Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) kispusi017


kispusi017
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék nálatok...egy digitális fényképezőgép vásárlása előtt állok. A tegnapi napon a MILC fórumban sikerült annyi információt beszereznem, hogy meghoztam a döntésemet, amely egy dupla kites Oly PL6 lett/lenne. Csakhogy éjszaka agyaltam rajta és mivel a távollétemben a párom is fotózná a kisfiúnkat (félve, hogy a MILC nagy falat lesz elsőre neki) kíváncsiságból beléptem hozzátok a kompakt fórumba. Ezáltal kicsit el is bizonytalanodtam...! Olyan szinten tűnik komoly masinának a Pana LX7, hogy nem tudom mit tegyek. Nyilván a szenzorméret egyértelműen a MILC mellett szól, viszont a Pana fényerős optikáját nagyon-nagyon dicséritek, amely - tekintettel arra, hogy szobában is fotóznánk vele - mindenképpen jobb lenne. Főleg a páromnak, aki nem hiszem, hogy az Oly-ra esetleg később plusz pénzért beszerezendő fényerős obit cserélgetné?!

Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre, mivel árban hasonló szinten mozognak....
Előre is köszi :R

Ami viszont elbizonytalanít: [link]

Javítottam a linket. - vond

[ Módosította: vond ]

kispusi017@gmail.com

(#53352) vond válasza kispusi017 (#53351) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azonos érzékenységen persze, hogy jobb a képminősége az E-PL5/6-nak, mivel nagyobb szenzor van benne. Az LX7 kiváló üvegének viszont majdnem 3 fé előnye van az Oly kitobival szemben, szóval a Pana ISO200 mellé Oly 1600-at nézz inkább. És így tovább az egész skálán.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53353) kispusi017 válasza vond (#53352) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Akkor valóban egy kicsit mást mutat😁

kispusi017@gmail.com

(#53354) Vesztor87 válasza Vyndree (#53350) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ez a Nikon 1 ez jó cucc? Durva milyen akció :D

(#53355) atty76


atty76
csendes tag

Bocsánat ha nem jó helyen kérdek!
Egy Sony RX 10-hez mi lenne az ideális méretű memóriakártya (hány giga) és milyen írási sebesség nem korlátozná a gépet?
Köszönöm!

(#53356) Vyndree válasza Vesztor87 (#53354) üzenetére


Vyndree
őstag

Úgy tudom van olyan Auchan ahol 40-ért adják, de volt ez már 25e is, na az durva volt. :)

(#53357) Vesztor87 válasza Vyndree (#53356) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Na neee:-) Annyiért megérné, bár látnék ilyet :-) Ez mostanában volt?:)

(#53361) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!

Kérdés: Nikon Coolpix A vagy Canon G1X Mark II?
Most jó sok összehasonlító oldalt megnéztem... kicsit parázok a rosszhírű Nikon AF-től, viszont a Canon meg nagy és lassabb állítólag... de jobb a képminősége... jellemzően rossz beltéri fényviszonyok között használnám kézből exponálva, lehetőleg vaku nélkül.

Minden a legnagyobb render!

(#53363) cidalain válasza Vesztor87 (#53360) üzenetére


cidalain
veterán

:K

Sosem birtam felfogni azt hogy valaki kegvesz valamit es 1 honap utan 10% bukoval kiszall belole. De egye meg a fene egyszer belefer. De szerencsetlen mar az otodik gepet veszi 2 honap alatt. Ebbol mar van van 60-70 rugo buko :U
Mas kerdes ha tudom hogy ilyen kekec vagyok, akkor neten veszem, es azon vagyok hogy ha nem ok akkor 14 nap alatt visszakuldom.

Nem mellesleg 1 honapja volt 75-ert is hasznalt 3 honapos LX7 (ahhoz nem plusz akku volt hanem auto lencsevedo).
Most meg volt egy masik LX7 gari nelkul ami 45-ert ment el! (ehhez is voltak meg tartozekok)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53364) t72killer válasza cidalain (#53363) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Sosem birtam felfogni azt hogy valaki kegvesz valamit es 1 honap utan 10% bukoval kiszall belole." -> vastagnémetéknél láttam olyat, aki ezt a ~3kEUR-s sony a7rII-vel művelte, brutál :Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53365) cidalain válasza t72killer (#53364) üzenetére


cidalain
veterán

Jo, de ott masok az aranyok... :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53366) t72killer válasza cidalain (#53365) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván, arrafelé nem egész éves koplalás eredménye a beszerzés.:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53367) g@bo válasza t72killer (#53341) üzenetére


g@bo
nagyúr

azért az rx100 ból még ajánlott az első generáció 100k körül?

komoly vágyásom van rá, de nem olcsó. :U

üdv

(#53368) fefe9 válasza Vesztor87 (#53357) üzenetére


fefe9
tag

Igen, Black Friday hétvégéjén, Auchan Szolnok helyi akció. (igaz, nem S2, csak S1, de vadiúj, két év garanciával)

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#53369) reap3r


reap3r
aktív tag

Sziasztok. Lenne pár noob kérdésem. Igen, az összefoglalót elolvastam, de azt szeretném kérdezni, hogy 30-40 ezer forintos ársávban van-e jó kis kompakt gép? Olvastam, hogy 50 ezer forint alatt nincsenek kiemelkedő ajánlatok, de használtban is gondolkodok, ha úgy jobban járnék esetleg...Csak sima fotózásra kellene egy gép, semennyire sem értek a fotózáshoz, de néha jó lenne megörökíteni ezt-azt nem a telefonommal, mert néha borzalmas képeket csinál, hiába nem egy nagyon gagyi darab, de hát persze a telefon mindig is telefon lesz... Tudnátok modelleket mondani, amik megérhetik most használtan? Esetleg újonnan valami belépőszintű, amit próbáltatok és vállalható? Esetleg ilyen árban kimondottan csak márkák, amiket érdemes nézni?

A válaszokat megköszönném! :)
Nem szeretnék kötözködést a válaszokban, tudom, hogy sokan élből meg akarják majd írni, hogy 100e Ft alatt felejtsem el meg ilyenek, ez telefon vásárlásnál és bringa vásárlásnál is előjött, ott is voltak emberek, akik egyből beszorozták 10-zel a rászánt pénzem, amit részben megértek, de ennyi van csak rá és pont.

(#53370) hito válasza g@bo (#53367) üzenetére


hito
nagyúr

Én már nem vennék első gen. RX100-at ennyi pénzért. Túl sok a kompromisszum és ahhoz képest drága szerintem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53371) Vyndree válasza Vesztor87 (#53360) üzenetére


Vyndree
őstag

Úgy tűnik igen.

(#53372) Zoluska válasza kispusi017 (#53351) üzenetére


Zoluska
tag

Szia!

Én most szabadulok a MILC-től, és holnap érkezik az LX7. Rájöttem, hogy a magamfajta hobbifotósnak nem való a MILC, mivel nem fogok hozzá vagyonokért jó lencsét venni. A kitobival meg beltérben már moslék képeket lőttem sokszor. Igaz, ha volt fény, akkor tudtam nagyon szépeket csinálni. De éjszaka például olyan képeket lőttem, hogy az ezeréves Sony DSC-H20 kompaktom is csinált olyat.
A másik, hogy az LX7-est bevágod a kabátzsebbe, övtáskába, míg egy MILC azért több helyet foglal, főleg ha hordod magaddal mindkét obit. Egyébként a nagy lencsét én soha nem használtam, tök feleslegesen vettem dupla kitet. Idén három külföldi úton fényképeztem telefonnal, mert a gépet a mérete miatt nem cipeltem magammal. Akkor született meg a döntés, hogy nekem egy jó kompakt kell.
Én az LX7 felé irányítanálak a saját tapasztalataimból kiindulva.

(#53373) Lacy6 válasza hito (#53370) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ha nem vennéd már meg, akkor ilyen árba mi lenne ami jobban megérné?
Szerintem LX7 ami komolyabb vetélytársa és, mint legutóbb ki lett beszélve nincs igazán győztes közöttük.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53374) kispusi017 válasza Zoluska (#53372) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Hasonló érvek miatt bizonytalanodtam el amikor benéztem ide. Pedig elhatároztam magam az Oly PL6 mellett, de be kell látnom, hogy mivel nem csak én fogom használni a gépet, hanem remélhetőleg napközben a párom is, aki valószínűleg nem használná ki a MILC adta előnyöket, így nem érne meg. Azt megkérdezhetem, hogy te nem is gondolkodtál az RX100-on mielőtt megvetted az LX7-t

kispusi017@gmail.com

(#53375) Vyndree válasza Zoluska (#53372) üzenetére


Vyndree
őstag

Az LX7-tel olyan 3 FÉ előnyben leszel, viszoint ISO-ban ugyanennyi hátrányban, szóval egál.

"kitobival meg beltérben már moslék képeket lőttem"
Akkor LX7 is el fog vérezni, mert ami MILC-nél ISO1600, az LX7-nél ISO 200 lesz

"ha volt fény, akkor tudtam nagyon szépeket csinálni"
LX7-tel is szép, de közel nem lesznek olyanok a képeid

"éjszaka például olyan képeket lőttem, hogy az ezeréves Sony DSC-H20 kompaktom is csinált olyat"
Akkor valamit nagyon nem jól csináltál

Amelyik kabátba belefér az LX7 abba az epl5 is kitobival. A tele obit ne számold, mert olyan az LX7-hez sem lesz, szóval ha kéne akkor oda nem fogsz tudni mit feltenni. Fénykép minőségben nem az LX7 a legjobb választás, annak a videója nagyon jó. Ha csak azért kell, hogy ne telefonnal fényképezz akkor elég lesz, de ha kicsit komolyabban gondolod és tényleg szebb képeket szeretnél akkor már nem.

(#53376) kispusi017 válasza Vyndree (#53375) üzenetére


kispusi017
csendes tag

"Fénykép minőségben nem az LX7 a legjobb választás, annak a videója nagyon jó." Tudsz esetleg akkor olyan kompaktot ajánlani, ami nagyjából ebben az árkategóriában van és jobb képminőséget produkál v. maradjak inkabb az Oly PL6-nál??

kispusi017@gmail.com

(#53377) Vyndree válasza kispusi017 (#53376) üzenetére


Vyndree
őstag

Amennyiben most Oly E-PL6-os van és szeretnéd lecserélni LC7-re, azt mondom ne tedd. A képeid jóval gyengébbek lesznek, én nem cserélném le. Akkor éri meg, ha a videóban szeretnél előrelépést, vagy épp nem fér bele a kabátodba, bár én akkor is inkább a kabátom cserélném le. :)
Mit tudok ami árban ennyi, kompakt és jobb képet készít? Talán az Fuji XF1 vagy XQ1, bár most nem tudom mennyibe kerül, vagy lehet-e még kapni. A kép minősége alapvetően a szenzoron műlik. Ehhez kell egy jó lencse, de mivel az LX7 és az XQ1-en nagyjából ugyanolyan fényérzékeny, ezáltal a Fujinak szebbek lesznek a képei. Nem is tudom melyik kompaktnak van még 2/3" cmos-a, talán ez a legnagyobb. Ezután jön a Nikon 1 és a Samsung NX mini, majd az említett E-PL6. A Nikon 1-nél mondjuk az LX7 és a két Fuji jobb, ha csak kitobival használod. A következő szint, hogy egy fényerős obit az Oly-ra, mondjuk párezerért egy M42-es f2 alatti. Ez már nem az a szint, hogy a zasszony kezébe adod és csak kattogtat, (manuál élesség) itt már többféle beállításra is figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#53378) kispusi017 válasza Vyndree (#53377) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Igazából a PL6 megvásárlása előtt állok és információkat gyűjtök ahhoz, hogy melyik lenne számomra a legoptimálisabb vétel. A video egyáltalán nen fontos számomra csak a foto minősége a lényeg. Az LX7-ben azért gondolkodom, mivel lakásban elég jól használható lenne a fényerős optika miatt, viszont az asszony sem futna ki a világból ha el kell sütni egy két fotót. Minden más az Oly mellett szól...😉

kispusi017@gmail.com

(#53379) fefe9 válasza reap3r (#53369) üzenetére


fefe9
tag

Nagyon nehéz ebben az árkategóriában jót mondani. (tudom, leírtad, hogy nem ezt szeretnéd hallani)

Minden rossz akarás és bántó jelleg nélkül valószínűleg azt a választ fogod kapni a szakiktól (nem, én nem vagyok az), hogy kb. tökmindegy, ami szimpatikus, szín, szag, szolgáltatások, esetleg a hozzáadott táska, memóriakártya, wifi, stb. ami miatt valamelyik több az átlagnál.
(kicsit visszakeresve válaszok pl.: [link] [link]

Időről időre előjön ez a kérdés, szerintem az itt jelenlévők többsége a saját példáján tapasztalta meg a különbségeket a gépek között, ezért is nem igazán ajánlja a kis kompaktokat.

Használtban néha kifogható egy-két fényerősebb kompakt 40-50 környékén, érdemes figyelni a hardveraprót, vagy az Index Fórum fotós adok-veszek részét, bár ott ritka a kompakt: [link]

Tudom, nem sokat segítettem, sajna konkrét típust a használtakból most nem tudok ajánlani...

Esetleg használt cserélhető objektívesekben (MILC, DSLR) nem gondolkodtál?

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#53380) Vyndree válasza kispusi017 (#53378) üzenetére


Vyndree
őstag

Lakásban kitobival is meglövöd ugyanazt a minőséget (magasabb ISO-val) mint LX7-tel, de majd a többiek is véleményezik. Auto módban fel fogja emelni a szintet. Amennyivel a lencse gyengébb, a szenzor annyival erősebb = egál.
Vesd össze képeket úgy, hogy LX7 ISO200 vs e-pl6 ISO1600
[link] mondjuk itt csak epl3 van

(#53382) kispusi017 válasza Vyndree (#53380) üzenetére


kispusi017
csendes tag

"Amennyivel a lencse gyengébb, a szenzor annyival erősebb = egál" Na igen, emiatt nem tudok dönteni. 😃 De majd kitalálom...azért köszönöm a segítséget 😁😁😁

kispusi017@gmail.com

(#53383) reap3r válasza fefe9 (#53379) üzenetére


reap3r
aktív tag

Köszönöm a választ. Gondolkodtam bennük, de ahogy körülnéztem azokból is megugorják a keretet a normálisnak tartottak... Szerintem az lesz, hogy eltolom a projektet és megpróbálom kicsit kitanulmányozni még a dolgokat és ha megfog és jobban érdekel a dolog, akkor még gyűjtögetek picit még a kis pénzecskéhez. Ha meg nem leszek nagy hobbi fotós, akkor pedig jó lesz valamelyik csilli-villi olcsó kompakt gép.
Mondjuk ennek a gépnek a paraméterei tetszenek, bár a legolcsóbb helyen is 60 rongy körül van : Nikon Nikon 1 S2 + 11-27.5mm KIT.

(#53384) Vyndree válasza kispusi017 (#53382) üzenetére


Vyndree
őstag

Az egál csak gyenge fényviszonyoknál igaz, nappal szabadban az epl6 sokkal jobb. Arról nem beszélve, hogy ha Oly-ra párezerért veszel manuált, akkor már előnyben vagy ott is. A döntés a tied, nekem egyikből sem származik hasznom, hallgasd meg mások véleményét is.

(#53385) kispusi017 válasza Vyndree (#53384) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Köszönöm szépen, nyilván szívesen veszek minden véleményt, azért vagyok itt, hogy okosodjak. Ugyanis: "A tapasztalat az a tudás, ami akkor keletkezett, mikor szükség lett volna rá" 😁

kispusi017@gmail.com

(#53386) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok, fényképezőgép vásárlás előtt állok. Általános használatra leginkább nappal, de fontos a hordozhatóság és a kompakt méret. Az LX7-el szemezek, itt a fórumon nagyon dícsérik. Egyedül azért kételkelkedem, mert fényerőben és videóban erős, viszont leginkább nappal fotóznék, videó meg nem lényeges.. Van párja a 100k kategóriában? Sony RX100-at is érdemes esetleg átgondolni? Bár ez most pont egy 10-essel még drágább is.

(#53387) cidalain válasza bump3r111 (#53386) üzenetére


cidalain
veterán

En, mint laikus azert dontottem az LX7 mellett, amit kiemeltel: fenyeros lencse, jo video. Megmondom oszinten jo fenyviszonyok mellett a mostani ubergagyi kompaktom minosegevel is elegedett vagyok. Ugy voltam vele, hogy a belteri fotoim minoseget szeretnem javitani. Utaltam hogy csak elore beallitott wb van a gepemben ami raadasul jo szar is, igy a gyerekem feje mindig narancs vagy citromsarga lett, attol fuggoen hogy eppen hogy voltunk a lampahoz kepest.
En itt varok nagy elorelepest az LX7-tol majd, minden masban ha hozza az eros atlagot az nekem mar megfelel. Sosem csucsminoseget vartam el, arra ott a profi fotos. Azert a neten talalt fotok ebbol a gepbol nekem mar az elegge rohadt jo kategoriaban vannak, az en szememmel nezve.
Objektivekkel babralgatas sosem vonzott, nomeg nem akarok mindenhova utanfutoval fenykepezogep alkatreszeket vinni. Just point and shoot. Minimal, a gep tudasahoz illo hozzaertest szeretnek majd felszedni.
Mondtak itt a hozzaertok az evf nezoke hianyat, de megmondom hogy el nem tudom kepzelni hogy olyan kicsi "lukon" at fotozzak. Ott a 3"-os kepernyo. Az raadasul kulonosen zavarna hogy profinak tuno mozdulatokkal lonek kozepesen szar, atlagosan unalmas beallitasu csaladi fotokat...
Elvileg holnap erkezik a gep, majd meglatjuk jol dontottem e.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53388) Zoluska válasza Vyndree (#53375) üzenetére


Zoluska
tag

Holnap már meglesz az LX7, majd az ünnepek alatt lesz időm bohóckodni vele, aztán kiderül, hogy megbánom-e a cserét. Egy időben elvileg el is viszik az E-PL3-at, így visszaút nem lesz. Azért ISO1600-on már bőven moslék képet csinált, kétlem hogy az LX7 200-on olyat produkálna, de majd megpróbálok hasonló körülmények közt fotózni, és összehasonlítani az eredményeket.
Nekem kitobival azért már nem hordozható méret, háromszor olyan vastag mint egy kompakt. Bár keveset fotóztam éjszaka az Olympussal, de nekem úgy tűnt, hogy nem erre találták ki. Némelyik kép minimum ISO-n is zajos volt. Nem tudom, hogy mit ronthatok el, ha az ISO-t nem bántom, hanem hosszú záridővel, állványról fényképezek. A videó egyébként számít azért, bár kérdés, hogy mennyire lesz időm kihasználni. Egy időben sokat jártunk ki rallykra, ott például jó kis felvételeket lehetne csinálni, és a 720p 120 fps is erős pluszpont nálam. Mivel nem vagyok profi fotós, így szerintem elégedett leszek az LX7-tel, és az én igényeimet ki fogja elégíteni. Nagyon remélem, hogy nem bánom meg.

(#53389) t72killer válasza Vyndree (#53371) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyors kérdés: nálad és más topiktársaknál nem tűnt fel egy "kedves modorú felhasználó" privátban somelek néven?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53390) bump3r111 válasza cidalain (#53387) üzenetére


bump3r111
tag

Igazából pontosan leírtad azt, amire nekem is kell a gép. :C Sokan vagyunk, akik nem bűvészkedni szeretnének, csak pillanatokat megörökíteni a lehető legjobb minőségben, egy akárhova hordozható egyszerű géppel. Amúgy azért valljuk be vannak kisebb gépek mint az LX7, ez nem éppen zsebre vágható méret. De a sok pozitív vélemény, és a nagy fényerő miatt amit Te is említettél, én is beruházok egyre, nem hiszem hogy ettől jobban leakcióznák a karácsonyi őrület után.

(#53391) Lacy6 válasza bump3r111 (#53386) üzenetére


Lacy6
senior tag

Amennyivel drágább annyival jobb. Ez az én véleményem.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53392) kispusi017 válasza bump3r111 (#53390) üzenetére


kispusi017
csendes tag

bump3r111, Zoluska, cidalain! Ha megjött az LX7 értékeljétek ám!!!(esetleg egy-két beltéri foto 😃) Pls

kispusi017@gmail.com

(#53393) Zoluska válasza t72killer (#53389) üzenetére


Zoluska
tag

Nálam megjelent.
Kispusi: Rendben. Így már majdnem bánom, hogy elviszik az Olympust, nem tudok direkt összehasonlítást csinálni. Azért most visszanéztem pár képet, hát azért nappal csináltam amatőrként is pár olyat, amin besírok, milyen szép. De az éjjeli és beltéri fotók most sem tetszettek.

[ Szerkesztve ]

(#53394) Vyndree válasza kispusi017 (#53392) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem tudom milyen beltérire gondoltál, itt tudsz keresni ilyen képeket. [link] ezek a képek mind LX7-tel készültek.

(#53395) cidalain válasza t72killer (#53389) üzenetére


cidalain
veterán

Haverunk volt valszeg.
Tegnap meg is kaptam fokatol, hogy mire gondolok miert irok ide olyat hogy o nem o. Annyira szanalmas, hogy tudta hogy tudom hogy o ki, es ennek ellenere loki a dumat hogy nem tudja mirol van szo. Es elfogadja a szanalmas bocs ha megbantottalak valamivel szovegemet, mikor tudja hogy tudom. Annyi hibat vetett mint az allat. A vegen mar nem gyozte a hirdeteset is javitani, kihuzogatni a rautalo reszeket...
Idokozben ugy latom mindket reget elkuldtek kapalni a modok

(#53392) kispusi017, bump3r111 (#53390)
Hat en mar figyelem 1 honapja, black friday alatt sem valtozott az ara. Annyi hogy digitalkon volt ra kupon meg mult heten 89990-ert el lehetett hozni, de mar nincs. (Egyszer mintha nov elejen akcios lett volna edigitalon 84-ert egy ket napig)
En egy hasznalt peldanyt vettem vegul, nem ujat. Nagyon bizonytalan vagyok hogy jo lesz e az igenyeimnek, bar az ervek alatamasztjak hogy jol valasztottam. A hasznalttal az olcsobb ar miatt kevesebbet kockaztattam.

Termeszetesen ha ebben a forumban van helye beszamolonak, par tesztkepnek, akkor irok par szot. Ha mast nem privatban.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53396) kispusi017 válasza Vyndree (#53394) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Igen, ott böngésztem egy jó pár órát. Csak azért lennék kíváncsi az ő képeikre, mivel (senkit nem szeretnék megsérteni 😊) elmondásuk szerint ők is a kezdő fotós szintjén vannak és jó lenne látni, hogy mit tudnak így kihozni a gépből.

kispusi017@gmail.com

(#53397) kispusi017 válasza cidalain (#53395) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Várjuk 😃

kispusi017@gmail.com

(#53398) Lacy6 válasza bump3r111 (#53390) üzenetére


Lacy6
senior tag

Amúgy ezt a kérdést már egy pár hónappal ezelőtt lezongoráztuk és akkor az RX100 mellett döntöttél.
Ha jól értem akkor idáig elhúzódott a vétel és most meggondoltad magad?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53399) golyani


golyani
addikt

Sony DSC-W830 kompaktról van-e valami tapasztalat? 35k-t megér? Szülőknek lenne általános fotózgatásra, semmi különösebb igény nem merült fel.

(#53400) bump3r111 válasza Lacy6 (#53398) üzenetére


bump3r111
tag

Pontosan :D kicsit megcsúszott a dolog és a teszteket olvasva mégis szimpatikusabbnak tűnik az LX7. A Sony mellett a kisebb méret és a nagyobb érzékelő szólhat, de annak meg esetemben nem látom értelmét az LX7-el szemben, esetleg képek szerkesztésénél, nagyméretű nyomtatásánál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.