Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!
Ajándékba szeretnénk venni egy barátunknak egy instant fényképezőgépet. Általába telefonnal szokott fotózni, viszonylag sokat és ügyes meglátásai vannak.
Tanácstalan vagyok, hogy mi lenne a legjobb neki. A hordozható fénykép nyomtatót kizártuk.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#62002) vendingo válasza Des1gnR (#62001) üzenetére


vendingo
veterán

Nem csak hagyományos fotonyomtatók léteznek.
Nem tudom milyen jellegű felhasználásra lenne, de ezek a thermal nyomtatók nagyon ötletesek, olcsók. Aliexpress tele van vele, van spanyol raktárban, pár nap alatt megjön.
Én ilyet veszek tesóméknak karácsonyi ajándéknak.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62003) asdf_ válasza Des1gnR (#62001) üzenetére


asdf_
veterán

Elképesztően drága a darabára, fényképezőgép és a jól sikerülteket és utómunkázottakat kell nagyíttatni -ahhoz képest- fillérekért.
Csak nézd meg mennyi a fuji instaxhoz egy pakk. 6 ropi a 20 db 11x8.5 centis kép. Esküvőn, rendezvényen kívül semmi realitása nincs szerintem.

(#62004) Des1gnR válasza asdf_ (#62003) üzenetére


Des1gnR
őstag

Tudom, hogy drága, de itt most nem az a lényeg :)

vendingo: Nem rossz, de nem ez az elképzelés. :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#62005) asdf_ válasza Des1gnR (#62004) üzenetére


asdf_
veterán

Fuji instax meg valami polaroid kozul lehet valasztani, aztan korulbelul ennyi, ha jol remlik. De ilyet tenyleg akkor vegyel csak, ha aki hasznalja, tenyleg akar ilyet (es ezt at is gondolta). Mert mocskosul draga, egy expobol csak egy keped lesz, a minosege eleg ocska, a papirkepek miniaturok, valamint mindenrol papir keszul, az elcseszett keprol is, igy duplan, triplan draga. Tenylegesen fotozasra hasznalva penzkidobas es penztemeto.

[ Szerkesztve ]

(#62006) kovsol válasza asdf_ (#62005) üzenetére


kovsol
titán

Van Canon is.
Mi váltottunk az új instaxra ami SD kártyára is ment, és mobil appból is tud nyomtatni. Így kizárva a hibás képek nyomtatása. Normál verzió elég sokszor szívás volt, mert elrontott képet is kinyomtatja. Itt meg utólag csak a jó képeket nyomtatjuk ki.

De csak nyomtatóként is üzemelhet. A megszerkesztett képet ha akarjuk ki tudjuk nyomtatni bármikor.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#62007) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék ajándékba ilyen instax mini vonalon valamilyen hasonló kompakt azonnal nyomtatós gépet. Mi az ajánlott még és honnan? :R

(#62008) Des1gnR válasza kovsol (#62006) üzenetére


Des1gnR
őstag

Melyik instax típus pontosan? Mert így utólagosan nyomtatva azért jobban tetszik a dolog.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#62009) Dr.NX válasza Des1gnR (#62008) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A honlapjuk szerint ez a kettő hibrid:
Instax mini LiPlay
Instax square SQ20

Elfogadom a sütiket.

(#62010) Des1gnR válasza Dr.NX (#62009) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszi a választ!

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#62011) fclub


fclub
tag

Sziasztok!
Két gép között vívódok hetek óta: (nem akarok se tükörreflexest, se MILC-et!) Panasonic LX100 és LX15.
A fő terület az éjszakai streetfotózás lenne, ezért fontos a nagy rekesz, nagy szenzor.
Az LX15 kisebb 1"-os szenzorral, de jobb, 1.4-es rekesszel rendelkezik, míg az LX100 4/3-as szenzorral de "csak" 1.7-es rekesszel.
Most ne nézzünk semmi mást(ár, tulajdonságok), csak ezt a két értéket. Melyikkel lehet jobb városi, éjszakai fotókat lőni? Úgy értem, melyik hasznosítja jobban a fényt?
Előre is köszi a válaszokat!!

(#62012) Tin_Shield válasza fclub (#62011) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A gyengébb fényerő mellett is marad még kb. 0.5 FÉ előnye az LX100-nak. Nem hatalmas különbség, de azért jól jöhet ez is kritikus helyzetben.
Használni is jobb szerinten a nagyobb tesót a klasszikusabb felépítés miatt. Szóval részemről +1 az LX100-nak.

(#62013) Dr.NX válasza Tin_Shield (#62012) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A DXO mérése szerint hajszálnyi előnye van az LX10-nek. Gondolom az újabb BSI felépítés miatt.
https://www.dxomark.com/panasonic-lumix-dmc-lx10-sensor-review-high-end-compact-with-4k-video/
https://www.dxomark.com/Cameras/Panasonic/Lumix-DMC-LX100
Plusz még a fél FÉ fényerő az obi miatt.
Street fotózni tudsz csípőmagasságból a tiltscreen miatt.
+1 az LX10-nek.
Remélem segítettünk dönteni. :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#62014) fclub válasza Dr.NX (#62013) üzenetére


fclub
tag

Köszi! :DD
Akkor várok még, hátha lesz egy harmadik, döntő javaslat. :))
De ezek szerint nüansznyi a különbség, akkor majd figyelembe veszem a többi paramétert is. ;)

(#62015) pandur99 válasza fclub (#62014) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha csak magadnak fotózol és nem valami igényes médiának, akkor az LX15 jobb a dönthető hátlap és a nagyobb (1,4) fényerő miatt.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62016) vond válasza fclub (#62011) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A kezelőszervek és a szenzor miatt én is az LX100-at mondtam volna, de ha kicsit is fontos a dönthető kijelző, akkor inkább LX15. Az őrületbe fog kergetni, ha nagyon kellene, de nincs. Mobilalkalmazással némileg ki lehet váltani, de azért úgy sokkal körülményesebb használni.

Sony RX100-akat nem nézted? Mark III-tól felfelé azért azok is elég komoly kis masinák. Esetleg Canon G7X Mark II. Bár ezek már ugye majdnem egy FÉ-vel sötétebbről indulnak, mint az LX15. De másban meg akár jobbak is lehetnek.

Nem egyszerű döntés. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#62017) Tin_Shield válasza Dr.NX (#62013) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mérve biztos így van, de pl. a Dpreview image comparisonján - szerintem - szebben zajosodik a LX100.

(#62018) fclub válasza vond (#62016) üzenetére


fclub
tag

De, mindent néztem a 100-200ezer közötti árszegmensben, amik jó fényerővel és minimum 1"-os szenzorral futnak, de úgy érzem, ár/érték arányban a két Panasonic veri a mezőnyt.
Köszi mindenkinek a tanácsokat (még bizonytalanabb lettem :D ), vasárnapig átrágom a dolgot. Az Edigital-nál nov .14-ig kamatmentes részlet akció van, többek között fényképezőgépekre is, ezt szeretném kihasználni. :)

(#62019) Dr.NX válasza fclub (#62018) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

November végén Black Friday, Cyber Monday, stb. lehet hogy érdemesebb arra várni.
Addig is fogdosd meg a kiszemelt gépeket egy jobban felszerelt műszaki boltban!

Elfogadom a sütiket.

(#62020) kovisoft válasza fclub (#62018) üzenetére


kovisoft
őstag

Az alza.hu-n most kuponos akció van. Az LX15 alapból 155 ezer náluk, de lehet trükközni a kuponokkal, hogy mellé teszel még apróságokat más kategóriából és érvényesíted az ahhoz a kategóriához tartozó kedvezményt is. Pl. felhasználod a fotós kedvezményt, hozzáteszel egy patch kábelt és felhasználod a 4000 Ft-os kiegészítős kedvezményt, +fülhallgató és 3000 Ft-os audió kedvezmény, +vakolókanál és 2500 Ft-os barkács kedvezmény, stb. Így rendesen lehet faragni az árból. A BestBuy topikban le van írva a módszer.

(#62021) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Tudom, nem egy mai cikk, de ez valós?
Újracsomagolt Nikon

(#62022) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Ugye vettem egy Sony RX100 M3-at. Hogy tudom megoldani, hogy lássam a képeket a telefonon tv-n? Wifinél ugye van olyan, hogy küldés okostelefonra/Megtekintés TV-n. De csak pörög a fényképezőn a csatlakozás felirat. A telefon Huawei a tv LG.

Másik kérdés, hogy tudom megoldani, hogy a telefonról vezéreljem a fényképezőt? Távkioldás és hasonlók?

(#62023) kovsol válasza Permet Elek (#62022) üzenetére


kovsol
titán

sony imaging edge applikációt le kell tölteni a mobilodra. Azon keresztül át tudod küldeni a jpeg képeket. Ugyan ezzel a programmal tudod vezérelni is.

May the Force be with you!

(#62024) csuf válasza Permet Elek (#62022) üzenetére


csuf
tag

Üdv!

Szerintem itt megleled a válaszokat:

Útmutató
Alkalmazás

csuf

(#62025) Permet Elek válasza csuf (#62024) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Eszembe se jutott, hogy az alkalmazások között keressem a megoldást. :R :R

(#62026) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok.
A következő igényekre szeretnék javaslatot kérni, hogy milyen fényképezőgépet vegyek.
A természetben kirándulásaim során szeretném a pillanatokat szebb minőségben megörökíteni (képet és videót). Kinéztem egy Canon EOS 250D Body fényképezőgépet, és ezt szeretném megvenni. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a [Canon EOS 250D Body] , Black + EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM Lens, ebben az ársávban ( £ 599.99 )vállalható?
Vagy szerintetek van jobb?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#62027) Tin_Shield válasza N.Szil (#62026) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ezt inkább a cserélhető objektívesbe kellene...
Szerintem házon belül az EOS-M50 jobb választás (meg úgy általában a MILC).
De a prémium kompakt sem elvetendő, ha nem akarsz rendszert építeni, hanem elég egy váz és egy kitobjektív tudása.

(#62028) N.Szil válasza Tin_Shield (#62027) üzenetére


N.Szil
tag

Köszönöm szépen a válaszodat.

(#62029) cort x-1


cort x-1
tag

Üdv!Olyan masinát keresnék,aminél minőséginek mondható 4k videókat 30p ben lehet felvenni akár sötétben is,lehet az kompakt vagy milc az mind1 köszi a válaszokat! :R

Lumia 620

(#62030) Dr.NX válasza cort x-1 (#62029) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mennyit szánsz rá? 4K 30p-t elég sok minden felvesz manapság mobiltelefontól kezdve akciókamerákon át milliós videókamerákig.

Elfogadom a sütiket.

(#62031) cort x-1 válasza Dr.NX (#62030) üzenetére


cort x-1
tag

Üdv. 120 130 körül, akció kamera van már 4k s de minőségileg nem győzött meg. Az másra jo nagylátószögű stb. Ilyen pl néztem a gx800 at . De tőletek várok vmit. Köszönöm :R

Lumia 620

(#62032) Dr.NX válasza cort x-1 (#62031) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A GX800 jó választás ebben az árfekvésben, a Panák elég jók videóban.
Mediában most 107e, az elég jó ár, használtan 80e-ért mennek jó állapotúak.

Elfogadom a sütiket.

(#62033) cort x-1 válasza Dr.NX (#62032) üzenetére


cort x-1
tag

Nikon a1000 ről vélemény?

Lumia 620

(#62034) Permet Elek válasza cort x-1 (#62033) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Felejtsd el. :)

(#62035) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!
A napokban gondolkoztam egy kompakt gép beszerzésén. Elég sokat utazom, és általában a jelenlegi iPhone SE telómat használom fotózásra, ami legtöbb esetben elég messze van a jó minőségtől. 60k körül, vagy az alatt van olyan gép amire érdemes lehet beruháznom kezdőként? Gondolom ezek is lényegesen jobb minőséget hoznának már mint egy SE?
Másik kérdés: ugyanez a kategória mennyire összemérhető mondjuk egy iPhone X kategóriával? (céges teló elképzelhető, hogy ez lesz). És ha mondjuk androidos, fotós vonalon gondolkozom sajátnak, akkor már értelmét veszti egy kompakt gép?
Igazából a legfájóbb pont a mobilos fotózásban általában a sötétben készített fotók, illetve a normális zoom hiánya. Videozni nem szoktam. Bármi inputot szívesen fogadok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#62036) Permet Elek válasza Dronte (#62035) üzenetére


Permet Elek
senior tag

100-ezer a belépő kategória. Sony RX100, Canon G9X. Használtan a topic összefoglalóban ajánlott gépek jöhetnek szóba.

(#62037) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!

Egy ideje G9X-el fotózgatok, de a napokban volt lehetőségem kipróbálni egy RX100-at is.

Tapasztalatok röviden:
Képek minősége kb egálban van, canon szerintem este jobb auto módban, viszont makróval tud szenvedni.

Ezen kívül a végkonklúzióm, hogy örük a canon melletti döntésemnek, mert:

- Sokkal kompaktabb, kisebb
- Sony menüje átláthatatlanabb szerintem, illetve a canon érintőkijelzője eléggé megkönnyíti a kezelést
-Canonban van wifi, így át lehet rakni könnyen a fotókat pl mobilra, tabletra stb

Sony viszont akksiról tovább bírja, de ezt személyesen nem tudtam kitapasztalni, ennyi fényképet nem lőttem. Illetve Sonyhoz olcsóbban vannak utángyártott akkuk.

(#62038) zolnagy válasza cort x-1 (#62031) üzenetére


zolnagy
őstag

A GX800 csak arra jó, hogy kevés rövid videot csinálj vele. Hosszú videokra alkalmatlan, mert túlmelegszik és kikapcsol. Aztán várhatsz pár percet, mire vissza tudod kapcsolni, de akkor már megint csak pár percet enged videozni és kikapcsol a túlmelegedés miatt. Tapasztalatból beszélek, ezért adtam el, nekem is kellett volna a video. Ja és mindez nem 4K, csak fullHD felbontásban, 4K alatt gyanítom még hamarabb túlmelegedne.
A régebbi Pana LX100 gépem, amit elloptak, ellenben jól bírta a videozást, annál nem volt ilyen túlmelegedési probléma.

(#62039) stefi68


stefi68
addikt

Nem igazán vág témába, így inkább priviben várok ötleteket...
Kompakt fényképezőhöz (G7X II) keresek olyan szelfibotszerű tartót, mint amit mobiltelefonhoz is használnak, kihajtható lábai is vannak ami egy asztalon mini állványként is üzemelhet.
Vagy másként fogalmazva olyan szelfibotot keresek amihez lehet fényképezőt is csatlakoztatni. Nem nagyon találtam ilyen...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#62040) Azharel


Azharel
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kompakt fényképezőgépet, olyat ami a huawei p9-nél jobb képeket lő. Nincsenek nagy igények, automata beállításokon normális képeket csináljon. Tudnátok ajánlani valamit ?

(#62041) Permet Elek válasza Azharel (#62040) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Parancsolj: [link] De az összefoglalóból bármi szóba jöhet, 100ezer felett.

(#62042) calamites


calamites
őstag

Sziasztok!
Szeretnémk tanácsot kérni tőletek.
A cél egy kis méretű fényképezőgép, ami jobb képeket csinál, mint egy átlagos telefon, és van rajta használható zoom. A lányomnak szeretném, aki jelenleg egy xiaomi mi a2 lite telefont használ, ennél kellene jobb minőség és zoom.
50.000 forint a határ.
Most a MM-ban a CANON PowerShot SX620 HS tokkal pont 50. Érdemes?
Köszi Ákos

(#62043) Permet Elek válasza calamites (#62042) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ha fontos a zoom a nappal elmegy képekkel, akkor vedd meg. Ha már szürkületben és este is fényképeznél, akkor ne. 50ezerért sajnos csak 3x zoomal rendelkező, ajánlott, használt compactot kapsz.

(#62044) calamites válasza Permet Elek (#62043) üzenetére


calamites
őstag

A mobilos képekhez van szokva, tehát nem magas az elvárás.

(#62045) Permet Elek válasza calamites (#62044) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Az a baj, hogy a mobilok nagyon felnőttek a fényképezőkhöz. Mint láthatod az összefoglalót 100 ezernél kezdődik a belépő szint, ami már jó képminőséget tud. Az a telefon nem csinál rossz képeket. Mivel fényerős az optikája. F 2.2-es, míg a Canon: 3.2 ről indul és 6.6-nál van vége. Így a telefon szürkületben és este jobb képeket lő mint a fényképező. Azért írtam ha nappal kell akkor jó. Ha szürkületbe, este, akkor nem. De közbe elfogyott az MM-ben a gép. :R

[ Szerkesztve ]

(#62046) Permet Elek válasza Permet Elek (#62045) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Legalább is a fekete. Ezüst még van. :)

(#62047) asdf_ válasza Permet Elek (#62045) üzenetére


asdf_
veterán

Azért ekkora butaságot nem mondjunk már, a szenzorméret meg egy teljesen lényegtelen tényező az obi fényereje mellett, mi?

(#62048) Permet Elek válasza asdf_ (#62047) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Szerinted mekkorát kompenzál a szenzorméret az említett telefon és fényképező között? Csak kérdezem?

(#62049) asdf_ válasza Permet Elek (#62048) üzenetére


asdf_
veterán

Arra probaltam celozni, hogy hiaba 2.2-es a telefon, ez egy hangyapocsnyi szenzor elott van (5.04 mm x 3.77 mm), igy szurkuletben es este az SEM fog tudni ertekelheto kepeket csinalni, igy ebbol a szempontbol felesleges osszevetni oket.

(#62050) Permet Elek válasza asdf_ (#62049) üzenetére


Permet Elek
senior tag

A probléma ott kezdődik, hogy a "hangyapöcsnyi szenzor" nem hanggyapöcsnyi és csak 12 mp-el F2.2 vel. Adott a Fényképező szintén kis szenzora 24mp-elel, kezdő F 3.2-vel. Azaz van max 0.5 fényérték előnye. Ami még így is szarabb a telefonénál. Ráadásul ő zoomolni is szeretne, ami még inkább rossz képet fog eredményezni. De a lényeg azon volt, hogy ne vegye meg a fényképezőt 50 ezerért, mert nem lesznek jobbak a képek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.