Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164101) DS39 válasza DS39 (#164100) üzenetére


DS39
nagyúr

bár gondolom idei modelleket kell nézni, szóval redmi note vs mi a kérdés.

#164102:
hajlanék a Xiaomi Mi 11 Lite 5G felé, de nincs jack, és a közelségérzékelő csak virtuális.
ha ezek nem zavarnak, én ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#164102) t.imi válasza DS39 (#164100) üzenetére


t.imi
addikt

Igen. Bele tudok én is.
Na, még egyszer, puskával.
Redmi note 10 pro 6/128 vagy Mi 11 lite 5g 8/128.
Többi az stimmel remélem. :B

(#164103) Kawauso válasza windlord (#164094) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Alapfelhasználás esetén Oneplus.
Papíron az OIS miatt fényképezés terén is őket mondanám a példában, kivéve ha a perjel után a Mi 10T Pro akart szerepelni. Viszont szerintem egy alap felhasználónak már bőven megteszik az OP kamerás képességei is. A sima 8-as kijelzőjének szélei lekerekítettek, ha probléma, akkor a 8T-t válaszd.

@mr_kickass
Egyre több a hasonló érdeklődés, azaz "olcsón, új, kicsi telefon". Sajnos, mindenképpen be kell vállalnod valami kompromisszumot attól tartok. Ami méretben nagyon hasonló, és kapható is még, az a Huawei P30 Lite. És mivel a P50-es széria jött most ki, nem igazán hiszem, hogy még 2 évig frissülni fog a szoftvere, lehet, hogy már elérte a végét. Nem tudom. De van rajta még Google Szolgáltatás. Az itthoni P9 Lite utolsó frissítése 2019 augusztusi. Ha ehhez viszonyítom, akkor lehet, hogy 1 éve mondjuk még lenne. Passz.

@t.imi
Van valami lutri azt hiszem a Mi 11 Lite 5G paneljeivel, hogy ki lehet fogni egyértelműen alsóbbrendűbb paneleket, mint amilyen a jobbik fajtából vannak, és csak a szerencsén múlik, hogy milyen panellel felszereltet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#164104) t.imi válasza Kawauso (#164103) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm, az jól hangzik👍
Nem hivatalos gari, így ki tudja mit csinálnak vele, ha hozzá kell nyúlni.
Ránézek a sima 4g változatra, hw szinten egál a Redmi note 10 pro-val. 2x "erősebbek" a 8T-nél tesztekben, nagy bukta hardverben nem lehet.

(#164105) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Jelenleg egy HUAWEI P20 lite telefont használok és erről szeretnék váltani, mert a képernyője napsütésben nem, vagy csak nehezen olvasható.
Ajánlották helyette egy Xiaomi Redmi Note 10 Pro telefont, amely - állítólag - tökéletesen olvasható napsütésben. Már éppen ott tartottam, hogy meg is rendelem, amikor azt mondták, hogy inkább a OnePlus Nord 2 5G telefont rendeljem meg (igaz, jóval drágábban), mert bár napsütésben nem annyira jól olvasható, mint a Xiaomi Redmi Note 10 Pro, de nem is zöldül be a képe (erről nem tudtam, azt sem tudom, hogy valóban így van-e), illetve nagyon megbízható. Igazából a legfontosabb a jó olvashatóság lenne, a telefont elsősorban telefonálásra, böngészésre, levelezésre, zenehallgatásra és bankolásra használom, illetve ha olyan a helyzet, akkor (nem művészi) fényképeket készítek.
Tudnátok segíteni, hogy akkor most mit is tegyek?

(#164106) Kawauso válasza #20221952 (#164105) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Megmondom hol vérzik el az alapfelvetés: A Nord 2 még 1 hónapja sem kapható hivatalosan. Mindeközben a Redmi Note 10 Pro hamarosan az 5. hónapjában lesz. Kikiáltani "nagyon megbízható"-nak ennyi idő után, illetve azt állítani, hogy "nem zöldül be a képe" egyszerűen megalapozatlan. A sima Nord-nál is olvashatók zöld esetek idővel. Ráadásul a Nord 2 bizony fel is robbant már egy illetőnél.

[ Szerkesztve ]

(#164107) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

Papámnak szeretnék egy olyan telefont ami kamerás (kb csak legyen benne mindegy milyen), nyomógombos, zseblámpa, kihangosító
ezt a mostani telefonjából nem tudom, hogy sikerült kihagyni de nem lehet kihangosítani...
esetleg kihajthatós legyen
kb 10-15000ft körül

ezeknek megfelelően milyen telefonok az ajánlottak?
tudom zseblámpát elhagyva több lehetőség lenne
de az mindenképp kell neki :)

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#164108) #20221952 válasza Kawauso (#164106) üzenetére


#20221952
törölt tag

Értem, akkor szerinted mi legyen?
A HUAWEI P20 lite teljesítménye egyébként a jelenlegi használathoz megfelelő, csak tűző napsütésben egyszerűen használhatatlan a telefon. Próbáltam elolvasni mindkettő itteni tesztjét, de nem lettem okosabb.

(#164109) ghiottone válasza Kawauso (#164106) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nord 2 estében nem pont ez történt - az első esetnél külső behatás okozta a második pedig hamis kijelentés volt: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164110) DS39 válasza #20221952 (#164108) üzenetére


DS39
nagyúr

Ennek a kritériumnak szerintem minden nagy fényerejű, AMOLED kijelzős telefon megfelel.
Milyen összeghatárig keresel?

(#164111) #20221952 válasza DS39 (#164110) üzenetére


#20221952
törölt tag

Mivel a feleségemnek lesz és ő is fizeti, minél olcsóbb legyen. ;D

(#164112) Kawauso válasza #20221952 (#164108) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A Redmi Note 10 Pro kijelzője tudja elérni az egyik legnagyobb fényerőt a szegmensben napfényben. Van külön Napfény Mód a menüjében is ennek elérésére, ha nem akarod az automatikus fényerőre bízni ezt.

A sima Nord, nem a 2-es, hangyányit fényesebb tud lenni nála, de nem sokkal.

A tesztek alapján a Samsung-ok általánosságban az egyik legjobbak napfényben. Rábeszélni viszont egyikükre sem akarlak. Tényleg elegendőnek tűnik a Note 10 Pro is hozzájuk képest. Ha mérföldekkel fényesebbek lennének, akkor már bedobnék párat. De olyan 5-10-12 százalékkal fényesebbek, ha a maximum fényerőről van szó.

@ghiottone
Köszönöm a korrekciót!

[ Szerkesztve ]

(#164113) #20221952 válasza Kawauso (#164112) üzenetére


#20221952
törölt tag

Értem és köszönöm! :R

(#164114) Kawauso válasza Hege1234 (#164107) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Esetleg ez?
[link]

Nem vagyok jártas a témában, de minden kritériumnak megfelel, csak kicsit drágább a keretnél.

(#164115) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

side quest kérdés: Poco telefonok vannak valahol kiállítva rendes forgalmazónál?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#164116) HF77


HF77
senior tag

üdv.
erről tudnátok véleményt mondani? általános felhasználásra lenne, játék egyáltalán nem!
kolléga nézte ki magának de nem igazán ért a dologhoz!
Realme 7 64GB 6GB RAM
köszi!! :R

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#164117) somoe válasza Mr.Csizmás (#164115) üzenetére


somoe
lelkes újonc

Lurdy. Máshol nincsen.

(#164118) Kawauso válasza HF77 (#164116) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Bőven jó arra. :)

(#164119) mr_kickass válasza Kawauso (#164103) üzenetére


mr_kickass
tag

Oke, koszi, ez tok fair, de akkor milyen kompromisszumok vannak, amik vallalhatok lehetnek? Ha valasztani kell, inkabb legyen egy 10 mm-rel hosszabb telefon, mint egy olyan, ami mar most elavult. :)

(#164120) zhata válasza pendre54 (#164077) üzenetére


zhata
senior tag

A kettes pontra a válasz, tartsd kb. 40%-on.

(#164121) haypro válasza somoe (#164117) üzenetére


haypro
senior tag

Esetleg még előfordulhatnak ezeken a helyeken: Media Markt, Euronics, BestByte (Allee).

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164122) Kawauso válasza mr_kickass (#164119) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Egy Redmi Note 3-hoz képest nem lenne elavult. Gondolom egy ideje már nem frissült az a készülék.

Ilyen kompromisszum a frissítésekhez és a mérethez való ragaszkodás.Ha lemondasz a méretről, akkor majdhogynem bármit ajánlhatok, újonnan lesz 2 év benne. De ha a méret mindenképpen legyen kicsi, akkor vagy feljebb megy az ár, vagy használtan kell keresni.

(#164123) mr_kickass válasza Kawauso (#164122) üzenetére


mr_kickass
tag

Igen, akkor ugy tunik az elozo hozzaszolasban nem voltam egyertelmu; ha meretben engedunk mondjuk +10%-ot szelesseg/hosszusag iranyban, akkor mar lenyegesen tobb keszulek van - ezekbol lennek kivancsi arra, mit erdemes.

(#164124) Hege1234 válasza Kawauso (#164114) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi, nekem elég ismeretlen márka
rákeresek mennyire megbízható

(#164125) Kawauso válasza mr_kickass (#164123) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Redmi Note 10S.
Támogatva lesz 2024 áprilisig. 90 naponta várható biztonsági frissítés.
Méretben 1 cm-rel magasabb a Redmi Note 3-nál, de kevésbé olyan vastag, és kevésbe olyan széles.

Ugyanezek igazak a Mi 11 Lite-ra. Annyi bajom van csupán, hogy a Xiaomi támogatásos oldala csak az 5G-s modellt írja ki. Az szintén 2024 tavaszáig támogatott. Viszont csak a 4G-s modell van 100eFt alatt.

Végül a Redmi Note 10 Pro is játszhat, de itt már 1,4 cm-rel nagyobb készülékről beszélünk. De 2024 tavaszáig szintén támogatva van.

(#164126) mr_kickass válasza Kawauso (#164125) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszonom! :R

(#164127) tollent válasza pendre54 (#164077) üzenetére


tollent
friss újonc

Ideális tárolás (Li-ion esetén):

Tárold a
- készülékről teljesen leválasztva
- 5 és 20 fok között (legfontosabb)
- 50%-ra (+/-10%) töltve
- 6 havonta rá kell tölteni, majd újra visszameríteni 50%-ra és ismétel

(#164128) pendre54 válasza tollent (#164127) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi az infót, ez már így elég konkrét. Azért ezt a mutatványt amúgy megnézném jó pár mai telefonnál, köztük az enyémnél is : "készülékről teljesen leválasztva" :DDD

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#164129) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy szükségessé válik egy új telefon vásárlása, mert a jelenlegi Samsung S9+ képernyője az utóbbi időben van, hogy naponta többször is elsötétül, felül megjelenik két villogó csík és semmit nem lehet vele csinálni kb 5 percig, mikor újra működőképes lesz.

Tudnátok olyan 130-150 ezres árban ajánlani olyan telefont, ami hasonló vagy jobb tudású, nem sokkal nagyobb és jó képeket lehet vele készíteni (elég sokat utazunk, így sokat van használva a kamera része)?

(#164130) Namelesske válasza SPeti1984 (#164129) üzenetére


Namelesske
addikt

A52-5G / Nord 2 / Mi11Lite

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164131) SPeti1984 válasza Namelesske (#164130) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszönöm, megnézem őket.

Motorola mennyire felejtős? pl Moto G100 vagy Edge 20 lite?

[ Szerkesztve ]

(#164132) ghiottone válasza SPeti1984 (#164131) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Most az Edge 20 az alzán 35.000 ft-os kedvezménnyel 155.ért elgondolkodtató ajánlat. 2 év os és 2 év 2 havonta érkező biztonsági frissítéseket adnak - azt mondják ez a standard a szegmensben - valószínűleg a Xiaomit vehették alapul és nem a Samsung, Google vagy az OnePlust ilyen téren. A 108 megapixeles főkamera jónak tűnik + ott a 3xoros optikai stabilizátoros zoom lencse is. A G100 helyett, inkább akciósan Edge 20-at ajánlanám.
Én sokáig motokat használtam, de 2 éve már csak 1-1 teszt erejéig próbálom őket. Os frissítéseket néha elszúrják.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164133) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Most lettem egy S20 FE új tulajdonosa. Spigen Rugged Armort már megrendeltem hozzá de kéne még valami edzett üveg is a kijelzőre. Xprotector tempered glass-t néztem de épp nem tud hozni a beszállító elvileg. Tudtok valami jót ajánlani helyette?

(#164134) ghiottone válasza John D'oh (#164133) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szia - itt több sikerrel jársz: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164135) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Asszonypajtás szeretné lecserélni a telefonját (Xiaomi Mi A2 Lite) egy újabb készülékre. Első körben 50k lenne a ráfordítható összeg ha ebben az ársávban van elfogadható alternatíva. Semmi játék, inkább netezés, facebook, videotelefonálás, ilyesmi.

Tudtok tippet adni hogy milyen telefonokat érdemes számításba venni?

Üdv:Viktor

(#164136) kutga válasza Viktoár (#164135) üzenetére


kutga
nagyúr

Redmi 9T?

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#164137) John D'oh válasza ghiottone (#164134) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Jogos köszi :)

(#164138) haypro válasza SPeti1984 (#164131) üzenetére


haypro
senior tag

Szia!

Kiváló készülék a Motorolától a G100 és az Edge 20 is.
Az utóbbi feljebb pozicionált készülék jelentősen jobb kijelzővel, kamerával és megjelenéssel, de az utóbbinak is megvannak az előnyei: SOKKAL jobban bírja az akkumlátor (az Edge 20 144 Hz-en használva SZŰK 1 napos telefon), illetve hardveresen is ~30%-kal erősebb a G100.

Szoftveresen a Oneplus mellett a Mororola Android verziója talán - az én meglátásom szerint- a legjobb. Ami frissítéseket illeti, itt viszont a Motorola elmarad a Samsungtól és a Oneplustól is.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164139) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok kicsit lyukra futottam most egy Mi11 lite 4g-vel, úgyhogy el is adom gyorsan,mert borzasztó lassú.
Lenne esetleg ötletek olyan telefonra,ami ennél gyorsabb,amoled és minél kisebb legyen a kijelzője. Jó lenne 100 körül megúszni,de ha csak drágábban van,az is érdekel. Ha lehet ne xiaomi legyen. Köszi minden ötletet.

(#164140) Kawauso válasza Csápájev (#164139) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Mire használod a telefont? Mert addig számomra oké, hogy a Snapdragon 732G nem a legerősebb processzorok egyike, de hogy "borzasztó lassú"? Nekem ez nonszensz. 100eFt-on belül a jobbak közé tartozik. Ha meg elindulunk feljebb, 750G, 765G, Dimensity 800U, a különbségek nem jelentősek. Nekem majdnem úgy tűnik a kritikádból ítélve, hogy flagship vagy ahhoz közeli procit akarsz megfizethető áron. Ha a Xiaomi (és a Poco) nem játszik, akkor egy Oneplus 8 most a legmegfizethetőbb, de a kijelzőjének széle enyhén lekerekített, és csak a színváltós, ezüst-rózsaszínesből van 122eFt körül. A következő lépcsők már 140-150eFt körül lennének.

[ Szerkesztve ]

(#164141) Viktoár válasza kutga (#164136) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi, megnézem. :R Ezzel a váltással már lenne érezhető gyorsulás/fejlődés?

Üdv:Viktor

(#164142) haypro válasza Csápájev (#164139) üzenetére


haypro
senior tag

A Poco F3 ~110-120 körül óriási ugrás lenne teljesítményben és sebességben. A másik a Oneplus 8, ami jelenleg - szerintem - a piac messze legjobb ajánlata. Egyáltalán nem problémás a szín, ha nem az igazi, raksz rá tokot.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164143) HF77


HF77
senior tag

üdv
(kolléga tanácstalan...)
50-55 körül milyen telót ajánlanátok egy normál felhasználásra?(telefon, net, max néha fényképezés). Új készülék kellene!

köszi!! :)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#164144) kutga válasza HF77 (#164143) üzenetére


kutga
nagyúr

Redmi 9T? ;]

Let the Zone take me if I am.

(#164145) Kawauso válasza HF77 (#164143) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Mi a baj a Realme 7-tel? :)

(#164146) bakterka


bakterka
tag

Üdvözlök mindenkit!
Redmi Note 5-öt szeretném leváltani.
Átlagos felhasználó vagyok,SMS ,e-mail,kis internet,navigáció,pár fénykép unokáról.
Az alábbi két teót néztem ki:
-Poco X3 Pro
-Mi 10T Lite 5G.
Amint látjátok a 80-100 k a tűréshatárom.Szerintem többet nem ér egy ilyen használati eszköz.3-4 évre tervezek.
Melyiket ajánlanátok a kettő közül?Esetleg mást?A Poco-n ugyanaz a MIUI fut mint a másikon?
Köszönöm a válaszokat!

(#164147) Kawauso válasza bakterka (#164146) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A Poco X3 Pro a nyerő.
És igen, MIUI fut rajta, de a Poco-ra szabva.

(#164148) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Samsung A70 helyett keresek új telefont.
A kritériumok:
Elsődleges lenne a jó kamera, mert az A70 kegyetlen szar képeket csinál.
Olyan telefont keresek ami a legjobb képet csinálja automata módban. Rengeteget fotózom, de nincs időm a telefont állítgatni, főleg ha a gyerekeket fotózom vagy ha kirándulunk. Meg nagyon kedvem sincs ezzel foglalkozni.
Ami még jó lenne minél nagyobb kijelző, android.
Ár 250e
Mit ajánlotok?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#164149) Csápájev válasza Kawauso (#164140) üzenetére


Csápájev
őstag

Rengeteg hívás és netezés+ viber, Messenger stb.
Hát igen a Meizu 16 th elkényeztetett, legszívesebben abból vennék újat :)
Sajnos magyar beszerzés kéne mert el tudom számolni. A onelplus 8 ahogy nézem megbízható helyről inkább 150 :(
Xiaomi rendszerét utálom.
Samsung a52 esetleg?
Bár az is jó nagy lapát. :(

(#164150) KaitouP válasza Rogiii (#164148) üzenetére


KaitouP
veterán

S20 FE-t mondanék, ha maradnál márkán belül.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.