Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164301) Csápájev válasza Kawauso (#164300) üzenetére


Csápájev
őstag

Ma délután 5 ig 😂
Egyébként az oppo reno5 Z elég gyorsnak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#164302) kinder93 válasza Csápájev (#164297) üzenetére


kinder93
aktív tag

(#164303) Kawauso válasza Csápájev (#164301) üzenetére


Kawauso
aktív tag

[link]
Mint mondtam, jobb procik is vannak a 732G-nél, de ha az "borzasztó lassú" volt, akkor nekem nem elég látványos a Dimensity 800U-s előrelépés. De az kétségtelen, hogy gyorsabb.

(#164304) Csápájev válasza Kawauso (#164303) üzenetére


Csápájev
őstag

:R megtartottam ezt, az F3 nagyon drága és a pólusban nem is volt.
Oppora meg nem akartam lecserélni,mert úgyis eladom,azt meg alig ismerik.
Megy szervizbe a régi szép,vékony Meizu 16th-m, amoleddel, szetero hangszóróval, snapdragon 845-el ,150 grammal és jön szépen vissza Csápi bácsizhoz :).
Xiaomi meg megy a levesbe.
Aztán ha végleg lehasal,akkor jövök titeket fárasztani :DDD :R

(#164305) Kawauso válasza Csápájev (#164304) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ez egy jó kiindulópont. Most már tudjuk, hogy legalább egy Snapdragon 845-ös teló szintjét kell hoznia az újnak. Ha az 5G-s Mi 11 Lite-ot választottad volna először, szerintem nem lett volna baj a sebességgel.

(#164306) Csápájev válasza Kawauso (#164305) üzenetére


Csápájev
őstag

Hirtelen kellett egy telefon, bevallom nem gondoltam volna,hogy a 3éve vásárolt Meizum szintjét nem éri el egy dicsért xiaomi. Tévedtem, valamiért az volt bennem,hogy tuti legalább olyan szinten van.
Ezvan. Kezdek imádkozni,hogy míg a Meizu kitart kijöjjön valami vékonyabb telefon,mert borzasztóak ezek a vastag monstrumok.

(#164307) Amerigo57 válasza Csápájev (#164293) üzenetére


Amerigo57
őstag

Csápájev .
OnePlus 8 5G 128GB 8GB RAM Dual.
Link:

(#164308) Csápájev válasza Amerigo57 (#164307) üzenetére


Csápájev
őstag

És ezek közül melyik a legolcsóbb megbízható? :U
Smartshop tűnt annak,de azért róluk is lehet olvasni hideget-meleget.

(#164309) inf3rno válasza Csápájev (#164306) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is így vagyok vele, hogy a legtöbb fél tégla, gondolom a nagyobb kijelzőhöz nagyobb aksi kell, vagy passz, de lassan már a régi antennás Nokiákra kezdenek emlékeztetni. Végülis nem baj, ha megtámadnak, akkor legalább agyon tudod verni a támadót velük. ;]

Buliban hasznos! =]

(#164310) Kawauso válasza Csápájev (#164306) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Annyira nincs távol tőle, de az a Meizu flagship volt 3 éve, ez a Xiaomi meg 100eFt alatti középkategóriás alternatíva idén.
A Meizu legutolsó ismert ára (2020. 04. 03.): 179 000 Ft, Árukereső szerint.

De akár azt is mondhatnám, hogy a nem megfelelő Xiaomi-ra/Poco-ra nyúltál rá.

(#164311) etomcat


etomcat
csendes tag

Sziasztok!

Pár éve a "Xiaomi RedMi 4X B20 32MB" ajánlott volt a kategóriájában ezen a fórumon és mostanáig bevált, csak az Android OS 7.1.2. soványka ma már... Mi lenne ma a készülék méltó utódja, ha 80-85 eFt körül szánok rá?

Köszönettel: Fehér Tamás.

[ Szerkesztve ]

(#164312) HF77 válasza Viktor0610 (#164292) üzenetére


HF77
senior tag

mivel én is a 9T-re voksoltam leginkább, így megúszod majd a dádát... :K
köszi :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#164313) Csaby25 válasza Csaby25 (#164284) üzenetére


Csaby25
senior tag

Erre valaki?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164314) Kawauso válasza etomcat (#164311) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Abban az esetben, ha a méret nem számít, akkor a Poco X3 Pro a legjobb az ársávban.

@Csaby25
[link]

Pixel 4a-t használok OLED kijelzővel, olykor-olykor egy Poco X3 NFC-re is ránézek IPS kijelzővel. Egyik technológiával sincs semmi bajom, nem vágnám földhöz magam, ha IPS-es telefonom lenne.

(#164315) proci985 válasza Csaby25 (#164313) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyakorlatban az AMOLEDnek egy hatalmas elonye van: egyszeruen sokkal jobban birja az akksi, mert ki lehet kapcsolni a pixeleket.

foleg a magas frissitesu es/vagy magas felbontasu telefonoknal ez eleg kritikus lehet. nezz teszteket, hogy mennyit bir a telefon ugy, hogy hasznalatban van a kijelzo, mert az IPSeknel az fogja (sokkal) jobban szivni.

kepminoseg tekinteteben vannak jobban es kevesbe jobban sikerult AMOLED es IPS telefonok is, gyakorlatban szvsz nem ez a kritikus kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#164316) insyde5 válasza Csaby25 (#164313) üzenetére


insyde5
aktív tag

4 éve haaználok amoled kijelzőt. En kifejezetten szeretem a fekete szin :) t ( black theme ). Jelenleg is eppen 8 óras kijelző idővel dugom töltőre a telom. Ahogy mások írák, IPS sem rossz. Gyakran kell sötétben nyomkodni , én ezert is szeretem jobbanaz amoledet.

(#164317) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok, kinéztünk a T-mobilnál pár telefont, Samsungtól nagyon ódszkodik a feleségem, nagyon nem akar valamiért. Neki lenne, gyerekek fotózása, facebook, alap dolgok.

XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO DUAL SIM 128 GB ~115k
XIAOMI MI 10T LITE 5G DUAL SIM 6+128 GB ~135k
SAMSUNG GALAXY A72 DUAL SIM ~140k
XIAOMI MI 11 LITE 5G DUAL SIM 6+128 ~155k
SAMSUNG GALAXY S20 FE Q DUAL SIM ~201k

Csináltam egy kis összehasonlító táblázatot a Kimovil adatai alapján. Tudtommal mindkét Samsung Snapdragon procis a T-nél is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#164318) Sgr_A válasza rasotamas (#164317) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az s20FE csak 6 gb rammos és csak 4g képes, a táblázatodban 8gb szerepel és 5g, az itthon nem kapható hivatalosan

[ Szerkesztve ]

(#164319) rasotamas válasza Sgr_A (#164318) üzenetére


rasotamas
veterán

Értem, köszönöm. Ára miatt már amúgy is eléggé kilóg.
A Mi 11 Lite áll nyerésre, de persze a MPx meg a többi is csak száraz adat tapasztalat híján.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#164320) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, elromlott a jelenlegi Sony Xperia XA1 telefonom, kéne sürgősen egy másik készülék. Ideiglenesen egy ilyen csodát szereztem, még telefonálni is szenvedés, a google névjegyeim sem tudom átrakni rá és ez is munkaeszközöm.

- Árkategória. Igazából minél olcsóbban szeretném megúszni, de 50-60k fölé nem mennék ha nem muszáj.
- Használt vagy új? Használt is megfelel.
- Hol vennéd meg? Lehetőleg Veszprém megyében holnap személyesen, de rendelhetem is akár apróról.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszabb távra, de ha kibír 2-3 évet is megfelel.
- Mire használnád? Sok hívás, Youtube, netezés, néha játék, fényképezés, de semmi extra.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5-6", ne legyen baromi nagy maga a telefon a kijelző miatt.

Aprón próbáltam használt Sonyt keresni, 1db XZ Premium van, ami megfelelne viszont ez is már 4 éves darab.
Elsősorban ezt a márkát szeretném, mindig is ilyen telefonjaim voltak.
A mostani XA1 is teljesen megfelelt a célnak, ennél sokkal erősebb nem szükséges.
Ezt azért emelném ki, hogy ne rugaszkodjunk el, nincsenek nagy igényeim tényleg, nem kell csúcsmobil.
Nyilván legyen újabb android rajta meg azért ne visszafele fejlődjek. :)

Ami fontos, hogy ne a kezdőképernyőn kelljen lapozgatni az appok közül, volt egy menü gomb, ahol megtaláltam mindent. Full lebutítva használtam, semmi widget stb nem érdekel az időjáráson kívül, nem kell semmi csicsa és felesleges dolog.

[ Szerkesztve ]

(#164321) Sgr_A válasza rasotamas (#164319) üzenetére


Sgr_A
addikt

175k a médiában
én ezek közül azt venném

(#164322) height


height
aktív tag

Üdv!
Van egy samsung a 71.-es készülékem, egy esőzés alkalmával el áztam a készülékkel a zsebemben ez volt 3 napja, a készülék azóta meg van halva.
Van esély a javítására ?

Nem kifejezetten a témába illik a kommentem, de nem találtam megfelelő fórumot, ha zavaró akkor töröljétek, ha nem akkor köszönöm.

(#164323) xhege válasza rasotamas (#164319) üzenetére


xhege
addikt

Lehet az ára is kilóg, de másban is kilóg felfelé. :K

(#164324) proci985 válasza height (#164322) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] topikjaban kerdezz ra, hatha.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#164326) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Egy gyors kérdés. Ha most veszek új Huawei telefont saját store elérhető csak vagy a Google store is működik? Használt telefonnál még tutira elérhető a Play áruház?

P Smart 2019 mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#164327) FFeriii válasza Kawauso (#164259) üzenetére


FFeriii
újonc

Néztem a Poco X3 Pro-t is. Valóban kiemelkedőnek tűnik a kategóriájában a vasat tekintve. :)

Node, miért van az, hogy a sima egy jobb kamerával van, legalábbis papíron?
Képek minőségében ez nem jelentkezik? A fotó is prioritás lenne. Ha ez a főcél akkor mit mondtok?

(#164328) Benyuss


Benyuss
tag

Sziasztok,

OnePlus 8T vagy OnePlus Nord 2-t érdemes inkább venni? Nagyon közel van egymáshoz a két készülék.
Esetleg tudtok hasonló kategóriában kizárólag új készüléket ajánlani? Fontos a hosszútávú és gyors szoftveres támogatás, a Xiaomi tudtommal ilyen tekintetben nincs toppon.

Köszi

(#164329) ghiottone válasza Benyuss (#164328) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A nord 2-nek jobb a főkamerája, de én inkább a 8T-t választanám a 2 közül. - + 1 főverzió és a biztonsági frissítéseket is 1 évvel tovább kapja. A Snapdragon proci miatt biztosabb a gcam, ha ez fontos. Jobb az ultraszéles lencséje, 120hz a kijelző, és ha pwm-re érzékeny vagy, akkor a Nord 2 119 Hz-es panelja biztos szem- és fejfájást fog okozni a 8T 458 Hz-es értékével szemben.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164330) Kawauso válasza FFeriii (#164327) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A főszenzor felbontását valóban visszavették, de a processzor annyival jobb, hogy a képfeldolgozó algoritmus remekül kompenzál. "Tűrhető" kamerás képességeket mondtál, ami nálam azt jelenti, hogy legyen használható, de nem kell megváltania a világot.

A Redmi Note 10 Pro kamerás képességei az egyik legjobbak a kategóriában, de a vas csak közepes alatta. A jobb kamerás Samsung-ok is 100eFt felett vannak, de ott is hajlamosak kispórolni a vasat, hiába gyúrnak rá a kamerákra.

(#164331) FFeriii válasza ghiottone (#164329) üzenetére


FFeriii
újonc

Köszi.
Igen, a "tűrhető", így belegondolva valóban nem precíz megfogalmazás.
Nyilván a legjobb kamerát szeretném ami létezik...de 100 alatt... :)
Családi fotózás a lényeg a kameránál, hogy minden időben csináljon jó képeket.
Nem kell, hogy megfelelő utónagyítással egy hangya is éles legyen a képen. :)
Ne legyen zajos, pixeles. Legyen kb. színhű.
Fontos viszont a hardware is.
A legjobb kompromisszum kellene. Engedve akár ebből is, abból is.
A Redmi Note 10 Pro-t is néztem. A 108 MPx olyan varázslatosnak tűnik ebben a kategóriában, de a procija gyengébb, mint az x3 pro-nak.
Most egy P SMART 2018 van, ez 2,5 éves és mára van, hogy ha több minden meg van nyitva és nyitnék egy kamerát, összefossa magát és újraindul. Az akksija se bír ki egy teljes napot, mondjuk munkaeszköz is...intenzíven használom...
Ez a 3 amiken gondolkodom jelenleg, de lehet más márka is...
Xiaomi Poco X3 NFC 64GB 6GB 80eFt
Xiaomi Poco X3 Pro 256GB 8GB 88 eFt
Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB 6GB 103 eFt

Nem 20 eFt-on múlik, ha a note 10 pro annyival jobb az lesz, vagy bármi más...
Bármelyik jobb lesz, mint a mostani, de jó lenne ha 3 év múlva is pörögne...
A51-et is néztem, de lebeszéltek a Samsungról...(115 eFt)

(#164332) ajapi válasza Benyuss (#164328) üzenetére


ajapi
tag

8T 12/256 BG-on 163e

(#164333) Kawauso válasza FFeriii (#164331) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Megnézheted élesben az X3 Pro-t. Szerintem a sokkal jobb proci miatt előnyt élvez a Note 10 Pro-val szemben. Ez már csak egy ilyen ördögi kör, hogy 3 alternatíva közül egy sem lehet tökéletes.
[link]

Ami a Samsung-okat illeti, a kamerás képességeik nagyszerűek, viszont csak 100eFt felett véleményem szerint, és ott sem érdemel említést az összes modell. Továbbá előszeretettel kispórolják a vasat. Az A72 ára 143eFt körül mozog, és Snapdragon 720G-vel szúrják ki az ember szemét. A52 5G 130eFt környékén Snapdragon 750G-vel. Végül megszületett az A52s, de árban olyan 160eFt körül jön, ami már vészesen flagship zóna felé közelít. Az S20 FE meg ott integet nekik, hogy ez mégis hogy történhetett meg...

(#164334) Benyuss válasza ajapi (#164332) üzenetére


Benyuss
tag

Hol? Hivatalos oldalon 519 eur, az 180k.

(#164335) Viktor0610 válasza Benyuss (#164334) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

BG-on, ez Banggoodot jelent, gondolom.

Samsung Galaxy A54

(#164336) Namelesske válasza rasotamas (#164317) üzenetére


Namelesske
addikt

Jó ez a mi11lite 5G

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164337) ajapi válasza Benyuss (#164334) üzenetére


ajapi
tag

https://www.banggood.com/Original-OnePlus-8T-5G-Global-Version-KB2003-12GB-256GB-Snapdragon-865-NFC-Android-11-6_55-inch-FHD+-HDR10+-120Hz-Fluid-AMOLED-Screen-48MP-Quad-Camera-65W-Warp-Charge-Smartphone-p-1840937.html?rmmds=detail-left-hotproducts&cur_warehouse=HK&ID=6287837

(#164338) rasotamas válasza Namelesske (#164336) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi, tényleg jó? Kamera milyen? Nagyon nem akar semmiféle Samsungot meg Applet a feleségem, de a telekomnál a havi 5-10 ezer törlesztős kategíriába ez az 5 telefon volt, meg Oppo.
Mate 10 Pro lenne rá cserélve 3 év után, tehát ahhoz kéne fölérni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#164339) FFeriii válasza Kawauso (#164333) üzenetére


FFeriii
újonc

Tartósabb választásnak néz ki az x3 pro...
Egyre inkább meggyőződöm... :)
Ránéztem az árukeresőre és 91 eFt a legolcsóbb ajánlat ahonnan meg is merném venni....
Van valami olcsóbb megbízható üzlet? Nem vagyok jártas benne... :)

(#164340) Viktor0610 válasza FFeriii (#164339) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megveheted olcsóbb helyeken is, de vedd figyelembe, hogy így a garancia nem biztos!
Valamit valamiért.
Hozzáteszem, én is gar. nélküli telót használok (pontosabban Spanyolba kiküldős a gari). Olcsóbb volt, nekem megérte így.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#164341) Kawauso válasza FFeriii (#164339) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A CoolMobile-ról még nem rendeltem, de határozottan pozitívak a visszajelzések az irányukba.

(#164342) dReFiX válasza FFeriii (#164339) üzenetére


dReFiX
senior tag

Itt aprón csohany Előző telefonom tőle van, minden rendben ment.

[ Szerkesztve ]

(#164343) Namelesske válasza rasotamas (#164338) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát abból a listából amit küldtél, én biztosan vagy azt vagy az oppot választanám. Xiaomival volt tapasztalatom, annyira nem szar mint sokan mondák, a Samsung meg egyáltalán nem olyan jó mint ahogy beállítják itt a felső-középkategória sztárjának. OneUI jobb mint a MIUI de a telefon nem egy processzor, se nem egy operációs rendszer. Az egészet kell nézni, és az S20 FE amúgy nem csak hogy az 5G-t nem tudja már, hanem az akkuja se 4500 hanem 4370 mAh csak nem reklámozza senki... de a lényeg hogy a táblázatokba jól mutat.

Kamerában a Samsung elég jó, nehéz vele versenyezni, ugyanaz a flagship cucc van benne mint az S20-ban volt, de maga a képalkotás rettenetesen szar. A Xiaomi simán van olyan jó ideális körülménye között. [link] Az FE 115 pontot kapott a Mi 11 Lite 5G pedig 111 pontos. Szóval én simán venném már csak a GG6 bevonat miatt is.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164344) FFeriii


FFeriii
újonc

Sziasztok!

A kolléganőm venne telót a kamera magasan az elsődleges.
Mi 11 lite és Redmi Note 10 pro amin gondolkodik.
Szerintetek melyik és miért, vagy akár ezeken kívül mit ajánlanátok ebben az árkategóriában?

Köszi.

(#164345) snecizero


snecizero
senior tag

Melyik okostelefont vegyem mottójára ! A fiam xiaomi redmi note 4 telefonja 2017 júniusába lett vásárolva ! Az azt jelenti hogy több mint 4 éves ! :Y
Folyamatosan használta, gyötörte, játszott, youtube. Az aksi is jó állapotban van !

Csak ezt azért írtam ,hogy a xiaomi nem hogy olcsóbb ,de még megbízható is !

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#164346) insyde5 válasza snecizero (#164345) üzenetére


insyde5
aktív tag

Nem tudom mi ezzel a hsz.-al a célod, s8am 4 és fél éves. A8 3és fél éves . Semmi bajuk. :)

(#164347) Namelesske válasza snecizero (#164345) üzenetére


Namelesske
addikt

A Mido egy olyan telefon volt, ami felrakta a Xiaomit a térképre. :))

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164348) Csápájev


Csápájev
őstag

Hogy imádom,hogy minden nálunk a legdrágább...
OnePlus 8T magyar Emag
OnePlus 8T román Emag
70,5 ft egy Lei, azaz itthon 272810-, kint kb 174 ezer ft. :C

(#164349) Kiskutya válasza Csápájev (#164348) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ahogy látom nem is kevéssel! :Y

hmm...

(#164350) ghiottone válasza Csápájev (#164348) üzenetére


ghiottone
nagyúr

De itt nálunk nem az emag a forgalmazó, hanem egy külső cég.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.