól látom, már ment is hirdetésbe az A5000.
Megvan a pillanatnyi győztes eszerint.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53434) Vyndree válasza salapp (#53433) üzenetére


Vyndree
őstag

Ide válaszolok a másikból.

Eléggé best buy gyanús a Nikon P7800 ennyiért!
1/1,7" BSI szenzor, f2-f4 obi, 7,1x zoom, 3,0" kihajtható elfordítható 921k kijelző, VR optikai stabi, mindez 55e-ért kellemes ár!
Képeken látok rajta EVF-et de írják nincs keresője?

(#53435) hotibi válasza Vyndree (#53434) üzenetére


hotibi
aktív tag

meg lehet kérdezni hol mikor lesz az ára ennyi? köszi :R

(#53436) Vyndree válasza hotibi (#53435) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem meg.

(#53437) salapp válasza Vyndree (#53434) üzenetére


salapp
addikt

Van rajta kereső,az is elég nagy felbontással. Sajna csak egy lesz, nekem ezen az áron tényleg bestbuy lesz.
Egyszerűen mindent legalább olyan kényelmesen és gyorsan lehet rajta állítani, mint a d5000-en, amit szerettem. Nem akarok nagy vázat és obikat cipelgetni, de néha még tűnődöm,h d5200 két fixxel,szintén nagyon jó áron.
Ha esetleg egy-két éven belül ilyen maradék áron lenne, még egy coolpix a-t is bevállalnék másodgépnek.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53438) Vyndree válasza salapp (#53437) üzenetére


Vyndree
őstag

A p7800-zal készült képek d5000 képeid összevetésébe ne nagyon mélyedj majd bele, mert részletgazdagságban igencsak alul fog maradni a kis szenzoros gép.

(#53439) hotibi válasza Vyndree (#53436) üzenetére


hotibi
aktív tag

hol lehet megkapni ennyiért ezt a gépet? köszi!

[ Szerkesztve ]

(#53440) hito


hito
nagyúr

Ígértem 1-2 képet Ilce 5000 vs RX100m2 témában. Csináltam egy mostoha, éjszakai körülmények közöttit iso3200-zal, és egy nappalit iso100-zal. Az RX100m2-vel csináltam 1.8-as és 3.5-es rekesszel is, hogy össze lehessen hasonlítani az 5000 kezdő 3.5-es rekeszével. Jpeg-et és raw-ot (szerkesztés nélkül, egyszerűen átgyúrva jpeg-be) linkelet. Téma természetesen nem lényeg (éjszakaiknál arra nem volt időm, hogy megvárjam amíg az autók elmennek), csak a technika:

Ilce 5000:
éjszakai jpeg
éjszakai raw
nappali erkélyről jpeg
nappali erkélyről raw

RX100m2:
éjszakai jpeg 1.8
éjszakai raw 1.8
éjszakai jpeg 3.5
éjszakai raw 3.5
nappal jpeg 1.8
nappali raw 1.8
nappali jpeg 3.5
nappali raw 3.5

Szerintem nincs szégenykeznivalója a kis 1"-os szenzornak. Azt nézem még, hogy a 16-50-es obinak jpeg javítás nélkül milyen ordas hordótorzítása van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53441) Zoluska


Zoluska
tag

Itt a hétvége, volt időm kicsit tesztelni az LX7-et. Kiugrottam kattintani párat a sötétben. Nem lettek túl művészi képek, de ez nem a gép hibája. Szerintem ügyes kis gép, az én elvárásaimnak eddig megfelel.
1
2
3
4
5
6
7
8
+1 kézből éjszakai mód

[ Szerkesztve ]

(#53442) Vyndree válasza Zoluska (#53441) üzenetére


Vyndree
őstag

Az LX7-nek (és rx100-nak is) akkor van FÉ előnye, tehát az obi előnye akkor jön ki, ha este lámpával megvilágított szobában szeretnél fotózni. Ott kell a rövid záridő, hogy az emberek ne mozduljanak be. Ilyet az alap kompaktok nem tudnak. Éjszakai képet kézből magas ISO-n mindegy milyen kompakttal csinálsz, ugyanolyan lesz.
Tájat, épületet, vagy bármit ami nem mozog éjszaka bármivel le lehet fotózni. Ezeket a képeket egy nagyon egyszerű bridge géppel készítettem, aminek a szenzora a kompaktok között a legkisebb, az obija az egyik leggyengébb, szóval mondhatni mindenből a legrosszabb. :)
Hosszú záridő (8mp), ISO 100, F13, manuális fókusz, állvány, önkioldó és mehet is: [link] [link] [link] azt a szintet bőven hozza amit kézből este meglőtök akár az LX7-tel, akár az RX100 vagy a5000-rel.
Csak azért írtam mindezt, mert ha ilyen képeket szeretnél ahhoz felesleges az LX7 vagy még drágább gép, elég egy párezres állvány és egy jó helyet keresned az éjszaka: [link]
Akár egy ma már olcsónak mondható (25-30e) telefonnal is lehet ilyen képeket készíteni.

@hito: az 1" szenzor méretet kompenzálja a fényerősebb obi, ezért vannak egálban éjszaka is. Az rx könnyebben zsebre vágható, egyszerűbb, kompaktabb, az a5000 viszont bővíthető akár egy olcsó telével, akár makróval, vagy egy jó portré lencsével. Neked kell tudnod mire fogod használni, a turistás képekhez bőven elég az rx100, vagy az a5000 is kit obival.

(#53443) Lacy6 válasza Vyndree (#53442) üzenetére


Lacy6
senior tag

"Éjszakai képet kézből magas ISO-n mindegy milyen kompakttal csinálsz, ugyanolyan lesz."

Miért lenne mindegy, hogy milyen kompakt?
A magas ISO-t sokkal jobban elviseli egy nagyobb szenzor, mint egy jóval kisebb.
Fordítva is igaz, hogy a fényerősebb obi miatt nem kell használni olyan magas ISO-t akkor szintén jobb képet fogunk kapni.
Nem értem ezt a mondatodat.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53444) Bici válasza Lacy6 (#53443) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem, úgy értette, hogy ha van állványod és statikus a téma, akkor a magas ISO-t tudod kompenzálni hosszú záridővel, így mindegy lesz az, hogy a fényes optika miatt milyen alacsony ISO-ra lehet lemenni a jobb kompaktokkal.
Ez persze nem minden esetben igaz, mert van olyan érzékelő (pl. korai 4/3-os Olympus gépekben), ami a hosszú záridőt pont úgy reagálta le zajjal, mint a nagyobb ISO-t, így ott csak fényerős lencsékkel lehetett kezdeni valamit.
Ki tudja, hogy a többinél ez hogy van, sajnos a teszteklben nem nézik a hosszú záridő zajra gyakorolt hatását. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53445) Vyndree válasza Lacy6 (#53443) üzenetére


Vyndree
őstag

Igazad van köszönöm a helyesbítést, rosszul fogalmaztam. Helyesen így lett volna "Éjszakai képet ISO100-on állványról mindegy milyen kompakttal csinálsz, ugyanolyan lesz." bár ez sem teljesen igaz, mert azért itt van különbség, nem is kevés, de többet ki lehet hozni belőle így mint ISO3200-on. Ott már a színek sem olyanok, zajos, életlen lesz a kép, zajszűrő pedig már nem tudja úgy visszahozni.
Szóval arra céloztam, hogy a fényerős obi előnye nem jön ki a hosszú záridős éjszakai képeket készítsekor állványról, mivel a záridő ott nem számít, így elveszíti FÉ előnyét. Az LX7 és az RX100 fényerős lencséje akkor előnyös, ha van fény de kevés. Ilyenkor a záridő egy alap gépnél mondjuk 1/20 ezekkel pedig ugyanannyi ISO-n 1/100 lesz, ezáltal a csoportkép élesebb lesz és nem lesz homályos, bemozdult.

(#53446) Zoluska válasza Vyndree (#53442) üzenetére


Zoluska
tag

Tiszta sor. Volt egy céges vacsora, és ott bizony kellett a vaku az LX7-tel is, anélkül a legtöbb képen bemozdult valaki. ISO800 kellett vaku nélkül, ami még épp használható, de már nem túl szép képeket eredményezett. De az egy nagyon gyér, hangulatos világítású étterem volt. Karácsonykor kiderül, hogy a gyereket mennyire lehet egy otthoni világítás mellett fotózni. Most visszanéztem pár E-PL3-mal készült képet, és nappal, a fényes lakásban ISO400-600-on kellett fotózni. Ha pedig kevés volt a fény, akkor már zajos volt ilyen ISO mellett is. Biztos lehetne szépeket csinálni normális objektívvel, de akkor árban már nagyon messze túlmutat az LX7-en, és még mindig a legtöbbször a lakásban porosodna, mikor jól jönne, mert nem hurcolnám magammal. Lehet, hogy új MILC gépek már jobbak, de ez az Olympus nekem kicsit csalódás volt, kivéve ha volt elég fény, mert akkor nagyon szép képeket csinált.
Itt egy éjszakai kép E-PL3-mal, nem valami csodás:
LINK

Bici: Az E-PL3 ezek közé tartozott még?

(#53447) lood55


lood55
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a holnapi nap folyamán lehetőségem nyílik megvenni egy Olympus xz-2 használt fényképezőt. Mivel még csak tanulni szeretnék fotózni, így nem vagyok képben, hogy miket érdemes nézni az esetleges hibák elkerülése érdekében. Hogyan próbáljam ki vagy mit nézzek rajta szerintetek?

(#53448) Bici válasza Zoluska (#53446) üzenetére


Bici
félisten

Én ezt az összes 12MPixeles Olympus DSLR-rel tapasztaltam.
Ha az E-PL3-ban is ugyanaz a 12Mpixeles érzékelő van, akkor esélyes, hogy ott is előjön a jelenség.
Bár el tudok képzelni, olyat, hogy azonos rípusú érzékelőn belül is vannak stepping-ek, reviziók, amik javíthattak valamit rajta, de ez csak tipp.
A 16Mpixelesek már jobbak.

Legjobb, ha magad próbálod ki.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53449) hito válasza Vyndree (#53442) üzenetére


hito
nagyúr

Neked kell tudnod mire fogod használni, a turistás képekhez bőven elég az rx100, vagy az a5000 is kit obival.

Jaaa, nekem már nem kell, rég eldöntöttem, hogy RX100m2 marad. :) És maradt is, a5000-et ma vitték el. Sokkal gyengébb videóban az a5000, márpedig az nálam megbocsájthatatlan bűn ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53450) csoki46


csoki46
aktív tag

Üdv.
Urak, 30.000 körül van olyan típus amivel vállalható képeket lehet készíteni? Édesanyámnak vennénk családi alkalmak megörökösítésére, kirándulásokra, szóval alap szintű felhasználásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.