Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165101) firewolf válasza borix (#165098) üzenetére


firewolf
tag

Igaziból ez egy meddő kérdés innentől, lehet, hogy lehetett volna mást tenni. Viszont továbbra is szeretnék telefont cserélni, ehhez keresem a tapasztalatot.

(#165102) borix válasza firewolf (#165101) üzenetére


borix
őstag

Nem meddő kérdés mert felhalmoztál egy sor tapasztalati hibát és azokhoz viszonyítasz. Ahogyan a lett volna megoldás úgy a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasóval is mellélősz mert ne az A50-ből indulj ki.
Oneplus nord ce 5g kuponnal most 100eft-ba kerülne, vagy egy Samsung A52 lehet érdemes lenne megnézned.

[ Szerkesztve ]

(#165103) kutyek válasza firewolf (#165101) üzenetére


kutyek
senior tag

Én is féltem a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasótól, de mind az S20 FE-ben, mind az A52-ben kb. hibátlanul működik. Ezek már sokkal jobbak, mint a korábbiak, szerintem az S széria ultrahangos szenzorainál is jobbak (vagy legalább olyan jók). Csak emiatt ne mondj le pl. az A52s-ről, ami best buy mostanság.

(#165104) yuing


yuing
őstag

A Realme 8 akciós több boltban, 50000 Ft... [link]

(#165105) Sgr_A válasza Csaby25 (#165099) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samsung s20 fe snapdragon procival

(#165106) kutga válasza Sgr_A (#165105) üzenetére


kutga
nagyúr

180-ért tényleg best buy.

Let the Zone take me if I am.

(#165107) kolyok32


kolyok32
csendes tag

Sziasztok! Redmi 4x telóm lassan elhalálozik, utódját keresem.... A felső árhatár 100.000 ft, annál többet nem szeretnék erre költeni. Mivel a Xiaomi márkával alapvetően meg vagyok elégedve, ebben gondolkozom. Viszont nem tudom, melyik a legjobb döntés.
Nem játszok a telefonon, ami fontos, az a hosszú üzemidő, illetve a viszonylag jó kamera.
A jelöltek:
Redmi Note 10 Lite
Note 10 S
Poco X3 NFC
Poco x3 pro
Poco m3
Note 10 pro

Ezek közül melyik a legjobb vétel? Vagy melyik nagyon nem?
Nem zárkózom el más márkától sem, de számomra ismeretlen pl a Realme, Oppo, Oneplus.... ráadásul ebben az ársávban nem is sok van belőlük.

(#165108) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Samsung telókat nézek, a szempontok:
- csúcs hardver
- 3.1 UFS tároló, LPDDR5-ös RAM
- 120-as oled kijelző, ha lehet, adaptív
- minél jobb üzemidő, 6-8 órás képernyőidő
- minél jobb fotós tulajdonságok

S21+ és Note 20 ultra elvileg ezeket tudja, használtan 250k körül mennek.
Ti melyiket választanátok és miért?
Esetleg az S20 FE snapis verzió?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#165109) Sgr_A válasza kutga (#165106) üzenetére


Sgr_A
addikt

Spóroltam neki 120-at ;)

(#165110) kutga válasza Sgr_A (#165109) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, az S21 nekem nem éri meg.

Let the Zone take me if I am.

(#165111) Sgr_A válasza kutga (#165110) üzenetére


Sgr_A
addikt

Kivéve ha kell az 5g
de lehet ott inkább az a52s-t venném bár a telefotó hiányozna
kéne egy a72s és senki nem venné az s szériát ;]

[ Szerkesztve ]

(#165112) kutga válasza Sgr_A (#165111) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem az 5g se érne annyit. Eléggé elszállt az új széria árazásával a Samsung.

Let the Zone take me if I am.

(#165113) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Telfonok terén nem vagyok túl jártas, szeretném a segítségeteket kérni.
Rengeteg típus van, és elveszek a rengetegben.....

Max 150k körül keresek új középkategóriás telefont.
Az elsődleges szempontok a Kamera és az akku lennének.

Másodlagos a tárhely kapacitás és a RAM (bár ahogy látom ma már ez minden darabnál korrekt.)

Ebben az árkategóriában esetleg kapható optikai zoomos telefon? (Én nem találtam.)

A Samsung Galaxy A72-vel szemeztem.
A márka amúgy telejsen mindegy, amíg a telefon jó és van Mo-i szervize.

Lehetőleg 3-4 évre tervezek telefont vásárolni. Tehát biztonsági frissítések terén jó lenne ilyen távú support.

Előre is köszi!
Buncaman

Elérhetőség az adatlapomon.

(#165114) kurucz24


kurucz24
tag

Sziasztok!

Nem terveztem telefon cserélni(jelenleg Xiaomi Mi9-et használok, kisebb-nagyobb megelégedéssel), de most lehetőségem lenne egy Iphone Xs-t venni(3 éves, jó állapotú, 82%-os akksival, ismert előélettel) 80e Ft-ért.
Mennyire éri meg 2021-ben megvenni? Legalább 2-3 évig szeretném még használni és úgy gondolom a Xiaomi nem húzná eddig, ugyanabban a minőségben/gyorsaságban, mint az xs.
Ha eladom a Xiaomi-t, igazából 20-30-al kellene kipótolni.

Vélemény? (Azt már eldöntöttem, hogy a következő telefonom Iphone lesz, csak még azt nem, hogy mikor :) )

Köszi

(#165115) Sgr_A válasza Buncaman (#165113) üzenetére


Sgr_A
addikt

3-4 évre inkább az a52s-t venném igaz abban nincs telefotó lencse de sokkal jobb a SOC

(#165116) Sgr_A válasza kurucz24 (#165114) üzenetére


Sgr_A
addikt

Egy akku csere árát még számold hozzá

(#165117) Buncaman válasza Sgr_A (#165115) üzenetére


Buncaman
tag

Köszönöm a gyors visszajelzést! :R

Filózok a dolgon, hogy melyik nálam a magasabb prio.

Elérhetőség az adatlapomon.

(#165118) Yonderboi


Yonderboi
csendes tag

Sziasztok !
Csak fényképezésre használnám, SIM nélkül.
Melyik a jobb vétel ?
37e Ft Motorola Moto E7 32GB Dual, 48 MPx

67e Ft realme 8 64GB 4GB RAM Dual, 64 MPx

Köszönöm

(#165119) ghiottone válasza Yonderboi (#165118) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha belefér, akkor fényképezésre akár használtan egy Pixel 3-3a. A Motonak nem igazán következetes a gyári kamera appja.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165120) virib


virib
csendes tag

SziasztoK!
3 évre tervezek telefont venni, olyat aminek nem túl gyenge a kamerája, beltéri fotók miatt. (Gondolom a mostani Redmi 5-nél minden jobb.) kb 250Eurot szánok rá.
Ami minden szempontomat kipipál az egy Redmi Note 10 pro. Ez nem túl régi? Van ettől korszerűbb vétel, akár kicsit gyengébbb (de még elfogadható) kamerával esetleg 5g-vel ?
A kijelző nem érdekel, a jó Wifi vétel igen. Játszani nem játszok. Sokat Skyepolok munka miatt.

Köszönöm, ha válaszolok.

(#165121) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok,
Sajnos a huawei mate 20 pro-m megsérült ,helyette kellene ennél nem rosszabb telefon. Mindenes,minnél nagyobb és jobb kijelzővel.Androidos,a net miatt gondolom az 5g nem árt.
Telekomnál venném. Sajnos elég gyenge a készülék kínálat.
Ami tetszett a készletből:
Samsung Galaxy S21 Plus 5G
Samsung Galaxy S21 5G
Samsung Galaxy S20 Ultra
Ezek közűl melyik a leghasználhatóbb?Esetleg a kínálatukból ,ebben az ár sávban valami ajánlat?

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#165122) Yonderboi válasza ghiottone (#165119) üzenetére


Yonderboi
csendes tag

Köszi. A lényeg hogy a mostani Lumia 650-nél jobb képeket készitsén és új legyen.

(#165123) Csaby25 válasza Sgr_A (#165105) üzenetére


Csaby25
senior tag

300k-ig el keresem a bestbuy-t :)

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#165124) kutga válasza Csaby25 (#165123) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor S21.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#165125) Lorant88


Lorant88
csendes tag

Szia, poco x3 pro-t vagy a poco f3-at nézegetem én is most, x3 Pro jelenleg a kategóriájában bestbuy, a kérdés nálam h az f3 megére +20-30 ezret. Oppo és OnePlus telók is brutál jók, csak az már más árkategória

(#165126) ChrisGhost válasza Lorant88 (#165125) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

Szia!

Leírom az általad említett telefonok fontosabb jellemzőit és az induló árakat, utána neked kell eldöntened, hogy neked mik a fontosak egy telefonban a mindennapokban.

Xiaomi Poco X3 Pro 256GB 8GB RAM Dual: MicroSD-vel bővíthető memória (1TB-ig), Qualcomm Snapdragon 860-as processzor, 8 mag, 2,96 GHZ, 120 Hz-es 6,67"-os Kapacitív IPS kijelző, Előlapi kamera 20 MPx, Hátlapi főkamera 48 MPx, FM rádió, 3,5 mm Jack, Akkumulátor 5160 mAh és 33W-os vezetékes töltés, nincs benne 5G. Ár: 83.760 Ft-tól

Xiaomi Poco X3 GT 5G 256GB 8GB RAM Dual: Nem bővíthető MicroSD-vel, MediaTek Dimensity 1100 MT6891Z processzor, 8 mag, 2,6 GHz, 120 Hz-es 6,6"-os Kapacitív IPS kijelző, Előlapi kamera 16 MPx, Hátlapi főkamera 64 MPx, FM rádió, Akkumulátor 5000 mAh és 67 W-os vezetékes töltés. Ár: 114.790 Ft-tól

Xiaomo Poco F3 5G 256GB 8GB RAM Dual: Nem bővíthető MicroSD-vel, Qualcomm Snapdragon 870-es processzor, 8 mag, 3,2 GHz, 120 Hz-es 6,67"-os Kapacitív AMOLED kijelző, Előlapi kamera 20 MPx, Hátlapi főkamera 48 MPx, Akkumulátor 4520 mAh és 33W-os vezetékes töltés, nincs benne FM rádió és nem IP 53-as (csepp és por álló) mint a másik kettő. Ár: 117.320 Ft-tól
Az én véleményem az, hogy nem éri meg ennyivel drágábban az F3, de neked kell tudnod, hogy elég lesz-e az X3. :)
A OnePlus és OPPO termékei sem lehetetlenek, ha elég neked 128GB belső memória, esetleg egy olyat kinézni, ami microSD-vel bővíthető. Ebből a 2 márkából a legolcsóbb 256GB-os verzió: OnePlus Nord CE 5G 256GB 12GB RAM Dual, ami jelenleg 130.900 Ft-tól elérhető. Nem írtál maximum árat, de a Poco F3 256GB 8GB RAM-tól 13.600 Ft-al drágább. Remélem segítettem. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#165127) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Mi 9 lite telefonom szeretném lecserélni valami jó ár/értékű telefonra. nem ragaszkodom a Xiaomihoz, pedig volt belőle néhány az elmúlt években. A MIUI sajnos bugos, nem is javítanak ki alap hibákat sem a heti EU ROM-ban sem, lehet a köv. andoid főverzió tesztelés miatt.
Ami meglepett, hogy Poco M3 kevésbé hardverigényes feladatoknál rendre gyorsabb az Mi 9 litenál.....
Ami fontos:
-Amoled
-jó üzemidő
-ne melegedjen
-kellően erős hardver
8/256 Poco F3 és Realme GT Master Editiont néztem. Ebben az ársávban keresek Ár/értékben jó és stabil, rendszerű telefont.

(#165128) Csaby25 válasza kutga (#165124) üzenetére


Csaby25
senior tag

Fentebb azt írtad, hogy neked nem éri meg :) :
#165110 kutga Sgr_A #165109

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#165129) kutga válasza Csaby25 (#165128) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem nem, de nem én akarok 300k-s telefont. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#165130) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

One Plus és a Pocophone típusai közül melyikben van legjobb kamera?
A hardver másodlagos szempont, mivel sokat fényképeznék vele.
Max. 200 ezret költenék rá.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#165131) Norbi. válasza Sanyabá (#165130) üzenetére


Norbi.
őstag

OP8Pro kijön 200 ból az Oneplus oldalán.. bár most épp nincs. 8/128
magasan veri az összes pockot.

[ Szerkesztve ]

(#165132) yuing válasza Sanyabá (#165130) üzenetére


yuing
őstag

Pocoból nincs még olyan modell, amely a kamerás képességekre ment volna rá. F3 is max jóindulattal átlagos szerintem. :)
Jó ár-érték arányú készülék, csak nem elsődlegesen a fotózásra.

[ Szerkesztve ]

(#165133) Csaby25 válasza kutga (#165129) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, valójában egy ismerősnek kell. Szóval szerinted 300k-ért ez a legjobb választás?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#165134) Sanyabá válasza Norbi. (#165131) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#165135) kutga válasza Csaby25 (#165133) üzenetére


kutga
nagyúr

Én Samsung parti vagyok. Esetleg a topikjába olvass bele.

Let the Zone take me if I am.

(#165136) ChrisGhost válasza ginola (#165127) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

Szia!
Szerintem 120 ezer környékén ez a 2 legjobb 8/256GB-os modell, amit választhatsz. Az hogy végül melyiket veszed az rajtad múlik, hogy pontosan mire szeretnéd használni.

Xiaomo Poco F3 5G 256GB 8GB RAM Dual: Hardveresen, ezen az áron nincs elenfele. Ha a legolcsóbban keresel nagyon gyors telefont, amin a legtöbb játék simán elfut, akkor ezt válaszd. Kijelző: 120 Hz-es 6,67"-os Kapacitív AMOLED, Akkumulátor: 4520 mAh és 33W-os vezetékes töltés (30 perc kb. 70%-ra tölteni), Üzemidő: 5-7 órás kijelző, kb. 1,5 nap, de ha egész nap játszol fényképezel, vagy videókat nézegetsz, akkor persze kevesebb, általános felhasználás mellett tud ennyit. Van benne infraport, nem tudom, hogy ez kinek fontos és mire használják, illetve sztereó hangszóró is, a Realme-ben egyik sincs.

Realme GT Master Edition 5G 256GB 8GB RAM Dual: Ezért az árért teljesen korrekt hardveresen, de a Poco F3-tól elmarad valamennyivel. Kijelző: 120 Hz-es 6,43"-os Super AMOLED, Akkumulátor: 4300 mAh és 65W-os vezetékes töltés (30 perc kb. 95%-ra tölteni), Üzemidő: 6-8 órás kijelző kb. 2 nap, erre is igaz, hogy általános felhasználás mellett. Ha 4K-ban videózol vele egész nap, akkor kevesebb. A főkamerája éjjel és nappal is jó fotókat készít, nagyon gyorsan tölt, van benne 3,5 mm Jack fülhallgató csatlakozó, ezek a Poco-ban gyengébbek, vagy nincsenek.
Ha a legjobb hardveres kell a legjobb áron, illetve csábít a sztereó hangszóró és a kicsit nagyobb kijelző, esetleg sokat játszol, vagy videót/filmet néznél telefonon sokszor, akkor Poco. Ha nem gond egy kicsivel gyengébb, de teljesen elfogadható hardver, kicsit jobb üzemidő, kicsit kisebb kijelző (kisebb a telefon könnyebben lehet 1 kézzel kezelni), tetszik, hogy fél óra alatt majdnem 100%-ra feltölt, jobban szeretsz vezetékes fülessel zenét hallgatni és szeretnél szép képeket készíteni éjjel és nappal is, akkor a Realme. Remélem segítettem. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#165137) Sgr_A válasza ChrisGhost (#165136) üzenetére


Sgr_A
addikt

A hardwer nem minden
a miui nem mindenkinek jön be

(#165138) ChrisGhost válasza Sgr_A (#165137) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

Ez teljesen igaz.
Viszont Ginola írta konkrétan ezt a 2 telefont, hogy ő ezeket nézte ki és ebben az árkategóriában keres. Én leírtam mind a 2 telefonról azt ami segíthet neki eldönteni, hogy az ő felhasználási szokásait melyik elégíti ki jobban. Ő ebben a 2-ben gondolkodik és hasonló áron én nem tudnék egy 3.-at, vagy jobbat ajánlani ennél a 2-nél a 8/256GB-os ligában. Az ízlését nem ismerem.

(#165139) ginola válasza ChrisGhost (#165138) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm segítettél, már csak azt nézem hol érdemes megvenni őket és hogyan tudok hozzájuk kameralencse védőt és védőüveget venni.....

(#165140) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Anyum szeretné lecserélni jelenlegi (buta) telefonját egy újabbra. Már egy ideje nem nagyon követem a mobil piacot, ezért tőletek kérnék segítséget!
Igazából a jelenleg legjobb ár/érték aránnyal rendelkező készülékekre lennék kíváncsi olyan 50k körüli árral. Tudom, hogy ennyiért elég nehéz "használható" mobilt vásárolni, de főleg csak hívásra/SMS-re lenne használva.
Gyártó szempontjából Xiaomi/Huawei előnyben, de mást is szívesen fogadok!

- Árkategória. 50.000 körül
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Online webshopból.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszútávra, ezért nem utolsó szempont a tartósság/támogatottság.
- Mire használnád? Hívás/SMS.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Teljesen mindegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A kijelző, illetve a mobil mérete is lehet bármilyen.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#165141) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ti melyik telefont ajánlanátok szívesebben ?
Előfizetéssel lenne véve, kb ugyan abban az árban. Havi 1000 Ft különbséggel.
Xiaomi MI 11 Lite 5 G, vagy Samsung Galaxy A52s 5G. Jatekra nem lenne használva. Inkább böng3sz3s stb.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#165142) Sgr_A válasza Directors (#165141) üzenetére


Sgr_A
addikt

A52s
jobb szoftver
jobb kamera (OIS)

(#165143) yuing válasza Balcsix (#165140) üzenetére


yuing
őstag

Ha Pécsen, Győrben vagy Szegeden át tudjátok venni, akkor a kifutó Redmi Note 9S elég jó opció még most is szerintem ezért az árért a piacot figyelve.
Ha nem, akkor a szokásos Redmi 9T leginkább.

(#165144) Lorant88 válasza ChrisGhost (#165126) üzenetére


Lorant88
csendes tag

Köszönöm a segítséget :)

(#165145) Bence199713


Bence199713
újonc

Sziasztok! Reálisan mennyit ér egy Realme GT 5G mobil szép állapotban? Ami a gyors eladós, esetleg viszonteladói ár és nem kell hetekig árulni? Dobozos független teló. Előre is köszi :R

(#165146) fekete.puma válasza Bence199713 (#165145) üzenetére


fekete.puma
csendes tag

Ez így meg már inkább ide tartozik! [link]
Döntsd már el, hogy megakarod venni és megtartani, vagy megvenni és egyből eladni...
Hivatalos helyről lett véve nem sufni tuning boltból akkor a 128GB változat 155eFt körül mozog.
Gyorsabb eladása talán 110-120eFt körül lehet szerintem talán ha nem sufni tuning boltból van véve és nem előfizetéses....

[ Szerkesztve ]

(#165147) Balcsix válasza yuing (#165143) üzenetére


Balcsix
senior tag

Rendben, köszönöm szépen. Megnézem őket!

(#165148) Bence199713 válasza fekete.puma (#165146) üzenetére


Bence199713
újonc

Elvileg egyben vették és számlás, saját storeból (vagy valami hasonló).
Az alap felállás az, hogy PS4 Pro gépért adnák, kérdés az, hogy nekem megéri-e. Nem érdekem hetekig árulni, hanem csak leadni valahol miután kézbe vettem, vagy olyan árért kirakni, amennyiért elviszik 1-2 napon belül. Ha van kereslet erre a telefonra.

(#165149) fekete.puma válasza Bence199713 (#165148) üzenetére


fekete.puma
csendes tag

Gsm üzletekbe nem éri meg bevinni és egyből eladni, mert ott nyomott árat adnának érte.
Ez az 1-2 nap meg f@szság, mert ha nem megy el 1-2 nap alatt hanem 1 hét alatt akkor összedől a világ? :F Az más ha meglévő dolgot ad el az ember nyomott áron 1-2 napon belül, mert hirtelen nagyon kell a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#165150) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!! S
Szerintetek érdemes e SAMSUNG GALAXY S20 ULTRA venni??? :R

NAGYPAPA

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.