Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) ElRamos válasza asdf_ (#53249) üzenetére


ElRamos
tag

Akkor mégis mit ajánlanátok 60 ezerig? Ez a modell ennyire nem jó?

(#53252) asdf_ válasza ElRamos (#53251) üzenetére


asdf_
veterán

Megnezed kb. barmelyik uj gepet 20-tol 60-70-80 ezer forintig, ket jellemzo kb. fix:
Szenzormeret: 1/2,3"
f/3,x–5,x (brutalzoomoknal 6,x-be is maszhat)

Az elkeszult kep minosegenek (az extremitasokat kiveve) kb. 80-90%-at a fenykepezogep adatlapjanak ezen ket sora hatarozza meg, az tobbi resze az egyeb (kenyelmi) funkciok leirasa , meg a marketingmaszlag.

Ez ket dolgot jelent: kicsi szenzorra keves feny esik (magyarul: belter felejtos, sotetedesnel felejtos, nyaralasnal templomban felejtos, ha epp olyanod van, hogy egy koncerten* lonel par kepet, az is felejtos, verofenyes napsutesben persze nem lesz semmi gond). Ez igaz kb. az osszes ebben az arkategoriaban levo gepre, tehat mind ugyanabbol az alapanyagbol dolgozik (a fizikat ugye nem lehet meg#?&ni, ha ugyanakkora a szenzormeret, es ugyanolyan fenyereju az optika, akkor ott jelentos, tobbtizezreket ero kulonbseg keptelen lenni a kepeik kozott***) egyedul a korites kulonbozteti meg oket. Van amelyiken van wifi, van amelyiken GPS, van amit megkaphatsz babarozsaszinben, van aminek 40-80x-os zoomja van (de minek), van ami kicsi, van a mi szep nagy, van ami Full HD(nak mondott) videot kepes rogziteni, van manual mod, van amihez kapsz tokot meg memoriakartyat, meg ezeknek a tetszoleges szamu kombinacioja.

* koncerten meg egy jo kompakttal (=nagyobb szenzor**, fenyerosebb optika) sem lehet jo kepeket csinalni, csak egy olyat, amit magadnak elraksz emlekbe, mert jonak nem feltetlen jo, de elhanyni mar nem hanyod el magad tole :)
** itt termeszetesen nem az 1"-os szenzoru csucskompaktokra gondolok
*** a kulonbozo, becsodolt cegek markanevei alatt forgalmazott kinai olcso hulladekokat hagyjuk ki ezen megallapitasbol

[ Szerkesztve ]

(#53253) m_balint2002


m_balint2002
tag

[link] 18-140mm objektívvel milyen kompozíció lenne? Macrofotozasra így is megfelel? ;] (vannak idétlen kérdeseim :P )

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#53254) ElRamos válasza asdf_ (#53252) üzenetére


ElRamos
tag

Konkrét típus, amit esetleg ajánlasz? Lehet hogy nem mondtam, de ÁTLAGOS felhasználásra nem hiszem, hogy nem lehet egy elfogadható gépet kapni 60 ezerig. Legalábbis részetekről biztos. Nem baj. Nekem jó lesz a Nikon. Nem olyan rossz gép az.

Egyébként ugyanez megy a kamera topicban is. Ott is azzal kezdtek, hogy 200 ezer alatt felejtsem el a kamerákat, pedig mondtam, hogy nem akarom leforgatni a Jurassic World 2-t. Na mindegy, ez kicsit off volt.

Értem én, hogy mindenkinek jót akartok, de azt nem hiszem, hogy egy Nikon Coolpix L840 átlagos felhasználásra nem elég... :U

(#53255) asdf_ válasza ElRamos (#53254) üzenetére


asdf_
veterán

Konkret ajanlas nincs, mert mint mondottam, 30 es 80 ezer kozott gyakorlatilag kivetel nelkul ugyanolyan meretu szenzor es ugyanolyan fenyereju optika kombo van mindegyik gepben. Ergo kb. tokmindegy, hogy melyiket valasztod, a kepuk nagyjabol egyforma lesz. Hogy te melyiket akarod megvenni, azt a te szempontjaid fogjak eldonteni, hogy neked a kis meret a lenyeg, az ertelmetlen gigazoom, hogy ceruzaelemes legyen, hogy legyen benne hisztogram, esetleg szenzor/optikai stabi, hogy ne pixeldzsungel legyen a kijelzoje, hanem 920e keppontos, hogy esetleg rakhass ra vakut. A sallangban kulonboznek ezek csak, hogy a sallangok kozul mire van szukseged, mi lenyeges, azt viszont csak te tudod.

Amit jo szivvel ajanlunk, az ugyis az unasig ismetelt hasznalt xz-10 (ritkan van), hasznalt xz-2 (meg ritkabban), uj/hasznalt lx7, uj/hasznalt RX100 II, vagy ha valaki nem kap hidegrazast a bekapcsolasi modjatol, akkor az xf1 (meg volt anno valami Pentax is eleg dragan, az nem tudom, letezik-e meg egyaltalan meg mennyiert). Figyelem, a hasznalt nem jelenti azt, hogy mar nem garis.

Ugyan kompakt gepet keresel, de ha sosem cserelsz rajta obit, mar akkor is jobban jarsz egy Nikon 1 S2-vel, ennek legalabb nagy szenzora van, a gigazoomrol kell csak lemondani, a feher szinnel megbaratkozni, 60-ba meg pont belefer (amig meg kaphato es amig tart az akcio).

(#53256) cidalain válasza asdf_ (#53255) üzenetére


cidalain
veterán

ElRamos (#53254)
Most kanaan van apron: Van xz-2, xz-10, lx7, xf1, rx100 is!
Van amelyikert meg 50-et sem kernek, van amelyikre meg 1,5 ev gyar gari van.

*Update: kettot mar elvittek, egy meg jegelve van. Mar nincs kanaan.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53257) Vesztor87 válasza asdf_ (#53255) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ez a nikon s1 mennyire jó gép? A fényerő 3,5-től indul ha jól látom, ennél fényerősebb gép is kapott már gyenge fényerős leszólást. Ezeknél a milc gépeknél ugyanúgy cserélni lehet az obit mint a tükröseknél? Miért nincs olyan obi ami mondjuk nagyobb átfogású? Köszi :-)

(#53258) Lacy6


Lacy6
senior tag

RX100 esetében hol tudom kiolvasni az expo számot?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53259) asdf_ válasza Vesztor87 (#53257) üzenetére


asdf_
veterán

Az lehet, hogy kapott leszólást, de marhára nem mindegy, hogy 1/2,3"-nyi szenzorterületre esik az a fény, vagy 1"-ra ugyanolyan fényerejű obit használva.
Nagyobb átfogású objektív meg van, csak pénztárca kell hozzá, a 10x-es átfogású 14-150-ért, úgy 150-et kell otthagyni.

[ Szerkesztve ]

(#53260) #34577664 válasza asdf_ (#53255) üzenetére


#34577664
törölt tag

Jófogáson most van egy csomó Samsung NX3300 70ezer és 80ezer között, szerintem jobban megéri, mint akár a Nikon 1.

(#53261) Vesztor87 válasza asdf_ (#53259) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jah, hogy itt már 1" az érzékelő, értem:) A pixinfo mint teszt oldal nem tudom mennyire elfogadott, de ott azt láttam erről a gépről hogy félúton van a kompakt és a dslr gépek közt minőségben, gyakorlatilag akkor ez nem rossz gép, főleg 60-ért ha jól látom.

(#53262) asdf_ válasza #34577664 (#53260) üzenetére


asdf_
veterán

Kerdes, hogy az alacsonyabb arrol szolo beszerzesi szamlat odaadja-e a nepper, vagy csak a garjeggyel akarja kiszurni a vevo szemet, ami ugyan jo, de szamla nelkul nem mindig es nem mindenkor :B

(#53263) #34577664 válasza asdf_ (#53262) üzenetére


#34577664
törölt tag

Elég csak a garanciajegy. Lásd nfh.hu.

(#53264) asdf_ válasza #34577664 (#53263) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, egeszen addig, amig a keszulek nem javithatatlan es veteli ar visszateritesere, vagy kotelezo jotallasi idon tuli levasarlasra (masik termek araba beszamitjak), nem kerul sor, vagy ameddig a kotelezo jotallason (=1 ev) tuli, a gyarto altal onkent vallalt korlatozott jotallas ervenyesithetosegenek felteteleul nem szabja a szamlat. Elso blikkre most nem vagom, hogy a samu hany ev garival tolja a fenykepezos cuccait, ha 1 even felulivel, plane meg regisztralni kell hozza, akkor siman buko tud lenni a szamlanelkuliseg.

(#53265) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Valami minőségi kompakt gépet szeretnék magam részére venni.

Ami fontos:
- nagyobb fajta érzékelő (legalább 1/1,7")
- kifejezetten fényerős lencse komoly hibák nélkül
- 28-100mm körüli gyutáv
- jó minőségű fullHD video
- video közben normálisan működő AF
- EVF + vaku
- sötétben is magabiztos legyen, már amennyire a kompaktoktól elvárható

Valami Sony RX-10 és Olympus XZ-2 közötti megoldás lenne igazán jó.
Előbbi nagyon drága nekem, utóbbi pedig kissé gyenge videóban. (nem a funkcióit tekintve, hanem egyszerűen a tezstvideók mindegyike szaggat, ami nem túl jó előjel, ráadásul 35mm-re ugrik a 28mm-es gyutávon - gondolom a szoftveres stabi miatt)

100k körül nagyon szeretném megúszni.
A vásárlással ráérek január/február környékén.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53266) wms válasza Bici (#53265) üzenetére


wms
senior tag

Panasonic lx7 :K

(#53267) Bici válasza wms (#53266) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Igen, nézegettem ezt a gépet is. :K
Nagyon bejön, csak van egy baj vele: Ahogy az említett Olympus gépen sem, ezen sem lehet szűrőt használni. :( Pedig egy polár szűrő sokszor jön jól. :B

Még emésztem a dolgot, hátha együtt tudok élni a szűrők hiányával. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53268) hito válasza Bici (#53267) üzenetére


hito
nagyúr

RX100m2 + szűrő/nagylátó adapter? :) Használtba már simán van ennyiért. Múltkor nagylátó adapterrel árulták 86-ért és nem ment ám el azonnal.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53269) sideburns válasza Bici (#53267) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nekem úgy tűnik, hogy adapterrel lehet szűrőt tenni rá.
http://www.amazon.com/Panasonic-DMW-FA1-Filter-Adapter-Black/dp/B008OQGGIW

(#53270) t72killer válasza hito (#53268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még1 szavazat az RX-re, reggelire megeszi a pana 1/1.7-es szenzorát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53271) g@bo válasza t72killer (#53270) üzenetére


g@bo
nagyúr

pana lx7 is szépen tartja az árát.... 95k. sony rx m2 meg 130+?

(#53272) hito válasza g@bo (#53271) üzenetére


hito
nagyúr

Sehol nem írta, hogy csak új játszik. ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53273) Dzsudfuztro


Dzsudfuztro
újonc

Sziasztok!
Van egy Nikon Coolpix p530-as fényképezőgépem.
A Nikon oldalán 1080/30p van írva videó-hoz, de nekem csak 1080/25p-van.
Mi lehet a gond? :F

(#53274) Vyndree válasza Dzsudfuztro (#53273) üzenetére


Vyndree
őstag

A videofelvétel 60 vagy 50 képkocka/mp sebességnél váltott soros (interlace), 30 vagy 25 képkocka/mp frissítésnél progresszív elvű.

Úgy tudom EU-ban 25, az USA-ban 30 képkocka/mp játszik.

(#53275) Dzsudfuztro válasza Vyndree (#53274) üzenetére


Dzsudfuztro
újonc

kár :( de köszi a választ

(#53276) Vyndree válasza Dzsudfuztro (#53275) üzenetére


Vyndree
őstag

Az biztos, hogy állítani nem tudod: vagy 25, vagy 30.

(#53277) Bici válasza hito (#53268) üzenetére


Bici
félisten

hito, sideburns, t72killer: Köszönöm a tippeket!

Az RX100 verziókat már fogtam a kezemben, és ha kicsit jobb lenne a ofgásuk, akkor hazsnáltan bevállalnék egyet.
Így még gondolkodom, de felkerült a listámra a 2-es vagy a hármas. :K
Valami értékelhető markolat van hozzá?
Egyelőre nem találtam. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53278) t72killer válasza Bici (#53277) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, a pici rx-ek nem a fogásukról híresek, értelmes markolatot nem láttam hozzá, én vmi akksisat keresnék a mkIV-emhez, de ilyet picur géphez nem csinálnak (tudtommal).

Akksi nélkül van ilyen 27$-ért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53279) Bici válasza t72killer (#53278) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Hát a semminél határozottan jobb. :K
Még gondolkodom...

Az is abajom az RX100 sorozattal, hogy a II-es lencse 100mm-es végén eléggé beszűkül a rekesz (f4.9).
A III-as pedig újonnan még mindig 200k felett van, ami eléggé ijesztő ár. Használtan sem lesz 130-150-nél olcsóbb szerintem.

Kemény dió... Lehet, hogy bölcsebb lenne az Oly XZ-2-nél maradni, és benyelni a gyenge videót. Csakhát annak sem éri el a képminősége az 1" érzékelős gépekét. :U Kéréd, hogy a fényesebb lencse behozza-e a lemaradást legalább nagyobb gyutávokon. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53280) g@bo válasza hito (#53272) üzenetére


g@bo
nagyúr

naja. :P

sony rx100 rev1 és a pana lx7 miként viszonyul egymáshoz? már ár per képminőség? :R

/lecserélném az öreg sony hx9v-met/

(#53281) Tin_Shield válasza g@bo (#53280) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs egyértelmű győztes, a Sonyban a szenzor sokkal jobb (modernebb, dupla méretű és felbontású), a Panasonic-ban meg az üveg (fényerősebb, nem taknyol, jobb nagylátószög).

[ Szerkesztve ]

(#53282) lugomon válasza Bici (#53279) üzenetére


lugomon
tag

Maradj az Oly XZ 2-nél!

Digitcam: Olymus Stylus1: 127 ezer ft, csak dec. 13. -án éjfélig!!!!

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53283) wms válasza lugomon (#53282) üzenetére


wms
senior tag

Pedig a Stylus1-ről nagyon rossz a véleményed! Megváltozott azóta?

(#53284) lugomon válasza wms (#53283) üzenetére


lugomon
tag

Nem változott. Viszont, aki favorizálja,,azt érdekelheti ez az ár, mint új készük.

Az LF1 -et eladtam. A meglévő LX7-el, és az FZ200-al maximálisan elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53285) lugomon


lugomon
tag

Aki LX7-et keres, talál itt az aprón 50 ezerért!

Omega Testamentum

(#53286) Nimda válasza lugomon (#53282) üzenetére


Nimda
addikt

Mi a különbség a stylus 1 és a stylus 1s között?

(#53287) Lacy6 válasza lugomon (#53284) üzenetére


Lacy6
senior tag

lx-7 és FZ200 között mekkora a különbség?
mármint képminőségbe értem. van esetleg összehasonlító képed?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53288) PofaJenö válasza Nimda (#53286) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Már semmi mert az új FW -el mindkettő ugyan azt tudja , csak a borítás más .

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#53289) lugomon válasza Lacy6 (#53287) üzenetére


lugomon
tag

Sajnos nincs összehasonlító képem, de készítek. Nyílván van, hiszen az LX7 nyitó rekesze 1,4( ráadásul nagyobb a szenzora). Az fz200-é meg 2.8, de azt még 24X opt. zoomnál is tartja. Az LX7 3,8 X zoomig van pariban vele.
Mind a két gép k.rva jó szerkezet! Kiegészítik egymást.

Sonyt semmi pénzért nem vennék, akkora trauma volt a HX60 minősíthetetlen képalkotó ( nem) tudasa.....Néztem a Sony RX 100 4-et.. mit tud az a gép , hogy 300 ezer felett kínálják???

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53290) Vyndree válasza Bici (#53279) üzenetére


Vyndree
őstag

Az LX7 videóban jobb az XZ-2-nél, de a képei nem jobbak, arra nem cserélném le hacsak nem a videóra gyúrsz. Képek tekintetében Olympus Stylus 1 vagy RX100 IV ami előrelépés lehet számodra.

lugomon: Sony HX60-nál elszenvedett rossz tapasztalat miatt leírni az RX100-at nagy butaság. Messze nem egy ligában játszanak -> szenzor, lencse, meg úgy mindent összevetve is ég és föld.

(#53291) lugomon válasza Vyndree (#53290) üzenetére


lugomon
tag

Lehet, de éppen olvasom a sima RX 100-nál, hogy milyen brutál sz@r, és bonyolut a menüje. Kösz, inkább nem. ( ezt a nagy RX sorozatot, ahogy néztem a véleményeket, nem kevés kritika éri egyébként. Ráadásul pofátlanul,drágán adják, 1 év garival . Mennyi is az RX IV? Egy sz@ros kompaktért..ugyan már..).

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53292) Lacy6 válasza Vyndree (#53290) üzenetére


Lacy6
senior tag

De az igaz, hogy a IV. verzió nagyon sokba kerül. Szerintem sem ér annyit, de nyilván a konkurencia hiánya miatt is adhatja ennyiért a gépet.
Viszont az RX100 I, II még mindig simán jó vétel és kár leírni.

(#53291) lugomon: Milyen kritika éri?
A menüje meg pofon egyszerű...5 perc alatt ki lehet ismerni. Sokkal-sokkal bonyolultabb az FZ200 menüje ha ahhoz hasonlítom. Itt van mellettem mindkettő gép, szóval tudom miről beszélek. :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53293) DonMenyet válasza lugomon (#53291) üzenetére


DonMenyet
tag

A legelső gépem Panasonic volt, az után egy ideig volt kölcsönben nálam egy Sony, annak a menüje elsőre kissé furcsa volt, de még aznap megszerettem. Végül most is Panát vettem, de pl amikor az Rx100 Mk1-t próbáltam, tény, hogy más, de az is kézre állt.
Most LF-1-em van, és egy dolog nagyon hiányzik róla: nincs rajta rendes markolat. Gondolkoztam valami utólagos megoldáson, de valami nem találtam rá való "bumszlit".
Viszont találtam egy ilyet, sablonnal, fotókkal, bár én nem burkolnám be az egészet. Szerintetek egy ilyen bőr hatású borítás mennyit javítana a helyzeten, stabilabban lehetne kézbe fogni a gépet? Próbálkozott már valaki hasonlóval? :)

(#53294) t72killer válasza lugomon (#53291) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

RX100IV tulajként (:))) nem írnám le a szériát. Sokat rágódtam rajta, melyik legyen, és bármilyen rajongói-beállítottság nélkül, tisztán a teljesítménye + mérete-súlya miatt választottam.

+csúcsszuper 4k videóminőség, a full-szenzor-readout miatt lényegesn jobb a GH4/LX100-nál
+jó, fényerős obi, ami az elmúlt két évben használt fókusztáv-statisztikám 99%-át lefedi (bár lehet, nem dobom ki az e-pl5-öt, úgy se kapnék már sokat érte)
+zaj/dinamika/színvisszaadás terén <1/2FÉ lemaradása van a csúcs MFT-khez (GX8, E-M10 II) képest
+zsebrevágható, masszív(fém) kicsi gépezet

-extrém drága, kb annyiba fáj mint egy pana g7 +14-140 kit (igaz, ehhez képest minőségben a fényerős rx100-nak áll a zászló)
-problémás: a 4k videózást csak 5 percig bírja, 25°C-os szobában, kézben tartva a második 5perces klip közepén leáll túlmelegedési panaszokkal (furamód a gép csak enyhén langyos, lehet kicsit szigorú a hővédelem)
-eszi az akksikat
-nincs rajta vakukapocs, optical slave-ként kell bármilyen külső vakut elvillantani
-nincs mikrofoncsati
-hiányoznak beállítások, amit m43-on megszoktam (pl manuál vakuerő)

Végszó mégis sokaknál a vétel, uis egyszerűen nincs más gép 2000EUR alatt, ami olyan 4k minőséget adna, amit nagyobb 4kTV-n nézve is vállal az ember. Sima fotózásra zéró értelme, a mkIV a videóról szól (aka a7sII a "nagyok ligájában")

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53295) Vyndree válasza DonMenyet (#53293) üzenetére


Vyndree
őstag

A bőr hatású tokkal markolat, fogás ügyileg nem leszel előrébb. Esetleg egy ilyen pisztoly szerű nyél, ezt az asztalra is teheted, vagy egy ilyen "vasaló" alakú stabilizáló ami nem szép, de annál hasznosabb.

(#53296) jjeahh válasza DonMenyet (#53293) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én anno az öreg e-p1-et vontam be ilyennel (előtte-utánna), a fogáson nem hiszem, hogy segít, de kevésbé csúszik és mivel az én gépem full fém volt, műbőr skin-el télen kellemesebb volt kézbe venni :D Esetleg egy ilyesmit ha be tudsz szerezni...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53297) asdf_ válasza lugomon (#53291) üzenetére


asdf_
veterán

de éppen olvasom a sima RX 100-nál, hogy milyen brutál sz@r, és bonyolut a menüje.

Az tok mindegy, mit olvasol. Hasznalni kell, hogy neked milyen. Olympus menujerol is hanyszor olvastam mar, hogy sirnak egyesek, hogy milyen bonyolult, meg igy, meg ugy, aztan gepvasarlas utan 2 nappal en meg ugy voltam, hogy mirol beszelnek ezek???

(#53298) szaubisz válasza DonMenyet (#53293) üzenetére


szaubisz
újonc

Ez jópofa megoldás. Nekem tettszik.
Lugomon végül jó nyomott áron eladta az LF1-et. Szerintem jól tette. Ennél, és az RX -nél is az a gond, hogy túl kisméretűek. Fogásuk valóban nincsen..

asdf. Nekem volt a kezemben Olympus Stylus 1....kegyetlen bonyolult, átláthatatlan volt a menüje. Érdekes, hogy később olvastam a neten nem egy usernél,, hogy nem csak én voltam vele így. Emiatt sem vettem meg, és valszeg én vagyok itt a 2. olyan, akinek nem tettszettek a vele készült fotók. LX7-et vettem helyette, és jól tettem!

Sokan el vannak ájulva az Olympus XZ 2-től. Sajnos mivel vagy 5 éves típus, nem volt módom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#53299) t72killer válasza asdf_ (#53297) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A menüs panaszokat én se értem, őszintén, ki váltogat percenként módot+ISO-t+képarányt+stb? Én kb az órát szoktam pontosítani ha geotaggelni akarok, a többi beállítást (ISO-n+blendén kívül) hónapokig nem piszkálom.

Adott funkció hiánya már sokkal nagyobb gond.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53300) szaubisz


szaubisz
újonc

Az Olympus Stylus 1 S -el kapcsolatosan a márkaüzletben elmondták, hogy a műanyag fogás részt bőrre cserélték. Ennek az is oka volt, hogy sok készüléket vittek a szervízbe, mert egyszerűen a ragasztás elvált, és leesett. A mintabolti munkatárs azt mondta, hogy egyes szállítmányoknál volt ilyen hiba. Made in China...LF1: Made in Japan. Nekem senki ne mondja, hogy csak rá van írva, és tök mindegy, hol gyártják. Ez egyszerűen nem igaz.
Az árbajnok Sony RX 4 Indonéziai gyártmány? Mert, hogy nem Japán, arra nyakamat teszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.