Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165801) diablo666


diablo666
tag

Hello,

50k HUF korul milyen telefont ajanlotok?
Edesanyamnak lesz es csak facebookra kell neki...
Azt mondta,hogy neki csak az fontos,hogy legyen jo minosegu a kepernyoje...Hogy lassa jol rajta a facebukot... :R

(#165802) nyaxi


nyaxi
csendes tag

Sziasztok!
3 teló közt vacilálok, nem tudok dönteni, segítsetek kérlek, nem értek a telefonokhoz ...
Elolvastam a teszteket, de igazából semmi eredményre nem vezetett azon kívül, hogy az egyik LED paneles, a másik kettő pedig nem. Sosem volt LED-es telefon, igazából a lényeg, hogy a régi Redmi 4x-et cserélném, mert nagyon belassult, és hosszú üzemidőt szeretnék és hogy viszonylag gyors legyen, meg lehessen vele normális fotót készíteni, mert a Redmi 4x az tragédia kamera terén...

Illetve, mennyire fontos hogy 4 vagy 6 vagy 8 gb a ram?

(#165803) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
2 készülék közül vacillálok S20FE, vs A52S 5G
Jelenleg egy S21-et használok, de az akkuja baromi gyenge. 1 napot is ritka, hogy kibír.
Igazából a képességeit nem használom ki, ezért nem dőlök a kardomba, ha pár dolog hiányzik.
Ami fontos: Használható kamera, amoled kijelző, stereo hang, jó akku, jó ujjlenyomat olvasó.
A leginkább mérvadó az az üzemidő.Az A52S-t akkor választom, ha akku üzemidőben sokkal jobb, mint az S20FE. Tudom, hogy minden másban jobb az FE.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#165804) Hzi válasza sfdrakex (#165788) üzenetére


Hzi
aktív tag

Ez az összehasonlító oldalas linked nem precíz:
- egyrészt szerintem nálunk exynosos telók vannak
- másrészt pl. az S21-ekben a jelenlegi legújabb/legjobb háttértár, az UFS 3.1 van, az oldal szerint csak 3.0.

Én itt hasonlítok, szerintem megbízhatóbb: [link] :)

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#165805) yuing válasza nyaxi (#165802) üzenetére


yuing
őstag

Kijelző, kamera -> Note 10 Pro
Teljesítmény -> Poco X3 Pro (jóval erősebb SoC van benne, játékra sokkal alkalmasabb)
Üzemidő hasonló elvileg.
RAM-ból minél több van, annál jobb.

(#165806) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Szeretném a segitségeteket kérni telefon vásárlás miatt. Nem igazán vagyok tisztában a mostani telefonokkal, mi az ami jónak számít? Továbbá ajánlott termék? A két lányomnak szeretnék karácsonyra venni, 12.és 10 évesek. 2 éve használnak Samsung A10 telefont. De már lassú nekik. Árban 100-150k max/ db áron gondolkodom.Általános használatra lennének, videó, játék, stb.. köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#165807) sfdrakex válasza lajosx (#165806) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Samsung Galaxy A52

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#165808) yuing válasza lajosx (#165806) üzenetére


yuing
őstag

Ez egy elég bő árszegmens, sok jó készülék tanyázik itt.

A teljesség igénye nélkül: Redmi Note 10 Pro, Poco F3, Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE, Realme GT Master és az említett Samsung A52s.
Sok sikert a válszatáshoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#165809) bigmafa


bigmafa
tag

Sziasztok, 15 éves lánynak keresnék telefont. Használtat, 30-35 körül max. Minimum 3GB RAM, tűrhető kamera, fény/proxy szenzor is lehetőleg. Nem kell semmi extra erő, játékra nem lesz használva. Nem árt ha kibírja még pár évig. Inkább kisebb méret, mint nagy. Mit ajánlanátok? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#165810) lajosx válasza yuing (#165808) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm nektek. 3x is ajánlották a Samsung A52 így valszeg az lesz :R

(#165811) Viktor0610 válasza lajosx (#165810) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha teheted, inkább az A52s-t vedd! :K

Samsung Galaxy A54

(#165812) kutga válasza Ace Ventura (#165803) üzenetére


kutga
nagyúr

Sokkal jobb nem lesz üzemidőben az A52s, én mégis azt választanám, az 5g és a jack miatt. Ha ezek nem számítanak, az FE nagyon korrekt. Egyébként én pont az S21-gyel szemeztem, de ilyen akkuval nem oké.

Let the Zone take me if I am.

(#165813) vihartigris válasza kutga (#165812) üzenetére


vihartigris
őstag

Ilyen 5G lefedettség mellett egyelőre nem kell 5G-s készüléket venni :N

bármi reciproka a semmi

(#165814) kutga válasza vihartigris (#165813) üzenetére


kutga
nagyúr

Budapesten szerintem már érdemes, de a jack miatt akkor is az A52-t venném.

Let the Zone take me if I am.

(#165815) vihartigris válasza kutga (#165814) üzenetére


vihartigris
őstag

A Balaton körül is elég jó.

bármi reciproka a semmi

(#165816) kutga válasza vihartigris (#165815) üzenetére


kutga
nagyúr

Arra nem nagyon járok, de Budapesten menet közben már csomó helyen felmegy a telefon 5g-re.

Let the Zone take me if I am.

(#165817) vihartigris válasza kutga (#165816) üzenetére


vihartigris
őstag

Én a Balatonon és Budapesten is ritkán járok, akkor is csak rövid ideig.
Vidéken sok helyen még a galamb posta működik :DDD

bármi reciproka a semmi

(#165818) kutga válasza vihartigris (#165817) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez így van sajnos, felénk sok faluban a 3g is luxus.

Let the Zone take me if I am.

(#165819) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok! Dual active simes telok vannak mostanság? Mi a legutóbbi/legfrissebb és ajánlott készülék?

(#165820) kutga válasza gorje (#165819) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem tudok ilyenről.

Let the Zone take me if I am.

(#165821) Sgr_A válasza gorje (#165819) üzenetére


Sgr_A
addikt

Honor 9, huawei p8
De lehet a honor9 meg a huawei p10 is az ezek voltak az utolsók

(#165822) onyy


onyy
csendes tag

Sziasztok,
Édesanyámnak néznék egy új telefont a lassan megdöglő Samsung Galaxy A20E helyett.

Újonnan, hosszú távra keresek olyan dual sim-es Androidos készüléket, ami stabilan tud működni Telenoros kártyával (sajnos az eddig kipróbált Xiaomik közül mindegyikkel gond volt a Telenor, így sajnos ez a márka kiesik, Samsungokkal nem volt probléma).

- Árkategória: 60-100ezer Ft között
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Nem vagyok ellene a külföldi rendelésnek, de itthoni garival is simán
- Mire használnád? Messenger, Viber, Facebook, általános hírolvasás, telefonálás, emailezés, A20E-nek megfelelő fotós képességek már megfelelőek.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Nincs különösebb igény, legyen hozzá lehetőség flip-tokot venni.

Előre is köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#165823) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Gyermekemnek van most egy Redmi Note 8 telefonja, de sajnos kezd tonkremenni.

Szerintetek mit erdemes most nezni helyette, ha elsosorban jatekra kell?

- Árkategória: 100k (max. 150, ha van hozza valami extra szuper cucc.)
- Csak új erdekel, Karacsonyi ajandek lenne... (Ha kibirja addig a mostani)
- Hol vennéd meg? Magyar garanciaval.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Inkabb hosszu.
- Mire használnád? Telefonalas, fenykepezes, video hivas messengeren. De fokepp jatek
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android lenne jo.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindegy, de jo lenne 6" alatt... de nem gond a 6.5 sem, ha franko. De inkabb mindegy.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#165824) Sgr_A válasza tvamos (#165823) üzenetére


Sgr_A
addikt

Valami sd 778 proci telót néznék
Samsung a52s
Realmi gt master
Xiaomi 11 lite 5g ne

(#165825) Salex1


Salex1
senior tag

Kisfiamnak szeretnék telefont venni, 10 éves.
- Árkategória. Olcsó, mert ki tudja, lehet nem sokáig fogja bírni...30-40k
- Használt vagy új? Nem döntöttem még.
- Hol vennéd meg? Bárhonnan jó.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, én hosszúra, de biztosan nőnek majd az igényei.
- Mire használnád? általános gyerek használat.Nem kell atomerőmű.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Mindegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindegy

(#165826) tvamos válasza Sgr_A (#165824) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Ez jo lehet? [link]

Hmmm... Milyen az a gyartoi garancia, ami az uzletbe szol?

Jut eszembe... Amugy a gyermek 16 eves, szoval power juzer. Mondta, hogy ROG-ot szeretne, de nekem meg nincs 300 ezrem, szoval valami olcsobb megoldas kell.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#165827) sasa134


sasa134
addikt

sziasztok, 65+ szüleimnek keresem a fáradó Samu A5 2017-ek utódjait. Kamerában örülnék előrelépésnek (gondolom ez nem lesz nehéz), csak droid, nem baj, ha nagyobb a kijelző, könnyebben kezelik majd. Árban jó lenne 250-300Eur körül megállni... Nord CE vagy Nord N10 jó gondolat? Droid főverzió support nagyon hitvány? Jó lenne 1 év múlva nem ezen rugózni újra...köszi

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#165828) ghiottone válasza sasa134 (#165827) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nord Ce jó választás lehet. 2 van ismerősi körben amit én ajánlottam nekik és kedvelik. 2 főverziót és 3 év biztonsági frissítéseket kap - az utóbbiak havonta jönnek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#165829) sasa134 válasza ghiottone (#165828) üzenetére


sasa134
addikt

:R köszi kollega itt is.
Közben képbe került a Redmi Note10 Pro is, utánajárok, nagy különbség gondolom nincs köztük

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#165830) ghiottone válasza sasa134 (#165829) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A 2 ismerős közül az egyik a sima Note 10-ről váltott a Nord CE-re, mert sokat telefonál és megőrjítette a miui-féle közelség érzékelő problémája. Lehet a Pro nem szenved ilyentől, azt még nem használtam.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#165831) yuing válasza sasa134 (#165827) üzenetére


yuing
őstag

Spanyol rendelés játszik? Mert akkor inkább Mi 11 Lite 5G NE. [link] A 8/128-as is befér 300€ alá.

(#165832) yuing válasza Salex1 (#165825) üzenetére


yuing
őstag

45.000 Ft-ért kapni Realme C21-et vagy Redmi 9C-t, ennél alább én nem adnám.

(#165833) sasa134 válasza yuing (#165831) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi, meglesem :R

Avanti Roma

(#165834) gorje válasza kutga (#165820) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi a választ és neked is Sgr_A!
:F
Akkor marad a honor 8...

(#165835) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Oneplus Nord CE 5G mennyire ajánlott 100ezerért? Sufni gsm bolt ár alatt van az Emagnál.
Van ebben az árban más, ami ajánlottabb? Teljesen átlagos (nagymama szintű) felhasználásra kell. Talán a fotózás ami a leglényegesebb lehet.

(#165836) tvamos válasza tvamos (#165826) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jót dumcsiztam ezekkel a Mulanosokkal. 2 év gari a boltban. Ez gyártói garancia, de csak az ő boltjában érvényes. :F Én ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#165837) Viktor0610 válasza tvamos (#165836) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bolti garancia.
Jobb esetben ők viszik el a gyártóhoz, mert van valami kontaktjuk, rosszabb esetben valahol javítjàk.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#165838) yuing válasza NoOne1976 (#165835) üzenetére


yuing
őstag

Mobilarénás és a GSMAarenas tesztben is a kameráját húzták le. Idézet a lapcsalád tesztjéből:

"Egy dolog, hogy egy random Mi (10T Lite 5G) vagy Redmi (Note 10 Pro) többet nyújt és jobbat, az viszont kifejezetten kellemetlen a CE-re nézve, hogy egy sokkal olcsóbb Poco X3 képminősége is szintekkel jobb."

Amúgy szerintem 100k-ért nem egy rossz vétel, ha keveset kattintgat az ember.

(#165839) yuing válasza tvamos (#165836) üzenetére


yuing
őstag

Szerintem engedd el. Alapvetően játékra optimálisabb is lenne egy Poco F3. Azt meg ennyiért a Xiaomitól is meg tudod venni.

(#165840) NoOne1976 válasza yuing (#165838) üzenetére


NoOne1976
őstag

És ha az a kérdés, hogy 100-ig melyik a legjobb kamerás telefon?

(#165841) yuing válasza NoOne1976 (#165840) üzenetére


yuing
őstag

Kicsit még nem lehet hozzátenni? 111k a Telenornál a sima A52. Gondolom az ereje is elég lenne a nagyinak.
Redmi Note 10 Pro is inkább 110-120 környékén vehető. Talán most a hetekben lesznek további akciók a Black Friday keretében.
Egy harmadik opció a Goboo. Ott 229€ ~ 82.000 Ft kuponnal a Note 10 Pro. Spanyol garival.

(#165842) Zebu válasza yuing (#165841) üzenetére


Zebu
addikt

Nem tudom 239 alá vinni. 😛

(#165843) tvamos válasza Viktor0610 (#165837) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ertem, koszonom!

Tobb helyen olvasom most, hogy a Xiaomi Black Shark 4 egy szuper gamer telefon. Esetleg erdemes arra meg "osszerakni" egy kis zsetont? Az mondjuk 190...

Ez a konzolvilag az orszag boltja, es van 36 ezer ertekel, olyan nagyon rossz nem lehet, gondolom. Itt 140 az A52s. Ezzel gondolom nem nyulok nagyon melle. [link]

Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#165844) stingy2 válasza NoOne1976 (#165840) üzenetére


stingy2
senior tag

Én Apróról vettem 1 hónapos A52s-t 23 hó garival anyósnak. Szerintem középkategóriában most ennél jobbat nem nagyon lehet venni, és 100 körül már szoktak hirdetni. Ha nem sürgős, az ára is esni fog még, persze ha nem akarsz használtat, akkor off.

INTJ

(#165845) yuing válasza Zebu (#165842) üzenetére


yuing
őstag

Mert nem az alapmodellel próbálkozol. A 6/64-es 229. :)

(#165846) sasa134 válasza yuing (#165831) üzenetére


sasa134
addikt

Ezt a goboo.com-ot át lehet vhogy állítani angolra? :DDD

Avanti Roma

(#165847) dbj19


dbj19
csendes tag

Sziasztok!

Jó sokat visszaolvastam, így most 60-80k körül keresve ahogy nézem a redmi 9t, redmi note 10, redmi note 9 pro, note 9t, poco x3 kiscsoport van ajánlva újonnan. Igazából önmagában ennyi tökkelütött verziót előállítani is mutatvány, így hátha lesz valaki, aki jól mozog ezekben és tud válaszolni.
Szóval az utóbbi időben a telefonokban lévő procik és gpu-k fejlődése indokolta ezt a millió új verziót? Ezekben valóban érezhetően jobb és újabb hardver van, mint az azonos nevű csak 8as vagy 7es számúakban?
Van esetleg értelme ebben az árkategóriában nem újat vásárolni, hanem egy régebbi, de akkor magasabb kategóriás telefont használtan venni (gondolok pl. Mi 9T-re 70-80k-ért)? Vagy azok hardveresen nagyon el vannak maradva? Kamera minőség nem érdekel túlságosan, főleg a processzor meg gpu, meg legyen sok ram, netezni, videót nézni, mindennapi használatban folytonos legyen a működés, az sem ártana, ha ez a kövi néhány évben így is maradna.

Nekem annyi lenne még fontos, hogy a kijelzőn ha lehet semmiféle lyuk meg sziget meg ilyesmik ne legyenek (ezért is gondoltam Mi 9T-re, vagy K30 pro, K20, de utóbbiak itthon nem kaphatók??) de kétlem, hogy ennyiért van ilyen készülék :F :F

(#165848) yuing válasza sasa134 (#165846) üzenetére


yuing
őstag

Persze, a jobb felső sarokban a kosár ikon bal oldalán.

(#165849) sasa134 válasza yuing (#165848) üzenetére


sasa134
addikt

Életmentő volt, köszi :D :R

Avanti Roma

(#165850) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A nővérem számára keresek új, kártyafüggetlen, min. 64 GB tárhely/4GB RAM kiépítésű telefont. Látom, mostanra ez utóbbi, és a ~60.000 forint lett a belépő kategória...

Vodafone üzletben, vagy Media Markt-ban (esetleg Alza) szeretnénk megvásárolni.

Csak telefonálásra, SMS-sre, és fotózásra lenne használva. Nem árt, ha jól bírja az aksija. (Bár gondolom, itt mindegyiknek, 4.000-es, vagy 5.000-es van.)

A "Nokia 5.4" az egyik kiszemelt. Milyen alternatívái vannak?

Köszi előre is a segítséget!

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.