Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164151) ghiottone válasza Rogiii (#164148) üzenetére


ghiottone
nagyúr

s20 fe, pixel 4a 5g/5

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164152) bakterka válasza Kawauso (#164147) üzenetére


bakterka
tag

Köszi

(#164153) HF77 válasza Kawauso (#164145) üzenetére


HF77
senior tag

vhol megnézte és nem nyerte el annyira a tetszését!!! :))

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#164154) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Ghiottone

Köszönöm mindkettőtöknek.
Azt nem tudjátok véletlen, hogy gyári garanciával lehet valahol snapdragonos verziót kapni?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#164155) haypro válasza Rogiii (#164148) üzenetére


haypro
senior tag

250-ig az iPhone 12 csinálja a legjobb képeket (automata módban legalábbis).

Android fronton Google Pixel 5 (bár ez kifutó modell, és a ~130k-s Pixel 4a is ugyan olyan kiváló képeket lő), a Oneplus 8 Pro, a Oneplus 9 szintén nagyon jó képeket lőnek, ahogy a Xiaomitól a sima Mi 10 is. (az Mi 11-et más okokból nem javaslom).

Csápájev #164149:
Ha az Mi 11 Lite (4g) nem volt neked elég gyors, akkor a még gyengébb SoC-vel rendelkező és úgy általában is ráérősebb Samsung-féle OneUI-t futtató A52-től végképp befonnád a hajad. Ezek az életképes opciók neked:
1) Poco F3: kicsivel többért kategóriákkal többet nyújt, mint a Mi 11 Lite 4G, elsősorban teljesítményben és kijelzőminőségben: a CPU ~100%-kal, a GPU ~200%-kal erősebb. Egy rossz szó nem érheti a teljesítményét, és a kijelző is abszolút csúcskategóriás. (Viszont a Xiaomis közelségérzékelő-gyermekbetegség és a közepes kamera ugyan úgy jellemzi)
Hivatalos helyről 125k, szürke GSM-ből ~110k.

2) Oneplus 8: Szerintem ~120-ért az egész piac legjobb ajánlata. A legsmoothabb és legjobban optimalizált Android rendszer még 3 év támogatással, tavalyi abszolút csúcshardver, szuper kijelző és hangzás illetve prémium anyaghasználat és külső jellemzi. Igaz csak csillogós színátmenetes színben kapható GSM-eknél, de egy tok orvosolja a problémát, ha nem tetszik a szín. A kamerában van OIS, ami szintén ritka ennyiért (a Poco F3-ban sincs)
Megbízhatóbb, kiforrottabb (Értsd: kevesebb a bug) mint a Poco F3, biztosabb választás.

3) Mi 11 Lite 5G
Ugyan az, mint a Mi 11 Lite 4G, csak majd' 2x olyan erős (de a Oneplus 8-tól és a Poco F3-tól azért elmarad, noha nem kategóriákkal), tudja az 5G-t és szebb képeket lő egy kicsivel.
Hivatalos helyről most akciósan ~120k.

KaituP #164150:
Az S20 FE kamerájának legfőbb előnye a sokoldalúság: nagyon ritka a (felső)középkategóriában a 3 teljes értékű (wide + ultra wide + telephoto) lencse. Viszont ha a leginkább használt főkamera minőségét nézzük, nem nyújt kiemelkedőt. Főleg, ha a kolléga szerint a szintén Samsung A70 "szar" képeket csinál: Bár jobb az S20 FE, de a Samsung-féle túlszaturáltág és színkép ugyan úgy jellemzi.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164156) Rogiii válasza haypro (#164155) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Neked is köszönöm.
Iphone-t nem szeretnék, de az androidosokat megnézem, mivel nem ragaszkodom a samsunghoz.
Az A70 kamerájával az a bajom, hogy életlen, homályos képeket készít. Előtte egy huawei mate 10 pro telóm volt. Ahhoz képest egyértelmű visszalépés volt, ezért is akarok most ávltani. A kamerán kivűl, minden másban bőven elég az A70 is. Mivel nem játszom, csak hétköznapi dolgok mennek. Face, böngészés, fórum. Ezeket meg az A70 hardvere is elbírja, gondolom az újabbakon még fluidabb a rendszer.
A Oneplusról már sok jót hallottam, lehet kipróbálom.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#164157) Phobion válasza haypro (#164155) üzenetére


Phobion
őstag

"Bár jobb az S20 FE, de a Samsung-féle túlszaturáltág és színkép ugyan úgy jellemzi."

Na most elbizonytalanítottál, ha nem S20 FE akkor helyette mit? :U

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#164158) kutga válasza Phobion (#164157) üzenetére


kutga
nagyúr

Fotóban, videóban szerintem az Iphone a legerősebb. Az, hogy másban is, abban már nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#164159) Phobion válasza kutga (#164158) üzenetére


Phobion
őstag

Lehet, de S20 FE árbán jelenleg nincs olyan iphone ami számomra megfelelne. :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#164160) Csápájev válasza haypro (#164155) üzenetére


Csápájev
őstag

A one plus 8 mosmá nagyon érdekelne. Melyik megbízható boltban 120?

Nem szoktam kis gsm boltokban vásárolni.

(#164161) kutga válasza Phobion (#164159) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, ebben egyetértünk. Én most FE-re mentem, ugyanebből az okból kifolyólag.

Let the Zone take me if I am.

(#164162) Rogiii válasza kutga (#164158) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Ennyi év android után mennyire lenne nehéz átszokni?
Gondolok itt az os-re, appokra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#164163) Norbi. válasza Rogiii (#164162) üzenetére


Norbi.
őstag

Ez egyénileg változó, van akinek simán megy és csak utólag fogja a fejét, hogy eddig miért nem váltott, van aki pedig képtelen átszokni. Az Appok nagyrésze ugyan az, a rendszer nyilván más, de kevés olyan dolog van szifonon, amit nem tudsz megcsinálni. (pl a torrent ilyen) más a logika, máshogyan csinálsz dolgokat, de szerintem egyik rendszerről sem lehetetlen a másikra váltani.

[ Szerkesztve ]

(#164164) kutga válasza Rogiii (#164162) üzenetére


kutga
nagyúr

Semennyire kb, nekem legalábbis.

Let the Zone take me if I am.

(#164165) Norbi. válasza Phobion (#164159) üzenetére


Norbi.
őstag

Sima 11 kezd lecsúszni ahhoz közel, ha jövő hónapban bejelentik a 13-at, akkor lejjebb mehet mégjobban az ára. Persze, csak ha nem gond az IPS kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#164166) kutga válasza Norbi. (#164165) üzenetére


kutga
nagyúr

Gond lesz. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#164167) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Olcsó androidos telefont keresek. A lényeg, hogy 6GB RAM legyen és időtálló legyen (hosszú távra tervezem). Melyik lenne a legolcsóbb ami még vállalható? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164168) haypro válasza Csápájev (#164160) üzenetére


haypro
senior tag

Én a smartshoptól vettem, miután jeleztem nekik, hogy 1 év helyett 2 évet írjanak a jótállási jegyre. Korábban a Xiaomi Mi A1-et és egy légtisztítót is tőlük szereztem be (bár azóta más a tulajdonosi háttér és a belvárosi üzletük sincs meg), de a garanciális ügyintézést még nem próbáltam, remélem nem is kell majd. Ha a (jóhiszemmel csak "potenciálisan") szürke GSM-ek nem jöhetnek szóba, alzán 150k vagy a oneplus oldalán 449 euró, ennyit is megér.

Csaby25 #164167:
A Realme 7 a talán a legolcsóbb újként megvásárolható készülék 6GB rammal, de én inkább a Moto G 5G-t javaslom: kiváló vétel. Biztosabb választás, mint a Realme vagy Xiaomi készülékek (pl. Redmi Note 10S) az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164169) Viktor0610 válasza haypro (#164168) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Én a smartshoptól vettem, miután jeleztem nekik, hogy 1 év helyett 2 évet írjanak a jótállási jegyre."

Ez így megy? 🤔 Miért nem kértél akkor már örökgaranciát? ;]

Samsung Galaxy A54

(#164170) haypro válasza Viktor0610 (#164169) üzenetére


haypro
senior tag

Haha kár, hogy nem korábban szóltál. :U
Viccet félretéve a friss fogyasztóvédelmi szabályozás szerint bruttó 100.000 Ft felett köteles az eladó legalább 24 hónap jótállás biztosítani (igen, ez vonatkozik az iPhone-okra is!).

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164171) ghiottone válasza Viktor0610 (#164169) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164172) Csaby25 válasza haypro (#164168) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nem nagyon találtam nálunk (Romániában) Moto G 5G-t, csak 4GB RAM-al. Amúgy a Poco X3 NFC is hasonló árban van, mint Realme 7 és a Note 10S, ehhez mit szólsz?
A Note 10S-nél jó pontnak számít az AMOLED kijelző? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164173) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

50k-ért , lehet használt is, melyik teló érzi meg legjobban, ami üzemidőben egyik legjobb, teljesítménye pedig egész jó? Min 3 gb ram a feltétel

(#164174) kutga válasza bobalazs (#164173) üzenetére


kutga
nagyúr

Redmi 9T, 6000-es akksival.

Let the Zone take me if I am.

(#164175) bobalazs válasza kutga (#164174) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz meglesem

(#164176) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudnátok mondani valami bővebbet a telefonok infravörös kamerás képességeiről? Amennyire én tudom egy normális infravörös kamera több százezres vagy milliós nagyságrendű kiadást jelent, és akkora, mint egy hangfal. Nem igazán jött át, hogy hirtelen mitől lettek képesek a mobilok infravörösben látni...

Buliban hasznos! =]

(#164177) kutga válasza inf3rno (#164176) üzenetére


kutga
nagyúr

Melyik mobil lát infrában? Lemaradtam valamiről?

Let the Zone take me if I am.

(#164178) ata007 válasza Csaby25 (#164172) üzenetére


ata007
tag

Altex?

link

(#164179) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Akik már járatosabbak az amazonos vásárlásokban (én még soha nem vásároltam ott), azoktól kérdezném, hogy ha a francia oldalról venném meg ezt a telefont, akkor ennél a telefonnál elérhető lesz a magyar nyelvű menü? [link]
Továbbá, ha netán gariztatni kellene, lehet itt valami buktató ?
Köszi az infókat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#164180) t.imi válasza kutga (#164177) üzenetére


t.imi
addikt

Fotózni szeretne, ha jól értem. [link]
Szokott lenni dslr, milc piacon erre átalakított fényképezőgép - levakarták a képérzékelőről a felső ne kérdezd mi a neve réteget- normális társaikhoz mérten olcsóbban. Infra szűrőt lehet hogy rá lehet applikálni, eddig kb 55mm-től felfelé láttam fényképezőgépekre, bőven 10e ár fölött.

(#164181) kutga válasza t.imi (#164180) üzenetére


kutga
nagyúr

Az oké de melyik mobil tud ilyet? :)

Let the Zone take me if I am.

(#164182) ghiottone válasza pendre54 (#164179) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szia.
Igen, elérhető. A legjobb garit kapod, mert maga az Amazon Eu s.a.r.l. az eladó. Ha gond van írsz nekik, küldenek dhl cetlit, amit a posta mpl inverzként beveszi és ingyen van a visszaküldés is. + vagy kapsz egy újjat, vagy teljes vételár visszatérítés. Viszont a garis ügyintézést csak a saját amazonos fiókodból tudod intézni.
Azon ne lepődj meg, hogy az ár nem 399 lesz, hanem 423 - az áfakülönbözet miatt van, mert a magyar áfa összegét számolják.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164183) pendre54 válasza ghiottone (#164182) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi az infót. Igen, az ÁFA különbözettel számoltam, de még így is messze a legjobb ajánlat pillanatnyilag erre a telóra, főleg így, hogy akkor ezek szerint a magyar nyelvű menü is elérhető. A saját fiókos gariztatás se probléma, mivel hosszabb távra tervezek, és nem áll szándékomban majd 2 éven belül eladni, utána meg már úgy sincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#164184) ghiottone válasza pendre54 (#164183) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Jó választás, gari és ár miatt is. Használtan találtam német ebayen csak ilyen árban.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164185) inf3rno válasza kutga (#164181) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én csak itt néztem rá a képre, meg hogy mellé FLIR szenzort írnak: [link]

Buliban hasznos! =]

(#164186) t.imi válasza kutga (#164181) üzenetére


t.imi
addikt

Hőkamerásat tudok 3k fölött, ilyenről nem is hallottam :DDD
Azért írtam a fotós vonalat. Sokkal jobb képminőség töredék áron.
Kínában biztos van, édes savanyú is.

(#164187) pendre54 válasza ghiottone (#164184) üzenetére


pendre54
addikt

Még egy rövid kérdés, mennyiért szállítják ide?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#164188) ghiottone válasza pendre54 (#164187) üzenetére


ghiottone
nagyúr

8-9 euró szokott lenni a sima szallítás. 2-3 euróval több az express, de az kb. 2 nappal gyorsabb csak.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#164189) inf3rno válasza t.imi (#164180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez is érdekel, ha fényképező olcsón van ilyen, már attól függően, hogy mi számít olcsónak. Mobiloknál nem valami nagy a választék: [link] Az olcsó hőkamerák meg valami nagyon gagyik még a mobilhoz képest is: [link] Igaz a mobiloknál alacsony a frissítési gyakoriság és magasabb a felbontás, a sima hőkameránál meg fordítva. Nekem is inkább ez lenne a jó, hogy magasabb felbontás, és a frissítési gyakoriság kevésbé számít. Akár odáig is elmennék, hogy 1-1 képet csinálok fél percenként, ha az kellően éles.

Buliban hasznos! =]

(#164190) tamast


tamast
csendes tag

Oneplus 8 pro és S21+ között hezitálok. Aki használta mindkettőt kérem segítsen a tapasztalatával a választásban.

(#164191) t.imi válasza inf3rno (#164189) üzenetére


t.imi
addikt

Itt volt egy d5300 105-ért pár hete?, régebben talán gx80 50-ért, canon xx 80 körül. Irányjelzőn kell körülnézni, ott sűrűbben előfordulhat. Értsd 3-6 havonta.
Képminőségben kár összehasonlítani egy telefont m43/ apsc képérzékelő méret miatt + képzaj ISO 400-3200 körül.
Fogalmam sincs mennyi a záridő, rekesz, ISO 1-1 ilyen képnél, de 30 mp éjjel, asztrolófotónál használatos. Vagy több :)

(#164192) inf3rno válasza t.imi (#164191) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kicsit utánajártam, az átalakított CCD nem alkalmas ilyesmire, mikrobolométerrel csinálják ezeket az olcsó hőkamerákat. A legolcsóbb vállalható megoldás, ha egy ilyen IR szenzort hozzámókolok egy Arduinohoz. [link] De nem annyira sokkal olcsóbb, mint venni egy telefont vagy ahhoz való USB-s hőkamerát. Egyébként a telefonokban is ugyanez a Lepton szenzor van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#164193) haypro válasza Csaby25 (#164172) üzenetére


haypro
senior tag

Az X3 NFC is jó készülék, fő erőssége a sebessége (120 Hz-es kijelző az árszinthez képest abszolút kiemelkedő). Hátrány a külső (noha ez szubjektív), valamint a szelfi kamera körüli "foltos" kijelző.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164194) Csaby25 válasza ata007 (#164178) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ez G5 Plus. Vagy ez ugyanaz, mint a sima? A Poco X3 NFC-hez hasonlítva milyen? Mert ez még picit olcsóbb is.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164195) ata007 válasza Csaby25 (#164194) üzenetére


ata007
tag

Itt tudsz telefonokat osszehasonlitani:

[link]

(#164196) Csaby25 válasza ata007 (#164195) üzenetére


Csaby25
senior tag

Igen, ismerem. Tehát nem ugyanaz.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#164197) Viktor0610 válasza haypro (#164193) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem emlékszem senkire, hogy ezt a foltosodást jelezte volna bárki is a Poco X3 NFC topikokban. Én sem tapasztalom.
Hol olvastad ezt?

Samsung Galaxy A54

(#164198) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok! Sok keresgélés után sincs ötletem, melyik telefont kellene ajanlani a páromnak. Mondom a kritériumokat, érteni fogjátok, hogy miért nehéz dió.
-Ne legyen iPhone.
-6" alatt
-4Gb Ram min.
-plusz ne döcögős legyen, mert türelmetlen a szentem. Én kapásból Redmi Note 10-et vennék neki, pl. de neki hatalmas.
Van ötlet? :R

(#164199) Viktor0610 válasza frankstork (#164198) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a 6" igényt elengeded, kitárul a világ. :DDD

Úgy emlékszem a Redmi Note 10 kicsinek számít a többi teló mellett.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#164200) Bdanyy válasza frankstork (#164198) üzenetére


Bdanyy
addikt

Pixel 4a

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.