Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) lugomon válasza S. Szabi (#52996) üzenetére


lugomon
tag

Őszintén remélem, hogy jó választást hoztál! Mikorra várható, hogy megjön a gép?

Omega Testamentum

(#53002) jjeahh válasza vond (#53000) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Uh, bocs elnéztem, úgy emlékeztem x-z10 meg x-z2-ben ugyanaz a szenzor van, így már tényleg előrelépés lehet :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53003) S. Szabi válasza lugomon (#53001) üzenetére


S. Szabi
őstag

Jövő hét vége. Igazából anyának lesz karácsonyra, de kipróbálom, ha már úgy sem új bontatlan :)

(#53004) lugomon válasza S. Szabi (#53003) üzenetére


lugomon
tag

Tapasztalataidról feltétlenül számolj be majd! :R

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53005) hito válasza lugomon (#52998) üzenetére


hito
nagyúr

Nem, nem bölcs. Igaz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53006) Nimda


Nimda
addikt

Úgy döntöttem lecserélem a tükrösömet, sajnos nincs elég anyagi hátterem az objektívekre, ezért egy bridge gépben gondolkozom.A kiszemelt egy most megjelent Panasonic FZ300-as.Tudom, még nagyon új a gép, de ha esetleg van valakinek, megoszthatná a tapasztalatait.Az FZ200-as nagy sikert aratott ahogy olvasom, az utód sem lehet rosszabb a tesztek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#53007) lugomon válasza Nimda (#53006) üzenetére


lugomon
tag

A pixinfo-n már van egy kimerítő teszt, az FZ300-ról, összehasonlító táblázat a 200-al. Ajánlom figyelmedbe!

Omega Testamentum

(#53008) Nimda válasza lugomon (#53007) üzenetére


Nimda
addikt

Már olvastam, gyakorlati véleményekre lennék kiváncsi.

(#53009) lugomon válasza Nimda (#53008) üzenetére


lugomon
tag

Ahhoz még talán nagyon új...gondolom, hogy külföldi fórumokon találsz user véleményeket. ( nem hinném, hogy mellé fognál vele. Csak bizony még húzos az ára.)

Omega Testamentum

(#53010) mazsi70 válasza Nimda (#53008) üzenetére


mazsi70
senior tag

Esetleg Fz1000 ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#53011) Nimda válasza mazsi70 (#53010) üzenetére


Nimda
addikt

Nem rossz, de nekem már drága és nem időjárásálló.

[ Szerkesztve ]

(#53012) Vyndree válasza lugomon (#53009) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszönjük Emese. :)

Nimda: az ára majdnem duplája a 200-asnak, annyival nem tud többet.
Szenzor ua., lencse ua., zoom ua., videóban jobb.

[ Szerkesztve ]

(#53013) Nimda válasza Vyndree (#53012) üzenetére


Nimda
addikt

Van pár olyan apró dolog ami nekem számít, pl. van kézi élességállító görgő, wifi, nagyobb felbontású kijelző, kereső, és időjárásálló.

(#53014) Vyndree válasza Nimda (#53013) üzenetére


Vyndree
őstag

Azonos körülmények mellett mindkettővel ugyanolyan (közel azonos) fényképek készülnek, az időjárás állóság az egyetlen ami mellette szól. A keresőt használva a felbontás 1,312 vs 1,44 millió, ez észrevehetetlen különbség. Inkább talán még a stabilizátor, a gyors fókusz és a képfeldolgozó ami fejlettebb. Ha a 200-as 100e, a 300-as 120e forint lenne akkor reális, a több mint 70eFt-ot sokallom. Ez persze csak magán vélemény, ha neked ilyen körülmények között kell használni, vagy fontos a 4k videó akkor megérheti. A wifi egy dolog, vannak ilyen memóriakártyák, ezért szerintem már nem mérvadó.

Jól látom, az FZ300-as nem tudja a 640x480 pixelen 200 kép/mp, 1280x720 pixelen 100 kép/mp videó felvételt?

(#53015) Nimda válasza Vyndree (#53014) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, gyakran fotózom a természetben, igaz most télen pihi van, de tavaszra talán az ára is csökken, akkor talán már jobb vétel lesz.Persze még az is lehet, hogy más típus mellett döntök.A videó képességei számítanak nekem a legkevésbé, az adatlapja szerint nem tudja.

(#53016) kamant válasza Nimda (#53013) üzenetére


kamant
csendes tag

Nekem is tetszik az FZ300-as. Egy Canon SX130-et váltana... Ha pénteken kicsit gyorsabb vagyok, a "nemhülye" webboltból meg is rendeltem volna (bár még picit én is drágálltam), de sajna amire odakerültem elfogyott a készlet. :( Talán majd most pénteken, vagy a karácsony előtti akciókban.

Van még pár dolog, azon kívül is, mint amit írtál, ami jónak tűnik, pl.:
4K fénykép: https://www.youtube.com/watch?v=ReSWhFji1mI
Post focus: https://www.youtube.com/watch?v=XJjvEe6VbM0

(#53017) Lurch válasza Vyndree (#53014) üzenetére


Lurch
csendes tag

De tudja a nagy sebességű videó módokat, a keresője meg olyan 50%-al nagyobb mint az FZ200-é, a fókusz pedig eszméletlen gyors. A Panasonic belerakott ebbe minden technikát amijük csak volt, az egyetlen baja ennek a gépnek az a kis szenzor, de ha valakinek elegendő az a képminőség amit ez a szenzor tud akkor nagyon jó kis gép ez, az ára meg fog még esni, az FZ200 185 ezerről indult és szépen esett az is.

(#53018) ladik


ladik
csendes tag

Üdv!
Anyósomnak szeretnék venni egy kompakt gépet karácsonyra.
Sok érzéke nincs a fényképezéshez, de szereti művelni. Inkább dokumentációs jellegű a tevékenység.
A feltételek:
kicsi legyen-》sokat kirándulnak
Nagyon gyors legyen-》türelmetlen, és nem is mindig látja mikor van meg a fókusz
Jó automata mód-》nem ért hozzá, és nem is érdekli a technika
Családi fotózás beltérben-》vaku nélkül is működjön vmennyire

Lx7-et látom minden második hozzászólásban ajánlva, gondolom azzal nem lőnénk mellé, de ha van a feltételeknek megvelelő olcsóbb alternatíva, az örvendetes lenne.

(#53019) Multibit válasza ladik (#53018) üzenetére


Multibit
veterán

Figyelmetlen, türelmetlen, nem akar tanulni... :(((
Itt az LX-7 sem fog csodát tenni :N

(#53020) ladik válasza Multibit (#53019) üzenetére


ladik
csendes tag

Csodát nem is kell tenni, elég ha a képek 70% értékelhető lesz ;)

(#53021) cidalain


cidalain
veterán

Bár nem vagyok nagy szakértő, én ehhez nem vennék LX7-et. Nem a zsebrevágható fajta, bár ugye kinek mekkora a zsebe. Ha inkább kültéri fotózás lenne (ahogy írod, sokat kirándul), akkor inkább egy kiskompaktot vennék pl Fuji LF1, XQ1 (esetleg XQ2).

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53022) sideburns válasza ladik (#53018) üzenetére


sideburns
aktív tag

Szerintem is túllövés lenne az LX7. Ha se nem látja, se nem tudja, hogy mi a különbség egy ISO200-as és ISO 1600-as kép között, úgy pénzkidobás a fényerős objektív meg a nagyobb szenzor. Vegyetek bármit, ami szép és olcsó. Sebességre azért már a mai gépek is elfogadhatóak. Ha mégis csúcskompaktban gondolkoztok, nézzétek meg a Canon S200-at.

(#53023) lugomon válasza ladik (#53018) üzenetére


lugomon
tag

Hogy ne érjen elfogultság...Olympus Stylus 1!

Omega Testamentum

(#53024) cidalain válasza lugomon (#53023) üzenetére


cidalain
veterán

ez nagyon troll volt.
ladiknak semmi köze ahhoz ami az elmúlt napokban itt történt...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53025) ladik válasza sideburns (#53022) üzenetére


ladik
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

Fényképezője most is van, amivel képes bármekkora homályt megörökíteni, így ha már veszünk neki egyet akkor legyen látható a javulás.
A MM-ban kezembe fogtam a kiállított gépeket, vaktában ellőttem egy-két fotót jó párral, demonstrálva az anyós használati mikéntjét. Sony dsc-hx60 és a Canon SX-710 volt, ami a gombot lenyomva élvezhető képeket produkált a kijelzőn visszanézve. (ráadásul a Canon még piros is volt, ami plusz pont :) )
Ezekkel próbáltam, de nem tudtam teljesen elrontott képeket csinálni. Persze szerintem neki sikerülne, azért írtam a 70 %-ot. A kicsi kompaktokat kipróbálva közel se volt ilyen fényes a kép.

Méretben nem nagy a különbség az s200 és a fent említettek között - itt azért nem tükörreflexes gépekről beszélünk- így azon nem nagyon aggódok.

Megnézem majd az S200-at, barátságosabb a 70e Ft-al, mint az említett LF1 és XQ2 100e Ft-ja. Mivel a méreteltérés nem jelentős, így ennyiért inkább az LX-7 maradna.
Ha van még esetleg ötletetek 60-70e Ft környékén full kompakt vagy egy kicsivel nagyobb kategóriában, akkor azt szívesen venném.

Esetleg Lumix DMC-TZ60?

[ Szerkesztve ]

(#53026) lugomon válasza ladik (#53025) üzenetére


lugomon
tag

Ha a TZ60-at választanád, szívesen felajánlom az Edigitalnál Black F.-en megrendelt gépet. 2-őt is rendeltem, ezüstöt, feketét. Áruk: 71.992

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53027) Quent1n válasza ladik (#53025) üzenetére


Quent1n
senior tag

Van aki drágállja merthogy volt ez 50 is de most ennyi az annyi, én továbbra sem tartom rossz vételnek (plusz alkudni tuti lehet) : [link]

Egyébként meg én azt mondom, hogy ha nem 1 évre kell a gép akkor érdemes megvenni a jobbat nyilván pénzből élünk de már 91-93 ért is van LX7 és LF1 is, plusz mindjárt itt a BF. :)

TZ gép Facebookra jó fotózni meg van nagy zoomja aztán annyi. Annak lehet jó aki sokat utazik, tényleg csak arra kell, hogy dokumentálja merre járt és amúgy telóval fotózna, de én ilyen fajta gépet 60-nál drágábban nem igazán vennék. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#53028) cidalain válasza Quent1n (#53027) üzenetére


cidalain
veterán

Zarojel, kinaltak nekem eladasra hasonlo arban xz2-t. Es azert az megiscsak jobb.
Lehet mondani, hogy ennyi az annyi. Ha elkel akkor annyi. Ha januarba is meglesz, akkor nem annyi.
De persze en laikus vagyok. Es LX7-re hajtok a jelenlegi 95-nel kicsit olcsobban ujan, vagy par honapos hasznaltan. Igy en passzoltam az Oly-t. De ha valakit erdekel tegyen itt celzast, a tulaj is olvassa a topikot ;)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53029) Vyndree válasza Lurch (#53017) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor ha jól értem, már csak három és fél évet kell várni, hogy 90e-ért hozzájussunk? Remek.

Közben megtaláltam az FZ300 videó felbontásait:
3840x2160 (30p/24p)
1920x1080 (60p/30p/24p)
1280x720 (30p)
640x480 (30p)
1280x720 (120p)
640x480 (240p)

(#53030) lugomon válasza cidalain (#53028) üzenetére


lugomon
tag

Melyik Olympust passzolod?

vyndree kb. 2 év múlva kerülhet szerintem 100 ezer alá.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53031) impmammuth válasza cidalain (#53028) üzenetére


impmammuth
csendes tag

Még megvan.Nem sürgős eladnom. ;)

(#53032) cidalain válasza lugomon (#53030) üzenetére


cidalain
veterán

Az XZ2-t. Egyenlore. ;]
Nem surgos vennem gepet, kivarok az elso kinezett az LX7 lenne. Keret megvan ra, de csak azert nem veszem most meg, mert ugyis lesz valahol valamikor akcioban.
Ha meg nem, akkor megveszem januarban teljes aron. (Vagy jon hozza meg egy karacsonyi zseton, es esetleg egy Fuji X30)
Jo az XZ2 is, tetszenek a parameterei, csak a bizserges hianyzik.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53033) Emu


Emu
őstag

Öcsém fényképezőgépet szeretne venni magának karácsonyra, Panasonic DMC-LF1-t vagy az LX7-t nézte ki. Láttam az ajánlott készülékek között az LF1-t, azonban fontos lenne, hogy félhomályban is rendes képet tudjon készíteni. Szerintetek megfelelő lenne neki, vagy mást nézzen? Keret max. 100e Ft.

(#53034) cidalain válasza Emu (#53033) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor pont a masik, az LX7 a jo a ketto kozul, sokkal fenyerosebb a lencse.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53035) lugomon válasza cidalain (#53034) üzenetére


lugomon
tag

Nekem mind a kettő típus megvan. Nyugodtan megveheted az LF1-et. Baromi jó fotókat tud lőni, ahogy fogalmaztad is, félhomályban. ( a legkedvezőbb áron az rbx.hu cégnél juthatsz hozzá. Korrekt társulat. Az LF1 ára 88.900 náluk). Talán az LX7 még jobbat egy kicsit, de mérlegelned kell, hogy ez utóbbinál nincsen EVF kereső, wifi lehetőség. Az akku ennél erősebb, bár mind a két készüléknél javasolt pótakksi. Az LF1 opt.zoomja 7, az LX7-é 3,8. Mérlegeld ezen szempontokat. (én nem tudtam dönteni. Először az LF1-et vettem meg, majd a másikat. Nem volt szívem visszavinni az "első szülöttet")

Itt mondanék köszönetet azoknak,aki ezen kettő nagyszerű készüléket ajánlották, hiszen a tesztek mellett jelentős segítséget adtak!

Omega Testamentum

(#53036) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Először is szeretném leszögezni, hogy semmilyen szinten nem értek a fényképezőgépekhez. Barátnőmnek szeretnék karácsonyra fényképezőgépet venni. Van neki egy kis kompaktja amit jópár évvel ezelőtt vásárolt. Sajnos még én hozzá nem értő szemmel is meg tudom állapítani, hogy sokkal rosszabb képeket csinál mint a telefonja/onom. Éppen ezért sem hordja magánál pedig sokszor szokott szoktunk fényképezni főleg utazáskor és mindig a telefont használjuk. Persze a minőség gyenge, szeretnénk jobb képeket.

Méret elég fontos, ne legyen nagyobb mint egy átlag okostelefon.
Továbbá amennyire csak lehet szeretnénk abszolút mindent a gépre bízni, tehát automata módban legyen erősebb. Hiába tudhat többet egy gép, ha ehhez a tudáshoz nekünk kell bekalibrálni az értékeket akkor értelemszerűen számunka nem fog többet tudni.

Amiket én nézegettem:

Sony Cyber-shot DSC-W830 30,990
Nikon Coolpix S2900 22,490
Sony Cyber-shot DSC-W800 24890
Nikon Coolpix S3700 27990
Canon Ixus 160 23990
Canon Ixus 170 31990
Panasonic Lumix DMC-SZ10 37990
Sony DSC-W810 24190
Canon Ixus 165 28999
Canon PowerShot A3500 35190
Canon Ixus 162 27990
Nikon Coolpix S6700 38490
Canon Ixus 157 34900
Canon Ixus 150 27990
Kodak EasyShare M532 25990
Kodak EasyShare M23 26990
Rollei Compactline 750 25495
Panasonic Lumix DMC-FS50 34900

Előre is köszi a válaszokat!

(#53037) Vyndree válasza misirulez (#53036) üzenetére


Vyndree
őstag

Az inkább a kérdés, hogy mennyi a keret, illetve mire használná?
Nekem volt Samsung NX mini, nem tudom lehet még kapni, volt mikor 35-ért utánad vágták. Érintőképernyős, wifis, rengeteg funkcióval, okostelefonnal jól megértik egymást, igazi csajos készülék, csak ajánlani tudom ha még hozzájutsz valahol ennyiért. Esetleg a Nikon 1, 25-40e között szokták akciózni, esetleg fekete pénteken lecsapni rá valahol. Ezek méretben kicsik, képben sokkal jobbak mint a belépő kompakt gépek, egyszerű ezeket kezelni és jó az autómata módjuk is.

* Ha nincs meg a kellő tudás, akkor a legjobb géppel se fogtok tudni jó képeket készíteni. A fényképező nem fogja tudni, hogy mit akarsz még autó módban sem, sokszor kevés az auto mód. Turistás képekhez pedig elég egy közepes telefon is. Próbáljatok inkább utánaolvasni a fotózásnak, kicsit elmélyülni benne és akár a mostani telefonotokkal is jó képeket tudtok majd varázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#53038) cidalain válasza misirulez (#53036) üzenetére


cidalain
veterán

Ahogy nekem annak idejen mondtak: tokmindegy :)
Nem vagyok nagy szakerto, csak mostanaban nagyon benne vagyok a temaban.
A szenzor mindegyikben uyganaz 1/ 2/3", az optika mindegyikben hasonlo alap cucc. Ebbol kovetkezik hogy mindegyiknak kb ugyanaz a kepminosege.
Az dontson hogy mennyire vagy arerzekeny, ha kell veheted a legolcsobbat.
Ami dragabb annak van extra feature: nagyobb zoom, wifi esetleg. Ha ezek nem kellenek akkor felesleges penzkidobas.
Erdekes megkozelites lehet meg hogy konnyen cserelheto ceruzaakkus, vagy egyedi akkus megoldast epitettek bele.
Altalanosan elmondhato hogy mindegyik sokkal jobb kepet csinal, mint egy atlagos kozepkategorias okostelo.
En a legolcsobb olyat vennem amire sok a gari (2ev pl), esetleg adnak hozza tokot/ kartyat, es tetszik az asszonynak (pl piros, lila szinu)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53039) scarabaeus válasza cidalain (#53038) üzenetére


scarabaeus
őstag

1/ 2/3"
(Mivel másodszorra írod, pontosítok, 1/2,3", a trükkös reciprok-tizedestört-hüvelyk, ebbe érződött bele a 2/3" szenzorméret, ami kompaktok közt viszonylag nagy szenzor)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#53040) cidalain válasza scarabaeus (#53039) üzenetére


cidalain
veterán

Jogos. Javitanam, ha tudnam. :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53041) DonMenyet válasza scarabaeus (#53039) üzenetére


DonMenyet
tag

Mint amatőr, nekem nagyon hasznos volt a hozzászólásod, hogy hogyan is kell nézni a szenzorok méretét.
(Ha jól értem, az eredményül kapott szám a szenzor függőleges méretét adja.)

(#53042) mazsi70 válasza DonMenyet (#53041) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#53043) sideburns válasza DonMenyet (#53041) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ezek a törtszámok valójában semmit nem árulnak el önmagukban a szenzorméretről.
Úgy kell érteni, hogy pl. 1/1.7"-típusú szenzor, csak a "-típusú" tag lekopott az idők során, a fene sem fogja folyton kiírni.
Ha a tényleges méretet akarod tudni, keresd ki a táblázatból:
https://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format#Table_of_sensor_formats_and_sizes

(#53044) hajniooo


hajniooo
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Igazából két fényképezőgépet néztem ki. De nem tudom, melyiket válasszam. Nem értek annyira még az ilyen dolgokhoz, viszont szeretnék kicsit belemélyedni majd a dolgokba,miután meglesz a gép. Szóval: Nikon D3200 18-55mm objektívvel, vagy Nikon P610. Szeretnék olyan képeket csinálni, hogy például egy társaságot fotózok, de csak egy emberen van a fókusz. Vagy pl. egy úton sétálnak, és a sétálókon van a fókusz, az út és a többi homályos :) És úgyanígy videót is. Tudom, hogy a P610 szép zoommal rendelkezik. Viszont nem tudom, hogy a 18-55 mm az kb mennyit takar a d3200nál. Remélem tudtok nekem segíteni :)

(#53045) sideburns válasza hajniooo (#53044) üzenetére


sideburns
aktív tag

55/18=3
3-szoros zoomot tud.
Ha akarsz elfogadható háttérelmosást, akkor csak a D3200 jöhet szóba a kettő közül, bár igazán szűk mélységélességet az alapobjektívtől sem lehet várni.
Kicsit olvasgass előbb a témában, még mielőtt megvennéd. Van cserélhető objektíves gép topik is, ott is olvass vissza egy pár oldalt, pár naponta megkérdezik szinte ugyanazt.
Ezt egyébként ajánlom minden kedves kérdezőnek.

(#53046) asdf_ válasza hajniooo (#53044) üzenetére


asdf_
veterán

A P610 ilyenre -elvileg- felejtos (masra is :) ), bar bizonyos korulmenyek kozott lehet trukkozni (szemelytol messze menni, razoomolni, viszont a szemely mogott levo dolgoknak elegge messze kell lenni, hogy mosas legyen belole, tehat ha ket meterre van mogotte egy mintas fal, az nem lesz nyero, ha nem tudsz messze menni a szemelytol, megint nem). A cserelheto objektives topicba tartozo D3200-zal (amit inkabb a 18-105-tel erdemes inkabb amugy megvenni) a nagyobb szenzormeret miatt turistaskodasnal utcarol a kitobival lehet ilyet csinalni, de kozelrol par embernel fenyeros portreobi lenne a kivanatos. Ha nem kell a batar tukorreflexes gep, akkor milc fronton egy m4/3 vaz, egy kitobi (hogy mast is lehessen a kivantakon kivul fotozni), meg mondjuk a 60mm-es 2.8-as Sigma portrera amin mar erdemes elgondolkozni (hasznaltban ez ugy saccperkb. 50+25+40e Ft), de ha van ra zseton akkor a 45mm 1.8-as lenne a popec, meg persze keresos vaz a fapados csak kijelzos helyett.

(#53047) pibácsi


pibácsi
senior tag

Üdv. Mindenkinek.
Nem tudom, hogy csak nálam van-e a hiba, de ahogy belépek erre az oldalra, de más IT Cafe oldalra is, a felső részen egy elég széles világos szürke csík jelenik meg. Eddig ez nem volt. Más oldalakon - pl. Prohardver, Logout, vagy egyéb - nincs ilyen "hiba". ha ugyanazt az oldalt az Explorerrel nyitom meg, akkor ott egy reklám fut. Valamit megváltoztattak? Még tegnap ezt nem tapasztaltam. Nem ide kell írnom biztos, de hátha más is tapasztalta közületek. Mi akar ez lenni?

Üdv. Pibácsi

(#53048) scarabaeus válasza DonMenyet (#53041) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Ha jól értem, az eredményül kapott szám a szenzor függőleges méretét adja"

Á, nem, de még csak nem is az átlóját, az egy elavult, azzal együtt igen körülményes dolognak a túlcifrázott és igen körülményes jelölése, amit mindig szidok, ha szóba kerül, némileg indulatosan pl. itt írtam le bővebben.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#53049) misirulez


misirulez
senior tag

Köszi az eddigi segítséget!

(#53037) Vyndree
Sajnos, csak 75,000től felfelé látom.

Szerintem Ixus 160 lesz a befutó, ha csak nincsen vele nagy gond. Ebben a cikkben azt írják, hogy az eggyel előbbi verzióban az Ixus 155-ben van "image stabilisation". Az Ixus 155 pedig kb egy tizessel drágább. Megéri vajon? A cikk szerint 32 féle gyári sémából választja ki "smart auto" modban a szerinte legmegfelelőbbet. Ez elég meggyőzőnek hangzik számomra, bár nem tudom mennyire egyedülálló ebben a kategóriában, vagy hogy ez mennyire marketing. Továbbá hogyan derítsem ki, hogy a gyári csomagolás tartalmaz-e bármilyen tokot? Innen néztem

OFF:
Ha nincs gyárilag tok mellékelve akkor van tippetek milyet vegyek? Igaz hogy a barátnőmnek lesz de ő sokkal jobban szereti az elegáns dolgokat mint a csirivili rózsaszín színes egyéb stb. cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#53050) fefe9 válasza misirulez (#53049) üzenetére


fefe9
tag

Ha ragaszkodsz ahhoz a Canon-hoz, akkor talán érdemes várnod péntekig, a hasonló tudású Canon Ixus 165 a múlt pénteki romániai Black Friday-en 200 lei (kb. 14-15 ezer Ft) volt, hátha a magyar BF-en is lesz.
Nem vagyok nagy szakértő, de a tesztképeket elnézegetve szvsz. csodákat, nagy előrelépést nem lehet várni egy ilyen géptől, mint az Ixus 160.

Esetleg ha használt is játszik, lehet, hogy azok között találsz jobbat ennyiért.

Szerk. Közben megtaláltam a linket másik topicból, a román BF múlt pénteki ajánlatai, hátha érdekel valakit: [link]

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.