Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnek milyen gépet ajánlanátok 30-40 ezer forint között otthoni használatra?

(#37002) szg88 válasza icons (#36992) üzenetére


szg88
őstag

Biztos fog :)

(#37003) icons válasza szg88 (#37002) üzenetére


icons
addikt

A falra festet ördög Murhpy jó barátja, tudom ;]

(#37004) BiriBum válasza Triumph (#36993) üzenetére


BiriBum
őstag

Eléggé erősen bemozdult a téma 1/2s záridővel. Miért nem választottál magasabb ISO-t vagy még inkább állványról kellett volna fotóznod. Ezzel a képpel nem nagyon reklámozod a masinát. ;)
A második kép is bemozdult 1/30-cal.

[ Szerkesztve ]

(#37005) Triumph válasza BiriBum (#37004) üzenetére


Triumph
tag

Ezért linkeltem be a tesztképeket. :)
Állvánnyal fotóztam (igaz 30 cm-es mini állvánnyal...), de kb ez volt ezzel a géppel a 20-ig fotóm szóval még szoknom kell. A kijelzőn meg jól nézett ki a kép :)
Isot annyira nem szeretek emelni mert csak mosódik a kép.

(#37006) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot, de felteszem a kérdésem is. Most egy Sony HX9V-m van, ami összességében egy jó gép, ellenben, ahol legtöbbet használom, nem remekel. Ugyanis 90%-ban baráti összejövetelen, házibulin, fényképezek, amivel együtt jár a kevés (max 1 mennyezeti lámpás) fény, és vakuval fényképezve van, hogy "sokat gondolkodik".

Szeretnék egy fényképezőt, ami az említett körülmények között a lehető leggyorsabban készíti egymás után a képeket, nem baj,ha a fele rossz, ugyanis a baráti társaságomban mindenki csak nyomkodja, mint a gép, így mindig az van, hogy annyi kép lesz,hogy jó,ha a ötödét megtartom. Így beleférnek az elrontott képek is, viszont az, hogy néha 4-5 mp-eket kell várni tövig nyomott gombbal, mert nem talál fókuszt, vagy egyebeket, azt számomra nem frankó.

Persze, lehet, teljesen mellényúlok az eladással, hisz minden kompakt ilyen, aztán hiába mennék s95, p300, sx220,h90, stb irányokba, ugyanezzel sz*pnék.

A zoom, videó funkciók, egyebek nem érdekelnek, csak az előbb említett dolog.

Köszönöm előre is.

(#37007) Aske


Aske
aktív tag

(#36996) buci30

Egykét hét alatt simán el lehet sajátítani amiket írtál: érzékenység, záridő, rekesz, fehéregyensúly. Úgyértem annyira, hogy egy kompakt manuális beállítását szépen kihasználd. És akkor nem kell az automatára bízni magad. Szóval nagyobb eséllyel készülnek értékelhető képek, ami a technikai oldalt illeti.

(#37004) BiriBum

Szerintem kompakttal ilyen esti kivilágított városképet teljesen esélytelen készíteni. Mármint szépet. Esetleg panoráma módban zoomolva, hogy több részlet látszódjék.

(#37008) wrox válasza Triumph (#36993) üzenetére


wrox
senior tag

Köszi szépen.
A video baró.
Beltérben is jó videót készít? Nem zajos nagyon?

A félhomályban való képalkotás nem nagyon megy a masinának. Eléggé zajos.

(#37009) Triumph válasza wrox (#37008) üzenetére


Triumph
tag

Én VGA minőségben csináltam videót beltéren és az sztem jó volt persze nem olyan mint a jó fényviszonyok között, de sztem ha hagytam volna elég időt neki nem csak áthúzom az árnyékos részen akkor élesebb lenne a kép. A végén is árnyékos részt veszek és az éles.

(#37010) wrox válasza Triumph (#37009) üzenetére


wrox
senior tag

Engem a videó része érdekel igazán, alkonyatban meg nagyon akarok fotózni. :)
A kislányomat akarom kamerázni, de nem akarok egy külön HD kamerát venni ezért.

(#37011) Triumph válasza wrox (#37010) üzenetére


Triumph
tag

Sztem teljesen jó videókat meg képeket csinál, persze nem egy DSLR meg FullHD kamera de az árához képest jó. Én ennyiért teljesen meg vagyok vele elégedve. Én is sokat gondolkodtam hogy ezt vegyem e vagy a 220-at de nem bántam meg hogy ezt vettem :)
A pana lz10-hez képest meg egyenesen ég és föld :)

[ Szerkesztve ]

(#37012) wrox válasza Triumph (#37011) üzenetére


wrox
senior tag

Illetve alkonyatban nem nagyon akarok fotózni. De szerintem ez egyik kompaktnak sem az erőssége.
Egyből ezt néztem ki magamnak, csak nem volt senki, aki elmondhatta volna, mit is tud valójában (szinte mindenki az SX220-at veszi ebben a kategóriában, gondolom sokat jelent, hogy arról rengeteg vélemény van, ami nem a véletlen műve, biztos baró kis masina)

(#37013) Triumph válasza wrox (#37012) üzenetére


Triumph
tag

Alkonyatban is szép képeket csinál monitoron nézve is, max ha belenagyítasz látszik hogy kompaktal van csinálva. Az én esti képeim is monitoron jól néznek ki csak a nagyításnál látszik a fényhiány.

(#37014) wrox válasza Triumph (#37013) üzenetére


wrox
senior tag

Esetleg szobában, este lámpafénynél készült videot tudnál nekem prezentálni? :)

(#37015) szg88 válasza wrox (#37014) üzenetére


szg88
őstag

Sötétben nehéz jó videót csinálni a kompaktokkal.

Triumph: Én kíváncsi lennék pár nappali fényben készült eredeti méretű képre is ha van.

[ Szerkesztve ]

(#37016) wrox válasza szg88 (#37015) üzenetére


wrox
senior tag

Nem sötétben , hanem lámpafénynél. A lényeg, hogy nem természetes fénynél legyen a videó.

(#37017) szg88 válasza wrox (#37016) üzenetére


szg88
őstag

Ja úgy gondoltam. Egy pár wattos lámpa fény sem sok.

(#37018) Triumph


Triumph
tag

Ok, du csinálok benti videót meg napfényes fotókat :)

(#37019) wrox válasza Triumph (#37018) üzenetére


wrox
senior tag

Tenkjútenkjú

(#37020) BiriBum válasza Triumph (#37005) üzenetére


BiriBum
őstag

Állvány ÉS önkioldó kell, akkor nem mozdul be. Miniállvány is jó.

(#37021) BiriBum válasza Aske (#37007) üzenetére


BiriBum
őstag

(#37004) BiriBum

Szerintem kompakttal ilyen esti kivilágított városképet teljesen esélytelen készíteni. Mármint szépet. Esetleg panoráma módban zoomolva, hogy több részlet látszódjék.

Miért ne lehetne? Jól be kell állítani a fénymérést, a fehéregyensúlyt és a záridőt. Ennyi.

(#37022) Triumph válasza BiriBum (#37020) üzenetére


Triumph
tag

áááá önkioldó :) Már megint tanultam valamit :) Mindig gond volt hogy mikor lenyomom a gombot bemozdul, de erre nem gondoltam... :)

Most megint mehetek fel a Citadellára :)

[ Szerkesztve ]

(#37023) szg88 válasza Triumph (#37022) üzenetére


szg88
őstag

hehhehe :)

(#37024) XP NINJA


XP NINJA
őstag

A canon SX 220 vagy a fuji s1000fd csinál jobb fényképet? értéktől függetlenül érdekelne, semmi komolyabb

(#37025) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Azt már tudom, hogy normális kompakt gépet 50e-60e forintért tudnék venni.
De nekem a méret nem elsődleges. Ebben az árkategóriában van e jó bridge kategóriás gép? Esetleg a bridge kategóriás Samsung wb100 -ról van valakinek tapasztalata?
Köszönöm!

(#37026) Runner_fxr válasza zsizsef (#37025) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem egy ilyen wb100 nem éri meg, ugyan akkora a szenzor mérete, mint egy kisebb kompaktnak, nem hinném, hogy többet tudna, viszont méretre meg nagy, annyi előnye van, hogy 26X-os a zoomja.

(#37027) szg88 válasza Runner_fxr (#37026) üzenetére


szg88
őstag

Ami szintén tovább rontja a képminőséget :DDD

(#37024) XP NINJA: Olvastál tesztet erről a fujiról?

(#37028) icecave: s95 vagy ha nincs akkor s100.

[ Szerkesztve ]

(#37028) icecave


icecave
nagyúr

Valaki?

Bocsánat, csak fontos lenne. Tudom,hogy amire nekem kell, pont ott vérzik el a kompaktok többsége, de nyilván van olyan, ami kevésbé. A fényerősnek mondott kompaktok lehet jók lennének (pl. Nikon P300, p310, Canon S95, S100...), de lehet tévedek, ezért kérdezek itt.

(#37029) Triumph


Triumph
tag

na a mai adag :) :
képek:
[link]
[link]
[link]

videó:
[link]

(#37030) scarabaeus válasza Triumph (#37029) üzenetére


scarabaeus
őstag

A képfeltöltés méretez át valami 3 MP-t sem elérő méretre? Mintha másoknál is láttam volna hasonló dolgokat. A dropboxnál is csak egy link lett volna publicba (nem kell az album) rakott képekről, ugyanúgy, mint a képfeltöltés, csak ott az van ott, amit az ember feltölt (még jó).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37031) buci30 válasza Triumph (#37029) üzenetére


buci30
addikt

Hét engem megerősítettél ,hogy ilyet kell vennem :)
Ezek automata beállítással vannak?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#37032) Triumph válasza buci30 (#37031) üzenetére


Triumph
tag

Igen auto módban volt.

A képeket a géppel méreteztem vissza mert 12 mp-lel 5,6 mega volt egy fájl és így túl nagy volt a képfeltöltés.hu-nak.

(#37033) XP NINJA válasza szg88 (#37027) üzenetére


XP NINJA
őstag

van itt kölcsönbe egy. nem olvastam, gondoltam itt jobban értenek hozzá.

(#37034) ovecs


ovecs
senior tag

Szaisztok!
A Sony TX-5 öt néztem ki végül a vízálló kategóriában (még a feleségemet kéne valahogy rávezetni, hogy ezt ő is így gondolja :) ). MP4 formátumban rögzít 720P -ben 30 FPS -el. Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyivel gazdaságtalanabb mint az avchd amit a Pana modelljei tudnak, illetve ebből hány MB az 1 perces videó. Az is érdekelne, hogy ennek a gépnek a zökkenőmentes felvétel érdekében elég a CL4-es kártya ?
Előre is köszi

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#37035) Runner_fxr válasza ovecs (#37034) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia. Tudok neked mondani adatokat a videó felvételről. Olympus sz-14-el, 720p 30fps-el, 1 percet kb 100Mb-ban rögzítek, mp4 formátumban. Panasonic TZ30-al, 1percet AVCHD-ban, ami 1080p 50fps, kb 230MB-ban rögzítek. Szóval bőven a duplája MB-ban a FullHD AVCHD.
Szerintem csak cl10-es kártyát vegyél, már azok se olyan drágák és az tuti jó lesz bármilyen géphez. CL4 lehet kevés lesz a 720p-hez is, cl6 minimum, de én a cl10-et javaslom.

Egyébként még a CL10-ben is van eltérés, mert például én vettem CL10-es sandisk kártyát, ami nem bírta az AVCHD-t. A CL10-es Samsung kártya viszont gond nélkül bírja. Szóval Samsung CL10-est ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#37036) szg88 válasza ovecs (#37034) üzenetére


szg88
őstag

Még annyit tennék hozzá, hogy ne nagyon menj 8GB alá.

(#37037) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

olyan 70 ezer körül szánnák pénzt gépre ti mit javasolnátok?!
Én ezekre gondoltam:

Panasonic DMC-TZ25

Olympus SP-720 UZ

Nikon COOLPIX L610

Illetve még egy kérdés Class 4-es SD kártya elég az ilyen fényképezőkbe vagy kell gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#37038) Runner_fxr válasza Bzzz (#37037) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia! Én a TZ25 helyett inkább kicsit drágábban a TZ30-at venném meg.
Az AVCHD-hoz még némelyik CL10-es kártya is kevés, szóval a CL4-est gyorsan felejtsd el, Csak is CL10 és lehetőleg Samsung.

(#37039) Poszatakiler


Poszatakiler
csendes tag

Sziasztok!

Kompakt gép vásárlása előtt állok, és megint a szokásos dilemma... Megnézek egy csomó gépet, és mindig van valamelyikkel valami probléma. :)

Amiken gondolkozom :

Canon PowerShot S100
Canon PowerShot G12
Sony HX9V
Olympus XZ-1

Szerintetek innen melyik lenne a legjobb választás, illetve ebben az árkategóriában melyik gép jöhet még szóba? (Néztem a Canon G1Xet is, viszont az már kicsit húzós nekem árügyileg,)

(Sony-m volt eddig, így igazából ahhoz húzna a szívem, de nagyon sok rosszat olvastam a képminőségéről - viszont van egy csomó oldal ahol őt hozzák ki a legjobb kompaktnak... :S Mi ebből az igazság? A többi géphez képest lényegesen rosszabb a képminősége?)
Előre is köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#37040) Poszatakiler válasza Poszatakiler (#37039) üzenetére


Poszatakiler
csendes tag

Ha viszont itt nézem meg a különbséget akkor a Olympus messze szebb képet ad mindegyiknél : Kép1 Kép2

Nem tudom... :(

(#37041) szg88 válasza Poszatakiler (#37039) üzenetére


szg88
őstag

Milc-eket nem néztél?

[ Szerkesztve ]

(#37042) tomic


tomic
addikt

Valaki erre ?

[ Szerkesztve ]

(#37043) junior11 válasza Runner_fxr (#37038) üzenetére


junior11
veterán

Claas 10-es kártya az ok, de miért éppen Samsung? Verbatim vagy Sandisk? Pana a legjobb csak drága szerintem...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37044) Runner_fxr válasza junior11 (#37043) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én azért javasoltam a CL 10-es Samsungot, mert nekem ez vált be. Az AVCHD-t gond nélkül rögzíti, soha semmilyen akadás, vagy bármi probléma nem volt vele.
Mint fentebb írtam, próbáltam a Sandisk CL10-es kártyáját is. Meglepődve tapasztaltam, hogy amikor elindítottam egy videó felvételt, az kb 1 perc múlva leállt és kiírta a fényképezőm, hogy a kártya sebessége miatt, a felvétel nem folytatható.
Lemértem a sebességét a kártyának és 11 MB/sec írási sebességet produkált, ami ezek szerint kevésnek bizonyult egy AVCHD felvételhez. A Samsung CL 10-es kártyám sebességét is lemértem és 20 MB/sec írási sebességet mértem, ami jelentős különbség szerintem. Persze biztos vannak még más márkák is amik jók lehetnek, én ezt a 2 márkát próbáltam. Samsungot bátran merem ajánlani, de a Sandisket felejtse el szerintem mindenki, akinek nagy felbontású videó felvételhez kell. Ráadásul a Samsung még árban is elég jó.

Azt javaslom, ha más márka mellett döntesz, akkor előtte mindenképpen nézzél róla sebesség tesztet és ha az írási sebessége nem éri el legalább a 18-19MB/sec-et, akkor nézzél mást.

[ Szerkesztve ]

(#37045) icecave


icecave
nagyúr

Nemtud valaki másik topikot esetleg,ahová beírhatom a kérdésem? Csak azért kérdezem, mert nem az van,hogy beírom, és nincs hozzászólás, hanem az,hogy beírom, többször is, de egyszerűen mindenki átugorja. Nem probléma ez, félreértés ne essék, csak záros határidőn belül döntenem kellene az utódról, és nem tudok, ezért kérem olyanok véleményét, akik nálam sokkal, de sokkal járatosabbak a témában.

Hát senki nem tud nekem tanácsot adni? :(

(#37046) szg88 válasza icecave (#37045) üzenetére


szg88
őstag

Már írtam neked #37027.

(#37042) tomic: canon ixus 115, 220.

[ Szerkesztve ]

(#37047) icecave válasza szg88 (#37046) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, nyilván még akkor olvastam, mikor nem szerkesztetted, ezért nem láttam.

Egyébként is ahogy néztem, a P300 (vagy 310) és az S95 (vagy S100) között vacillálok, mindkettő elég fényerős, de az utóbbi jóval drágább. Vajon annyival jobb is?

Valamint a vakus-bulis képek tekintetében egy 30k-s pl. sony w610 annyival gyengébb képet csinál, mint amennyivel olcsóbb egy 80-100k-s P310-hez, vagy s95-höz képest?

(#37048) Poszatakiler válasza szg88 (#37041) üzenetére


Poszatakiler
csendes tag

Azokat valamiért nem. Azt gondoltam, hogy abban a típusban nincs igazán kompakt méret, de mégis. :) Köszönöm, szétnézek ott is.

Esetleg valami ajánlat a MILCek közül ami nem túl nagy és árban sem túl húzós?

[ Szerkesztve ]

(#37049) junior11 válasza Runner_fxr (#37044) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, én ezt a Sandisket néztem, ennek már szerintem suhognia kell (ezt próbáltad?):

[link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37050) Zozzer888 válasza icecave (#37047) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Canon S95/S100 brutál jó választás :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.