Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165201) Sgr_A válasza ChrisGhost (#165200) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hát nagyon nem így működik
a samsung hozzá sem nyúl a telehoz amit nem hivatalos forrásból vettél tehát a boltal kell rendezned a garanciát

(#165202) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Huawei Mate 20 Pro telefonom utódját keresem, mert a benne lévő Huawei 256GB-os NM Cardot kinőttem és ennél nagyobb kártya nem vásárolható bele.
Ha ki tudnám cserélni egy 1,5-2-szer ekkorára, akkor nem cserélném a telefont.

Sajnos nem lelek olyat, mely a fenti telefon képességeivel mind rendelkezik csak nagyobb kártya rakható bele. :(

Követelmények:
- kamera, kijelző, RAM és CPU, akkumulátor, mint a mostani jobb több nem kell
- Android és GMS
- Memória bővíthetősége
- 3D arcfelismerés
- ujjlenyomat olvasó
- vezeték nélküli töltés
- dualSIM (lehet hibrid, de ha van külön SDcard foglalat az előny)
- automatikus hívásrögzítés
- infra
- értesítési led
- IP68
- Telenor VOLTE támogatása

Árat nem írok, mert először egyáltalán találjak olyat, ami a fentieket mind tudja.

(#165203) Ádám16 válasza Fifi (#165202) üzenetére


Ádám16
addikt

Nincs ilyen.
3D arcfelismerést csak a Huawei tolta Android vonalon, ezen belül is GMS-sel pedig a csúcs a M20P.

(#165204) szazbolha


szazbolha
addikt

Használt (vagy új) telefont vennék azzal a céllal hogy zenét hallgassak vele. Összekötve egy régi analóg erősítővel, amin vonali RCA bemenet van.
Feltétel lenne, hogy a telefont tudjam távirányítóval is kezelni. Hangerő +- és esetleg számok ugrása. Stop/start. Mute.

Köszi a tippeket.

(#165205) Fifi válasza Ádám16 (#165203) üzenetére


Fifi
őstag

És ha a 3D helyett beérem a 2D arcfelismeréssel? Olyat sem lelek. :(

(#165206) DS39 válasza Fifi (#165205) üzenetére


DS39
nagyúr

azt kb. az összes androidos tudja, de nem elég biztonságos, egy fényképpel ki lehet játszani.

(#165207) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Kamerát, zökkenőmentes (középkategóriás gyorsasággal) mukodest tekintve egyáltalán érdemes egy Redmi note 9prot cserélni (megvagyok vele elegedve) galaxy A52 re vagy redmi note 10prora?

F.K.T.

(#165208) erahurka válasza DS39 (#165206) üzenetére


erahurka
félisten

Valós biztonsági rés, de két lábbal a földön járva el tudod képzelni, hogy random Jóskát kipécézi egy csoport és amellett hogy ellopják a telefonját, még egy rakás jó minőségű képet is lőnek róla, hogy fel tudják oldani?

(#165209) kutyek válasza erahurka (#165208) üzenetére


kutyek
senior tag

Elég, ha egy publikus képét leszedik Facebookról vagy Instáról, és kinyomtatják színesben. A kockázat mértéke attól függ, hogy mi mindenre használja Józsi az adott készüléket, amivel vissza lehetne élni, és a különféle SMS jelszó resetek korában ez lehet jelentős is (mindenki mérlegelje maga)...

(#165210) SirRasor


SirRasor
őstag

Na ezt csak a poén kedvéért beírom :D
Feleségemnek keresünk új telefont Redmi Note 5 helyett.
Végre kitalálta, hogy milyet szeretne, miután végignyomogatott 20 telefont a Médiában:
"fehér legyen"
Ennyi a kritérium :))

Make Love not war!

(#165211) erahurka válasza kutyek (#165209) üzenetére


erahurka
félisten

De honnan tudják kit kell keresni Facebookon? :U

(#165212) ZedTheOne


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok!
Okostelefont szeretnék venni a páromnak, akinek kipurcant a Huawei P10-e.
- Árkategória. kb 80000 HUF
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Még nincs eldöntve. Vagy Elektronikai multinál, vagy telekomnál egyösszegben. De inkább multi.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszútávra
- Mire használnád? normál felhasználás, fényképezgetés, internet,kis játszás (kb pokémon go szint) és Samsung lenne az elsődleges, mert az új Huawei-ek már nem gms-ek.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Gms-es android kellene.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Kb akkora mint a p10, de nem sokkal nagyobb. sajnos ez a legnagyobb kritérium, mert csak egy kézzel lesz használva.

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#165213) Sgr_A válasza ZedTheOne (#165212) üzenetére


Sgr_A
addikt

A méret eléggé behatárolja
a41 ha még kapható

(#165214) jano_77 válasza ChrisGhost (#165195) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm szépen az ajánlásokat. A52s lesz valszeg a befutó. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#165215) kutyek válasza erahurka (#165211) üzenetére


kutyek
senior tag

Eleve onnan pécézik ki...

(#165216) kutyek válasza erahurka (#165211) üzenetére


kutyek
senior tag

Mittudomén, te írtad, hogy kipécéznek valakit... hagyjuk, totál OFF.

[ Szerkesztve ]

(#165217) flashpointer


flashpointer
őstag

Hello, a mostani telefonom helyere keresek egy masikat: Redmi 4 prime, megjelenesekor vettem meg, igazabol most is oke lenne ha nem haldokolna az akksija vagy a torott csatlakozoja miatt nem csak egy bizonyos kabelpozicioban toltene amit 2 perc eltalalni... szoval ehhez tudok hasonlitani mikor a kovetkezo telefont irom korul de mivel epp most csodalkoztam el rajta hogy mar 5 eves, gondolom a leggagyibb is van ilyen kepessegu :D

Árkategória. 70 de ha marad belole az sem baj, viszont ha kicsit tobbert van sokkal jobb akkor az is meggondolando.
- Használt vagy új? csak uj
- Hol vennéd meg? Függetlenül valami mediamarkt/amazon/ilyesmi helyen
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, A mostani Redmi is inkabb elhasznalodott minthogy elfogyott volna, szoval hosszu tavra.
- Mire használnád? 85 % bongeszes, 10% navigacio. Neha lovok 1-2 kepet de van massal fotozni. Sem app, jatek, telefonos fizetes, stb
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Jo a zart is, esetleg ha nem tul bonyolult modositani es tiszta androidot ratenni az elony. (erre nem sikerult) Ez a Xiaomis Android nem tetszik, mondjuk a samsungos se. Az asszonynak Pixel 4 van, az azon levo jobban bejon.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5" meret bejon de ugy lattam mar inkabb csak nagyobbak vannak, az sem vétó

Ami fontos lenne meg :
-Dual sim, memkartyahely nem fontos
-vastagsaga, egyszeruen nem birom kezben tartani a vekonyakat, minel vastagabb annal jobb, habar egy vastagabb szilikontok segit mindenen.
-nagy akksi.
-vezetek nelkuli toltes jonak tunik de ugy latom ebben az arkategoriaban nem tul nagy a valasztek belole.

ami elsore kis keresgeles/olvasas utan jo ajanlatnak tunik a poco M3 pro 5G vagy a redmi egy aktualis modellje, viszont nem tudom jo otlet-e kinai telon tartani az osszes jelszot/adatot (szamla stb) azok utan amit olvasni lehet , inkabb szimpatikusabbnak talalnek valami masik gyartot. Esetleg Motorola g30?

[ Szerkesztve ]

(#165218) yuing válasza flashpointer (#165217) üzenetére


yuing
őstag

A Moto is kínai kézben van. :)
Ebben az árkategóriában jelenleg leginkább a Xiaomi vagy a Realme készülékei adnak a legtöbbet. Azokat érdemes elsődlegesen számításba venni.

(#165219) Viktor0610 válasza flashpointer (#165217) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Realme 7, Realme 8.
Ha Xiaomit nem akarsz.

Samsung Galaxy A54

(#165220) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Kérdés:
Szerintetek megéri féláron megvenni a Oneplus nord2-t (nagyobbik változat) az oldalukról, vagy inkább várjak valami leárazásra esetleg S20FE kapcsán?
Cserélnék, de lehet a gari miatt szívesebben vennék itthon kaphatót, ellenben sok mindent nem találtam ami érdemleges lenne

(#165221) borix válasza krizoli (#165220) üzenetére


borix
őstag

A nagyobbik az oldalukon 540 EUR 190eFt.
Hogyan veszed meg féláron?

(#165222) Sgr_A válasza flashpointer (#165217) üzenetére


Sgr_A
addikt

Esetleg valamelyik nokia azokon hasonló stock rendszer van mint a pixeleken
5.4 van 60- 70 körül 128/4gb- os változatban

(#165223) japunk


japunk
aktív tag

Na jó, sikerült döntenem a Nord 2 és a Realme GT Master között, a Oneplus-t választom. Következő kérdés: megéri-e azt a ~15-20ezres felárat a Nord 2-höz képest a 8T?

The owls are not what they seem.

(#165224) mantequilla válasza yuing (#165183) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Koszonom az ajanlasokat. Kicsit atneztem a lehetosegeket es azt kell mondjam nem tul meggyozo most ez a 60-80 e Ft-os sav.

Azt talaltam hogy hasznaltan egy huawei p30 kb pont ennyiert megy most. Ezek a telefonok most olyan ket evesek kb de meg mindig meggyozobbnek tunik mint a mai belepo kategoria es meg ket ev egy akksi cserevel siman lehet benne. Errol mit gondolsz/gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#165225) 89Csabi89 válasza Sgr_A (#165151) üzenetére


89Csabi89
tag

Ezt mire alapozod? Azért az a S20 Ultra tavaly a világ egyik legjobb telefonja volt. A procival sem voltak különösebb gondok.

Azért kérdezem mert én S20 plus vásárlásán gondolkozom.

(#165226) Sungoo válasza 89Csabi89 (#165225) üzenetére


Sungoo
addikt

Csak egy vélemény a sok közül: [link]

(#165227) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

iPhone X-ről iPhone 11 Pro-ra vagy iPhone 13 minire érdemesebb váltani?

(#165228) Sgr_A válasza 89Csabi89 (#165225) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szíved joga, én biztos nem veszek exynos procival telót főleg nem a 990-el
de a mostani sd 888- sem vonz
amit szerintem most érdemes venni az
sd778/780
sd865/870
dimensity 1200
a13/a14/a15

(#165229) Sgr_A válasza timelord1987 (#165227) üzenetére


Sgr_A
addikt

A fiam 12-re váltott
mind a kettő jó választás
akkuban jobb a 11pro és van egy telefotó lencse benne
ha nem akarod 3 évnél tovább használni simán jó még

(#165230) Sungoo válasza Sgr_A (#165229) üzenetére


Sungoo
addikt

Miért, mi a baj a 3+ évvel?

(#165231) Sgr_A válasza Sungoo (#165230) üzenetére


Sgr_A
addikt

Lehet nem kap több frissítést a 11 pro

(#165232) yuing


yuing
őstag

Mi 11 Lite 5G NE előrendelési akcióban a Goboon. 299 €-tól. [link]

(#165233) yuing válasza mantequilla (#165224) üzenetére


yuing
őstag

Ilyen jellegű igényekre én fölöslegesnek érzem a használt készüléket.
Nyilván egy Huawei P30 egy prémium termék volt, de lutri. Frissítések terén még nem lehet tudni mi történik a global készülékekkel. Szóval én inkább a biztosat választanám, ha tényleg csupán telefonálásra és netre kell.

(#165234) Sungoo válasza Sgr_A (#165231) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez most komolyan írod? Még a 6s is megkapta most a 15-öt. Számold ki, hány éve jött ki. :)

(#165235) Sgr_A válasza Sungoo (#165234) üzenetére


Sgr_A
addikt

Miért mert a 6s megkapta akkor már törvényszerű, hogy mindegyik megkapja ennyi ideig?

(#165236) DS39 válasza Sgr_A (#165235) üzenetére


DS39
nagyúr

az Apple 5 évig szokta frissíteni a telókat.

(#165237) Fifi válasza Fifi (#165202) üzenetére


Fifi
őstag

Ha a 3D arcfelismerésről és az értesítési LED-ről is lemondok, akkor se tudtok ajánlani készüléket?
Ha még ez sem elég, akkor az infráról is lemondok, de a többi már tényleg kell. :B

Nem hiszem el, hogy nincs a Mate 20 Pro tulajdonságaival felvértezett újabb Androidos telefon. :U

(#165238) Sgr_A válasza DS39 (#165236) üzenetére


Sgr_A
addikt

Akkor jól mondtam hogy a11pró még 3 évig kap

(#165239) ChrisGhost válasza Fifi (#165237) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

Szia!

Esetleg a Samsung Galaxy S20 128GB 8GB RAM Dual?
-Android
-Memória microSD-vel 1TB-ig bővíthető
-2D arcfelismerés
-ujjlenyomat olvasó (ultrahangos, képernyőbe építve)
-vezeték nélküli töltés (15W)
-dualSIM (2x nanoSIM + eSIM, valószínűleg a microSD-t az egyik nanoSIM helyére lehet rakni)
-automatikus hívásrögzítés (Android 10-től újra lehet hívásokat rögzíteni a gyári telefon app-ban. Amikor elindítasz/fogadsz egy hívást, hívás közben nyomd meg a Hívásrögzítés opciót, majd a felugró ablakon az OK gombot. Betudod pipálni, hogy ezt többet ne kérdezze meg.)
-infraport (nincs, de írtad, hogy erről letudsz mondani)
-értesítési LED (nincs, de ehhez a telefonhoz találtam egy app-ot (aodNotify), amivel az előlapi kamera körül megjelenik egy gyűrű, ami ezt megoldja. A pozíció és a színek személyre szabhatók.)
-IP68-as
-Telenor VoLTE támogatása (a Telenor oldalán benne van a VoLTE technológiára alkalmas készülékek felsorolásában)

Remélem tudtam segíteni. :) :R

(#165240) Sgr_A válasza ChrisGhost (#165239) üzenetére


Sgr_A
addikt

Azt is tedd hozzá hogy a mate 20 pró-hoz képest kb fele annyi lesz a kijelző ideje

sajnos tényleg nincs a mate20 pró-hoz hasonló teló, sajnálom hogy elvágták a huawei-t a gms-től

[ Szerkesztve ]

(#165241) Fifi válasza ChrisGhost (#165239) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Köszi! :R
Én csak az S21-eket néztem már és azokban nincs microSD, nem is gondoltam, hogy eggyel előbbi generációt nézzek :B

A Samsung Galaxy S sorozatból a 3, 5 és 7 verziókat használtam, ez után váltottam a Huawei Mate 20 Pro-ra, de akkor ránézek erre az S20 sorozatra! Köszönöm!

Szerk:
#165240 Sgr_A
"Azt is tedd hozzá hogy a mate 20 pró-hoz képest kb fele annyi lesz a kijelző ideje"

Huha, akkor ezzel gondok lesznek, de azért utánaolvasok.

[ Szerkesztve ]

(#165242) SaGa59 válasza DS39 (#165194) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi, utánanéztem, tíz rugóért tettek bele új aksit, így most pár évig megint elleszek az SE-vel. Ha csak kettőt kibír, akkor is jól jártam. Igazság szerint tartottam tőle, hogy ennél jóval drávább lesz, de úgy tűnik ezeket a régi típusokat egész emberi áron javítják.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#165243) SaGa59 válasza Sgr_A (#165193) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi, az SE-be rakattam új aksit, ha bírja addig, mint a régi, akkor három, ha nem, akkor két év múlva kell visszatérnem erre a kérdésre. Vagy akkor majd megveszem az SE 2020-at, amire leváltotta a cég az SE-t. Ha duplaannyiért adják, mint most ezt, már az is megéri.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#165244) Sgr_A válasza SaGa59 (#165243) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha kis teló kell most csak iphone van sajnos nem olcsók
most i11- et használok de lehet hogy jövőre 13 minire váltok

(#165245) ChrisGhost válasza Sgr_A (#165240) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

Rendben. Én legalább próbálkoztam. Egyszer valamire lekell cserélni, azt a telefont is. Gondolom, amit írtam azért közelebb van hozzá, mint a többség.
Tegyük akkor hozzá azt is, hogy nem muszáj QHD+ felbontáson és 120Hz-en használni az Always on kijelzőt is kapcsoljuk ki, lehet Full HD-n és 60Hz-en is, akkor jobban bírja.
A GSM Arena szerint a Huawei Mate 20 Pro 85 óra készenléti időt, a Samsung Galaxy S20 pedig 60Hz-en 78 órát bírt. A Huawei böngészőt használva 13 óra 57 percet, a Samsung 11 óra 53 percet bírt. A Huawei videót lejátszani 15 óra 22 percet, a Samsung 12 óra 1 percet tudott. Gyakrabban kell tölteni, de nem fele annyit bír.

Bele kötni a másikba a legkönnyebb, de segíteni már nehezebb. Lehet isteníteni az előző autót, telefont, számítógépet, de ha cserélni kell, akkor muszáj lecserélni. Valamit valamiért. Ha nincs a piacon hasonló, vagy jobb, akkor valamiben kompromisszumot kötve választunk egy másikat, azért mert muszáj. Én megpróbáltam tényleg a kérdező majdnem minden kívánságát teljesíteni, de ennyire tudtam, mert egyszerűen ez van a legközelebb. Viszont befejeztem, ez volt az utolsó. Köszöntem szépen az eddigieket. Nekem ennyit nem ér az utána járás, hogy van(nak) akik a kákán is csomót keresve mindenbe is belekötnek. :( Én tényleg megpróbáltam a lehető legjobban segíteni, de inkább hagyom.

(#165246) Sgr_A válasza ChrisGhost (#165245) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az a baj az exynos 990-nel hogy nagyon melegszik és a készenléti fogyasztása is magas
átlagos napi használatban közel fele annyi (legyen 60%) a kijelző idő
az a baj hogy amilyen telót szeretne olyan még csak a közelébe sincs
sajnos a gyártók inkább visszafelé haladnak
egy csomó dolgot csak elvettek
dual aktív sim
jack
értesítő led
sd foglalat
infra
egyre inkább kompromisszumos a teló vásárlás

[ Szerkesztve ]

(#165247) ChrisGhost válasza Sgr_A (#165246) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

Én értem. Viszont voltak kritériumai a kérdezőnek. Gondolom azért, mert ezeket használni is szeretné. Ezeknek (az infraportot kivéve) az S20 tud megfelelni. Ha muszáj lecserélnie a Huawei-t, akkor gondolom neki az S20 jobb, mint a piacon jelenleg megvásárolható bármelyik másik készülék. És én eleve úgy írtam, hogy "Esetleg", majd a mondat végén kérdőjelet használtam. Úgy gondoltam, ha neki ezek fontosak, akkor ezzel tudná pótolni a legjobban az előző készülékét, mivel muszáj neki egy másik, nem csak cserélni akarja, mert miért ne alapon. Valami kell neki. Én a piacon jelenleg fellelhető lehetőségek közül szerintem az egyetlent, vagy legalábbis a legjobbat ajánlottam. Szerintem többet tettem segítség gyanánt, mintha annyit írok, hogy nincs ilyen teló. Miért? Mert neki muszáj egy új. Azzal nem megy sokra, ha annyit kap "segítség" gyanánt, hogy nincs ilyen. Mert akkor is telefonra lesz szüksége. Ez az én véleményem.

(#165248) Sgr_A válasza ChrisGhost (#165247) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én meg kiegészítettem hogy az akku idő kevesebb lesz

(#165249) Fifi válasza ChrisGhost (#165245) üzenetére


Fifi
őstag

"Én tényleg megpróbáltam a lehető legjobban segíteni, de inkább hagyom."

Ne tedd! Nagyon szépen köszönöm! :R

Te voltál az egyetlen aki ajánlott a jelenlegihez képest egy kompromisszumos megoldást.
Én nem is gondoltam volna, hogy nem a legújabb modellek között keresek, hanem egy generációval régebbit.

Pár összehasonlító oldal alapján gsamarena.com, phonearena.com, versus.com lehet, hogy az S20 Ultra még jobb választás lenne.

Most jön a teszt és fórum olvasása, valamint ahogy nézem az sem lesz könnyű feladat, hogy "zúgGSM"-en túl ezt hol fogom tudni még megvenni.

Köszönöm neked is Sgr_A a kontra hozzászólásokat a kiegészítésekkel!
Így együtt vagytok jók _számomra_, nem egymás ellen! Peace!

(#165250) yuing válasza Fifi (#165249) üzenetére


yuing
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.