Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok...

25K-ig melyik gépet tudnátok nekem ajánlani innen?

Panasonic nagyon szimpi nekem... :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21002) hege01 válasza Sza_Sa (#21000) üzenetére


hege01
tag

Köszi az infót, még jó hogy nem kapkodtam el. Akkor gondolom az elődje sem jobb a W80.
Pár képet dobhatnál azért mail-ben.
Van esetleg tipped hogy a vízálló kompakok közül melyiket érdemes venni, mert a Canon-ról sem írtak valami hű de jót.

Üdv.

(#21003) rumos14 válasza redzsi (#20999) üzenetére


rumos14
nagyúr

A230L már 80k-ért is vihető...
de ha a kompaktnál maradsz, egy használt Pana FZ28 lehet a legjobb választás.

(#21004) urdongo


urdongo
tag

Sziasztok! Mostanában gondolkodom dslr fotómasinában. Nagyon megtetszett (elsősorban az ára miatt valamint a kompaktabb kialakítása miatt) a sony alfa 230. (a 230L ugyanaz mint a 230?) mi a véleményetek erről a gépről? Valamint milyen "mindenes" objektívet ajánlanátok hozzá 40-50e ft.ig? A válaszokat köszönöm.

(#21005) rumos14 válasza urdongo (#21004) üzenetére


rumos14
nagyúr

az L a végén a kit objektíves kiszerelésre utal. 40-50-ért ennél lényegesen jobbat nem kapsz (alap zoom-ot), ezt a pénzmagot inkább egy telére vagy egy fényerős fixre érdemes költeni. ennek a licitnek az alakulását érdemes figyelni: [link]
a témát a cserélhető objektíves topikban javallott folytatni.

(#21006) Sza_Sa válasza hege01 (#21002) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Vizálló kompaktok teszt
Olvasd el, hátha találsz olyat ami tetszik ;)
Bassz, most néztem a exif-et, nem is w90 van hanem w60 :B ,ezért amit irtam, azt a w60-ra értsd.
Bocs, ezt benéztem :W

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#21007) AMD Power


AMD Power
titán

Ez lesz úgy néz ki...

Nikon COOLPIX L21

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21008) benvolio válasza AMD Power (#21007) üzenetére


benvolio
őstag

Esetleg egy ilyet nézz meg valamelyik multiba: Pana LS85 /Ha van még. Árkategóriájába szerintem a legjobb./
Szerk.: a 25ezres kategóriára gondolok, ennél olcsóbban nem igazán érdemes gépet venni, de ez is csak szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#21009) AMD Power válasza benvolio (#21008) üzenetére


AMD Power
titán

Azt mondták nálunk a fotósok ,hogy ez a Nikon jó. 20K meg főleg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21010) Iparihangya


Iparihangya
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi gépek közül melyiket ajánlanátok?

Nikon coolpix S630
Panasonic Lumix DMC-FS10
PowerShot A3100 IS
PowerShot A1100 IS

Illetve, ha esetleg tudtok jobbat 35-40k közötti árkategóriában azt is szívesen veszem.

Köszi

(#21011) benvolio válasza AMD Power (#21009) üzenetére


benvolio
őstag

Hát szerintem a Nikon a kompakt kategóriába nem igazán remekel. Ha csak az adatlapjukat hasonlítod össze, akkor abból kiderül, hogy a Pana az optikai képstabis, nem digitális, a kezdőértékbe is jobb, mert ez már 33-ról indul, a Nikon 38-ról /azaz nagyobb a látótere/, valamint fényerősebb is a Pana /2,8 - 5,9/ szemben a Nikonnal /3,1 - 6,7/. Én fényképeztem az ismerős ilyen gépével és szerintem nagyon rendben van ez a gép az árához képest. /Talán annyi, hogy nem az a vékony lapos modell ami most divat./ Én senkit nem szoktam lebeszélni semmiről, mert az az ő döntése lesz mit választ, de próbálok alternatívát mutatni. Ha megvetted a Nikont azért egy kis véleményezést írhatsz ide.

(#21012) benvolio válasza Iparihangya (#21010) üzenetére


benvolio
őstag

Az FS10-est, mert az nagylátós és van HD video.

(#21013) andras0x0x0


andras0x0x0
csendes tag

Sziasztok!

Casio EXILIM EX-Z19 fényképező vásárlásán törjük a fejünket, hozzáértők válaszait várom, hogy megéri-e a pénzét ez a kis masina!!

Másik kérdésem, hogy az optikai képstabilizátornak van-e gyakorlati haszna, vagy csak marketing maszlag.
Gondolok itt a panasonic féle MEGA O.I.S -re.
Mert van egy másik is kiszemelt is panasonic Panasonic Lumix DMC-FS42, viszont ebbe nincs képstabilizátor, de még lehet ígyis jobban megéri mint a fentebbi.?!?!?!

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#21014) Zozzant válasza andras0x0x0 (#21013) üzenetére


Zozzant
addikt

A MEGA O.I.S. nem marketing maszlag.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21015) sto1911 válasza andras0x0x0 (#21013) üzenetére


sto1911
veterán

A stabilizator szvsz fontos dolog!
"Erosorrend": nincs stabi -> CCD-eltolasos/digitalis -> optikai

A Panaerol en azt olvastam, hogy az optikaik kozt az elmezonyben foglal helyet.

(#21016) benvolio válasza andras0x0x0 (#21013) üzenetére


benvolio
őstag

Ezt régebben párszor belinkeltem, hogy érthető legyen az optikai képstabilizátor lényege: [link] .

(#21017) AMD Power válasza benvolio (#21011) üzenetére


AMD Power
titán

OK. Átgondolom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21018) szakipeet


szakipeet
csendes tag

Sziasztok, tudna valaki segíteni? Sony DSC-S90-hez milyen kábel használható? Mármint tudom, hogy VMC-14UMB2, de ez USB2 to ? Milyen utángyártottat használhatok helyette?
Úgy néz ki mint egy 5p-s mini usb, de az alakja vagy a mélysége is olyan? Vagy csak saját Sony csatlakozót fogad be?

(#21019) hege01 válasza Sza_Sa (#21006) üzenetére


hege01
tag

Köszi a segítséget, majd olvasgatom a teszteket meg keresek több infót a W90-ről is.

Üdv.

(#21020) Iparihangya válasza benvolio (#21012) üzenetére


Iparihangya
csendes tag

Kösz a választ, az egyébként mit jelent, hogy nagylátós?

(#21021) benvolio válasza Iparihangya (#21020) üzenetére


benvolio
őstag

Olyan 28mm kezdőértékű vagy alacsonyabb. Ez talán érzékelteti: [link] , mennyivel több fér a képbe /egy szobába igencsak jól jön./

(#21022) Iparihangya válasza benvolio (#21021) üzenetére


Iparihangya
csendes tag

Köszi mégegyszer, úgy néz ki ez lesz.

(#21023) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok Urak!

Fényképezőgép vásárlás előtt vagyok, de nem tudom, hogy mi legyen. Igazándiból még azt sem döntöttem el, hogy egy belépő szintű DSLR vagy egy komolyabb kompakt legyen. Eddig a Fuji S200EXR; HS10; Canon Powershot SX1 IS a jelöltek. A DSLR-ből azok amik objektívvel együtt belefér ebbe az árba.

Esetleg tapasztalatok, vélemények??

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#21024) ShadowK válasza ratkaics (#21023) üzenetére


ShadowK
tag

Szerintem egyrészt attól függ, hogy mennyire szűk a keret rá, illetve hogy később költenél-e rá még legalább annyit mint amennyit most. Ha nem, akkor egyértelműen egy izmosabb bridge.
DSLR-nél ha belépő szintű vázat is veszel, olcsót, esetleg használtat, egy 18-55 kitobinál többre nem fogja futni kis keretből, ha közel akarsz maradni a bridge gépek árához. a 18-55 az egy olyan 3X zoomnak felel meg, bár a DSLR érzékelője sokkal jobb lesz, objektívre sok pénz kell, eleve 2 kell ha nem csak közelre akarsz fotózni. A leg olcsóbb belépő szintű alap+tele obi kit árából már megveszed az izmos kategóriás bridge gépet, és még a DSLR váz sehol sincs.

Ha tudsz legalább 170K-t fordítani rá, akkor egyértelműen DSLR, pl egy ilyesmi
Emellé még kell táska és pót akksi, ha nincs memória kártyád akkor az is, tehát még legalább +20K

Ha 130K alatt akarsz maradni, akkor az általad említett gépek egyike.

[ Szerkesztve ]

(#21025) Byk01 válasza ShadowK (#21024) üzenetére


Byk01
senior tag

Az Olympusok dupla kitben is jó áron futnak. Az E-520 130K körül van, ami egy jó ár, és nem is feltétlenül kell költeni rá a későbbiekben. Az E-4xx-k még olcsóbbak, de azoknak a fogása nem az igazi (és még finoman fogalmaztam).Mondjuk a kompaktok új csodaszáma "csak" 10,7, ráadásul cserével, de a képminőség "sem utolsó szempont" egy fényképező vásárlásánál, abban meg az Oly sokkal jobb.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21026) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali egy kérdés a hozzáértőkhöz.

Panasonic DHC FZ38 vagy
Sony DSLR A 230L
Melyiket érdemesebb megvenni??
üdv

(#21027) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Nagy dilemmában vagyok, mivel kellene egy fényképezőgép a családban.
A jól bevállt FZ-20-as sajnos nem mindig lehet két helyen ezért kellene beruházni egyre.
Az itthoniak véleményét megkérdezve a szép kép és az ultrazoom-on van a hangsúly.
Keresgéltem és ekkor látom, hogy a Fuji S1500 36-37K-s kategória, utánaolvasva a lassú zoomolást és a nem legjobb képminőséget találtam negatívumként.
40K-s lenne a keret, esetleg kicsivel felette... nézegettem Canon tájékán is, de nem tudom, hogy az SX120 IS körüli árkategóriában van-e jobb versenyző, vagy amit szívesen ajánlatok.
Méret nem lényeg, nem baj, ha nagy, viszont még valami... nem ártana, ha a fényerő F2,8-ról indulna.. (nem árt beltérnél szerintem vaku nélküli használatnál).

Köszönöm a javaslatokat előre is! :R

(#21028) dbalazs123 válasza szacsee (#21027) üzenetére


dbalazs123
aktív tag

Ki mond ilyet az S1500-asra hogy nem jó a képminősége?

Persze egy 50-100 ezer forintos géphez képest tényleg rossz, de a vele egy árban levő kompaktokhoz képest álom, amit produkál. Az ember hajlamos az első kategóriával összehasonlítani, mert tudásban azokhoz áll közelebb, de azért nem mindegy, hogy mi van az árcédulára írva.

Nekem is ilyen gépem van, és a lassú bekapcsolás, fókuszálást, meg zoomolást megerősítem. Lehet valakit ez zavar, de zsebből előkapva úgyse lehet jó képet csinálni. Ha viszont rászán az ember egy 10-15 másodpercet akkor olyan emléket örökíthet meg amit később szívesen néz meg újra a fotóalbumban, és nem csak átlapozza.

SGS / CM 10.2 / Devil 4.3

(#21029) ratkaics válasza ShadowK (#21024) üzenetére


ratkaics
senior tag

Hali!

A 130K az elég konkrét limit (memória és táska nélkül). Azon én is gondolkodtam, hogy később áldoznék e még rá pénzt, hogy komolyabb objektívet vegyek hozzá, de ez nem valószínű. Ezért szimpatizálok inkább a komolyabb kompaktokkal. Meg több helyen is azt olvastam, hogy ezek a drága kompaktok legalább olyan jó képeket csinálnak mint a belépő szintű DSLR-ek alap (kit)obival), kivéve persze a szélsőséges eseteket.
Esetleg van még egyéb konkrét masina amit javasolnátok?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#21030) Kazimír válasza ratkaics (#21029) üzenetére


Kazimír
őstag

"Meg több helyen is azt olvastam, hogy ezek a drága kompaktok legalább olyan jó képeket csinálnak mint a belépő szintű DSLR-ek alap (kit)obival), kivéve persze a szélsőséges eseteket."

Ha próbálod magad nyugtatni, hogy mégis jól döntöttél, akkor esetleg.. de még akkor is önbecsapás, mert nem igaz. Bár szoftveresen elég sok mindent próbálnak korrigálni a mai kompaktok/bridge gépek, de a fizikai korlátokat nem léphetik át (érzékelőméret, objektív felbontóképessége).
Az igényeit, és hogy milyen kompromisszumokat köt, azt persze mindenki maga tudja, dönti el.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#21031) Byk01 válasza ratkaics (#21029) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha megelégszel a 300 mm ekv. gyújtótávolsággal, és hajlandó vagy objektívet cserélni, ha kell, akkor jobban jársz a Olympussal szerintem. Ne hidd el, hogy tudnak a kompaktok olyan jó képet csinálni. Vagy zajosabbak, vagy mosottabbak lesznek. Az Olyhoz még komolyabb objektívet sem kell venned később, nagyon jó minőségűnek mondják a kitobjektívjeiket, ha nem akarsz művészkedni, simán megfelelnek hosszú távon is. És megvan a lehetőséged is, hogy ha meggondolnád magad, és mégis költenél rá a későbbiekben, megteheted.
Az, hogy lehet a tükrös gépeket fejleszteni ezzel-azzal, nem jelenti azt, hogy kell is :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21032) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék fényképezőgépet vásárolni. 80-100 ezer forint körül.
Nézegettem az ultrazoomosakat és a tükörreflexeseket.
Nem nagyon értek hozzá, de ebben a kategóriában a tükörreflexes sokkal szebbnek tűnt.
Mit ajánlanátok? Hobbiként fotoznék, vagy esetleg videozgatnék, de azért ebbe a kategóriába nincs minőségi videozás.

(#21033) ShadowK válasza Byk01 (#21031) üzenetére


ShadowK
tag

Ha az általa megszabott 130-as keret körül tud venni dupla kitet, akkor természetesen az olympus sokkal jobb lesz mint egy csúcskompakt.

meg is találtam a kitet

(#21034) ratkaics válasza ShadowK (#21033) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szóval akkor mondjuk ez a Oly 520-as két obival jobb mint bármilyen bridge gép, igaz?
Még nem vettem meg, szóval, még nem késő változtatnom....

Nagyon köszönöm az összes hozzászólást!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#21035) Byk01 válasza ratkaics (#21034) üzenetére


Byk01
senior tag

Képminőségre mindenképp.
De figyelmesen olvasd el, mit tud, nehogy legyen olyan funkció, ami szükséges lenne, de nincs benne.
Nekem annak idején az nem tűnt fel a kinézett Sony vázban, hogy nincs benne LV.
Akkor elvetettem emiatt, aztán mégis olyan gépet vettem, amiben nincs. Ma már az a fura, ha monitoron kell komponálni a képet, a Fuji s5600-t is automatikusan emelem a szememhez.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21036) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Most jobban belemélyedtem és találtam két szinpatikus kis gépet.
Panasonic fz38
és a Fujifilm s2500HD

A pana megér +20ezer forintot?

(#21037) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali most 2 gép van az e boltban jó? áron

pana fz38

canon eos 1000D +18-55mm objektiv

házi foto plusz néha videora melyik lenne jobb??

üdv

(#21038) Byk01 válasza nagyfejü (#21037) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha szempont a videó is, akkor a Pana, ugyanis a Canon nem tud videót készíteni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21039) Dolphine válasza nagyfejü (#21037) üzenetére


Dolphine
addikt

Szvsz ezt a két gépet össze sem lehet hasonlítani. Az egyik egy bridge gép, a másik meg egy tükörreflexes. Ha költeni akarsz még rá, akkor a Canon. Ha videó is kell, ahogy az előttem szóló is írta, akkor Pana.
Az e boltnál ugyanarra gondolunk? Mert akkor ez a jó ár, nagyon nem jó ár! Máshol, 20e! Ft-tal is olcsóbban megkaphatod a Pana gépet!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#21040) redzsi


redzsi
senior tag

Hi!

Jelenleg melyek a legolcsóbb új, nem dslr kategóriájú gépek, amiknek 1/2,3-nál nagyobb a szenzor méretük? Feltételezem 100e ft alatt nincs ilyen.

(#21041) nagyfejü válasza Dolphine (#21039) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali Áruld el légyszives hogy hol???? én a neten néztem és ahhoz képest jó ár!!!

üdv

(#21042) IbrikPH


IbrikPH
csendes tag

Sziasztok!
Megvettük a Samsung ST550-et, amit nemrég kérdeztem.
Egyrészt nyugodt szívvel ajánlom azoknak, akiknek kicsi, igényes, zsebbőlelőkapom-fényképezek-zsebbeelteszem gép kell, és nem ért nagyon a fotózás rejtelmeihez.
Persze nem nagy (nevű) gép, kicsi az optika, kicsi minden, de nekünk eddig nagyon bejött. Valószínűleg egy közepesen hozzáértő felhasználónak már kevés, de nekünk pont jó... :)

Másrészt pedig... végül a pixmania-ról rendeltük meg, mert kb. 10.000 Ft-tal olcsóbb volt így.
Nem értem, miért fúj rájuk mindenki, eddig nyomtatót, számítógép házat, LCD tv-t és mp3 lejátszót rendeltünk tőlük, mindegyik legalább 15%-kal olcsóbb volt bármelyik magyarországi boltnál (de pl. a TV-n olyan 100.000 Ft-ot spóroltunk akkoriban...). De biztos megvan az oka, csak eddig mi még szerencsére nem futottunk bele... :)
Hát ennyi. Mi szeretjük... :)
I.

(#21043) Zozzant válasza IbrikPH (#21042) üzenetére


Zozzant
addikt

Videónál zoom közben tényleg nincs hangfelvétel?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21044) Dolphine válasza Zozzant (#21043) üzenetére


Dolphine
addikt

Sőt legjobb tudomásom szerint képstabilizáció sincs, csak digitális, azzal meg nem sokra mész! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#21045) Zozzant válasza Dolphine (#21044) üzenetére


Zozzant
addikt

De optikai stabi van benne.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21046) Dolphine válasza Zozzant (#21045) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt hiszem félreérthető volt. Van optikai képstabilizáció a gépben, de videó felvétel alatt nincs! Én legalábbis így tudom, de az okosok majd megmondják!
Én is ezért gondolkodom egy Panasonic FZ38-ban!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#21047) Zozzant válasza Dolphine (#21046) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha a manuális módokra, 18x zoomra és a valamivel nagyobb fényerőre nincs szükséged akkor méretben hordozhatóságban egy tz7 is nyerő lehet, ez is szép videókat gyárt, sztereo felvétel, 3" lcd, 12x zoom, mega ois, fém váz és nem utolsó sorban kicsi, igaz én a tükrös mellé vettem.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21048) zsugabri válasza Zozzant (#21047) üzenetére


zsugabri
csendes tag

Szerintem is a TZ7 nyerő ötlet, bár egy kicsit drágának találom. Maj lehet egyszer beruházok egybe de reménykedek benne hogy az ára esni fog:D

(#21049) gaborbol


gaborbol
őstag

Segitsetek legyszi.

Vettem egy canon sx20 is gepet. Milyen sebessegu es meretu memoria kartyat vegyek bele? Esetleg gyartot is javasoljatok! Sok kepet szoktam kesziteni,es esetenkent hosszabb video felvetelt is szeretnek csinalni vele.

Koszi! :R

(#21050) gaborbol


gaborbol
őstag

Erdemes class 10-es sebessegu kartyat venni bele vagy eleg a class 6 -os is , esetleg 4?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.