Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) hobbitka_ válasza jjeahh (#52350) üzenetére


hobbitka_
tag

Az extra igényeknél írt pontok tényleg nem fontosak, csak odaírogattam, hogy miket szoktam szeretni a telefonon amikor fényképezek :)
Inkább a képminőségen (kevesebb fénynél is) és a súlyon lenne a hangsúly.

(#52352) jjeahh válasza hobbitka_ (#52351) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic gm1, olympus e-pl6? Tudtommal előbbi tud timelapset is, viszont összefűzni nem tudja, azt neked kell megcsinálnod utólag.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52353) hobbitka_ válasza jjeahh (#52352) üzenetére


hobbitka_
tag

Köszi, ilyenekre gondoltam :)
A panasonic gm1 nagyon szép, csak kár, hogy az aksija kicsit gyenge. Az egyetlen trükk, hogy veszek pótaksit?

Ha jut még eszetekbe lehetséges versenytárs, akkor megköszönöm.

(#52354) scarabaeus válasza jjeahh (#52352) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Ugyan a GM1 nincs a kezemben, mert a 12-32 zoomgyűrűje ügyében, mivel kitben van vele, az amúgy egészséges vázat is bekérték a szervizbe, de mivel sose használtam azon time lapse-et, csak más gépeken [mármint képsorokat, amiket összeraktam videóba], amúgy is a kézikönyvét néztem volna meg, mert úgy rémlik, csinál az time lapse videót is, és igen, van egy üzemmód, amivel elkészíti az ember a képsort, aztán van a lejátszás menüben menüpont, amiben fps-t - felbontást beállítgathat, és generálhat belőlük mp4-et. Így aztán megvan az a rugalmasság, hogy megvannak az eredeti képek is, és olyan videót csinál belőlük az ember, amilyet akar - utána akár mondjuk számítógépen is, ami azért, bár régimódi dolog, ma is ott van a szeren).

(#52353) hobbitka_: Végül is minden gépnek gyenge annyira az akkumulátora, hogy legyen mellé pótakku (mondjuk az egyik régi másodgépemhez, a kis Fuji F30-hoz nem vettem annak idején, de az gyártási mellétervezés volt sok szempontból, túlteljesítették a szenzort is, akkut is, következő verziókban az előnyöket vissza is vetette a marketing mint a sicc), szóval akkor érzem magam jól, ha van ott két pótakku minden gépemnél. Hiába nem fogyasztom ki egy nap alatt, mert nem, de biztonságérzet. Ha kifogyna, van másik. [A telefonomhoz is van két pótakku, úgyhogy nem mondom, hogy teljesen normális a véleményem, de abban meg a tájékozódás és segélykérés eszközét látom :) ]

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52355) jjeahh válasza scarabaeus (#52354) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Basszus, g6-ban most néztem meg, tényleg össze lehet fűzni a gépben is... Én mondjuk pont azt szeretem, hogy automatik nem rakja össze, hanem meg lehet lőni raw-ban is, oszt utólag feldolgozni, összerakni, így sokkal jobb lehet a végeredmény

hobbitka_: nekem 10 akksim van, igaz 3 vázhoz, szal... :DDD Szerintem az összes mai kompakthoz meg milc-hez ajánlott egy pótakksi. Nem kell ebből gyárit vagy drágát venni, megfelel egy noname utángyártott kínai is szvsz.
szerk: azért a gm1-nél számíts arra, hogy hihetetlen pici az a gép, ennek minden előnyével és hátrányával, itt összehasonlíthatod más vázakkal a méretét :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52356) hobbitka_ válasza jjeahh (#52355) üzenetére


hobbitka_
tag

Köszikösziköszi :R
Sajnos nagyon tetszik a panasonic és az aksis kekeckedést is megtorpedóztátok, ezért eddig az tűnik befutónak :)

(#52357) jjeahh válasza hobbitka_ (#52356) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó kis okos gép az, egészen jó videóval, jó képminőséggel, milc fronton legnagyobb obiparkal, ráadásul elképesztően pici méretben... nekem fontos a kukucska, ezért egy gm5-öt én is simán beszereznék, csak sajnos már van vázam és nálunk eladni nem igazán lehet az ilyesmit, itt mindenki bepókhálósodott canikonos...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52358) scarabaeus válasza hobbitka_ (#52356) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mondjuk se lassított videót nem tud, se panorámát*, de a 12-32 objektívével egy jól eltalált gép. :)
*Panoráma: én foglalkozom azokkal is, és hát így is, úgy is számítógépen raktam össze a panorámákat, nekem nem volt gond, de megértem, hogy jó dolog az egyből elkészülő panoráma is. Ha belemerül az ember, akkor a pici GM1 (+állvány, +halszem, +panorámafej, +esetemben Autopano Giga), és az ember keresni fogja, hová másszon ki, míg a többiek a tengerben hűsölve várnak odalenn :)

(Persze, ha félhomályos beltérben akar az ember mozgó célpontot fényképezni pofánvakuzás nélkül, akkor a nagy fényerejű fixeknek, mint pl. a 20 mm f/1,7, hasznát veszi. Én a magam részéről nem szoktam, de tudom, hogy van ilyen igény, az a 20-as meg van, mert amúgy másra is tök jó)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52359) jjeahh válasza scarabaeus (#52358) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja és nagy zoomot sem, de sztem ha egy gm1 kittel lőtt képnek a közepét kivágod is szebb minőséget kapsz, mint a legtöbb nagy zoomos bridge géppel :DDD Mondjuk egy ilyennel el lehet érni nagyobb zoomot úgy, hogy még mindíg pici maradjon a gép.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52360) paralele


paralele
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy nézem, szinte egyöntetűen mindenki dicséri az FZ200-ast. A Panasonic oldalán láttam, hogy hamarosan megjelenik az utód FZ300. Erről mi a véleményetek?
Jó, jóval drágább lesz, de megéri-e?

http://www.panasonic.com/hu/consumer/fenykepezogepek-es-videokamerak/lumix-digitalis-fenykepezogepek/bridge-fenykepezogepek/dmc-fz300epk.html

Tudom, hogy így "látatlanban" nehéz, de talán már van valakinek infója. (A netes oldalakon böngészem épp...)

A 4K videó különösebben nem érdekel, de a 4K fotó funkció tetszik belőle.

Köszönöm.
PL

[ Szerkesztve ]

(#52361) kovisoft válasza hobbitka_ (#52356) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez a gm1 egy kicsit kilóg a 100-130 ezres keretből, nem? Inkább 150 körül van a kitobival. Ennyiért lehet Olypus Stylus 1-et is venni. Valamivel nagyobb méretű és kisebb az érzékelője, de a zoomja is nagyobb, és az objektív is fényerősebb mint a gm1 kitobi. Azt olvastam, hogy az új firmware-rel tud time lapse-et is.

(#52362) mazsi70 válasza paralele (#52360) üzenetére


mazsi70
senior tag

A 190 ezres induló ár miatt szerintem nem éri meg .Akkor inkább Fz200 100ezer körül vagy Fz1000 220ezer .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52363) jjeahh válasza kovisoft (#52361) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy picit tényleg kilóg: [link] [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52364) paralele válasza mazsi70 (#52362) üzenetére


paralele
csendes tag

És ha az árat nem nézzük*, csak a tulajdonságokat?

[* Ha minden összejön, bizonyos árhatár (és ebbe az 1000-es már nem fér bele) alatt egy fényképezőgépet kaphatok, akár 18e, 88e, akár 188e :DD az ára, de nem variálhatok. Mielőtt rosszra gondoltok, tiszta dolog, nem pályázati pénz, nem egyéb rosszalkodás, saját dolog.]

(#52365) mazsi70 válasza paralele (#52364) üzenetére


mazsi70
senior tag

És ha az árat nem nézzük*, csak a tulajdonságokat?
FZ1000
Végül is mi az anyagi keret ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52366) paralele válasza mazsi70 (#52365) üzenetére


paralele
csendes tag

200 e Ft és nem tudom megtoldani.

(#52367) mazsi70 válasza paralele (#52366) üzenetére


mazsi70
senior tag

Mindenképpen kell a nagy zoom ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52368) paralele válasza mazsi70 (#52367) üzenetére


paralele
csendes tag

Kb. ekkora jó lenne. (Szemeztem a p90-essel is. :)) Szeretek játszani a ráközelítéssel: pl. madarak, épületrészletek.
DSLR-t, MILC-et nem akarok, de a zsebre vágható kategórián is gondolkodtam. Így lett a bridge.

(#52369) jjeahh válasza scarabaeus (#52358) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy ha már gm1, videózni használtad már a kis panát? Többkamerás koncertfelvételhez kéne a nagy panák mellé még két gép fix kamerának állványra, esetleg néha 3 axis gimbal-on lenne használva, szted erre megfelelhet? Azért gondoltam gm1-re, mert használtan nagyon olcsóért mennek a vázak már és állványon pont nem számít, hogy nincs fogása, fix a kijelzője meg keresője... Ahogy elnézem ha 24fps-n lenne használva semmiben nem gyengébb mint a g6, csak nincs rajta mikrofoncsatlakozó.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52370) mazsi70 válasza paralele (#52368) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nikon P90 ? Hat éves modell .
Ha ,videózni is akarsz : Pana LX7 ,FZ200 ,talán LF1 ;Sony RX100 sorozat
Ha ,a videó nem olyan fontos : Fuji X30 ;Canon G16 ,G7X ,G1X ;esetleg Nikon P7800
Ha ,a Nikon P900-ra gondoltál ,akkor azt inkább hanyagold .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52371) scarabaeus válasza jjeahh (#52369) üzenetére


scarabaeus
őstag

Á, jellemzően nem. Pár néhány mp-es 1280x720 50 fps videót hoztam össze vele másfél év alatt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52372) hobbitka_ válasza jjeahh (#52363) üzenetére


hobbitka_
tag

Igen, kicsit kilóg az árintervallumból, de sajnos kevésbé, mint amennyire tetszik :)
Összehasonlítva az Olympus Stylus 1-el, mindkettőnek van előnye és hátránya is pár:
[link]

A súly (és ha jól értem jobb képminőség?) azt hiszem fontosabb lesz, mint a panoráma kép és a videó, mert azokat a telefonommal is meg fogok tudni csinálni azzal a pár alkalommal.

(#52373) jjeahh válasza hobbitka_ (#52372) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Snapsortot hanyagold :D Nagyon jó gép a stylus 1 is, dióhéjban a teljesség igénye nélkül: nagyobb az optika átfogása (zooom), van kereső, jobb a jpeg motra és vannak szép olympus színek... a pana videóban sokkal jobb, jobb a képminősége (főleg egy fényerős fix-el), cserélhető az optikája... panorámát amúgy biztosan nem tud a gm1? Mert a g6-omban asszem van, sőt, mintha pásztázós panorámát tud. Amúgy meg egy kis türelemmel és utómunkával bármilyen géppel lehet szebb panorámákat lőni, mint amilyent egy gép beépített pano-funkciója tud.
szerk: amúgy stylus 1-el is lehet jó képeket lőni, ha tisztában vagy minimum az alapfogalmakkal :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52374) mazsi70 válasza mazsi70 (#52370) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ja ,igen ,az Olympus Stylus 1 kimaradt . :B

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52375) kovisoft válasza hobbitka_ (#52372) üzenetére


kovisoft
őstag

A jobb képminőségen vitatkoznék. A gm1 érzékelője ugyan nagyobb, de a Stylus 1 optikája jobb, mint a gm1 kitobija, aminek nincs akkora fényereje és zoom átfogása. Ha meg jobb vagy plusz objektívet veszel a gm1-hez, akkor már árban nem ugyanott leszel.

(#52376) hobbitka_ válasza jjeahh (#52373) üzenetére


hobbitka_
tag

Több helyen is azt írják, hogy nincs panoráma mód a GM1-ben :( pl:
[link]
Azt hiszem ezt el kell tudnom engedni a többi pozitívum fényében, és utólag gépen megcsinálni, vagy simán telefonnal helyettesíteni.

Ha a képminőség kérdéses is, a súly nekem sokat számít a Stylus 1 ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#52377) #01758976


#01758976
törölt tag

Innen a harmadik sorban minden kérdésedre a válasz.

Látván mik az elvárásaid, a cserélhetős piacot azonnal kizárnám. A stylus 1 marad meg az x30. Meg egy csomó pénz. )

(#52378) jjeahh válasza kovisoft (#52375) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igaz, viszont szerintem a képminőséget nem csak a fényerő és szenzorméret határozza meg, mármint a képminőség nem csak arról szól, hogy mennyire zajos a kép, hanem pl. a dinamikától is (ami egy kis szenzor esetében különösen fontos, mert sokkal könnyebben buknak be/égnek ki a részletek) meg a színmélységtől is, de ezeket valamiért ritkán veszik számításba az emberek... pedig szerintem elég sokat számítanak ezek is, főleg az előbbi és egy olyan amatőr kézben, aki még nem tudja mi az a hisztogram és jpg-ben kattog. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy stylus 1 rossz gép, sőt, én is szívesen elfogadnám túrázni :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52379) 80hun válasza hobbitka_ (#52376) üzenetére


80hun
addikt

A pana gf7-ben van panoráma.

(#52380) hobbitka_ válasza 80hun (#52379) üzenetére


hobbitka_
tag

Akkor ezeket szedtem össze a segítségekből:
Panasonic Lumix DMC-GF7 + 12-32mm
Panasonic Lumix DMC-GM1K + 12-32mm
Olympus Stylus 1
Olympus PEN E-PL6
Fujifilm FinePix X30

Azt hiszem Panasonic felé hajlok. Oka a súly és, hogy a dpreview-n jobban tetszettek a képei, mint az X30-nak.
Azt, hogy melyik Panasonic, még nem tudom :)

(#52381) betyarr


betyarr
veterán

szerintetek egy microsd karit adapterrel ugyanúgy szeretnek a fényképezők,mint az sd karikat?illetve az adapterek képesek átvinni a megfelelő sebességet (pl. extreme u3 60 vagy 90mega)?van aki micro sd-vel használja a gépét?

[ Szerkesztve ]

(#52382) mazsi70 válasza betyarr (#52381) üzenetére


mazsi70
senior tag

Én olyant használok ,minden gond nélkül .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52383) asdf_ válasza betyarr (#52381) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs vele gond, csak van par fos atalakito, amiben lotyog a R/W kapcsolo, de olyan is volt mar nekem, amit szarul ragaszottak ossze es szetesett :) (egy Kingmax, egy Samu volt a szar). Ettol fuggetlenul, mivel az en fenykepezom amint usb-t lat, egybol tolti is az akksit -amitol en meg falramaszom, csak data kabelt meg azota sem csinaltam/vettem- igy a microsd-t egy microsd-usb kartyaolvason keresztul dugom a gepbe.

(#52384) #86322688


#86322688
törölt tag

itt most hirdet valaki egy stylus 1-et :

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9034190

(#52385) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Uraim!
Kompakt photoapparatot keresek fateromnak! Még filmessel szokott fótózni, de meglepném egy digitálissal. 40 ezrem lenne rá, szóba jöhet használt is!
A segítséget előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52386) Corvin0716


Corvin0716
tag

Sziasztok!

60 ezres keretből szeretnék szüleimnek kompakt fényképezőgépet vásárolni. Nem értenek a fotózáshoz, nem is kell semmi incom-fáncom funkció, csak hogy amikor utaznak, vagy családi alkalmakkor a zsebükből gyorsan elő tudják kapni a gépet.
A kérdésem az, hogy van-e ilyen igények esetén érdemi különbség egy 19 ezres Nikon és egy 60 ezres másik kompakt között, hogy megérje a különbözetet. Például a bevezetőben ajánlott Samsung WB50F 47 ezerért, vagy egy WB35F 38 ezerért jó választás lenne? Előre is köszönöm.

(#52387) vond válasza Corvin0716 (#52386) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Canon S200?

iszilard: Nektek ez már sok, gondolom.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52388) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Édesapám fejébe vette, hogy nyaralásra meglepi magát egy új géppel, amit a napokban meg is venne. Habár ő egy Nikon D3200 azt tervez, mivel tudom hogy kb csak "auto" val fog kattintgatni meg videózni úgy érzem egyszerűbb gép is megtenné vagy legalábbis könnyebben kezelhetőbb. Ezért is gondolkozom neki egy kompaktban.

100-150 között milyen típust mondanatok?

# ANTAL Tuning #

(#52389) sideburns válasza L4D1K (#52388) üzenetére


sideburns
aktív tag

Egy Nikon D3200 is könnyen kezelhető. Ebben az árkategóriában egy Sony RX100 vagy Panasonic LX7 szokott ajánlott lenni, de képminőségben még Auto módban is jobb a Nikon szerintem. Plusz van, akinek hozzátartozik a fotózás élményéhez a manuális zoom és a keresőbe nézelődés.

Én biztos imádnám, ha a gyerekem beleugatna abba, hogy mit vegyek, pláne ha nem is ért hozzá és idegeneket kérdez meg erről.

(#52390) L4D1K válasza sideburns (#52389) üzenetére


L4D1K
őstag

Ok. Köszönöm.

(Én nem értek hozzá ezért kérdezek tőletek. Ő nem ért hozzá, nem kérdez, csukott szemmel választ. Majd panaszkodik.)

# ANTAL Tuning #

(#52391) hszilard666 válasza vond (#52387) üzenetére


hszilard666
veterán

Bőven jó, csak gondoltam nincs kompakt ami többet érne 50K nál, igazából fotós totyikban lebeszéltek, szóval inkább egy macbook airt kap majd az öreg! :B Úgysem szokott annyit fotózni mint régen.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52392) Lacy6 válasza sideburns (#52389) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ez kellett a végére!

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#52393) Bazsee71 válasza sideburns (#52389) üzenetére


Bazsee71
őstag

A leírása alapján nem hiszem, hogy zavarná. Édesapám ugyanez, meglát valamit, és durr bele. Aztán ha ajánlok neki valamit, szívesen veszi azt, utólag pedig örül, hogy a pénzéért a legjobb vételt kapta. De miért is baj, ha merő jószándékból megkérdezi a témában jártasabb fórumlakókat? :U

(#52394) Bellavita21


Bellavita21
csendes tag

Sziasztok, még mindig nincsen fényképezőgépem, most megyek usa-nagykörútra, s a három opció az általatok írt Pana Lx7, a Sony rx 100 és a samsung nx3000. Namármost, ha megyek szafarira, ahol nagyon messzi lévő állatokat kell fotózni (jövő évi terv), akkor melyiket ajánljátok? meg kell vennem a gépet, mert nemsokára indulok. Fontos a kis méret is, a sony nagyon picire összecsukható.....

(#52395) Sang66


Sang66
csendes tag

Hi, amatőr kérdés (gondolom :)

Kompaktnál létezik a "gyors-fotózás" (amikor csak lövöd a képeket, és nem kell másodperceket várni két kép között)? Úgy értem, mint a tükörreflexes gépeknél. Példának okáért egy Canon Powershot S120, vagy egy Pana Lumix LX7-es tud ilyesmit? (ezt a kettőt néztem ki). Ez ugye esszenciális, amikor gyorsnak kell lenni, vagy valami pillanatról lőni akarsz 2-3 felvételt.

Ja és, még 1: van olyan hely Budapesten, ahol normálisan ki lehet próbálni pl. a fenti gépeket? (media markt-on kívül) Nem lenne rossz kézben fogni a jelölteket, mielőtt dönt az ember.

Köszi!

(#52396) Corvin0716 válasza vond (#52387) üzenetére


Corvin0716
tag

Köszönöm. Véve. :)

(#52397) Tin_Shield válasza Bellavita21 (#52394) üzenetére


Tin_Shield
őstag

El kell döntened mit szeretnél. Ha kicsi zsebre vágható gépet akkor azzal nem fogsz tudni lefotózni távoli dolgokat. Ha meg távoli dolgokat akarsz fotózni akkor a gép nem zsebre vágható. Illetve vannak kompakt méretű gépek jó nagy sötétzúmmal, de azok erősen felejtősek.
USA nagykörútra én egy ilyet vinnék, ez kábé mindenre elég, és még bőven kezelhető méretű. De jövőre a szafarira nagyobb tele kell a vadakhoz

(#52398) sideburns válasza Sang66 (#52395) üzenetére


sideburns
aktív tag

Az LX7 11 képet tud másodpercenként, az S120 9 képet.
Ez természetesen csak a puffer beteléséig tart.

(#52399) Bellavita21 válasza Tin_Shield (#52397) üzenetére


Bellavita21
csendes tag

köszi az ötletet, az olympust is nézem akkor. Hát méretileg egyértelmű, hogy a sony, de a zoom miatt az nem értem, hogy miért nem tesznek nagyobb zoomot ezekbe a gépekbe? meg azt sem értem, hogy mekkora a zoomja a samsungnak, power zoom-ot írnak, de az pontosan mi? nekem kell a zoom, ezt átgondoltam, volt már olyan bikaviadal Pamplomában, ahol szupi zoom-os kis panámmal extra jó képeket készítettem a küzdelemről az utolsó sorból. most azért minden út előtt nem veszek egy új fényképezőt, ez egy kicsit túlzás. legyen kompakt, kicsi, tudjam egész nap cipelni, de ne gagyesz... na ilyen van????

[ Szerkesztve ]

(#52400) Tin_Shield válasza Bellavita21 (#52399) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mert a nagy zoom roppant helyigényes amennyiben elfogadható optikai minőséget és némi fényerőt is akarsz. Vannak nagyzúmos kompaktok, un. "travelzoom" gépek, de ezek szerintem leginkább papírnehezéknek valók. Persze mindenkinek mások az igényei.
A linkelt Stylus1 szerintem egy jó kompromisszum utazásra, a vadfotózáshoz nincs jó minőségű zsebgép. Egy olcsónak mondható FZ200-zal remek vadfotókat lehet lőni, csak Máté Bencének kell hozzá lenni ;) és hát ez a gép már nem pici, közel akkora mint egy alap tükörreflexes kit [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.