Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164751) shadow93 válasza Viktor0610 (#164750) üzenetére


shadow93
csendes tag

Köszi, fényképezést magáncélra értettem. :)

(#164752) Viktor0610 válasza shadow93 (#164751) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

No prob, értettem, hogy kategóriában jó kamerát kerestél. :K

Kicsivel többért Redmi 9T.

Samsung Galaxy A54

(#164753) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!
Édesanyám kinyírta a hőn szeretett Xiaomi A1-ét és most egy új telefont kellene neki.

- Árkategória. 80-100k
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? bárhol
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, minél tovább
- Mire használnád? böngészés, chatelés, videohívás, unokák fényképezése
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Az A1-hez hasonló méretben szeretne, de annyira nem lényeges szempont
- Egyéb szempontok: Legyen memória kártyával bővíthető, a mostani telefonon teljesen elvesztek a képei.

Köszi

(#164754) kutga válasza rasotamas (#164738) üzenetére


kutga
nagyúr

A 120Hz mindenképpen jobb lesz. Nem mondom hogy nem lehet élni nélküle de miután használtál egy olyan készüléket ami tudja, nem nagyon akarsz majd visszamenni.

Let the Zone take me if I am.

(#164755) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdvözlet!
Telefont vennék. Eddig egy Mate 20lite-ot nyúztam, de sajnos egyéb okok miatt le kell cserélni.
A kiszemelt áldozat egy Xiaomi Redmi Note 10pro. Ahogy nézegettem ebben az árkategóriában van még ami tetszik a OnePlus Nord, illetve a Xiaomi MI11 lite.
A kérdés, hogy az utóbbi kettő jobb választás lehet e valamiért vagy egy kutya mindhárom.
Ami számomra a fontos a jó gps, a Huawei Health allalmazás és ezen belül egy Honor MagicWatch2, illetve a Természetjáró app használat.
Mivel elég rég nem követem a mobil fejlődést és ezzel kapcsolatos dolgokat, ezért kérnék tanácsot.
Köszönöm

(#164756) hanog


hanog
csendes tag

Sziasztok!

Két teló között örlődök.
Xiaomi Mi 11 Lite 5G 8GB/128GB 130e Ft
Samsung S20 FE Snapdragonos 175eFt

Na most itt van, hogy a Mi az 5G- amit jelenleg ki se használnék, de több a RAM, többféle foto módot tud ami érdekelne. A befagyasztott háttér, csillagút stb. Viszont a Samsungnak jobb a kamerája+optikai képstabilizátor, a procija is erősebb, de megy a nyekergés az üzemidőn.

Kijelzőben sem tudom a tutit mert Xiaomi 2 féle kijelzővel szállítja random és az egyikre sok a panasz, hogy sárgul/zöldül és nem olyan éles.

Szóval mit kellene venni?

Köszönöm!

(#164757) kutga válasza hanog (#164756) üzenetére


kutga
nagyúr

Én maradnék a Samsungnál.

Let the Zone take me if I am.

(#164758) DS39 válasza hanog (#164756) üzenetére


DS39
nagyúr

Esetleg nézz rá erre:
Samsung Galaxy A52s 5G
Van jack és 5g és snapi-s.

(#164759) hanog válasza DS39 (#164758) üzenetére


hanog
csendes tag

A-s samsungokat kilőttem. Az anyaghasználatuk valahogy taszít.

(#164760) MrZed001


MrZed001
tag

- Árkategória. 400 eFt
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Bárhol, csak legyen rendesen garis.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat, hosszútávra
- Mire használnád? (táv)meló, film, fénykép + videó (zoom!), navi, böngésző, néha játék
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Droid

Nem sűrűn cserélgetem telót, de akkor a kapható legjobbat veszem meg. Note 3-asom érik egy ideje a cserére.

Néztem:
1) Xiaomi Mi 11 ultra: Nem kapható. Sehol. Német xiaomi oldalon is csak mint "majd szólunk ha lesz" szerepel. Pedig már több, mint fél éves termék (és drága 1200 €).
2) Xiaomi Mi 11: 12/256GB verziónak nyoma sincs. 8/256GB verzió elvétve a fekete kapható. A kék sehol sem kapható. De már ez is több, mint fél éves termék. De legalább Qualcomm.
3) Xiaomi Mi 11T Pro: idehaza okt. 1 lesz bejelentve. Németben már kapható. Nem vagyok benne biztos, hogy jobb, mint a Mi 11 ? Kisebb képernyő felbontás. Kamera sem tűnik jobbnak. Rebesgetik Xiaomi 12 már 3x50 Mpixel kamerával fog jönni és optikai zoom-al ... talán március.
4) Samu Galaxy Note 20 ultra: Már több, mint 1 éves termék. 21 nem lesz. Talán 22 (vagy vége és több nincs). Ráadásul Exynos proci, régi kijelző. Az egyetlen amiben van SD és Jack slot, meg pen.
5) Samu Galaxy S21 ultra: 10x optikai zoom nyami, de Exynos proci (drága de Qualcomm procival ezt megvenném ... és van is USA piacra, de ide EU-ba csak az Exynos)

Szóval az egyik nem kapható, a másik már csak feketében, a harmadik talán rosszabb lesz mint a régi, a negyedik elavult, az ötödik ... másodrangú vevőnek érzem magam mert a jó Qualcomm helyett ide csak az Exynos jutott ... ugyanazon az áron ráadásul.
Szóval nemtom.

(#164761) Eversmann válasza hanog (#164756) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Azért egy optikai képstabilizátor+3x optikai zoom azért elég erős érv, ha fotós vonalon mozognál egy telónál. Az, hogy milyen módokat tud tik-tokra, szerintem ideig-óráig érdekes.

Life is better with a Titan

(#164762) Namelesske válasza hanog (#164759) üzenetére


Namelesske
addikt

Erre belinkeled az S20FE-t? :D

MrZed001
Várj fekete péntekig.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164763) hanog válasza Namelesske (#164762) üzenetére


hanog
csendes tag

"A"-s tehát A52 és társaik.

Idő közben aztán lerendeltem az S20FE-t

(#164764) MrZed001 válasza Namelesske (#164762) üzenetére


MrZed001
tag

Várható valami új és jobb, vagy ár miatt érdemes ?
Samu is most a Fold-ra feküdt rá, meg jönnek a feltekeredő kijelzők ... nem vagyok oda érte.

(#164765) Kawauso válasza HUNgaroczel (#164753) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ha a méret nem probléma, akkor Redmi Note 10 Pro.

@GeriCool
A Nord főszenzora kapott OIS-t, a másik kettő nem. Viszont ennek ellenére én is a Note 10 Pro-t választanám a három közül. Az általad említett appokról ugyanakkor lövésem sincs, miként funkcionálnak rajta.

(#164766) DS39 válasza hanog (#164763) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem értette, ahogy én is.
A kolléga visszakérdezésével arra utalhat, hogy az S20 FE is műanyag, mint az A-s széria.
Ettől függetlenül elegánsabb a design, kamera sziget, és színváltozatok.

(#164767) Namelesske válasza hanog (#164763) üzenetére


Namelesske
addikt

Arra akartam utalni, hogy nekem volt S20 FE és rohadtul nem prémium amikor a matt műanyag átmelegszik meg tiszta zsíros mert egy oleofobic réteget se sikerült rárakni 180 ezerré. De mindegy amíg élek fikázni fogom azt a fostalicska telefont az Exynos Snapdragon húzásuk miatt.

Fact: Emlékeszem amikor kijött az A52 130-ér majdnem otthagytam a médiában az Exynos-os FE-t és becseréltem rá. Csak még nem voltam felkészülve hogy elbukjak rajta 100 000 forintot. Annyira nem volt különbség a kettő között. Sőt... (specikről ne beszéljünk most)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164768) kutga válasza DS39 (#164766) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem is az van és felemás az érzés. Van amikor tök jó kézbe venni és nem zavar a műanyag, sokszor van viszont hogy nem.

Let the Zone take me if I am.

(#164769) Eversmann válasza kutga (#164768) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Nekem még már herótom van a jól kinéző, de csúszós hátlapoktól. Ezekután megváltás. Inkább legyen használható. Amúgy meg, keményebb tok van most rajta :DDD

Life is better with a Titan

(#164770) kutga válasza Eversmann (#164769) üzenetére


kutga
nagyúr

Használható az igen. :) Nem egy csúszós iPhone. ;] Tokot én nem szeretek használni.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#164771) hanog válasza Namelesske (#164767) üzenetére


hanog
csendes tag

Ja, abban igazad van, hogy 180ért hiányzik az üveg. Meg az Exynosos történések és kezelésük...az a jó..nyukat. Nekem S3 volt az utolsó samsungom, utána Lenovo valami, de szép üveg, végül a Huawei P széria, ott maradtam volna ha nincs a google mizéria. Xiaomit nagyon néztem, de már kinőttem a ROM-ozás barkácsolás korszakból. Remélem itt nem lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#164772) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok poco f3 8/256 gb hol vegyen meg itthon normális garival? hivatalos boltba 135k már 1 hónapja nincs.
Aqua néztem ott 136k lenne EU modell lenne gyári garival?

(#164773) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Hello! Szeretném minél jobban elzárni magam a push notification-ök világától. Ez azt jelenti, hogy nem akarok semmiről értesítést kapni, csak akkor, ha én ezt külön beállítom, hogy pl. a messenger üzenet küldés esetén jelezhet, de nem érdekelnek a google hírek, se szoftverfrissítés, se semmi. A telefonom úgy akarom használni, mint egy 3210-est, csak akkor jelezzen, ha én akarom. Androidddal vagy iOS-szel lehet ezt megcsinálni a legkönnyebben? A preferált módszer az lenne, hogy ne utólag kelljen minden appban túrkálni, és letiltani a notikat, ezt a módszert ismerem.

(#164774) Viktor0610 válasza cipofuzo87 (#164773) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Telefontípussal könnyebben menne. ;)
Vagy pont az lenne a telefonválasztásod lényege, hogy ez könnyen menjen? 🤔

Samsung Galaxy A54

(#164775) kutga válasza cipofuzo87 (#164773) üzenetére


kutga
nagyúr

iOS úgy tudom minden alkalmazásnál megkérdi hogy küldhet-e értesítéseket.

Let the Zone take me if I am.

(#164776) GeriCool válasza Kawauso (#164765) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszönöm válaszod!

(#164777) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Sziasztok. Tegnap megszületett a kisfiam, ezért a páromnak szeretnék egy új telefont vásárolni, hogy tudja fotózni/videózni a kicsit. Mit ajánlanátok ~ 150e Ft-ig?
OIS szerintem mindenképpen kellene a fent írtak miatt. Galaxy A52(s) 5G, Pixel 4a amit néztem eddig.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#164778) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm okostelefont szeretne venni,Telekomos feltöltőkártyás telefonja van,kb.90000-et szán rá,újat szeretne,gyártói garanciával,hosszú távra gondolta,fotózás,kamerázás,viber-re használná,netezés,filmnézés,meg persze telefonálás és SMS-ezésre,méret nem számít.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#164779) ghiottone válasza benjoe1 (#164777) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sziasztok. Ezek mellett még talán az OP Nord 2, amiben van ois és alapvetően jó a benne lévő sony imx766, csak a szoftver még finomhangolásra szorul. A a52s és a 4a jó lehet, de amúgy szerintem az fog dönteni, hogy neki mi tetszik.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164780) benjoe1 válasza ghiottone (#164779) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Annyira nem tech guru, szóval én fogom eldönteni, melyik legyen.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#164781) ghiottone válasza benjoe1 (#164780) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Persze, de mondjuk egy király fehér vagy lila a52s mellett egy fekete 4a eleve hátránnyal indul egy nőnél ;]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164782) kutga válasza ghiottone (#164781) üzenetére


kutga
nagyúr

A 4a szerintem mindenhogyan hátrányból indul. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#164783) Napfénysüti válasza benjoe1 (#164777) üzenetére

Feleségemnek is pont most vettem születésnapjára telefont mert a régin már álllandóan elfogyott a tárhely a sok fotótól meg videótól a gyerkőcökről. :)
Nagyjából nálam is annyi volt a max keret amennyit írtál és egy OnePlus 8 12/256 Gb lett a befutó (bőven belefért), Glacial Green színben nagyon jól is néz ki.
Eddig még sose volt OnePlus telefonunk de ez még nekem is nagyon bejön (Xiaomi volt/van).

Més que un club!

(#164784) Kawauso válasza Kezdő vagyok (#164778) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Poco X3 Pro.

(#164785) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!

újonnan Samsung A52s vagy használtan S10/S10 plus? S10 meddig kap támogatást előre láthatólag?

(#164786) ghiottone válasza kugli (#164785) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Inkább venném az A52s-t, igaz nincs qi töltés, meg dex, de aksi jobb, processzor is jobb + kevésbé melegszik. Az S10 3 os update-t kap: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164787) kugli válasza ghiottone (#164786) üzenetére


kugli
aktív tag

Köszi véleményt!
Fotózásban mekkora a különbség? Videókat nem nagyon készítek,de mint a nagy átlag rengeteg fotó készül telefonnal.
Am nem gondoltam volna hogy cpu-ban jobb az A52 az S10-nél.

(#164788) ghiottone válasza kugli (#164787) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Fotózást nem tudom, mert s10/s10e volt nálam használatban, de a52s még nem, viszont elnézve az összehasonlító videókat a mostani a52-esek jók lettek, közelítenek az s20 fe-hez. Videóban gyengébb a stabilizálás.
Teljesítményre majdnem egál a kettő proci, van amiben az exynos 9820 jobb, van amiben a snapdragon 778: [link] Saját tapasztalatom alapján én már nem ajánlanám a 2 közül az s10-est - régebbi, hamarabb lemerül. Az A52s azért csak frissebb, tovább kap támogatást is.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164789) kugli válasza ghiottone (#164788) üzenetére


kugli
aktív tag

:R

(#164790) Stefi_dzsi válasza Stefi_dzsi (#164541) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

A kérdésem még aktuális. A Realme 8 mellé árban még kicsit kinyújtózkodva újonnan is beférne Mi 10 Lite (6/128GB) vagy Mi Note 10 Lite (6/64GB).
A kijelzőben levő ujjlenyomat olvasó neki fontos szempont ill. hogy a kategóriában azért jó fotókat készítsen.
Ti melyiket ajánljátok? Esetleg más, ami elkerülte a figyelmemet? :R

(#164791) elektrotank válasza Kawauso (#164646) üzenetére


elektrotank
tag

Köszi! :R

haypro: Neked is! :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#164792) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

hello. nem tudom hol kell ilyet kérdezni (max törölthetō), de használ valaki Xperia 1 III -at? milyen a telefon, bugok, os/hw problémák ?
külföldi (early) review-kat találtam, de ilyen hosszabb használat utáni írásokat nem nagyon

Life, Uh, Finds A Way

(#164793) ghiottone válasza hombre[EU] (#164792) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szia. Itt több sikerrel fogsz járni: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164794) hombre[EU] válasza ghiottone (#164793) üzenetére


hombre[EU]
veterán

👍

Life, Uh, Finds A Way

(#164795) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Egy barátom venne telefont, szeretnék segíteni neki.
A legfontosabb szempontok:
- Amoled
- NFC
- Dual SIM
- min. 6/128GB
- Android
- Keret: 110k (+/-10%)
Méret, fotós képességek kevésbé lényeges szempontok.
Tudnátok ajánlani pár modellt?
Köszönöm :R

(#164796) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
OPPO Reno6 Pro 5G, 256GB, 12GB RAM - rol mit lehet tudni? Itt adnak vele Smartwatch - ot is, forintban 87k, szerintetek megéri?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164797) Viktor0610 válasza Csaby25 (#164796) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Figyelembe véve, hogy nálunk sokkal többe kerül ugyanez, szerintem simán megéri.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#164798) ghiottone válasza Csaby25 (#164796) üzenetére


ghiottone
nagyúr

87? nem 288 ezer? ez egy 800 eurós telefon.

Viktor0610: kevered a 4-essel. Ez SD870, most jelent meg EU-ban. Spanyol amazonon láttam eddig csak, eredeti áron.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164799) Csaby25 válasza Csaby25 (#164796) üzenetére


Csaby25
senior tag

#164797 Viktor0610

Bocsánat, 286k, elírtam :D

Tehát ez itt: [OPPO Reno6 Pro 5G, 256GB, 12GB RAM, Dual SIM, Arctic Blue + Smartwatch OPPO Watch, 46mm, Wi-Fi, Android/iOS, Aluminum, Black] 286k lenne, megéri?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164800) Viktor0610 válasza ghiottone (#164798) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, közben rájöttem.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.