Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) junior11


junior11
veterán

[link] - ultrazoom teszt (Panasonic TZ30, Sony HX20V, Canon SX260HS, Fujifjilm F770EXR)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39002) scarabaeus válasza atti1848 (#39000) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az tovább bírja?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39003) tomp válasza atti1848 (#38996) üzenetére


tomp
félisten

Az elég érdekes.
Nekem a Nikonomnál(habár ez más gép) FullHD-ben legjobb minőségnél max 29perc vagy legfeljebb 4GB.

(#39004) scarabaeus válasza tomp (#39003) üzenetére


scarabaeus
őstag

Igen, megnéztem egy mintafájlját a imaging resource-on, a P510 19,3 Mbps-mal nyomatja, így 29 percre elég a 4 GB fájlmérethatár.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39005) atti1848 válasza scarabaeus (#39002) üzenetére


atti1848
senior tag

Úgy tudom. Egy Lg Optimus 2x-ről van szó.Még nem próbáltam,hogy meddig bírja, de szerintem míg fér a kártyára. vagy nem? :Y

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#39006) Zozzer888 válasza atti1848 (#39005) üzenetére


Zozzer888
addikt

Már az öreg N95 is 1órát bírt, annyit tuti bír az is:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39007) scarabaeus válasza Zozzer888 (#39006) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Természetesen Full HD-ben)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39008) scarabaeus válasza atti1848 (#39005) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nna, az N95 nem gond, mivel a 640x480 az nem full HD, mint utaltam rá, de az LG 9,8 Mbps-os 3GPP formátummal (kb. fele az előbb említett P510-esének) majdnem egy órát is elérhet, amíg a 4 GB korlátot eléri.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39009) Xerxész válasza Xerxész (#38970) üzenetére


Xerxész
őstag

Ebben valaki hozzáértő tud tippet adni???

(#39010) DeathAdder válasza Xerxész (#39009) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hali :R

Úgy néz ki nem nagyon segítenek a lelkes kérdezőknek, valami másik topik van esetleg? ;]

(#39011) Zozzer888 válasza DeathAdder (#39010) üzenetére


Zozzer888
addikt

Mert olyanokat kérdeztek amire nem lehet válaszolni:)

Xerxész is láthatja hogy 50ért az SX 220 a best buy, nem azért nincs más ajánlva mert a többi gépet nem ismeri a "nép".

15-25ért meg nincs olyan gép amit jó szívvel lehet ajánlani, hogy miért, arra 1-2 oldallal előbb volt példa.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39012) lui001 válasza Dzsana (#38975) üzenetére


lui001
csendes tag

Mi köze van a korodhoz? Csak kíváncsi voltam hány évesen vagy képes összeírni ennyi csacskaságot..

(#39013) rappit4 válasza Zozzer888 (#38999) üzenetére


rappit4
őstag

lehet

(#39014) DeathAdder válasza Zozzer888 (#39011) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szia.

Igen visszaolvastam és láttam, hogy az SX220 a best buy ami 50k (40 körül viselten).

Viszont azt is olvastam, hogy gyenge az auto módja.
Sokszor ha jómagam is használom és nincs időm bíbelődni a beállításokkal akkor autómatán használom, a család többi tagja meg 100% hogy csak is azon, tehát faktikusan ugyanott lennék mint egy 30k-s fényképezővel, ha autón készítjük a képeket.
kéretik megcáfolni, ha nincs igazam :R

Talán a Pana TZ30 amiről olvastam, hogy kompromisszummentesebb ilyen téren, de az már nagyon nem az az árkategória amit megengedhetek :(

(#39015) Zozzer888 válasza DeathAdder (#39014) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem ez azért van mert sokan azt várják hogy félhomályos szobában majd éles képet készít az 50ezres gép, aztán szidják az automódját ha mégse.Aztán lehet hogy tényleg rossz, nem próbáltam a 220ast:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39016) Dzsana válasza lui001 (#39012) üzenetére


Dzsana
senior tag

Marhaságot? Egyetlen egy pontban nem volt igazad, le is írtam, erre meg ilyen hülyeséggel jössz? Én meg sem kérdezem, hány éves vagy, teljesen mindegy, mert nem a kor számít, gyerekes vagy! Van egy bölcs mondás, ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#39017) Nagya21 válasza DeathAdder (#39014) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Be van állítva P módra, az egész család úgy használja, semmi gond vele.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#39018) Xerxész


Xerxész
őstag

Szerintem mégis a Panasonic DMC-SZ1 masinát fogom választani.
Igaz, hogy a Canon rosszabb fényviszonyok között jobb képet csinál, de nincs benne panoráma mód, ami nekem nagyon tetszik. Meg nem tudom, sorozatfotókat lehet-e csinálni vele.

(#39019) Zozzer888 válasza Xerxész (#39018) üzenetére


Zozzer888
addikt

Panoráma képet utólag tudsz összefűzni PCn, seperc alatt, sorozatfotót passzolom hogy tud-e:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39020) scarabaeus válasza Xerxész (#39018) üzenetére


scarabaeus
őstag

Pánorámá, SX220-szal maximum zoomon készült képekből PC-n összerakva (természetesen nem többszázezres PS-ban, hanem célprogramban). Athosz 27 km-nyi levegőfalon keresztül (16476 x 3780)

Szerk.: Sorozatban nem erős a maga 3,2 kép/mp tempójával.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39021) Zozzer888 válasza scarabaeus (#39020) üzenetére


Zozzer888
addikt

3,2kép/mp bőven elég,főleg normál felhasználásra

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39022) kikkoman


kikkoman
csendes tag

sziasztok!

fenykepezogepek keresek paromnak ajandekkent, de ahogy telik az ido egyre neccesebbnek latom ezt karacsonyig :(

hat vmi ilyet keresek:
home felhasznalas:
- kirandulason mi magunk+kornyezet :), kicsit taj
- gyerek

hol:
- 65% bent
- 35% kint

fontos:
- gyorsan lehessen fotozni vele (ne szalasszuk el a pillanatot)
- kicsi legyen (zsebben elferjen)
- videot tudjon (nem kell full hd)
- ne meruljon le tul hamar (ha jol tippelem: li-ion akkumulator)
- keszitsen szebb es kevesbe mosott fotokat, mint egy htc desire s :)

nem fontos:
- cserelheto objektiv
- orias zoom

ar: max. olyan 70e brutto (ujat szeretnek)

egyebkent ilyesmiket neztem:
1. http://www.220volt.hu/Nikon+Coolpix+S8200+fekete
2. http://www.220volt.hu/Canon+PowerShot+SX240+HS+fekete
de fogalmam sincs, h ez mondjuk mitol jobbak ezek, mint a kov. (marmint amire nekem kell) joval olcsobban:
3. http://www.220volt.hu/Canon+PowerShot+SX220+HS+szurke

nagyon koszonom a helpet!

ps1.:
ha jelentosen jobb kaphato ennyiert bridge-bol, esetleg egy ilyen tippet is szivesen fogadok. ha ez a tuti, max. megbaratkozunk azzal, h nagyobb

ps2.:
most ilyenem van: Nikon Coolpix 5700
ez a 100 eves cucc (akkor horror aron volt), de lassu, nagy, hamar lemerul es a szinei is furak

(#39023) scarabaeus válasza Zozzer888 (#39021) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az SZ1 1 fps-sel nyomatja, a sweep panorámája meg nem túl meggyőző mondjuk a Sony hasonló megoldásai mellett (igaz, itt ISO 800 is bejátszott, de fényes nappal)

Szerk.: Az e-photozine nem hagy képet linkelni, úgyhogy ott az oldalon rá lehet kattintani, középtájra tekerve.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39024) scarabaeus válasza kikkoman (#39022) üzenetére


scarabaeus
őstag

"65% bent"

Mindig ezzel van a gond. Nagyzoomos gépeket, amelyeket tényleg túrázásra, városnézésre szántak, a kompakt szegmensben kisebb szenzorral és kisebb fényerővel, hogy a nagyobb zoommal se kelljen hozzá nagy objektív, mindenáron all-in-one gépként kezelni, de leginkább a legnagyobb kihívásnak kitenni, beltérben mozgó gyereket fényképezni vele. Ahhoz fényerős objektív kell, jellemzően nem nagy zoomátfogással, nomeg nagyobb szenzor, hogy a magasabb érzékenységen is elfogadható legyen a képe. Persze lehet fényképezni a szembevakuval is, mert csak szembe mehet, mert felfelé nem lehet hajtani, illetve ha lehetne is, ereje se lenne, a szembevakus képek pedig csak szembevakus képek... Az is igaz, hogy nem 70000 Ft az alsó határa azoknak a gépeknek, amelyeket odabenn vaku nélkül elfogadhatóan lehet használni, és nem, nekem sem arra van az SX220-as, hogy odabenn embereket fényképezzek, az kintre van, kicsi gép, zoomolgat, jól elfér.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39025) Phvhun


Phvhun
őstag

Na végül Nikon Coolpix S3300-t vettem.
Egész jó cucc, viszont sajnos csak az iso-t lehet állitani benne, záridő és f-számot maga kezeli.
Nincs valami titkos menü benne, ahol lehet macerálni manuálisan a beállításokat?

(#39026) scarabaeus válasza Phvhun (#39025) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az már a megvétel előtt is egyértelmű lehetett (és nincs Nikonokhoz CHDK /NHDK/, hogy az esetlegesen gyárilag letiltott dolgokat felszabadítsák). Amúgy rekesz nincs is benne, fizikailag, beépített ND szűrőt pakolgat a fény útjába. Marad a záridő, arra hatással lehetsz expókorrekcióval (+/- 2 FÉ).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39027) Phvhun válasza scarabaeus (#39026) üzenetére


Phvhun
őstag

(#39028) scarabaeus válasza Phvhun (#39027) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mikor említsem? Ez volt a második követelménylistád egy olyan 25 ezres gép után, ami mindent tud, és amire azt írtam, hogy olyan nincs. Namost az utána felhozott listád gépei nem felelnek meg a másodjára leírt követelményeknek?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39029) Xerxész válasza scarabaeus (#39023) üzenetére


Xerxész
őstag

Sony is jöhetne, de abban meg nincs pl. feketefehér és sepia.
Tudom, hogy utólag számítógépen mindent meg lehet csinálni, de pont az lenne a lényeg, hogy a gép tudja.

Ezért húz a szívem még mindig a Panasonichoz.

Amúgy, ha jól láttam, a Pana tud kb. 10 kép/mp-et is, persze ez nyilván a felbontás rovására megy.

[ Szerkesztve ]

(#39030) Phvhun válasza scarabaeus (#39028) üzenetére


Phvhun
őstag

Az eredeti kérdésemre adott válaszod az volt hogy használtan sem lehet raw-ot mentő, és rengeteg beállítással rendelkező fényképezőt venni 25ért.

De ez a CHDK pontosan ezt adja hozzá az olcsó canon gépekhez. Így már egy mókolt canon az összes pontnak megfelelt volna.

(#39031) Zozzer888 válasza Xerxész (#39029) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azt úgy is veheted hogy használhatatlan lesz a készített kép:) Tudom, az én Fujim is olyat alkotott.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39032) scarabaeus válasza Phvhun (#39030) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ja, a CHDK rész. Megmondom őszintén, meg sem fordult a fejemben a hacket ajánlani akkor, most is csak azért hoztam fel, a rejtett menüs részre utalva, hogy ha már megvan a gép és hiányzik funkció, azt még ezzel sem lehetne ebben az esetben visszaadni, a hack használatával járó kényelmetlenségek árán sem.
Én csak időzített sorozatfelvételre és expozíciósorozatra használom a CHDK-t, tehát külön felkészülhetek az indítására, nem napi szinten folyamatosan kell abban az üzemmódban matatni, mintha valami mindennapos funkciót kellene beállítani mindig vele.
Az a gond, hogy ha akkor arra alapozol, hogy egy fullautomata kiskanyont majd CHDK-val varázsolsz fullextrás kompakttá (a szenzor nagyságát, az objektív fényerejét és egyéb, szoftvertől független dolgot most figyelmen kívül hagyva), csalódás lehetett volna ugyanúgy. Bár igaz, mondjuk a CHDK létét megemlíthettem volna, vagy akár az első hsz. is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39033) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Egy kicsit jobban összeszedem a gondolataimat, remélem, hogy tudtok segíteni.

Ami fontos lenne:
- jó automata mód, hogy bármikor bármilyen helyzetben jó képeket tudjak készíteni + egyelőre még nem igazán értek hozzá
- gyorsan lehessen vele fotózni - semmiről sem szeretnék lemaradni
- nagyon jó minőségű Full HD videó felvétel
- sok funkció, hogy idővel tanulgathassam a dolgokat
- a kis méret is fontos lenne, de nagy tenyerem van, lehet, hogy jobb lenne egy bridge kialakítású gép
- 2 év gyári garancia, így csak Nikon, Panasonic, Olympus jöhet szóba. A Fuji fényképezőgépek nem igazán nyerték el a tetszésemet.

Használat:
- az első és legfontosabb: családi felvételek
- házibuli képek
- természet fotók

Ezekben a videóhasználat is benne van.

Az árkategória 50.000 Forintól felugrott, max 80-105.000 Forintra.

Az árakat az edigital alapján írom.

Én egy Panasonic TZ30-at néztem, a TZ25-höz képest mi a legfőbb különbség? Csak a GPS hiánya? Megéri azt a 17.000 Forint különbséget? Az Edigitalban most +1 akkut adnak a TZ30-hoz. A TZ25-nek nem tudom, hogy milyen az automata módja, csak azt, hogy állítólag a TZ30-nak elég jó ez a része.

A következő gépeket néztem Bridge kialakítással:

Panasonic FZ150
Nikon P510
Panasonic FZ62
Olympus SP-720 UZ

Illetve a TZ25/TZ30 mellett még néztem kis méretben is:

Nikon S9300
Nikon S6400

Ezek közül melyik az, amelyikre a leginkább teljesülnek a fent leírt elvárások?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

(#39034) voronoi


voronoi
tag

Sziasztok szuleimnek vennek egy olcso point-and-shoot kompakt gepet 40 korul, tudtok valamit ajanlani? Kosz.

(#39035) junior11 válasza Willie (#39033) üzenetére


junior11
veterán

Kompakt méretben TZ30, "bridge" vonalon az FZ150 jó választás.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39036) siti válasza Willie (#39033) üzenetére


siti
senior tag

Én egy Panasonic TZ30-at néztem, a TZ25-höz képest mi a legfőbb különbség?
nem csak a GPS, jobban nézz utána :)
pl: felbontás, érintő kijelzős kezelés, záridő, HD felvétel 50fps, 220fps felvétel (pont emiatt venném én a TZ30-at, de neked nem ez volt a szempont).

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#39037) Willie


Willie
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat. :)

Akkor már csak az a kérdés, hogy TZ30 vagy FZ150 :)
A kompakt méret milyen kézre van gyártva? Nekem tényleg nagy lapát kezem van. De viszont azt sokkal könnyebben elő lehet kapni bármikor.
Ugye még számolni kell a memóriakártyával is, és a tokkal is. Ezek alapján inkább a TZ30 felé hajlok. Mivel egy 32 gigás Class10 Samsung kártyát tervezek vásárolni.

(#39038) siti válasza Willie (#39037) üzenetére


siti
senior tag

érdemes lenne megkeresni mindkettő kezelési útmutatóját és ott végig olvasni, milyen kép beállítások vannak, ha tényleg fontos hogy ne csak csettinges vele, hanem később fotózni is tanulj.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#39039) Willie válasza siti (#39038) üzenetére


Willie
őstag

Okés, úgy teszek! :) Köszönöm! :)

(#39040) Bögre


Bögre
aktív tag

Sziasztok!
Eddig tobbe-kevesbe megelegedessel hasznaltam egy Olympus E-PL1 -et, de mar egyre kenyelmetlenebb hurcolni magammal mindenhova a sulya es a merete miatt, igy valami kompaktabb megoldas utan neznek. Tobbnyire ezt a gepet is "P" uzemmodban hasznalom, nehany ejszakai hosszu expos alkalmat leszamitva. A felhasznalasi terulet foleg tajfotozas es epuletek, mint egy igazi turista, es gyakran makro.
Az elvarasaim a kompakt utoddal szemben:
-hasonlo kepminoseg
-atlagosnal jobb makrofotozasi kepesseg (munkam miatt sokszor kell apro dolgokrol (2-5mm) eles, kozeli kepet is keszitenem)
-300g alatti tomeg
-Arban maximum 90eFt

Milyen modellt ajanlanatok, ami megfelel a kriteriumoknak?
Elore is koszi a tippeket!

(#39041) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan kompakt gép ami normális autófókusszal rendelkezik videofelvételnél? (1080p)
Nagyon sok youtube-os tesztvideót megnéztem, a képminőségben, felbontásban sok gép megfelelne, de gyakorlatilag mindegyiknél az látható, ha pl. ráközelítenek valamire akkor 1-2 mp. késéssel fókuszál a gép.

(#39042) djnice válasza odipapa (#39041) üzenetére


djnice
veterán

Sony HX9V, HX10V, HX20V

(#39043) lui001 válasza Dzsana (#39016) üzenetére


lui001
csendes tag

Asszem komoly értelmezési problémáid is vannak. Ez a vicc jut rólad eszembe Erre még válaszolj valamit hogy tiéd legyen az utolsó szó, azután az ész és és marketing duma osztása helyett inkább tölts fel még több tesztképet különböző helyeken,(beltéren is a kérhetem) különböző módokban készülteket. De aztán ne kamuzz a 10x zúmos képre hogy az 20x-os ,mert úgyis észrevesszük! :D

(#39044) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Nem értek a fényképezéshez :)
Van itthon egy 10Mp-s Samsung S105D gépem.
Illetve van egy csíkos kutyánk amit lefényképeztem én illeve egy fotós.
Zongorázni lehetett a különbséget. Az övé teljesen életszerű, éles volt az enyém nem.

Most szeretném lecserélni a gépet. Kb a 60e Ft-ot lőttem be magamnak. Többet feleslegesnek tartok, mert soha nem leszek hobbifotós :)

Amire még fontos lenne hasznánom: Borosüvegek fotózása. Tudom ez már neccesebb kérdés, mit egy kutya, de hát ez van.

Nézelődtem és pl a Olympus Sp-720UZ tetszik.
De ehhez nem lehet külső vakut tenni, ami gondolom egy üvegfotóhoz meg jól jönne (?)

Szóval tudnátok segíteni?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#39045) odipapa válasza djnice (#39042) üzenetére


odipapa
senior tag

Nem rosszak :R , de a HX10V nem biztos, hogy tudja a 1080p-t.

(#39046) junior11 válasza odipapa (#39045) üzenetére


junior11
veterán

1080p 50fps-t a HX20V és a TZ30 tud (HX10V és a TZ25 1080i).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39047) Pist@bácsi válasza Elar (#39044) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Pont, hogy a kutya a nehezebb téma feltéve, hogy nem éppen alszik.
Attól függ persze milyen körülmények között fotózod az üveget, de mivel statikus téma lényegesen egyszerűbb.

Egy borosüveget nyugodtan fotózhatsz állványról hosszú záridővel akár gyöngébb fényviszonyok mellett még alacsony ISO-n is. Ha egyéb általad nem említett körülmény miatt mégis vaku kell akkor a külső vaku valóban jobb. Bár hozzáteszem, hogy nem fotóztam borosüveget de szerintem mint minden üveg esetében fennáll a tükröződés veszélye.

Külső vakupapuccsal rendelkező gépet nem kapsz 60k-ért, és akkor a vaku áráról még nem is esett szó.

De szerintem nem is kell ilyen. Bármilyen gép megteszi amin van manuális ISO kontroll és záridő választás. Sőt az utóbbi sem feltétlenül szükséges, ha alacsony ISO-t állítasz be kevés fénynél úgyis csak a záridő növelése marad az automatika számára. Ezt akár P módban is megteheted a legtöbb gép esetén.

Konkrétan az általad linkelt gép leghosszabb zárideje 4mp, ami nem túl sok de valószínűleg a legtöbb esetben bőven elég. Persze ilyen hosszú záridőt nyilván állványról tudsz használni.

(#39048) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Samsung WB150F és Samsung WB750. Melyik a jobb? Melyiket ajánljátok általános (alkalmi) fotózáshoz?

Sürgős lenne, előre is köszi. :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#39049) Triumph válasza neil_mullen (#39048) üzenetére


Triumph
tag

WB750 a CMOS érzékelő miatt.

(#39050) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Vettem a Canon Sx230 gépemhez egy Realpower típusú utángyártott akkumulátort. Ezt az akkut is fel lehet tölteni a gyári töltővel.??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.