Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) máyköl válasza StevieWonder (#17000) üzenetére


máyköl
veterán

Próbálj ,egy kicsit több információt megadni, mert így rengeteg gép lenne, amit ajánlhatnánk. Márkának én Fuji-t ajánlanám.

Amiket azért így kapásból ajánlanák:

- Fuji S5600
- Fuji S7000
- Fuji S5500
- Fuji S8100fd

Ezek mind méretesek, nekem azok jönnek be inkább, és inkább azokat ismerem. :) Remélem egy picit tudtam segíteni, ha még mondanál pár dolgot ami fontos lenne bele, akkor könnyebben tudnának fényképezőket ajánlani.

Máyköl

(#17002) djnice válasza StevieWonder (#17000) üzenetére


djnice
veterán

Kodak Z1012 IS

(#17003) Thunderzolee

Halee!

Érdeklődnék, Sony W170 gép felől.
Tapasztalatok valakinek? Google nem nagyon dob ki semmit róla. :(
Összehasonlító tesztekre vagyok kíváncsi elsősorban.

Munkatársam "megszabadulna" tőle 35ezerért. Októberben vette.
Vaterán találtam egyet ennyiért. Az új ára meg picivel több azért.
Szóval beleugorjak?

Jelenleg egy Kodak CX7330-am van (3MP, 3×opt. zoom).
Ezzel is meg vagyok elégedve, szvsz jó gyors. Legalábbis édesapám (nemtudommilyen) Olympusához képest. Meg úgy általában amiket eddig itt-ott használ(gat)tam, azokhoz képest egész jó.
Egy bajom van vele, ez pedig a működési ideje.
Az eredeti tölthető elemjeivel sem voltam megelégedve, inkább vettem bele Duracell, vagy Energizer elemeket. De egy-egy Budapest Parádét végigfényképezni így is két-három garnitúra elemembe került. :D
Nincs olyan fényképező, ami sok készenléti idővel bír? :F

Igazából egy olyat keresek aminek úgy 8-10×optikai zoomja van, meg ehhez párosítva megfelelő felbontás (7-8MPixel, vagy több).
Fontos lenne még, h összecsukódjon, tehát ilyen (ultra) kompakt méretű legyen, mert amúgy a Fuji Finepix S5800 is megfelelne (bár nem ismerem, jó-e), csak a mérete annak, hogy is mondjam, nem fér bele a zsebembe. Bár az ára kétségtelenül ellensúlyozza méretét.

Utoljára karácsonykor nézegettem a h×lyennemvagyok boltban fényképezőket, összesen két gépet találtam, ami az általam felvázolt paramétereknek megfelelt, az egyik Panasonic volt, (valószínűleg a DMC-TZ4-es), a másikra nem emlékszem. Ezek akkor 50 ezer körül voltak, de akkuidőről (természetesen) az eladók nem tudtak felvilágosítani.
Így inkább nem is vettem.
Aztán most itt van ez a Sony, egész olcsónak tűnik.

Szívesen várok kritikát.

Még nem vettem meg, csak "gondolkodok rajta", meg húgom legalább megkapná a régi gépem, és nem rágnám a küszöböt, mikor elviszi tüncis képeket csinálni barátnőihez.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17004) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Hát sajnos elég láma vagyok a fényképezőgépek terén. De most itt van a barátnőm szülinapja lassan. Tudom, hogy nagyon nagyon szeretne egy fényképezőt. Nem profi ő sem, szóval csak szigorúan szórakozásra kell igazából. Tudnátok nekem ajánlani valami olcsóbb készüléket ami azért elfogadható? Mondjuk 15 körül lehetne kapni ami azért normális képeket készít? Még egy fontos dolog a szín, mindenképpen piros kéne. Remélem nem tűnök bohócnak, de tényleg fontos a szín is. Előre is köszi a segítséget!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#17005) Szten Márs válasza syler (#17004) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Teljesen természetes dolog, hogy egy lánynak fontos a fényképezőgép színe és szvsz a pirossal sincs semmi baj, szóval nem tűnsz bohócnak :) De 15-ért aligha fogsz ilyet találni :( Még a duplájáért is nehéz dió lenne.

(#17006) syler válasza Szten Márs (#17005) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Hát én ilyet látok most 18900-ért.[link] Bár ha használhatatlan akkor inkább nem veszem meg. De sajnos most nincs pénzem, komolyabb fényképezőre sajnos. Még ez a 15-20 k is sok nekem, de ennyit rá tudnék szánni. Hát most elkeserítettél picit, szerettem volna neki valami hasznosat, de a pénz nagy úr :O

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#17007) Szten Márs válasza syler (#17006) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pusztán az adatai alapján nemhogy nem tűnik használhatatlannak, de igencsak korrekt: az átlagosnál nagyobb CCD-je van és az átlagosnál jobb kezdő fényerővel rendelkezik. Szerintem ennyi pénzért teljes nyugodtsággal megvehető :K

(#17008) syler válasza Szten Márs (#17007) üzenetére


syler
aktív tag

Köszönöm, akkor így nyugodtabban veszem meg:) Most jobb kedvem is lett:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#17009) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Két gép közül kellene döntenem, amik a Canon IS80 és a Sony W130-as. A lényeg hogy max 40-45k-m van fényképezőgép vásárlására.

A Sony memkártyával együtt éppen 40k, a Canon kicsivel többe kerül, de ahhoz van kártyám.

Most már csak arra lennék kíváncsi ti melyiket ajánljátok?

Let the Zone take me if I am.

(#17010) krokk válasza krokk (#16887) üzenetére


krokk
senior tag

Na siker. Vettem egy 1030ast.
Meglepődtem. Mert sokkal jobb képeket csinál, mint amire számítottam.
Átrágtam magam jópár teszten és teszt fotón.
De valahogy azokat mintha nem is ezzel a géppel csinálták volna.
Csak ajánlani tudom mindenkinek akinek fontos az ütésállóság.
Nekem az, kerékpártúrán előfordult már eső és esés is, ezt pedig ez a készülék bírni fogja:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#17011) Alex91 válasza krokk (#17010) üzenetére


Alex91
félisten

En meg a 850 SW-t :). Mennyibe fajt a gep?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17012) krokk válasza Alex91 (#17011) üzenetére


krokk
senior tag

nézz utána neten:)

Jah és gratula hozzá.

Az a baj ismerősnek van olyan és hát garisan de cserélik. Egyenesen végigrepedt a kijelzője, nem tudja mitől...

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#17013) Alex91 válasza krokk (#17012) üzenetére


Alex91
félisten

Kicsit sokallom az arat, jo duplaja, mint a 850...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17014) krokk válasza Alex91 (#17013) üzenetére


krokk
senior tag

jah ára az van.
viszont kicsivel strapabíróbb mint a 850.
ahogy néztem viszont az 50-60ezres ár kategóriával megegyező minőségű képet ad.
Az a plusz 10-20ezer ft az ütés és vízállóságért nem rossz. eléggé masszív kis tégla:) kidobom otthon a kalapácsot:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#17015) Alex91 válasza krokk (#17014) üzenetére


Alex91
félisten

En is ugy neztem, hogy az enyem a 20-25k-s kategoriaba esik tudasban. Kerult 35k-ba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17016) rumos14 válasza Thunderzolee (#17003) üzenetére


rumos14
nagyúr

ilyen paraméterekkel, megfizethető árban továbbra is a Pana TZ sorozat a nyertes.

(#17017) Thunderzolee válasza rumos14 (#17016) üzenetére

Értem.

És nem rosszak ezek az (ultra)kompakt gépek?
Van értelme a nagy optikának?
Úgy értem a sokszoros zoom az valóban jól is működik, vagy csak rá van írva, h 8×, de aztán a valóságban életlen képet ad..
Bár egy Panasonictól nem félek.

Ekkora zoomolásnál mindenképpen ajánlatos már a képstabilizátor?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17018) rumos14 válasza Thunderzolee (#17017) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézegess tesztképeket, és döntsd el, hogy neked ez megfelelő-e. nagy zoomátfogás természetesen kompromisszumos, minden gépnél, de jól is meg lehet csinálni, pl. pont a Panának szokott sikerülni. amit kifogásolni szoktak, az a zajosság ill. a zaj elmosása miatti részletesség hiánya, de ez minden kompaktra jellemző kisebb-nagyobb mértékben.

(#17019) janos1988


janos1988
addikt

Hellosztok.

Van egy Fujifilm Finepix F40fd gep, ami bekapcsolt allapotban lesett, az optika kicsit kimozdult es nem zarodott vissza. Na most megcsinaltak, de azota viszintesen csikozott kepet csinal a gep, ha meg napkozben fotoznek vele ilyen 1000 fenyerot (?), mutat a gep bal also sarkaban es teljesen feher kepet csinal :). A video felvetel meg turheto is keves fenynel. Mi lehet a baja, meg lehet olcson javittatni? Ha menthetetlen, mit lehet vele kezdeni porfogason kivul? Koszi elore is a segitseget.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#17020) szanisza


szanisza
csendes tag

Szerintetek ez a gép milyen? 35nél többet nem tudok rászánni gépre,sok válogatás után ez jónak tűnik:

A Fujifilm FinePix J100 digitális kamera a J széria legújabb darabja, mely külső megjelenésében nagyban hasonlít az eddigi J szériás készülékekhez.
A kamera maximális felbontása 10 millió pixel. A kamera 5x optikai zoommal rendelkezik melynek mérete 35 - 175 milliméter.
A kamera rendelkezik inteligens arcfelismerő rendszerrel (face detection).
A megközelítőleg 24 MB-os belső memóriát SD vagy SDHC kártyával lehet bővíteni.

[link]

KÖSZI

(#17021) #31757056 válasza Thunderzolee (#17017) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ez Panasonic gép, 12x optikai zoommal készült felvételek:
fókusz előtérben
fókusz a tájra

Kicsit észre lehet venni a homályosodást ha teljes méretben nézed a képeket (ami nem olyan jellegű mint a téves fókusz miatti homályosodás, mert az élek megmaradnak), de fit-to-screen módban egyátalán nem... Illetve a zoomos képek jobban zajosodnak.

[ Szerkesztve ]

(#17022) Thunderzolee

Nos, köszönöm a képeket, és a tanácsokat. :K

Bár valóban jobbak a 8-10×-es zoomos gépek, de többe is kerülnek. Egyelőre megveszem ezt a Sonyt 33-ért, (időközben még lejjebb ment az ára, nagyon el akarja adni a csávó :D ) aztán ha meggondolom magam, még elcserélhetem később egy nagyobb zoomolásra képes gépre.

Köszi mégegyszer. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17023) aneda válasza Thunderzolee (#17022) üzenetére


aneda
aktív tag

Annyiért én is megveszem! ;)
Igaz elvileg holnap veszek egy Pana TZ5-öst, de másik a SONY W170 ami tetszik, sőt az előnye hogy kisebb is.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#17024) szanisza


szanisza
csendes tag

[link] Vásárlás előtt állok. Sok nézelődés után ez tetszik egyelőre(árban is) a legjobban. Szerintetek? Van valakinek ilyen? Várom a hozzászólásokat!
Köszi

(#17025) Warek


Warek
tag

Sziasztok

A közeljövőben (jövőhét) tervezek venni egy új digitális gépet. 50.000 szánok rá.Hétköznapi eseményekre kellene (ballagás diplomaosztó, nyaralás stb.). Olyat szeretnék amiben optikai zoom van 10* vagy nagyobb, mert gyakran kell távolabbra fotóznom és a jelenleg gépemben a 3* zoom nem elég mert rossz lesz a kép. A jelenlegi gépem 6 éves és amit veszek azt is legalább 5 évig szeretném használni. Melyiket ajánlanátok nekem ami megfelel ezekre a célokra.
Köszönöm a válaszokat:
Warek

(#17026) rumos14 válasza Warek (#17025) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana TZ4/TZ5 vagy Canon SX110 IS, ha csak új gép jöhet szóba.

(#17027) anyuka74


anyuka74
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék Tőletek.
Szeretnék venni egy jó fényképezőgépet vagy kamerát családi felvételekhez, kirándulásokhoz. Arra, h megörökítsük a szép élményeket, látnivalókat.

Fényképezőnek, ezt néztem ki, mert 28mm-ről indul és 10Xes.
https://www.muszakidepo.hu/pls/webshop1kk/f?p=304:10:0:::;)10_CK_CIKK_NEV:pan_dmc-tz5e-s
de mivel a videorögzítése is 1280x720as felmerült bennem a kérdés, h tulajdonképpen mi az alapvető néhány különbség egy ilyen fényképezőgép és egy hasonló árú kamera között?
Lehet, h kamerát kellene keresnem ami fényképet is készít? Vagy ezt a fényképezőt, ami videot is? :U

Előre is köszönöm annak aki elíndít a jó irányba!
Zsu

(#17028) johnjohn válasza anyuka74 (#17027) üzenetére


johnjohn
addikt

Vagy-vagy ! Mint köztudott, az öszvér impotens./Vagy meddő / :O

(#17029) máyköl válasza anyuka74 (#17027) üzenetére


máyköl
veterán

Neked is szólok, hogy légyszí ne tedd föl ugyanazt a hsz.-t több helyen is, elég 1 hely neki. :) Köszi!

(#17030) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Bocs hogyha nem nagyon ide tartozó téma de talán itt tudtok segíteni.
Most kaptam egy használt egyszerű kis olympus fe-140 gépet. Az a problémája hogy a frissen töltött elemeket kb 10 perc alatt leszívja. Mi lehet a baja? És lehet e javítani?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#17031) rumos14 válasza anyuka74 (#17027) üzenetére


rumos14
nagyúr

általános célokra teljesen megfelel az a gép, fényképezésre és videóra is.
videózásnál az a hátránya, hogy az objektíve messze nem annyira fényerős mint egy dedikált videokameráé, ez azt jelenti, hogy beltérben vagy este nem fogsz tudni jó felvételeket készíteni, mert sötét és/vagy zajos lesz. továbbá egy videokamera fogása kedvezőbb mozgófelvétel készítéshez.

(#17032) #31757056 válasza JoolsNOS (#17030) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az elemek vadonat újak, vagy tudni lehet az állapotukat?

(#17033) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Nincs egy olyan digitális fényképezőgép a piacon ami a Canon 590IS-hez hasonló relatíve széles beállítási lehetőségekkel rendelkezik de saját akksija van? Kompaktokat nézegetek ultrazoomok között egy igazán jót sem találni... :(

Let the Zone take me if I am.

(#17034) JoolsNOS válasza #31757056 (#17032) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az elemek nem újak, de akítől kaptam a gépet ő is mondta hogy ilyen gondja van. Bár most szereztem 2600 mAh elemeket (eddig 1800asok voltak) egyenlőre úgy tűnik hogy működik. Egyenlőre kb 1 órája van benne de ddig minden ok.Pedig nem friss töltésűek. Remélhetőleg ennyi baja volt.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#17035) kerlac


kerlac
senior tag

Üdv!

Végigolvastam az utóbbi HSZ-eket, de nem lettem sokkal okosabb, annyi féle gépről írtok, és dícséritek. Nekem abszolute kompakt, kicsi gép kellene, úgy tűnik ezek a fontosak:
min. 8 mpixel,
optikai zoom min 5-10,
minél nagyobb video felbontású video felvétel,
Li aksis legyen - bár ezzel kapcsolatban sokan mondják, hogy inkább tölthető elem, mert abból többet olcsóbban tudok magammal vinni... 2 aksi esetleg?,
nekem Samsung tetszik, de profik Canon-Fuji márkát ajánlanak,
ár 50k körül.

memória mindegy, de minél nagyobbat fgoadjon be.

Szerintetek?

(#17036) máyköl válasza kerlac (#17035) üzenetére


máyköl
veterán

Pontosan menyik típust nézted ki?

(#17037) philoxenia válasza kerlac (#17035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Videóban kicsi gépek között a Pana a legjobb szerintem....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17038) máyköl válasza máyköl (#17036) üzenetére


máyköl
veterán

menyik=melyik, csak elírtam. :)

(#17039) rumos14 válasza kerlac (#17035) üzenetére


rumos14
nagyúr

Samu-t biztos nem ajánlanám, a mai felhozatalból a Fuji-t sem, amit viszont igen, a kategóriából adódó hátrányokat szem előtt tartva, az a Pana TZ4/TZ5 és a Canon SX 110.

(#17040) #31757056 válasza JoolsNOS (#17034) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ebben az esetben egyértelműen a telep volt a gáz...

(#17041) anyuka74


anyuka74
tag

Köszönöm a válaszokat! Reméltem, h van már olyan cucc, ami mindkettőt tudja és még árban is okés. Persze, még így is nehéz követni a technika fejlődését...

...és bocsi a többször kérdezésért!

[ Szerkesztve ]

(#17042) kerlac válasza máyköl (#17036) üzenetére


kerlac
senior tag

mályköl és rumos 14:

Sziasztok! Köszi a válaszokat, segítséget. Eredetileg a rumos14 kollega által is ajánlott Canon SX 110-et néztem, de mióta a szintén általa ajánlott Pana-kat meglestem, hát azokba beleszerelmesedtem. nagyon okosnak tűnik, különösen tetszik HD formátumú video felvétel, 10x optikai zoom, 3"-os LCD, ráadásul aksis. TZ4-et néztem ki, mert árban 50 körül szeretnék maradni, nem tudom nagy jelentősége van-e a 8 vagy 10 megapixelnek, azaz a 10 mp annyival többet tudna? és valószínű egy tartalék aksit sem ártana venni hozzá.

Fujik nekem sem tetszenek, rádaásul rosszak a tapaszatlataim velük (rokonomnál 2 fuji is rövid időn belül bekrepált)
mondjuk 6 éves gépem van már, HP 4 megapixeles, amatőr kis masina (2003-ban volt 150-ről leárazva 100-ra és mekkora vétel volt az!!!), tökéletesen működik ma is, bár kijelzőjét nem lehet használni mivel 4-5 kép és elem már le is merült :)

(#17043) kerlac


kerlac
senior tag

nézgelődtem még kicsit a Pana háza táján, és ezek is elég megygőző gépek, bár tény, hogy a TZ5 HD módja nagyon megfogott.

amik szintén jók:
Panasonic Lumix DMC-FS25
Panasonic Lumix DMC-FS15

Bár igazán a TZ5-ön agyalok, csak tud-e annyival többet a TZ4-nél, mint amennyivel drágább. hmhm.

(#17044) rumos14 válasza kerlac (#17043) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek az FS-ek, bár most nem néztem utána, lényegesen kisebb zoom átfogással rendelkeznek, 3-5x talán.
a TZ5 tud HD videót, továbbá nagyobb méretű, és ami még fontosabb, nagyobb felbontású a kijelzője, szép darab. ja és 1 mpixellel több a TZ4-hez képest, de ezt nem nevezném előnynek, csak tény. lehet hogy vannak még minimális különbségek, de a lényeg ennyi.
összességében jónak nevezhető gép, jó anyagokból van összerakva, jó az optikája, sokat tud. a képminősége átlagos.

(#17045) kerlac válasza rumos14 (#17044) üzenetére


kerlac
senior tag

igen, ugyanezen megfontolásokból eddig ez a nyerő nálam. még kicsit nézelődök és nagy valószínűséggel egy TZ5-re beruházok.

köszi a segítséget! :R

(#17046) roti86


roti86
őstag

Sziasztok. Én egy Kodak DX77440-es géppel rendelkezem 2005-ben akciósan került 60K-ba :F .Akkor ez a gép elég jónak számított. Gondolom azóta már sokat fejlődtek a fényképezők is. Mostsnában eltűntek a Kodakok vagy a konkurens gyártók (Canon, Fuji, Panasonic) jobb fényképezőket dobnak a piacra?

(#17047) body007


body007
addikt

Hali

Az arcfelismerő technikáról tudnátok 1 kis ismeret anyagot mutatni nekem?

köszi

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#17048) perempe


perempe
addikt

Csak érdekességképp: egyik vidéki szalonban S602z és IP4200 kombóval dolgoznak. Kisebb nyomatokon inkább a dinamika számít, nem a felbontás.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#17049) Eyesis


Eyesis
őstag

Melyik ultrazoom az ami ar ertekben kiraly, es tud 720ps min 24fps korlatlan hosszu videot csinalni es videozas kozben fenyt mer, kepstabilizal... ?
lehetoled sd kartyaval, es AA akksikkal mukodo, minel tobbszoroso optikai zoommal?
az ara max 150ezer lehet... de inkabb 100 korulit szeretnek... remenytelen?
a megapixelek szama nem erdekel .. felolem akar 3 megapixeles is lehet :) csak legyen dinamikus a kepe...

kivancsian varom a hozaszolasokat.. amiket elore is koszonok

Eyesis

(#17050) cigam válasza Eyesis (#17049) üzenetére


cigam
félisten

Neked kamera kell nem fotóaparát :)
canon fs21 37x-es zoomal 130k

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.