Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165351) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
80k-ért még mindig a Poco X3 Pro 6gb/128gb a bestbuy?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#165352) Kroni1 válasza yuing (#165348) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! A másik két javaslatod is jó készülékek, de az IP68 miatt az FE-t tartom a befutónak, akkor már csak arra kell figyelnünk, hogy mindenképpen a Snapdragonos verziót kapjuk!

:R

[ Szerkesztve ]

(#165353) Sgr_A válasza Faby (#165350) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mókólás nélkül nem lesz hívásrögzítés a GDPR miatt

(#165354) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ha kb. min. 4-5 évre tervezek telefont venni, mennyire van létjogosultsága a 4GB RAM-nak?
A jelenlegi P9 Lite (2016) helyett keresek nagyon max. 80K-ig, de az elmúlt hetek keresgélése totál összekavart, hogy mit és milyet kellene venni. :O

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#165355) DS39 válasza szumoo (#165354) üzenetére


DS39
nagyúr

ha android vonalon tervezed eddig, akkor min. 6 GB RAM-osat válassz inkább. :K

(#165356) szumoo válasza DS39 (#165355) üzenetére


szumoo
senior tag

A lényeg lemaradt, igen azon szeretnék továbbra is maradni.
Köszi a megerősítést! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#165357) szkorhetz válasza Csaby25 (#165351) üzenetére


szkorhetz
őstag

Egyértelműen igen.

(#165358) goblin1983


goblin1983
tag

Sziasztok!

Női kézbe keresek Androidos telefont, OLCSÓN.
Minimum 4 GB RAM, de a 6 jobb lenne, ami valószínűleg nincs, ebben a kategóriában.

Árkategória. 40-45 ezer (kb az a kategória, amiért pont nem kapsz semmi értelmeset)
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül vagy tmobil
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Talán inkább hosszabb, 2 évvel már elégedett lennék
- Mire használnád? Semmi extra. Facebook, messenger, viber, fényképezni a gyerekeket.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Női kézbe, nem kell nagy, bár már nem nagyon lehet kicsit kapni.

Ezeket találtam, viszont normális teszt, értékeléssel nem nagyon van róluk, inkább csak leírás ok.
- realme C21 64GB
- DOOGEE X96 Pro
- Ulefone Note 9P 64GB
Valami más ötlet? Vagy ezekről vélemény?

Köszi :R

(#165359) Csaby25 válasza szkorhetz (#165357) üzenetére


Csaby25
senior tag

Már egy hónapja lesem, de nem akar esni az ára :F . Vajon van értelme várni mondjuk black friday-ig? Mostanában milyen tendenciát mutatnak a telefon árak?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#165360) Kawauso válasza goblin1983 (#165358) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A felsoroltak mindegyike nagy. De ezzel számoltál is.

És igen, ez az a kategória, ahol rá kellene dobni az összegre, máskülönben a rosszak közül kell választani egy kevésbé rosszat.

(#165361) Faby válasza Sgr_A (#165353) üzenetére


Faby
senior tag

Sejtettem.
Akkor marad valamelyik Xiaomi, ahhoz legalább értek egy kicsit, xiaomi.eu rommal, esetleg valami AOSP.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#165362) szkorhetz válasza Csaby25 (#165359) üzenetére


szkorhetz
őstag

Goboo-n Spanyol raktárból elég kellemes az ára.
[link]

(#165363) Csaby25 válasza szkorhetz (#165362) üzenetére


Csaby25
senior tag

229 euró, az több mint 82k..., nálunk Romániában emag-on és 220volt-on 80k forintban

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#165364) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni telefon választás ügyében a következők alapján:
(iOS esetén iPhone SE 2020 jöhet csak szóba, ennek alternatíváját keresem)
Új, független, Magyarországon vásárolható, gyári garanciával.
Android rendszer, nem vagyok képben, lehetőség szerint 3-4 év szoftveres támogatás (biztonsági frissítésekkel), az ehhez szükséges hardverrel!
Maximum 180.000 ft.
FONTOS: méret a lehető legkisebb, ami korszerű (és ma található ebben az árkategóriában.)
Kb.140-145mm magasság lenne a kívánt határérték.
Teljesen átlagos okostelefonos felhasználás (közösségi app-ok, navigáció, böngészés, Youtube, nappali fotózás.) Nem árt a szép kijelző (ppi) és hosszú akkuidő. :D
Mely készülék állhat legközelebb mindezekhez?
Köszönöm!!!

(#165365) Sgr_A válasza wrathchild (#165364) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nincs ilyen

Jobban mondva a pixel 4a 144mm
Akkuidőt nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#165366) wrathchild válasza Sgr_A (#165365) üzenetére


wrathchild
tag

Köszönöm a választ, sajnos én is itt tartok, ezért tettem fel úgy az utolsó kérdésem, ahogy... :)

(#165367) Kroni1 válasza wrathchild (#165366) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha ennyire fontos a relatíve kis méret akkor Samsung S10E még kapható pár helyen 180k körül, bár kérdés, hogy még hány évig kap frissitést..

[ Szerkesztve ]

(#165368) yuing


yuing
őstag

Offline akció. A Samsung Experience Store-okban 20% kedvezménnyel vásárolhatóak meg az S21 szériás készülékek. Még a holnapi napon él.

Talán a snapis S20 FE-re is igaz, mert belistázták az S21-esek mellé.

[ Szerkesztve ]

(#165369) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Édesanyámnak szeretnék Karácsonyra egy új telefont. Jelenlegi egy Samsung J5 2017. Gondolkodtam a Xiaomi készülékben mert olcsóbb mint egy Samsung. Van olyan Xiaomi amiben a fényerő automatikusan is tud változni? Néztem a Poco x3 Pro-t elég jó készüléknek látom de sajnos manuális a fényerőt beállítás (mondjuk van amikor előnyösebb ha te magad állítod). 100.000 Ft alatt keresek egy olyan telefont amibe legalább 64GB vagy 128-van :D

(#165370) ottesz


ottesz
aktív tag

Sziasztok. Most egy Samsung A70-es telefonom van.
Samsung A72 vagy Samsung A52s?
Telefonálás, zenehallgatás, youtube, tiktok facebook :D. GPS. Játékra nem használom,5G nem érdekel(még most)...
Melyiket vegyem?

[ Szerkesztve ]

(#165371) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,

Huawei Mate 10 pro telefon utódját keresem. Nagy megelégedéssel használtam eddig, de kezdi a végét járni. Hasonlóan 3-4 évre szeretnék telefont vásárolni.

- Árkategória. 150-225
- Használt vagy új? kizárólag új
- Hol vennéd meg? Független, gyári garival, itthoni beszerzéssel
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 3-4 év
- Mire használnád? mindenre. főként netezés, zenehallgatás, vállalható képeket készítsen (Mate 10 pro szint legalább), és jó lenne ha dual simes lenne, ebben az esetben emailezés és munka is bekerül a listába. nagyon ritkán kevés játék
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? jobb szeretem ezeket a kisebb készülékeket, de tudom, hogy ez már nem egyszerű


Xiaomi készülékeket kerülném, mindig meggyűlik vele a bajom, beállításokkal, okosórákkal való összekapcsolással, autó kapcsolatok megszakadása, stb.

(#165372) Ádám16 válasza ovics (#165371) üzenetére


Ádám16
addikt

S20 FE Snapdragon szerintem még mindig a legjobb ajánlat, ha nem kell a Xiaomi. Esetleg Oneplus 8T.

(#165373) erahurka válasza ottesz (#165370) üzenetére


erahurka
félisten

Mennyire fontos a kamera? Azt leszámítva jobb az A52s.

Jack csatlakozó nem tudom van-e rajta.

(#165374) ottesz válasza erahurka (#165373) üzenetére


ottesz
aktív tag

Fontos, de nem vagyok nagy igényű... Gondolom az A70 nél jobbak mindkettő kamerája...jack van mind2őn

(#165375) ottesz válasza Ádám16 (#165372) üzenetére


ottesz
aktív tag

Ma még akciós is samsungnál.....

(#165376) ovics válasza Ádám16 (#165372) üzenetére


ovics
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Ebből az 5g-s verzió hivatalos kicsi hazánkban?

(#165377) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

A két telefon között vacillálok jelenleg:
1, Samsung S20 FE Dual SIM
2, OnePlus 8T

Árkategóriában nincs nagy különbség. Ezekre hány év szoftverfrissítés van ?

(#165378) erahurka válasza ottesz (#165374) üzenetére


erahurka
félisten

Az A72 kamerája annyiban jobb, hogy van egy dedikált zoom kamera. 3x-os veszteség nélküli közelítés, ha a körülmények is olyanok, szabadban nappal tud hasznos lenni. Én sokat használom, de ha ez nem lényeges, akkor az A52s jobb vétel az erősebb processzor miatt, meg picivel kompaktabb cucc. Hátrány lehet a kisebb akku, de szerintem 4500 vagy 5000 mAh pont mindegy. És az 5G is jövőbiztosabb azért.

(#165379) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok.
Sikerült leredukálni a kiválasztottaim számát 2 telefonra.
Samsung Galaxy S20 FE (SnapDragonos) vagy Realme GT Master Edition 5G.
Árban kb 60k a differencia ebben jobb a Realme. Kicsit kompaktabb+ van 5G viszont a hangzás terén elég rongy...
Nagyobb akksi a Samunál, meg mégiscsak Samu. Kamerája is jobb (elvileg).
Valaki valami ötlet? :W Esetleg várjam meg a BF-t?

[ Szerkesztve ]

(#165380) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Szeretnénk édesapánknak egy telefonajánlást kérni, kitöltöttem a formot ami az összefoglalóban van.

- Árkategória. 100.000 alatt
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?Hosszú távra keresek, az éppen best-buy telefont.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) Telefonálás, SMS, e-mail, egyszerű játékok, navigáció, egyszerű fotó/video. Egyszerű legyen a kezelése.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nyílt operációs rendszer
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6" körül, inkább kevesebb mint több.

Köszönjük.

(#165381) yuing válasza ovics (#165376) üzenetére


yuing
őstag

Sajnos nem.

(#165382) yuing válasza RaPiDsHaRe (#165377) üzenetére


yuing
őstag

Mivel tavalyi készülékek, ha minden igaz, az OP még 2 év, a Samu 3 évig marad támogatott.

(#165383) ghiottone válasza yuing (#165382) üzenetére


ghiottone
nagyúr

3 főverziót kap a 8T és 4 év biztonsági frissítés. Valamikor nyáron emelték meg +1 évvel a korábbiakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#165384) yuing válasza freaghill (#165380) üzenetére


yuing
őstag

Kicsit keret fölött van és külföldi rendelés, de Goboo-n 299€ a Mi 11 Lite NE 5G, karcsú, könnyed készülék. Kiegyensúlyozott tulajdonságokkal.

Hazai beszerzéssel 2 péklapát ajánlható leginkább. A Poco X3 Pro vagy a Redmi Note 10 Pro, attól függ, hogy mit helyezünk előtérbe, a teljesítményt vagy a kijelzőt és jobb kamerás képességeket.

(#165385) yuing válasza ghiottone (#165383) üzenetére


yuing
őstag

Köszi a pontosítást, akkor totál ugyanaz elvileg.

(#165386) ovics válasza yuing (#165381) üzenetére


ovics
aktív tag

Ha 3-4 évre gondolkozok akkor 5g szerinted mennyire lehet releváns? Bár nem feltétlen gondolnám, hogy kevés a 4g, de ha mégis 5g, akkor mit ajánlanál ilyen árban?

(#165387) freaghill válasza yuing (#165384) üzenetére


freaghill
őstag

Köszi, valami kisebbeket tudsz ajánlani?

(#165388) yuing válasza freaghill (#165387) üzenetére


yuing
őstag

Új sajnos nincsen, a legolcsóbb opció is a Pixel 4A apróról vagy 1-2 magyar webshopban megtalálható.

(#165389) yuing válasza ovics (#165386) üzenetére


yuing
őstag

Nehéz megmondani, én személy szerint hosszútávra már 5G-s telefont vennék magamnak.
Xiaomi 11T opció lehet, a notebook.hu-nál elvileg van még az gift boxos verzióból. Mi Watch-al tök jó ajánlat.

(#165390) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!

Afféle "munkás", de jól használható telefont keresek. Jelenleg Xperia Z2 van, azt kellene váltania valaminek.

- Árkategória.
Max 80e.
- Használt vagy új?
Jó volna új, de szerintem használt lesz végül úgyis...
Ha használt, akkor max kb 2 éves legyen.
- Hol vennéd meg? Majdnem mindegy. Lehet neten, boltban, itt aprón.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel?
3 vagy 4 évig ennek is bírnia kéne
- Mire használnád?
Telefonálás, navigáció, netezés, nfc fizetés, kb minden...
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Csak Droid.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Max 6" lenne jó, bár tudom, hogy ez szinte lehetetlenség.

Ami fontos még, hogy jó volna ha minél erősebb antenna lenne benne, mert jelenleg a Sonynak sokszor nincs térereje.
Emellett ha van Ip-védettsége, és Gorilla az érintője, az külön előny. :)
Ramban pedig nem szeretnék 4gb alá menni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#165391) RaPiDsHaRe válasza ghiottone (#165383) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Jól értem, bármelyiket is viszem úgyanaddig lesznek támogatva ?

(#165392) Papix


Papix
tag

Sziasztok!
Lányomnak keresek telefont, Xiaomit szeretne.
Elvárás 2 sim slot +sd!!!
Ár max 80.000 ft.
Felhasználás terület amit általában egy 13-15 éves lányok használanak: játék ,zenehallgatás, youtube, face, chat( több appot is használ: messenger viber snapchat whatsapp) netflix...
Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#165393) yuing válasza szoke12 (#165390) üzenetére


yuing
őstag

Újak közül a Poco X3 Pro nem kizárt, hogy kielégítené az igényeket hosszútávon. Erős lapkával szerelték, valszeg nem lesz vele gond a jövőben sem. Picit van keret fölött az alapmodell hivatalos forrásból. A xiaomi.hu-n például. Egyetlen nagy hátránya van, hogy a mai okostelefonok között is inkább a robosztusabb vonalat képviseli.

Használtan leginkább nagyjából 2 éves volt flagship fér bele, de mindenképpen rizikósabb döntés. De találsz kisebb modelleket.

Papix

Szintén Poco X3 Pro vagy talán egy lánynak szimpatikusabb lesz a Redmi Note 10S külleme. Utóbbi sem egy rossz készülék.

(#165394) Papix válasza yuing (#165393) üzenetére


Papix
tag

Mind a kettő jó lenne, csak a 2 sim+ sd kártya nem játszik a 2 telefonban úgy tudom. Ez fontos.

(#165395) yuing válasza Papix (#165394) üzenetére


yuing
őstag

A Note 10S-ben van külön foglalat az sd kártyának a két sim mellett.

(#165396) Papix válasza yuing (#165395) üzenetére


Papix
tag

Köszönöm.

(#165397) psg5


psg5
veterán

- Árkategória. Max 135, igazabol 100-at szánnék rá szívesebben
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Független, hivatalos,
hely
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, visszanézve kb 1,5-2 évente cserélek
- Mire használnád? Netezés, bankolás, térkép, felhőszolgáltatások, semmi játék, fotózás fontos, ne csússzon, aksi egy napot simán bírjon, röccenésmentes és szoftveresen megbízható, normális frissítésekkel ellátott legyen, redmi note 9pro hoz kepest elorelepes legyen kamera, szoftver tamogatas terén.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, droid
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Rovid idon belul.

galaxy a52s 5g tűnik a legjobb valasztasnak visszaolvasas, tesztek alapjan viszont az ára zavar (bár vegszugsegben szanok rá annyit, de mégis)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#165398) wrathchild válasza Sgr_A (#165365) üzenetére


wrathchild
tag

Köszönöm, ez jónak tűnik!!! :)

(#165399) wrathchild válasza Kroni1 (#165367) üzenetére


wrathchild
tag

Köszönöm a javaslatot!

(#165400) CLAWz


CLAWz
tag

Sziasztok!

Munkára kell telefon, non stop használattal. Azon számlázok, készletezek, jegyzetelek, rendelést írok, folyamatosan működik a kijelző a navi miatt, 3-4 óra beszéd 90% kihangosítva, 40+ sms. Por, eső előfordul, néha leesik ezért tokban tartom. Nem érdekel a színe, nem kell szépnek lennie, jó support kell. Indukciós töltőn van 50%-ban autóban.
Emellett videó-fotó minél kevesebb kompromisszummal a lehető legjobb, marketing tartalomgyártás miatt használnám, sztereo mic jó lenne.
Egy SIM elég, de nem baj ha multisim. Minimum 256 GB tárhely, SD bővítés kizárt. RAM minél több. Kézírás felismerés jó lenne, nagy kijelző okés, farzsebben el kell férnie.

Kizárólag Android. S21 Ultrát nézegettem, de ilyen so-so érzésem van. Lehet megvárnám a következőt.

Köszi a javaslatokat!

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.