Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164551) Bullitz válasza errorcode06 (#164548) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Szerintem nem igazán van olyan ami megakasztaná a simát a ram hiány miatt.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#164552) pendre54 válasza Ádám16 (#164549) üzenetére


pendre54
addikt

Az OnePlus 8T, most megint elérhető a német Amazonon 365 Euróért, szóval igyekezni ;] , ami szállítással, az ÁFA különbözettel, kb. megáll 400 Euró környékén, ennyiért pedig verhetetlen ajánlat. [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#164553) Zigi válasza zsigii (#164550) üzenetére


Zigi
senior tag

Az én gyermekem az első 2 telóját tőlem örökölte, később vettem neki csak újat (6. kb.) Akkor az 50e kategóriát lőttem be, mert az még nem fáj ha rommá töri.

(#164554) Ádám16 válasza pendre54 (#164552) üzenetére


Ádám16
addikt

2 év gyártói gari van ezekre?

(#164555) ghiottone válasza Ádám16 (#164554) üzenetére


ghiottone
nagyúr

amazon gari van, ha amazon eu s.a.r.l az eladó

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164556) pendre54 válasza Ádám16 (#164554) üzenetére


pendre54
addikt

Ahogy írta már a kolléga, az Amazon ad rá 2 év garanciát, és ami lényeges, csak az amazonos fiókodból tudod indítani a gariztatást. Ennek akkor lehet még jelentősége, ha 2 éven belül eladod valakinek, mert ebben az esetben is, csak Te leszel jogosult intézni a garit.
Egyébként a számlát is az amazonos fiókba töltik fel, a csomagban semmilyen papír nem volt.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#164557) baboska válasza baboska (#164509) üzenetére


baboska
tag

Hello ismét!
Erre valaki ?

Poco F3 8/256
Paraméterek,Leírások, vélemények alapján még mindig nem látok versenytársát 130eftig de még jóval felette sem ha a kamera nem elsődleges szempont és kell a nagy kijelző?
De én csak samsungokat használtam eddig nagy megelégedésre elsősorban a gyönyörű kijelzők miatt....
Előre is köszönöm!

(#164558) errorcode06


errorcode06
őstag

Végül sikerült rendelnem. Tokkal vonóval 410€, igaz októberi szállítással. Kíváncsi leszek...

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#164559) pendre54 válasza errorcode06 (#164558) üzenetére


pendre54
addikt

Gratula, ez így akkor több mint 100 Euróval olcsóbb, mintha az OnePlus hivatalos magyar oldaláról rendelted volna. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#164560) kutyek válasza Ádám16 (#164549) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem fontold meg az S20 FE snapdragont. Én S9-ről váltottam (2,5 év, előtte 3 évig S7edge), és teljesen elégedett vagyok. A készüléknek nincs gyenge pontja:
- jó kijelző
- jó hw
- jó kamera
- jó akku
- jó featureset (mSD, IP68, wireless charge, DEX)
- jó SW (szubjektív, nekem a OneUI gyári extrái nagyon hasznosnak, pl. Bixby Routines, OneHandOperation+)
Nálam a LED és a jack vállalható veszteség, az ujjlenyomat olvasó kitűnő, az akkuidő szintén:
6+ óra SOT naponta, minden ON, 120Hz, sok kültéri játékkal is 30%-on teszem töltőre (single SIM, AOD 10mp). A mindennapi használatban egyedül a méret, a kamerák elhelyezése (a sarokban van, mindig összefogdosom) és a proxy szenzor hiánya fájó (kamerás zseb-mód gagyi, duplakoppot ki kell kapcsolni) - telefonálás közben ok az érzékelés, füllel nem nyomkodok semmit.
A hátlap masszív, teljesen minőségi (szubjektív), a kijelző QHD után is nagyon szép, szerintem a 120Hz megléte sokkal többet ad, én ki nem kapcsolom többet, az fix...
Próbáld ki, kizárólag a snapdragonosat. Az SD865-tel szárnyal a OneUI, zéró lagg.

[ Szerkesztve ]

(#164561) Hzi válasza kutyek (#164560) üzenetére


Hzi
aktív tag

Távozz tőlem Sátán! :DD

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#164562) kutyek válasza Hzi (#164561) üzenetére


kutyek
senior tag

Alternatívaként a fenti Oneplus is _nagyon_ jó deal :)

(#164563) Hzi válasza kutyek (#164562) üzenetére


Hzi
aktív tag

Azzal nem tudsz elcsábítani, amúgy meg inkább használtat veszek garival, mint Amazonról. :B

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#164564) Ubulhun válasza Ubulhun (#164539) üzenetére


Ubulhun
tag

Középkategóriának erről a szegmenséről nincs tapasztalat, jó tanács, hogy melyiket érdemesebb inkább..?
:R

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#164565) Kawauso válasza Ubulhun (#164564) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Hosszabb távra Poco X3 Pro.

(#164566) ghiottone válasza Hzi (#164563) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Te tudod.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164567) Ubulhun válasza Kawauso (#164565) üzenetére


Ubulhun
tag

:R

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#164568) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!
- Árkategória: 150 eFT +- 20eFT
- Használt vagy új? Inkább új
- Hol vennéd meg? Független és újonnan.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 3 évre terveznék fele.
- Mire használnád? Telefonálás, internet, tartalom fogyasztása, Játékra nem.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Szeretnék 6.5 coll alatt maradni.

Új telefont néznék, és van 2/3 jelöltem, de elfogadok más ajánlatot is.
1, Samsung Galaxy A52 128GB 6GB RAM: Nem tudom az 5G -s verziónak van-e bármi előnye?
2, OnePlus Nord 2 5G 128GB 8GB

Esetleg még ez a kettő:
3, Samsung Galaxy S20 FE 128GB 6GB
4, iPhone11 , az új széria bejelentése után 12 ha leesik az ára.

Ezek közül ti mit javasolnátok:
Ami érdekel, szoftveres frissítés/támogatás időtartalma.

(#164569) xhege válasza RaPiDsHaRe (#164568) üzenetére


xhege
addikt

Ha a kereted fix és csak új telefon jöhet szóba, akkor a két iPhone esélytelen lesz. A 13 bemutatását követően a 11 is tartani fogja simán a 200 körüli árat.
A maradékból a snapdragonos S20 Fe visítva talán beleférhet….
Szerintem az A52 és a Nord 2 a realitás. Ebből én a Nordot venném.

(#164570) ricsmoka


ricsmoka
tag

Sziasztok! Xiaomi Mi 11 Lite 5g es Samu A52s között vacilálok! Szerintetek?

(#164571) Sgr_A válasza ricsmoka (#164570) üzenetére


Sgr_A
addikt

52s
elég beleolvasni a 11lite topikjába

(#164572) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Kellett nekem belenézni a Poco X3 Pro topikjába, most már tartok a "ghost screen" - től :W

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164573) Viktor0610 válasza Csaby25 (#164572) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pont erről írtam a topikjában.
Elég (lenne) akkor tartani a ghost touch-tól, ha tapasztalod.
Amire azért kicsi az esély, ha pedig mégis produkálja a telód, akkor ott a garancia.

Samsung Galaxy A54

(#164574) tKb. válasza Viktor0610 (#164573) üzenetére


tKb.
tag

Sziasztok!
Nagymamának szeretnénk telefont vásárolni és ebben lenne szükségem segítségre.

- Árkategória
20 ezer forint környéke
- Használt vagy új?
Használt jön ki esetleg ebből az árból gondolom
- Hol vennéd meg?
Mindegy
- Hosszú vagy rövid távra tervezel
Hosszabb
- Mire használnád?
Böngészés, facebook, ilyesmi
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
-
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Normál méret

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#164575) Sungoo válasza tKb. (#164574) üzenetére


Sungoo
addikt

Szerintem senki nem ajánlana jó szívvel telefont ilyen árban. :(

(#164576) tKb. válasza Sungoo (#164575) üzenetére


tKb.
tag

Jajj, véletlen válaszként írtam az előzőt. Hasonló gondolatom született, de az egyik barátom megkért, hogy segítsek neki aztán gondoltam hozzátok fordulok. Hogyha az összeget feljebb tudnák tornázni, akkor melyik készülék az, ami már megüti a minimum alapfelhasználásra szolgáló szintet?

(#164577) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Általános felhasználásra S20 FE (Snapdragon) vagy Zenfone 8 a két kiszemelt, melyik lenne a jobb? Telefon, email, sms, böngészés, chat, kis YT kb.

Ahogy én gondolom a Samsung erősebb szoftverben, az Asus kisebb, talán jobb az anyaghasználat, van benne 5g és jack. Kihagytam valamit? :)

Let the Zone take me if I am.

(#164578) ghiottone válasza kutga (#164577) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Zenfone 8-at kerülném. Az itteni fórumban se jók a tapasztalatok + ismerős is eladta és váltott egy 865-ös OP 8T-re.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164579) kutga válasza ghiottone (#164578) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez nem is rossz, köszi a tippet.

Let the Zone take me if I am.

(#164580) ftc


ftc
nagyúr

Melyik telefon a középkategória fénykép bajnoka? Elvesztem a sok tesztben.

(#164581) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Az Oppo Reno4z 5G 8Gb/128Gb milyen a Poco X3 Pro 6Gb/128Gb-hoz képest[link] ? Jobb választás lenne? Emag-on most 71k nálunk Romániában. A Poco X3 Pro 6Gb/128Gb 78k.... Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164582) szkorhetz válasza Csaby25 (#164581) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nem is kérdés, hogy jobb a Poco.

(#164583) Kawauso válasza ftc (#164580) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Feltehetőleg a Redmi Note 10 Pro.
Hozzátéve, hogy középkategória és fényképbajnok mindenképpen kompromisszumokkal jár. Van némely drágább Samsung-ban OIS vagy telefotó, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy "szebb" képeket csinálnak. Viszont azt igen, hogy nincsenek díszkameráik, az összes használható. Plusz a Pixel 4a is játszhat, de kérdés, hogy a középkategória árhatára meddig érvényes nálad.

@Csaby25
Borzalmas. Még az 5G sem menti meg, van számtalan olcsóbb, jobb 5G-s készülék.

[ Szerkesztve ]

(#164584) xhege válasza ftc (#164580) üzenetére


xhege
addikt

Annyira nem mélyedtem el benne, de pont láttam egy OnePLus Nord 2 vs Redmi Note 10 Pro kameratesztet, ahol az előbbit hozták ki győztesnek. Szóval egy pillantást megérhet talán az is.

(#164585) snecizero


snecizero
senior tag

Ha ,,csak" 63000 ft lenne mobiltelefonra ! Viszont egy nagyon jó kis mobilt szeretnék venni ! Akkor ezt a modelt nyugodt szívvel tudom ajánlani ! Nem fogsz benne csalódni !
[Xiaomi Redmi Note 8 Pro] viszont ha tudod akkor pl nálunk Pécsen az Árkádba a konzolvilág szaküzletben is kapható ! Itt mondjuk 65000 ft, de ha garisztatni kell akkor ez jobb forrás mint a sufni gsm ! :D

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#164586) ftc válasza Kawauso (#164583) üzenetére


ftc
nagyúr

450-500Eur a max középkategória

(#164587) Bdanyy válasza ftc (#164586) üzenetére


Bdanyy
addikt

Pixel 4a, 4a 5g, s20 FE

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#164588) Kawauso válasza ftc (#164586) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Így már mindjárt más.
Egyeduralkodót nehéz mindenesetre választani. Én nem ajánlom a Samsung S20 FE-t, mások nagyon esküsznek rá, hogy a Snapdragonos verziónál nincs jobb vétel. Tőlük szóba jöhet még az A52s, és az A72, de utóbbinak nem combos a hardvere. Ott a Pixel 4a is, megbízható, de csak egy főegysége van hátul, széleslátó, telefotó, makró ha hiányozna, nincs. Van egy 5G-s változata, abban már van széleslátó is. A Motorola Edge 20 szimpatikus, de kevés egyelőre róla az információ. Almás vonalon az SE is játszhat, bár állítólag jövőre lesz utódja. Plusz talán a Nord 2, arról viszont meglepően keveset beszélnek a techguruk, ahhoz képest, hogy a sima Nord-ot miként felmagasztalták, pedig az ígéretekhez képest egyáltalán nem volt szerintem nagy durranás. Ez meg ígéretes, mégsem látom, hogy mindenki elalélt volna tőle, és őszintén szólva, nekem sem tetszenek a kameraképek, amiket produkál.

(#164589) xhege válasza Kawauso (#164588) üzenetére


xhege
addikt

A fotós topikban van egy tag, akinek ilyen (Nord 2) telója van. Tett fel képeket és egészen jók szerintem.

(#164590) Kawauso válasza xhege (#164589) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Nem is az a bajom, hogy nem "egészen jók", hanem az, hogy kamerabajnoknak lehet-e kikiáltani a középkategóriában? Én inkább a nemre hajlok, mint az igenre. Néztem összehasonlító videókat, voltak dolgok, amik zavartak.

(#164591) xhege válasza Kawauso (#164590) üzenetére


xhege
addikt

A középkategóriában kimondottan jónak számít, amire azt mondom, hogy “egészen jó”. Ami képeket láttam nekem jobban tetszenek, mint a Redmi Note 10 Pro által készítettek.

(#164592) floratm válasza xhege (#164591) üzenetére


floratm
senior tag

A Nord 2 (140e)kb 45 ezerrel drágább mint a Redmi Note 10 Pro (95e)...Kérdés hogy annyival jobb-e a kamerája.
Én inkább a Mi 11 Lite 5G (115e)hez hasonlitanám a nord 2őt

(#164593) xhege válasza floratm (#164592) üzenetére


xhege
addikt

Jogos az észrevétel, de a kérdező árakról nem beszélt (vagy elsiklottam felette), csak a középkategóriáról. Egyébként nem akarok én itt senkit meggyőzni, csak javasoltam egy telefont, amire érdemes ránézni szerintem.

(#164594) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

50-70 közt mit érdemes venni szerintetek Androiddal? Nem lesz semmi extra felhasználás, de az alap dolgokat jól tudja.

4GB RAM elég lehet szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#164595) ghiottone válasza erahurka (#164594) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Redmi 9T (4gb), Moto G30 (6gb), G 5G(6gb bár ez már 73 alzán).
Most épp egy Pixel 3a-t próbálók az esim - dual sim miatt és bár érezni az 8gb-os sd855+-ös telóm mellett, hogy nem egy kategória, de szerintem alapfelhasználásra elég lehet az a 4gb ram - de hosszabb távra már ebben az ársávban inkább a 6gb-ot venném újonnan.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164596) erahurka válasza ghiottone (#164595) üzenetére


erahurka
félisten

Hát a legdurvább dolog ami menne rajta az a Waze, ehhez nem elég 4GB hosszabb távon?

És ezek a Motorolák jók? :F

[ Szerkesztve ]

(#164597) erahurka válasza erahurka (#164596) üzenetére


erahurka
félisten

Ja és garancia meg ilyenek hogy vannak Alzáéknál? Gondolom ez a Moto G 5G valami cseh piacos cucc.

(#164598) ghiottone válasza erahurka (#164597) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A cseh hivatalos Motorola szervízben javítanak. Megbízható a garijuk, nekem már kellett így javíttatanom alaplaphibás Moto G5-öst 2 éve és kb. 2 hét alatt megjárta a szervízt, kaptam róla munkalapot is.
Nálunk vannak céges Redmi 9T-k és kipróbáltam pár napig, szerintem az is jó készülék, de a stock androidos Moto meg egyszerű, mint a faék, kap 1 főverziót és 2 év biztonságit ugyanúgy mint a Redmi.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164599) erahurka válasza ghiottone (#164598) üzenetére


erahurka
félisten

És az Alzával kell intézni a garit ugye? Nem csomagküldéssel csehországba meg ilyenek.

(#164600) KaitouP válasza erahurka (#164594) üzenetére


KaitouP
veterán

Mi lett az A72-vel? :)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.