Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165301) yuing válasza ghiottone (#165299) üzenetére


yuing
őstag

Az IP 53-as tanúsítványt megkapták, de azért is írtam, hogy a sima 11T inkább a megfontolandó, jó ajánlat. Apróságokban különböznek, kamera is tök ugyanaz, és talán a Dimensity 1200 a jobb választás most.
Számomra meggyőzőek volt a GSMArena tesztképei. A szelfik gyengék, de ez Xiaomi betegség.

(#165302) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

A Poco F3 -at néztem ki és azt kérdezném ,hogy van még olyan modell amit érdemes még fontolóra venni ami hasonló árban van mint az F3 ? kb. 115k 120 a plafon árban

Honor Paly-röl váltok.

Köszi.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#165303) Árpi001 válasza ata007 (#165254) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én speciel egy olyan helyen dolgozom, ahol majd mindennap kellett.
Sok régi típusú tv van, amin megy az adás, és a legtöbbnek nincs meg, vagy nem müködik a távirányítója.
Arról ne is beszéljünk, mennyire jól jön ha az ember párja bitorolja a távirányitót, Te meg mást néznél :)
Vagy pl a suliba nyáron, ezzel csináltam a klíma vezérlést.
Vagy nyaraláskor ha van nálad egy univerzális vezérlő, amivel tudod vezérelni amin van infra port, az elég hasznos tud lenni.

Gondban is vagyok a telefon cserével, mert infra nélkülire nem szeretnék váltani.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#165304) ginola


ginola
addikt

Samsungnál elég a garanciajegy, vagy kell a számla is?

(#165305) 89Csabi89


89Csabi89
tag

Hi. A mai csúcs telefonokban miért nincs írisz szkenner?? Elég hasznosnak tálalom és használom is rendszeresen az S8 -on.

(#165306) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Érdeklődni szeretnék hogy mennyi jelenleg a reális ára egy jó álapotú Galaxy S10 vagy S10+ -nak?
Nem az érdekel hogy mennyiért hirdetik, azt meg tudom nézni. Inkább az mennyiért érdemes megvenni.

(#165307) Squirrel válasza ghiottone (#165291) üzenetére


Squirrel
őstag

Van kinn 2 csomagátvevő pont, oda eddig mindenki szállított. Mondjuk Saturnból még nem rendeltem, de más üzlettel eddig nem volt gond.

(#165308) Sgr_A válasza ginola (#165304) üzenetére


Sgr_A
addikt

Kell a számla is

(#165309) kugli válasza yuing (#165297) üzenetére


kugli
aktív tag

Köszönöm! :)

(#165310) japunk


japunk
aktív tag

Létezik hogy az Alzánál a Snapdragonos S20 FE 180e körül van míg az Exynos verziót majdnem 100-zal drágábban adják? Remélem nem valami elírás mert a barátnőmnek ezt néztük ki. :)

[ Szerkesztve ]

The owls are not what they seem.

(#165311) apazaza


apazaza
csendes tag

Sziasztok,

kérlek segítsetek nekem néhány javaslattal!
Üzletkötő kollégák részére kellene telefont vennem. Elég hamar le szokták strapálni a készülékeket, egész nap szinte nonstop használják, tehát valami megbízható, jó készüléket vennék.
- rengeteget beszélnek vele, tehát erős aksi
- mail üzeneteket olvasnak és küldenek vele
Nagyjából az összes nekünk fontos kritéiumot ki is merítettem ezzel a két dologgal, a többi csak a hab lenne.
Keret... Bruttó 70-100 sávot céloztam meg elsőre.
Nem zavar ha nem friss modell, hanem már régebbi széria.

Kérlek segítsetek ezek alapján néhány best buy tippel!

Köszönöm! :R

(#165312) yuing válasza japunk (#165310) üzenetére


yuing
őstag

Inkább vegyétek meg a Samsung Experience Store-ban, ugyanannyiba kerül, szerintem az Alza nem hivatalos forgalmazó.
[link]

(#165313) Sgr_A válasza apazaza (#165311) üzenetére


Sgr_A
addikt

Valami nokiát vagy samsungot vennék
Nokia 5.4, g50, x10
Samsung a22 4g, a 32 4g

(#165314) japunk válasza yuing (#165312) üzenetére


japunk
aktív tag

Köszi, ez lesz belőle. Bárcsak a Oneplus 8T-re is lenne most valami jó akció. :)

Oneplus garanciáról mit lehet tudni? Ha jól tudom az Alza itthon hivatalos partner de ott 220e a 12/256-os verzió míg máshol, pl Aqua, Smarthop, Bestmarkt (elvileg gyártói garanciával árulják pár levélváltás után) 175e körül adja.

The owls are not what they seem.

(#165315) yuing válasza japunk (#165314) üzenetére


yuing
őstag

Például a Mobilfactory-nál 169k a nagyobb verzió, és gyártói garival hirdetik. Nem tudom, hogy nálunk ki számít hivatalos OP viszonteladónak. Ebből a szempontból érdemesebb a saját honlapjukon vásárolni, és utána velük közvetlenül intézni az esetleges garanciális ügyintézést, de ki vannak már fogyva a 8-as szériából....

[ Szerkesztve ]

(#165316) japunk válasza yuing (#165315) üzenetére


japunk
aktív tag

Nem ismerem ezt a céget, nagyon "sufnigsmboltnak" tűnik, ráadásul a 36 hónap gyártói garancia is furcsa mivel a OP ha jól tudom 24 hónapot ad a telefonjaira. :F

Egy Aqua csak nem húzza le a rolót egyik napról a másikra.

[ Szerkesztve ]

The owls are not what they seem.

(#165317) yuing válasza japunk (#165316) üzenetére


yuing
őstag

Nem tudom, rá kell kérdezni. eMAG marketplace partnerek, ha ez jelent bármit is. :)

(#165318) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok. Valaki azt írta, hogy a Nokia 5.4 telefon véletlenszerűen ki tud kapcsolódni. Más is tapasztalt ilyet? Köszi.

(#165319) cheeka


cheeka
tag

Sziasztok. Egy Poco X3 NFC-t használok egy éve, egyre több vele gondom, laggol, nincs net, bluetooth nem kapcsolódik, gyengül az akku. Szeretném cserélni, ami fontos lenne:
ár max. 150k
jó fotózás
min. 128gb
nem játszok ajta

amiket néztem:
Realme GT master edition
Samsung S20 FE
Samsung A52S
Pixel 4A
Ti mit ajánlanátok?
Írtam két Samsungot is, pedig az A8 és az párom A51 után azt mondtam, hogy nekem soha?

(#165320) KadamQQ válasza cheeka (#165319) üzenetére


KadamQQ
tag

Én is ezeken gondolkozok, plusz még nálam a OnePlus 8T és a OnePlus Nord 2 ami még számításba jött.

(#165321) virib


virib
csendes tag

Elnézést, ha off. Megszületett a döntés: egy Mi 11 Lite NE telefont néztem ki. Köszönöm a segítséget.
Most lesz akciós a mi.com-on is meg a Goboo-n is. Spanyolországban élek, így a spanyol gari tökéletes. Ahogy látom a Trustpilot-on a Goboo costumer service-e eggyel kevésbé botrányos mint a Xiaominak. A kérdésem, hogy valakinek van tapasztalata bármelyik oldallal ?

(#165322) st6969 válasza virib (#165321) üzenetére


st6969
őstag

Én rákerestem a Goboo-ra pár topicban. Talán 2 vagy 3 user vett onnan, gyorsan megjött.
Ugyanakkor az én álláspontom a kínai webshopokkal: úgy rendelj, hogy garanciás ügyintézés nem létezik. Van, akinek így is megéri az ott elérhető alacsonyabb ár miatt. Probléma esetén nyilván próbálkozni kell. Ha kezelik a reklamációt, akkor az "ajándék", és lehet örülni. Ha nem, hát ez ilyen, valamit valamiért. A Paypal jelenthet némi megnyugvást (talán fél évig?).

(#165323) borix válasza cheeka (#165319) üzenetére


borix
őstag

Csak észrevételek.
Poco X3 NFC esetén miért nem csináltál egy hard resetetet vagy teljes újrahúzást?
fontos lenne a jó fotózás, ami eddig nem zavart? A Poco X3 NFC, A51 nem arról híresek...
Samsung S20 FE telót, hol láttál 150eFt alatt? Gondolom hivatalos helyről vennéd.

[ Szerkesztve ]

(#165324) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Keretem 100k.
Szempont, zökkenőmentes, gyors, megbízható működés, normális müködő frissitésekkel, támogatással. Kamera minimum Redmi note 9pro szint. Aksi bírja.
Játék nem játszik.
Redmi note9pro hoz képest legyen előrelépés.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#165325) psg5 válasza psg5 (#165324) üzenetére


psg5
veterán

Még egy-két feltétel:
Új legyen.
Szánok tobbet rá, ha tok nélkül sem csúszik és értesito led és/vagy display on kijelzése van.
NFC kell.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#165326) cheeka válasza borix (#165323) üzenetére


cheeka
tag

Gondolom hogy a hard reset sokmindent javítana rajta (Poco), de zavar a gyenge fotó, ezért is cserélném. Megjelenéskor vettem meg, nem volt még tesztelve, nem gondoltam, hogy gyenge lesz fotózás terén.
Az S20 FE árát (154k) az ÁK-n láttam, az felejtős?

(#165327) borix válasza cheeka (#165326) üzenetére


borix
őstag

A mediamarkt-ban 175eFt 128 GB változat és ha minden igaz Snapdragon 865 procival.
(én hivatalos helyről venném)
Telenornál kártyás csomagban a Galaxy A52s 5G 138 eFt.
Szerintem ez megfelelő lenne neked ha a kamera fontos.
El kell menni valahová megnézni őket az fontos lenne...

(#165328) szkorhetz válasza KadamQQ (#165320) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nord 2- Euronics, ennyiért eléggé rendben van.

(#165329) japunk válasza szkorhetz (#165328) üzenetére


japunk
aktív tag

Ezt én is néztem kb 1 órája, már akkor sem volt fent a webshopban.

The owls are not what they seem.

(#165330) DS39 válasza szkorhetz (#165328) üzenetére


DS39
nagyúr

én nem találom ezt a telót az oldalukon. ez csak üzletben kapható?

(#165331) yuing válasza psg5 (#165325) üzenetére


yuing
őstag

100k környékén kapható a Redmi Note 10 Pro. Sokat fejlődött az előző generációhoz képest. 120 Hz-es AMOLED, jobb kamera, sztereó hangszóró, IP53, stb.. Csupán hardverben maradt hasonló.

Ha több erőre van szükséged, hozzá kell még rakni, a Realme GT Mastert, Samu A52s-t, az Oneplus 8-at és a Nord 2-őt érdemesebb számításba venni.
Ott lenne még a Poco F3, de kamerában túl nagy előrelépést nem jelentene. Minden másban okés.

(#165332) ghiottone válasza DS39 (#165330) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Akkor már nem vagyok egyedül. kb. fél órája még élt ez a link, de most jelenleg sehol sincs.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165333) psg5 válasza yuing (#165331) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Ezek közül melyik nem csúszik tok nélkül? (Vagy legkevésbé)
A52s G5-öt nézegettem, hogy egészen előrelépés lenne, igaz szolgáltatótól is 100 felett van, de ha nem csúszik és szoftveresen is rendben akkor megér felárat.

F.K.T.

(#165334) yuing válasza psg5 (#165333) üzenetére


yuing
őstag

Az A52 műanyag hátlapos, csúszik tok nélkül. Tapizd meg őket, de szerintem tokot érdemes használni minden esetben.

(#165335) psg5 válasza yuing (#165334) üzenetére


psg5
veterán

Persze megnézem csak annyira csalódott vagyok hogy nem gyártanak olyan telefont mely megtarthatja a designerek akaratát és nem takarja el tokkal. Volt egy LG V10-esem, na arra nem kellett tok és nem csúszott, sőt :)

F.K.T.

(#165336) erahurka válasza psg5 (#165335) üzenetére


erahurka
félisten

Tegyél rá átlátszó szilikontokot.

Amúgy az A52s hátlapján nagyon nincs mit mutogatni, sőt, a krómozott műanyag keretet jobb is eltakarni :D

(#165337) ginola válasza szkorhetz (#165328) üzenetére


ginola
addikt

12 hónap garancia csupán.....

(#165338) japunk válasza ginola (#165337) üzenetére


japunk
aktív tag

Szerintem az elírás, a Jótállás menüpontukban ott van feketén-fehéren hogy "A 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év.".

The owls are not what they seem.

(#165339) KadamQQ válasza szkorhetz (#165328) üzenetére


KadamQQ
tag

Köszi, bár a OnePlus 8T nem lenne jobb választás a Nord2-nél?

(#165340) szkorhetz válasza KadamQQ (#165339) üzenetére


szkorhetz
őstag

Szerintem de, az árdifferencián múlik, melyiket venném.
(8T-m van egyébként és imádom, ha kicsit nagyobb lenne a kijelzője nem is gondolkodnék cserén)

(#165341) KadamQQ válasza szkorhetz (#165340) üzenetére


KadamQQ
tag

Nekem most egy átmeneti 5" Huawei Y6 Pro (2017) van, szóval ehhez képest minden megváltás lesz, így a méret miatt se aggódok. De kíváncsi vagyok, hogy Neked a 6.55" méret miért kicsi, sok embernek még az is túl nagy. Bár gondolom eléggé emberfüggő a dolog.

(#165342) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Kinek mi a véleménye, a xiaomi 11T felára megéri mondjuk a mi11 lite 5G-hez képest?

(#165343) ghiottone válasza Drenadar (#165342) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha sikerül kikapnod egy gift boxos verziót órával, meg a többivel akkor szerintem igen. Amúgy ezt a telót 160-ra saccolom a Nord 2 miatt.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165344) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Szóvivő kollégáknak szeretnék netto 150-200e ft-ig androidos céges telefonokat, valami megbízható hazai bolttól vásárolni, nagy akkuval amik jól bírják szuflával a napi akár 4-5 órányi telefonálást, stabilak, és a fotós/videós képességeik is fontosak. Első gondolatom a Samsung S20 FE volt, ez jó lehet, vagy esetleg tudtok valami jobbat ajánlani helyette? A fentiek mellett egyedüli szempont ami még fontos lehet, hogy sík felületű, jól üvegfóliázható legyen, ne ilyen lekerekített szélű, amire csak UV fólia megy, mert a törésektől védeni szeretnénk.

Köszi minden javaslatot előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#165345) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Anyosom regi meizuja kezdi megadni magat! Erdeklod ek.mi lenne a best buy a kovetkezoket figyelembe veve:
Árkategória. Max 60-70ezer
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül vagy tmobil
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú távra, legalább 3 év
- Mire használnád? Mezei felhasználó. Unokak fotozasa, viber netezes...
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Ahogy felületesen átfutottam a telefonok piacát már csak tepsik vannak, vagy hajmeresztően árazott minik, így marad a tepsi.

Nagyjabol ennyi. Szerintetek? :R :R

(#165346) psg5 válasza erahurka (#165336) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm!

F.K.T.

(#165347) yuing válasza bazsimano (#165345) üzenetére


yuing
őstag

Szerintem a Redmi Note 10S, abban 6 GB RAM van. Kicsit talán időállóbb a Realme 8-hoz viszonyítva. Amúgy elég hasonlóak.

[ Szerkesztve ]

(#165348) yuing válasza Kroni1 (#165344) üzenetére


yuing
őstag

Az egyik, ha nem a legjobb választás az FE. Számításba vehető még az OnePlus 8T és most a frissen piacra dobott Xiaomi 11T.

(#165349) bazsimano válasza yuing (#165347) üzenetére


bazsimano
őstag

az sajna ahogy latom keret felett van.. :(
de megnezzuk, hogy kapnak-e valami kedvezmenyt :R :R

(#165350) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok, ismerősnek kellene telefont választanom a Vodafone kínálatából, középkategória.
80-90 ezer Ft-ig (esetleg kitolható egy kicsit, de egyelőre ezt kaptam felső határnak)
Új készülék, szolgáltatói kínálatból
Hosszútávra, min 3 év
Normál felhasználás, fényképezgetés, internet, alkalmanként levelezés
Egyetlen és legfontosabb kritériuma, hogy jól működő, jól használható hívásrögzítés legyen rajta.

Eddig egy Huawei típust használt, még a GDPR és Huawei-Google balhé előtti időkből, azon volt gyárilag hívásrögzítés.

Kérdések:
Van-e most olyan készülék, ami gyárilag tudja a hívásrögzítést?
Én a becsípődésem miatt Xiaomit ajánlanék neki, azoknál gyárilag már nincs, de custom rommal lehet. Melyik készüléknek van most jó támogatása ilyen fronton, melyikre van jó xiaomi.eu rom?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.