Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164651) kutga válasza st6969 (#164650) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre való az adásvételi szerződés. De én is azon a véleményen vagyok, hogy tehermentesen lenne érdemes megvenni.

Let the Zone take me if I am.

(#164652) Hzi válasza kutga (#164651) üzenetére


Hzi
aktív tag

Az adásvételi jogi szempontból xart sem ér.

Szerintem is el kéne engedni (feltéve,hogy a valós problémával szembesültünk...).

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#164653) kutga válasza Hzi (#164652) üzenetére


kutga
nagyúr

Olyat kell írni ami jogi szempontból is jó. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#164654) borix válasza kutga (#164653) üzenetére


borix
őstag

Olyat kell írni?
Közjegyző által hitelesíted , vagy viszel a telefon vételhez magaddal 2 tanút?
Majd ha jogi szempontból megfelelő a vétel utána mit csinálsz?
pl A munkahelyén be van jelentve 4 órás munkaviszonyba abból a felét vonják a szolgáltatók mert tartozik fűnek fának, te meg a jogi szerződéseddel beállsz a sorba? :O
De ehhez előtte rendőrségre, bíróságra eljárkálsz mert nagyon ráérsz???

[ Szerkesztve ]

(#164655) xhege


xhege
addikt

Necces telefont hagyni kell a francba, és nyugodtan alszol. Használtan csak olyat, ami nem szolgáltatós, és lehetőleg olyan helyről származik, ahol a számla és garancia ér is valamit (Média, Euronics stb). Én így szoktam.

(#164656) borix válasza xhege (#164655) üzenetére


borix
őstag

Persze, de azok a legdrágábbak és inkább rizikóznak gari nélkül is...
Mindenre van példa csodálkozom, hogy még nem jelent meg olyan aki eddig mindig nyomott áron vett telót az aprón, előfizus vagy külföldi rendelésest és eddig még sosem volt semmi baja.

(#164657) kutga válasza borix (#164654) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem érek rá, és nem is veszek olyan készüléket ami nem tehermentes. :) Egyébként közjegyző nem kell hozzá, de két tanúval már teljes bizonyító erejű a magánokirat, azzal már van hova fordulni, ha nem elég az ígéret.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#164658) Hzi válasza kutga (#164657) üzenetére


Hzi
aktív tag

Attól még letiltja a szolgáltató a telót, ha nem fizet.
Perelheted, meg minden, de inkább kihagynám!

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#164659) kutga válasza Hzi (#164658) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, ebben egyetérünk, én is kihagynám.

MOD
xhege
+1

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#164660) xhege válasza kutga (#164657) üzenetére


xhege
addikt

Igaz ez, csak hiába van minden szempontból megfelelő dokumentáció az adásvételről, attól még nem vagy pénzednél. Ha bírósági ügy lesz belőle pár évig lehet vele játszani... Nem kell necces telót venni és nincs gond. :)

(#164661) zozyk


zozyk
addikt

Üdv topik!

Poco F3 és a Mi11i között kéne döntenem.

Pro/kontra esetleg, aki jobban képben van? :R :B
Sokat nem játszok, nem tudom ez fontos e.

[ Szerkesztve ]

(#164662) Kawauso válasza zozyk (#164661) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Poco F3.
Azt tudom mondani, hogy amiben jobb a Mi 11i, az majdhogynem jelentéktelen. Nagyobb felbontás a hátsó kamera főszenzorán, 8K videózási lehetőség, és Bluetooth 5.2 az 5.1 helyett. Ezek nem olyan dolgok számomra, amik indokolják az árkülönbözetet. No meg persze SD 870 > SD 888 a Poco javára.

[ Szerkesztve ]

(#164663) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok poco f3 at honnan vennétek meg mobilx vagy mobilcorner esetleg más bolt?

(#164664) ChrisGhost válasza Szupercsirke (#164663) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

Szia!
Én 2016-ban a MobilCorner-től vásároltam a HTC 10-esemet, mert náluk volt a legolcsóbb, ha jól emlékszem 149.900 volt, amikor a MediaMarkt-ban 269.990 Ft-ért vesztegették. Viszont EU piacra szánt, bontatlan csomagolású terméket kaptam, amiben benne volt a minőségi gyári füles és 2 év gyártói garancia (a nem EU-sokhoz, csak 1 év gyártói volt és füles nélküliek voltak). 1 hónapja cseréltem le a HTC-t, vagyis 5 évig használtam, probléma nélkül, vagyis nem csináltam garanciális ügyintézést. Az én esetemben 15:00 körül adtam le a rendelést és másnap 12:00 körül kaptam kézhez a telefont, a munkahelyemen, utánvétes fizetéssel, ami nem került + összegbe és a szállítás is ingyenes volt. Az elmúlt 5 évben nem tűntek el és nevet sem változtattak, ráadásul már akkoris Megbízható bolt státuszuk volt.
A másik céget nem ismerem, de ott 10 Ft-al olcsóbb, viszont 1640 Ft-ért szállítják ki, vagyis 1630 Ft-al drágább. Ami persze szerintem senkit nem vág földhöz, de akkor is tény. Viszont még 1x mondom velük semmilyen tapasztalatom sincs. :)

(#164665) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Mikorr várhatóak a gyárilag már Android 12-vel, 100k, 80k alá érkező mobilok?
Tapasztalatból: az első fecskék után mikor jönnek a bestbuyok, a fenti kritériumoknak megfelelően?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#164666) Kawauso válasza ledgeri (#164665) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ha az Android 11-es trendet veszem alapul, akkor az idei jobbak február végétől, de inkább utána nem sokkal, tavasszal kezdtek el gyárilag Android 11-gyel jönni.

(#164667) Vaunatu


Vaunatu
friss újonc

Véleményetek szerint Mi 10T 5G vagy Mi Note 10 Pro? A kamera fontos igazán.
(Sajnos Mi 10 Pro még mindig drága...)
Köszi!

(#164668) Kawauso válasza Vaunatu (#164667) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ismét a Mi Note 10 Pro.

(#164669) Vaunatu válasza Kawauso (#164668) üzenetére


Vaunatu
friss újonc

Kezdek hinni neked. :DD :R

(#164670) Eversmann válasza Vaunatu (#164667) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Mi 10T szerintem nem csinál jó képeket beltérben :U Inkább Note 10 Pro

Life is better with a Titan

(#164671) mano660 válasza Szupercsirke (#164663) üzenetére


mano660
tag

Szia! A lányomnak a [Firstphone] -ból vettük. Online rendeltük és személyesen vettük át (mivel van hagyományos boltjuk, illetve szervizük is).

(#164672) Namelesske válasza mano660 (#164671) üzenetére


Namelesske
addikt

A webshopjukat érdemes kerülni, tróger egy banda, és radar alatt üzemelnek, soha nem mutatkoznak be, mindent telefonon szóba intéznek, email-re nem nagyon válaszolnak. Ha ez nem lenne elég még a telefon is kibontva érkezett. Soha többet nem vásárolok náluk. Mindegy ezt csak a margóra...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164673) ledgeri válasza Kawauso (#164666) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#164674) inf3rno válasza Namelesske (#164672) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyáltalán van olyan webshop, ahonnan érdemes venni?

Buliban hasznos! =]

(#164675) puhos363 válasza mano660 (#164671) üzenetére


puhos363
tag

Garanciával volt gondom velük. Soha többet onnan.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#164676) Attila432


Attila432
tag

Sziasztok, telefont vennék és ebben kérném segítségeteket:
- Árkategória. kb 75 ezerig
- Használt vagy új? garanciális legyen, lehet használt
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával illetve hardverapró.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszútávra, ritkán váltom a telefonomat.
- Mire használnád? Alap dolgokra, játékra nem, viszont fényképezésre sokat és ez a legfontosabb szempont.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindegy.

Eddig kettőt néztem ki:
- az apróról: Xiaomi MI Note 10 Lite
- újonnan: Xiaomi Redmi Note 10 (itt pontosan nem értem mi a névben a különbség, a 3 hátsó kamerás és a picit drágább 4 hátsó kamerás között, az utóbbit írtam fel)

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#164677) Kawauso válasza Attila432 (#164676) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Poco X3 Pro hosszútávra.

(#164678) errorcode06


errorcode06
őstag

Megjött a 8T, egyelőre faxa, főleg a kijelzője.
Köszönöm mindenkinek a tippeket.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#164679) WynNyback válasza Kawauso (#163919) üzenetére


WynNyback
tag

Persze, mert ezeket az iparba gyártják. Egy bányában tolom siralmas mi történik még a strapatelefonokkal is. Nálunk a finom por koncentrációja nyírja sorba a telefonokat. Persze az embereknek is maszkban kötelező járni, de ez a finom por szépen lassan bekúszik a telefonokba és kicsinálja őket. Volt már nálunk Envelo, Caterpillar, Samsung stb.. dead , dead dead. Ezek a kalapácsos videók full félrevezetők nem ezek a behatások nem is a hideg meg a víz, hanem az olajos/benzines/higitós kéz, a finom por, a kesztyűs kéz, a piszkos ruha. Röhögök mikor ilyen ránézésre a büdös életbe ipari környezetet nem látott youtuberek starapatelefonokat tesztelnek. Olyan mintha én tesztelnék egy F1-es autót. A valóságtól fullba elrugaszkodva. A tok ilyen környezetben semmit nem ér (mármint ipari).

Nálunk nincs is megoldása a sztorinak, azokban a munkakörökben ahol ennyire gyilkolódnak a telefonok kb évente csere van. A straptelefonok pár hónappal tovább huzzák. Na most ezek után szerinted minek tennének bele prémium hardvert? Az iparban erre nincs igény. Aki meg csak horgászni jár meg az erdőbe ne vegyen strapatelefont mert oda bármi jó egy tokkal ahogy mondtad is.

[ Szerkesztve ]

(#164680) Namelesske válasza errorcode06 (#164678) üzenetére


Namelesske
addikt

Használd egészséggel.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164681) Namelesske válasza WynNyback (#164679) üzenetére


Namelesske
addikt

(#164682) WynNyback válasza Namelesske (#164681) üzenetére


WynNyback
tag

Viccen kívül hasonlóakat szintén használunk. Van ahol egyszerűen nem hatékony a telefonálás, pedig nálunk az egész bányaterület bevan erősítve. A nyomógombok szintén nagyon fontosak azoknak a kollégáknak akik ebben érintettek. Strapatelefont kb úgy kellene tesztelni, hogy erős ipari környezetben odaadni a karbantartóknak aztán 2 hónap múlva visszamenni és megnézni mi történt. Az olajos kéz 1x -1x nem lenne gond de naponta 20 - 30 ilyen érintés már nyomot hagy a telókon.

De ezek a vízzel leöntöm, kiteszem a hidegben, dobálgatom meg kalapáccsal ütögetem tesztek videók konkrétan a vicc kategóriája, szó szerint kár megnézni mert semmilyen információval nem bírnak.

ui: és bizony a vonalas hálózat is kivan építve most a Voda ajánlatát azért dobtuk vissza mert csak virtuális telefonközpontot akartak volna telepíteni. Ja ok nincs internet a kollégák meg bent vannak a liftben éppen szar a mobil is ők meg kb ott rohadnának meg.

A strapatelefonok az iparhoz vannak igazítva. Még egy villanyszerelőnek se indokolt szerintem mert tényleg egy jó tokkal fóliával simán jobban jár. De nálunk elképzelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#164683) Attila432 válasza Kawauso (#164677) üzenetére


Attila432
tag

Köszi.

(#164684) Namelesske válasza WynNyback (#164682) üzenetére


Namelesske
addikt

Mivel én karbantartásban dolgozom, és 6 év alatt minimum 6 telefont láttam elmállani vagy Domestosban, Lúgban, Savban megfürödni.

Az NBR bevonat általában elkezd megrohadni az olajos kéztől, a hangszóró bármennyire is IP védett tönkre megy a vasportól, a kijelző vagy betörik vagy olyan karcos lesz hogy nem lehet használni. Ez a jobbik eset mert legalább fokozatosan történik.

A strapa telefonok közül egyedül a Samsung B2100 bírta valamennyire még régi visszaemlékezések szerint. A CAT telefonok általában se kép se hang döglöttek meg, az Evolveo meg a többi bírta egy ideig de azoknak is vége lett vagy fehér kijelző és sose kapcsolt be, vagy hasonlók.

Volt már itt is érintős, de azt meg nem tudták használni hatékonyan. Állítom a raktárosoktól megörökölt használt szénné karcolt púpos akkus Nokia 2700 Classic jobban bírtam mint némelyik új vacak. Szóval én totál megértem amit mondasz, gondolkodom rajta mi lenne a jó megoldás, már olyasmire is gondoltam hogy 3D nyomtatok neki valami strapa házat.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#164685) WynNyback válasza Namelesske (#164684) üzenetére


WynNyback
tag

Dettó ez van nálunk. A hangszórók krepálnak be a leghamarabb. Nagyjából Caterpillart használunk B25, B30. esetleg S40. Egyértelműen tovább bírják mint a nem strapák az Evolveo-val viszont egyszer nagyot cumiztunk pont egy mobilarenas teszt után ahol dicsérték már nem tudom melyik típust vettünk vagy 20-at. 2 hónapon belül a fele már garban volt :D Egy éven belül mind cserés lett. De tökmind1 ezek a Caterpillarok tényleg csak hónapokkal bírják tovább. Vannak még van üzemben régi nyomógombos Nokiaák azok még valahogy másképp voltak összerakva. Persze azért azok is hullottak.

[ Szerkesztve ]

(#164686) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
A telefon már megvan, de ez pörgősebb topic, így itt kérdezném...

Öreg barátom MM-ban vásárolt egy Samsung SMA225F/DSN telefont. Tokot akartunk venni hozzá, de külön kezeli az A22 4G,és 5G verziót. Lövésem sincs, hogy ez melyik. Honnan lehet tudni?
Köszönöm!

(#164687) elfelejtette válasza dodopek (#164686) üzenetére


elfelejtette
veterán

[link] A Gsmarena szerint a 225-ös modellszámok a 4G-s változatot jelölik, az 5G-s modellek száma A226.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#164688) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Bocsi az off topikért.
Valaki rendelt már a coolmobile.hu vagy a bravomobil.hu oldalról? Az árukereső szerint mindkettő megbízható bolt. De őszintén kicsit félek tőlük rendelni. A nagyobb üzletekben mint pl. az emag, mediamarkt, euronics, extreme digital ott vagy 30-35 ezerrel többet is elkérnek a telefonért :F

(#164689) kutga válasza MacEdm (#164688) üzenetére


kutga
nagyúr

Én egyiktől sem rendelnék.

Let the Zone take me if I am.

(#164690) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Oneplus-osok, segítsetek. 😉 8T vagy 9? Köszi.

(#164691) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
Ismét női színbe keresnék telefont. :) (valószínű használt lenne)
Az eddigi kiszemeltek:
Samu A52, LG Velvet, Huawei p30 Pro.
Kérdés, hogy ti melyiket ajánlanátok? Főleg fényképezés, + alap dolgokra, semmi játék.
Én ahogy nézegettem. Kinézetre a samu hááát......engem nem győzött meg. Velvet ritka, és a java szolgáltatótól van, letiltás egyebek, hát nem tudom. P30 pro igaz nem mai telefon, viszont szerintem fényképben, tudásban gyakorlatilag veri az első kettőt. Itt-ott néztem, lehet ki fogni szép állapotút, ami nem szolgáltatós volt.
Szerintetek? Vagy más alternatíva esetleg xiaomi fronton? Keret kb 100e.
Köszi

(#164692) Kawauso válasza joefasalasso (#164690) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Nem vagyok Oneplus-os, de a 9 azért vérzik el legfőképp a szememben, mert pofátlan módon nem kapott a főkamera OIS-t. Ó, és műanyag keretes is. Úgy is fogalmazhatnék, hogy nem éri meg a felárat, szerintem legalábbis a 8T-hez képest.

@kelly7
Ha kicsit feljebb mész árban, van Oneplus 8, ezüztös-rózsaszínes kivitelben. Szokták rá mondani, hogy ez inkább "női szín".
[link]

(#164693) joefasalasso válasza Kawauso (#164692) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi

(#164694) ghiottone válasza joefasalasso (#164690) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem egyszerű kérdés. 9 esetében kamerában nincs ois, de az eis jól teszi a dolgat. A széles látószögű szenzor nagyon jól sikerült. Eu modellben van qi töltés.
8T- nél van ois, támogatás ugyanannyi lesz, kevésbé melegszik az sd865.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#164695) joefasalasso válasza ghiottone (#164694) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Neked is köszi. Nekem fontos az anyag minőség. Szerintem a fémházas 8T lesz. Köszi.

(#164696) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok, havernak kéne új telefon, nagyon max 140 ezerig menne el, jó használhatóság, gördülékenység fontos lenne, hosszabb távra, ips vagy amoled mind1, rendszer android és legyen dual simes. A Xiaomi Mi 10T pro-t nézte ki pár hónapja, de időközben nagyon felment az ára, jelenleg egy iphone X-et is használ, ha annak megközelítené a kamerás képességeit az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#164697) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok. Barátnőmnek kellene új telefon, ebben kellene nekem némi segítség.

- Árkategória. max 120.000 Ft
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Németországban vásárolnám, a lényeg, hogy garanciális legyen.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, jó volna, ha 2-3 évet kihúzna
- Mire használnád? Barátnőm imád fotózni, ergo a jobb kamera, és a nagy tárhely fontos.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, - mindegy, jelenleg még egy régi Iphone se-t nyúz, aminek már lóg a bele sajnos.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? nagyon maximum a 6" mert picik a kezei.

Alapvetően a google pixel 4a-t nézegettük, de szeretnénk esetleg alternatívákat kérni, esetleg érveket a 4a ellen/mellett
Megtisztelő válaszaitok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#164698) sajby


sajby
senior tag

50 000 Ft feletti vásárlás esetén mobiltelefonokra:
Kuponkód: TPSAV
A kupon eddig váltható be: 2021-09-25
A kupont a https://sestore.hu weboldalon tudod beváltani, a kosár fülre kattintva. A(z) 10 000 Ft a vásárlás végösszegéből kerül levonásra.

HA valaki vásárolni szeretne :)
Sok szeretettel akárkinek!

(#164699) xhege válasza Henry1990 (#164697) üzenetére


xhege
addikt

Nem kell tovább nézegetni szerintem. Ebben az árkategóriában szerintem a 4a a legjobb fotós mobil, és a mérete is tökéletes lesz. :K

(#164700) Kawauso válasza BalaNce87 (#164696) üzenetére


Kawauso
aktív tag

- Oneplus 8
- Oneplus 8T
- Mi 10 5G
- S20 FE

Talán csak a sima 8 lelhető fel az árlimit alatt, de ezek is relatíve a közelben vannak. No meg persze a Mi 10T Pro-ról sem kell letennie, de az tény, hogy nincs 140eFt-on.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.