Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164801) Krisztián980


Krisztián980
csendes tag

sziasztok, egy megbízható telefont keresek 130 k környékén. Használt vagy új teljesen mindegy a lényeg hogy ne egy lelakott példány legyen.
3 kiszemeltem van de hallgatom a további tippeket.
használt terén egy Iphone XS
újak :
Xiaomi mi 10T 5g és a Xiaomi Redmi Note 10 Pro
A felhasználás általános lenne, közösségi média, illetve mivel mérnökként dolgozom felmérések során sok képet készítek aminél előny ha jó kamera vagy maga a program.
Sosem volt Iphoneom viszont azt látom, hogy a feleségem milyen szép képeket készít vele így bekerült a kalapba egy iphone is.
Előre is köszi!

Krisztián

(#164802) st6969 válasza st6969 (#164795) üzenetére


st6969
őstag

Xiaomi vagy Poco vonalon esetleg valami? Annyi modell van, hogy elveszek köztük. Szívem szerint nem MediaTek procisat ajánlanék neki.
Xiaomi-ja volt neki, azt szereti...

(#164803) yuing válasza st6969 (#164802) üzenetére


yuing
őstag

Poco F3.

(#164804) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok

Feleségemnek van egy kis Samsung A40-ese. Kicsit már lassúcska igy lehet hogy idén év vége fele csere érett lesz. A normál S21-re még azt mondta belefér méret ügyileg.
Szóval van a piacon hasonlóan "méretü" készülék ami ajánlható A40 után? Lehet iOS is.
Keret max 600€.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#164805) Sungoo válasza Flashback (#164804) üzenetére


Sungoo
addikt

Iphone SE2020. Talán a 12 mini ára is esni fog egy kicsit.

(#164806) kretenallat


kretenallat
senior tag

sziasztok, 50k alatti ketegoriaban mi a best buy?
szuleimnek kellene a mar alig alig mukodo telefonjait valtani

- Árkategória. max 50k
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg?
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, best buy, birjon ki par evet
- Mire használnád? semmi extra, telefon, messenger, neha elkattan egy egy foto
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, nem lenyeges, de ennyibol aligha lesz ios :D
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? nem a legfontosabb

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#164807) Kawauso válasza Flashback (#164804) üzenetére


Kawauso
aktív tag

- Pixel 4a
- Pixel 5
- iPhone 12
- iPhone 12 Pro
- iPhone 13
- iPhone 13 Pro
- Asus Zenfone 8

(#164808) Kawauso válasza kretenallat (#164806) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Redmi 9 vagy a 9T.

(#164809) Flashback válasza Kawauso (#164807) üzenetére


Flashback
addikt

Kösz! :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#164810) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok!

Elgondolkoztam hogy a jelenlegi Pixel 4a-mat lecserélném egy OP Nord 2-re. Lenne esetleg más alternatívám az alábbiak szerint?

- Árkategória. 150-160 ezer Ft
- Használt vagy új? Új, de ha van jó áron használt, garanciával, nekem az is belefér
- Hol vennéd meg? Olyan helyről ahol hivatalos garanciát adnak rá, sufni gsm boltok kizárt.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 1-2 év
- Mire használnád? Social media, fórum, néha 1-2 nem annyira energiaigényes játék, néha fotózás.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A Pixel 4a-t azért vettem anno mert végre találtam egy korrekt és kicsi telefont, szerintem a Nord méretét még épp meg tudnám szokni.
- Egyéb szempontok: AOD megléte (tehát legalább AMOLED kijelző), fizikai ujjlenyomatolvasó (tudom a Nordban pont nincs de ott kiváltanám szerintem a face id-vel), lehetőleg ne legyen vágódeszka méretű a telefon

Köszi! :R

The owls are not what they seem.

(#164811) Zigi válasza japunk (#164810) üzenetére


Zigi
senior tag

Ez most futott be [link] Alzában kapható, bár nincs 150e
Samsung A52 , poco F3

[ Szerkesztve ]

(#164812) ghiottone válasza japunk (#164810) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Samsung A52s 5G.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164813) japunk válasza Zigi (#164811) üzenetére


japunk
aktív tag

Uff, ez a Realme jónak tűnik, utána nézek, de még mindig a OP felé húzok (főképp a sztereó hangszórók, szoftvertámogatás és a gyorsabb töltés miatt. Anno volt egy OP-om, jó emlékeim vannak róla, de ez is egy rohadt jó vételnek tűnik 12/256-os változatban 145ért) A Poco nekem már nagyon nagy, "vágódeszka" kategória. Az kimaradt az egyéb szempontokból hogy semmiképpen sem szeretnék lekerekített kijelzős telefont, az számomra az abszolút no-go zóna. :DDD

ghiottone: Azt kihagytam, hogy nézegettem az A52-es Samsungot is de a lassabb ujjlenyomatolvasó, gyengébb soc és a lassabb töltés miatt inkább elengedném. Anno volt egy S9+ -om, gyűlöltem.

Köszi az ajánlásokat! :R

[ Szerkesztve ]

The owls are not what they seem.

(#164814) ghiottone válasza japunk (#164813) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Jó a Nord 2. Nekem a sony imx766 miatt kellene. Ami hibát látok benne az egyedül a pwm-es kijelző. 7T-t, 8T-t és Nord CE-t is használtam, illetve van a családban és mind 250 hz felettiek a pwm értékek, a Nord 2 viszont csak 119 Hz, ami nagyon alacsony ha érzékeny rá a szemed.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164815) japunk válasza ghiottone (#164814) üzenetére


japunk
aktív tag

Felvilágosítanál mi ez a pwm? Köszi! :)

The owls are not what they seem.

(#164816) Krisztián980


Krisztián980
csendes tag

sziasztok tanácstalan vagyok segítenétek?
xiaomi redmi note 10 pro vagy Xiaomi mi 10T 5g
általános felhasználásra lenne az egyetlen fontos dolog, hogy minél részletesebbek legyenek a képek amik a telefonnal készülnek. (ha bele nagyítok utólag egy egy fotó részletébe minél élesebben látható legyen)

Krisztián

(#164818) Top cat válasza japunk (#164815) üzenetére


Top cat
őstag

(#164819) Faresz1976


Faresz1976
aktív tag

Poco F3. Verhetetlen.... Akinek a kamera fájó, a gcam megoldja a problémát.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#164820) ghiottone válasza japunk (#164815) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Itt van Namelesske kolléga összefoglalója a témában és az utolsó hozzászólásban egy pwm adatbázis: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164821) japunk válasza ghiottone (#164820) üzenetére


japunk
aktív tag

Köszi, érdekes téma, rákerestem eddigi telefonjaimra és egyik sem volt 240 körüli érték alatt. Most ott járok hogy a Nord 2 mellett szól a háromállású némító kapcsoló, a valamivel erősebb soc és a sztereó hangszóró, a Realme mellett pedig hogy a kamerája talán egy fokkal jobb valamint árban ott van a 8/256GB verzió mint a Nordból a 6/128-as.

The owls are not what they seem.

(#164822) Whist


Whist
aktív tag

Üdv!

Xiaomi Mi 9T készülékem van jelenleg, 2 éve vettem. Megérheti lecserélni egy A52s 5G-re?
Amiért váltanám:120HZ, erősebb proci, nagyobb akksi, esetleg jobb fotó/videó minőség, szoftver támogatás.
Telenornál jó áron venném.

[ Szerkesztve ]

(#164823) Sgr_A válasza japunk (#164813) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az a52s-ben ugyan az a soc van mint az oppo-ban

(#164824) krizsók


krizsók
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, teljesen tanácstalan vagyok
Egy régi Huawei Mate 9-est szeretnék leváltani
Legjobban a kamera miatt kellene az új telcsi
300-400 ezerért
Ezeket néztem:
- Vivo x60 Pro
- Sony experia 5 III
- Xiaomi 11T
- Xiaomi Me Mix 4
Bármilyen jó kamerás telefon érdekelne, csak SAMU NE

(#164825) Sgr_A válasza krizsók (#164824) üzenetére


Sgr_A
addikt

Iphone 12 pro

Én nem vennék sd 888-al telót

[ Szerkesztve ]

(#164826) Krisztián980 válasza Sgr_A (#164825) üzenetére


Krisztián980
csendes tag

Mi a baj az sd 888-al? Pusztán kíváncsiságból kérdezem.

Krisztián

(#164827) Dhampir válasza Krisztián980 (#164826) üzenetére


Dhampir
félisten

Állítólag melegedési gondokkal küzd.

(#164828) Kawauso válasza Whist (#164822) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Nincs benne telefotó lencse, de azt leszámítva szerintem bőven megéri.
Illetve ugyebár elveszíted a teljes képernyős élményt. De gondolom a punchole nem fog hanyatt vágni.

@krizsók
Szerintem nyugodtam nézhetsz olcsóbban is, akár tavalyi modelleket is.
- Oneplus 8 Pro
- Xperia 5 II
A felsorolásodból én kidobnám a 11T-t. A Vivo jó, de vannak kétségeim az európai támogatásáról.

(#164829) xhege válasza Sgr_A (#164825) üzenetére


xhege
addikt

:K

(#164830) Krisztián980


Krisztián980
csendes tag

Szerintetek a Mi 10 T pro vagy az iphone xs jobb kamera tekintetében ? Ha hardver oldalról nézzük akkor a 10 T pro viszont szoftver tekintetében az iphone sokkal jobb. Ebben az esetben szerintetek melyik készülék felé dől a mérleg ? Melyik a jobb telefon fotózás szempontjából?

Krisztián

(#164831) KadamQQ válasza Sgr_A (#164823) üzenetére


KadamQQ
tag

A Samsung Galaxy A52s 5G 25 W-s töltése mennyire lassabb vagy rosszabb, mint a OnePlus Nord 2 5G 65W-s töltése? Én is ez a kettő telefon között vacillálok.

(#164832) Kawauso válasza Krisztián980 (#164830) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Több techguru dicsérte a Mi 10T Pro-t. Vaktesztes összehasonlító videóban is láttam, ahol a iPhone 12 Pro Max ellen és a Samsung Galaxy S20 FE ellen ment. Elég hozzászóló írta, hogy tetszett, amit látott tőle.

Biztos vagyok benne, hogy az XS még ma is szuper, vagy többek igényét kielégítené. Azonban 3 éves készülék már. Amit felvállalt, azt remekül hozza, van benne telefotó lencse is a Mi 10T Pro-val ellentétben, de elveszti a megapixelháborút, nincs széleslátója, és makrókamerája sem, már akinek ez fontos.

(#164833) Eldrich


Eldrich
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Szolgáltatótól hoznék ki telót, amit aztán szeretnék tovább adni.
Mit gondoltok melyiket lenne érdemesebb választani: A52 v Mi 11 lite?
Mindkettő 4g és 6/128

Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#164834) Kawauso válasza Eldrich (#164833) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Én az A52-t mondanám, de függ a felhasználótól is.

A Mi 11 Lite leheletnyivel erősebb procit kapott, és vékony, könnyed súlyra. Infraport is van. Az A52 viszont jobb a kamerás képességekben, az IP-tanúsítvány is 67-es az 53-mal szemben, nemcsak a kijelzőt, de a hátlapot is Gorilla Glass 5 védi, és jó eséllyel tovább lesz támogatva, mint a Mi 11 Lite.

[ Szerkesztve ]

(#164835) Sgr_A válasza KadamQQ (#164831) üzenetére


Sgr_A
addikt

Attól függ milyenek a töltési szokàsaid
Nekem nem előny a 65 W mert éjjel töltöm lassan a teloimat
Akkor lenne lényeg a gyorstöltés ha elfelejtem feltölteni, de az elég ritka

(#164836) Sgr_A válasza Kawauso (#164834) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az A52 hátlapja műanyag

(#164837) Kawauso válasza Sgr_A (#164836) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Valóban. Elnézést a tévinformációért!

(#164838) kutga válasza Sgr_A (#164836) üzenetére


kutga
nagyúr

Supportban viszont veri a Xiaomit.

Let the Zone take me if I am.

(#164839) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Oneplus pro szériája tartósságban, anyag használatban jobb-e a Pocophone pro szériájától? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#164840) Bullitz


Bullitz
aktív tag

175e korul van alternatívaja a SD-al szerelt S20FE-nek? Fényképezés a number1 szempont. :U

Akár szifon is jöhet. :)

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#164841) Faresz1976 válasza Sanyabá (#164839) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Én csak a Poco F3-ról tudok nyilatkozni. Nagyon jó.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#164842) Faresz1976 válasza Bullitz (#164840) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Hát annak van a legjobb kamerája..... Csak az ár... Az a nem mind1

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#164843) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg Poco F1-em van.
Lassan csereérett lesz, viszont elvesztem egy kicsit, hogy mégis mi lenne most a nekem megfelelő...

Az F1-et anno azért választottam, mert az akkori Snap 845 volt a legjobb proci, a 6 GB memó is mellette szólt.

Leginkább most is a proci és memória, valamint a háttértár és a "minimum 3 évig telefon legyen" mottó lenne a lényeg. Fotós tudásban a gyenge teljesítmény sem zavar. Főleg, ha ezzel lehet faragni az árból.

Melyik telefonokat ajánlanátok a fenti igényekkel?

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#164844) Kawauso válasza sebijani1982 (#164843) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ha az F1 kedvedre volt, akkor az F3 egyértelmű ajánlásnak tűnik mellette. Bár a jack csatlakozót elveszítenéd.

Én mindenképpen Snapdragon 865-ös vagy 870-es telefonokat nézegetnék, kizárnám a 888-at.

(#164845) KadamQQ válasza Sgr_A (#164835) üzenetére


KadamQQ
tag

Esetleg nincs valami videó, cikk, ami összehasonlítja a kettő közötti eltérést? Mennyivel lassabb a Samsung töltése? Vagy esetleg valami oldal, ami ezzel foglalkozik?

(#164846) st6969 válasza Kawauso (#164844) üzenetére


st6969
őstag

Olyan sokszor látom ezt a jack csatlakozó hiányát, mint negatívum. Van még, aki ezt használja a BT fül- és fejhallgatók korában? Értem én, hogy az nem merül le, meg a minőség sem feltétlenül high-end...De miért szeretnek az emberek tyúkbelet bogozni? Ha nagyon kell, akkor typeC-jack átalakítóval lehet használni a vágyott jack-et. Nekem ez olyan, mintha a laptopról hiányolnánk a D sub csatlakozót, hogy ki tudjuk vetíteni a tartalmát egy régi 4:3-as monitorra...
Én pl. főzés közben szoktam zenét hallgatni, kifejezetten zavarna a vezeték. Még az ágyban sem jut eszembe ilyet használni, pedig ott talán kevésbé zavaró.

(#164847) kutga válasza st6969 (#164846) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, elég sokan. Engem pl. nem nagyon érdekel a minőség, csak nem akarok még egy eszközt a környezetemben amit tölteni kell. A mostani telefonomon sincs jack, adapterrel használom. Jövő hónapban talán veszek egy BT fülest.

Let the Zone take me if I am.

(#164848) floratm válasza st6969 (#164846) üzenetére


floratm
senior tag

Nekem az az elvárás hogy NE legyen rajta jack

(#164849) st6969 válasza floratm (#164848) üzenetére


st6969
őstag

Teljesen egyetértek. Plusz súly, óriási helyigénye van, stb...rengeteget számít :K

@kutga: a töltögetés jogos érv amúgy, azt én sem nagyon szeretem, de azért elég sokat kibírnak ezek. Nekem bőven megéri a tyúkbél mentes szabadságért az, hogy hetente, kéthetente feltöltöm (nyilván használat, és típus függő...ez egy fejhallgató, fülesek nem tudom, meddig bírják).

(#164850) kutga válasza st6969 (#164849) üzenetére


kutga
nagyúr

Amennyit használom, nekem talán még meg is érné. De annyi jack füles van otthon, hogy jobbnak láttam átalakítót venni, és azokat használni.

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.