Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165251) ginola


ginola
addikt

Az A52Ss a szolgáltatóknál is kártyafüggetlen és gyári Samsung Rom van rajta, nem valami "szolgáltatói" Rom?

(#165252) Ádám16 válasza yuing (#165250) üzenetére


Ádám16
addikt

Ez valóban jó, sőt, a legjobb offer eddig az elvárásai alapján.
Egy baj van ezzel a készülékkel: 460e kbsztt forint. :(

Fifi: Azért nem ajánlottam/tuk az S20-at, mert az üzemidő az brutál szar. Az Ultra pedig nem éri meg a felárat.
Igazából az igényeidnek tökéletesen megfelelő készüléket használsz jelenleg. Semmiképp sem opció, hogy felhőt használj, vagy lementsd az eddigi 256 GB adatodat egy külső meghajtóra, és formázd a kártyát? Én ezt látom a legjobb útnak, de te tudod.

Egyébként én is M20P tulaj vagyok, és én sem tudnék hova váltani, pedig pár hónapja gondolkozok rajta. 2-300e ft-ot pedig nem fogok fizetni azért, hogy egy picivel jobb készüléket használjak, de olyanokat kell elengedni, mint az infra, a 3D arcfelismerés + ujjlenyomatolvasó, 45W-os töltés, QHD kijelző.... Pontosabban én egy dolog miatt fogok váltani: létezik i13 mini, és a kompaktság számomra a legnagyobb dealbreaker. De funkciókat tekintve sok-sok szempontból visszalépés, ezt emésztenem kell még.

[ Szerkesztve ]

(#165253) borix válasza ginola (#165251) üzenetére


borix
őstag

Rom csak kettő van szerencsére XEH és T-mobile. [link]

[ Szerkesztve ]

(#165254) ata007


ata007
tag

Sziasztok!

Csak egy kerdes azokhoz akik infrat hasznalnak a telefonon: Mire hasznaljatok? No offence ... tenyleg erdekel.

Koszi!

(#165255) KaitouP válasza ata007 (#165254) üzenetére


KaitouP
veterán

Arra, hogy amikor eltűnik az ágyban az a mocsok kis távirányító, akkor a telefonnal mégis gyorsan el tudjam kapcsolni az éppen futó csatornát, ha azon véletlen elkezdene nyöszörögni egy Kis Grófó, vagy egy Tóth Gabi kezdene dalt énekelni az erdőben való szeretkezésről.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#165256) Ádám16 válasza ata007 (#165254) üzenetére


Ádám16
addikt

Légkondi, hangrendszer, tv irányítása.

A legjobb, hogy mindent irányít kb., minden tv típust/klímát, stb., és bárhol vagyok, tudok kapcsolni a tv-n, légkondin, ... :)

(#165257) SirRasor válasza ata007 (#165254) üzenetére


SirRasor
őstag

Mi 4c-mbe volt és univerzális távirányítót (Mi Remote vagy mi..)próbáltam meg beröffenteni vele, de nem működött a családban egyik TV-vel sem.
Utána Galaxy S7-ben is volt, de azt már ki se próbáltam :DDD
Amúgy ha kellene, akkor tök jó lenne mint univerzális távirányító (klímához is!), vagy mondjuk garázsnyitóhoz stb.

Azt hittem nem kell segítség, de tanácstalan vagyok feleségem FEHÉR telefonját illetően. Kritériumok:
-FEHÉR legyen :DDD
-új
-nagy akksi (4500+ mAh)
-3,5 mm jack
-minimum 6 GB RAM
-takarékos SOC
-max 120k, mert a kamera nem érdekli, csak interneten olvasgat cikkeket.
-5,99"-es Redmi Note 5 Pro-t cserél és nem nagyon szeretne nagyobbat. Max 6,5"

Amit találtam:
Xiaomi Poco F3 5G 128GB 6GB de picit nagy és nincs rajta 3,5mm jack
Xiaomi Redmi Note 10S 128GB 6GB - kb jó, de a fentihez képest (Helio G95 hehe) picit drága.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB 6GB van még Snapdragon 720G-vel...de szerintem ez is picit drága a tudásához képest.
Samsung Galaxy A52 128GB 6GB De ez meg sz*rszung a vibráló SAMOLED-jével és agyonszemetelt rendszerével, tehát ezt elkerülném :U

És ennyi. A többinek vagy nincs fehérje, vagy fasorban sincs ár/érték alapján :(
Vaaaagy...van esetleg jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#165258) ata007 válasza Ádám16 (#165256) üzenetére


ata007
tag

KaitouP, Ádám16: Megertettem, koszonom a valaszt!

(#165259) Gyarmati_ válasza ata007 (#165254) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

TV, HIFI, légkondi, Xiaomi Mi9, gyári MI távirányító appal.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#165260) Gyarmati_ válasza SirRasor (#165257) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Anyunak vettünk a múlt hónapban A52-t. Tökéletesen elégedett, napi dolgokra, face, messenger, netezés használja a legtöbbet.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#165261) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok!

Keresek egy jó fotós képességű telefont 120e körül. Egy 12MP-es lencse is elég, mi most a legjobb ennyiért?
Másodlagos szempont a kis méret, tiszta android rendszer.

(#165262) ghiottone válasza Bukk900 (#165261) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pixel 4a. 2 hete akciós volt, de már megint teljes áron van. Ha használt is belefér, akkor lehet van fent hardveraprón 100 körül.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165263) d@vee


d@vee
őstag

Srácok kis segítség kellene. Új telót szeretnék, de egyszerűen nincs. Hol tudnám megrendelni a Poco F3 GT verzióját? Mert kb. Sehol sem találom, ahol egyáltalán elérhető, EU-n belül pedig abszolút semmi.
Vagy csak béna vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Ja

(#165264) Kawauso válasza d@vee (#165263) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Nem az X3 GT-re gondolsz? :DDD

Az F3 GT azt hiszem India-exkluzív.

(#165265) japunk válasza ghiottone (#165262) üzenetére


japunk
aktív tag

Nálam lehet lesz egy Pixel 4a eladó.

"Na jó, sikerült döntenem a Nord 2 és a Realme GT Master között, a Oneplus-t választom. Következő kérdés: megéri-e azt a ~15-20ezres felárat a Nord 2-höz képest a 8T?"

Erre valaki?

The owls are not what they seem.

(#165266) ghiottone válasza japunk (#165265) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A nord 2-nek jobb a főkamerája, de én inkább mégis a 8T-t választanám a 2 közül, mivel + 1 főverzió és a biztonsági frissítéseket is 1 évvel tovább kapja. A Snapdragon proci miatt biztosabb a gcam támogatottság, ha ez fontos. Jobb az ultraszéles lencséje, 120hz a kijelző, és ha pwm-re érzékeny vagy, akkor a Nord 2 119 Hz-es panelja biztos szem- és fejfájást fog okozni a 8T 458 Hz-es értékével szemben. - engem főleg ez tántorított el. 250 hz alatti korábbi amoledes telefonjaimnál sajnos észrevettem, hogy nem bírja a szemem.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165267) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Helo, Tegnap nagy pofaval, buszken beszeltunk az egyik topikban, hogy a Galaxy S7 -em mar megvan megjelenese ota, aksi cseren kivul csak a kihangositoja rossz egy beazast kovetoen.. Ma reggel a kijelzo tetejen megjelent egy hatalmas lila/kek lefolyas, szoval gondolom lassan meszeltek neki.
Milyen telefonban gondolkodhatok, ami Samsung, hogy minden csak siman atpattinthato legyen, a telefon merete ne legyen ennel sokkal nagyobb(6" mar sok), ne legyen Edge, a benne levo hardware legyen legalabb ilyen eros. Nem jatszok a telefonnal, csak az FTX, Binance, terkep, Strava, Garmin Connect megy rajta, meg netezek.
Akku ido legyen hosszabb. Kb. itt ki is merultek az igenyek.

Letezik meg ilyen telefon? Vaqy mar csak tepsi meretut kapni?

Don't Tread On Me

(#165268) Ádám16 válasza MPowerPH (#165267) üzenetére


Ádám16
addikt

Jaja, S20 FE Snapdragon verzió, bár ez nagyobb.
Vagy S21. :)

(#165269) SirRasor válasza MPowerPH (#165267) üzenetére


SirRasor
őstag

Sok szerencsét. De komolyan :D Tavasszal váltottam S7-ről és hónapokig vadásztam az utódját, ami megütné a mércét mindenben.
Spoiler: nem találtam, de kompromisszumnak egy Pixel 4a mellett döntöttem. Kamera jobb, de a ház műanyag (szerintem ez is előny), ugyanúgy GG3 védi az elejét. SoC picit jobb, RAM több, gugli támogatás egy hatalmas plusz és van korlátlan fotók tárhely. Kijelző jobb (szintén oled, de nem vibrál!) Kihangosítva és sima hangszóró is rosszabbul szól, de nem sokkal. GPS kb. ugyanolyan gyors. WIFI antenna valamivel gyengébb.
Újra ezt venném? Igen, mert még mindig nincs jobb alternatíva, ha a méret és kamera számít :W

Más: xiaominak van olyan migrációs cucca, ami mindent átvisz egyik telefonról a másikra, tehát az nem lehet akadály.

Make Love not war!

(#165270) MPowerPH válasza Ádám16 (#165268) üzenetére


MPowerPH
félisten

6.5"? Veletlenul sem. :N

SirRasor: A poen, hogy nem csak en jarok ebben a cipoben, es nem csak Te. Egy kezemen megtudom szamolni, akik meg S7 -et hasznalnak, hasznalnanak. En megjeleneskor vettem, azota itt van velem, pedig meg a karibon is megfurdettem.(az mondjuk megviselte) :DDD

Ha talalnek egy zsir uj S7 -et, megvennem. De erre keves az esely. :O En nem jatszok a telon, ha zenet is hallgatok, azt fulessel, alt. ugy is beszelek. Egyebkent meg csak szorfolesre, kijelzo bamulasra nem kell extra. Meg a kameraja sem erdekel, mert a ceges P30 Pro mindig velem van(kenyszerbol, utalom, mert az is boszme nagy), es az fotozni nagyon jo.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#165271) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Páromnak keresnék telót, egy Oneplus3T-t váltana, eddig bírta az akksi. Többnyire internetezésre használja, illetve ő készíti a gyerekekről készült képek 90%-át. Emiatt jó lenne, ha már új telefont veszünk, hogy jó képeket tudjon alapból lőni. Általában ugyanis úgy fényképez, hogy feloldja a telefont és fényképez. Az, hogy éppen merről süt a nap, milyenek a fények, nem nagyon nézi :)
Jó lenne 256GB-os háttértárút találni, de a 128 a minimum. Ársávot 500-700 Euróig lőttük be, ezek alapján én a következőkre szűkítettem a listát:

Oneplus Nord2 5G
Samsung A52s
Oneplus 8T
Samsung S20FE
Google Pixel 6 (saturn előrendelés)

Samsung S20 vagy S20+
Samsung Note20

Oneplus9 ha épp akciózva van

Ki melyikre szavazna?

(#165272) ghiottone válasza Squirrel (#165271) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ezekből, ha megtudjátok oldani akkor a Pixel 6-ot venném. - én is azt várom már, hogy megjelenjen.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165273) japunk válasza ghiottone (#165266) üzenetére


japunk
aktív tag

Tényleg, korábban volt szó erről a pwm-ről. Fixen 8T lesz már úgy érzem, csak egy jó ajánlatot kellene kifogni. :)

The owls are not what they seem.

(#165274) Sgr_A válasza MPowerPH (#165270) üzenetére


Sgr_A
addikt

Akkor marad az iphone 13 mini ;]

(#165275) MPowerPH válasza Sgr_A (#165274) üzenetére


MPowerPH
félisten

IOS nem lesz jo, van par olyan 'hatteralkalmazas', ami IOS -en nem fut. Akkor a cegtol is elfogadtam volna a szifont.
Amazon.de -n van uj S7 -es. Bar ennyiert lehet mar egy kicsit draga.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#165276) KadamQQ


KadamQQ
tag

Melyik érné meg jobban?
Oneplus 8T 12/256GB vagy Samsung Galaxy S20 FE?
Ami miatt a Oneplus 8T-t választanám, az a biztos szoftveres frissítések, és az 5G.
A Samsung talán kamera terén jobb, de az csak 4G, nem tudom ennek mennyire lesz szerepe, és mennyire biztos a szoftveres támogatás. Árban nagyon hasonló a kettő.

(#165277) ghiottone válasza MPowerPH (#165275) üzenetére


ghiottone
nagyúr

200 euróért is van "amazon renewed" kvalifikációval rendelkező : [link] Lehet el kell engedned már ezt az S7-t. :(((

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165278) ghiottone válasza KadamQQ (#165276) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kamerában jobb a Samsung. Kijelzőben gyengébb, pwm-es a kijelzője 250Hz alatti értékkel, Op pedig 458Hz (ha érzékeny vagy rá, akkor a Samunál szemfáradság, fejfájás is előfordulhat, ha nem akkor nem lesz gondod). Frissítésekben hasonló a támogatás. Ip védelem és a qi töltés, ami a Smau mellett szól még.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165279) KadamQQ válasza ghiottone (#165278) üzenetére


KadamQQ
tag

Akkor a Samsungnál se lesz olyan, hogy 3-4 év után már nem futnak az appok, mert nem kapnak megfelelő támogatást? Az 5G hiánya mennyire lesz vészes? Bár gondolom ezt még nem látni előre.

(#165280) MPowerPH válasza ghiottone (#165277) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van otthon kijelzom, aminek a szele repedt. Atmenetileg berakom azt, de szvsz ez nehez dio lesz.

Don't Tread On Me

(#165281) ghiottone válasza KadamQQ (#165279) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem nem kellene, hogy legyen. 5G hiánya inkább 2-3 év múlva lesz majd maximum kérdés.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165282) Fifi válasza Ádám16 (#165252) üzenetére


Fifi
őstag

"Igazából az igényeidnek tökéletesen megfelelő készüléket használsz jelenleg."

Igen, ha az NM card lehetne nagyobb, nem is gondolkodnék tovább.

"Semmiképp sem opció, hogy felhőt használj, vagy lementsd az eddigi 256 GB adatodat egy külső meghajtóra, és formázd a kártyát?"

Az igazság az, hogy van "saját felhőm", otthoni szerver, amit VPN-nel érek el és az szinkronizálódik több helyre, köztük a telefonom memóriakártyájára is, ha nincs internet kéznél legyen offline is. Eddig még nem volt rá szükség :D
Itt van minden fontos iratunk rendszerezve az elmúlt ~2X évből (közműszámlák és szerződések, bankkivonatok, számlatörténetek, ingatlan adásvételek, vásárolt eszközök számlái és lementett manualjai, hiteleink, beruházásaink, megtakarításaink iratai szerződései, orvosi leleteink stb.) és egyre csak hízik ...

A telefonra persze nem kerül minden, csak a legfontosabbak, de lehet ezt kellene tovább szűrnöm és nem lecserélni a Mate 20 Pro-t, amivel tökéletesen elégedett vagyok. :B

Most az S20 Ultra fórumát olvasgatom és még hezitálok. Ha üzemidőben tudja a jelenlegit, akkor lehet, hogy a hiányzó funkciók ellenére kipróbálnám újra a samsung világát.

(#165283) d@vee válasza Kawauso (#165264) üzenetére


d@vee
őstag

Nem, F3 GT. De akkor le is teszek róla :DDD

Ja

(#165284) MPowerPH válasza ghiottone (#165277) üzenetére


MPowerPH
félisten

Felujitott nem kell... Az eredeti UK -ban vasarolt telonak a beazas miatti kihangosito, automata fenyerzekelo problemaja, es GPS vevo hibaja, es a sarkan repedt kijelzo miatt vettem 3 honapja egy 3 eves Magyarorszagon vasarolt S7 -et. Atkoltoztem abba, majd 1 honapra ra annak behalt az alaplapja. Eloszor csak beraktam az angol telobol az alaplapot. Kitisztitottam PCB cleanerrel, GPS legalabb megjavult. Most a magyarnak behalt a kijelzoje is, szoval raktam vissza az alaplapot az eredeti angolba.
Az angol telo legalabb 2 evvel idosebb, kapott az elettol rendesen, telefon felig doglott volt a tengerviz utan, megis az birta/birja tovabb. Erdekes ez is. :N

Lehet kisirok a cegtol egy dual sim -es Samsungot, akkor legalabb nem 2 telot hordok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#165285) ghiottone válasza MPowerPH (#165284) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Így érthető.
A52s-t legalább adjanak. Azt eléggé jól eltalálták.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165286) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok.
Hauwei mate 20 pro-m végét járja, helyette kellene vennem valamit.
A Telekomnál venném. A készleten levőkből kellene választanom és ehez kérnék segítséget.
Xiaomi Mi 11
Xiaomi 11 t pro
Samsung Galaxy S21 Plus

A 11 t pro egész jónak tünik ,de nehéz a választás.

Privire válaszolni illik.

(#165287) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Apósomnak keresek 70e Ft környékéig telefont. Semmi extra igény nincs, csak elfogadható fotók készítése (kifogott halakkal lehessen menőzni haverok előtt :) ), facebook, messenger, youtube stb, illetve munkából adódóan sokat használ navigációt.

Visszaolvasva elsősorban Xiaomi Redmin 10s, illetve Redmi 9T ajánlatokat láttam. Ha csak magyarországi beszerzésen gondolkodom időtállóság szempontjából szerintetek melyik a jobb választás?
Ha nincs nagy különbség akkor ár miatt egyértelműen a 9T felé billen a mérleg.

Köszönöm!

(#165288) kutyek válasza MPowerPH (#165270) üzenetére


kutyek
senior tag

Amazon renewed store-ban pont van újszerű, 200 EUR. Én már nem mennék S10-nél régebbire amúgy. Érdemes megnézni, sok típusból van "amazon renewed" (like new, 1 év garival)...

EDIT: most látom, hogy írtad te is.

[ Szerkesztve ]

(#165289) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
nem igazán vagyok képben a szolgáltatóknál vásárolt telefonokkal...Ha egy összegben, feltöltőkártyás csomagban veszek egy dual SIM-es telefont a Telenortól (hűségidő nélkül), akkor az független? Használhatom Telekomos Domino SIM-mel is?

(#165290) Squirrel válasza ghiottone (#165272) üzenetére


Squirrel
őstag

Én is afelé hajlok, főleg kamera miatt. Megpróbálom Saturnból német postafiókra rendelni.

(#165291) ghiottone válasza Squirrel (#165290) üzenetére


ghiottone
nagyúr

mailbox.de nem fog menni: [link] :( De ha találsz más épkézláb megoldást akkor szólj.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165292) marci9304


marci9304
csendes tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket ajánljátok:
Xiaomi Mi 11
OnePlus 9 Pro
iPhone 13 mini
Tudom, hogy nem egy kategória. :)
Vagy, ha tudtok valami jobb alternatívát arra is vevő vagyok.

Köszi előre is!

(#165293) Viktor0610 válasza marci9304 (#165292) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez így kb. lehetetlen küldetés.
Mit használsz most, milyen teót keresel, milyen funkciók, paraméterek a fontosak, stb...

Samsung Galaxy A54

(#165294) borix válasza ghiottone (#165278) üzenetére


borix
őstag

POCO F3 27%-os kijelző fényerő alatt 163,2 és 490,2 Hz között ingadozik.
Gondolkodtam a poco f3 vételén de ilyen értékek láttán ódzkodom tőle. [link]

(#165295) marci9304 válasza Viktor0610 (#165293) üzenetére


marci9304
csendes tag

Szia!

Egy Huawei P9-et használtam és annak keresek utódát.
Xiaomit próbáltam, bejött a rendszere is.
OnePlus még soha nem volt kezemben.
Az iPhone 13 miniről csak jót hallotam, de inkább az android felé hajlok.
Kamera inkább közeli tárgyak fotózásához kellene.
Legyen legalább 3 évig rendszer támogatás, biztonsági frissítés.
A hardveres téren is legalább 3-4 évig használható legyen.
Amoled, 120 hz-es kijelző
Elfogatható akkumlátor idő, gyorstöltés.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#165296) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!

Tabletet keresek,ebben kérek útmutatót.
Nincs nagy elvárás,lehetőleg 10" kijelző,lehetőleg 2-3 év google támogatás a játékok miatt (lányomnak kell,minecraft minimum.)
Köszönöm előre is!

(#165297) yuing válasza kugli (#165296) üzenetére


yuing
őstag

A Tablet topikokat itt keresd.

(#165298) yuing válasza marci9304 (#165295) üzenetére


yuing
őstag

Az új Xiaomi 11T szériát érdemes lecsekkolni. Jelenleg ajándékok is járnak hozzájuk. [link]
GSMArena mindkét modellt tesztelte. Szvsz nem éri meg a felárat a Pro.
Az első Xiaomi készülékek kibővített támogatással. (3 főverzió, 4 év biztonsági frissítés.)

[ Szerkesztve ]

(#165299) ghiottone válasza yuing (#165298) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ilyen nyitó áron a Proban ip védettség és qi töltés is el kellett volna hogy férjen. A főkamera pedig jelenleg eléggé túlélesít.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165300) Yonderboi


Yonderboi
csendes tag

Sziasztok !
Csak fotózásra lenne használva SIM és wifi nélkül.
P30 Lite vagy MI 9 SE ?
Melyik csinál szebb képeket?

Köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.